•eldspaardag en Wereldspaarweek ben dit jaar een bijzondere betekenis. Televisie en Amateurtoneel. R.K. Kerkf Santpoort f ZONDAGSDIENST ARTSEN 9e Jaargang no 42 Redactie Terrasweg 31 K.erkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 861 SanJpocifeWeehblad Vrijdag 24 okt. 1958 aan Administratie en advertenties Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 aa 6 nur tel. 7029 BmÊËBB 1 oktober in werking getreden spaarwet en de spaarregeling ambtenaren vormen voor grote en uit ons volk een extra aan ging tot sparen. Stellig zullen n stempel drukken op de komen- rereldspaardag en -week, die ds al een stimulerende invloed n gehad op het spaarbankbe- t de spaarbanken van alle lan- verenigd zijn in het internatio- tuut voor het Spaarwezen, gaan paarbanken, aangesloten bij de Ise Spaarbankbond, op 30 ok- ;r de Wereldspaardag vieren, zij wegens de grote toeloop van 4: aan een enkele dag niet Vol- ;bben om iedereen te helpen Wereldspaarweek die zich uit- :r de laatste week van oktober. actie willen de genoemde :en jaarlijks de aandacht ves- aet belang van het sparen; zo- evordering van de welvaart in als van de welvaart van het le zijn trouwens van elkaar af- Slechts wanneer er voldoende hikbaar is, kunnen er wonin- en en andere nuttige bouwwer- tand komen. Dan alleen kun- are werken, waaronder de aan- 'egen, bruggen en dijken, wor- voerd. Landaanwinning, zoals It beoogd met de inpolderingen auwerszee en Oostelijk Flevo- e Deltawerken, kost bijna on- re sommen gelds. Maar hier- len thans dan ook duizenden erk, terwijl straks talloze land- i de nieuw-gewonnen gebieden n bestaan zullen hebben. Weer pitalen zijn gemoeid met het ran nieuwe industrieën, terwijl sommen moeten worden geïn- n het moderniseren van reeds bedrijven. Alleen wanneer on- e kan werken met de nieuwste kan Nederland de concurren- et andere landen bijhouden en blijft er voldoende werkgele- ;staan. eld wordt werkzaam geld nodigde geld komt voor een uit de bedragen die de kleine aan de spaarbanken toever- Daar wordt het omgezet in geld dat aan de spaarders vert. Zo dienen zij hun eigen In de eerste plaats omdat op hun geldelijk bezit vermeer tweede plaats omdat zij aldus ijn zich na verloop van tijd int geld de grote stukken aan die niet uit het lopende in- men worden bekostigd. Daar- er bevorderen zij de algeme- rt. Want dank zij hun spaar- lieuwe arbeid worden gescha- henzelf en voor anderen. En end wordt, komt nieuw spaar- faast het zonder winstoogmerk ienstbetoon aan de spaarders hebben de spaarbanken dus steeds huh taak gehad in het economisch bestel van ons land. De mogelijkheid om ook klei ne spaarbedragen rentedragend te kun nen maken, is uiteraard voor de spaar ders zelf van belang. Maar veel belang rijker is het dat ook deze kleine spaar bedragen via de spaarbanken kunnen worden omgezet in werkzaam geld dat meedoet in de kringloop van: arbeid verschaft geld geld verschaft arbeid. Sparen wordt voor velen nu extra aantrekkelijk. Het is daarom begrijpelijk dat ook rege ringen graag zien dat een volk spaar zaam is. Waar de regel geldt dat er welvaart heerst bij een gezin dat spaart, gaat ditzelfde ook op in groter verband. Een land, waarin gespaard wordt, is een welvarend land. Ter aanmoediging van het sparen heeft de overheid enkele maatregelen voorbereid die onlangs van kracht zijn geworden. In de eerste plaats is er de op-1 oktober jl. in wer king getreden Jeugdspaarwet die het sparen voor de jeugd van 1521 jaar aantrekkelijk wil maken. Gebleken is dat juist de groep uit deze leeftijd het moei lijkst tot sparen is te bewegen. De jeugd- spaarovereenkomst, waarmede de bedoel de jongeren na zes jaar sparen een extra premie van 10% kunnen verdienen, zal zeker stimulerend werken ten aanzien van hun spaarzin. Als tweede maatregel is in voorbereiding een spaarregeling voor ambtenaren die aan grote groepen van overheidsperso neel o.a. alle rijksambtenaren -onder bepaalde voorwaarden -eveneens een extra premie in uitzicht stelt. Tal van Gemeenten, alsmede de Provincies, zul len naar mag worden aangenomen voor hun personeel een soortgelijke spaarre geling invoeren. Spaarbanken verwachten een toeloop van nieuwe spaarders. In dit wel bij uitstek gunstige „spaarkli- maat" gaan de Nederlandse spaarbanken nu hun Wereldspaardag en Wereld spaarweek vieren. Het is dit jaar voor het eerst dat zij hun eigen - meestal reeds sinds hun oprichting gevoerde propagandabeleid gesteund zien door overheids-maatregelen die alleen ^maar een stimulerende invloed op het sparen kunnen hebben. Is het daarom niet be grijpelijk dat zij deze keer op 30 oktober of gedurende de gehele Wereldspaar week hun deuren wijder nog zullen open zetten dan in voorgaande jaren? Want het zou immers wel eens kunnen zijn dat hun jaarlijks in de maand oktober ge voerde propaganda voor het sparen deze keer vele aarzelenden alsnog zal bewe gen toch maar spoedig een voor hen zo gunstige spaarovereenkomst aan te gaan. Dat er bovendien weer tallozen zullen komen, die ook zonder bijzondere aan moediging al lang beseffen dat sparen hun persoonlijke welvaart vergroot, is wel zeker. Want zo is het alle jaren al gegaan. Maar een bijzondere Wereldspaardag is het daarom deze keer toch wel! VERLIEST, MAAR. invaller voor Van Schagen lsen zondag jl. tegen de lei- Ideling, Beverwijk. Van Bug- e nu rechtsachter, terwijl Hij- anvalsleider was gebombar- r, evenals vier harer voorgan- in geslaagd Beverwijk ook één puntje afhandig te maken, iit de zege van Beverwijk aan draadje heeft gehangen, dan :1 ditmaal. Feitelijk heeft Be- resultaat slechts kunnen be- het laatste half uur met man e verdedigen, zodat er voor vel geen doorkomen aan was. waren het toekennen van een ïnalty en een off-side-goal 'ijk, alsmede een fantastische, rijpelijke redding van één der mede „schuldig" aan de van Velsen, bij wie Peter het stoute stukje uithaalde foor zijn rekening te nemen, t verloren, maar de geelblau- niettemin op een uitstekende rugzien. Zo voortgaande, kan ders, of er moeten tastbare omen. liging was Jan Bakkum in de es woords de spil, waarom e. Van Bugnum toonde zich trapvast, maar het ontbrak ïlheid en dit was tegen Van In de voorhoede deed Hij- technische leider der ploeg, oorl, van hem verwacht had: Hij zaaide onrust in de Beverwijkse ge lederen. Het begin van de wedstrijd was bepaald sensationeel, want voor er 5 minuten ge speeld was, was de stand reeds22. Vrijwel van de aftrap af gaf Wittebrood Velsen de leiding (01). De vreugde der blauwgelen was echter maar van korte duur, want nu was het Van Oost, die van de aftrap af gelijk maakte 1 1). En alsof dit nog niet genoeg was, werd dit spelletje in de volgende twee minuten herhaald, met dit verschil, dat het ditmaal bij Beverwijk niet Van Oost was, die Kaasenbrood passeerde, maar één der Minneboo's (22). Toen moesten de ploegen even op adem komen, maar na bijna 20 minuten spelen was er opnieuw sensatie: Wegens hands? Van Schoprl kreeg Beverwijk een straf schop te nemen. Kaasenbrood wist zo waar het schot nog te stoppen, maar via de paal kwam de bal toch nog in het doel terecht (32). Deze tegenslag demoraliseerde de Vel- senaren dermate, dat niet lang daarna rechtsbuiten Springer de stand op 42 kon brengen. Toen ging het spel weer wat meer gelijk op, maar het was toch weer een gedesillusioneerde Velsen- ploeg, die in de rust de kleedkamer op zocht, omdat Beverwijk middels een „ge heide" buitenspelgoal kans had gezien de score tot 52 te verhogen. In de rust heeft Velsens technische leider de spelers weer moed ingesproken en dit heeft geholpen. Met een geweldig élan wierpen Hijnen c.s. zich in de strijd en Wittebrood, de rappe Velsenrechtsbui- ten, slaagde er zowaar in de hattrick te verrichten (53), waarna Hijnen de achterstand zelfs tot één doelpunt redu ceerde (54). Toen ontstond er werkelijk een paniek stemming in de Beverwijkse gelederen. Met man en macht toog men aan het verdedigen en men deed dit met succes. Toch zag Graman kans doelman Raap te passeren, maar toen nam spil Minne- boo een geweldige „schuiver" en voor kwam op fantastische wijze de toch over igens zo zeer verdiende gelijkmaker. TERRASVOGELS LEVERT GOED WERK. De Terrasvogels hadden zondag jl. de leiders hunner afdeling op bezoek. Dit heeft de blauwhemden ongetwijfeld ge prikkeld tot verbeten tegenstand, althans zij hebben zich tegen de Hoofddorpers dusdanig geweerd, dat dezen met een 41 nederlaag naar de Haarlemmermeer konden terug trekken. En al moge het nu waar zijn, dat de cijfers, waarmee ge wonnen werd, geflatteerd waren, de overwinning op zich zelf kwam terecht bij de ploeg, die er de meeste aanspraken op kon doen gelden. De Hoofddorpers begonen met reeds na 10 minuten spelen de leiding te nemen, maar dit doelpunt werd wegens buiten spel geannuleerd. Vijf minuten later ech ter moest de verdediging, die enige tijd nodig had om er „in" te komen, opnieuw capituleren, zodat E.T.O. al vrij spoedig de leiding had. Gelukkig echter lieten de Vogels de moed niet zakken en daar de verdediging steeds beter op dreef kwam en keeper Drost zich alleszins betrouw baar toonde, nam de hoop, dat de kansen alsnog zouden keren, toe. De voorhoe de kreeg ook inderdaad de gelgenheid om te doelpunten, zelfs meer dan een maal, maar Rijke en Veldman lieten bei den een dot van een kans ongebruikt, maar eerstgenoemde was het toch ook weer, die voor de gelijkmaker zorgde. Via de paal en de rug van de doelman kwam de bal na zijn harde kogel in het doel terecht (11). Rechtsachter Veldman had intussen heel wat te stellen gehad met de gevaarlijke linksbuiten der Hoofddorpers, die menig hard schot op Drost heeft afgevuurd, maar deze liet zich niet meer passeren. In de tweede helft hebben de E.T.O.ers alles in het werk gesteld om toch maar op beide punten beslag te leggen, maar hoewel het trio Veldman, Van Gelder en Cardol nog wel eens de fout maakte van te lang te wachten met aanvallen en nog te veel op één lijn te opereren en laatst genoemde door te veel .pingelen" enige keren voor een gevaarlijke situatie zorg de, toch werd Drost ook in de tweede helft niet meer gepasseerd. Terrasvogels evenwel maakte nog drie doelpunten, ondanks het feit, dat E.T.O. een veldmeerderheid had. Eerst nam Röbken de bal na een voorzet van Rijke ineens „op zijn slof" en het was 21. Toen scoorde Timmer, hoewel hij zwaar gehinderd werd, het derde doelpunt (3 1) en dit betekende vrijwel de genade slag voor de Hoofddorpers, die het - en soms zeer terecht niet altijd met de beslissingen van de arbiter eens waren. Acht minuten voor het einde meende spil Leonard zich de weelde van „pingelen" tegenover Röbken te kunnen veroorlo ven, maar deze maakte de E.T.O.er dui delijk, dat hij zulks niet ongestraft kon doen (41). DERDE KLAS A. In deze afdeling is de stand: Beverwijk 510; I.V.V. 58: Wijk aan Zee 5—7; Q.S.C. 5—7; Z.A.P. 5—6; Assendelft 5—4; C.S.V. 54; Always Forward 54; K.V.V. 53; De Me teoor 42; Alcm. Victrix 52; Velsen 4—1. VIERDE KLAS D. Hier is de stand: Kinheim 47; Terrasvogels 57; E.T.O. 56; V.D.O. 56; Rivalen 5 6; D.I.O. 55; Roda 44; St.-Pancra- tius 5—4; A.S.V.A. 5—4; A.S.V. 4—3; De Eland 53; Fokke 41. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Velsen speelt zondag op eigen terrein tegen Assendelft. Toen de Assendelfters zo in het begin van de competitie Alc- maria Vixtrix een nederlaag toebrachten, kregen we een hele dunk van de kracht van hen, omdat ons toen nog voor de geest stond het sterke Alcmaria van het vorige seizoen, dat bijna kampioen werd. Nadien is echter gebleken, dat de Alk- maarders danig op hun retour zijn, zo dat Assendelfts prestatie in een ander licht is komen te staan. De 4 winstpun ten uit 5 wedstrijden tonen verder dui delijk aan, dat we in deze Noord-Hol landers dan ook geen a.s. kampioenen moeten zien. Toch zal Velsen er goed aan doen hun tegenstanders van de komende zondag niet te onderschatten. Dat is altijd funest enonze plaatsgenoten mogen, ge zien hun plaats op de ranglijst, geen en kele risico. Daarom, blauwwitten, ge speeld met dat vuur, dat met een klein beetje minder tegenslag, de vorige zon dag Beverwijk zelfs op de knieën zou hebben gebracht ende punten blij ven op Santpoort! Terrasvogels speelt tegen D.I.O. De blauwwitten hebben weliswaar 2 verlies- punten meer dan het de leiding hebben de Kinheim, maar de competitie is nog lang en ze krijgen de Kinheimers nog tweemaal tegenover zich, dus er kan nog veel verandering in de positie van deze twee oud-derde klassers komen. En daar om moeten Röbken c.s. er zorg voor dragen, dat ze niet verder bij de Velse- naren ten achter komen en dus de ko mende zondag van D.I.O. winnen. De kans daarop lijkt ons vrij groot, want al zal de Haarlemse club zich wel niet di rect maar zonder meer als slachtoffer la ten noteren Bridgeclub De Kennemers De donderdag gespeelde percentagewed strijd had het volgende resultaat: Aid. A. 1. Fam. Riedijk 62,50%; 2. Heren Kleefstra-Bodewes 60,19%; 3. Mevr. Kroone-Heer Andela Jr. 52,78 4. Fam. Witmond 52,31 5. Heren v. d. Wal-v. Thiel 51,85%; 6. Heren Stien- berg-Andela Sr. 48,61 7. Mevr. Ede- ling-Heer Bouman 46,76 8. Fam. Va der 43,98%; 9. Heren Top-v. Rij 41,20 10. Heren Paats-Bode 39,81 Aid. B. 1. Fam. Soomers 66,67%; 2. Dames Kuhlman-Smit 57,41 3. Heren Kruis man-van Munster 56,08 4. Heren Seegers- Porck 53,70 5. Fam. Dirven 51,39%; 6. Dames Seegers-v. Munster 50,93 7. Fam. Weyers 50,46 8. Fam. Dekker 44,44 9. Dames Muller- Smakman 38,43 10. Dames Andela- Sprang 30,56 Chr. Sportvereniging „Fit" Onze leidster, mevr. G. Bakker, welke gedurende een aantal jaren haar beste krachten heeft gegeven aan onze vereni ging en die vooral bij de kleuters en de jeugd van 69 jaar erg bekend was, heeft onze vereniging verlaten. Nu echter is er in haar plaats per 20 ok tober jl. een nieuwe leidster gekomen nl. mej. B. de Ruyter. Mej. de Ruyter geeft reeds vele jaren les aan kleuters, waar voor zij dan ook speciale lessen heeft gevolgd. Ook aan onze ritmische afde ling voor meisjes van 10 jaar en ouder en aan de jongens en meisjes van 69 jaar zal zij les gaan geven. De ritmi sche gymnastiek vooral is één van haar sterkste zijden. Aan ouders, die eventueel naar hun kin deren op de oefenuren willen komen kij ken, zal hiervoor de volle gelegenheid worden gegeven. Hieronder volgen dan nog even de les uren van bovengenoemde afdelingen: Maandagavond kleuters 16.4517.30 uur ritmische gymnastiek voor meisjes van 10 jaar en ouder 17.3018.30 uur Donderdagavond meisjes van 69 jaar 16.3017.30 uur jongens van 69 jaar 17.3018.30 uur Korte Berichten. NED. VERENIGING VAN HUISVROUWEN. Voor een stampvolle zaal trad maandag middag 13 oktober, Aafje Top uit Am sterdam op, waarbij ze voordroeg uit het boek „Zuster Luc" van Kathrijn Hulrr.e. Ze hield de dames gevangen in de ban van haar simpele, gevoelvolle voordracht en voerde ze binnen in de zeventien ja ren van Gabriëlle, die ze doorbracht in het Moederhuis, de Psychiatrische in richting, aan de Congo en, tijdens de tweede wereldoorlog, in een ziekenhuis. Wat een belevenissen, wat een strijd in een vrouwenleven! Het was een prach tige middag voor de Santpoortse Huis vrouwen. NUTSSPAARBANK. Overzicht van de eerste drie kwartalen in 1958 van het sparen bij de NUTS SPAARBANK. In de periode 1/1 t/m 30-9-'58 werden aan spaargelden ingelegd ƒ3.990.811,70, terwijl in dezelfde periode werd onttrok ken 3.593.188,16. Per saldo meer inge legd dan terugbetaald 397.623,54. Het overschot in de overeenkomstige pe riode in 1957 bedroeg ƒ288.036,68. Het verwerkte aantal posten bedroeg 14% meer dan in 1957. BUURT VERTEGENWOORDIGSTERS De Samenwerkende Vrouwenorganisa ties (Samvro) te Velsen zijn reeds enige tijd bezig met het organiseren van Buurthulp. Er wordt getracht in iedere wijk een buurtvertegenwoordigster te vinden aan wie in noodgevallen om advies en hulp kan worden gevraagd, bijv. bij ongeval len, ziekte of andere moeilijkheden. De wijken worden klein gehouden, on geveer twee straten of 100 gezinnen. De buurtvertegenwoordigster is op de hoog te wie in haar wijk bijv. E.H.B.O.-diplo- ma heeft of oud-verpleegster is. Er kunnen nog enige buurtvertegenwoor- digsters aangewezen worden. Men hoeft hiertoe bij geen vereniging aangesloten te zijn. Wie hiervoor interesse heeft kan inlich tingen Vragen aan: Mevrouw T. A. J. Dam-de Vries, van Dalenlaan 4. Mevrouw A. Vonk-Lohmeyer, Hoofd straat 73. STICHTING KATHOLIEKE SPEELTUIN SANTPOORT. Nadat wij nog enkele maanden van on ze nieuwe speeltuin aan de Kruidber- gerweg gebruik hebben gemaakt heeft het Stichtingsbestuur besloten mede i.v.m. de weersomstandigheden de tuin zaterdag 25 oktober voor het laatst in dit seizoen open te stellen. Het volgend voorjaar zal de tuin weer met enige speelwerktuigen worden uit gebreid en zeggen wij tot al onze kin deren: TOT ZIENS! HANDBOOGSCHIETEN. Zondag 26 oktober trekt V.Z.O.S. naar Delft. Daar zullen op de banen van „Reineveld" de Sluitingswedstrijden van de competitie 1958 plaats vinden. Aldus een mooi schuttersfeest in 't vooruitzicht op de prachtige binnenbanen van Reine veld. De tweede voorgaande competitie wedstrijden op de banen van V.Z.O.S. zijn er bijzondere uitslagen genoteerd. Onze Keizer J. de Jonge zeker en ook zijn er anderen onder ons die voor zo'n verrassing kunnen zorgen. Ook bij de jeugd is een verrassing niet uitgesloten, en dan denken we aan de 16-jarige Han Eken, die zich toch maar ineens bij de le klasse plaatste. Ook de overige jeugd leden komen goed opzetten en zulien de senioren spoedig uit het eerste zestal verdringen. Op deze manier kan de toekomst van V.Z.O.S. beter worden, en daarom, jon gelui, zondag allen present en doe je best! De senioren zullen goed uit de bus moe ten komen om hun ereplaatsen te behou den! Veel hebben wij de laatste tijd gelezen over de invloed van de televisie op het verenigingsleven en het schouwburg- en bioscoopbezoek. Eén van die artikelen, dat ons bepaald trof willen wij de lezers van „Huis aan Huis" niet onthouden, Niet in de hoop, dat deze het daarmee zonder meer eens zullen zijn, maar wel omdat in dat artikel een zienswijze naar voren komt die tot nadenken zal stem men. „Soms lijkt het er weieens een ogenblik op, dat de televisie in de zeer nabije toe komst al onze vrije tijd zal bepalen. Zij is inderdaad als een wonderlijke magiër, die een grote toverkracht uitoefent op het volk. Zij maakt onze huiskamer tot een wereldforum, waar niets ons meer behoeft te ontgaan. Zij verwijdt onze blik en verlost ons uit ons isolement. Maar daartegenover staat, dat zij ons onze activiteit ontneemt, onze zelfwerk zaamheid. Wij behoeven alleen nog maar te kijken, te ondergaan, we behoeven zelf niets te doen. De televisie dwingt ons tot passiviteit. Dit is naast alle goeds dat de televisie ons geven kan, het gro te gevaar, dat zij met zich meebrengt. Want passiviteit is op de duur dodend voor onze persoonlijkheid, voor ons eigen karakter, voor onze eigen levens stijl. Wij leven dan zelf niet, maar wor den min of meer geleefd. Onze mense lijke natuur eist, dat wij zelf handelen, zelf iets maken, willen wij geen domme massamensen worden. Wij hebben allen in zekere mate een creatief vermogen. En dit creatief vermogen moeten we kunnen uitvieren, kunnen ontwikkelen. Dit vermogen bepaalt onze menselijke verhevenheid. En het amateurtoneel is één van de meest geëigende middelen hiertoe. Daar om zal het amateurtoneel ook nimmer iets te vrezen hebben van de televisie. Want van nature verzetten wij ons te gen de passiviteit die zij ons opdringt. Ja, als reactie op deze passiviteit zullen wij zelfs in nog hevigere mate onze ac tiviteit zoeken in het amateurtoneel. En het publiek, dat dank zij de televisie op zo gemakkelijke wijze kan genieten van het beste van het beste, dat het to neel ons te bieden heeft? Ook het pu bliek zal blijven trekken naar het ama teurtoneel met zijn gezellige en zo geheel eigen sfeer, met zijn idealisme en over gave en dikwijls nog zo naief pogen. Want niets dat zo snel vervelen gaat als algehele perfectie en volmaakte stijl, waaraan alle intimiteit en menselijkheid ontbreken. De televisie kan het publiek ook niet het gezellige uitgaans- en ge meenschapsleven verschaffen, waaraan het zo'n grote behoefte heeft." Wij hopen, dat het bovenstaande weer klank zal vinden bij de bezoekers van de Santpoortse Toneelverenigingen en dat deze hun „eigen toneelgezelschappen" trouw zullen blijven. Overgenomen uit Catalogus van N.V. Vink te Alkmaar. Veiling Kerkpinken. Zaterdag 25 oktober 's morgens te 10 uur veiling van zeven beste kalfsvaar- zen op het kerkplein voor de R.K. kerk. De heren veehouders worden dringend verzocht tijdig aanwezig te zijn. EXPO EXIT. Met evenveel sprankeling als deze im posante wereldtentoonstelling zelf, is een einde gekomen aan een der machtigste manifestaties van menselijk vernuft en arbeid. De duisternis die inviel na het grootse vuurwerk beklemde en ontroerde de dui zenden en duizenden bezoekers en nog meer hen aan wier schepping en arbeid een einde was gekomen. Met het sluiten van de poorten is een wereld op zichzelf heengegaan die nog lang in de gedachten zal blijven van hen, die het voorrecht hadden even in die aparte wereld opgenomen te zijn ge weest. Een wereld waaraan de deelnemende volken een zo diepe inhoud hebben we ten te schenken. Ieder paviljoen op zichzelf manifesteerde een gedeelte van deze gigantische de monstratie aan scheppend werk, elk uit eigen cultuur en van eigen karakter. Hier te hebben mogen vertoeven bete kende een wereldvlucht op één dag, even iets belevende van dat totaal andere, dat soms zo ver van je weglijkt. De grenzen vallen weg, we zijn allen be langhebbenden geworden, ook bij datge ne wat anderen ons uit hun kunnen heb ben kunnen schenken. Energie, kunde, ontwikkeling, arbeid, dit alles openbaar de zich in de werkstukken der deelne mende naties. Ik heb de expo gezien en beleefd als één enorm orkest van de scheppende en werkende mens, onder de leiding van de grote onzichtbare dirigent, hét Leven, om het leven. C. Spoor, Velsen. Schaken. De onderlinge competitie van de Schaak club „Santpoort" blijft in de volle be langstelling der leden staan. Elke dinsdagavond is 't vol in het Bad huis „Spaarnberg". In groep 1 blijven Kroone, Wolters, Pels, Dr. M. de Groot en Blansjaar de toon aangeven. Drie van hen behaalden weer een overwinning. Dr. de Groot moest ditmaal met remise genoegen nemen te gen Sterk, terwijl Pels geduchte tegen stand ondervond van Busselman. Deze partij werd afgebroken in iets betere stel ling voor Pels. In groep 2 A vormen na de vijfde ronde Brugman, Koolhaas, Wulffelé, Resting en Pieterse de kopgroep. De onder 2, 3 en 5 genoemden gingen met de volle winst strijken. Brugman kon het tegen de verwachting in tegen Hoogzaad niet verder brengen dan remise, terwijl Res ting ditmaal in Pieterse zijn meerdere moest erkennen. Hoogzaad was bijzonder op dreef en had op 'n zeker moment, zich van de winst kunnen verzekeren. Hij had zijn Paard niet moeten afruilen! In 2 B zijn 't Vos, v. d. Bronk, Winters, Waitz en Leijsma, die tot nu toe de meeste punten vergaarden. Allen, behal ve Winters, die absent was, voegden dinsdag weer een punt aan hun score toe, door resp. van van Duin, v. d. Pol, Put en Baljet te winnen. Resumerend kan nu wel gezegd worden, dat de koplopers in de diverse groepen een redelijke kans maken om hun posi ties te handhaven, 't Is aan de minder succes-vollen om dit te logenstraffen! Ze zullen daartoe zeker hun best doen. BONDSCOMPETITIE. Op verzoek van de wedstrijdleider van de N.-Holl. Sch. Bond is de reeds voor heen aangekondigde wedstrijd dd. 29 okt. a.s. Oude Slot ISantpoort II tot nader order uitgesteld. B. Zaterdag' 25 oktober te half 8 Gezongen Avondmis ter gelegenheid van de ope ning van het Conclave te Rome voor de keuze van een nieuwe Paus. Zondag 26 oktober Feest van Christus Koning. H.H. Missen 6.45, 8 en 11.30 u. Hoogmis 9.30 uur. Te 7 uur Plechtig Lof. Gedurende deze week elke avond te half 8 Rozenkranslof. Donderdag 30 oktober te half 11 Ge zongen Huwelijksmis voor het bruids paar Wigchert-v. d. Mey. Zaterdag 1 november Allerheiligen. Ver plichte zondagsviering. H.H. Missen 6.45, 8 en 11.30 uur. Hoogmis te half 10. Te half 8 Stille Avondmis. ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laaD 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-St. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1