len Chalet uitgangspunt voor uw vacantie Soli Deo Gloria T.V.S.-nieuws. Kunst- en Filmavond. N.C.R.V.-avond. Chr. Sportver. „Fit" K.Y.P. Santpoort Veertien Koren zingen bij 4 Mei-Herdenking. Ned. Chr. Vrouwenbond. Postzegelvereniging. Schaken. Ned. Vereniging van Huisvrouwen. Oliebollendag. „Velser Kunstkring" VEILIG VERKEER. R.K. Kerk, Santpoort Y Jaargang no 6 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SarfpotrfsWeehblad Vrijdag 13 febr. 1959 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge T errasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Lhalets en Vakantiewoningen zijn be- jrippen die voor de moderne, reislustige Nederlanders een steeds vollediger be tekenis gaan krijgen. Begrippen met een forte geschiedenis. Vorige generaties nisten deze ook niet. Wij behoeven slechts aan het succes van Louis Da vids' „We gaan naar Zandvoort aan de Zee" herinnerd te worden om ons te- fens de beperkte vakantiegenoegens van :en dertig jaar geleden te kunnen her- Vlèt het meenemen van broodjes en kof- e, het zalig afglijden van duinen en :et „pootjebaaien'' kwam echter voor re dagjesmensen de hunkering naar mdere horizonnen. Thans 1959 liggen de mogelijkheden van variaties n vakantiegenoegens voor iedereen apen. pc historische ontwikkeling Zandvoort, Texel, Veluwe, Limburg, België, Luxemburg heeft zich al voortgezet tot Frankrijk, Oostenrijk, Italië, Spanje en telfs verder. Voor smalle beurzen en sportieve harten zijn via „campings'' grote buitenlandse trektochten mogelijk, jfolebureau's organiseren kant-en-klaar bustochten. Cl^tletdienst-Europa legt contacten voor hen die liever met eigen initiatief over jië grenzen trekken. Het is opvallend dat vele Nederlanders, die zich voorheen aansloten bij gezel- schapsreizen, thans de voorkeur geven aan de huur van chalet of vakantie woning. Zij prefereren het behoud van het gezinsverband onder één dak en de grotere vrijheid van handelen vanuit hun tijdelijk „eigen" huis. Zij prefereren de improvisatie boven een strenge dagin deling om een wandeling te kunnen on derbreken daar waar een zacht kabbe lend beekje tot rust, het transparant- blauwe water van een meer tot zwem men of maanverlichte bergen tot bewon dering nodigt. Zij prefereren een niet uoor de wekker onderbroken slaap als het de avond tevoren nogal laat ge- orden is. Zij prefereren voor alles de TVrijheid waarmee chaletverhuurders hun gasten zonder pose tegemoet- treden. Tegemoettreden in de Chalets en Va kantiewoningen in en rond Innsbruck schatbewaarster van historische en artis tieke bezienswaardigheden en gastvrou- we van toeristen uit geheel de wereld er zijn chalets in intieme stadjes als Kufstein, Hall en Kizbühel, er zijn wo ningen bij meren, de Schwarzsee, de Achensee er zijn chalets ver buiten de grote toeristenwegen, waar als een grote verademing de stilte en rust vier en twintig uur in een etmaal tussen de bergen blijven hangen en de jantje-van -alles-winkel nét dicht genoeg in de buurt is om het niet ongerieflijk te ma ken, er zijnwel er is een huis voor u bij. Bergliefhebbers en omdat een vakan tie iets anders moet brengen dan het gewone zijn toch alle Nederlanders dat bergliefhebbers dan, die Oostenrijk enige malen bezocht hebben, richten hun blikken verder. Vlak over de Brennerpas, op nog geen honderdtwin tig kilometer van Innsbruck, vinden zij al wat zij zoeken: De Dolomieten - een berggebied met een heel ander aspect dan de Zwitserse en Oostenrijkse alpen (u hoorde onge twijfeld al eens spreken over de over weldigende schoonheid van de Marmo- lada groep) De Dolomieten, een im mens bergmassief van rode steen met toppen tot ruim 3300 meter. El Dorado zowel voor hen die de ber gen in willen trekken als voor hen die meer willen wandelen en uitstapjes maken naar Cortina d'Ampezzo, Bol zano of Kalterersee, allemaal sprekende namen en met een auto, bus of trein vanuit een centraal punt binnen enkele uren te bereiken. Dat centrale punt wat de Chalet-dienst-Europa voor u vond is Brunico, gelegen tussen de Zillertaler Alpen en de Dolomieten. En als het andere van „Alto Adige" of „Südtirol" zoals de Oostrijkers zeggen u trekt, dan vindt u daar zeker het huis dat voor uw gezelschap en uw beurs geschikt is. (Zie advertentie). geval niet mogelijk zou zijn geweest en dat de vereniging, die geheei ten on rechte een „goud-eerlijke" strafschop was onthouden, één punt te kort was gekomen om degradatie te ontgaan, zou u dan, geachte voorstander van de af schaffing der protesten, dit niet een grove onbillijkheid gevonden hebben? En dat er zulke verkeerde toepassingen der spelregels meermalen voorkomen, bewijst het betrekkelijk groot percen tage toewijzingen van de ingekomen protesten. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Dat er zondag a.s. gevoetbald zal wor den, daarvan zijn we op het moment, dat we deze regels op het papier zet ten nog helemaal niet overtuigd, maar als er gevoetbald wordt, dan zult u er geen spijt van hebben uw schreden naar de Kwekerslaan gewend te hebben, want we hebben er zon voorgevoel van, dat Velsen en KW (Krommenie) stel lig voornemens zijn de bezoekers een spannende wedstrijd voor te zetten, KW om nog te trachten van de onderste plaats af te komen en Velsen om zich met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid in veiligheid te stelien, In Krommenie bleet Velsen met het enige doelpunt van de wedstrijd aan de winnende hand. Daaruit met stelligheid te concluderen, dat de geelblauwen nu ook op eigen terrein wel zullen winnen, zou wat gewaagd zijn, want de Krom- menieërs schijnen zich op de terreinen van hun tegenpartijen beter thuis te ge voelen dan op hun eigen veld. Hun 7 thuiswedstrijden toch leverden slechts één winstpunt op, tegen hun 6 uitwed strijden 4 winstpunten. Twee dezer pun ten veroverden de KVV-ers in hun uit wedstrijd tegen Alcm. Victrix. Velsen moet dan ook zeker niet de strijd tegen de Zaankanters te licht op vatten. Doet men dit inderdaad niet, dan geloven wij mét de optimisten in het Velsen-kamp, dat Bakkum-c.s. be slag op beide punten zullen leggen. Ook een bezoek aan het Waterloo-ter- rein te Driehuis, waarop Terrasvogels de strijd aanbindt tegen Roda kunnen we de voetballiefhebbers aanbevelen, want ook hier verwachten we een span nende wedstrijd. Roda toch heeft nog een behoorlijke kans op de bovenste plaats in de vierde klasse D en het mag bekend heten denk in dit verband o.m. aan de 41 nederlaag, welke „lijstaanvoerder" ETO op ditzelfde ter- rein tegen de Vogels leed -dat de blauwhemden zich tegen de sterkste te genpartijen het felst verweren. Op het Roda-terrein leden onze plaats genoten op 9 november van het vorige jaar een gedecideerde 52 nederlaag maar de door de Amsterdammers in uit wedstrijden behaalde uitslagen zijn niet zo overtuigend. Zo verloren ze op 23 november met 50 van De Eland en zal deze sprekende uitslag wel een ver gissing zijn geweest, het wijst toch op de eigenschap der Roda-ers, die ons dan ook helemaal niet verwondere, als Goedhart-c.s. het tot een gelijk spel brachten, ondanks het feit, dat verwacht kan worden, dat Roda alles in het werk zal stellen om haar, goede kans niet te verspelen! De wedstrijd wordt geleid door de IJmuidense scheidsrechter B. v. Duyven bode. Het programma van 22 februari. Voor 22 februari is voor Velsen de uitwedstrijd tegen het de laatste tijd zo goed op dreef zijnde Alcmaria Victrix vastgesteld. Diezelfde dag speelt Ter rasvogels in Amsterdam tegen „De Eland". PROTESTEREN OF NIET? 'e strijd over de vraag, of we in ons albestel protesten moeten toelaten iiljniet, houdt nog tal van gemoederen Lfïcf. Er zijn voetbalkenners, die er t wijzen, dat we de enige voetbalna- zijn, die er nog protesten op na houdt en dat we ze dus daarom ook maar moeten afschaffen onder het motto öer Engelsen: „It is all in the game". Wij zijn het met deze zienswijze -- we zeiden het al eens eerder niet eens, want er kunnen door een verkeerde be slissing van de scheidsrechter vaak grote belangen voor de betrokken ver enigingen op het spel komen te staan. Alleen zouden we er de aanvoerders op Willen wijzen: Protesteert alleen tegen een verkeerde toepassing der spelregels door de scheidsrechter, maar niet tegen een naar uw mening verkeerde waar neming van de „onfeilbare". Wórden dan de spelregels wel eens ver keerd toegepast? Ongetwijfeld! We zijn er van overtuigd, dat er tal van scheidsrechters zijn, die de gedachte, welke b.v. aan de buitenspelregel ten grondslag ligt, niet „door" hebben en die aan de hand van situatie-tekeningen - dus niet als gevolg van verkeerde p, aarnemingen in een wedstrijd, hetgeen so gemakelijk kan plaats vinden ge tallen glashard buitenspel zullen noe- nen, die volgens de spelregels absoluut net buitenspel zijn en omgekeerd. En raar onze mening mogen verenigingen hiervan niet de dupe worden en moet er een instantie zijn in casu de pro testcommissie die zulke absoluut fou tieve beslissingen van de leider corri geert. We hebben zelf eens het volgende ge val meegemaakt. In de Officiële Mede delingen van de K.N.V.B. had een na dere uitleg van een bepaalde spelregel welke precies herinneren we ons niet meer gestaan, alsmede de datum, waarop de nieuwe opvatting van kracht zou zijn. In een wedstrijd, waarin we als official betrokken waren, onthield de scheidsrechter naar onze mening één der partijen een penalty, hoewel hij de over treding wel gezien had, immers hij had gefloten en de overtredende partij ge straft met een vrije trap in het straf schopgebied. Na afloop spraken we over een en ander in gemoede met de scheids rechter en toen bleek, dat hij het in de Off. Mededelingen afgedrukte totaal niet begrepen en daardoor volkomen verkeerd geïnterpreteerd had, althans naar onze mening, want hij zelf was er van overtuigd, dat het ongelijk aan onze kant was. In volledige overeenstemming met elkaar besloten we het geval aan de protestcommissie voor te leggen en deze gaf ons, na ampele besprekingen, volkomen gelijk. De gedupeerde partij, die na afloop de strafschop, welke haar was onthouden, alsnog genomen en be nut had, kreeg er nu een punt bij. Stel nu eens, dat protesteren ook in dit 5? Hiermede deelt de R.K. Harmoniever eniging „Soli Deo Gloria haar dona teurs mede dat de halfjaarlijkse concer ten welke altijd vóór de vasten gehou den werden, worden verschoven naar zaterdag 4 en 11 april 1959, dus na pasen. Dit in verband met het 50-jarig bestaan op 26 februari 1959, en omdat de tijd van voorbereiding te kort was om een goed concert te geven. Tevens maken wij van de gelegenheid gebruik, om allen die onze huis aan huis-collecte, gehouden ter gelegenheid van ons 50-jarig bestaan, gesteund heb ben hartelijk te bedanken. De opbrengst was boven onze verwach ting, en zal in zijn geheel aangewend worden om het korps in „uniformen te steken". Wel moeten wij hierbij vermelden dat wij er financieel nog niet zijn, zodat wij nog steeds de medewerking vragen om uw oud papier, lompen en oude me talen voor ons te bewaren. KLAVERJASAVOND K.A.B. De K.A.B. organiseert een klaverjas- avond op dinsdag 17 februari in de zaal van Zomerlust, des avonds om 8 uur. Een ieder is welkom. PERSONALIA. Mejuffrouw Gerda de Jong, behaalde deze week met goed gevolg het diploma voor gezinsverzorgster. Momenteel staat weer onze traditionele feestavond in het middelpunt der be langstelling. In afwijking van vorige jaren zal hij dit jaar gehouden worden in de zaal „Zomerlust" (Böhm). De datum is vastgesteld op zaterdagavond de 21ste februari a.s. De zaal is vroegtijdig open. Daar de leden een gevarieerd en uitgebreid pro gramma voorgeschoteld worden, zal pre cies om kwart over acht aangevangen worden. Op de lesavonden zijn reeds enige we ken geleden stencils hierover uitgereikt. Nu zijn ook reeds de programma's ver krijgbaar op lesavonden bij de fa. Dort mund, Hoofdstraat 119 en J. Vogel, Rijksweg 444 alhier. Een geringe bijdrage in de kosten zal gevraagd worden. Door de medewer king van een keur van „artisten" als bijv. de heren Dolf Brouwer, Gery Breed „de zingende ober" en vele an deren, hopen we u een ouderwetse, on vergetelijke T.V.S.-avond te brengen. Komt u ook??? T.b.v. de ouders van onze kamperende jeugd: Door het K.N.G.V. zijn de zo merkampen nu vastgesteld o.a. voor ad- spiranten van 1 tot 7 en van 8 tot 15 augustus a.s. Vanwege de Nederlandse Blindenbond wordt op dinsdag 3 maart a.s. in het Jeugdhuis der Ned. Herv Kerk een Kunst- en filmavond gegeven. Medewerking wordt verleend door het Ned. Herv. Gemengd Koor onder lei ding van de heer Westendaal van Bad hoevedorp. Het openingswoord zal worden gespro ken door Ds. D. ter Steege, terwijl me vrouw Wesseldijk-van den Berg een slotwoord zal spreken. Deze avond wordt o.a. de kleurenfilm „van Bol tot Bloem" en de film „De Stoute Schoenen" vertoond. Op maandag 16 februari a.s. belegt de Ned. Chr. Radio Vereniging een ont spanningsavond in de zaai „Zomerlust" aan de Hoofdstraat te Santpoort. Medewerking van het bekende mando line-ensemble onder leiding van Wessel Dekker, Jaap Mijderwijk als sneldichter, Jan Groeneveldt, Henk van Maanen met het vraag en antwoordspel, zang van Mathy de Goey, Ellen van Beelen, Nel Dekker en niet te vergeten Bert van 't Hoff. De aanvang is 8 uur. Op 26 februari a.s. zal de Chr. Sport ver. „Fit", onder leiding van de heer F. van Heiningen, weer haar jaarlijkse uitvoering houden in café Zomerlust aan de Hoofdstraat. Kaarten voor deze uitvoering zijn ver krijgbaar bij de adressen, welke op de raambiljetten vermeld staan. Sinds korte tijd heeft „Fit" ook een he renafdeling opgericht. Voor heren, die hiervoor belangstelling hebben, bestaat de mogelijkheid om op het oefenuur eens een kijkje te komen nemen. Onze heren oefenen donderdag 's avonds van 20.3021.30 uur in de gymnastiekzaal van de School met de Bijbel. Bij onze kleuterafdeling en de afdelin gen van jongens en meisjes van 69 jaar kunnen nog jongens en meisjes ge plaatst worden. Zij oefenen woensdag 's middags op de navolgende uren: kleuters van 13.4514.30 uur. meisjes 69 jaar van 14.3015.30 uur. jongens 69 jaar van 15.3016.30 uur. Alle lessen staan onder leiding van de heer E. van Heiningen. Voor hen, die zelf op 12 maart niet aan de verkiezingen kunnen deelnemen (we gens ziekte, ouderdom, verblijf in het buitenland, etc.) bestaat gelegenheid zijn stem bij volmacht te laten uitbrengen. Formulieren hiertoe kunt u verkrijgen bij de heren F. M. Konincks, Berglaan 2 en G. Bart, van Dalenlaan 159. De herdenking der doden op 4 mei op Driehuis-Westerveld zal dit jaar worden verzorgd door veertien koren met ongeveer 700 zangers en zangeres sen. Dat is het dubbele van vorig jaar. Met de voorbereiding is men al lang bezig. Men staat voor grote moeilijkheden. Dit komt niet alleen door het grote aantal medewerkenden, maar ook door de vele mannelijke leden van zangverenigingen, die continu-dienst hebben en daardoor de helft van de repetities moeten overslaan. Men is er bij de sectie zang van de Velser Gemeenschap echter van over tuigd, dat de grootse opzet zal slagen. IJm. Crt. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afdeling Santpoort-dorp N.C.V.B. is vastgesteld op maandag 16 februari a.s., des namiddags 8 uur in de Pniëi Kapel, Pastorieweg 1. Spreker: Ds. Chr. W. J. Teeuwen uit Diemen, over het onderwerp: „Mijn er varingen in Lourdes". Leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. De postzegelvereniging Santpoort belegt een ledenvergadering op vrijdag 13 fe bruari a.s. om 8 uur en een Postzegel- beurs op dinsdag 24 februari des avonds 8 uur. Beide bijeenkomsten vinden plaats in het Herv. Jeugdhuis. Op de beurs is er kienen om postzegels, jeugdbijeenkom- sten zijn er op vrijdag 13 en dinsdag 24 februari om 18.30 uur, eveneens in het Jeugdhuis. De reserves hebben volkomen aan de verwachtingen in hun wedstrijd tegen Weenink 3 voldaan. Ze konden met een zege van 19 uit Beverwijk huiswaarts keren. De persoonlijke resultaten werden: R. Meijer (W)-Sterk 0-1, de Bruin-Schuur man 0-1, v. d. Sluijs-Oosterling 0-1, El- derson-Brugman 0-1, J. Meijer-v. d. Bronk 0-1, de Lange-Geus 1-0, Mallien- Pieterse 0-1, v. d. Veen-Koolhaas 0-1, de Jong-Vos 0-1 en Belterman-Leijsma 0-1. Het kampioenschap kan Santpoort 2 nu haast niet meer ontgaan. Met 8 punten, resp. 4 overwinningen, staat 't nummer 1 in de rangorde. Er resten nu nog twee ontmoetingen resp. tegen het Oosten 4 en PAT-MAT 4; die er tot heden nog niet veel van terecht brachten, resp. met 0 en 3 punten uit 3 wedstrijden. Bij goed spel worden dit zeker overwinningen. Voor de onderlinge competitie waren de laatste uitslagen: Groep I: Haanappel-Wolters 0-1, Tu ning-Pels 0-1, de Groot-v. d. Bergh 0-1, Busselman-Blansjaar Vz-Yz- Door hun overwinningen blijven Pels en Wolters in de running voor het club kampioenschap. In groep III was 't voor de jonge Sterk een lelijke misrekening, dat hij ondanks in volkomen winst-stelling tenslotte door „nervositeit" minder goed afwikkelde en de winst toch aan Kruijff moest laten. De laatste heeft nu met 7 overwinningen de leiding. Lammertsma, die van Hoogzaad won volgt hem op de voet 5 uit 5. Baljet en Kip konden ook weer een pun tje aan hun score toevoegen en staan nu zo'n beetje in 't midden. B. Afdeling Santpoort. Donderdag 12 februari a.s. om 2 uur komt mej. A. M. Hoekendijk, reclasse- ringsambtenaresse te Heemstede, in de zaal van „Spaarnberg" aan de Wüste- laan met een lezing over „Vrouwen in donker Amsterdam". Een extra opwek king aan de leden om deze interessante middag bij te wonen, lijkt 't bestuur vrij wel overbodig. In 't maandbericht kon de datum van 't bezoek aan het Prov. Ziekenhuis niet worden ingevuld, maar nu is bericht binnengekomen, dat dit zal zijn op don derdag 26 februari om kwart voor 2. Opgave bij mevr. J. Vogel, Rijksweg 319 of op 12 februari a.s. in Spaarnberg. Nog even willen wij de aandacht ves tigen op de verkoop van oliebollen door de dames van de U.V.V. op woensdag 18 februari a.s. op de verjaardag van Prinses Marijke. U kunt nu reeds uw bestellingen doen en wel telefonisch aan de onderstaande adressen: Mevr. Werre, tel. 8589, Harddravers laan 15, mevr. Sanders, tel. 8742, Kerk- weg 122; mevr. Snoek, tel. 8316, Kerk- weg 54; mevr. Boekei, tel. 8262, Wüste- laan 85; mevr. Vonk, tel. 7437, Hoofd straat 73; mevr. Pastoor, tel. 7119, Rijksweg 323 en Café Zomerlust, tel. 8319. Een nieuw jaar is weer begonnen en dus gaat de kunstkring voort met de afwerking van het programma voor het seizoen 1958/1959. Ditmaal vragen wij aandacht voor het concert te geven door het Noordhollands Philharmonisch Or kest, dirigent Henri Arends. Het orkest brengt u een programma van echte, on vervalste Weense muziek, waarbij in de rij van komponisten naast Mozart, ook Straus niet zal ontbreken. Een pro gramma, dat voor iedere abonné „elk wat wils" brengt en door het lichtere genre, prettig in het gehoor zal liggen. Als soliste werkt aan dit programma mede, Anette de la Bye, sopraan, die misschien ook voor u geen onbekende meer is. Hoorde u haar reeds eerder, welnu dan betekent dit optreden een hernieuwde kennismaking. Hoort u haar voor het eerst, dan zult u ongetwijfeld onder de bekoring van haar stem komen. Misschien is dit voor u een mooie ge legenheid om familie en vrienden eens te wijzen op de mogelijkheid in uw eigen woonplaats te genieten van een goed concert. Zowel voor het concert van de serie A op dinsdag 17 februari, als voor dat van de serie B op woensdag 18 fe bruari, zijn nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. Kaarten zijn verkrijgbaar dagelijks aan het bureau van de Velser Gemeenschap, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, te lefoon 5743 en voorzover de voorraad strekt 's avonds aan de zaal. Beide con certen vinden plaats in het Rex-theater te IJmuiden-Oost. Het programma vermeldt: Mozart: Ouverture Der Schauspiel- direktor; Haydn: Symfonie no. 67 in F.; Mozart: Motet „Exsultate jubilate" soliste. Schubert: Ouverture en balletmuziek Rosamunde. Schubert:,Der Hirt auf dem Felsen soliste; Strauss: Kaiserwalzer; Strauss: Ouverture Die Fledermaus. VOETGANGERS OP OVERSTEEK PLAATSEN MET KNIPPER- BOLLEN. Weet U, a. dat voetgangers verplicht zijn rijba nen of rijwielpaden, dus ook oversteek plaatsen met knipperbollen op de ver- keersrichting, voorzichtig en zonder no deloze onderbreking over te steken? b. dat voetgangers op een oversteek plaats met knipperbollen een zeker voor- rangsrecht hebben boven het rijverkeer, doch dat voetgangers de oversteekplaats niet mogen betreden als een voertuig zodanig dicht is genaderd, dat de be stuurder van het voertuig redelijkerwijs in de onmogelijkheid verkeert nog tijdig te stoppen? c. dat voetgangers binnen een afstand van 50 meter van een voetgangsover- steekplaats met knipperbollen uitsluitend mogen oversteken op de nabij gelegen oversteekplaats, of het moet zijn dat dit geschiedt om een voetpad of een openr baar middel van vervoer te kunnen be reiken. d. dat, indien het verkeer ter plaatse (bijvoorbeeld een nabij gelegen kruis punt) geregeld wordt door middel van lichtsignalen of door een verkeersrege laar, voetgangers op een oversteekplaats met knipperbollen slechts mogen over steken als het door hen te kruisen rij verkeer tot stilstand is gekomen of reeds een stopteken heeft gekregen. Het is maar een weet. RIJVERKEER BIJ KNIPPERBOLLEN Weet U, a. dat iedere bestuurder van een voer tuig verplicht is een voetgangersover steekplaats (zebra op de weg met de bekende knipperbollen) met matige snel heid te naderen en zo nodig het voer tuig tot stilstand te brengen voor dat de oversteekplaats is bereikt? b. dat u als bestuurder van een voer tuig een ander voor een voetgangers oversteekplaats in stilstand zijnd voer tuig niet voorbij mag rijden als daar door een voetganger die van de over steekplaats gebruik maakt, wordt gehin derd? c. dat U als bestuurder van een voer tuig een voetgangersoversteekplaats slechts op zondanige wijze mag oprijden en kruisen, dat een voetganger, die zich op de oversteekplaats bevindt, niet wordt gehinderd? d. dat U, als het verkeer ter plaatse door middel van lichtsignalen of door een verkeersregelaar wordt geregeld, een voetgangersoversteekplaats slechts op zodanige wijze mag oprijden en kruisen, dat een voetganger, die zich op de oversteekplaats bevindt, niet in ge vaar wordt gebracht? Immers, de voetganger geniet in zekere mate voorrang op de voetgangersover steekplaats. Zondag 15 feruari: De H.H. Missen zijn te 7 uur, 8.15 en 11.30. De Hoogmis is te half 10. Liefdadigheidscollecte voor de confe rentie der St. Vincentiusvereniging. Te 7 uur Lof en eerste lijdensmeditatie door de WelEerw. Heer H. A. J. Dürr, aalmoezenier van het Bedrijfsapostolaat te Beverwijk. In de week zijn de H.H. Missen dage lijks te 7 en 8 uur. Vrijdag 20 febr. te half 8 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 21 februari te half 8 Broe derschapslof en Mariauur.

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1