SaripoofcWeehMad mn P«ltBeS T.Y.S.-nieuws. SCHAKEN. Bridgeclub ,,De Kennemers" Korte Berichten. „DA PACEM" Jubileum „Vox Humana" handen R.K. Kerk, Santpoort Grote Sint Nicolaas-actie van de Santpoortse Winkeliers. Vrouwen in KennemerlaDd leren hun houding te verbeteren. 'ZONDAGSDIENST ARISEN j flrdikböurton TAXi Het vo ordeligste adres TAXI E.S.T.O. 29e Jaargang no 45 Redactie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 14 nov. 1958 HUIS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 IBBB EN WINT MET DE ®N GOAL. n terrein, waarop naar onze me et praedicaat „onbespeelbaar" ten /an toepassing was, moest Velsen j j.l. de strijd aanbinden tegen dat, gewaarschuwd door de grote lag, welke Velsen aan Assendelft egebracht, bepaald geladen startte, chte terrein, waarop men beter een rballet had kunnen arrangeren dan hten een behoarlijke partij voetbal nd te brengen, is oorzaak geweest, ize geelhemden het slechts tot een iden 1-0 overwinning hebben kun- •èngen, maar was deze ontmoeting gunstiger terreinomstandigheden ld, dan zou het betere spel van i ongetwijfeld in een grotere over- g zijn beloning gevonden hebben, nelpunt, dat Velsen de twee kost- punten opleverde, kwam op een aardige wijze tot stand. Toen een ommenieër backs n.l. treuzelde met weg te werken, trapte Koelemey lotseling het leder voor de benen jn, waarna Graman op schitte- wijze de doelman het nakijken 1)- ivijfeld heeft de voorhoede zich nog ire doelrijpe kansen weten te schep- n onder gewone omstandigheden hieruit ook wel enige goals zijn nd gekomen, maar het terrein ver- zoveel aantrekkings- en zuig- dat de spelers zich niet snel ge- ;onden bewegen of plotseling, zon- t zelf te willen, met Moeder Aarde maakten. tweede helft, toen KW alles op :ette om gelijk te maken, zijn er perioden geweest, waarin de Vel- rdediging voor moeilijke problemen te staan, doch onder de beproefde van Jan Bakkum rustig temid- an de woedende golven bleef achter" de situatie de baas, mede ank zij enkele keren goed werk ;eper Kaasenbrood. Verder speelde Ichagen als linkshalf wederom een partij; Schoorl Sr. blijkt met deze en goede greep te hebben gedaan. AS VOGELS VERLIEST DERBALLET. Ie reis naar Bovenkerk, alwaar te- loda gespeeld moest worden, be de Terrasvogels nu niet bepaald ïame herinneringen, in de eerste omdat het terrein in een déplo- toestand verkeerde en voorts, om- e blauwwitten behalve tegen elf spelers ook nog moesten kampen een scheidsrechter, die voortdurend spelregels en dan meer in het Ier met die, welke het hinderlijk spel staan regelt overhoop lag. eest sterke staaltje van deze „recht- r" willen we hier even vermelden, eet aan toevoegend, dat het dit- le Vogels waren, die van 's mans shtbare beslissing profiteerden. Op sgeven moment floot de man-met- t voor buitenspel, hoewel Thoolen via een Roda-speler had ontvan- -fet spel was na het fluiten na- e „dood", maar Thoolen speelde ren door en trapte, zonder van één ada-ers tegenstand te ondervinden spel was immers dood? de bal doel. Toen de gescoord hebbende ivogel de scheidsrechter duidelijk e, dat hij de bal van een tegen- r had ontvangen, dus niet buiten- tón staan, stelde de rechtspreker iet de grensrechter in verbinding en deze getuigde, dat Thoolen de eid had gesproken, werd het doel- alsnog toegekend!! het overige hebben de blauwhem- ets dan nadeel van het gebrek aan jelkennis van de arbiter ondervon- /an de vijf door Roda gescoorde waren er zeker drie buitenspel en onthield hij de Vogels een geheide y, toen Thoolen, doorgebroken in het strafschopgebied gehaakt het overige moet gezegd, dat het witte elftal niet best gespeeld heeft t er bij sommige spelers een soort ïatheid over het spel lag, mogelijk ivolg van de aanblik, welke het rige veld bood en van de beslis- van de scheidsrechter. ;rste doelpunt werd na 10 minuten tenspelpositie gescoord. Vijf minu- 5ór de rust verliet Drost nog al k ver zijn doel, de middenvoor elde hem en schoot toen op de •loze veste. Goedhart kon toen niet doen dan de bal met de hand n: Penalty. Deze leverde Roda's doelpunt op. rust voerde de thuisclub de stand 40, alvorens de als droog zand Ikaar hangende Terrasvogels-voor- door toedoen van Nieuwenweg coorde (41). Hierna maakte en het hierboven omschreven doel- 42). Toen. was het met de zon- öbken spelende Terrasvogelsploeg 1 en kon Roda nogmaals scoren >E KLAS A: 711, Beverwijk 710, QSC 7—10, Wijk aan Zee 7—9, ZAP 7—7, CSV 76, Alw. Forward 75, De Meteoor 54, Assendelft 64, Velsen 65, Alcm. Victrix 75, KW 74. VIERDE KLAS; D Kinheim 6—9, VDO 6—8, Roda 6—8, DIO 78, ETO 78, Terrasvogels 7—7, Rivalen 7—7, ASVA 7—6, ASV 65, St. Pancratius 75, De Eland 75, Fokke 52, WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Zondag a.s. spelen onze beide plaatselijke KNVB-clubs, Velsen tegen het 60-jarige Alcmaria Victrix en Terrasvogels tegen De Eland. Alckmaria Victrix, dat het vorige seizoen bijna kampioen werd de Alkmaarders strandden tegen Egmondia in het ge zicht van de haven startte ook dit seizoen weer met een overwinning, maar daarna werden de prestaties steeds min der, zodat ze na 6 wedstrijden nog maar 3 winstpunten had. De vorige week ver toonde de ploeg echter tegen Always Forward weer tekenen van opleving, zo zelfs, dat de Hoornse voetballers een 40 nederlaag kregen te slikken en de Alkmaarders de onderste plaats, die ze op dat moment bezetten,, konden ver laten, mede door de overwinning van Velsen op KW. Het vermoeden ligt voor de hand, dat het zondag tussen Velsen en Alcm. Victrix een pittige strijd zal worden. De partijen zullen elkaar vermoedelijk niet veel in kracht ontlopen, maar toch hebben we moed, dat het pittige spel, hetwelk de Velsen-aanval onder leiding van Hijnen kan demonstreren, tenslotte de schaal in het voordeel van Velsen zal doen overslaan. En wat zal Terrasvogels tegen De Eland doen? De blauwwitten zijn de laatste wedstrijden weer lelijk van slag af, zulks in tegenstelling met die andere oud-derde klasser uit onze gemeente, Kinheim, die weer aardig op weg is om het verloren terrein te herwinnen. De Vogels hebben momenteel reeds vier ver- liespunten meer dan de huidige leiders der afdeling, waarbij we dan in aanmer king moeten nemen, dat Kinheim een wedstrijd minder gespeeld heeft. De Eland staat momenteel vrij dicht bij de onderste plaats, maar bij aan dachtige beschouwing blijkt, dat de Am sterdammers slechts twee punten bij de blauw-witten ten achter staan, reden ge noeg dunkt ons voor Thoolen-c.s. om nu zondag a.s. de zaken eens serieus aan te pakken. Wanneer alle Vogels zich voor de volle honderd procent inzetten, moet deze kamp twee punten opleveren. Het is weer duidelijk te merken, dat het turnsportseizoen v/eer in volle gang is. Na de reeds eerder genoemde Jeugd- vaardigheidsproeven, die door T.V.S. met veel succes voor de jongste adspiranten gehouden zijn, hebben de oudste meisjes adspiranten enige weken geleden hun proeven in Haarlem afgelegd, eveneens met zeer veel succes, nl. van de 38 meisjes, die meegedaan hebben, zijn er evenzoveel geslaagd. Dit succes was ze ker niet onverdiend, daar er serieus en hard voor gewerkt is. En nu gaat de Vereniging a.s. zondag op bezoek in Amsterdam om daar (weer met onze zustervereniging V.O.L.O.) deel te nemen aan een driekamp, die door de vereniging Heracles in de grote Turn- hal georganiseerd is. Met vier groepen nl. dames, heren, meisjes en jongens zal er vast een pret tige en wel geslaagde dag van gemaakt worden. Met een speciale bus zal er gereisd wor den vanaf de Broekbergerlaan; om kwart voor elf precies zal het vertrek zijn. S. C. „Santpoort" begon goed in de Bondscompetitie. De eerste wedstrijd in de le klasse tegen VHS 3, Haarlem, leverde voor het eerste tiental een 28 overwinning op. Sant poort II wilde in dit opzicht niet ten achter blijven. Maandags trokken de re serves naar de kaasstad Alkmaar om het tegen VVV 4 op te nemen en konden met een prachtige zege Yi9Y huis waarts keren. Deze eerste klappen waren zeker een daalder waard! en geven zelfvertrouwen voor de later nog te spelen wedstrijden. De gedetailleerde uitslagen waren: (voor 't eerst waren deze al in vorig nummer vermeld VW 4Santpoort II: Langen-Sterk 0-1, Bakker-Schuurman 0-1, Obdam- Oosterling 0-1, Zanen-Brugman 0-1, Lansen-Pieterse 0-1, Eckeren-Koolhaas Yl-Yl, v. d. Werf-v. d. Bronk 0-1, Bree- baart-Wulffelé 0-1, Groot-Kasting 0-1, Sijthof-Vos 0-1. In verband met Bondswedstrijd konden op de laatste clubavond niet alle leden aan de onderlinge competitie deelnemen. De volgende partijen kwamen echter nog tot afwikkeling: Groep I: Oosterling-v. d. Bergh Yl'Vl< Pels-Kroone Yl'Yl' Schuurman-Haanap pel 0-1, Tuning-Blansjaar 0-1, Sterk- Busselman Y'Yl- Groep II: Hoogzaad-Roos 0-1, Kruijff- v. d. Bronk 0-1, Baljet-Put 1-0, Geus- Kip afgebr. in ongeveer gelijke stelling. Op de laatste clubavond werd de tweede percentagewedstrijd van dit seizoen ge speeld. De uitslag was als volgt: Aid. A. 1 fam. Witmond 60,65 2. hr. Seegers-Porck 57,87 3. heren Kleef- stra-Bodewes 50,46%; 4/5. mevr. Kroone -hr. Andela Jr. 50,00%; 4/5. fam. Soo- mers 50,00 6/7. fam. Rietdijk 49,54 6/7. fam. Dirven 49,54%; 8. heren Kruis- man-v. Munster 47,22 9. dames See- gers-v. Munster 43,98 10. mevrouw Kuhlman-hr. Stemberg 40,74 Afd. B.: 1. heren Top-v. Rij 56,94%; 2. heren v. d. Wal-v. Thiel 56,25 3. fam. Spruyt 52,78 4. mevr. Nieu- wenhof-hr. Wierda 52,08'%; 5. heren Paats-Bode 50,00%; 6/7. fam. Weyers 49,31 6/7. mevr. Edeling-hr. Bouman 49,31 8 dam. Andela-Sprang 45,14%; 9. heren Gerritsen-Muller 38,19%. REÜNIE OUD-H.B.S.-ers. Enkele oud-H.B.S.-ers hebben het plan opgevat een reünie te houden op 18 no vember a.s. in Hotel Rijckaertz te Wijk aan Zee. Medewerking wordt verleend door het bekende dans- en show-orkest „De Gu- sonians" o.l.v. Guus Spelten, met zang van Jetty Schalkwijk. Alle oud-H.B.S.-ers zijn welkom. Nadere inlichtingen verstrekt de heer T. Rietdijk, Da Costalaan 52, Driehuis. TREKKING LOTERIJ. De afdeling Velsen der Ned. Ver. tot bescherming van Dieren houdt vrijdag 14 november in de theeschenkerij Velser- beek een film- en kienavond. Tevens zal de trekking der loten plaats vinden. De bekende vogeldeskundige Jan Ivangh zal een interessante dierenfilm vertonen. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Bij de afd. Santpoort van de Ned. Ver. van Huisvrouwen komt a.s. maandag 17 november om 2 uur in de zaal van „Spaarnberg" aan de Wüstelaan haar plaatsgenoot de heer A. Schoorl (zilver smid), met een causerie over het ver vaardigen van zilverwerken; een interes sant onderwerp voor huisvrouwen, die veelvuldig met deze artikelen omgaan. Gezien de grote opkomst van de leden na de vakantie, verwacht het bestuur ook deze keer grote belangstelling. In troductie is toegestaan. „SOLI DEO GLORIA". De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria", geeft onder leiding van haar dirigent Joop Heeremans, zaterdag 15 november om 8 uur een concert in de zaal van Zomerfust. Enkele leden der vereniging voeren het toneelstukje „De mooiste dag van mijn leven" op. „VARA". Voor de leden van de afdeling Santpoort -Bloemendaal der Vara, bestaat gelegen heid op 29 december a.s. de T.V.-uitzen- ding van „Anders dan anderen" bij te wonen, in de Concertzaal van het Sin ger Museum te Laren. Inlichtingen kan men bekomen Hoofd- sraat 73 en te Bloemendaal, Bos en Duinplein 9 en Brederodelaan 5. NED. CHR. VROUWENBOND. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afdeling Santpoort-dorp N.C.V.B. is vastgesteld op maandag 17 november a.s. des avonds 8 uur in de Pniël-Kapel, Pastorieweg 1. Dr. F. A. Nolle, Internist-Herv. Predikant te Leiden hoopt dan te spreken over het onderwerp: „Paranormale begaafdheid en wat daarvoor doorgaat." Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. NED. TAFEL VOETBALBOND. Uitslagen en stand le klas afd. Velsen. Bloemendaal-Santpoort 79; Santpoort- Haarlem 6-11; Velsen-Santpoort Sport 3-6, Spc. Heemstede-Santpoort 2-9; Haarlem-Bloemendaal 7-8; Spc. Heem- stede-Bloemendaal 1-8; Santpoort Sport- Bloemendaal 10-8; Velsen-Haarlem 7-17. Santpoort Sport 2 2 0 0 4 16-11 Haarlem 3 2 0 1 4 35-21 Santpoort 3 2 0 14 24-20 Bloemendaal '4 2 0 2 4 31-27 Velsen 2 0 0 2 0 10-23 Spc. Heemstede 2 0 0 2 0 3-17 Na een grondige voorbereiding zijn wij er in geslaagd een groot concert aan te bieden, een concert, dat de belangstelling ten volle verdient. Op 26 november 1958 zal dit, in de zaal van „Zomerlust" aan de Hoofdstraat te Santpoort, worden ge geven. Er zullen werken worden uitge voerd van Joseph Haydn, Mozart en Gounod (van deze laatste komponist de zeer mooie Gallia Ouverture De volgende solisten hebben hun mede werking toegezegd: mejuffrouw Annie Schoen, die de sopraansoli zal zingen (kommentaar overbodig!) Voorts kunt u de zeer bekende oratorium-tenor Han le Fèvre beluisteren, die zich bereid heeft verklaard, het concert, te geven door het R.K. Gemengd Koor „Da Pacem", onder leiding van de heer L. Tervoort, op te luisteren. Aan de vleugel zal ons de in Haarlem en omstreken zeer bekende pia niste, mejuffrouw Emmy van Eden, be geleiden. Tevens hebben wij plannen tot het geven van een operette-concert in 1959. Zoals u zult bemerken zijn wij zeer ak- tief en willen alles in het werk stellen om ook Uw zangerstalent te ontplooien en tot volle ontwikkeling te brengen. Wij sporen u aan, eens bij ons te komen kijken en luisteren. Wellicht is het voor de nieuwe katholieke bewoners van Sant poort een stimulans om eens een woens dagavond te komen, teneinde nader met ons koor kennis te maken. Wij repeteren steeds te 20.00 uur in de Uilenboom aan de Hoofdstraat. Vooral bij het komende Operette-concert kunnen wij nog vele zangers en zangeressen gebruiken. 7kjfTlP<s ^'ere kuid? t&WMS.UóOBabyderm-zeep INGEZONDEN MEDEDELING. Ademt uw huid. Natuurlijk kan iedere vrouw haar poriën volstoppen met één of andere crème, poeder of ander make-up en zij zal hier door er tijdelijk weer fris en rimpelloos uit zien. Maar inderdaad is dit slechts tijdelijk, want een gezonde huid moet kun nen „ademen". De poriën mogen niet verstopt raken en gebeurt dit toch, dan zal de huid er al snel flets uitzien. Na jaren van experimenteren heeft het Huis LENTHERIC een make-up basis kunnen samenstellen die de poriën niet verstopt de huid niet uitdroogt een langdurige en houdbare make-up geeft een absolute bescherming van de huid geeft. Dankzij de unieke samenstelling is deze half vloeibare Foundation-LENTHERIC luchtig en transparant genoeg om de normale huidskleur te tonen. Liquid „Foundation" geeft II een snelle en prachtige make-up op ieder uur van de dag en is geschikt voor alle huid soorten. Er is keuze uit 4 moderne tinten. Vraagt U eens om onze vakkundige voorlichting over de Liquid Foundation LENTHERIC of een van de overige uitstekende LENTHERIC preparaten, zoals gezichtspoeder, mascara, lippen stiften, parfum, eau de toilette. Drogisterij „Brederode", Santpoort-Zuid Bloemendaalsestraatweg 152, telef. 8860 Adv. Mochten wij in een vorig artikel enige mededelingen doen over de plannen, die bestaan ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van „Vox Humana", zo willen wij u die plannen toch nog weer in her innering brengen. Voor dit jubileum zijn drie concerten ge- plaind, waaronder een gala-concert. Voor dit laatste concert heeft de Haar lemse componist G. Michels een koor werk geschreven, hetwelk dan de eerste uitvoering zal beleven, daarnaast zal nog een koorwerk met solisten en orkest wor den uitgevoerd van W. A. Mozart. Grootse plannen, maar om deze plannen te kunnen uitvoeren is het noodzakelijk dat het ledental van V.H. aanmerkelijk wordt uitgebreid. Wij veronderstellen dat er in Santpoort en omgeving nóg wel zangliefhebbers zijn die bereid zijn één avond per week op te offeren aan de zang, maar schromen zich aan te sluiten bij een vereniging. Overwin uw schroom en kom eens op een woensdagavond een repetitie van Vox Humana meemaken, die prettige sfeer die daar heerst en de voortreffelijke leiding van de heer A. de Beer zullen u mogelijk doen besluiten lid te worden. De repetities worden gehouden op woens dagavond van 8 tot 10 uur in het bad huis (grote zaal) gelegen aan de Wüste laan. Zij die de zang beminnen helpt mede Vox Humana tot een groot koor te ma ken, door haar goede naam en vele suc cessen in wedstrijden heeft ze dit ver diend. UAMEA.r ruw of schraal HAMEA-GELEI[ Tube95 ctl Zondag 16 nov. H.H. Missen te 6.45, 8 uur, 11.30 uur; Hoogmis te 9.30 uur. Te 7 uur Lof. Dinsdag 18 nov. te half elf pl. Gez. Hu welijksmis voor het bruidspaar Rings- Nederkoorn. Donderdag 20 nov. te 10 uur gez. Hu welijksmis voor het bruidspaar Frank- Handgraaf. Zaterdag 22 nov. te half 8 Broedersch. lof ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand en Mariauur. MOEDERCURSUS EN KLEUTERZORG. In aansluiting op de Moedercursus van het W. G. Kruis zullen er nog drie les- avonden worden gegeven voor de Kleu terzorg. Aanvang van deze Kleuter zorgcursus dinsdag 25 november te 8 uur. Men geve zich zo spoedig mogelijk voor deze cursus op aan zuster P. C. de Graaf, Wijkverpleegster, Broekbergen- laan 19, Santpoort-Noord. Herinnert u zich nog de „de Klokjesactie" en de Wollen-dekenacties, om er maar enkele te noemen, die de Santpoortse win keliers in de na-oorlogse jaren gehouden hebben? Dat waren attracties, voor het kopend publiek in Santpoort. De trekkingsavonden werden met span ning tegemoet gezien, en de zalen waarin de trekkingen gehouden werden, konden de vele belangstellenden niet bevatten, zodat velen buiten moesten blijven wach ten om te vernemen of ze een prijs ge wonnen hadden. Helaas werden deze loterijen verboden en moesten we trach ten iets anders te vinden om de kopers in Santpoort een leuke St. Nicolaas- verrassing te bereiden. We zijn hierin geslaagd en kunnen u mededelen, dat u gedurende de St. Nico- laasactie die van 21 november tot en met 6 december gehouden zal worden, kans heeft op gratis kopen. Door al uw inkopen in Santpoort te doen zullen honderden voor duizenden gratis kunnen kopen. Tot nu oe hebben zich reeds 65 win keliers in Santpoort en Santpoort-Zuid aangemeld voor deze actie. In de volgende uitgave van Huis aan Huis zullen wij alle gegevens over deze actie bekend maken en de lijst van alle deelnemers. Terwijl bij iedere deelnemer een raam biljet, waaraan u de deelnemende zaken kunt herkennen, zal worden opgehangen. Let dus op de bekendmaking van vol gende week. Koopt elders niet, wat Santpoort u biedt. In Kennemerland is sedert bijna een jaar 'n ondernemende jonge vrouw werkzaam die zich bezighoudt met de houdingver betering van een aantal dames die haar cursus volgen. Naast het onderdeel hou dingverbetering leidt deze gediplomeerde mannequin-lerares mejuffrouw Kathe Gerlinde Noormann de cursisten in tot de eerste beginselen van het mannequin vak, verzorgt zij make-up-lessen en leert zij de dames zich op de juiste wijze te gedragen als foto-model. Maar de houdingverbetering vindt mej. Noormann het voornaamste. „De Neder landse vrouw loopt over het algemeen slecht. Haar kleding is veelal tip-top, maar wat doet kleding ertoe als men zich in gezelschap geen houding weet te geven?" zegt ze. Reeds tientallen meisjes en getrouwde vrouwen plukken nu de rijpe vruchten van een meer zelfverzekerde loopwijze en een meer gecontroleerde bewegings vrijheid. Hun uiterlijk ondergaat thans de nodige behandelingen en hun kleding past zich aan naar de persoonlijke lichaamsbouw en het figuur. Een twintigtal vrouwen volgt op dit ogenblik regelmatig de cursus in het wijk- gebouw aan de Ged. Oude Gracht 47 in Haarlem. Zij komen uit Beverwijk, Vel sen, Santpoort, Haarlem, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort om de voor deze streek unieke gelegenheid tot ont plooiing van htm persoonlijkheid te leren accentueren. Na afloop van de cursus, die een paar maanden duurt, geven de leerlingen een „show" van, kleding in de ruimste zin des woords. Een deskundige jury be oordeelt dan de vooruitgang in de hou ding van de cursisten en na afloop ont vangen de dames allen een diploma. De prijs van de opleiding is naar ver houding van de hoeveelheid leerstof en de vele goede wenken uiterst laag. Aan de deelname der opleiding gaat een persoonlijk gesprek met mej. Noormann vooraf. Zij is te bereiken onder het tele foonnummer K 250018576, Kleverpark weg 43 te Haarlem. de g. iiJ ZONDAG A.S. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—22181 ZONDAG A.S.5 Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur ds M. W. J. C. de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 9 en 3.30 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur Ds J. P. Jacobszoon Oogstdienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds R. Boonstra, Alkmaar Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.30 uur ds J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur mej. dr. J. L. de Klink Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds H. F. Winterwerp, Nijmegen 18.45 uur, Ds ter Steege, Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10 uur, Ds. G. H. van Willenswaard Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraai 4 „DE ZON SCHIJNT VOOR IEDER KIND". „De jeugd heeft haar moeilijkheden; dat kan iedere arts, onderwijzer of jeugdlei der vertellen en daarom moet men in de meeste gevallen respect hebben voor de genen, die deze moeilijkheden trachten op te lossen met hun tact en hun kennis. Maar men moet nog veel meer respect hebben voor degenen, die hun studie, hun verworven kennis en hun tijd in dienst stellen van de gebrekkige jeugd, die het doen uit liefde voor de kinderen, welke zonder dat zij armen of benen kunnen gebruiken, 4°or het leven zullen moeten gaan. In slechts enkele gevallen worden er resultaten waargenomen, maar de geringste aanwijzing voor hen is reeds een aansporing om op de ingeslagen weg te blijven doorgaan. Een van die velen die zich dagelijks tus sen gebrekkige kinderen bewegen is Kees Kuys, de jonge Noordhollander, die reeds 26 maal het Oranjeshirt heeft ge dragen. Maar er is ook nog een andere Kees Kuys, de masseur en de heilgym- nast; een geheel ander mens. Dat hij het Nederlands elftal onschatbare diensten heeft bewezen, staat vast. En onschat bare diensten wil hij ook gaan bewijzen aan de gebrekkige jeugd. Die kinderen „tackelt" hij niet, met hen gaat hij geen fors duel aan, maar met hen „kroelt hij; hij streelt ze, hij betast ze met zijn vin gertoppen en behandelt ze met een zachtheid, welke iedere moeder en vader jaloers zou kunnen maken". (Uit Sport en Sportwereld van 20 okt.) Ik heb dit artikel juist daarom onder uw aandacht willen brengen, omdat ook onze gezonde jeugd voor Kees Kuys, waar zij overigens natuurlijk groot res pect voor hebben, niet willen onderdoen en zich gaan bezighouden met een actie, die tot doel heeft het gebrekkige kind te helpen, daadwerkelijk te helpen!" De Velser Jeugd Centrale is een actie begonnen ten behoeve van zomerkampen voor minder valide kinderen uit Velsen, onder het motto: „De zon schijnt voor ieder kind". Wanneer dus de komende week de jeugd bij u aanbelt en u aan biedt een plastic étui kleurpotloden a 0,75, stel ze dan niet teleur en koop een of meerdere van deze étui's. U stelt daardoor een goede daad die u dubbele vreugden zal terugschenken. Allereerst de dankbaarheid van de minder valide kinderen, die door uw medewer king op kamp zullen gaan; daarnaast nog uw eigen kinderen, die dolgelukkig zullen zijn met een étui kleurpotloden als St. Nicolaas-surprise! Namens de actie „Mivaké" bij voorbaat onze hartelijke dank.

Weekblad Huis aan Huis | 1958 | | pagina 1