SanfocoiisWeehblad ddtl 2 P U ROL Uuidgenezing izxanrien doen gpredikbourtott (tloedct TBABYDERMSKÏ INZAMELINGSACTIE 1959 ten bate van het Nederl. Roode Kruis. Aan alle bridgers in Kennemerland. Postduivennieuws. Afscheid Hr. Verkruyssen Zondagavondzang T.V.S.-nieuws. B.C. „De Kennemers" Toneelvereniging „Getosa" Hollandse Nieuwe. Nijnhardfs Zenuwtabletten Stichting „Het Louis Braiilefonds" van de N.C.B. TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.Ï.O. R.K. Kerk, Santpoort Voor het tere Baby-huidje 30e Jaargang no 21 Redaktie: Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 29 mei 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 ijfl Behoeven wij eigenlijk het Nederlandsche Roode Kruis nog bij u te introduceren? U weet toch immers wel, dat het Rode Kruis altijd klaar staat met raad en daad om daar steun te verlenen waar dat no dig is. En dat de hulp die geboden wordt geen landsgrenzen kent is u ook bekend. U heeft gelezen van het van stapel lopen van het nieuwe Rode Kruisschip, de „Henry Dunant", dat straks weer tochten over de nederlandse binnenwateren gaat ondernemen met aan boord als gasten invaliden uit geheel ons land. Een week afwisseling en onspanning voor mensen, die vaak een geheel jaar lang alleen maar de muren van hun eigen ziekenkamer hebben gezien. Vanzelfsprekend weet u ook wat uw Rode Kruis ter plaatse doet. U kent ook de werkzaamheden van de Colonne. Al wordt dan het werk door alle 75 leden van de Colonne belangeloos gedaan, toch is er geld nodig om te kunnen oefenen, om nieuw materiaal aan te schaffen, om HET NEDERLANDSCHE ROODE paraat te zijn wanneer een beroep op de Colonne wordt gedaan. En u wilt toch ook, dat „uw" Colonne zo modern mogelijk uitgerust is. Natuurlijk weet u ook dat in onze ge meente een zgn. rampendepot is. Bloed transfusiedienst, hulpposten langs de we gen, hulp via radio bij ongevallen op zee, hoornvliestransplantatie zijn enkele acti viteiten die u zeker bij name kent. Om eerdergenoemde redenen durft het campagne comité 1959 ook dit jaar weer met een gerust hart bij u aan te kloppen om van u die steun te vragen, die u ge makkelijk kunt geven en die ons Rode Kruis en in het bijzonder onze afdeling in staat zal stellen haar belangrijke en zegenrijke werk onvermoeid voort te zet ten. Een geldelijk offer van u allen, groot en klein, jong en oud, ka» dit bewerkstel ligen. Daarom geef royaal en steunt daarmede uw Rode Kruis. KRUIS. Afdeling IJmuiden-Velsen. Campagne Comité 1959. Over de traditionele bridgedrive van het Rode Kruis in IJmuiden behoeven wij U niets meer te vertellen, alleen dat deze drive.dit jaar wordt gehouden op maan dag 1 juni a.s., aanvang 19.30 uur in café-restaurant Royal" aan de Kenne- merlaan, ingang Houtmanstraat te IJmui den. Er wordt weer gespeeld volgens het Howellsysteem, met 8 paren in iedere lijn. De 2 paren uit elke lijn, die het beste resultaat behalen, ontvangen een prijs. De persoonlijke wisselzuil wordt thans voor de 4e maal verspeeld. Deze prijs wordt toegekend aan het paar, dat het hoogste gemiddelde van de avond be haalt, ongeacht de klasse waarin het uit komt. De verenigings-wisselbeker wordt voor de 3e maal verspeeld. Beide voorgaande keren kwam deze beker in het bezit van de R.K.B.C. „Never Down" te Bever wijk. Indien „Never Down" er dit jaar wederom in slaagt de beker te verwerven, dan wordt deze definitief eigendom. Om mee te spelen voor deze beker dient een vereniging in te schrijven met 1 paar in de hoofdklasse, 2 paren in de eerste en 2 paren in de tweede klasse. Indien een vereniging met meer dan 5 paren uit komt, dient vooraf te worden opgegeven welke paren voor de wisselbeker spelen. Aan het district Kennemerland van de N.B.B. is toestemming voor deze drive gevraagd, welke, gezien de vorige jaren, ongetwijfeld verleend wordt. Inschrijvin gen a 1,50 per persoon, bij aanmelding te voldoen en onder opgave of U wilt uitkomen in de hoofdklasse, eerste klasse, tweede klasse of thuisbridgers gaarne vóór 29 mei a.s. aan een der volgende adressen: Th. v. d. Berg, Velserduinweg 161, tel. 5469; N. Amsting, Spilbergenstr. 18, tel. 4018; J. Kramer, Meeuwenlaan 12, tel. 5992 en Th. B. van Kleef, Herculesstraat 61, tel. 4113, allen te IJmuiden. Ons comité rekent er op, dat U door een grote opkomst er aan mede wilt werken deze drive tot een succes te maken in het belang van Uw Rode Kruis. Reeds nu wensen wij U een sportieve en genoeglijke avond toe. SPORTIEVE PLICHTEN. Velsen won onlangs van IVV in een uit wedstrijd nog wel met 43. Velsen had hij deze ontmoeting geen enkel belang, voor IVV daarentegen stond de bovenste plaats op het spel. (Dat later bleek, dat een overwinning de De Ilpers toch niet gebaat zou hebben, doet aan het geval niets af en toe). Ondanks het ontbreken van een prikkel in de vorm van de bo venste plaats bezetten of aan de onder ste plaats ontkomen, hebben de geelblau- wen zich dus volledig ingezet en in sport kringen heeft men hen daarvoor gepre zen, immers zo heet dat in voetbal termen ze hadden hun sportieve plicht gedaan. Nu hoeft men, wanneer men zijn plicht doet, daarvoor eigenlijk niet geprezen te worden en wanneer men desniettegen staande zo op het laatst van het seizoen toch bovenstaande cliché-uitdrukking bij herhaling tegenkomt, dan is dit voor ons een bewijs dat er aan een en ander wel eens iets ontbreekt, m.a.w. dat clubs, die aan het einde van het seizoen niets meer te winnen of te verliezen hebben, er wel met de pet naar gooien of onvolledig opkomen. Nu kunnen we ons voorstellen, dat een club, voor wie niets meer op het spel staat, niet zo geladen in het veld komt, als wanneer ze nog iets te hopen of te vrezen heeft. We kunnen ons ook in denken, dat een elftal, hetwelk week na week onder grote druk heeft gespeeld, eindelijk bevrijd van die druk, het kalmpjes aan gaat doen. In dit verband denken we o.a. aan de uitslag van PSV- Sparta: De Rotterdammers, kampioen van Nederland nota bene, verloren met 4-2 van de Eindhovenaren, die dit seizoen toch niet zo'n sterke indruk gemaakt heb ben. Maar de Spartanen hadden week na week onder hoogspanning gewerkt en lie ten, zoals de Sportkroniek schreef, „voor het eerst sedert maanden de teugels vie ren", met als gevolg, dat PSV won. In dit geval echter werd geen andere club gedupeerd en daarom zal ook niemand de Spartanen verwijten, dat ze hun spor tieve plicht niet hebben gedaan. Een an der geval zou het echter geweest hebben, als de Rotterdamse club zo betrekkelijke ongeïnteresseerd zou gespeeld hebben te gen een tegenpartij, die met één of meer andere teams nog voor de onderste plaats in aanmerkking kwamen. In dit verband zouden we willen wijzen op de uitslag van de onlangs gespeelde wedstrijd Rig- tersbleek-Vitesse, die door Vitesse met niet minder dan 61 verloren werd. Het wil er bij ons niet in, dat de Arnhemmers bij een normale krachtsinspanning hun nerzijds van de Rigterblekers zouden moeten verliezen, laat staan met zulke sprekende cijfers. Nu deerde deze neder laag de Anrhemmers geenszins, maar Ro- da Sport is er de dupe van geworden. En daaraan dienen clubs, die zo tegen het einde van het seizoen, zoals we hier boven schreven, niets meer te hopen of te vrezen hebben, o.i. meer te denken, vóór zij van hun laatste ontmoeting (en) een zuiver genoeglijkheidspartijtje maken. Want zo lang van hun minder geïnteres seerd spel een andere club de dupe kan worden, hebben zij de plicht zich zo goed mogelijk te weren. Dit zouden zij het best begrijpen, wanneer zij ook eens hetzij ten opzichte van de bovenste of van de onderste plaats afhankelijk waren van wat een geen belang meer hebbende club in haar laatste wedstrijd tegen een mede gegadigde voor die onderste of bovenste plaats zou doen. DE VELSER SPORTWEEK. In het kader van de Velser Sportweek worden ook een drietal voetbalwedstrij den gespeeld en wel tussen Stormvogels en VSV, een Velsen Elftal en het Ne derlandse Zaterdagmiddag Elftal en een Velser Jeugdelftal en een Amsterdams Jeugdelftal. Voordat tot de samenstelling van de bei de Velser Elftallen wordt overgegaan wordt eerst een tweetal proefwedstrijden gehouden en wel op vrijdag 29 mei a.s. voor het jeugdelftal en op maandag 1 juni voor het amateur-elftal. Beide wed strijden worden gehouden op het Water- looterrein. De twee jeugdproefelftallen zien er als volgt uit: Elftal A. Egner (Stormv.); Reinders (VSV) en Disselköter (Terrasv.); Hom burg (Ijm.), van den Burg (IJm.) en van Vuuren VVBBoekhout (W'loo), Nat (Stormv.), Hoogzaad (Velsen), Ver woerd (IJm.) en Voet (VSV). Elftal Bi van der Pieterman (Velsen); De Jong (SVIJ) en Kemner (SVIJ); Plug (Stormv.), Kloosterman (Stormv.) en Schoorl (Velsen); Niemeyer (VSV), Brys (Terresv.), Cleere (VSV), Brins- schaard (W'loo) en Wilmsfloet (Vel sen). JAARVERGADERING „VELSEN". Velsen houdt op woensdag 3 juni haar jaarvergadering in „Zomerlust". Hit de 18 punten tellende agenda stippen we aan de bestuursverkiezing (aftredend de heren Maas, Sneekes, De Graaf en De Jong, die allen herkiesbaar zijn), verkie zing Elftalcommissie (aftredend de her kiesbare heren De Ruyter, Schoorl en Tromp), benoeming junioren-, adspiran- ten- en welpencommissie, jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Bovendien stelt het bestuur voor de elf talcommissie uit te breiden tot 5 leden. Het bestuur stelt daarvoor candidaat de heren A. v. d. Linden en Joop Meyer. P.V. „SNELLE WIEKEN". Uitslag wedvlucht St. Ghislain-Horun op 24 mei jl„ Afstand 239 km, gelost om 7.45 uur met N.N.O. wind. Eerste duif 11.35, laatste duif 12.05. M. Janssen 1-3-7-15-23-25; C. Koks 2-12- 13-19-24-28; C. Korthouwer 4-11-22; A. Tabernal 5-9-14-18; P. Rozemeyer 6-8; Jac. Hoogzaad 10-29; A. F. Baak 16-20- 27; H. Handgraaf 17; J. A. Andriesma 21-26. P.V. DE „LUCHTPOST". Uitslag wedvlucht vanaf St. Ghislain- Hornu, d.d. 24 mei 1959. De duiven wer den om 7.45 uur gelost met N.O. wind: afstand 228 km. De eerste beriekte om 11.37 uur haar hok; laatste duif 12.03 uur. G. Brouwer 1; G. Bierman 2-12-14; P. Koning 3-18; H. Bakker 5-17-19-22; W. Dekkers 4-21; J. Brans 6; P. v. Zij] 7-10- 11; Th. v. Zwieten 8-9; A. Hols 13; K. Bouwer 15; N. v. Duijn 16; R. Rutte 20. In verband met het afscheid van de heer J. Verkruyssen als hoofd der School met de Bijbel te Santpoort, worden oud-leer lingen verzocht hun naam en adres mede te delen aan Mevr. J. v. d. Berg-de Jonge, Kruidbergerweg 10a, alhier. Op zondagavond 31 mei a.s. des avonds om acht uur, zal er in het Kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk aan de Burg. Enschedélaan een zangavond gehouden worden. Medewerking wordt verleend door het HAARLEMS MANNENKOOR De organist is de heer A. Verschoor. Wij rekenen weer op Uw aanwezigheid, en hopen dan tesamen Gods lof te zingen. Door omstandigheden zal de uitvoering van T.V.S. niet op 30 mei a.s., zoals aanvankelijk vermeld werd, plaats vin den doch op zaterdag 27 juni a.s. Er zal vanaf 7 tot ca. 9 uur 's avonds een uitgebreid en gevarieerd programma wor den geboden, dat de bezoekers zal tonen dat leeftijd noch een uitzonderlijke aan leg voorwaarden zijn om aan deze nut tige en pretige vrije tijdsbesteding mee te kunnen doen. Ook dit jaar gaan weer juniorleden en adspiranten kamperen. De kampweken zijn hiervoor thans defi nitief vastgesteld op 25 juli t/m 1 augus tus respectievelijk van 1 tot en met 8 augustus. De reis zal weer per bus gemaakt wor den. Ons is medegedeeld, dat de belangstel ling voor dit kamp zeer groot is waar door de twee adspirantenkampen reeds enige weken geheel volgeboekt zijn. Daar T.V.S. ruim ingeschreven heeft is er nog plaats voor enkele jongeren. B.C. „DE KENNEMERS" Onderlinge Clubwedstrijden Howell-wedstrijd. 1. Heren Steinberg-v. Amerongen 43 bj MP (max. 72 MP) 60,42%;2. Mevr. Spruyt-Hr. Paats 42H 59,03%; 3. Fam. Witmond 38J^ 53,47%; 4. Heren See- gers-Porok 37 51,39%; 5. Fam. Rietdijk 36 50,00%; 6. Fam. Soomers 33J^ 46,53%; 7. Heren Top-v. Rij 33 45,83%; 8. Heren Weyers-v. Munster 32 44,44%; 9. Heren v. d. Wall-v. Thiel 28 3889%. Viertallen-wedstrijd Mevr. Ebeling-Hr. Bouman Mevr. Kuhlman-Hr. Bode 51—19 Fam. Birven Heren Bodewes-Wierda Fam. Vader Dames v. Munster-v. Spranq 42—57 Dames Smit-v. Amerongen Dames Nieuwenhof-Dekker bracht op de feestavonden van de K.A.B., kring Santpoort, op zaterdag en zondag avond 23 en 24 mei jl. zulks ter sluiting van het winterseizoen, het blijspel in drie bedrijven van A. P, Daersly, getiteld „Welterusten Dit blijspel speelt in Engeland en geeft de verwikkelingen weer die ontstaan als vader en moeder Hapgood, vanwege het feit dat vader gepensioneerd is, een klei nere woning hebben betrokken, in welke kleine behuizing naast de ouders net plaats is voor zoon Ted met echtgenote ■>n kind, en de andere kinderen, niets wetend van deze kleine behuizing, te lo geren komen. Als op de verhuisdag de boel net wat is opgeruimd komen allereerst hun dochter Myra en haar echtgenoot George (bij genaamd Sproet) op bezoek en te loge ren. Nadien komt de tweede zoon, ge naamd Arthur, eerder als wordt ver wacht uit het buitenland thuis en neemt bovendien een vriend, Charlie Hobson, voor enige tijd als gast mede. Voorts komt nog het vierde kind, dochter Phyl lis, die na een oneenigheid met haar man John naar haar moeder terugkeert. De moeilijkheden vergroten en ten laatste komt dan John, die zijn vrouw is nage reisd, het behuizingsvraagstuk nog eens extra verzwaren. Moeder, die altijd bad om wat meer kin- derbezoek, omdat zij de rust moeilijk kon verwerken, krijgt door deze bezoeken wel wat te veel van het goede. Zij weet ech ter vanzelfsprekend een oplossing te vin den, al moeten dan ook vier mannen in de huiskamer slapen en vader zelfs in een diepe kast welke zich in de huiska mer bevindt. Hoe deze geschiedenis verloopt geeft dit blijspel op een geestige en onderhoudende manier weer. Op beide avonden heeft Cetosa voor een overvolle zaal de be zoekers laten genieten met dit spel. Er werd gul gelachen en na afloop donde rend geapplaudiseerd. Door ziekte van één der spelers en door andere omstandigheden had regisseur dhr. Jongejans noodgedwongen zelf de rol van vader op zich genomen, hetgeen het spel wel ten goede kwam. De rol van vader maar ook die van moe der (dhr. Jongejans en Mevr. van Noodt) waren in goede handen. Beide gaven een ongekunstelde en prima vertolking. Voor dhr. Jongejans, gezien de korte tijd van voorbereiding, een extra compliment. Zoon Ted (dhr. A. Huybens) en schoon dochter Dandy (Mej. R. Tervoort) ga ven de rollen als jonge ouders, met een ernstige bezorgdheid voor de gezondheid van hun baby, goed weer. Arthur de on gehuwde zoon, (dhr. H. Stuvel) was een goede typering van de vrijgezel. Wan neer dit jonge lid zich nog iets vrijer weet te bewegen, zal hij in de toekomst voor Getosa een goede kracht kunnen worden. Zijn vriend Charlie (dhr. H. Koks) had wel de nodige vrijmoedigheid, maar was in zijn rol enigszins te ruw van uitdrukking. De liefdes-scene met Phyllis was daardoor wat te ongevoelig, en kwam niet voldoende tot haar recht. Dochter Myra (Mej. Wessel) en George alias Sproet (dhr. N. Stuvel) waren het echtpaar, waarvan de vrouw domineerde en de man, een bedeesd zakenmannetje, dit als vanzelfsprekend, accepteerde. Voor Mej. Wessel een compliment voor haar eerste optreden. Zij zal, na wat er varing, een goede kracht blijken. De heer N. Stuvel gaf een gave uitbeelding van zijn rol. Zijn eenvoud en onderdanigheid deed de toeschouwers genieten en bij tijden gul lachen. Tenslotte dochter Phyllis (Mevr. Derk- sen) en John (Dhr. A. Liefting) haar man. Ook hun spel was van goed ge halte, doch wat meer beslistheid in het optreden van John (als geslaagd en rijk zakenman) had het spel van dhr. Lief ting ten goede gekomen. Ook de hond, die in dit spel ten tonele komt, was zich zeker bewust van hetgeen van hem werd gevraagd, en viel niet uit de rol. Al met al een zeer geslaagde uitvoering, waarvan de bezoekers hebben genoten. L. S. In vele schoolboekjes over vaderlandse geschiedenis wordt vermeld, dat om streeks 1380 Willem Beukelszoon van Biervliet het haringkaken uitvond. Wat dat haringkaken nu eigenlijk is en waar om de uitvinding ervan zo belangrijk is, dat hij een plaats in de boekjes waardig wordt gekeurd, staat er echter niet altijd bij. Wat is haringkaken? Het kaken is een bewerking, waarbij de haring dicht onder de kop wordt open gesneden en de kiewbogen en ingewan den op een klein stukje na verwijderd HuidzuiverheicJ - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder worden. De delen, die bederf kunnen ver oorzaken (o.a. darmen, maag, hart en gal blaas), worden weg gedaan. Het kleine stukje van het maagdarmkanaal, dat men laat zitten, bevat verteringssappen, die het haringsvlees malser en zachter ma ken. Daar de haring opengesneden is, kan het zout, waarmee hij wordt bestrooid, van buiten èn binnen in het visvlees trekken. Dit bevordert het conserveringsproces. Bovendien kunnen door de gevormde pe kel de verteringssappen zich uit het kleine achtergebleven stukje maagaanhangsel (de rezel) door het visvlees verpreiden. Het kaken gebeurt nog steeds, evenals zes eeuwen geleden, met een speciaal mesje. De vissers hebben een ongeloof lijke handigheid in het hanteren ervan. Zo mogelijk wordt de haring meteen na de vangst aan boord gekaakt. Het belang van deze uitvinding. Door deze uitvinding werd het mogelijk de haring in vaten te verhandelen in een smakelijke vorm en zonder dat bederf optreedt. Omdat bovendien aan de werkwijze hoge eisen werden gesteld, strenge voorschrif ten werden gegeven voor sortering en kwaliteit en herhaaldelijk controle werd uitgeoefend door keurmeesters was de Hollandse haring wijd en zijd beroemd en werd hij veel hoger aangeslagen dan haring, afkomstig van andere vissersvlo ten. In de haringvisserij hebben de Neder landers altijd een dominerende rol ge speeld. Zö zelfs, dat de macht van de Nederlanden in de 16e en 17e eeuw voor een groot deel gegrond was op de rijk dommen, die de haringvisserij opleverde. Geen wonder, dat de haringvisserij de „grote visserij" genoemd werd. Al kan men niet meer zeggen, dat de ha ring de „goudmijn dezer lage landen" is, nog altijd mag zij met ere worden ge noemd. En wat het produkt betreft: nog steeds behoort de haring, die door onze vissers wordt aangevoerd, tot de beste ter wereld. Voeg daarbij de hoge voe dingswaarde haring is werkelijk een vitaminerijk, eiwitrijk voedsel en U begrijpt waarom wij iedereen aanraden; geniet van de Hollandse Nieuwe, bij het brood, op een toastje, bij de warme maal tijd. met actieve,beheerste zenuwen Dagelijks verlaten vele bedrukte papieren de persen; bladen van boeken, tijdschrif ten, affiches, kranten enz. Het drukken van de woorden is daarbij niet uitslui tend van belang, de hele opmaak speelt wellicht een nog grotere rol. Men is er altijd op uit wat men drukt zo aantrek kelijk mogelijk te maken, opdat de mensen er met genoegen naar kijken. Wie is er in Nederland, die niet leest. Bij ons, blinden, liggen de zaken heel an ders. Het aantal personen, die lezen kun nen, is niet zo groot. Onze boeken zijn omvangrijk, het brailleschrift heeft in verhouding tot het gewone schrift veel ruimte nodig. Dit zijn alle factoren, die sterk kostenverhogend werken. De prac- tijk is dan ook, dat er bijna geen gedruk te braille boeken bestaan. Hoewel de braille-uitleenbibliotheken vrij goed voorzien zijn, zijn er uiteraard toch boeken, waarvan gezegd moet worden, dat men die eigenlijk moet bezitten. Wij denken aan werken, die men vaak raad pleegt. In Nederland zijn dergelijke boe ken in brailleschrift bijna niet aanwezig. Enkele jaren geleden kwam een uitgave tot stand van het Engels Woordenboek van K. Ten Bruggecate - A. Broers. Dit boek (in gewoon schrift 2 delen) om vat in brailleschrift niet minder dan 28 dikke banden, terwijl nog een verkort schrift is toegepast. Wij overwegen nu de uitgave van Kra mers Vreemde Woordentolk. Een boekje met ca. duizend pagina's, dat in de win kel 6,75 kost. In brailleschrift zal dit boek uit tien delen bestaan en de kost prijs per exemplaar zal ca. 90,be dragen bij een oplage van 100 exem plaren. Het is n.l. niet waarschijnlijk, dat in de eerste jaren veel meer dan 100 a 150 exemplaren nodig zullen zijn. Het laat zich denken, dat er vrijwel nie mand is, die een bedrag van 90.kan betalen voor het aanschaffen van een woordenboek. Daarom doen wij een be roep op U, die de ziende mensen aan drukwerk helpt, de blinden in Nederland de mogelijkheid te bieden beter aan het maatschappelijk verkeer deel te nemen. Wij stellen ons voor, dat velen, die in hun werk of anderszins met de Nederlandse taal te maken hebben, een goed gebruik van dit woordenboek zullen maken. De uitgave in braille zal met toestemming van G. B. van Goor Zn's Uitgevers Maatschappij N.V. worden verzorgd door het Louis Braiilefonds. Een fonds van de Nederlandse Christelijke Blinden- bond, dat o.m. de uitgave van de Bijbel en liturgische geschriften mede financiert en financiële steun aan studerende blin den verleent. Van de uitgave van dit woordenboek zullen alle blinden in Ne derland kunnen profiteren. Wij zouden het zeer op prijs stellen een bijdrage voor deze uitgave van U te ont vangen op girorekening No. 80.98.98 ten name van de Stichting het Louis Braiile fonds van de Ned. Chr. Blindenbond, correspondentieadres Javastraat 142 te Nijmegen. Namens de blinden in Nederland bij voorbaat hartelijk dank. Namens het bestuur van het Louis Braiilefonds van de N.C.B. A. Korving, voorzitter K. Heeringa, secretaris Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur ds. J. C. Maris 4 uur ds. L. Kleissen Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds G. J. W. den Herder Amsterdam Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis Geen opgave Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds J. B. Assendorp Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. C. Remijn 19 uur Oecumenische dienst ds. J. C. Remijn en dr. J. L. Klink rem. pred. te Haarlem Adventskerk 10 uur ds G. H. van Willenswaard Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN ZONDAG A.S., Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, Curagaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4 Bemncmme T€L€foonnummsRS) POLITIE BUREAU SANTPOORTg Hoofdstraat 150, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550 6400 Zondag 31 mei. Mariazondag. H.H. Missen 7 uur-8.15 uur-llJO uur. Te alf 10 plechtige Hoogmis. Te 7 nar plechtig Lof en Processie Maandag 1 juni. 7.15 uur Maria Garde (I). 8 uur Maria Congregatie (Dames en Jongevrouwen) Dinsdag 2 juni. 7.15 uur Maria Garde (II). Woensdag 3 juni. 7.15 uur. H. Familie (Jeugdafd.). Donderdag 4 juni. 8 uur. H. Familie (Heren) Vrijdag 5 juni. H. Hartfeest. H. H. Missen 7 uur- 8 uur- 9 uur. 's Namiddags 4 uur Kinderzegen. Te half 8 Lof. Zaterdag 10 juni. Half 8 Broederschapslof.

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1