PUROL Jaarlijkse viswedstrijd ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds. Velser Kunstkring „Voor allen Volksmuziekschool Velsen. o^r Honkbal. Uitslag Rebus Lijst 2 Schaken. Ned. Ver. v. Huisvrouwen Met de K.A.J. naar Heiloo. R.K. Kerkr Santpoort BiKDAdSUIfNSlAKMj TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. BGLRr\CRUKG TGLGPOonnummGRS. 1) IIM2 verdwijnt door 29e Jaargang no 23 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS SanfooafeWeehHad Vrijdag 13 Juni 1958 aan Huis Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 Ongeveer vijf jaar geleden werd in Haarlem het initiatief genomen om ten bate van het K.W.F. een viswedstrijd te organiseren. Toen enige maanden la ter deze eerste wedstrijd werd gehouden, bleek ze een doorslaand succes. Sinds dien is de viswedstrijd ten bate van het K.W.F. een in Haarlem jaarlijks terug kerend evenement, waarbij, dank zij een grote deelname, steeds een flink bedrag aan het K.W.F. kan worden overge maakt, zoals bijvoorbeeld de mooie som van 1.000,in 1956 en 1957. Dit jaar zal de wedstrijd, de vijfde in successie, worden gehouden op zondag 6 juli a.s., aanvang half zes precies. Er wordt gevist op bovenmaatse witvis. Het toneel van de strijd is de ringvaart van de Haarlemmermeer, tussen Haar lem en Bennebroek. Begonnen wordt aan de Bennebroeker- brug. Er wordt gevist met één hengel en één haak, gedurende twee maal vijf kwartier. Men mag vissen met aas naar keuze. Iedereen kan aan de wedstrijd deelnemen, dus ook niet-leden. De eerste prijs, een dames- of herenrij wiel naar keuze, is voor degene, die de grootste bovenmaatse witvis weet te van gen. Voor de andere prijzen telt het aantal gevangen bovenmaatse witvis. De prijsuitreiking vindt plaats op don derdag 10 juli, aanvang 8 uur precies, in de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw, welke zaal wederom door de directie voor dit doel belangeloos be schikbaar is gesteld. Vanzelfsprekend hebben wij voor deze wedstrijd een groot aantal controleurs nodig. Wij doen dan ook gaarne een be roep op u, vooral op degenen die „al eerder met dit bijltje hebben gehakt". Wilt u ons even uw naam en adres op geven? U ontvangt dan te zijner tijd na der bericht. Deelnemerskaarten a 1,zijn vanaf heden verkrijgbaar bij: K. v. d. Heide, Pastoorstraat 26, Santpoort. Wij rekenen op een record-deelname! Het doel is het waard! DE „OUDJES" VAN TERRASVO GELS. De „oudjes" van Terrasvogels, die, der traditie getrouw, ook dit jaar wel deel namen aan het veteranentoernooi van „IJmuiden" en dit toernooi het vorige jaar wisten te winnen zijn ditmaal in het gezicht van de haven gestrand, want wel hadden zij zich in hun poule als nummer één weten te plaatsen en wel hadden zij hun tegenstanders in de fi nale, de IJmuiden Stormvogels, belet meer doelpunten te scoren dan zij zelf gedaan hadden, maar in de strafschop- penbeslissing moesten zij de eer aan de Ijmuidenaren laten. De wedstrijd zelf was geëindigd in een gelijk spel, nl. 11, nadat de Terrasvo gels nog geruime tijd in de tweede helft de leiding hadden gehad. Het was Goed hart de gevaarlijkste man uit de voorhoede der Santpoortse oudjes ge weest, die na een kwartier spelen zijn club op ongekend fraaie wijze de leiding had gegeven door na een fikse aanval de bal van de rechtsbinnenplaats met de buitenkant van het linkerbeen langs de daardoor verraste IJmuider doelman te plaatsen. Na de rust zetten de Stormvogels alles op alles om de achterstand in te lopen. En het doel van Akkerman beleefde dan ook benauwde en hachelijke momenten, maar hij en zijn medeverdedigers wisten, zij het met wat geluk er bij, geruime tijd stand te houden, totdat de Ijmuidenaren ook al met behulp van Vrouwe For- tuna -de niet-onverdiende gelijkmaker wisten te scoren, nadat Munnekes een fraaie kans had gehad om de voorsprong te vergroten. Direct na de aftrap dachten we Goedhart opnieuw te zien scoren. Hij kwam nl. na veteraan Schoorl gepas seerd te zijn oog in oog met de IJmui der doelman te staan, passeerde deze op nieuw met een beheerst trapje, doch zag de bal van de paal af het veld weer in- stuiten en bleef het 1-1. Toen was het „strafschoppen „nemen" geblazen en deze kunst verstonden de IJmuider Vogels iets beter dan het Sant poortse gevogelte. VELSEN-VOETBALLERS HADDEN SUCCES. Tot de uitgenodigde voetballers voor één der Velsense Sportweek-elftallen be hoorden o.m. de Velsen-spelers Bakkum en Hoogzaad, beiden voorhoedespelers. Eerstgenoemde kwam in één der ama teurselectie-elftallen als middenvoor uit en kwam daarbij te staan tegenover zijn clubgenoot Hijnen. Dat de Velsen-schut- ter ook nu hij de veteranen-leeftijd gaat naderen de kunst van schieten nog niet verleerd is, toonde hij in deze selectie wedstrijd, door van vijf doelpunten er niet minder dan drie voor zijn rekening te nemen. Hoogzaad kwam als linksbinnen uit in het elftal, dat maandag jl. op het Velsen- terrein aan de Kwekerslaan onder de naam van Velser Jeugdelftal speelde te gen het Haarlemse Jeugdelftal. Met de rust keken de Velser-voetballers tegen een 20 achterstand op, maar dit bleek voor hen geen bezwaar om de wedstrijd tenslotte met 53 te winnen. Het was Hoogzaad, die de ploeg naar de over winning leidde door in minder dan een kwartier tijd drie doelpunten te scoren, waarvan vooral het tweede een kop bal met een waar enthoesiasme door het publiek werd begroet. Zij hierbij nog vermeld, dat deze ont moeting muzikaal werd opgeluisterd door het 60-jarige „Wilhelmina", dat met jeugdig enthoesiasme vrolijke muziek het luchtruim inzond en dat met zijn jeugdig tamboerkorps aantoonde onder de knappe leiding van de tamboermaïtre dat het met zijn tijd weet mee te gaan. WEINIG BELANGSTELLING. Hoewel ons verzekerd werd, dat de jeugdwedstrijd Velsen-Haarlem van alle op maandag jl. plaatsgevonden hebbende sportevenementen nog de meeste be langstelling had, moet het ons uit de pen, dat het bezoek van Santpoortse zijde aan genoemde wedstrijd ons toch tegenviel. Er waren zo tussen de twee- en driehonderd toeschouwers, maar daarvan had onze plaats er slechts een bescheiden deel geleverd. In IJmuiden daarentegen bestaat er voor dit jeugd voetbal veel meer belangstelling en een trouw bezoeker dezer wedstrijden verze kerde ons, dat hij er vaak meer van ge niet dan van de „grote" ontmoetingen. VOLEYBAL GING NIET DOOR. Maandag jl. zou er in onze plaats ook een volleybaldemonstratie gegeven wor den, maar deze kon, doordat door een misverstand geen geschikt terrein be schikbaar was, niet doorgaan. DE OLYMPISCHE DAG. De Olympische dag is dit jaar geen on verdeeld succes geworden. Het bezoek was maar matig en de (vroegere) hoofd schotel de voetbalwedstrijd tussen Oud en Jong Nederland (dit laatste team was samengesteld door een drietal sportjournalisten) smaakte beslist niet naar meer. We vrezen dan ook, dat de Olympische dag op zijn laatste benen loopt, tenzijde organisatoren voor een aantrekkelijker programma weten te zorgen en de deelnemers de goeden niet te na gesproken voor betere pres taties. ROOD-WIT 2—TERRASVOGELS 1. Terrasvogels heeft op het zwakke Rood- Wit een ruime overwinning weten te be halen. In de eerste slagbeurt slaagde Rood-Wit er nog wel in de balans met 22 in evenwicht te houden, maar daar mee bleek al hun kruit verschoten. In de volgende zeven innings wist Terrasvo gels nog 16 punten te scoren en daar werper van Gelder z'n tegenstanders goed in bedwang had, kwam het einde met 182 in het voordeel van onze plaatsgenoten. TERRASVOGELS 2—E.D.O. 4. Tot de 6e inning had Terrasvogels de leiding, 73 was de stand toen E.D.O. voor het laatste aan slag kwam. Een inzinking van de werper en een aantal veldfouten hadden tot gevolg dat E.D.O. nog 7 runs kon scoren en daar Terrasvogels er hierna nog maar één punt tegenover kon stellen eindigde de ze wedstrijd in een 108 zege voor de Haarlemmers. Eerste honkman Hein Röbken bewees met drie fraaie vangballen z'n nog steeds zeer goede vorm en met een homerun en een twee-honkslag was hij ook de beste slagman in deze wedstrijd. DE S.S. TOERNOOI. In dit toernooi wist Terrasvogels 1 door een 136 zege op het Amsterdamse D.C.G. 1 door te dringen tot de finale, waarin de blauwwitten D.S.S. 1 als te genstander zullen krijgen. Het programma luidt: Zondag 15 juni (10 u.): Terrasvogels 1 S.C. Haarlem 3 (op Schoonenberg Zaterdag 14 juni (2.30 u.): Kennemer- land 3Terrasvogels 2. Maandag 16 juni (7 u.): Schoten c Terrasvogels a. De volgende jongens en meisjes welke de rebus hebben ingezonden kunnen een prijs in ontvangst nemen bij de heer H. v. d. Werff, Molenstraat 8, Santpoord- Noord. 1. N. P. Maris, Dalenlaan 9, Santpoort. 2. Nico Kamerbeek, Beekvlietstr. 5, S. 3. Frank van Rooyen, Schipbroekerweg 11, Santpoort. 4. Annelies Edeling, Nulverderlaan 15, Santpoort. 5. Margo van Eehen, Hagelingerweg 7, Santpoort. 6. Gerda Joha. Balken, Narcissenstr. 28, Santpoort. 7. Hans Driesse, Anemonenstraat 6, S. 8. Marijke Brouwer, Wüstelaan 36, S. De onderlinge competitie nadert haar einde. Nog een klein aantal partijen moeten er nog gespeeld worden, waarna de definitieve rangorde der leden be paald kan worden. Om de zaken toch op gang te houden is nu een zomer-competitie ingesteld. De laatste uitslagen waren: Groep I: TuningHaanappel 10; Schuurman Brugman 10; WoltersSchuurman 10; HaanappelSchuurman y2 TuningBlansjaar 01; SterkKroone 0—1. Groep II. RestingBlokker 10; VermeerPie- terse 01. Promotie-Degradatie comp.: Brugman Oosterling 01. Als Oosterling in zijn tweede partij re mise of winst boekt. Staat zijn promotie naar groep I niets meer in de weg. Huisvrouwenmoeheid is de titel van de causerie, die mevr. A. Hamaker-Willink (pres. van de afd. Haarlem en hoofdbe stuurslid) op maandag 16 juni a.s. om 2 uur in „Spaarnberg' aan de Wütelaan voor de atd. Santpoort voor haar leden en belangstellenden zal houden. Verder zal mevr. T. Ziegeler-Winters de juiste houding bij het werk, bespre ken, geïllustreerd met lantaarnplaatjes. En dan zal het Huisvrouwenkoor onder leiding van mevr. Ch. Mechanicus-Klomp zich met liederen van Mendelsohn en von Weber laten horen. Zoals u ziet, heeft deze sluitingsmiddag een aantrek kelijk en actueel programma, zodat het bestuur hoopt, dat men in groten getale op de 16de naar Sparenberg zal komen! De zang- en bridge-clubs beginnen weer in september. Evenals andere jaren gaat de K.A.J. uit district Haarlem ook dit jaar weer naar Heiloo. Nu wij niet allemaal in staat zijn het Eeuwfeest in Lourdes bij te wonen wil- i len wij dit toch, zij het dan op een be- j scheiden wijze, trachten te vieren door in grote getale deel te nemen aan de jaar lijkse bedevaart naar O.L. Vrouw ter Nood. Wij vertrekken vanaf de Slaper dijk op zondag 15 juni 's morgens om 8.10 uur en sluiten ons aan bij de Kajo.t- sters en Kajotters uit alle afdelingen van het district Haarlem. Gezamelijk gaan we dan per fiets naar Heiloo, waar om 9.30 uur voor ons een H. Mis zal worden op gedragen. De verdere dagindeling zal bij het vertrekpunt bekend gemaakt worden. Alle jongens en meisjes boven 17 jaar worden hierbij uitgenodigd aan deze gro te jeugd-bedevaart van de K.A.J. deel te nemen. Om belangstellende ouders met het on derwijs der Volksmuziekschool te doen kennis maken, zullen enkele openbare lessen gegeven worden, (duur ongeveer l'J^ uur) De lessen omvatten de leerstof van het eerste en tweede cursusjaar (A I en A II) te weten: 1. liederen en canons; 2. tref- oefeningen; 3. ritmische oefeningen; 4. improvisatie; 5. handzingen; 6. toonlad ders; 7. geheugenoefeningen; 8. gehoor- oefeningen; 9. oefeningen met slaginstru menten. Een groepje leerlingen van de V.M.S. zal instrumentale medewerking verlenen. In Santpoort wordt een openbare les ge geven op dinsdag 17 juni a.s. om half 8 in de Pniël-Kapel, Pastorweg, Santpoort- Noord. Het programma voor het seizoen 1958 1959 is verschenen en bestaat de moge lijkheid zich nu reeds voor de abonne menten op te geven. Bij de destijds gehouden enquête onder de abonné's kwam een overgrote belang stelling voor beroepstoneel in Velsen naar voren. Het bestuur heeft gemeend, zich bij de vaststelling van het program ma voor het seizoen 19581959 door deze belangstelling te laten leiden en aan het geuite verlangen tegemoet te komen, waarbij zeer zeker het hoge peil van on ze voorstellingen in vorige seizoenen ge handhaafd zal worden. Het bestuur heeft uit dit oogpunt belangrijke risico's wil len aanvaarden in het vertrouwen, dat de aktieve medewerking van onze abon né's voor het komende seizoen minstens even groot, zo niet groter zal zijn dan in het achter ons liggende seizoen. ZAAL REX-THEATER Serie A dinsdagavond-serie 16 september '58: Nederlandse Comedie; 11 november '58: Het Zuidelijk Toneel „Ensemble"; 17 februari '59: Noordhollands Philhar- monisch Orkest; 21 april '59: Rotterdams Toneel. Serie B woensdagavond-serie Met uitzondering van de eerste voor stelling op dinsdag. 23 september '56: Nederlandse Comedie; 12 november '58: Het Zuidelijk Toneel „Ensemble"; 18 februari '59: Noordhollands Philhar- monisch Orkest; 22 april '59: Rotterdams Toneel. Serie C donderdagavond-serie Met uitzondering van de eerste voorstel- ling op dinsdag. 30 september '58: Nederlandse Comedie; 13 november '58: Het Zuidelijk Toneel „Ensemble"; 19 februari '59: Noordhollands Philhar- monisch Orkest; 23 april '59: Rotterdams Toneel. In de ons achterliggende jaren is de be langstelling gestegen van 470 tot 1900 abonné's, een resultaat, waarbij ons be stuur zich gedragen weet door het ver trouwen, dat u ons in zo ruime mate heeft geschonken. Mocht u ten opzichte van onze programma's wensen hebben, deelt u ze ons dan mede, waarbij onzer zijds al het mogelijke zal worden gedaan om hieraan tegemoet te komen. De gestadige groei van onze gemeente moet gepaard gaan met een evenredige uitbreiding van ons aantal abonnemen ten. Wek daarom uw familie, vrienden en kennissen op, alle beschikbare plaat sen te doen bezetten, waardoor de plaats, die de kunstkring is gaan innemen, stel lig nog groter zal worden en nog veel zal kunnen bijdragen tot het „rijker" ma ken in cultureel opzicht van onze Velser Gemeenschap. Niemand zal meer ontkennen, dat mu ziekonderwijs een onmisbaar deel van de opvoeding is. Het goede muziekonder wijs is voor menigeen te duur, daarom werd de Volksmuziekschool opgericht. Zij stelt zich ten doel: Goed muziekon derwijs geven voor weinig geld, zodat ook zij, die geen particuliere muziekles sen kunnen bekostigen, kunnen worden ingeleid in de toverwereld van de mu ziek. Het onderwijs in de A-afdeling beoogt de leerlingen zingend en spelenderwijs volgens een moderne methode vertrouwd te maken met de verschillende onderde len van de muziek als notenschrift, mu zikaal gehoor en geheugen, van blad zin gen, enz. Kortom: de in het kind aanwe zige muzikale krachten wekken en ont wikkelen. Aan het eind van de A-afdeling (duur der cursus 2 jaar) bestaat de mogelijk heid om tot instrumentaal onderwijs over te gaan en een instrument te kiezen, dat het meest voor de leerling geschikt is. Facultatief is er in de A Il-klas een ex tra uur blokfluit of bamboefluit. Op de ze wijze wordt de grondslag gelegd voor het latere instrumentaal onderwijs en kan een gefundeerd oordeel verkregen wor den over de muzikale aanleg. De nieuwe cursus begint in de loop van september a.s. Op bijgaande kaart kunt u uw kind laten inschrijven. Alleen kin deren, die in de derde of hogere klas van de lagere school zitten, kunnen geplaatst worden. Er volgt tijdig een oproep voor de eerste les. De leerlingen van de A-af deling krijgen 2 x per week één uur les. De lessen worden gegeven in: A. Santpoort-station: Brederodeschool, Duinweg 13; B. Santpoort-dorp: Adolf v. Nassau- school, Burg. Enschedélaan 66. De V.M.S. telt de volgende afdelingen: Afd. A. Voorbereidend algemeen vor mend muziekonderwijs (2 jaar) Afd. B. Voortgezet algemeen vormend en instrumentaal muziekonderwijs (3 j.); Afd. C. Instrum. muziekonderwijs en ge zamenlijk musiceren; Afd. E. Speciale klassen; Afd. Z. Voor ouderen, ook verdeeld in A, B en C. In de B-afd. wordt de theoretische mu- ziekkennis aanzienlijk uitgebreid; met be hulp van gramofoonplaten worden dé instrumenten van het orkest behandeld, en wordt onderricht gegeven in muziek geschiedenis, terwijl bekende werken van grote componisten worden besproken en beluisterd. Naast deze lessen kunnen de B-leerlingen instrumentaal onderwijs ont vangen in klasjes van 2 of 3 leerlingen. Afd. Z (Cursus voor ouderen; minimum leeftijd 16 jaar). Bij voldoende deelname wordt voor ouderen een speciale cursus gegeven. Zij volgen dezelfde ontwikke lingsgang als de jongeren: ZA (1 jaar), ZB (2 jaar) en ZC. Hoofdzaak is de algemene muzikale vorming. Cursusgeld 25,p. jaar. Let er morgen eens op, hoe MOTORRIJDERS vlak vóór of op kruispunten andere voertui gen voorbijrijden. Ook dat is on voorzichtig rijden, zelfs al wordt de as van de weg niet overschreden en al is het dus toegestaan, want tien tegen één, dat er ook nog dwars- verkeer is". Voorzichtigheid geeft meer veilig heid. Zondag 15 juni: H.H. Missen zijn te 6.45, 8 en li.15 uur. De Hoogmis te half 10. Te 7 uur Lof. Vrijdag 20 juni: Geen Lof. Zaterdag 21 juni: Eerste dag van de Maria Novene ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. De H.H. Missen zijn te half 7, 7 en 8 uur. H. PRIESTERWIJDING. Op zondag 15 juni .te half 9 zal onze plaatsgenoot de Eerw. Heer Jacques van den Bronk in de parochiekerk van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemen- daal de H. Priesterwijding ontvangen uit de handen van Mgr. André van den Bronk S.M.A. Bisschop van Kumasi (Ghana) Goudkust W.-Afrika. De nieuwgewijde priester hoopt op zon dag 22 juni a.s. te half 10 in zijn paro chiekerk te Santpoort de eerste Plechtige H. Mis op te dragen met Bisschoppelijke Assistentie. Onder deze H. Mis feestpreek door Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. André van den Bronk. ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bioemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 2550—6444 Bij brand 02550 6400

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1