SaripoafeWeehblad Vrijdag 10 okt. 1958 turnvereniging ïg Santpoort" Bridgeclub De Kennemers SCHAKEN. T.V.S.-nieuws. Handboogschieten Korte berichten. R. K. Jeugdwerk. Kleding voor de honderd duizenden vluchtelingen in Algerië. ZONDAGSDIENST ARTSEN 'no 40 3 31 laan 45 Cornegge 8619 Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerke rinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 ELS SPEELT GELIJK tegen onze verwachtingen rrasvogels het zondag jl. niet verder dan een 11 men brengen. Dit was te- urstelling, omdat het spel ar dammers toch werkelijk allure was. rijd is echter gebleken, dat in de samenstelling H. mmer, P. Spanjaard, Thoo- iet bepaald een aanvalslinie ie nodige stootkracht uit en maakte men de fout de te weinig in het spel te Zen en vooral Rijke neer naar het centrum toe met als gevolg, dat ze veld automatisch versmal- k van de Amsterdamse ver- [emakkelijkten. en ander hebben de Vogels >erste als tweede helft toch Irijpe kansen gehad, maar schotvaardigheid van de c.s. was het niet al te best sn ander was bijna oorzaak, jten naar de hoofdstad wa- ondanks het feit, dat met tand nog 00 was en de i na de hervatting wel heel snval waren. Er scheen dan geen Rivalen-doelpunt te nt Röbken, Goedhart en hadden de hoofdstedelijke lusdanig in bedwang, dat j moeilijke problemen kreeg Een vrije trap werd een r het einde echter de Vogels 01). En toen zag het er .et nog zo'n korte speeltijd g duister uit. Gelukkig ech- sbuiten Spanjaard 5 minuten ide kans de gelijkmaker te 1). meld, dat de scheidsrechter vrijwel „stuk floot", zonder idig was. ,N C.S.V. KONDEN NIET erste puntje is binnen en ge- het ene schaap, dat over de :n toen gevolgd werd door ollige viervoeters, zullen we dat Velsen nu aan het pun- len gaat. vaststellen, dat Velsen qua ;ansen en qua veldmeerder- kreeg dan haar toekwam, e bedenken, dat deze kansen verden door slecht of onoor- schieten, dan moet het hoge it, dat uit deze gezichtshoek geelblauwen kregen, wat hun iet te veel en niet te weinig, van overtuigd, dat wanneer tijde, waarop de doelrijpe ontstond, op de plaats van an Schagen of Hoogzaad ge- de uitstekende doelman De f meerdere malen de bal uit i moeten halen. We denken aan de kans, die Graman al het begin kreeg. In plaats van even op te brengen, schoot ar uit een schiethoek, die wei- i succes bood. Of aan de kans, ichagen had, toen hij alleen eer stond, maar de bal - hoe :elijk op die korte afstand nog hoog over de lat joeg. We zeiden het reeds, De Heer is een uitstekende doelman. Maar toch hebben de Velsenaren het hem gemakkelijker ge maakt dan wel nodig was. Het bij her haling schieten op borst- of buikhoogte in plaats van langs de grond en het plaatsen van de bal uit voorzetten vlak voor de doelmond, waar de C.S.V.-doel- man met z'n grijpgrage handen gereed stond om het leder boven de hoofden van Van Schagen c.s. weg te plukken onder het motto van „altijd prijs", waren tac tische fouten. Een fout van de scheids rechter was het voorts, dat hij Velsen een geheide strafschop onthield. Het elftal in zijn nieuwe samenstelling heeft behoorlijk voldaan. Er werd met animo gespeeld. De verdediging, waarin de jeugdige Schoorl met succes wederom debuteerde, zat onder de bezielende lei ding van Jan Bakkum goed in elkaar, vooral voor de rust. Na de hervatting kon Ton Hijnen wegens een blessure niet meer. van de partij zijn en dat was te bemerken. Zijn plaats werd ingenomen door Dam. Van de voorhoede zeiden we al zo het een en ander. Wanneer dit kwintet nog met wat meer overleg gaat spelen, ko men deze aanvallers er wel. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Zondag a.s. krijgt Velsen Z.A.P. uit Breezand op bezoek. We vermoeden, dat we niet ver bezijden de waarheid zijn, als we verkondigen, dat we een span nende wedstrijd verwachten. De Bree- zanders vormen een onberekenbare ploeg, wat dus ook inhoudt, dat van hen goede dingen verwacht kunnen worden en daar Velsen de weg naar herstel betreden schijnt te hebben, ligt het voor de hand, dat het aan de Kwekerslaan aan span ning niet zal ontbreken. We rekenen er in ieder geval op, dat onze plaatsgeno ten op één punt beslag zullen weten te leggen. De Terrasvogels trekken naar A.S.V.A. Hit het feit, dat deze club de competi tie inzette met een 01 nederlaag tegen Rivalen, zou geconcludeerd mogen wor den, dat ook de Vogels van de Amster dammers kunnen winnen, maar daar staat weer tegenover, dat D.I.O. op eigen ter rein toch maar met 13 van de hoofd stedelingen verloor, waarmede we maar zeggen willen, dat onze plaatsgenoten geducht op hun tellen zullen moeten pas sen. En dat vooral de voorhoede uit een ander vaatje zal moeten tappen dan zon dag j.l. tegen Rivalen. DERDE KLAS A. De stand in de 3de klas A is momenteel: Beverwijk 36; Q.S.C. 35; Wijk aan Zee 4—5; I.V.V. 3—4; Assendelft 3-4; Z.A.P. 44; De Meteoor 22; Alcm. Victrix 32; C.S.V. 32; Always For ward 32; Velsen 31; K.V.V. 41. Opvallend is het grote verliespuntenaan- tal, dat Alcm. Victrix, de favoriet van het vorige seizoen, nu reeds heeft. VIERDE KLAS D. De stand is hier: Kinheim 35; Rivalen 35; E.T.O. 34; St. Pancras 44; V.D.V. 44; Terrasvogels 33; D.I.O. 3—3; Roda 2—2; A.S.V.A. 3—2; Eland 3—2; A.S.V. 2—1; Fokke 3—1. i dagen geleden gehouden bal- d door bovengenoemde vereni- l waar succes geworden. Van den ballonnen Welke op de an de Wüstelaan werden op- tvingen de kinderen bericht g uit diverse landen. Hieron- ve de winnaars en de plaatsen allon terecht kwam volgen: tman, Cortemagiore, Italië, lorp, Würding Niederbayen, d. ïippers, Weilheim, Duitsland, ïhof, Markgemeinde bij Mun- )uitsland. Jansen, Zweisel bij Bayern, .d. d. Tuin, Würtemberg, Duits- Hogendoorn, Grimma bz. Duitsland. 'agner, Hiijersdorf bz. Leipzig, id. andjes, Zeven Hann., Duits- Rode, Ilten bij Hannover, id. cemade, Kréépen, Duitsland, van Ee, Oldenburg, Duits- aot, Batholt, Duitsland, se, Ashuidorf, Duitsland, lijn, Vlaggewedde, Nederland. Bastiaanse, Nederland, a worden bij de prijswinnaars irgd. Het naderen van de winter was j.l. don derdag bij de „Kennemers" duidelijk merkbaar, omdat toen de openingsdrive werd gespeeld, die het nieuwe winter seizoen inluidde. Er werd in twee lijnen gespeeld met het volgende resultaat: A-Lijn: 1. Heren Andela Sr.-Steinberg 62,27 2. Fam. Spruyt 61,82%; 3. Fam. Wit mond 57,63 4. Mevr. Kroone-Heer Andela Jr. 53,64 5. Mevr. Ebeling- Heer Bouman 51,82 6. Heren Seegers- Porck 50,91 7. Fam. Riedijk 50,46 8/9. Fam. Soomers 48,64 8/9. Mevr. Mulder-Heer Kleefstra 48,64 10. He ren Paats-Bode 44,55%; 11. Heren Bo- dewes-v. Munster 37,27 12. Heren Top-Rij 32,28%. B-Lijn: 1. Heren v. d. Wal-v. Thiel 66,20%; 2. Fam. Dekker 53,70 3. Dames Kuhlman-Smit 52,78 4. Mevr. Nieu- wenhof-Heer Wierda 50,93 5. Fam. Dirven 50,46 6/7. Fam. Weyers 50,00 6/7. Dames Muller-Smakman 50,00 8. Heren Gerritsen-Muller 44,91 9. Dames Andela-Sprang 42,59 10. Dames Seegers-v. Munster 39,35 SOCIËTEIT OUDEN VAN DAGEN. Nu het winterseizoen weer is aangevan gen worden de Ouden van dagen er op attent gemaakt dat dinsdags en donder dagsmiddags van 2 tot 5 uur de „Soos" wordt gehouden in de zaal van het bad huis aan de Wüstelaan. ONDERLINGE COMPETITIE „S.C. SANTPOORT". Er bestaat volle belangstelling voor deze competitie en de gang zit er al goed in. Tevens is het verheugend, dat zich regel matig nieuwe leden aanmelden. Dinsdag jl. mochten we er wederom één welkom heten, die het halve dozijn van de nieuwe garde volmaakte. Hieruit mag geconclu- leerd worden, lat de animo voor het ko ninklijk spel toeneemt, en bovendien, dat „Santpoort" een goede naam heeft. Het Bestuur hoopt, dat er nog meerdere lief hebbers dinsdagsavonds kennis komen maken met de sfeer van de club-bijeen komsten, die altijd prettig en amicaal is. Hier volgen enige uitslagen van de laatst gespeelde partijen: Groep 1: Tuning-Schuurmans YlY, de Groot-Oosterling 10, Blansjaar-Kroone YlYl (prima prestatie van Blansjaar om de club-kampioen in bedwang te hou den); Kroone-Busselman 10, Ooster- ling-Blansjaar 01, Pels-de Groot Yl Yl na een interessant schaak-duel, waar bij geen van beiden kans kreeg om door te drukken; Schuurman-Wolters 01, Haanappel-Sterk 01. De partijen Bus selman-Haanappel en Wolters-Pels wer den afgebroken. Groep 2 A: Geus-Wagner Sr. 10; Kip- Kesting 01, Koolhaar-Pieterse afgebr., Wulffelé-Brugman idem; Wulffelé deed 't tegen de vroegere 1 a-groep-speler weer prima, kwam een volstuk voor, maar in 't eind-spel vergiste hij zich moest Dame voor Toren geven. Het ziet er nu naar uit, dat Brugman nog remise houdt. Koolhaas zal met 2 pionnen meer bij voortzetting wel winst boeken. Wulf- felé-Kip 10, Kesting-Koolhaas YYl Pieterse- Hoogzaad 10, Roos-Geus 01, Wagner Sr.-Brugman 01. Groep 2 B: v. d. Bronk-Waitz 01, Duin-Winters 10, Sterk jr.-Vos 01, Blokker-Leijsma 0—-1; Waitz-Sterk jr. 10, Winters-Leijsma 10, v. d. Pol- Duin 10, Blokker-v. d. Bronk 01. De nieuwe leden Geus en Waitz doen 't goed elk 2 overwinningen, en v. d. Pol verraste door de solide Duin te ver slaan. In de Junioren-groep gaat Harry Parson fier aan de kop met V/i uit 3. Hij won van Nol Lindeman en Wagner jr., beide malen na 14 zetten! Kees Lindeman vergaarde 1 punt. We staan echter slechts aan 't begin de verliezers in de diverse groepen krijgen nog voldoende kansen om revan che te nemen. B. Met gunstig weer en onder zeer veel enthousiasme heeft deze vereniging weer het jaarlijkse evenement voor de jongste jeugd gehouden. Vooral op 24 september was de belang stelling weer buitengewoon groot. Onder het toeziend oog van de jurie- leden en de vele belangstellende ouders deden 190 jongens en meisjes hun uiter ste best hun eerste of tweede lintje te veroveren. Het was waarlijk èen genot om te zien. Kortom het was een gelukkige en wel geslaagde dag waarop alles, dank zij de deskundige leiding van de heer H. Bruns, een vlot en goed verloop had. De op 26 september gehouden C proeven (het derde en laatste lintje) hadden reeds een aanmerkelijk mindere belangstelling. Buitengewoon jammer is het, dat de jon gens hier geheel verstek hebben laten gaan. Zou hun doorzettingsvermogen zo veel minder zijn als van de meisjes? Al met al behoeven we echter lang niet ontevreden te zijn en al werd het leeu wendeel der deelnemers gevormd door leden van de zustervereniging V.O.L.O. uit Haarlem, waarmee altijd een nauw en vriendschappelijk contact onderhouden wordt, er kan gezegd worden: T.V.S. is nog steeds springlevend! Hier volgen dan de namen der geslaag den: A proef meisjes: Anneke Beenhakker, Ineke Beltman, Elsje Beun, Mirriam Biallosterski, Elly Bierman, Tiny Bok, Marjo Bruin, Lia Franken, Loes Hen riet, Marijke van Heynsbergen, Nicki van Heynsbergen, Marian Jansen, Anja Jellema, Evelyn v. Keulen, Elly Koer, Bep Kooren, Ria Kroon, Marijke Oonk, Ria Pel, Elleke van de Pieterman, An neke Reym, Adri v. Rooden, Joke Straatsma, Jannie Veenis, Tineke Velde, Annemarie Vis, Margreet v. d. Werf, Kristine Wolters, Jos v. d. Zee, Anita Kant. A proef jongens: Dick Dordmundt, Karei Eterman, Jan Franken, Hans de Graaf, Frans Hoeben, Karei Hoeben, André Hoefakker, Bob ten Cate, Roel J. Kips, Fred Paats, Jaques Reym, Frank van Rooyen, Wouter Stijger, Henk Veening, Erik Veenstra. B proef meisjes: Rietje Bijkerk, Nelleke bij 't Vuur, Nelly Hop, Josje Rijke, Yvonne Taverne, Elly Vonk. B proef jongens: Robbie Bakker (1), Robbie Bakker (2), Gert P. ten Cate, Cor v. d. Giesen, Claus Hoogland, Nico v. Leeuwen. C proef meisjes: Astrid Broekmeulen, Ria Muller, Els Sluiters, Carmen Visser, Carla Woerkom. Op de banen van V.Z.O.S. heeft zon dag j.l. de 6de competitiewedstrijd van distrikt I der Ned. Bond van Handboog schietverenigingen plaats gehad. Begunstigd door fraai weer is er met veel animo gestreden om prachtige prij zen. Er werden weer door velen zeer goede resultaten behaald met de moeilijke pijl en boog. Evenals op 14 sept. j.l. was er ook nu weer een Schutter die een uitzonderlijke heul schoot. Was het 14 sept. de heer H. Hagen doorn van „Concordia" met 148 punten in 16 pijlen, nu was het de heer Spoor van D.O.S. met 143 punten. Geen won der dat deze met de eerste prijs is gaan strijken. De tweede prijs werd gewon nen door de heer J. Verhoog van „Con cordia" met 136 punten, terwijl de derde prijs met 134 punten voor de heer v. d. Hurk van D.O.S: was. De rozenprijs werd gewonnen door de heer H. Leysse- naar van „Concordia" met 4 rozen. In de tweede afdeling was het weer een lid van D.O.S. die een eerste prijs won en wel de heer Wennekes met 114 punten. Maar hier heeft ook V.Z.O.S. een woordje mee gesproken, want twee en drie waren de heren J. Schreiers en B. Hytendaal, terwijl M. Verkappen de ro zenprijs heeft gewonnen met 2 rozen. Verder heeft een van onze jeugdleden tot ieders verwondering zich in de eerste af deling geplaatst! De kampioensprijs voor schutters boven de 65-jarige leeftijd is gewonnen door de heer P. de Raadt van W. Thel uit Delft met 106 punten. Ook de heer P. Reigersberg van F. H. uit Delft behaal de 106 punten, maar het laatste schot deed hem verliezen. Al met al is het een zeer sportieve wed strijd geweest. POSTZEGELVERENIGING SANTPOORT. De postzegelvereniging belegt een leden vergadering op vrijdag 10 oktober a.s. in het Jeugdhuis der Herv. Kerk. De agenda vermeldt o.a. onderlinge ruil en handel, veiling van hetgeen wordt aan geboden en kienen om postzegels. Om half 7 vindt een Jeugdbijeenkomst plaats onder leiding van de heer D. Schut Jr. PARTIJ VAN DE ARBEID. Als opening van het winterseizoen be legt de afdeling Santpoort van de P.v.d.A. een ledenvergadering op maan dag 13 oktober in De Toorts aan de Duinweg. Naast enkele korte agendapun ten zal een discusie worden gehouden over het probleem „Nieuw-Guinea", waarbij als discussieleider zal optreden de bekende radio-commentator en jour nalist Paul van 't Veer. HEROPENING DROGISTERIJ. De heer Kuiper, welke vele jaren een drogisterij dreef aan de Hagelingerweg heeft deze met 1 oktober over gedaan. Aan de heer J. van Vastenhoven, gedi plomeerd drogist. De nieuwe eigenaar heeft de zaak ge heel verbouw en gemoderniseerd. Woensdag 2 oktober vond de herope ning plaats. Vele bloemstukken gaven de zaak een feestelijk aanzien en ontving elke bezoeker een aardige attentie, ter wijl voor de kinderen een kleurwedstrijd was uitgeschreven waarvoor grote be langstelling bestond. KLAVERJAS-AVOND K.A.B. De lange avonden vragen weer gezellig heid en de K.A.B. afd. Santpoort be sloot dan ook weer een Klaverj as-avond te organiseren en wel op dinsdag 14 ok tober a.s., des avonds om 8 uur in café Zomerlust, op deze avond waar ook niet- leden worden verwacht, zijn een groot aantal mooie prijzen te winnen. A.H.O.J. Het doet ons genoegen u te kunnen mededelen, dat onze emmertjes-spaarak- tie ook in 1959 van kracht blijft. De ak- tiviteit van onze spaarsters is niet ver slapt, integendeel, het aantal spaarsters neemt nog steeds toe en de aktiviteit heeft na de vakantie een grotere omvang aangenomen. Het doet ons echt goed dit te moge vaststellen. Maar toch zijn er o.i, nog te veel gezinnen (hier bedoelen wij dan de gezinnen van onze jeugdle den) die, om welke reden dan ook, niet aan onze zo onontbeerlijk geworden spaaraktie deelnemen. Dit is erg jammer, omdat juist deze jeugd het meest gebaat is bij een financieel-gezinde jeugdbewe ging! Daarom een vriendelijk verzoek tot de niet-sparende leden: ruim op uw bezwaren, ga „emmertjes" sparen! Een verheugende mededeling voor onze trouwe spaarsters! Eindelijk zijn dan de wastangen en was- lepels in mijn bezit. Alleen het aantal lepels is groter dan het aantal tangen. Wij zullen daarom overgaan tot loting en het lot zal dan uitmaken of u een de zer dagen een wastang of waslepel gra tis krijgt aangeboden. En dan hebben wij nóg een prettige mededeling voor u! De maanden november en december van dit jaar worden weer attraktiemaanden en dat betekent, dat wij u voor elke volle spaarkaart (losse emmertjes is ook goed!) een heerlijke rol fruit-tella gratis doen toekomen. Vooral voor de vele kinderen, die „emmertjes" helpen sparen, is dit een aantrekkelijke beloning. Let u verder ook nog even oponze „schakeltjes". Wij wensen u veel sukses toe met de voort zetting van ons aller spaaraktie! Verleden week heeft de redactie van „Huis aan Huis" haar gastvrije kolom men opengesteld (voor een goed doel doet zij dat altijd) om de Santpoortse in woners om kleren te vragen voor de honderdduizenden vluchtelingen die langs de grenzen wachten. Ze hebben hun plekje grond moeten ontvluchten omdat de Franse soldaten hun dorpen hebben verwoest. Vrouwen, kinderen, schuldlo zen dus, van alles beroofd, vaak ook van hun man en vader, wachtentot ze in een aangrenzend land worden op genomen. De winter staat voor de deur, ze hebben geen kleding, ze hebben geen dak boven het hoofd. Deze feiten wer den de lezers van Huis aan Huis verle den week ook medegedeeld. Het resultaat van deze bede om hulp, heeft het povere resultaat gehad van 1 inzending: een manufacturier liet een pak met prachtige dikke wollen kousen bren gen „die worden toch niet meer gekocht" werd erbij gezegd. DAT WAS ALLES, dat was de hele oogst! Gelukkig dat de zelfde oproep bij de lezers van het Haar lems Dagblad anders aansloeg. Nu komt de vrachtwagen van het Rode Kruis ten minste niet voor niets aan de deur om het op te halen en zal het Rode Kruis in Tunis het zeker in dankbaarheid aan vaarden. Het is echter wèl beschamend dat Sant poort zo lauw reageerde. Men vraagt zich dan ook af, hoe komt dat? Omdat het juiste ons in pers en radio wordt onthouden is het de Santpoorters dus ook eigenlijk niet zo erg kwalijk te nemen dat ze zo lauw reageerde. Ze wisten van niets. Ze zullen bij het lezen van de oproep wellicht gedacht hebben: „Het komt toch niet waar het hoort", of: „Er zal wel één of andere politieke partij achter zitten, want ik las er niets over in de krant." De initiatiefneemster (van christelijke huize) pacifiste, en ondergetekende, eveneens een pacifiste, organiseren ge heel alleen deze kleding-werf-actie, om dat zij, als pacifisten, ook de slachtoffers zoveel mogelijk willen helpen om het verschrikkelijke oorlogsleed te verzach ten. Een derde vrouw sorteert de hele dag de kleren die worden binnengebracht, die is de „stille kracht" die niemand dus ziet, maar die u had leren kennen als zij de deur open had moeten doen om het pak kleren in ontvangst te nemen dat u niet heeft gebracht De aanleiding voor deze 3 vrouwen om een kleding-inzameling te verzorgen is te wijten aan Mr. J. H. van Wijk uit Haarlem die persoonliijk naar Algerije is geweest om met eigen ogen te zien en te fotograveren en documenteren. Hij gaf hiervan verslag in een dubbel num mer van „Vredesactie" een principieel anti-militaristisch maandblad. Voor verzending van kledingstukken is het nu te laat. Giften worden echter nog gaarne ingewacht bij Mevr. L. Keja- Jambroes, Paramaribostraat 32, tel. 7127, giro 414334, vermelding voor „Algerije". ZONDAG A.S. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Over veen Telefoon K 2500—16760 KRUISEND VERKEER. Weet u, precies wie op een kruispunt of splitsing van wegen, waar geen voorrangsweg of voorrangskruising is, bij het elkander kruisen voorrang heeft? Bij het kruisen van snelverkeer onderling, gaat rechts voor. Bij het kruisen van langzaam verkeer onderling, gaat rechts voor. Bij het kruisen van snelverkeer uit de ene richting, met langzaam verkeer uit de andere (dwarse) richting onderling, moet langzaam verkeer voorrang verle nen aan snelverkeer. Veilig rijden is een belang voor u en voor anderen.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1