CÉ. HOP, Hoofdstraat 187 LUNCHPAKKET Tl CENT 1 i LOËÜDK IRNLOOT Stujt's Kaashandel Electro Techn Bureau ELECTRON \n IYOROL:ïarsden rein-Adem fris ervaren steno-typistes ervaren steno-typistes en typistes enige vrouwelijke administratieve krachten ervaren ponstypistes; ponstypiste. „De Rijwielspecialist" PHILIPS VOOR BINNEN EN BUITEN wefceêmati, Voor de Indische Rijsttafel „De Speciaalzaak" Blaasham, Ontbijtspek Berl. Leverworst 150 gr WARENHUIS SPEELGOEDHUIS M. G. v. Rijswijk, Hagelingerweg 82, Tel. 7138 jVyi J. BRUINOOGE Jr. R Lm Bioemendaaisestraatweg 138 Telefoon 8303 SPARTA GC 50 Hoofdstraat 184 Telefoon 8069 Dauwtrappen. Onderscheidingen. t€l€foonn umm crs) TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Bamie Garnituur, compleet f 1. Nassi Goreng garnituur compl. f 1.35 Kroepoek los, 100 gram f 0.55 Chilisaus, per flesje f 1.15 Tijgerbalsem, potje f 2. Assem, per pakje f 0.35 Trassie, rolletje f 0.45 VERSE EIEREN 10 drietjes f 1-12 Prima Lunchschouderham 150 gram 71 cent Gebraden Gehakt 150 gram 47 cent Mooi Paardenrookvlees 100 gram 59 cent Goudse Stroopwafels met roomboter p. p. 52 ct Smulkaas, volv. bel. Goudse Kaas 500 gr. f 1.64 Noordh. Edammerkaas jong 500 gram f 1.15 Jonge, volvette Goudse kaas 500 gram f 1.20 Ham Pork Leverworst 100 gr 49 ct 3 blik Sardines 200 gr 49 ct 10 Henneneitjes 250 gr 55 ct 10 grote Eieren Suiker en zoutloze artikelen KIP AAN HET SPIT Soepkippen Braadkippen Poulardes Eendvogels Tam Konijn Kippenpoulet Terrasweg 33 Santpoort Telefoon 8245 f 1.00 f 0.70 f 1.— VBIJDAO 1 MEI A.S. HE ROPEJflïfO van het gemoderniseerde yy yy Terrasweg 27 Santpoort Telefoon 7057 Wij brengen een grote verscheidenheid in: Televisie- en Radiotoestellen - Wasmachines - Centrifuges Stofzuigers - Strijkijzers Electr. Scheer apparaten enz. Wederom kunt IJ in liet bezit komen van een Electr. Fornuis met pannen vanaf f 1. per week - Aanleg gratis fii. M. Erkend P.E.N.-installateur Hoofdstraat 194, tel. 8764 Hoofdstraat 162, tel. 7224 Beuken ligstoel vanaf 8.95 Extra lang met armleuningen 15.75 Metalen lig- en vouwstoel 39.75 Vouwstoelen, beuken en metaal Tuin- en Stoelparasols, gezellige, frisse kleuren Plastic Tuinslang vanaf 25 cent p. M „Torek" wandelwagens vanaf 25.75 Combinatie kinderstoel (speeltafel en stoel) 49.75 Beuken baby box, met verhoogde vloer 32.50 Achtzijdige box, voor kleine kamers 43.50 Kindermeubelen Haat eei&te kta& S.chaenH.ep.atatie, geeft aan fRg&iaifk de taan aan RIJKSGEDIPLOMEERD SCHOENHERSTELLER Reparaties binnen een week gereed. Ook bet adres voor Nylonhakken LET OP HET JUISTE ADRES! mmm Voor ieder festijn Moet het Gebak van Bruinooge zijn Grote sortering Gebakjes, Slagroomgebak en Taarten Heerlijke Koekjes voor uw gasten en ze smullen van het goed doorbakken brood In luxe broodjes zijn wij gespecialiseerd U weet het Wat Bruinooge maakt dat smaakt. JÜuoce fBtaad- en Sjandet&afifietg De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt met goede kennis der moderne talen voor het vervullen van de functie van secretaresse van een afdelingschef; bij voorkeur met enige kennis der moderne talen voor versterking van de correspondentie-afdelingen; voor o.a. archiefwerkzaamheden, bediening boekhoud- en llchtdrukmachlne enige meisjes, die de lagere school hebben doorlopen, om te worden opgeleid tot Eigenhandig1 geschreven sollicitaties met beschrijving van opleiding, levensloop en de functie, waarnaar men solliciteert worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HH 73, ingewacht bij de afdeling Personeelszaken Beambten. SPORT i Evenals voorgaande jaren hoopt het fanfarecorps „Wilhelmina" ook dit jaar weer een dauw- trappersmars te houden en wel op donderdag 7 mei (hemel vaartsdag). De start is om 6.30 uur bij het Station Santpoort- Zuid, waarna de volgende route wordt gelopen: Bioemendaaisestraatweg, Zinne- veltlaan, Rusburglaan, Duinlust- parkweg, Bruno Klauwersstraat, Bioemendaaisestraatweg, Wüste- laan, Wijnoldy Danielslaan, Mid- denduinerweg, Willem de Zwij gerlaan, Brederoodseweg, Duin- weg, Station Santpoort-Zuid. Bij Koninklijk besluit zijn be- L noemd onze plaatsgenoten f Pastoor A. F. J. Goossens, tot F Ridder in de Orde van Oranje T Nassau. 5 Brigadier C. de Vries en de Hr3 fö Fr. Dijkstra, ontvingen de zil- s*jveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. rA-*i gï BeLftncR/me 8 POLITIE BUREAU SANTPOORT? Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 3ij brand 02550 6400 portable radio „SHARPIE" f 198.— Kies als altijd opgewekte vakantie- en huisgenoot een Philips portable radio. Uitstekende weergave, zeer lage batterijkosten, handig en licht. Dat zijn de kenmerkende voordelen. Maak keus in onze zaak. TECHNISCH BUREAU Voorlopig gevestigd: RIJKSWEG 306, SANTPOORT Telefoon 7957 na 6 uur 7527 (02560) AAN DE WATERKANT Robinson Crusoë op een Vinkeveense turfakker. Vinkeveen, dorado voor hengelaars. Ein deloos strekt de grote veenpolder zich uit en in zijn onmetelijke watermassa's is plaats voor ongetelde geschubde be woners. Versta me wel... is plaats, dit wil dus niet zeggen dat ze er zijn. Inderdaad is Vinkeveen bij lange na niet meer zo rijk aan vis als enkele tiental len jaren geleden. Wij zijn hierbij aan gewezen op verklaringen van grijs-ge- baarde piasbewoners, vermits onze er varingen nog slechts dateren van een paar decennia her. Maar „Oom Toon" zaliger kon je daar omtrent verhalen doen, die iedere recht geaarde hengelaar ademloos deden luis teren en hem hartkloppingen bezorgden. Dat men thans wel eens een dag voor niets kan lopen of zitten in een of ander deel van de plassen is helemaal geen uitzondering. Toch zijn er nog wel eens opmerkelijke vangsten. Want de plassen zijn groot en diep en er is volop gelegenheid voor een taaie snoek, karper of brasem, die zijn vele belagers weet te ontkomen, tot fantastische lichaamsgrootte uit te dijen. Het komt nogal eens voor, dat er een snoek of een karper van twintig of meer ponden gevangen wordt en dat er „vloermatten' verschalkt worden, onder weke benaming de grote brasems bij de Amsterdamse hengelaars bekend staan, die ook een soortgelijk gewicht hebben. Dit houdt de moed er in. Ook zijn er wel perioden, dat men aardig wat brasem of baars weet te verschalken; dan is er hoogconjunctuur op de plassen en komen de verhuurders schuitjes te kort. Het wordt nu tijd, dat we onze moderne Robinson Crusoë ten tonele voeren, zijn de een eerzame Amsterdamse spekslager, een welgedane stevige knaap dit laatste overigens niets bijzonders zijnde voor een slager die een felle en ver woede brasemjager was. En toen de fluistercampagne over de befaamde „vloermatten" ook in z'n winkel binnen drong, was-ie niet meer te houden. Want deze knapen kende hij uitsluitend van horen zeggen. Gevangen had-ie ze nog nooit. En kwam daar nou niet zijn vriend-hengelaar, de bakker van de hoek, bij hem binnenwandelen met een vracht vloermatten, welgewogen 35 pond pre cies? En jongens, hoor! Tjoekers, zei de bakker, maar dat verstaan we niet. Onze slager was eigenlijk nog nooit op de Vinkeveense plassen geweest. Niet waar, elke hengelaar heeft zo z'n eigen vaste contreien en onze goedige dikkerd zwierf gaarne bij Halfweg in de veen derij of dobberde met zijn bootje op de zgn. „Mooie Nel". Maar nou zou-ie ook naar Vinkeveen. Het was weliswaar laat in de tijd, maar hij wilde zich de kans op een vracht vloermatten niet laten ontgaan. En zo peddelde onze welgedane vriend heel vroeg in de mooie lentenacht langs de Utrechtse Straatweg naar Baambrug- ge, alwaar hij rechtaf sloeg om op de Vinkeveense Zuwe te komen, waar di verse schuitjesverhuurders wonen. Alles was drijfnat van de dauw. Onzeker roeide de slager in dit onbekende water rond, ten eerste om wat op temperatuur te komen, want de ochtenden waren nog fris en ten tweede om de zaak wat te verkennen. In het Oosten kleurde de hemel rood, het zou dus wel een mooie dag worden. Af en toe stak hij de riem loodrecht in het water, om de diepte te verkennen, want brasem verlangt diep water; in ieder geval vertoeft hij gaarne op de diepste plekken. Toen dus des slagers bloed weer krach tig stroomde en zijn landerigheid ietwat verdwenen was, landde hij op een turf akker, die omgeven was door diepe „wijken", ontstaan door het turfbagge- ren. Op deze akker zou hij dan een goed plekje opzoeken, een beetje stevig, opdat hij er niet te ver inzakken zou. Een paar voerplekken zou-ie maken en rustig blijven vissen, totdat de brasem er op af zou komen. Inmiddels kwam de zon boven de turf hopen gluren, de dauw trok op. De hengel werd opgetuigd en van aas voor zien, het viskruikje stevig vastgezet. Eerst zou-ie het eens met een pluimpje proberen, het was nog vroeg, later op de dag kon-ie dan wel eens een mest- piertje aanslaan of een maai, want aan aas ontbrak het de dikkerd niet. Hij hield toch zelf ook van 'n lekker hapje? Hard ging het niet. Af en toe een stootje van .>,de witten", maar ten langen leste ging de pen toch omhoog, trillend ver hief hij zich uit het water en legde zich achterover. Meteen zwiepte de soepele Japanse stok omhoog en de eerste „vloermat" hing. Nou ja, wel geen kam pioen vloermat,^maar toch een schenk- blaadje van vier pond. Tegen de middag had Cornelissen, zo heette de slager, al vier mooie brasems in zijn net te water hangen. Plotseling verschenen er twee mannen op de turfakker. Instinctmatig voelde Cornelissen: controle. Nu was hij een bovenste beste kerel, maar als vele winkeliers had hij een hekel aan controle. Stonden ze niet tegen sluitingstijd op de hoek te loeren, of je nog een vergeetachtige klant hielp, die een minuut over tijd was? En nou zat-ie rustig op een turfakker naar zijn brasempen te kijken en had-ie nog geen rustMogge",... zeiden de controleurs. „Morrege!" bromde Corne lissen. „Al wat gevangen?" informeer den de bezoekers. „Ja, een paar", zei de hengelaar. „Hebben ze de vereiste maat?" „Moet u zelf maar kijken." Cornelissen liep zachtjes rood-aan. De aderen bij zijn slapen zwollen. Hij kende die ambtelijke beleefdheid zo goed. Maar wee je gebeente, als er een paar milli meter aan de maat ontbrak! Dan was je je hengel kwijt, de vangst ook en nog een pof op de koop toe. De agent in burger bukte zich om het net uit het water te halen. „Pardon heren, mag ik weten met wie ik te doen heb?" vroeg Cornelissen, die, als de meeste winkeliers, zeer wel de kunst van netjes spreken verstond, akelig be leefd. „Politie", klonk het lichtelijk- scherp. „O, jawel, maar wilt u zich even legiti meren?" vroeg Cornelissen alweer akelig correct. „Zeker", klonk het nu koud- ambtelijk. De politiepenning werd ge toond. „Gaat uw gang, heren!" Op het eerste gezicht was voor een leek wel te zien, dat de vier levensgrote schenkbladen de maat hadden. Dit le verde dus niets op. „Hè, mag ik uw vergunning eens zien?" Natuurlijk. Alstublieft, heren!" Triomfantelijk toon de Cornelissen zijn dagpermissie. Die was in orde. „U vist met twee hengels, meneer, heb u daarvoor de vereis,te rijksacte?" „Vanzelf, heren." Ook dat klopte. Er was niets te verdienen voor de controleurs. „Mogge", luidde hun afscheidsgroet. „Morrege", bromde Cor nelissen. Opgelucht wijdde onze slager zich weer met vernieuwde aandacht aan zijn bra sempen. Hij ving echter niets meer en begon aan uitscheiden te denken. Zo vol aandacht had hij zitten vissen, dat hij niet op zijn bootje had gelet. Waar voor ook, dat lag rustig aan de wal gemeerd. Hé... wat was dat? Zijn boot foetsie? Ja, de boot was weg. Cornelis sen keek eens rond en zag het schuitje op enige afstand tegen een andere akker liggen. Afgedreven door de wind. Maar hoe kon het nu losgeraakt zijn? Zijn wraakzuchtige hart gaf hem in, dat de controleurs de pen hadden losgetrapt om hem te straffen voor zijn optreden. Maar... bedacht hij, er zal nog wel een of andere hengelaar, turfarbeider of boer langsvaren, die zou hij dan aanroepen om even naar zijn boot gebracht te worden. Echter, er kwam niemand op dagen en t werd maar steeds later... Daar stond-ie nou, als een moderne Robinson Crusoë op zijn turfeiland. De schemering viel in, het werd echt koud op de akker en het vooruitzicht daar een nacht door te brengen zonder be schutting, eten of drinken, lachte hem niet erg toe, gezwegen nog over de angst van zijn vrouw, indien manlief niet thuis zou komen. Dit laatste gaf de doorslag, want Cornelissen was, ondanks zijn hengelaars-escapades, een goed huisvader. Hij keek nog eens scherp de oneindige polder rond, maar zag nie mand. Evenwel, niet voor niets was Corne lissen van huis uit een echte Amster damse jongen. Hij kon zwemmen als een rot. Maar... het water was al zo koud! Daar gingen zijn jas, vest, schoenen, hemd, sokken en wat er verder om en aan het menselijk lichaam zit en poedel naakt dook onze warmbloedige slager van de turfakker af in de diepe wijk en zwom met krachtige slagen op de boot af. Puffend en hijgend klom hij in het schuitje en roeide snel terug naar zijn lokkende kleding. Met zijn borstrok droogde hij zich wat af en trok daarna, klappertandend, alles weer aan. De duisternis viel al over de polder, toen hij weer terugroeide naar de schuitjes verhuurder en hij zwoer, dat-ie dgar nooit meer ging vissen, welke belofte hij tot op de huidige dag heeft gehouden. Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Steaemeijer, Surinamestraat 4 Last Tan Zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen.

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 3