SanfooafcWeelMad son jprodikbcurtati ABOR, een Santpoorts Paard, ïaar van ,,De Gouden Zweep". Oproep aan alle moeders en vrouwen van Velsen. Orgelconcerten. Postdui venberichten Grootse Jeugdlanddag te Rotterdam. R.K. Kerkr Santpoort Buslichting. 'ZONDAGSDIENST ARISEN] T€L€foonnu/n/neRS. no 29 ie rrasweg 31 rkerinklaan 45 s van ukkerij Cornegge lefoon 8619 Vrijdag 25 Juli 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Comegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 mmm Tunen ontvangt als fokker-eigenaar de wisselprijt uit handen van Z. K. H. Prins Bernhard. Ook felicitaties van Princes Beatrix. lig bezette drafstadion „Duin- ondag jl. getuige geweest van tig succes voor de Santpoort eigenaar G. v. Tunen en zijn e fokprolukt, de grandioze Tabor. ninklijke belangstelling, Z.K.H. lhard en H.K.H. Princes Bea- namelijk bij deze meeting aan- •d het hoofdnummer, de drave- )e Gouden Zweep" verreden iet gestart wist Tabor, zoals voor hem, op het laatste ;genstanders met een machtige van zich af te schudden en tden handen" van zijn pikeur telman als eerste over de fi snellen. me eindrush van de „twee- 7abor-Nottelman is alle vaste ekers bekend, maar blijft toch euw een sensatie van de eer- e voor velen alléén al de gang ibaan waard is. se klassieke draverij om „de .veep" brengt steeds weer het van de Nederlandse dravers rt. Met grote spanning werd ook dit jaar dit treffen van de „aller- besten" tegemoet gezien, te meer omdat de wisselprijs ook nu weer door Z.K.H. Prins Bernhard zou worden uitgereikt. De vele in Duindigt aanwezige Santpoor ters waren wellicht even trots als de eigenaar G. v. Tunen toen deze uit han den van Prins Bernhard „de Gouden Zweep" in ontvangst mocht nemen en hij zowel door de Prins als door H.K.H. Princes Beatrix spontaan werd gelukge wenst met het grote succes. De in Santpoort uit Gonny D. en Pre mier Mars geboren Tabor heeft met zijn kundige trainer-pikeur Nottelman reeds een enorme bekendheid verworven. En geen wonder: in 1955 winnaar van Sweepstakes en Derby, in 1957 van de Grote Fokkersprijs en in 1958 winnaar van „de Gouden Zweep". Dit zijn ver richtingen die slechts door de allerbes- ten kunnen worden bereikt. Bij de vele andere, daarom bij deze ook de welgemeende gelukwensen van Sant poort voor de eigenaar-fokker G. v. Tu nen en nog veel succes toegewenst met Tabor en de andere Santpoortse fokpro- dukten van Gonny D. INASTIEKIUTVOERING DE TIJD. lie mededeelde met genoegen rwetse stijl geschreven voet- n ons laatste nummer gele en, zeide nieuwsgierig te zijn, idere sporten beoordeeld wer- i wijze en in een stijl, die t van de tegenwoordige wijze ■ling. We zijn daarom in ver- tbladen gedoken en troffen van een verslag aan van een itvoering van zo'n kleine ze geleden. Het betrof hier het m de gymnastiekvereniging :r" te Amsterdam, die hierbij ide medewerking genoot van anfare-korps". Uit genoemd en wij nu het volgende: »r acht uur begon „Amstels 3s" een vrolijke mars te spe- :heerden plus minus 50 ad- 20 leden van „De Batavier" en. De pas was militair, nog er, dan krijgt het marcheren ilitair aanzien. De houding urners was ferm, maar som met de buik wat al te ver it de rug hol was en anderen rmen niet gestrekt langs het marcheerden in rijen van commandeerde de leider halt. ing werd tamelijk goed door ;n uitgevoerd, de vrije oefe- i netjes van stapel; al wa- enige fouten op te merken, deren werd door de adspi- e brug gewerkt; de kleinsten werkten met ernst, kalmte :id en nauwkeuriger dan de ranten, die meer slordig en de oefeningen afmaakten, eningen der leden liepen Del; slechts een enkele maak- bewegingen. De staafoefe- en ons beter; zij waren een- werden net en nauwkeurig iet zang" werden door de ers ferm uitgevoerd en zij :>lle borst de volgende turn- ler de turners", „Gymnas- jymnastenliedjes voor de van De Batavier" en „De De vrije oefeningen wer- [ewerkt en met de looppas benen verlieten zij de zaal. brachten de turners hun een bezoek en daarna nam n aan het hoogrek een aan- t werktuig werden kranige tgevoerd. Beide directeuren Er waren ook oefeningen, ist werden uitgevoerd. Met in hoogrek namen de deel- itplaats op de vloer, zodat ubliek alles goed in ogen- emen. De discipline kon wel er heerste wel stipte ge- maar niet zoals het be- t u „de fijne nuance"? Re- ningen der leden en adagi os tenslotte uitmuntend en waren dan ook geheel op- :t zien dezer groepen. Het recteur en de leden hadden alle eer van hun werk en verdienden de daverende toejuichingen, waarmede zij telkens begroet werden. Tot zover het verslag uit den jare 1890. Zoals de opmerkzame lezer zal bespeurd hebben, wijkt ook dit qua stijl en inhoud van de tegenwoordige kritieken af. Maar tevens zal het hem opgevallen zijn, dat ook de oefenstof uit die dagen nog al verschilde met die, welke de huidige lei ders van gymnastiekverenigingen nog maar juist goed genoeg vinden voor hun „pupils". HOGE BEDRAGEN. In één onzer vorige nummers vermeldden we, dat Feyenoord volgens sommige bla den voor de Ajax-doelman Pieters Graaf land 120.000 gulden had moeten neer tellen. Dit bedrag kan bezwaarlijk een „peuleschilletje" genoemd worden, maar nu lazen we dezer dagen in „De Sport kroniek", dat D.O.S. voor haar op de transferlijst staande speler Kraay niet minder dan twee en een halve ton ge vraagd zou hebben. En nu weten we wel, dat een vraagprijs nog geen ver koopprijs is, maar zulk een bedrag geeft toch wel even te denken. Waar gaan we heen en hoe lang houden we dit vol? VELSEN-NIEUW S. Regeren is vooruitzien. Zo denkt het be stuur van „Velsen" er ook over en is, hoewel het competitie-seizoen nog enige tijd op zich laat wachten, al druk bezig met de voorbereidingen voor 't nieuwe seizoen. Dezer dagen spraken we de volijverige secretaris der vereniging, de heer Sneekes, en deze verzekerde ons, dat de terreinen grondig onder handen zullen worden genomen en dat ook de kleedlokalen een goede beurt zullen krij gen. Uit het verdere gesprek, dat we met deze functionaris hadden, bleek ons, dat de samenwerking tussen het bestuur en de commissies, alsmede die in het be stuur zelf uitermate goed was, waarvan de vereniging in de toekomst zeker de vruchten zal plukken. En dit laatste kan ook getuigd worden ten opzichte van het aantal zeer jeugdige leden, dat de vereniging momenteel telt: niet minder dan 13 welpen-elftallen hebben de heren MaasSneekes c.s. namelijk onder hun leiding. De training is niet meer in handen van de heer Molenaar uit Heiloo. Er wordt nu geoefend onder leiding van de heer Poisnans. Wijk aan Zee; Oude Dorpskerk: dins dagavond 29 juli: gastorganist Eg- bert Vos uit Heemstede. Beverwijk! Grote Kerk: dinsdagavond 5 augustus Gastorganist Boudewijn Scholten uit Amsterdam. Wijk aan Zeei Oude Dorpskerk: dins dagavond 12 augustus: Geert Jurjen Moed, orgel en Willem Leeuwen- stein, bariton (Bach-concert). POSTDUIVENVERENIGING „DE LUCHTPOST". Zondag 20 juli werd de wedvlucht ge houden vanaf Bordeaux (925 km). De duiven weden zaterdagmiddag om 13 u. gelost met Z.O. wind. De eerste duif bereikte om 9.13 uur (zondag) haar hok. G. Bierman 1-2-4. Th. v. Zwieten 3. Tevens werd de jonge duivenvlucht ge houden vanaf Duffel (B) 150 km. Zij werden om 8.15 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif werd om 9.55 uur geklokt. Totale uitslag: W. Dekkers 1 - 9; P. Bersée 2 - 36; G. Brouwer 4-8 - 18 - 28; K. Bouwer 3 - 26; A. Hols 5 - 7 - 10 - 13 - 14 - 20 - 34; R. Rutte 11 - 25; N. v. Duyn 12 - 33;'Th. v. Zwieten 6 - 15 - 22 - 35 - 29; H. Bakker 17-19-24; G. Bierman 16 - 23; P. Hoogland 21 - 27; M. Visser 30; P. Koning 31. POSTDUIVENVERENIGING „SNELLE WIEKEN". Zaterdagmiddag jl. werden de oude dui ven om 1 uur te Bordeaux gelost. Zondagmorgen om 11.02 uur werd de eerste duif geklokt. De totale uitslag is als volgt: J Hoogzaad 1 - 4; A. Tabernal 3-5; C. Korthouwer 2. Wedvlucht jonge duiven vanaf Duffel (B). Deze werden om 8.05 uur gelost. De eerste duif (dezelfde als verleden week) kwam om 9.57 uur in haar hok. De totale uitslag is: P. Rozemeyer 1-6-7- 23 - 29 - 40 - 42 - 46; M. Janssen 2-3-17 - 20 - 24 - 27 - 34; J. Hoogzaad 4 - 14 - 25; B. Jenninga 5 - 19; A. Punt 8; J. Andries- ma 9 - 39; J. Molenkamp 10 - 11 - 28 45; H. Handgraaf 12 - 43; J. Dekker 13 - 15 - 16 - 37; A. Tabernal 18 - 22 - 26 - 30 - 32 - 35 - 36 - 41; E. Gorter 21 - 31 - 38; A. Coesel 33; A. Tervoort 44. Op zaterdag 9 augustus a.s. hoopt de Shell Junior Club (83.000 leden) een Nationale Jeugd-landdag voor haar leden te houden in de Ahoy Hal te Rotterdam. Op 7 verschillende tonelen zullen daar van 9 tot 5.30 uur bekende artisten op treden, waaronder Adrie van Oorschot, Liang Wang en Tommy Verstoep. Tot de meer dan 50 attracties behoren het Nederlands Pantomimetheater, het Cir cus Elleboog, een poppenkast, twee bio scopen, sportdemonstraties, enz. Bovendien zullen de jeugdige bezoekers met hun begeleiders gratis toegang heb ben tot „Jeugdland 1958", de werk- en speelplaats voor de jeugd, die door de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding in Rotterdam, met medewerking van de heer J. J. L. van Zuylen (Dr. Lastpost) in de aangrenzende Energiehal wordt ge houden. Reeds nu stromen inschrijvingen voor deze landdag uit vrijwel alle delen van het land binnen. Er is alle reden aan te nemen dat het aantal bezoekers de 10.000 zal overschrijden. Zondag 27 juli: St. Christoffel zondag. De H.H. Missen zijn te 6.45 8 - 11.30 uur. De Hoogmis is te 9.30 uur. Te 4 uur Lof, daarna zegening van auto's en motorische voertuigen. Vrijdag 1 augustusi H.H. Missen te 7 en 8 uur. Te half 8 Lof. Zaterdag 2 augustust Te half 8 Broeder schapslof. Autozegening voor Velsen en omgeving. De houders van auto's, motoren, scoo ters en bromfietsen worden attent ge maakt op de zegening van deze voer tuigen op a.s. zondag 27 juli op het ter rein van de R.K. Kerk aan de Frans Netscherlaan te Santpoort. Er is 's na middags te 4 uur een kort Lof, onmiddel lijk daarna de zegening. Ie lichting 06.00 uur (maandags en daags na een feestdag niet) 2e lichting 11.00 uur 3e lichting 15.00 uur 4e lichting 18.00 uur1) 5e lichting 19.15 uur (alleen bus bijkan toor aan de Vinkenbaan) 1). 1) 's-zaterdags niet. De 4e en 5e lichting geeft aansluiting op de nachtposttreinen. Op zon- en feestdagen worden alle brie venbussen alleen om 23.15 uur gelicht. Zaterdag jl. kwamen in Krasnapolsky te Amsterdam, uit verschillende delen van het land hiertoe uitgenodigd, vrouwen van allerlei gezindten bijeen, die in on derling overleg met de initiatiefneemster, Mevr. E. Lentink-de Boer, besprekingen voerden over eventueel te houden grote demonstratie op 15 september in Den Haag. Richtlijnen werden uitgestippeld over financiering en publiciteit. De me ning werd gevraagd hoe men dacht over de provinciaals-gewijze oprichting van een Vrouwen-Vredesgroep onder auspi ciën van de Anti-Atoombom-Actie. Mede werking werd verzocht om in zo'n pro vinciaal comité zitting te nemen. Het vlugschrift dat door Prof. de Froe was opgesteld en tegen de prijs van één cent zou moeten worden verkocht, werd voorgelezen en vond algemene bijval. Aan het eind van de bijeenkomst werden aan de aanwezigen suggesties en ideeën gevraagd. Deze werden ook van alle kanten gegeven. Ieder in haar soort was goed. Bij stemming bleek de meerderheid veel te voelen om onder de auspiciën van de A.A.A., deze grote demonstratie in Den Haag te houden. Besproken werd om dan in plaatselijk gevormde groepen naar Den Haag te gaan. Iedere deel neemster zou zich, met een bepaald ken teken naar Den Haag begeven, zodat het ieder zou opvallen in trein of bus, dat er een samentreffen zou zijn van vrouwen die iets te demonstreren hadden. Er werd over embleem-tekst gediscussieerd en het woord VREDE op wit fond met blauwe letters had wel de meeste bijval. Defini tief werd er nog niet toe besloten. Can- didaten werden gesteld voor een voor lopig comité, dat 21 juli bijeen zou ko men om hierover definitief te beslissen. Deze beslissing is bij het ter perse gaan van dit nummer aan ondergetekende nog niet bekend, maar zal in volgend num mer dan medegedeeld worden. Een minderheid van de aanwezigen voel de er echter meer voor om buiten de A.A.A. om (daar deze als Stichting in haar statuten geen samenwerking met andere bewegingen of verenigingen om schreven heeft)gehoor te geven aan Me vrouw Stellendam uit Zaandam, Zweedse van afkomst. Zij maakte de aanwezigen in het bijzonder attent op PAX ET LI- BERTAS, hoofdzetel te Genève. Hierbij zijn veel landen aangesloten en zij be treurde het dat Nederland geen lid nog hiervan was. Zweden was ook aange sloten, in 1919 werd aldaar de Bond Vrouwen Vrede Vrijheid opgericht. In Amerika gebeurde dat in 1914 onder de naam Vrouwen Vredes-Vereniging. Ieder land had dus zo haar eigen naam, maar alle waren ook internationaal aangeslo ten bij Genève. In een gloedvol betoog (waar zij de Nederlandse vrouwen nog eens extra hulde bracht voor de door haar betoonde moed in het Nederlands verzet, waar zij als Zweedse in Neder land woonachtig, zó trots op was dat zij het bij ieder bezoek in Zweden, niet genoeg kon rondvertellen), vroeg zij hier in Nederland ook zo'n Vrouwen-Vredes groep op te richten die zich bi] Genève zou aansluiten. Hier werden dan ook candidaten voor voorgesteld om voor lopig bestuur te vormen en plannen tot definitieve vorming uit te werken. Moeders en vrouwen van Velsen, laat bovenstaande 2 roepstemmen ook tot U doorklinken. Sluit U aan waar U het meest voor voelt: onder auspiciën van de A.A.A. kunt U zich opgeven bij Me vrouw E. Lentink-de Boer, Willemspark weg 212, Amsterdam-Z. Tel. 792187. Voor de Vrouwen-Vredes-groep met in ternationale aansluiting bij Genève kunt U zich opgeven bij ondergetekende: Mevr. L. Keja-Jambroes, Paramaribostr. 32, Santpoort. Tel. 02560-7127. Bent U lid van een vrouwenbond (VAN WELK GELOOF OF POLITIEK DAN OOK), bespreek deelname in Uw afde ling en met Uw afdelingsbestuur vooral. Laten de zuiltjes van geloofs of politieke gezindheid hier toch vervallen, want één groot doel moet ons vrouwen, allen bin den: de V R E D E. Dus alleen maar letten op wat ons allen bindt en niet wat ons scheidtl Moeders, op U rust zeer zeker een heel grote verantwoording, want U heeft kin deren ter wereld gebracht. Daar is Uw taak heus niet mee afgelopen, maar inte gendeel, dan pas goed mee begonnen! En dat is: Uw kind een toekomst te geven welke bevrijd is van angst. Angst voor het bestaan door dreigende oorlog met het meest verfoeilijke moderne wapen: de Atoombom. Nu weer de huidige span ningen in het Midden-Oosten, het daar door op de rand van een derde wereld oorlog staan. Alleen met veel wijsheid van alle partijen en landen, met onderling vertrouwen tevens, kan nog een grote catastrophe en wereldramp en mensen slachting worden voorkomen. Als wij, moeders, vrouwen, in demonstratie en/of internationale aansluiting, getuigenis af leggen van onze werkelijke vredeswil, als wij een halt toeroepen aan de leiders die in een zwak moment het verstand ook nog dreigen te verliezen, laten wij vrouwen dan onze invloed aanwenden. Ons gevoel, hoofdelement van onze aard, moet de boventoon voeren. De liefde, die ons moeders bezielt voor onze kin deren moet ons daardoor ook kunnen bezielen om te willen getuigen in het openbaar. Wij moeten tonen dat wij onze kinderen willen grootbrengen in een wereld waar liefde heerst en niet die van de haat welke wij elke dag om ons heen weten en waarvan wij steeds de bewijzen in kranten lezen. Aan onze kin deren alleen al zijn wij verplicht ons aan één te sluiten wat voor geloof of politiek wij ook voorstaan. Voor de vre de en een betere wereld daardoor, mag geen enkele gelegenheid gemist worden. Maar dan de echte, vrede en niet die wij alle 20 eeuwen kennen: een rustpauze tussen twee oorlogen in. Het is vijf mi nuten vóór twaalf!!! Wij moeders en vrouwen moeten nu in deze korte spanne tijds in hun woord en daad te kennen geven dat het hun heilige ernst is. Maak dus vast een begin, ieder naar eigen ver mogen, aard en gezindheid. Doe vast wat. Getuig van Üw vredeswil en geef U op bij één. (of beiden, dat kan ook) der bovengenoemde adressen. Doe Uw moederlijke en vrouwelijke plicht, anders bent U mede verantwoor delijk als de atoombom barst. L. Keja-Jambroes ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 10.15 en 5 uur: ds C. van Rij van Zaandam Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) dienst 10 en 3 uur ds Lok, ÏJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur: ds W. de Graaf 4 uur: Student W. J. van der Linden Doopsgez. Gemeente ÏJmuiden Helmstraat, ÏJmuiden 19.30 uur ds J. P. Jaeobszoon Avonddienst Ver. Vrijz. Herv. ÏJmuiden Abelenstraat 1 te ÏJmuiden, 10,30 uur ds J. v. d. Vange Winterswijk Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.30 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds van Rhijn van Oudorp 19 uur ds IJzerman van Beverwijk Adventskerk (Ziekenhuiskerk) v.m. 10 uur ds Van Willenswaard ZONDAG A.S. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 BemncRUKe Beinn POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 2550—6444 Bij brand 02550 6400

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1