predikbeurten Examen doen Gewichtheffen. Chr. Sportvereniging „FIT" Allen één in Christus Postduivennieuws. Collecte Dierenbescherming. Ouderavond Brederode Kleuterschool Koninginnedag verliest plaatselijke bekoring. Boekbespreking. R.K. Kerk, Santpoort De moderne weg naar het eigen huis. Korfbalnieuws. TAXI Het voordeligste adres' TAXI E.S.T.O. Terreinafscheidingen. :0e Jaargang no 19 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 SaidpoafcWeeMiIad Vrijdag 15 mei 1959 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 \"ELSEN NEEMT REVANCHE. oen Velsen het vorige jaar voor de eerste keer De Meteoor ontmoette, leg den de Amsterdammers op gedecideerde wijze beslag op beide punten: Het werd 30. Op eigen terrein trokken Bakkum c.s. echter aan het langste eind: Na een pittige wedstrijd moesten de Amsterdam mers met 42 de vlag strijken. In deze ontmoeting is nog weer etns duidelijk gebleken, dat bij Velsen een goede kern aanwezig is om het volgende seizoen zeer behoorlijk voor de dag te komen. En dat een aanzienlijk deel van die kern door de jeugd gevormd wordt, stemt dubbel tot voldoening. De man, die in deze ontmoeting zich zelf overtrof, was ongetwijfeld Wittebrood. Door zijn grote snelheid was hij een voortdurend gevaar voor de tegenpartij, mede ook, doordat hij ditmaal minder dan anders wel het geval is, met de bal op de hoek- vlag afstevende. Hoogzaad, die, merk waardig genoeg, in deze ontmoeting te gen zijn gewoonte in geen enkel doelpunt scoorde, speelde eveneens een goede par tij. Van den Pieterman gaat zich al aar dig in „het eerste" thuis voelen en Wilmsfloet deed het op de linkervleugel lang niet kwaad. In de verdediging kan men het volgende seizoen best weer zijn vertrouwen stellen, vooral wanneer Hij- nen zijn oude vorm weer te pakken zal hebben. Het was Van Schagen, die Velsen de leiding gaf, maar door ontactisch uit zijn doel komen, gaf Kaasenbrood De Me teoor gelegenheid de gelijkmaker te sco ren. Op knappe wijze hergaf Wittebrood zijn club echter de leiding en een naar binnen gezwenkte Wilmsfloet liet zien, welk een voordeel het is, als een links buiten ook rechts kan schieten (31). Toen De Meteoor deze Velsenvoor- sprong tot 32 verkleinde, moesten Bak kum c.s. nog even op hun qui-vive zijn, maar toen van der Pieterman de score tot 42 opvoerde, was de strijd gestre den. TERRASVOGELS SPEELDE GELIJK. Met een invaller voor Spanjaard trok Terrasvogels zondag j.l. naar Amster dam om daar ASV-Arsenal partij te ge ven. Hoewel de competitie reeds ver ge vorderd is, was dit voor de Vogels toch nog een belangrijke wedstrijd, omdat ze nog niet definitief in veiligheid waren. Wanneer de ontmoeting tegen ASV-Ar- senal echter minstens één puntje zou op leveren, dan zouden de blauwhemden in veiligheid zijn. Was het wonder, dat onze plaatsgenoten in een enigszins ner veuze stemming zelfs de „oudere" Vo gels ontkwamen daar niet aan het veld betraden. Daaraan had overigens ook nog schuld het feit, dat het bestuur van de tegenpartij verzuimd had medede ling te doen, dat men sinds enige tijd van een ander speelveld gebruik maakte, zodat Röbken c.s. eerst nog aan een ver keerd adres aanklopten. ASV-Arsenal, dat de punten ook nog op perbest kon gebruiken, nam al vrij spoe dig, zij 't dan ook in buitenspel-positie - de leiding. De scheidsrechter, op een en ander geattendeerd beweerde, dat de grensrechter der Vogels zijn vlaggetje niet had opgestoken, waarop men hem van Terrasvogels-zijde lakoniek ant woordde, dat deze zulks ook niet kon doen, omdat men hem niet in het bezit van een vlag had gesteld. Maarhet doelpunt bleef tellen (10). Toen hierna een kreet over het veld klonk van „laat gaan", dacht Goedhart, dat een clubge noot hem deze order gaf. Hij voldeed aan het hem gegeven bevel om toen tot de ontdekking te komen, dat hij het leder had laten gaan voor een Amsterdammer, die en nog wel zonder dank-je-wel te zeggen -er handig van profiteerde (20). Gelukkig scoorde Timmer nog juist voor de rust tegen, zodat men in niet al te gedeprimeerde stemming ging thee drinken. Na de rust ging Röbken Van Gelder op de middenvoorplaats aflossen, Goedhart kwam op de spilplaats en het backstal werd gevormd door Akkerman en Van Gelder. Het was Rijke, die met een tacti sche voorzet Röbken in de gelegenheid stelde op fraaie wijze de gelijkmaker te scoren (22). Het heeft niet veel ge scheeld, of de Vogels legden zelfs nog beslag op beide punten, maar het eerste schot van Timmer kwam van de onder kant der lat het veld weer in en de twee de keer was het de paal, die een doelpunt voorkwam. Maar dit alles hinderde ten slotte niet, want dit ene puntje was vol doende om Goedhart c.s. gerust adem te doen halen. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Zondag a.s. wacht Velsen nog een in teressante ontmoeting, n.l. de uitwedstrijd tegen IW. Onze plaatsgenoten hebben bij de uitslag van deze ontmoeting geen enkel belang meer, maar voor de Upers staat er ontzettend veel op het spel, im mers zij kunnen nog kampioen worden, al moet er onmiddellijk aan toegevoegd worden, dat ze het kampioenschap niet meer in eigen hand hebben, doordat zij zondag j.l. met 30 van Always For ward verloren hebben. Maar hoe het ook zij, in eigen hand of niet in eigen hand, zaak is, dat ze de komende zondag moe ten beginnen met van Velsen te winnen en dat zal in de gegeven omstandigheden nog niet eens meevallen, want al heeft Velsen, zoals reeds gezegd, bij deze wed strijd geen enkel belang meer, verwacht mag worden, dat Bakkum c.s. hun spor tieve plicht zullen kennen en IW door slap optreden de overwinning zeker niet cadeau zullen doen. We zijn er van overtuigd, dat men in het QSC-kamp en zij het dan misschien in mindere mate ook in dat van Beverwijk hoopt en verwacht dat Velsen alles in het werk zal stellen IVV naar de mate van haar krachten partij te geven. En dit gevoegd bij het feit, dat de zenuwen bij de Ilpers een groter rol zullen spelen dan bij Vel sen en het zelfvertrouwen van eerstge- noemden bovendien na de nederlaag te gen Always Forward een geduchte knak zal hebben gehad, is oorzaak, dat we er helemaal niet vreemd van zouden opkij ken, als Velsen met een overwinning huiswaarts keerde. VOETBAL VREUGDE EN -LEED. In de 3de klas B was vóór zondag j.l. de situatie aan de kop als volgt: Alk- maarse Boys 21 wedstrijden gespeeld 31 punten: Vitesse 21 gespeeld 30 punten. De Boys restte nog de wedstrijd tegen HSV (19-15) en Vitesse moest nog spe len tegen Rood-Wit (19-17). Zo op het oog moesten beide clubs deze laatste ont moeting kunnen winnen en algemeen werd dan ook verwacht, dat de Boys zondag j.l. de kampioensvlag zouden kun nen hijsen. Doch zo ooit, dan hebben de Alkmaarders aan den lijve gevoeld, dat je bij voetbal de wonderbaarlijkste uit slagen kan verwachten, want niet zij wonnen, maar de HSV-ers en nog wel met niet mis te verstane cijfers, n.l. met 71, zodat Vitesse nog betrekkelijk on verwachts kampioen van 3 B werd. ETO-KAMPIOEN. In de afdeling van Terrasvogels be haalde ETO uit Hoofddorp zondag j.l. het kampioenschap met 35 punten uit 22 wedstrijden. Roda eindigde met 34 punten uit 22 wedstrijden als „goede tweede", maar deze „titel" wordt in de KNVB niet gehonoreerd. Op 16 mei a.s. worden in zaal „Zomer- lust" aan de Hoofdstraat Internationale gewichthefwedstrijden gehouden, tussen de IJ.K.V. „Hercules" en de uit Wenen overgekomen A.K. Herkules Donaustadt Oostenrijk. Aan de wedstrijden die om 20 uur zullen beginnen zullen voor Her cules IJmuiden o.a. uitkomen: A. Keirs- gieter, P. Uitendaal, F. Anthonissen, J. Morsch. Na afloop der wedstrijden zal een ge zellig samenzijn voor alle aanwezigen worden gehouden. Op de muziek van het Velser Kwintet zal er tot 2 uur na middernacht gezellig wor den gedanst. Grote gebeurtenissen gaan gepaard met grote festiviteiten. Nog enkele weken en heel Nederland proeft weer de Hollandse Nieuwe. Zaterdag 16 mei is er VLAGGETJES DAG te IJmuiden. Onder de feesten is opgenomen een op tocht die vele duizenden belangstellende zal trekken. Dit jaar is er iets geheel nieuws voor deze optocht. Iedere groep beeld een spreekwoord uit op de visserij betrekking hebbende. FIT zal aan deze optocht deelnemen en als uitbeelding verzorgen „Alle zeilen bijzetten". Alle adspirantleden en de leden van FIT worden verzocht aan deze aktiviteit me de te werken. Opstellen in de Kerkerinklaan. Vertrek kwart over twee. De ouders worden verzocht de kinderen warme kleding onder het costuum aan te trekken. De optocht vertrekt om 3 uur vanaf het Tiberiusplein. Het Tamboerscorps van de Chr. Sport ver. Hercules uit Beverwijk zal voor FIT de muziek verzorgen. Aan deze optocht is tevens een wedstrijd verbonden voor de verenigingen. Wij wensen FIT veel sukses. met actieve,beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletlen Onder dit motto heeft maandag 18 mei 2e Pinksterdag een Evangelisatie landdag plaats in park Velserbeek. Voor deze gelegenheid wordt in Velser beek een tent geplaatst waarin ruim 2000 zitplaatsen zijn. Het program voor die dag vermeld spre kers van verschillende Kerken en Evan gelisatie Vereeningen. Zo komt op de sprekerslijst voor Ds. G. Toorenvliet, Geref. pred. te Bloemendaal, Ds. Joh. Langstraat, Ned. Herv. pred. te Vorden, die bekend is van de televisie uitzendin gen. Er spreekt een Baptist predikant, Ds. J. A. Visser uit Amsterdam, de Evangelist Th. Dikkes uit Leiden, Joh. Kits, direkteur van „het Brandpunt" te Doorn en Jac. Klein Haneveld uit Bode graven. De medewerking wordt verleend door een zangkoor, de muziek vereeni- ging van de Geloofsgemeenschap te den Haag, het Cross Kwartet uit Amsterdam en de „Zingende Zusjes". De eerste bij eenkomst vangt aan 's morgens 10.30 uur, de tweede 's middags 2.30 uur en de slotsamenkomst om 5.30 uur. Aan de jeugd is ook gedacht. Hiervoor wordt een speciale tent geplaatst waar in, onder leiding van de dames Punt en Verboom, de jeugd wordt bezig gehou den, zodat de ouders, die hun kinderen mee nemen, rustig de sprekers kunnen be luisteren en de jeugd in het Kinderkamp in vertrouwde handen is. Consumptie is, in uitgebreide zin, voor billijke prijzen beschikbaar. Wenst U ver dere inlichtingen! Adres van het pro paganda bureau is Jelgersmastraat 33, Haarlem. Tel. 21486. P.V. „SNELLE WIEKEN". Wedvlucht van Vilvoorde op 10 mei 1959 afstand 160 km. In concours 193 duiven. Gelost om 8.10 uur met oosten wind en warm weer. Eerste duif 10.34 uur, laatste duif 10.52 uur. Jac. Hoogzaad 1-4-12-14-34: J. A. An- driesma 2-3-5; P. Rozemeyer 6-13-15-23- 28; C. Korthouwer 7-18-21-24-27-30; M. Janssen 8-9-20-22-29-32-37-39; H. Hand- graaf 10-35; E. M. Gorter 11-17; B. Jenninga 16; H. Miggels 19; A. Taberna kel 25; A. Poort 26; A. F. Baak 31-38; C. Koks 33-36. De opbrengst van bovengenoemde col lecte te Santpoort bedroeg 262,05. Al len die hiertoe bijgedragen hebben hier voor onze hartelijke dank, vooral de da mes collectrices die zich beschikbaar stel den voor dit moeizame werk. Een ge deelte van ons dorp kon door gebrek aan collectanten helaas niet bewerkt worden. Hopende dat volgend jaar meerdere zich hiervoor aanmelden. Voor de afd. Velsen Ned. Vereen, v. Dierenbescherming, A. Kampman. De laatste ouderavond van dit schooljaar zal worden gehouden op donderdag 21 mei in het schoolgebouw aan de Vinken- baan. Begin te 8.15 uur. De heer Bos, psych. drs, zal op deze avond spreken over de: BETEKENIS VAN DE KLEUTERTEKENING. De oudercommissie nodigt ouders en be langstellenden uit deze avond bij te SCHOOLKINDEREN NAAR SCHOONEBEEK. De kinderoptocht voor leerlingen van de kleuter- en lagere scholen in Santpoort, welke ieder jaar weer het hoogtepunt is van de koninginnedagviering, heeft dit jaar wel zeer veel te lijden gehad van het besluit van Burgemeester en Wet houders van Velsen. Het gemeentebe stuur heeft namelijk gemeend voor de massale viering van de vijftigste verjaar dag van Hare Majesteit de Koningin alle kinderen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere school naar het landgoed Schoonebeek te moeten laten komen, om aldaar deel te nemen aan een grote aubade. Hierdoor werden deze kinderen, die de leiding moeten geven bij de optocht en door hun wat oudere leeftijd het karakter en de originaliteit van de stoet in zeer sterke mate mede bepalen, uitgeschakeld voor deelname. Gevolg was, hoe spon taan en liefdevol er ook aan de entou rage van deze optocht door de kleintjes en hun ouders is gewerkt, het voor de bestuursleden en de juryleden van het Oranje Comité Santpoort welhaast on mogelijk was om de beschikbare prijzen op een redelijke, naar verdienste beoor deelde wijze uit te delen. Daar ook het sombere, met windvlagen doorspeelde weer nog een duit in het zakje deed, gaf het geheel een nogal troosteloze aanblik. Hopelijk was deze verschuiving van de schooljeugd naar de voor hen wat on wennige sfeer van Schoonebeek slechts bedoeld voor deze speciale gelegenheid, de vijftigste verjaardag van Koningin Ju liana, en zal op haar volgende verjaar dagsviering wat meer plaatselijke glans liggen. (Door omstandigheden thans geplaatst). (Wie het kind goede boeken te lezen geeft weet zeker dat deze naar het be tere streeft). Annfe Surink, „Ha, die Ankie Hallo, Loek". Boek voor meisjes van 10-12 jaar. Uitgave H. Meulenhoff, Amsterdam. Prijs 3.90. Al tweemaal heb ik in dit blad een kin derboek van Annie Surink-Groen bespro ken. In de laatste critiek schreef ik o.a. dat goede kinderschrijvers worden ge boren en niet gemaakt. Annie Surink- Groen zo'n „geboren" kinderschrijfster was. Met dit nieuwste meisjesboek be vestigd zij deze woorden meer dan ooit. Zij weet te boeien. Alleen al door de sfeer, je bent er meteen „in". B.v. de wijze waarop de schrijfster begint. De vlotte stijl vooral, waarop zij de klasse genoten van de hoofdpersoon Ankie Hoogland, aan de meester laat zeggen wat ze nu met die derde Annie in de klas se moeten doen om die drie uit elkaar te houden. Want het blijkt dat er met de instelling van een nieuwe klasse, drie Annie's zijn. De klasse-onderwijzer weet er geen raad mee en vraagt de leerlin gen om advies. De oplossingen van de jongens zijn geestig en gevat, de meisjes laten eerst verstek gelden. Maar dan komt er een Loekie die de oplossing geeft en aan haar is het te danken, dat de hoofdpersoon het met de naam Ankie op school moet stellen. Dan in dat vraag- en antwoord-spel door, de ge dachten van de leerlingen over hun nieuwe meester Verhoef: „wel een aar dige vent, maar je moet toch maar geen loopje met hem nemen!" De sfeer die de schrijfster hier mee wekt, wat ook trou wens in elk hoofdstuk zo'n grote rol speelt, laat zien, dat de schrijfster ook een geboren paedagoge-psychologe is. Geen gemoraliseer of zedepreken. Spe lenderwijze voedt ze op, ze stelt voor beeld! Vooral in deze onrustige tijd, met de dagelijkse spanning, in vele gezinnen, is het van onschatbare waarde wat de kinderen voor boeken lezen. In gezinnen waar geen harmonie is, worden de kin deren de dupe, omdat alles op ze wordt afgereageerd. Het kind met een goed boek als troost rustig ergens in een hoek, zal troost en verpozing geven. Vooral daar het boek van Annie Surink-Groen voor de leeftijd van 12 jaar is, begin van de puberteit Een zo critieke periode in het leven van de kinderen Er verschij nen tegenwoordig veel betere kinderboe ken, maar de „strip-verhalen" zijn toch ook nog niet verdwenen Het gevaar ligt dan ook nog steeds op de loer. De negateive invloed van een slecht boek, kan op het leven van een meisje of jon gen in de puberteit van veel invloed zijn, als het kind niet in een harmonieus ge zin wordt opgevoed. Helaas zijn de goe den in de minderheid, vooral tegenwoor dig. Daarom doet het ook niet zo vreemd aan, dat veel naar „de goede oude tijd" wordt teruggegrepen. „De Bezige Bij" gaf verleden jaar een boek uit: „Bloem pjes der Vreugd" door Leonard de Vries bijeengebracht ouderwetse versjes van Jan Luiken en tijdgenoten met oude gra vures. Bij het doorbledaren, benijdde ik de kinderen die toen werden opgevoed, want ze wisten wat ze aan hun vader en moeder hadden! Maar het waren toen veel rustiger tijden dan nu en de ouders geen last van hun spanningen en zenu wen omdat men toen ook rustiger en vrediger kon leven. Maar ondanks onze nieuwe inzichten, mogen we het oude niet verwaarlozen, want dank zij het oude, kon het nieuwe komen! Dat er uitgevers zijn die dit aanvoelen, omdat wij door het troosteloze van deze tijd, met heimwee terugzien naar onze her inneringen uit grootmoeders tijd, is dan ook alleen maar toe te juichen. Aan het slot van haar boek, belooft An nie Surink-Groen een vervolg op het hier besproken nieuwste boek van haar. We zullen dus Ankie en Loek nog kunnen volgen. Hopelijk laat dit boek niet te lang op zich wachten, want ik ben er van overtuigd dat de jeugdige lezers er met evenveel spanning naar uitzien dan on dergetekende!" L. KEJA-JAMBROES Zondag 17 mei. Eerste Pinksterdag. H.H. Missen 7-8.15-11.30 uur. Te half 10 Solemnele Hoogmis. Te 7 uur plechtige Pinkster Vesper met preek. Maandag 18 mei. Tweede Pinksterdag. H.H. Missen 7-8.15-11.30 uur. Te half 10 Hoogmis. Geen Lof. Gedurende deze week elke avond te half 8 Meilof vanaf dinsdag tot en met zaterdag. Rijdende tentoonstelling van hel Bouw fond Nederlandse Gemeenten. Waar huizen in aanbouw zijn, daar is publiek om er naar te kijken. Het zal wel mee door de nog steeds heersende wo ningnood komen dat alles wat met de de woningbouw te maken heeft zo'n grote belangstelling ondervindt, maar ook afgezien daarvan is die belangstelling wel begrijpelijk. De mensen mógen nu eenmaal graag wat zien. Ook de bouw van eigen woningen is een onderwerp dat veel belangstelling ge niet. Is er op dit gebied wat te zien, dan is succes, althans bekijks, verzekerd. Deze wetenschap heeft het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten de interge meentelijke instelling ter bevordering van het eigen-woningbezit - ertoe gebracht, de propaganda voor het eigen huis te gaan voeren door middel van een rijden de tentoonstelling. Wat men het publiek kan laten zien, dringt beter door dan de inhoud van uitvoerige geschriften en be togen De tentoonstelling „De moderne weg naar het eigen huis" laat dan ook van alles zien (hoewel er natuurlijk ook druk werken te krijgen zijn voor hen die se rieus belangstellend zijn, terwijl zij die het naadje van de kous willen weten, alle gewenste mondelinge inlichtingen kunnen krijgen). Veel foto's zijn er te bewonderen van woningen zoals die voor B.G.-deelnemers :ijn gebouwd. Van de plannen die het Bouwfonds zelf (niet verplichtend) voor zijn deelnemers beschikbaar stelt, de z.g. B.G.-woningtypen, zijn tekeningen te be zichtigen en een enkele maquette. Vele materialen en onderdelen die (voor geschreven door middel van het B.G.- standaardbestek) in de met B.G.-mede- werking gebouwde woningen voorkomen, zijn in de kleurige tentoonstellingsruimte aangebracht. Het eerste gedeelte is ingericht als een modern, goed geoutilleerde keuken met o.m. een aanrecht met roestvrij stalen blad. De wanden zijn voorzien van ge glazuurde tegels; plastic-asbesttegels vor men een hygiënische, goed schoon te houden vloerbedekking. Vervolgens wordt een gedeelte van een eveneens betegelde douchecel getoond met de in B.G.-woningen gebruikelijke uitrusting als bijvoorbeeld een handig toilet-spiegelkastje. De wanden verderop in de wagen zijn deels beschilderd, deels voorzien van ver schillende soorten behang. Ook afwas- baar plastic wandbekledingsmateriaal is toegepast. Verschillende stalenboeken liggen op te gen de wand geplaatste tafels ter inzage. Een demonstratiepaneel toont hoe de tochtweringsconstructie werkt die op de draairamen en buitendeuren van de B.G.- deelnemerswoningen wordt aangebracht. Achter in de wagen voor een bak met fleurige planten is ruimte waar be langstellenden zich mondeling nader kunnen laten voorlichten over het eigen huis in het algemeen, het eigen huis via B.G. in het bijzonder en niet te vergeten over het systeem dat het intergemeente lijke bouwfonds heeft ontwikkeld om dit eigen huis voor zo veel mogelijk mensen bereikbaar te maken. De tentoonstelling is van dinsdag 19 t/m donderdag 21 mei te bezichtigen te IJmuiden, Marktplein. Voor inwoners van de gemeente is van belang dat er inl. verstrekt zullen worden over bouwmogelijkheden, a.d. Lierstraat b.v. zullen woningen gebouwd worden met een kostprijs die laag zal liggen, waardoor een brede laag van de bevol king hiervan kan profiteren. Sport-Vereent II trad j.l. zondag in Vel- sen-N in het veld tegen Watervliet III. Reeds vlak na het beginsignaal van de scheidsrechter kon Watervliet de score openen, maar nog voor de rust wisten de S.V.-ers deze achterstand om te zet ten in een 3-1 voorsprong. Na de rust konden zij dit nog opvoeren tot 4-1, waarna de gastheren en dames weer kwamen opzetten, hetgeen resulteerde in twee doelpunten (4-3). Maar hierna was het al wat S.V. de klok sloeg. Voordat het eindsignaal geklonken had wisten zij de score te verhogen tot 7-3. Geen gek resultaat voor het tweede, vooral als men bedenkt dat zij met 3 invalsters moesten uitkomen, die zich overigens voortreffelijk van hun taak hebben ge kweten. De doelpunten in deze wedstrijd werden gescoord door. D. v. d. Werf (3x), H. de Graaf (2x), J. van Beek en N. Geijsendorpher ieder éénmaal. Indien de reserves van Sport-Vereent in de laatste drie wedstrijden tegen Z.K.C., D.S.V. en Nieuw-Flora eveneens de vol le winst weten te behalen, bereiken zij op de ranglijst de tweede plaats. De wedstrijd Sport-Vereent I tegen Ka- meo uit Maartensdijk welke voor j.l. za terdag was vastgesteld, is één week uit gesteld. Voor a.s. zaterdag dus deze be langrijke wedstrijd op het veld Midden- duinerweg hoek Duin en Kruidberger- weg. Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur ds H. Visser, Sassenheim 3 uur ds A. H. Schippers, Hillegom Maandag half 11 Gem. dienst Haarlem-N Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds J. P. Jacohszoon lloopdienst Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden tbelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. B. Assendorp Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 9 en 10.45 uur ds J. C. Remijn Adventskerk 9 uur ds G. H. v. Willenswaard Maandag 9 uur ds J. G. Remijn Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 2e Pinksterdag PH. HASELAGER, Hoofdstraat 136 Telefoon 8570 APOTHEKEN ZONDAG A.S.j Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst le en 2e Pinksterdag Zr Lammerts, CuraQaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 BeLnncFHMG T€L€foonnu/n/neRS) POLITIE BUREAU SANTPOORT:» Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 7kimo<\ ^ere Babyderm-zeep Het is gebleken, dat vele in woners van de gemeente niet bekend zijn met het feit, dat het plaatsen van terreinafschei dingen slechts mag geschieden nadat vooraf een bouwvergun ning is verkregen. Ten einde de betrokkenen on aangename gevolgen van het handelen zonder vergunning te besparen, wordt er derhalve de aandacht op gevestigd, dat voor het plaatsen van tuinhekken, tuinmuren, schuttingen en der gelijke terreinafscheidingen een vergunning bij Burgemeester en Wethouders dient te worden aangevraagd. De aanvragen kunnen worden gedaan op formulieren, welke verkrijgbaar zijn bij de afdeling bouw- en woningtoezicht van het bedrijf Openbare Werken (geopend op alle werkdagen van 11 12.30 uur), Velserbeek no. 1 te Velsen.

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1