Openbaar Kleuteronderwijs Openbaar Gewoon Lager Onderwijs BEWAART DEZE PAGINA Openbaar Voortgezet Gewoon Lager Onderwijs Openbaar Uitgebreid Lager Onderwijs Gymnasium „Felisenum" Visserijschool te IJmuiden Huishoudschool Avond U.L.O. School Middelh. Handelsavondschool Avondschool v. d. Middenstand Neemt bij de aangitte het geboortebewijs van uw kind, ot uw trouwboekje mede! G. Cursus in fileren. Aangifte van Leerlingen De aanmelding van kleuters voor toelating op 25 augustus a.s. tot de gemeentelijke scholen voor kleuteronderwijs kan geschieden aan de schoolgebouwen van: Moerbergkleuterschool, Kerkstraat 1, IJmuiden Hoofd mevr. M. M. P. J. Vlietstra-Roosma „De Zandhaasjes", Orionweg 207, IJmuiden Hoofd mej. H. C. Massee „De Duinkrekels", Radarstraat 1, IJmuiden Hoofd mej. G. de Leeuw Het Meeuwennest, Casembrootstraat, IJmuiden Hoofd mevr. G. A. H. Dienaar Dr. Alb. Schweitzerkleuterschool, Casembrootstraat, IJmuiden Hoofd mej. G. Haanschoten Jan Campertkleuterschool, P. J. Troelstraweg, IJmuiden Hoofd mej. G. M. Woudstra Spaarnbergkleuterschool, Wüstelaan 75 a, Santpoort Hoofd mej. G. N. van de Stolpe Brederodekleuterschool, Vinkenbaan 7, Santpoort (zuid) Hoofd mej. J. G. Jansen Watervlietkleuterschool, Van Diepenstraat 3, Velsen (n) Hoofd mej. E. J. Brummelman op dinsdag 21 april, donderdag 23 april en vrijdag 24 april a.s. van 15.30 - 16.30 uur. De kleuters kunnen worden toegelaten zodra ze de leeftijd van vier jaar hebben bereikt. De aanmelding van leerlingen voor toelating tot de ge meentelijke scholen voor gewoon lager onderwijs kan ge schieden aan de schoolgebouwen van Moerbergschool, Kerkstraat 1, IJmuiden Hoofd P. Lugtig Clara Stemschool, Moerbergplantsoen 10, IJmuiden Hoofd J. de Voogd Prof. v. d. Leeuwschool, Gijzenveltplantsoen 2, IJmuiden Hoofd H. Doevendans Prof. J. H. Gunningschool, Hunzestraat 1, IJmuiden Hoofd L. R. Lambeck F. L. Ossendorpschool, Le Mairestraat 12, IJmuiden Hoofd W. J. Bos Theo Thijssenschool, Lagersstraat 15, IJmuiden Hoofd K. Schermer,' Jan Ligthartschool, Eksterlaan 8, IJmuiden Hoofd J. A. G. Bonder Jan Campertschool, Driehuizerkerkweg 46, Driehuis Hoofd G. J. Bremerkamp Adolf v. Nassauschool, Burg. Enschedélaan 66, Santpoort Hoofd D. J. Scholten Brederodeschool, Duinweg 13, Santpoort (zuid) Hoofd H. Mulder Ir. L. P. Krijgerschool, Melklaan 25, Velsen (noord) Hoofd D. de Wilde Watervlietschool, Van Diepenstraat 1, Velsen (noord) Hoofd P. Bosua op dinsdag 21 april en donderdag 23 april a.s. van 16-17 uur en op vrijdag 24 april a.s. van 19-20 uur. De leerlingen moeten vóór 1 oktober a.s. 6 jaar oud zijn. Kinderen van ouders, wonende in Driehuis, Velserbeek en Dorp Velsen, moeten aangegeven worden bij de Jan Cam pertschool, Driehuizerkerkweg 46, Driehuis. Hoewel met de wensen, betreffende de keuze van een be paalde school, zoveel mogelijk rekening zal worden gehouden zal het in bepaalde omstandigheden niet altijd mogelijk zijn hieraan te voldoen. Alle gemeentelijke scholen geven vanuit het zesde leerjaar aansluiting aan het eerste leerjaar van alle scholen voor gymnasiaal- en middelbaar onderwijs, uitgebreid lager onder wijs en nijverheidsonderwijs voor jongens en meisjes. De hoofden der scholen zijn gaarne bereid hierover nadere inlichtingen te verstrekken. De leerlingen van de zesde klasse van de gemeentelijke scholen voor gewoon lager onderwijs die nog leerplichtig zijn, en na de zomervakantie NIET direct overgaan naar een school voor gymasiaal-, middelbaar-, uitgebreid lager- of nijverheidsonderwijs, dienen te worden ingeschreven bij het hoofd van de Prof. Dr. P. H. Kohnstommschool, Le Maire straat 12, IJmuiden en wel op: dinsdag 21 april en donderdag 23 april a.s. van 16 - 17 uur en vrijdag 24 april a.s. van 19 - 20 uur. Ter voorkoming van vergissingen wordt erop gewezen, dat de leerlingen aan het einde van de zesde klasse NOG LEERPLICHTIG zijn, voor zover zij de leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt, tenzij zij acht jaar leerling van een school voor gewoon lager onderwijs zijn geweest. De aanmelding van leerlingen voor de openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs: Willem de Zwijgerschool, Hoofd R. Otten en Tweede Openbare school voor ulo, Hoofd R. Bos kan geschieden bij de hoofden der scholen, Plafanenstraat 50 te IJmuiden (oost), op: dinsdag 21 april van 9-12 uur; vrijdag 24 april van 9-12 uur en maandag 27 april van 18.30-21 uur. Voorts kan de aangifte geschieden door tussenkomst van de hoofden van de openbare lagere scholen. Opgeleid wordt voor de mulo-diploma's A en B. Tevens onderwijs in machineschrijven. De aanmelding van leerlingen voor de in september aan vangende cursus 1959/1960 aan het gemeentelijk gymnasium „Felisenum", Van Hogendorplaan 2, Velsen (Rector Dr. A. B. Nederlof), kan schriftelijk, mondeling of telefonisch geschieden van 21 april tot 15 mei a.s. aan de school, bij voorkeur woensdags tussen 11-12.30 uur. Toelatingsonderzoek eerste klasse voor het toelatings onderzoek wordt een proefklasse ingesteld. De dagen waar op de leerlingen in deze klasse worden verwacht zullen nog bekendgemaakt worden. KOOPVAARDIJ - ZEEVISVAART ZEESLEEPVAART Havenkade 55, IJmuiden DAGSCHOOL De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1959/1960 kan geschieden vanaf 1 mei a.s. aan de school, dagelijks van 911 uur. Voorts iedere dinsdagavond van 78 uur. De volgende opleidingen zijn aan de school verbonden A. Vooropleiding voor matrozen en stuurlieden- Jongens, die 12 jaar oud zijn en de zesde klas met vrucht hebbe i doorlopen, kunnen in de eerste klas worden ge plaatst. Leerlingen met U.L.O.- of H.B.S.-opleiding kunnen in een hogere klas worden toegelaten. Voor het volgen van deze opleiding wordt geen schoolgeld geheven. B. Opleiding voor: Motordrijver Kleine Handelsvaart of Motordrijver en Machinist voor de Zeevisvaart. Leerlingen met einddiploma Ambachtsschool hebben bij plaatsing voorkeur. AVONDSCHOOL. A. Voor opleiding voor Scheepswerktuigkundige ter Koopvaardij of Motordrijver. B. Opleiding voor Scheepswerktuigkundige ter Koop vaardij (V.D.) Leerlingen met U.L.O.- of H.B.S.-opleiding of einddiploma Ambachtsschool als metaalbewerker (draaier-bankwerker, smid, autohersteller, elektriciën) hebben bij plaatsing voorkeur. C. Motordrijver Kleine Handelsvaart of Zeevisvaart. Leerlingen met voldoende fabriekspraktijk, werktijd of vaar- tijd of met einddiploma Ambachtsschool als metaalbewerker, hebben bij plaatsing voorkeur. D. Opleiding voor Matrozen. (Koopvaardij, Visserij en Binnenvaart) E. Opleiding voor het diploma Visbewerking A. (opleiding tot geschoolde krachten voor de vishandel en de visverwerkende industrieën). F. Opleiding voor het diploma Visbewerking B. (opleiding tot toezichthoudend of leidinggevend personeel voor bovengenoemde takken van het bedrijf). Nadere inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt door de directeur der school. (Mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool P. J. Troelstraweg 1, IJmuiden (Oost). De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1959/1960 kan geschieden vanaf 1 mei a.s. aan de school op dinsdag van 14.30—15.30 uur. Voorts iedere donderdag van 19.30- 20.30 uur. De volgende opleidingen zijn aan de school verbonden. A. Primaire Opleiding. (algemeen vormende huishoudelijke opleiding). Cursusduur 2 jaar. Na deze 2 jaar is overgang naar de opleiding hulp in de huishouding of de opleiding voor kinderverzorgster mogelijk. Voor het volgen van deze opleiding wordt geen school geld geheven. B. Opleiding tot hulp in de huishouding. Cursusduur 1 of 2 jaar. Opgeleid wordt tot kinderver zorgster. (Toelating na 2 jaar middelbaar onderwijs, 2 jaar U.L.O. of 2 jaar primaire opleiding huishoudschool.) C. Opleiding tot Naaister. Cursusduur 2 jaar. Opgeleid wordt om zelfs<"ndig werk zaam te zijn als naaister, (toelating na 2 jaar primaire op leiding huishoudschool). D. Avondcursussen in costuumnaaien, lingerienaaien, verstellen, koken (gewone en fijne keuken) en kinderverzorging. Deze cursussen vangen aan op 1 september a.s. Leeftijd minstens 15 jaar. Nadere inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt door de directrice der school. Platanenstraat 50, IJmuiden (Oost) (Hoofd R. Bos) Opleiding voor de M.U.L.O.-diploma's A en B. Verder naar keuze: een cursus voor Nederlands, Frans, Engels en Duits. Een cursus voor Boekhouden, Handelsrekenen en Algemene Handelskennis. Een cursus voor Algebra, Meetkunde en Natuurkunde. Een cursus voor het Aanvullingsdiploma B voor bezitters van het A-diploma. Een cursus post- en spoorwegkandidaten. Schoolgeld naar inkomen van f 1.tot f 72.Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de cursus in september a.s. Leeftijd minstens 17 jaar. Aangifte en inlichtingen aan de school. Platanenstraat 50, IJmuiden (oost) (Directeur R. Otten) A. Cursus Algemene Handelsontwikkeling. (dziejarige opleiding voor het Rijksdiploma H.A.S.) Toegelaten worden zij, die zes jaar de lagere school heb ben doorlopen. Het diploma is voldoende voor de vesti gingswet. Schoolgeld, naar inkomen, van f 1.tot f 50. B. Cursus Algemene Handelsontwikkeling. (vijijarige opleiding voor het Rijksdiploma H.A.S.) Tot de vierde klasse worden toegelaten de bezitters van het driejarige diploma en zij, die vier jaar M.U.L.O. of drie jaren H.B.S. doorlopen hebben. Schoolgeld, naar inkomen, van f 1.tot f 50. C. Cursussen opleidende voor de Praktijkdiploma's Boekhouden. Moderne Bedrijfsadministratie, Nederlands, Engels, Frans of Duits. Schoolgeld f 30.per jaar per vak. D. Proefklassen van één jaar. Voor opleiding associatie diploma's voor bezitters van een der diploma's: vijfjarige H.B.A.-A, vierjarige Handelsdag school; vijfjarige Handelsavondschool of gelijksoortige opleiding. Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang nieuwe cursussen in september a.s. Aangifte en inlichtingen aan de school en aan het privé- adres van de directeur: Huis te Wissenlaan 35, Santpoort. Platanenstraat 50, IJmuiden (oost) (Directeur R. Otten) Opleiding voor het diploma Algemene Handelskennis vereist volgens de Vestigingswet Kleinbedrijf. Duur: 2 jaar, voor hen, die alleen lager onderwijs hebben genoten. Plaatsing in het tweede leerjaar is mogelijk. Schoolgeld, naar inkomen, van f 1.tot f 40. Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de cursus in september a.s. De lessen worden gegeven op maandag- en donderdagavond. Aangifte en inlichtingen aan de school en aan het privé- adres van de directeur: Huis te Wissenlaan 35, Santpoort.

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 4