SanfocMÈWeehblad aan pradikbaurtatt Programma 4 Mei herdenking LK. Kerk, Santpoort Haarlems Gem. Koor. Tocht voor invaliden. „Toen wij trouwden". Opening Speeltuin Valckenhoeflaan. 65-Jaar Getrouwd. Nieuws van Volksonderwijs 1 Meifeest P. v. d. A. - N. V. V. Jaarvergadering Veren. v. Chr. Nat. Schoolonderwijs. BEVRIJDING. Bridgeclub „De Kennemers" Schaakclub „Santpoort" ZONDAGSDIENST MTSfflj Jaargang no 17 edaktie? Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 rtgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 1 mei 1959 HUIS denking door de schooljeugd bij het mmenl op het Plein 1945. jO uur: aanwezig zijn met bloemen het Patronaatsgebouw. f0 uur: vertrek naar het monument. Eang (2 liederen) te zingen door iet jeugdkoor „de Jonge Stem" o.i.v. 5. Nuyen. Corte toespraak door de heer M. de vool. Tloemlegging. Zang (2 liederen) te zingen door boyengenoemd koor. Jdet eerste en zesde couplet van het Wilhelmus te zingen door alle aan wezigen. Rondgang om het monument en daar na rustig huiswaarts gaan. iding: mej. E. Vijlbriet. Üenking door de Overheid en depu ies van instanties, verenigingen, be- ijven en particulieren bij het monument het Plein 1945.. ptieelnemers worden verzocht uiterlijk uur in het Patronaatsgebouw aanwe- :,te zijn. Vanaf 15.00 uur bestaat ge- lénheid voor afgifte van bloemen in t'j Patronaatsgebouw. Daarna volgt t onderstaande programma. .^5 uur: Vertrek uit het Patronaats- houw. jKoraalmuziek door R.K. Harmonie „St. Caecilia". Kranslegging door deputaties. Het eerste en zesde couplet van het („Wilhelmus" te zingen door alie aanwezigen. Rondgang om het monument. Ontvangst in het Patronaatsgebouw, waar thee zal worden aangeboden, iding: de heer P. C. Tolk. ille gang naar Westerveld. erdacht zullen worden: de militairen; de zeelieden; de verzetstrijders; de geallieerde militairen; de slachtoffers alle overigen, die, waar ook ter ;reld in de jaren van de oorlog te ad, ter zee of in de lucht voor de vrij- ■id van het Koninkrijk zijn gevallen, in wel als Nederlander ol als Neder- ads onderdaan ten gevolge van tegen h gerichte vijandelijke actie, zijn om komen. anaf des avonds 18.00 uur zullen van lè openbare gebouwen, particuliere oningen en vaartuigen de vlaggen tj stok worden gehangen. Een ieder li kunnen deelnemen aan deze stille _jijht naar Westerveld, welke zal aan- angen: antpoort (st.): Vertrek Stationsplein L45 uur precies. Verzamelen 18.30 uur. poort (dorp): Vertrek Frans Net- i'laan 18.45 uur precies, verzamelen J uur. e leiding der groepen berust voor: antpoort (st.) bij de heer M. Jonker Sr. antpoort (dorp) bij de heer Wildschut. t overeenstemming met het karakter van e herdenking, zullen aeen toespraken 'orden gehouden. De weg naar de laats van de plechtigheid zal te voet a in volkomen stilzwijgen zonder vlag en of vaandels worden afgelegd. Het rengen van een eenvoudige bioemen- ulde is toegestaan. Alleen de recht reeks nabestaanden zullen een bijzon- ere plaats aan het hoofd van de stoet linnen innemen. ledewerking bij de herdenking op Vesterveld zal worden verleend door e R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" i een zanggroep, samengesteld uit de ezamenlijke zangkoren, la aankomst op de gedenkplaats te Vesterveld zal om precies 20 uur twee tinuten stilte in acht worden genomen, •it tijdstip wordt aangekondigd door een jffel en hoornsignaal en het in top rengen van de halfstok hangende vlag. [ierna zullen door alle aanwezigen 2 nupleten gezongen worden van het Wilt heden nu treden" en het eerste a zesde couplet van het „Wilhelmus" iet medewerking van een harmonie- orps en diverse zangverenigingen. Na et „Wilhelmus" volgt het défilé langs et herdenkingsmonument. Na het ver- iten van Westerveld wordt het groeps- erband verbroken. 1 verband met een rustige en goede ang van zaken verzoeken wij u drin- end, de vastgestelde tijden en alle te ïven aanwijzingen stipt in acht te ne en. ondag 3 mei: Parochiefeest van de *rste H. Communie, e H.H. Missen zijn te 7, 11.30 uur. e Communiemis voor de Kinderen te uur. e Hoogmis te 9.45 uur. Namiddags te 4 uur Opdracht aan aria en kort Lof. aandag 4 mei: Te 7.30 uur Jaarlijkse odenherdenking. ïdurende deze week elke avond te 7.30 ,r Meilof. onderdag 7 mei: Hemelvaartsdag H.H. Missen zijn te 7, 8.15 en 11.30 ir. De Hoogmis te 9.30 uur. Het Haarlems Gemengd Koor zal 8 mei a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een buitegewoon concert ge ven. Er wordt uitgevoerd „La Vita Nuova' van Wolff-Ferrari. Daarnaast zal worden gegeven „Stabat Mater" van Pergolesi, echter niet zoals gebruikelijk door vrouwenkoor, maar dit prachtige werk zal gezongen worden door het Jeugdkoor „Inter-Nos". Als solisten werken mede: Corrie Bijster, sopraan; Annie Hermes, alt; Hans Wil brink, bariton. De begeleiding berust bij het Noordhol lands Philharmonisch Orkest, Emmy v Eden, piano en Klaas Bolt, orgel. Het geheel staat onder leiding van Jan Booda. De jaarlijkse tocht voor invaliden zal dit jaar plaats vinden op vrijdag 22 mei a.s. en het doel der tocht wordt Linnae- ushof en omgeving met mogelijk tevoren een bezoek aan Schiphol. Het Comité vraagt nu: automobilisten die hun auto met of zonder chauffeur voor die dag gratis ter beschikking wil len stellen. De autotocht van 1958 heeft weer bewezen dat de invaliden deze dag zeer op prijs stellen. Mocht u in de ge legenheid zijn om op vrijdag 22 mei a.s. uw medewerking te verlenen dan kunt u dit opgeven bij Jaarsveld, bureau G.G.D., Stationsweg 80, Velsen. (tel. 4796) of na 17 uur, Jaarsveld, Leeuwe riklaan 22, IJmuiden-oost. (tel. 5577). Als u geen auto heeft, of u kunt hem die dag beslist niet missen en u wilt toch iets doen voor dit doel, dan is het gironummer van de penningmeester „Autotocht v. Invaliden" 410350, IJmui- den. Aanmelding van de patiënten vóór 11 mei a.s. Invulformulieren voor aanmelding van patiënten kunnen afgehaald worden op de volgende adressen: Santpoort-zuid: de heer J. de Meza Bloemendaalsestraatweg 136. Als laatste stuk in dit seizoen bracht de Toneelvereniging „Jan van Dom melen" een klucht van Priestley „Toen wij trouwden onder regie van Peter Brandsma, Het is inderdaad een kluchti ge situatie waarin de drie zilveren echt paren zich bevinden, al kunnen zij zelf het kluchtige ervan niet inzien en zeker niet waarderen. Het is dan ook wel een slag om te ontdekken na vijfentwin tig jaar dat het huwelijk eigenlijk helemaal niet geldig geweest is. De drie echtparen kunnen dit dan ook maar niet zo één, twee, drie verwerken. En als dan nog de werkster achter de deur heeft stan luisteren en de geschiedenis zo dreigt uit te lekken, wordt de toestand hele maal précair. Natuurlijk komt alles wel weer in orde, en kan tenslotte tóch de foto voor de krant nog gemaakt worden, waarop de drie zilveren echtparen ver eeuwigd worden in dezelfde houding als op hun trouwfoto; en natuurlijk zal de jeugdige organist nu wel toestemming krijgen om zich het 't nichtje van het éne bruidspaar te verloven; én de heer Sop- pil, die altijd zo onder de plak zat, zal er wel voor blijven zorgen dat hem dat niet weer gebeurt; en de heer Parker zal wellicht niet meer zo saai en kren terig zijn; en tenslotte zal de ontslagen persfotograaf zijn eigen zaak in Black pool krijgen dank zij de medewerking van de opgeluchte bruidsparen. Ten slotte kan iedereen dus tevreden zijn. Het stuk werd vlot en luchtig gespeeld. De dames Dortmundt, Heyboom en Tabernal waren de drie zilveren brui den, de heren F. Dortmundt, Zijlstra en Vening de drie bruidegoms; mevrouw Ruiter was de kattige dienstbode, die beslist niet op haar mondje gevallen was; mevrouw v. Wijngaarden speelde de werkster, juffrouw Methrop, prachtig. Mejuffrouw Roggeveen en de heer J. Dortmundt waren een charmant jong stelletje; de heer de Jonge en mevrouw Kniep speelden respectievelijk de pers fotograaf en de verleidelijke Lotti. Het was een voorstelling, waarover „Jan van Dommelen" zeker zeer tevre den mag zijn. Het vorig jaar was het al ver in het sei zoen gevorderd toen de speeltuin voor de kinderen kon worden opengesteld en ging dit zonder enige festiviteit. Thans bij de aanvang van het speeltuin jaar 1959 heeft de opening een feestelijk tintje. Op zaterdag 2 mei a.s. wordt vooraf gegaan door de tamboercorpsen van „Soli Deo Gloria" en Schulpen-Meer- weide" met de kinderen een rondgang door het dorp gemaakt en vervolgens heeft de opening der tuin aan de Val- kenhoeflaan bij station Noord plaats. Bij gunstig weer vindt een poppenkast vertoning plaats en worden de kinderen op versnaperingen onthaald. Ook de ouders worden gaarne verwach.t De opening, vindt plaats om 3 uur. De „echte" Santpoorter kent ze, het bruidspaar Gijs Spanjaard en Geertrui te Pas, die 17 mei a.s. hun 65-jarig huwelijKsfeest hopen te herdenken, mei a.s. gaan de bruidsdagen in en beiden zijn thans 87 jaar. (ze schelen twee en een halve maand) en hebben hun zin voor humor nog niet verloren en mogen elkaar nog graag op de kast jagen. De heer Spanjaard is in Schoten (Haar lem-N.) geboren en was vóór zijn trou wen melkboer bij zijn vader. Hij bezorg de ook melk op „de Vaart" (Santpoort zuid) en kreeg aldaar kennis aan Geer- truida, die bij een tante werd grootge bracht, daar haar ouders overleden waren. Als je de bruidegom mag gelo ven klaagde ze altijd over te dunne melk en tenslotte zijn ze getrouwd om daar geen verschil van mening meer over te hebben. Hun huwelijk werd gezegend met zeven kinderen. Het zijn alle twee gezellige praters, die nog best uit de weg kunnen. De bruigom heeft tenminste de afgelopen winter bij na niets anders gedaan dan boomstam men zagen en kloven. En met trots zal hij vertellen, dat ze van de winter nog geen mud kolen verstookt hebben, toch is het geen moment koud geweest in hun huisje aan de Overbudtweg 36 ,n Sant poort. Ongetwijfeld zal het bruidspaar het deze dag niet aan belangstelling ontbreken. Wij wensen deze trouwe lezers van Huis aan Huis nog heel veel geluk. Op donderdag 23 april hield de afdeling Santpoort een zeer geanimeerde jaarvei gadering in „De Spaarnberg'. Na de opening door de vice-voorzitter, de heer F. Blom, werden de notulen van de vorige jaarvergadering, het jaarver slag en het financieel verslag voorgele zen en onder dankzegging goedgekeurd. Mevrouw Ohm en de heer de Bruijn werden herkozen, terwijl de vergadering de heer Blom als voorzitter koos. Het bestuur ziet er verder als volgt uit: mevrouw C. Horbeek-Oltmanns, secre taresse; mevrouw B. C. Ohm-Roos, penningmeesteresse; mevrouw M. Th. de Jonge-van Lonkhuyzen, 2de penning meesteresse en de heer D. de Bruijn, 2de secretaris. Bij de rondvraag kwam de vrije school keuze en de propaganda voor het Open baar Onderwijs ter sprake. Om half elf sloot de voorzitter de ver gadering met dank aan allen voor hun komst en medewerking. Het programma voor de 1 meiviering luidt thans: 1012 uur: bustocht bejaarden (gratis voor leden boven 65 jaar). Vertrek Station Santpoort-Zuid: 10 uur; vertrek Santpoort Hagelingerweg hoek Kruid- berg. weg: 10.15 uur. 14 uur: jeugdvoorstelling van het Am sterdamse Jeugdtoneel: „De betoverde laarzen" in het sportpark Schoonenberg. Vertrek per bus: van Santpoort Station Zuid: 13,15 uur; van Santpoort-Noord Broekbergenplein: 13.30 uur; van Santpoort-Noord hoek Cremerlaan?Hagelingerweg: 13.35 uur. kosten: 50 ct. per persoon (alles inbegr.). 20 uur: avondbijeenkomst Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden- Oost. kosten: 30 ct. per persoon (alles inbegr.). Vertrek per bus: van Santpoort Station Zuid: 19.20 uur; van Santpoort-Noord Broekbergenplein 19.30 uur; van Santpoort-Noord hoek Cremerlaan/Hagelingerweg 19.35 uur. Aanmelden voor bustocht bejaarden en kaarten voor de jeugdvoorstelling en avondbijeenkomst aan de bekende adres- Donderdag 23 april jl. hield de Veren, voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs haar jaarvergadering in de Pniël-Kapel. De voorzitter memoreerde in zijn ope ningswoord dat vele nieuwe leden tot de vereniging waren toegetreden. In het nieuwe jaar komt het afscheid van het hoofd der school, de heer J. Verkruy- sen en de indiensttreding van het nieuwe hoofd, de heer Griffioen uit Huizen. Met medewerking van het Ministerie werden 3 onderwijzers uit de militaire dienst gehaald en deze jonge frisse krachten aan de school benoemd. Bij de bestuursverkiezing werden de heer A. Markerink en mevrouw van Voorst herkozen, terwijl de heer Quakkelaar, die 27 jaar lid van het bestuur is geweest, afscheid nam. Hem werd door de voor zitter voor zijn veelvuldige trouwe ar beid het boek „Eenzaam, maar niet alleen" aangeboden. Namens het perso neel werd de heer Quakkelaar door het hoofd der school toegesproken. In de vacature werd voorzien door de heer v. d. Werff. Medegedeeld werd nog dat door de leerlingen der school bij „Sport en Spel" de derde prijs werd ontvangen. In het oude Raadhuis te Velsen hangt een prachige oorkonde, welke op 5 mei 1948 werd overhandigd aan de burge meester van deze Gemeente, door het comité monument Velsen, namens diens burgerij, ter gelegenheid van de aanbie ding van het monument, In deze oorkonde wordt de burgemeester verzocht, ten telke Jare op de 3e mei bij dit monument te willen getuigen, van de betekenis van deze dag, opdat het nage- slacht moge blijven beseften, ten koste van welke ontzaglijke offers, onze ge- eerbiedigde vrijheden aan de tyrannie werden ontworsteld. De belofte om deze eretaak na te komen, alsmede het doen overdragen hiervan aan een eventuele opvolger en zo ver volgens, is thans gebroken door de capi tulatie van Velsen, in haar besluit dit jaar de bevrijdingsdag niet te vieren, doch zich te onderwerpen aan het voor stel van een landelijke commissie. Zijn wij werkelijk ai zo diep gezonken, dat wij ons schamen om uiting te geven aan onze vreugde en dankbaarheid op deze dag der dagen? Is niet juist onze innige vreugde het grootste dankoner voor de gevallenen? Laten wij dan beseffen, dat wij juist een 5e mei nodig hebben, om ons in onze innige vreugde te bezinnen, wat wij bezig zijn met onze zo duur betaalde vrijheid te doen. De oorkonde in het oude Raadhuis is nog niet vergeeld. sporen van al het ondergane leed zijn nog in ons midden, maar de mensheid leeft al weer op een nieuwe vulkaan, omdat zij de vreugde van het offer heb ben misverstaan. Voor ons begon op de 5e mei 1945 een nieuw leven, met een zware opgaat, maar met de vreugde om de opdracht. C. Spoor, Velsen Het winterseizoen loopt ten einde en op de tweede volgende clubavonden zullen de beslissingen vallen, zowel wat de kam pioenschappen in de afdelingen A en B betreft als het winnen van de percen tage wedstrijd. Donderdag j.l. werd de zesde percentage wedstrijd gespeeld en de diverse paren bereikten de volgende cijfers: Afd. At 1/2. Heren v. d. Wall-van Thiel 55,56% 1/2. Heren v. Munster-Weyers 55,56% 4. Fam. Witmond 54,17% 4. Heren Paats-Top 52,78% 5/6. Heren Seegers-Porck 50,46% 5/6. Fam. Soomers 50,46% 7. Mevr. Spruyt-Hr. v. Rij 48,15% 8. Fam. Rietdijk 46,76% 9. Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 46,30% 10. Dames Muller-Smakman 39,81% Afd. B: 1. Fam. Dekker 56,48% 2. Mevr. Ebeling-Hr. Bouman 56,02% 3. Heren Steinberg-Andela Sr. 55,56% 4. Mevr. Nieuwenhof-Hr Kleefstra 54,65% 5. Dames Andela-Sprang 54,17% 6/7. Dames Smit-v. Amerongen 53,24% 6/7.;Heren Bodewes-Wierda 53,24% 8. Mevr. Kuhlman-Hr. v. Amerongen 53,52% 9. Fam. Vader 38,34% 10. Dames Seegers-v. Munster 34,72% Door deze uitslagen is de totaalstand ge worden: 1. Mevr. Spruyt-Hr. v. Rij 328,89% 2. Hr. Kruisman-v. Munster 325,76% 3. Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 325,56% 4. Heren Paats-Bode 321,23% 5. Heren v. d. Wall-v. Thiel 319,68% 6. Fam. Rietdijk 317,68% 7. Fam. Weyers 317,39% 8. Fam. Soomers 317,32% 9. Fam. Witmond 312,88% 10. Heren Seegers-Porck 312,20% 11. Mevr. Ebeling-Hr. Bouman 307,04% 12. Fam. Dekker 306,31% 13. Mevr. Nieuwenhof-Hr. Muller 305,56% 14. Hr. Steinberg-Andela Sr. 303,65% 15. Heren Bodewes-Wierda 301,00% 16. Fam. Dirven 297,38% 17. Dames Muller-Smakman 296,04% 18. Dames Kuhlman-Smit 291,18% 19. Mevr. Mulder-Hr. Kleefstra 298,36% 20. Hr. Top en partner 286,81% 21. Dames Seegers-v. Munster 283,83% 22. Fam. Vader 279,82% 23. Dames Andela-Sprang 275,27% VELSEN „CUPFIGHTER" AF MAAR MET ERE! Velsen is door EDO voor de KNVB- beker „gewipt", maar onze Santpoortse geeltjes zijn met ere gesneuveld: Na 90 minuten voetbal was de stand nog 11 en pas in de verlenging van 7J/> minuut zag EDO kans het winnende doelpunt te scoren. De Haarlemmers kwamen met vrijwel hun volledige competitie-elftal in het veld, maar Velsen moest het stellen zon der Hijnen, Boon, van Schagen en Gra- man. De volledige linkervleugel ontbrak dus o.m. op het appèl. Daarvoor vielen van der Kolk en Wilms Floet in. Deze gehavende Velsen-ploeg heeft zich krachtig verzet tegen een op de over winning belust EDO-elftal, De verdedi ging heeft bergen werk verzet en Bel- froid en zijn medeaanvallers maar weinig schietkansen geboden. En kwam het al eens tot een schot dan deed Kaasenbrood wat van hem verwacht mocht worden met uitzondering van één keer en dat leverde de Haarlemmers hun gelijkmaker op. Daar staat echter weer tegenover, dat hij schoten van Spreis, Klein en Bel- froid kranig onschadelijk heeft gemaakt. Gezwoegd van het begin tot het einde hebben Spanjaard en Schoorl. Waar die knapen de energie vandaan haalden, is ons nog een raadsel. Nu nog wat meer aandacht besteden aan de opbouw van de eigen aanvallen ze moeten maar het voorbeeld van de EDO-rechtshalf Nijman voor ogen houden en Velsen heeft in hen een paar prima half-backs. Heel wat rustiger, maar daarom niet min der effectief, was het spel van van Bug- num en van Bakkum. Beide spelers wis ten ontzettend veel te bereiken door hun tactvol opstellen en paarden aan dit tac tische inzicht een grote mate van trap- vastheid. In EDO-bestuurskringen stak men tegenover ons zijn bewondering over het spel van van Bakkum niet onder stoelen of banken. Bij dit genoemde vijf tal paste de jeugdige linksback Molenaar zich na een enigszins aarzelend begin aardig aan, zodat het EDO-aanvalsquin- tet bestaande uit Spiers, Belfroid, Dui venvoorden, Klein en Leonhard het verre van gemakkelijk heeft gehad en... geen enkel doelp, scoren kon. Daarom mochten de Haarlemmers van geluk spre ken, dat tenslotte hun uit Geel Wit af komstige uitstekende rechtshalf Nijman met twee schoten succes had. Velsens voorhoede heeft het, gehandi capt als deze linie door het ontbreken van van Schagen en Graman was, al evenmin gemakkelijk gehad, want ook de EDO-defensie met de uitstekende spil van Dijk aan het hoofd bleek haar man netje te staan. Daar kwam nog bij, dat Velsen de bal al te vaak hoog door de lucht dirigeerde en dat was wel een kolf je naar de hand van van Dijk en Petter- son maar niet naar die van van den Pieterman. Toch heeft EDO's doelman, Teun van den Berg, zeker niet werkeloos kunnen toekijken, maar dit kwam in hoofdzaak door het onvermoeide zwoe gen van rechtsbinnen Hoogzaad, die keer op keer de bal ophaalde en in de rich ting van het EDÖ-doel dirigeerde. Het doelpunt dat EDO in de tweede helft een achterstand bezorgde, werd ge scoord door Wilms Floet. Het was van uitstekende kwaliteit en was volmaakt onhoudbaar voor van den Berg. Vlak hierna maakte EDO gelijk, doch dit doel punt werd afgekeurd. Maar hier staat weer tegenover, dat o.i. Velsen een ge heide penalty onthouden werd. Hierna heeft Kaasenbrood eerst nog op miracu leuze wijze met het been een keihard schot van Belfroid gestopt en toen had Nijman met een vrije trap succes, door dat Kaasenbrood en Bakkum elkaar niet goed begrepen (1—1). Toen met deze stand het einde kwam, moest er volgens het bekerreglement ver lengd worden. In drie verlengingen van 7J/£ minuut werd er niet gescoord, maar in de vierde verlenging had Nijman op nieuw succes (12). Meteen floot de scheidsrechter toen af en was Velsen als cup-fighter" gesneuveld, maar... met ere. Na afloop maakte de voorzitter van EDO in de kleedkamer van Velsen, zij het dan ook in minder tactisch gekozen bewoordingen, de Velsenaren zijn com pliment voor de geboden tegenstand. WAT HOLLAND-BELGIË ONS LEERDE. Zondag j.l. hebben we, na enige jaren geen „interland" te hebben bijgewoond, Holland-België gezien en om direct maar met de deur in huis te vallen: Wat is die ontmoeting en dan speciaal van Hollandse zijde ons tegengevallen! En wel in dubbel opzicht, want was het vroeger de voorhoede, die in haar taak te kort schoot, ditmaal kon ook de ver dediging nauwelijks op het praedicaat „middelmatig" aanspraak maken. Men zal zich herinneren, dat we in deze kolommen er meermalen op gewezen hebben, dat naar onze mening ondanks het invoeren van het semi-professionalis- me het spelpeil niet zo hard omhoog is gegaan, als men dat gehoopt had en als men wel eens wil doen voorkomen. We willen in dit verband even herinneren aan een uitsprak van de samensteller en coach van het Nederlands elftal, die ons destijds na een overwinning op een middelmatige tegenstander wilde doen geloven, dat we nu met Duitsland en Frankrijk op één lijn stonden. Als ooit gebleken is, dat dit nog bij lange na niet het geval is, dan was dit zondag j.l. En nu weten we wel, dat je uit één wed strijd geen conclusie mag trekken, maar we durven desniettegenstaande in dit op zicht vrij ver te gaan, omdat de onder vinding van zondag j.l. behoorlijk aan sluit bij datgene, wat we meer dan eens in deze kolommen schreven: „Wacht eerst maar eens af, hoe de resultaten zijn, als we tegen tegenstanders van formaat in het veld komen". Uit wat we in de nabeschouwingen in Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 verschillende bladen gelezen hebben, menen we echter toch in één opzicht winst geboekt te hebben: De bondscoach heeft ditmaal zeker niet hoog van de toren geblazen over de capaciteiten van de Nederlandse ploeg en dat we zulks winst noemen, houdt verband met onze uitspraak van destijds, die hierop neer kwam, dat we het gevaarlijk vonden, als verantwoordelijke leiders zich door de roes van een overwinning lieten verblin den. S.C. „SANTPOORT" STARTTE GOED in de strijd om het Kampioenschap Ie Klasse van de Noord Holl. Schaakbond. De eerste ontmoeting tegen Schoaklust I uit Andijk de andere gegadigde eindigde voorlopig in een 20 voor sprong voor „Santpoort". Kroone en Sterk zorgden voor deze winstpunten. Van de overige partijen staan er vier met stuk-voordeel gunstig voor, terwijl de andere „remise"-stand vertonen. Hier uit blijkt, dat 't een fikse zege wordt, ver moedelijk 82 of 73 voor Santpoort I. Nu wacht nog de uitwedstrijd in Andijk. We hebben echter op grond van het vorenstaande gerede hoop, dat onze man nen het daar ook wel zullen klaren. Dat zou betekenen: Promotie naar de Hoogste z.g. „Overgangsklasse" van voornoemde Bond. Voor de onderlinge club-competitie valt nog te melden: Groep II: Leijsma-Pieterse 01, Waitz- v. d. Bronk 01. Brugman-Geus 01, Kesting-Vos 10. De verrassing is wel, dat Geus van nr. 1 won! en daardoor leider van deze groep is geworden. Feestavond. Ter ere van de behaalde kampioenschap pen is er 28 april feest in Spaarnberg! 't zal er vrolijk en gezellig toegaan. Dat is bij de feest-commissie in goede han den! Gereformeerde Kerk Voorm. 9.30 en 5 uur Prof. Dr. G. B. Brillenburg Wurth van Kampen Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 9 uur ds W. A. Zijlema, Hoogeveen 3 uur ds J. P. Geels, Haarlem-Centr Hemelvaartsdag halt 11 Gemeensch. dieust in Haarlem-N. Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden half 8 ds A. J. v. d. Sluis, Alkmaar Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur ds D. Solinger, Haarlem Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden A beien st iaat 1 te IJmuiden, half 11 G. JNijenhuis. Amsterdam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" half 11 de heer E. Borren, A'dam Ned Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. C. Remijn H. D. 7 uur ds W. A. Smit, Amsterdam Adventskerk 10 uur G. H. v. Willenswaard H.D. Jeudghuis 10 uur de hr. C. J. Kwakkel IJmuiden Hemelvaartsdag Dorpskerk 10 uur ds J. C. Remijn h 'l Zondag a.s. D. R. MANSHOLT, Vinkenbaan Telefoon 8320 Hemelvaartsdag J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN ZONDAG A.S. EN HEMELVAARTSDAG Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Liimmerts, Curagaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1