SonlpocrisWeelfblad aan predikbeurten Westlandse Oogstfeesten. Feest week. Prij swinnaars Succes voor de muider Harmonie. Tstdui venberichten Honkbal. D. MEIJER f Speeltuinvereniging „Jong Santpoort" „DA PACEM" [ZONDAGSDIENST ARTSEN TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. R.K. Kerkr Santpoort Us-Thee werd bij toeval uitgevonden. )e Jaargang no 31 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Jitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 8 Aug. 1958 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 -ijdag half 7 Boerenpaardenrace de grasbaan aan de Westlaan )or de mooiste costumering tra prijzen. iterdag 8 uur muzikale rond- ng door de beide plaatselijke uziekverenigingen. ijdag en zaterdag kermis. ngrijden Dames per fiets prijs mej. Ria Zeegers, 2e prijs mej. a Hoogerheide, 3e prijs mej. Elly enboer, 4e prijs Mevr. Schoorl- tteman □grijden Heren per fiets prijs Nico op den Kelder, 2e prijs Heeremans, 3e prijs André van m, 4e prijs Wim van Schinkel Ligrijden losse paard. prijs en Wisselbeker Reinier Zwa- iburg, 2e prijs Theo Lemmers, 3e s André Lemmers, 4e prijs Theo ïm. igrijden Tilbury Dames. prijs en wisselprijs mevr. Holten prijs mej. Neel Hagen, 3e prijs Rietje Schie, 4e prijs mevr. Schoorl-van Veldt. ïgrijden Tilbury Heren. prijs en wisselprijs A. Schoorl Lzn. prijs Nic. van Schagen, 3e prijs o Kochx, 4e prijs Cees v. d. Thuis. deze vierde prijzen zijn beschikbaar :eld door Loendersloots Warenhuis. choon de IJmuider Harmonie geen tpoortse vereniging is, geniet het is ook hier toch wel die populariteit, wij gaarne melding maken van de :esvolle resultaten, welke de muzi- :en onder directie van onze plaatsge- t de heer Jan Groot, mochten beha- op het Wereld Muziekconcours te trade. Ie marswedstrijd veroverde de IJmui- Harmonie een eerste prijs met 97 :en. Deze wedstrijd werd gehouden het Kerkraadse stadion en hijge nd door circt 35.000 toeschouwers, de marswedstrijd beklom de IJmuider niging als eerste het podium voor de eert wedstrijd. Als eerste werk werd eeld de Valerius-suite van Meindert tel en als tweede Italiënne in Algiers Rossini. Met deze numers werden punten vergaard, hetgeen een eerste betekende, tevens inhoudende dat vonds aan de ere-wedstrijd moest len deelgenomen. de Egmond-ouverture van Ludwig Beethoven volgde de Slavische sodie van Friedeman. Met deze wer- behaalde het Corps 305 punten het- alweer in een eerste prijs resulteer- vVij wensen de heer Groot van harte k met deze drievoudige prestatie, t wil men in Kerkrade een eerste behalen dan moet men van „goede komenen dat kwamen de idenaren, want zij behaalden er drie. Ie Wieken. lag j.l. had een wedvlucht voor duiven plaats vanaf St Ghislain iu (België), afstand 230 km. De en werden om 7.50 uur gelost. De e duif werd om 11.53 geklokt. De s uitslag is als volgt: 21, 28, 35 A. Baak. 2, 6, 7, 9, 10, 5, 32 A. Tabernal. 3, 22, 26, 30, 37 anssen 4, 14, 31, 40 J. Andriesma. 5 P. Rozemeyer. 8, 12, 15, 16. A. oort. 11 E. Gorter. 17 B. Jenninga, 3 J. Dekker. 23, 29, 39, 42 J. Hoog- 27, 33, 34, 36, 41 C. Koks. Zondag wordt met de jonge duiven vanaf iney (Frankrijk) gevlogen. luivenver. „De Luchtpost" intpoort, lag 3 augustus werd de wedvlucht duiven gehouden vanaf St. Ghis- Hornu (B.), -f- 230 km. De duiven en om 7.40 uur gelost met. kalme wind. De eerste duif werd om 11 jeklokt. Totale uitslag: utte 1; A. Hols 2, 4, 6, 14, 21, 27; akker 3, 8, 11, 19, 26; G. Brouwer lerman 10, 20, 25; P. Koning 13, 23; K. Bouwer 7, 12; W. Dekkers 9; Zijl 15, 16; Th. v. Zwieten 17, 22; :rseé 24; N. v. Duyn 28. SPELERS TE KOOP. Op de jaarlijkse voetbalmarkt, waarop voetballers gekocht en verkocht worden en die in de maand juli gehouden wordt, zijn ditmaal betrekkelijk weinig zaken ge daan. De oorzaak moet vooral gezocht worden in de hoge vraagprijzen, welke soms zo hoog waren, dat eigenlijk niet eens van een serieus aanbod kon gespro ken worden. Dit gold vooral voor spe lers, die op eigen verzoek op de zoge naamde transferlijst waren geplaatst, maar die de clubs, waaraan zij verbon den waren, niet gaarne wilden missen. De vraagprijs, waarover in voetbalkrin gen wel het meest gesproken werd, was die van het Utrechtse DOS voor haar speler Kraay, nl. f 250.000. Dat was een prijs, waarvoor zelfs het rijke Feyenoord terugdeinsde! Daarbij vergeleken, moch ten de prijzen, welke deze Rotterdamse club voor Pieters Graafland 134.000) en Walhout 100.000) neertelde, wer kelijk „spotkoopjes" genoemd worden! Het Jan-van-Gemerden-toernooi. Dit toernooi voor jeugdelftallen wordt zaterdag 16 en zondag 17 augustus op de terreinen van „Schoonen berg" ge houden. Er hebben niet minder dan 41 elftallen voor ingeschreven. De jeugddag van Velsen. Zondag 24 augustus heeft Velsen weer voor haar jaarlijks junioren-toernooi ge reserveerd. Dit jeugd-voetbalfestijn heeft zo langzamerhand in den lande een ze kere vermaardheid gekregen, zodat we er niet aan twijfelen, of de heren De Ruyter c.s. zullen er ook nu weer voor zorgen, dat de wedstrijden een vlot ver loop hebben. Terrasvogels- en Velsen-successen. De junioren-elftallen van Terrasvogels en Velsen, die zondag jl. op het toernooi van „Onze Gezellen" uitkwamen, be haalden aldaar opmerkelijke successen. Het Terrasvogels-team won nl. de eer ste prijs en dat van Velsen legde beslag op de tweede prijs. K.N.V.B.-beker. Tot de deelnemende elftallen aan de K.N.V.B.-bekerwedstrijden behoren o.m. ook Velsen en Terrasvogels. Voor de eerste ronde dezer wedstrijden heeft Vel sen geloot tegen de Hoofddorpse Boys en krijgt Terrasvogels de tweede klasser Schoten op bezoek. Terasvogels junioren kampioen. Terrasvogels AS.C, Haarlem B. Door concurrent Sportclub Haarlem met een nederlaag naar huis te sturen hebben de junioren het kampioenschap van hun afdeling in de wacht gesleept. Al in de 2e inning lieten de Terrasvogels benja mins geen twijfel bestaan omtrent hun plannen, honkslagen van van der Plas en Douma, alsmede vier vrije lopen zorgden voor een 50 voorsprong. In de vol gende inning werd het 91 door honk slagen van Homburg; van Mourik en weer van der Plas (0,666) en na 112 in de 4e inning mocht S.C. Haarlem aan slag. Slechts 4 punten wisten de Haar lemmers nog te scoren, waardoor de eindstand 116 werd in het voordeel van Terrasvogels. Schoten 3Terrasvogels 1. Het heeft maar weinig gescheeld of Scho ten was in deze wedstrijd nog geen kam pioen geworden. In de 6e inning liep Terrasvogels uit tot 73; honkslagen van Rijke, van Gelder en van Vuuren (0.400) en tweehonkslagen van Claren- burg en Siem Thoolen (0.500) zorgden, gecombineerd met enige vrije lopen, voor 6 punten. Nog in dezelfde inning echter bracht Schoten zijn achterstand terug op 75 en in de 7e slagbeurt kwamen de partijen weer gelijk (77), en daar in de laatste twee innings geen van beide ploegen er meer in slaagde te scoren, kwam met deze stand ook het einde. Ter rasvogels heeft in deze (z'n laatste van dit seizoen) wedstrijd zeer goed gespeeld en we hadden de indruk dat Schoten met dit gelijke spel iets meer kreeg dan het verdiende. Terrasvogels 2T.H.B. 2. Het tweede negental bewees in z'n laat ste wedstrijd dat de slechte plaats op de ranglijst eigenlijk op een vergissing be rust. Met 239 werd T.H.B. teruggewe zen. Tot en met de 4e inning ging de strijd nog gelijk op, 119 was de stand toen, maar daarna werden de T.H.B.ers volkomen overspeeld. Er werd goed en veel geslagen: Loerakker, Gregoire (1.000), Goedhart en Röbken (0.500) zorgden elk voor twee honkslagen. De vorige week overleed in de leeftijd van 60 jaar de heer D. Meyer, en dit verscsheiden bracht niet alleen droefheid en rouw in de kring zijner familie, maar ook in die van de sportvereniging Ter rasvogels, in het bijzonder van de jeugd afdeling. Want het is een feit, dat de heer Meyer aan de blauwwitte kleuren in het algemeen zijn hart verpand had, evenzeer was het ingewijden bekend, dat het vooral de jeugd van Terrasvogels was, die zijn grote belangstelling had en voor wie hij alles, maar dan ook alles over had. Dinsdagmiddag werd zijn stoffelijk over schot onder grote belangstelling op „De Biezen" aan de schoot der aarde toever trouwd. We zagen o.m. tal van afge vaardigden uit P.T.T. kringen de kist werd door bestellers in uniform graf waarts gedragen Terrasvogelsbe- stuurderen, commissie-leden en spelers, alsook een deputatie van leidinggevende personen aan het welpenvoetbal in de gemeente Velsen. Voorts woeien op het nabij de begraafplaats gelegen Velsen - terrein de vlaggen van V.S.V., Velsen en het welpenvoetbal halfstok. Aan de groeve werd allereerst gesproken door een afgevaardigde van de P.T.T., die de heer Meyer lof toezwaaide voor de wijze, waarop hij ruim 40 jaren zijn beste krachten aan dit Staatsbedrijf ge geven had, daardoor een voorbeeld zijn de voor al zijn collega's. Voor de jeugdafdeling van Terrasvogels sprak de heer G. Bierman. Uit diens woorden bleek overduidelijk, hoeveel de overledene voor het jeugdvoetbal der vereniging betekend had en hoe groot de dank, die deze afdeling der sportvereni ging aan „vriend Meyer" verschuldigd was. Nadat Ds. Jacobzoon uit IJmuiden het „Onze Vader" had gebeden, verlieten de aanwezigen ontroerd de dodenakker. Weinige verenigingen zullen een ont spanningsoord hebben, dat zo mooi en schitterend is gelegen als het onze. Een stukje natuurschoon, en daarom zelfs voor de ouderen een aantrekkingspunt. Het is daarom ons streven zoveel moge lijk attracties te plaatsen voor onze kin deren. Hierin slagen we naar alle wens, zo langzamerhand, en met medewerking van enkele krachten krijgt de tuin een fantastisch aanzien. Reeds is er begon nen met het plaatsen van een nieuwe mo len, weer een van de vele, nieuwe stuk ken die zo langzamerhand geplaatst worden. Veel beton stenen moeten nog verwerkt worden aan tuin en ge bouw en het einde der werkzaamheden is nog niet in 't zicht, hiermede zal nog een vol jaar mee gemoeid zijn. Daarom voor de toekomst van uw aller speeltuin moe ten er nog meer krachten komen om de ideën, opvattingen en perspectieven te verwezenlijken. Als u nu een klein in zicht hebt gekregen, laat dit dan een aansporing voor u zijn om met ons be stuur samen te werken aan de uitbouw van onze speeltuin, wat betreft leden als daadwerkelijke hulp en het bevorderen van een gezonde geest van eensgezind heid. Vergeet niet, ook de speeltuin is een schakel in de opvoeding. Vergeet nooit dat het uw tuin is, u vormt als leden de speeltuinvereniging, en het bestuur is de uitvoerder van uw besluiten. Binnenkort hopen wij u nog nader verslag te doen, over ideën enz. Waarde leden heeft u ook nog plannen of een idee, gaarne nemen wij ze ter harte. We gaan door tot de vlaggen in top kunnen. Da Pacem houdt een welverdiende va- kantier na een druk seizoen. Op 20 augustus (prent het a.u.b. even goed in uw geheugen!) te 20 uur, komen wij weer bij elkaar voor een korte vergadering met een gezellig samenzijn daarna, in Hotel De liilenboom. Deze vergadering is wel zeer belangrijk, daar op die avond het programma voor het komend seizoen be kend wordt gemaakt. Er zal o.a. gespro ken worden over het grote concert met solisten in het komende najaar. Wij rekenen op aller aanwezigheid! Dan zouden wij gaarne zien, dat u allen een nieuw lid medebrengt, want wij heb ben voor het concert een groot aantal zangers en zangeressen nodig! Wij ho pen, dat u het bestuur niet teleurstelt! Noteert u de datum van 20 augustus dus even? Een prettige vakantie wenst u toe het bestuur. Er komt zo langzamerhand lijn in de oogst- en druivenfeesten in het West- land. Het zal een feest worden voor het oog en tevens zullen de druiven ieders tong kunnen strelen. Wij spraken met de heer Vogel uit Vlaardingen. De man uit de Broeder schap die de vruchten der aarde, zo overvloedig in het Westland geteeld, in artistieke opmaak ons voor ogen wil stellen. In gedachten ziet de heer Vogel de be zoekers van het Westland reeds dwalen om de oude kerk op het Wilhelmina- plein, door het Heilige Geest Hofje naar het Havenplein. Telkenjare hebben de bezoekers dit gedaan en genoten van die zeldzame sfeer en de daarbij passende feestverlichting, maar tijdens de oogst feesten 1958, in de eerste week van sep tember, zal er iets bijzonders te zien zijn. Bloemen, vruchten, druiven van het Westland schijnbaar achteloos maar oh zo artistiek weggestopt in romanti sche hoekjes bij de kerk en in het Hofje, waar de schijnwerpers, als de avond ge vallen is, de mooie tinten tevoorschijn zullen toveren. Arrangementen van bloemen en fruit in oud-hollandse stijl, om vervolgens tijdens de rondgang weer getroffen te worden door een stilleven, niet op linnen, maar zo nonchalant-weg in de openlucht tus sen de oude huisjes in, welke zo genoe- gelijk hier staan te dromen. Het Havenplein, tegenwoordig een pro zaïsch parkeerterreintje, zal eveneens een metamorphose ondergaanDe grote oogstwagens welke de druiven- prinses en haar gevolg hebben begeleid door Rotterdam en het Westland, zul len daar pronken in een passende om lijsting. Het gras zal plotseling de tegels begroeien en de bezoekers zullen van nabij deze pronkstukken uit de West landse gemeenten kunnen bewonderen, uit Poeldijk, Wateringen, Kwintsheul, De Lier, Honselersdijk en Naaldwijk. Een schouwspel voor het oog. Een kleine entree zal het u mogelijk maken, dit eve nement te genieten. We vernemen nog dat de oogststoet dins dagmorgen, 2 september om 10 uur zal starten in Rotterdam bij de Ahoyhallen. Op dat moment is de druivenprinses reeds per helicopter gearriveerd op Heli port om 9.30 uur om daarna per auto naar de Ahoyhallen te rijden, alwaar zij haar troon zal bestijgen en de zegetocht door Rotterdam zal aanvangen. Naaldwijk beschikt zelfs in die dagen over twee tentoonstellingsterreinen. In één van de grote hallen van de Fruit- en Groentenveiling aan de 's-Gravenzandse- weg te Naaldwijk is nog een druiven- en bloemenshow ingericht door Bond West land in samenwerking mef de Coöp. Cen trale Westlandse Snijbloemen veiling en de Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Plantkunde, afd. Westland. Deze tentoonstelling kan men niet mis lopen. De 's-Gravenzandseweg is be kend om de artistieke feestverlichting, welke de buurtbewoners zelf verzorgen. Via deze verlichte boulevard bereikt men vanzelf deze expositie. De organisatoren zijn voornemens de toegang aan te duiden door verlichte bogen. Een en ander belooft veel. We beginnen te verlangen naar die eer ste week in september. ZONDAG A.S. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 ZONDAG A.S. Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur ds M. Schenkeveld, van De Steeg Geref. Kerk Art. 31 (K.O.) dienst 10 en 3 uur ds Lok, IJmuiden Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 9 en 3 uur ds W. J. v. d. Gronden, Enschede Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds J. P. Jacobszoon Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur de heer Assendorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 10.30 uur ds D. Solingen Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw ,,Spaarnberg" Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 en 19 uur ds F. P. Salverda, Hoofddorp Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur ds D. ter Steege Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Zondag 10 augustus; De H.H. Missen zijn te 6.45, 8 en 11,30 uur. De Hoogmis te half 10. Te 7 uur Lof. Vrijdag 15 augustus: Maria ten Hemelop neming. De H.H. Missen zijn te 6.45, 8 en 9.30 uur. Hoogmis 11.30 uur en 's avonds te half 9 Stille Avondmis. Zaterdag 16 augustus; Te half S Broe derschapslof. Een van de meest populaire zomerdran- ken in de Ver. Staten, ijs-thee, werd bij toeval uitgevonden, en wel op de wereld tentoonstelling van 1904 in St. Louis. Uitvinder was Richard Blechynden, die op het tentoonstellingsterrein een thee salon exploiteerde. De grote hittegolf van dat jaar bracht Blechynden tot wanhoop, want waar het dorstige publiek op de tentoonstelling ook behoefte aan had, niet aan warme thee. Ten einde raad goot hij wat oude thee in een glas met ijsblokjes en zowaar, het smaakte goed. De smaak was alleen een beetje flauw en daarom probeerde hij het nog eens met een iets sterker zetsel, voegde er suiker en een schijfje citroen aan toe en de ijs-thee in z'n eenvoudig ste vorm was geboren. Zijn vinding werd een enorm succes, zijn salon werd het drukst bezochte etablisse ment van de tentoonstelling. Het ging als een lopend vuurtje door het land, dat ge bukt ging onder een der zwaarste hitte golven uit de geschiedenis. Uit die dagen stamt de reputatie van ijs-thee als de meest verfrissende en dorst lessende kou de drank. In de loop der jaren heeft ijs-thee deze reputatie behouden. Momenteel worden er gedurende de zomermaanden in de Ver. Staten meer dan tien miljard glazen van gedronken. Recept: De vlugste en eenvoudigste manier om ijs-thee te maken is de volgende: Voeg hij een halve liter kokend water 20 gram droge thee. Laat deze acht minuten trek ken, roer in de thee en schenk ze door een zeef over in een kan. Voeg daarbij anderhalve liter koud water, suiker naar smaak- circa 200 gram, liefst donkere basterd suiker en laat de thee koud worden. Serveren in glazen waarin even tueel blokjes ijs en met een schijfje ci troen. B€LfinCRUK€ T€L€foonnumm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 2550—6444 Bij brand 02550 6400

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1