SoidpooftWeeftbl&d aan Het fanfarecorps „Wilhelmina' herdenkt het 60-jarig bestaan. Concert. Pleegouders gevraagd. Duivensport. LOURDES-AYOND. Verbouwing foto Wansink. T.V.S.-nieuws. Examen-succes. Prachtig geslaagde Gymnastiekdemonstratie. Het Anjer-fonds vraagt uw medewerking. Honkbal. R.K. Kerlcf Santpoort !29j Jaargang no 24 Redactie Terrasweg 31 KerkerinklaaD 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 20'Juni 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nur tel. 7029 Groot Intern. Concours op 29 Juni en 5 en 6 Juli a.s. 9 augustus a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat het Fanfarecorps „Wilhelmina" werd opgericht en het huidige bestuur heeft gemeend dit jubileum niet onge merkt voorbij te mogen gaan. Door het houden van een groot Intern. Concours wil zij dit heugelijke feit herdenken. Op initiatief van de Heren F. Baart en P. Rings werd in 1898 het Fanfarecorps te Santpoort-Station, toen Jan Gij zen vaart of De Vaart geheten, opgericht. Aanvankelijk werden alleen „Vaarters" als lid toegelaten en de dorpsbewoners van Santpoort uitgesloten, al spoedig echter werd een ruimere toelating van leden toegestaan. „De Vaart" bestond toen uit een lange straat en enkele buurt jes, als de Kippenbuurt, Zeven-Schoon heden en enige verspreide huizen. Onge veer 2 jaar na de oprichting werd het eerste Concert gegeven en wel in de grote zaal van Hotel „Velserend" en daar er geen straatverlichting was en de weg naar Velserend zeer donker, werden op verschillende punten petroleumlan- taarns gep'aat: t. Op dit eerste Concert werd medewerking verleend door een operette-gezelschap clat de operette „As sepoesteropvoerde. Het eerste Conceit is vermoedelijk in 1900 gegeven (niet meer na te gaan). De bezetting was als volgt: Spekman, grote trom; P. Niese, kl. trom; P. de Groot en J. Klauwers, bassen; C. Breek en A. Spoor, tuba; Th. Klauwers, I. H. Rings en G. de Rooi, trombone; J. Spoort en Baart, bariton; J. Teye en J. Gras, alt; Bugel, Pellemans, Breek, Al ders en Fransen, pistons; Joosten, Im mers, Bakker en A. v. d. Enden. De repetitielokalen in deze 60 jaren lie pen nog al uiteen en zijn; Bovenverdieping van de bollenschuur van Roozen, a.d. Bloemendaalsestraat- weg; Timmermanswerkplaats P. Rings^ Timmermanswerkplaats L. H. Rings; Be waarschool van Mevr. Wuste; Hotel „De Weyman"; Uitschietloods van was serij Middenvaart; Kleuterschool aan de Wustelaan; Adolf van Nassauschool; Koetshuis van Mej. Enschede; en nu „Carpe-Diem" op het terrein van het Provinciaal Ziekenhuis. Ieder lokaal heeft geschiedenis voor Wil helmina. B.v. Timermanswerkplaatsen: eerst opruimen voor het gebruik; Uit schietloods: vlooien vangen; Hotel: niet bevorderlijk. Dirigenten welke voor Wilhelmina ge staan hebben zijn: J. G. Eisner, H, W. Hofmeester, A. v. d. Molen, P. Polder man, Sam Vlessing, R. van t Hof, H. Dekker, Peter Wit, Hagemeijer en thans Jan Groot. TRADITIONELE DAUWTRAPPEN. Optocht Hemelvaartsdag. In die tijd geen radio, televisie, bios coop waren de mensen nog niet zo verwend. Wanneer er dan op Hemel vaartsdag een optocht georganiseerd werd, was het een hele gebeuren. Dit noemden men Dauwtrappen. Maar daar leek het dan ook op 55 jaar geleden, 's Morgens om 3 uur verzamelen gebla zen, maar dat viel niet mee om alles zo vroeg compleet te hebben. Wie er dan nog niet was werd gehaald door jon gens, die ook al reeds zo vroeg aanwezig waren. Alles compleet, afmars. De stoet vertrok, met honderden jongens en meis jes en tientallen groten er achter aan. Eerst door de Wüstelaan naar het huis van de Beschermvrouwe huize Spaarnberg, daar werd dan even met muziek voorbij gemarcheerd en dan door de Ruige Hoek naar Velserend. Hier even rusten. Een andere keer ging het naar de Ruïne van Brederode en speel- daar dan vrolijke marsen. De stoet werd daar weer opgesteld en allen gingen in goede stemming naar huis. Wilhelmina heeft ook verschillende ma len concerten gegeven in een geïmpro viseerde muziektent in de speeltuin Roo- senstein, gelegen aan de Rijksstraatweg tussen Santpoort en Velsen. Ook is er een concert gegeven ter gelegenheid van het jubileum van H.M. Koningin Wilhel mina op het Daniel Meijerplein te Am sterdam en daarna een rondgang door de binnen stad van Amsterdam. Ter gele genheid van een verjaardag van de heer J. F. Cremer, was het fanfarecorps ge plaatst aan de prachtige geïlimuneerde vijver e de gehele tuin was verlicht met duizenue lampions. Het hoogtepunt was, toen de familie Cremer tijdens een wan deling door de tuin zich enige ogenblik ken ophield bij de muziek. De dames in ons oog in betoverende avondtoiletten en de heren in galacostuums. Generaals, am bassadeurs, alle in schitterende unifor men. Enige gasten vroegen iets over het corps aan de heer Cremer maar de diri gent de heer R. van 't Hof kon hen alle inlichtingen geven, door zelf antwoord te geven in het Frans, Duits en Engels. Het was dan ook een groots tuinconcert om nooit te vergeten. Concoursen. Aan alle concoursen werd in deze jaren deelgenomen, en mochten vele lauweren behaald worden. Onder de thans aan de vereniging ver bonden leden zijn er een drietal die reeds meer dan 30 jaren lid zijn: rul. de heren A. Schipper, J. van Es en F. v. d. En den. Ter gelegenheid van dit jubileum worden in de concoursweek verschillende concer ten gegeven welke we in de volgende week zullen annonceren. Een verloting ten bate van het Uniform- fonds mogen wij zeker wel bij u aanbe velen. PROGRAMMA Verkade's Harmonie op woensdag 25 juni 1958 te Santpoort in het Burgemeester Rijkenspark, aan vang 20 uur. 1. Mit frischem Mut, mars (A. Pauker). 2. Piet Hein Rhapsodie (P. van Anrooy arr. W. Steyn). 3. Avond-Muziek (P. van Mever) Allegro giocoso, Parodie, Menuet, Nocturne. 4. Slavische Rhapsodie no. 1 (C. Frie- deman) 5. Rondo in Blue (J. Ruelle) 6. Televisie Suite (H. L. Walters) Sagabrushsaga, Whodunit, Hayloft- hoedown, Big name band. 7. Death or Glory, mars (R. B. Hall arr. Tierolff). Het fanfarecorps „Wilhelmina" heeft be hoefte aan enige adressen van pleeg ouders, in verband met de huisvesting en verzorging van leden van de harmonie „Paffrath" te Bergisch Gladbach (Duits land De harmonie „Paffrath" arriveert op za terdag 5 juli des namiddags en vertrekt zondag 6 juli. Tijdens de lijsten-collecte is gebleken, dat verscheidene ingezetenen gaarne een of neer gasten gratis willen verzorgen, zo dat het concours-bestuur gaarne de ge legenheid geeft zich daarvoor op te ge ven bij de bestuursleden: G Wiedijk, Antillenstraat 14, Santpoort- dorp; J. v. Es, Voorplaats 17, Santpoort dorp; H. Meyer, Duinweg 62, Santpoort- station. Aanmelding echter gaarne tot uiterlijk naandag 23 juni. „Snelle Wieken". Zondag j.l. werden de duiven om 6.30 uur in Chauney (Fr.) gelost. Afstand 335 km. Om 10.48 uur bereikte de eerste duif haar hok. De voorlopige totale uit slag is als volgt: A. Tabernal 1, 2, 4, 9, 10, 14, 16, 23; J. Molenkamp 2, 7; J. Andriesma 5; E. Gorter 6, 25; J. Hoogzaad 8, 15, 21; B. Jenninga 11; P. Rozemeyer 12; T. Baak 13; A. Tervoort 17, 22, 27; C. Koks 18, 26; H, Handgraaf 19; J. Koks 20; M. Janssen 24. A.s. zaterdag 21 juni worden de duiven in Chateauroux (Fr.) 660 km gelost. „De Luchtpost". Zondag 15 juni werd de wedvlucht ge houden vanaf Chauny (Fr.) 335 km. De duiven werden om 6.30 uur met kal me z.-o. wind gelost. De eerste duif be reikte om 10.54 uur haar hok. Totale uitslag: G. Brouwer 1, 2, 4; W. Dekkers 3, 7; A. Mols 5; N. v. Duyn 6; Th. v. Zwieten 8, 16, 18; P. Hoogland 9, 14, 17; R. Rut- te 10; K. Bouwer 11, 12; G. Bierman 13, 16; H. Bakker 19. Hiermede werd Th. van Zwieten kam pioen Vitesse. Woensdag 25 juni 's avonds te 8.15 uur in de zaal „Zomerlust", Hoofdstraat wordt vertoond de geluidsfilm „Lourdes en zijn wonderen". Een machtige docu mentaire film van Georges Rouquier. Zij ne Hoogwaardige Excellentie Mgr. An dre van den Bronk zal deze gala-avond bijwonen. De entrée is één gulden. 's Namiddags voor de kinderen; half 2 (jongens) en 3.15 uur (meisjes). Entree 25 cent. Vriendelijk verzoek bij de avondvoorstel ling tijdig aanwezig te zijn. Santpoort-Zuid breidt zich steeds meer uit, de moderne flats in dit gedeelte der gemeente getuigen van een groei der be volking. Foto Wansink meende met de ze groei te moeten meegaan en moderni seerde zijn zaak naar de nieuwste eisen. Het Amsterdams bedrijf voor winkelbe timmeringen „voorwaarts" verzorgde op een keurige wijze het interieur en de ver lichting, zodat de zaak een bijzonder mooi aanschijn heeft verkregen. De collectie foto- en filmapparaten, wel ke zijn uitgebreid met de nieuwste mo dellen, zijn overzichtelijk geëtaleerd. Bij de heropening mocht de heer Wan sink veel belangstelling ondervinden en de vele bloemstukken gaven een feestelijk aanzien op deze heropeningsdag. Door onze deelname aan de Turnde- monstratie in het kader van de Velsense Sportweek is onze eigen Openlucht-uit voering dit jaar komen te vervallen. Het ligt nu in het voornemen op een na der te bepalen datum in september, gelijk tijdig met de vaardigheidsproeven, die af delingen te laten demonstreren, die niet in de gelegenheid waren aan deze beto ging deel te nemen. Een mooi vooruit zicht. Aan het grote K.N.G.V.-feest te Arnhem heeft op de 2e Pinksterdag een Meisjes- en een Jongensafdeling deelgenomen aan de wedstrijd-driekamp. Een eervol resultaat wisten deze adspi- ranten te behalen: n.l. de meisjes, éérste prijs en de jongens 3e prijs. Een mooi succes voor deze jeugdige adspiranten en hun leider de heer Bruns. In verband met veranderde werkzaam heden van onze leider zullen de lessen van de kleine jongens 59 jaar en de jongens van 10 jaar tijdelijk verplaatst worden van de maandagavond naar de donderdagavond van 6.157 uur. Op de te 's-Gravenhage gehouden mu- ziekexamens slaagden alle kandidaten van het fanfarecorps „Wilhelmina". De beoordeling geschiedde door een exa mencommissie bestaande uit de toonkun- digen, de heren Henri Verhaar, Krefeld en Hartman, specialisten op het gebied van blaasinstrumenten. Diploma A: Bob Radsma, Waldhoorn, 74 punten; Ernst Munsterman, Schuif- trombone, 84 punten; Gerrit Radsma, Sax. Alto, 85 punten met lof; Jan Mun sterman, Trompet 92 punten met lof. Diploma Bt Ernst Munsterman, Trombo ne, 79 punten. Diploma Cs Gerrit Wijnbergen, Sax. so praan, 86 punten met lof. Tevens slaagde Ernst Munsterman voor het toelatingsexamen van het conserva torium te Amsterdam. Al met al prach tige resultaten, waarmede wij de kandi daten en in het bijzonder de leraar, di rigent Jan Groot, van harte complimen teren. Kelder jr. Voor een groot aantal toeschouwers ga ven de plaatselijke gymnastiekverenigin gen T.V.S., VELSEN en FIT vorige week een goede gymnastiekdemonstratie, in het Burg. Rijkenspark. Een storing in de elektriciteit, waardoor de geluidsinstallatie net even voor de aanvang van de demonstratie uitviel, dreigde het programma in de war te stu ren, maar de organisatie bleek perfect in orde en ook zonder muziek ging het pro gramma vlot door. Na ruim een half uur was de storing op geheven en werd het verdere gedeelte weer met muziek uitgevoerd. Het programma verliep zo vlot dat de leiding kans zag, na het slotnummer nog een herhaling te geven van enkele oefe ningen die niet op muziek waren uitge voerd. Elk nummer afzonderlijk te vermelden zou te veel zijn. In het bijzonder kan genoemd worden het openingsnummer „Vlaggenparade" uitge voerd door meisjes van T.V.S.VELSEN en FIT, Dit nummer was ingestuurd en stond onder leiding van de heer van Heiningen, de leider van FIT. De hierna volgende ritmische en vrije oefeningen oogsten allen een hartelijk aplaus bij het publiek. De toestelnummer gaven bijzondere staal tjes te zien van de prestaties die op de verschillende verenigingen worden uitge voerd. Bij het toestelspringen viel in het bijzonder op de grote groep meisjes van Velsen, die hier vlot werk te zien gaven. Het slotnummer gebracht door T.V.S. was een waardig slot van dit programma. Hier is weer eens gebleken dat het moge lijk is door samenwerking tot goede re sultaten te komen. De drie gymnastiekverenigingen vertrou wen dat velen die deze avond hebben medegemaakt propagandist zullen Wor den en zich zullen aansluiten bij een van de verenigingen. Kunt u zelf geen lid worden wek dan an deren op. Het doel van dit alles is een gezonde geest in een gezond lichaam. Het Anjerfonds vraagt uw medewerking. Aan de vooravond van de jaarlijkse An jerfonds-collecte doen wij gaarne een be roep op de offervaardigheid van alle burgers van Velsen. Het Anjerfonds (Prins Bernhardfonds) moest eigenlijk voor het vele prachtige werk dat zij nu reeds 10 jaar verricht, geen aanbeveling nodig hebben, want vele culturele orga nisaties op het gebied van zang, muziek, dans, toneel en volksontwikkeling heb ben hun oprichting en voortbestaan, dank zij de offervaardigheid van het Neder landse volk, aan dit fonds te danken. Het Anjerfonds is opgericht en wordt in stand gehouden om het zo nodige cultu rele werk met z'n vele uitingen mogelijk te maken. Is het u bekend, dat vele verenigingen hier ter plaatse de steun van het Anjer fonds mochten ontvangen? Zo niet, is het wellicht nuttig u mede te delen dat on derstaande verenigingen of instellingen in de loop der jaren een belangrijke gift ter ondersteuning van hun werk uitbetaald kregen t.w.: De Chr. Oratoriumvereniging „Looft den •Heer", IJmuider Harmonie, Chr. Muziek vereniging „Wilhelmina", R.K. Harmo nie ,St. Caecilia", Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels", Velser Jeugd Centrale, R.K. Clubhuis „De Spil" en de Volks muziekschool. Dit is slechts een kleine greep uit de vele instellingen en vereni gingen, die door het Anjerfonds gehol pen werden. Deze uitkeringen waren en zijn slechts mogelijk door de opbrengsten van de jaarlijks te houden collecten, overal ten lande. Voor Velsen zal dit zijn van 23 t/m 29 juni a.s. Is het nog nodig deze collecte bij u aan te bevelen? U zult ongetwijfeld wel begrijpen dat de plaatselijke uitke ringen ten nauwste verband houden met de opbrengst welke hier wordt bereikt. Wij mogen daarom de vrijheid nemen een dringend beroep op uw vrijgevigheid te doen, door het Anjerfonds te steunen, waardoor u een bijdrage levert aan het plaatselijk verenigingsleven. Het offer, dat u daarvoor brengt behoeft niet ge heel belangloos te zijn, want bij een mi nimum bijdrage van 0,25 wordt u een prachtige foto van het Koninklijk Gezin aangeboden. Mocht om één of andere re den u de collectebus niet zijn aangebo den, kunt u deze foto ook verkrijgen bij het secretariaat van het Anjerdag-comité, gebouw Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 22 te IJmuiden. Leden van Cul turele Verenigingen, u behoeft zeker niet verteld te worden wat het Anjerfonds voor uw werk kan betekenen. De opbrengst van de collecte wordt be paald door het beschikbaar aantal col lectanten. Daarvan kunnen we er nog vele gebruiken. Meldt u daarom als col lectant bij bovenstaand adres of telefo nisch onder no. K 2550-5743. U steunt daarmee het zo belangrijke culturele werk. Inwoners van Velsen, laat de col lectebus niet voorbij gaan. Uw offer zal in dankbaarheid worden aanvaard. Het Culturele werk, zowel ter plaatse als in ons land, zal er wel bij varen. Het Anjerdag-Comité-Velsen. VROEDE VADEREN VOETBAL. V.V.V. betekent ditmaal niet Ver. Voor Vreemdelingenverkeer of Veni Vidi Vi- ci, maar Vroede Vaderen Voetbal. We hebben n.l. vrijdag j.l. op „Watervliet" te Velsen-Noord de edelachtbare leden van de Velsen en Beverwijker gemeente raden eikaars krachten zien meten op voetbalgebied en we moeten getuigen, dat ook op het groene veld evenals achter en vlqór de groene tafel de he ren hun mannetje bleken te staan. Voor al onze Santpoortse vertegenwoordigers hebben zich geducht geweerd. De K.V.P. fractieleider Nuyens bezette de midden voorplaats en paarde snelheid aan een dodelijk schot, zoals bij het nemen van de alleen door de scheidsrechter gecon stateerde strafschop bleek. De Beverwijk- se wethouder Alberda, die de plaats on der de lat bezette en zich overigens ge ducht weerde behalve het uit de straf schop geloste schot kreeg hij nog twee „achterballen" te verwerken was dan ook volmaakt kansloos. Op de spilplaats was de K.V.P.er An driesma een geducht struikblok voor de Beverwijkers, weshalve de Velser aan voerder teneinde Beverwijk in de gele genheid te stellen met 31 te winnen, besloot zijn „stopper" een andere plaats aan te wijzen. De P.v.d.A.er Disselköter zette, na daarin college te hebben gelo pen bij zijn zoon, steeds listig de buiten- spelval open, waar de Beverwijkers gre tig inliepen. Cor Nyssen, de oud-Velsen-doelman besloot resoluut na in het eerste kwar tier driemaal te zijn gepasseerd, niet meer te capituleren voor zijn mede-K.V.P.er Vessies (Beverwijk). De P.v.d.R.'er Tabernal tenslotte rende, als in z'n beste Terrasvogelsdagen, ener giek achter de scherpe K.V.P.-through- passes van Nuyens aan. Het was ten slotte zijn schuld niet, dat de snelle linksbinnen Van Leeuwen (K.V.P.) en de al even snelle linksbuiten Noortman (partijloos) niet van zijn fraaie voorzet ten profiteerden. Het afgelopen weekeinde is voor Ter rasvogels weinig succesvol geweest. Het eerste negental kreeg van S.C. Haarlem 3 z'n eerste nederlaag in dit seizoen te slikken en het tweede moest met 86 voor E.D.O. 4 het hoofd buigen. Alleen de junioren wisten de eer nog een beetje hoog te houden door tegen -.H.B. b één punt in de wacht te slepen. TERRASVOGELS 1—S.C. HAAR LEM 3. In een slechte wedstrijd, die door veel fouten werd ontsierd - we zagen de verre velders bijv. vijf vrij gemakkelijke vangkansen missen heeft Terasvogels de eer aan z'n tegenstanders moeten la ten. In de 4e inning waren genoemde fouten er de oorzaak van dat S.C. Haarlem een 113 voorsprong kon nemen en hoewel heel Terrasvogels in de volgende innings alles op alles zette om die achterstand ongedaan te maken hierbij blonken vooral van Gelder en Ciarenburg, met ieder drie honkslagen, uit de over winning bleef buiten hun bereik. Die ging n.l. met 1312 naar de ploeg die het in deze wedstrijd het meest had ver diend, S.C. Haarlem 3. TERRASVOGELS JUN. A— T.H.B. JUN. B. Hoewel Terrasvogels bij het ingaan van de laatste slagbeurt nog met 107 voorstond, bleek deze voorsprong net niet voldoende om de overwinning te be halen. Vijf vrije lopen en een paar veldfouten leverden de T.H.B.-junioren nog 4 pun ten op en daar Terrasvogels hier, door goed en gewaagde honklopen van Nico Disselköter, nog maar één punt tegen over kon stellen, eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel (1111). De beste slagman was Bill Douma, die met een driehonkslag en een honkslag een gemiddelde van 0.500 bereikte. Het programma luidt: Donderdag 19 juni (7 u.): Velsen 1 Terasv. 1 (K.N.H.B.-beker) Zaterdag 21 juni (15.30 u.): Terasv. 2 Velsen 1. Zondag 22 juni (10 u.): D.I.O. 1Ter- rasv. 1. Maandag 23 juni (7 u.): Bloemendaal a Terrasv. a. JUDO. In het kader van de „Kennemerland"- competitie werden 9 juni j.l. in de dojo van de Santpoortse Judovereniging „Dschen-Dui"-wedstrijden gespeeld. De deelnemende verenigingen waren: Hayime uit Alkmaar, Ken-Am-Ju uit Haarlem, Hon-Chui uit Haarlem en Dschen-Dui uit Santpoort. Santpoort, dat in de afgelopen wedstrij den al meermalen bewezen heeft uit het goede hout gesneden te zijn, boekte naast een gelijkspel een „klinkende" overwin ning. Uitslagen van de door Dschen-Dui ge speelde wedstrijden: SantpoortAlkmaar 40. SantpoortHaarlem 22. De Santpoortse ploeg werd gevormd door de volgende judoka's: D. Potanger le Kyn; H. v. d. Lieuw 2e Kyn; A. Crokkee 2e Kyn; H. Admiraal 4e Kyn; J. Visscher 4e Kyn; N. Jacobs 5e Kyn. De wedstrijdleiding was in handen van A. Schrikker 3e Dan en P. Gecks le Dan. Zaterdag 21 junit Te half 8 intocht van de nieuwgewijde priester Jacques van den Bronk, daarna Ópeningslof der Maria Novene. Zondag 22 juni. De H.H. Missen te 6.45, 8 uur en half 12. Te half tien Eerste Plechtige FI. Mis door de WelEerw. Heer Jacques van den Bronk met bis schoppelijke assistentie van Zijne Hoog waardige Excellentie Mgr. André van den Bronk, Bisschop van Kumasi, Ghana. Te half 8 plechtig sluitingslof van deze feestdag. Gedurende deze week elke morgen H.H. Missen te half 7, 7 en 8 uur, elke avond half 8 Novenelof, Woensdag 25 juni. Te 10.15 uur Gezon gen Huwelijksmis tot intentie van het Bruidspaar Etman-Dam.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1