DE RONDE VAN SANTPOORT De Natuur thuis. L Opbrengst Anjercollecte in de gemeente Velsen. Santpoortse feestweek. GROOT MUZIKAAL SLOT Ringrijderij. De Paardensport in Velsen. Jaarlijkse viswedstrijd Schaakclub Santpoort Mogelijkheden met Zomerfruit. Postduivenberichten. ZOPAGSDMST MSENJ TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 1 tm. 5 september Westlandse Oogstfeesten. 30e Jaargang no 27 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 fUitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 San^ooÈWeehHad aan Vrijdag 10 juli 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 MEVROUW C. GOEDHART-DE. BOERf De vorige week is plotseling overleden mevr. C. Goedhart-de Boer, de moeder van de secretaris van Terrasvogels. Men zou zich kunnen afvragen, waarom we van dit verscheiden melding maken in onze sportrubriek. Welnu, hier zij dan verklaard, dat we in de loop der jaren ten behoeve onzer sportrubriek heel wat telefoontjes gewisseld hebben met mevr. Goedhart, als de secretaris zelf niet aan wezig was, en altijd viel het ons dan we^r op, hoe ze ons met grote welwil lendheid en vriendelijkheid te woord stonÖ en hoe goed ze van de Terras- vogels-zaken op de hoogte was. Wij zijn er haar nog dankbaar voor! Zij ruste in vrede! OVERSCHRIJVINGEN IN DE VOETBALWERELD. De Sportkroniek, het officiële orgaan van de KNVB, staat weer vol met over- schrijvingsaanvragen naar een andere vereniging. Het grootste aantal betreft de overgang van de ene amateurvereni ging naar de andere, maar ook de semi- profverenigingen zijn natuurlijk in trek. Wat ons in de laatste officiële mede delingen van de Bond in het bijzonder opviel, was het betrekkelijk grote aan tal overschrijvingsaanvragen van aen kleine tot middelmatige, in de lagere klassen van de KNVB spelende amateur vereniging naar een semi-profclub. Lazen we onlangs al, dat bijv. Stormvogels een viertal spelers van de Beverwijkse 2de klasser DEM had aangetrokken, thans vermeldde de Sportkroniek, dat ook een speler van de Beverwijkse 3de klasser „Beverwijk" overschrijving had aange vraagd naar deze IJmuider profclub. En zp zouden we nog meer voorbeelden kun nen aanhalen, bijvoorbeeld van KDS najhr Elinkwijk, van VOAB naar NOAD vaii De Valken (afd. Noord-Holland) naar Alkmaar, van Loppersum naar Be Quick, van de Twentse Boys (afd. Twente) naar Rigtersbleek, van Duin dorp SV (afd. Den Haag) naar Fortuna, van DVVC (afd. Noord Brabant) naar NOAD enz. Natuurlijk wil dit nog geenszins zeggen, dat al deze spelers al rijp zijn om in het eerste elftal van de semi-profclubs te worden opgenomen. Het is ook heel goed mogelijk, dat men wat in de betreffende sjfelers „ziet", daarom nu al vast beslag op1 hen legt er zijn altijd kapers op de kust en het voornemen heeft ze pas over één of twee seizoenen in het eerste elftal op te stellen. Met deze handel wijze worden bovendien ook de financië le belangen van de club gediend, want nu kan men deze spelers-met-aanleg nog voor een koopje van de betrokken ama teurclubs overnemen: 600 voor elk sei zoen, dat de spelers als senior zijn uit gekomen tot een maximum van 3000. Tenslotte meoten we de familie Janse nog even naar voren halen: P. Janse, J. Janse, D. Janse, C. A. Janse en A. Janse hebben n.l. overschrijving gevraagd van Fortuna naar Hermes-DVS! VAN SCHUTTERS EN KEEPERS. In de jeugdafdelingen van de Afdeling Haarlem van de KNVB en we maken ons sterk, dat zulks in andere afdelingen van de Bond ook wel het geval zal zijn kan er soms „lekker" op los ge scoord worden. We kregen dezer dagen de ndstanden van de junioren-afdeling seizoen 19581959 onder de ogen en zagen daarin cijfers, die er inderdaad niet om logen. Zo zagen we o.m. dat de keeper van de B-ploeg van NAS uit Halfweg in 14 wedstrijden niet minder dan 119 keer gepasseerd was, of gemid deld bijna 9 keer per wedstrijd. Deze Halfwegse jongens hadden geen enkele wedstrijd gewonnen, ja, zelfs geen enke le wedstrijd gelijk gespeeld, zodat ze in totaal nul winstpunten hadden. Erger kan het al niet, zult u denken, maar dan hebt u het toch nog mis, want de NAS-ers waren driemaal niet opgekomen en aan gezien ze daarvoor elke keer twee pun ten in mindering kregen, kwam een en ander hierop neer, dat ze 6 punten, of te wel 6 punten minder dan nul punten hadden. Ook de doelman van Velsen D. was een behoorlijk aantal keren gepasseerd, maar zo erg als zijn NAS-collega maakte hij het toch niet: In 15 wedstrijden moest hij „slechts" 99 keer vissen. Behalve over een vissende doelman bleek Velsen evenwel ook over goede schutters de beschikking te hebben. De voorwaart- sen van de C-ploeg scoorden n.l. in 16 ••rijden 112 doelpunten, of wel 7 per wedstrijd. Ze waren met deze prestatie de productiefste voorhoede van de junioren-afdeling! Het komt ons voor, dat voorzitter Maas en secretaris Snelkes zich over de (Vel sen-) toekomst niet ongerust behoeven te maken! 2TRENGE STRAFFEN. hebben er in deze kolommen al eens gewezen, dat naar onze smaak de ^commissie van de KNVB aan voet bal-delinquenten vaak veel te lichte straffen uitdeelde, maar ditmaal kunnen we melding maken van een tweetal straf fen, die „knap aan de maat" zijn. Het betreft hier een tweetal leden, resp. van „Heer" en „Heerlen", die beiden voor goed van het lidmaatschap van de KNVB vervallen zijn verklaard. Vooral het lid van „Heer" had het er dan ook wel naar gemaakt! De Sportkroniek weet n.l. van dit „Heer"-schap te vermelden, dat hij a. zich onrechtmatig in het kleedlokaal van de scheidsrechter heeft begeven. b. zich onder valse voorwendsels heeft uitgegeven als rapporteur van de KNVB. c. de scheidsrechter gemolesteerd en ge slagen heeft. d. op het moment van verwijdering uit het kleedlokaal door de secretaris van „Heer", een wasbak heeft geledigd, waar door de kleding van de scheidsrechter en voornoemde secretaris werd „nat ge maakt". e.- zich op slinkse wijze ten tweede male toegang heeft weten te verschaffen tot het kleedlokaal van de scheidsrechter en deze opnieuw heeft bedreigd, waarna de secretaris van „Heer" hem opnieuw moest verwijderen. Inderdaad, zulke ,,Heer"-schappen kan de KNVB beter kwijt dan rijk zijn! Santpoort station 163,56; Santpoort dorp 251,50; Velsen en Velserbeek 162,44; IJmuiden-Oost 155,57; IJmui den-West ƒ579,14; Driehuis 104,59; Velsen-Noord 622,60; Totaal 2039,40. Ook dit jaar zullen de plaatselijke Mu ziekcorpsen Soli Deo Gloria en Wilhel mina de feestweek besluiten met hun be kende rondgang, doch beide corpsen zul len in hun nieuwe uniformen door Sant poort marcheren. Daarnaast ontving de Harddraverij Ver eniging bericht, dat het tamboer- en Fanfarecorps van het Regiment Limburg se Jagers, prijswinnaars in de N.A.T.O. Taptoe te Arnhem en Parijs, mede zullen werken om de feestweek een spectaculair slot te geven met hun shows. De inschrijving voor de gecostumeerde Ringrijderij met paard en tilbury zal plaats vinden op zondag 26 juli in „De Weyman", Hoofdstraat te Santpoort. De inschrijving vangt aan om 8 uur. Voor de Ronde van Santpoort, welke voor de negende achtereenvolgende maal wordt verreden, is uit de talrijke inschrij vingen weer een select gezelschap van zestig van de allerbeste amateur-wielren ners gecontracteerd. Hoewel de deelneming van de nationale kampioen op de weg 1959 Dick Ent hoven nog niet helemaal een feit is hebben wij goede hoop, dat hij in de Santpoortse kermiskoers, die in de loop der jaren iri de vaderlandse wielersport wereld zo'n bekende klank heeft gekre gen, alsnog op zaterdag 1 augustus aan staande van start zal gaan. Zeker is echter wel de deelname van Hennie Marinus, evenals vorig jaar 2de in de titelstrijd op de weg, kampioen op op baan 1959, een veel gevraagde tegen stander in het buitenland en ieder nog welbekend van de enerverende eindsprint met Adri Voorting in onze ronde van enkele jaren geleden. Mik Snijder, de volbloed-amateur uit Halfweg, door een lekke band geplaagd in de beslissende fase tijdens het kam pioenschap van Nederland, winnaar van de tweedaagse Ronde van Brabant en de Grand Prix de Hollerich (Luxemburg), groene-trui-drager in de Toer door Ne derland, beter rijdend dan ooit tevoren, is eveneens van de partij. Genoemde drie renners, mogelijke uitverkorenen voor het wereldkampioenschap te Zandvoort op zaterdag 15 augustus, zullen nochtans veel strijd te verwachten hebben van Ab Sluis, winnaar van de Ronde van Sant poort 1958, een sterke sprinter, die ook in dit seizoen reeds vele rondes op zijn naam schreef, van snelle mannen als de Amsterdammers Helsloot, Wim Klebach, Wim van Smirren, Leen Vink, Hartman en Koolhof, die allen overal in den lande in de prijzen rijden. Tot de favorieten behoren mede Joop Hopman uit Egmond aan de Hoef, eer- ste-prijs winnaar in diverse criteria, de rappe Gerard Wesseling, Leo van Kreu ningen uit Utrecht en de leden van „De Kampioen" uit Haarlem Eppie Riethoff (winnaar te Doesburg), de steeds meer op de voorgrond tredende Cees Piers (derde in de internationaal sterk bezette Grand Prix de Hollerich, Aad Straver en last but not least Coen Visser, onze plaatsgenoot, die ondanks de handicap van militaire dienst een erelijst bij elkaar reed, welke respect afdwingt. Hij zege vierde enkele weken geleden in de Ronde van Beverwijk vóör de als winnaar ge doodverfde Coen Niesten op schitteren de wijze. Door zijn uitstekend rijden won de militaire ploeg onder leiding van Ger- rit Schulte het ploegenklassement in de klassiekers de Ronde van Feyenoord en de Ronde van Friesland. De Harddraverij Vereniging „Santpoort en Omstreken", die de technische leiding wederom in handen van de Haarlemse Sportvereniging „De Kampioen" gaf, heeft niets nagelaten om deze Ronde van Santpoort tot een wielerfestijn van de eerste orde te maken. De „Locomotief'-show-wagen zet deze wielerwedstrijd eveneens de nodige luis ter bij. De start zal op zaterdagmiddag 1 augustus aan de Verlengde Terrasweg geschieden. De baten van deze wedstrijd zal de hard draverij Vereniging gelijkelijk verdelen over het Rode Kruis en het Koningin W ilhelminafonds. Wie van prachtige wielersport, van spanning en spectaculaire momenten wil genieten, hij verzuime niet om de Ronde van Santpoort als ooggetuige mee te be leven. De Santpoortse Kermisweek had zich moeilijk van een grootser opening kunnen verzekeren. Joh. A. Stoop. Door de zon begunstigd bood het veld van Mariënbosch een vrolijke aanblik. Onder de wapperende driekleur traden heel wat ruiters op. Ook enkele leden van de Hippische Sportvereniging Velsen waren met hun paarden uit Kennemer- gaarde hier naartoe gekomen en hebben met succes hun rijvaardigheid vertoond. In het jeugdkampioenschap springen voor jeugdleden tot met met zeventien jaar sleepte mej. N. Kruit de 5e prijs in de wacht. Op Va-t-en sprong ze 1 meter met één maal barrage tot 1.10 meter. De kleine Harro Goudsmit (de jongste van de jeugdrijvereniging) was in zijn schik met de eervolle vermelding. Hij bereed Stony, dat lang niet het gemak kelijkste paard van de stal is. Ook in het springkampioenschap van de Noord-Hollandse Ruitervereniging, waar bij een hoogte van 1.15 meter in twee manches moest verreden worden, kon de Hipp. Sportver. Velsen op succes bogen. Mej. C. Jurgens behaalde de eerste prijs met Musketier. Tweede prijs: mej. J. van Loon met N.N. Derde nrijs: de heer T. Stradtmeyer met La Husarde. Vierde prijs: de heer A. Muller met Talpa. Verder werd een geschiktheidsproef voor jachtpaarden gehouden met een parcours over lichte jachtterrein-moeilijkheden. De heer T. Stradtmeyer met weer La Hu- sarde verwierf hierin de eerste prijs en de heer R. van Pessel met Sitony de 6e. 28 juni gaf de Hipp. Sportver. Velsen acte de présence in Nijmegen, waar Wartburg van mej. M. Schröder werd gekozen als het op één na het elegantste rijpaard en dus de tweede prijs verwierf. Mej. C. Jurgens behaalde de 5e prijs in het concours. „Speel je eigen spel" met Musketier. De Hipp. Sportver. Velsen en in het bijzonder de instructeur de heer L. M. A. Wijier heeft met recht matige trots zijn inspanningen met deze succesvolle dagen beloond gezien. ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding. Op zondag 12 juli a.s. vindt voor de zesde maal deze jaarlijkse wedstrijd plaats. Aanvang van deze wedstrijd 5.30 uur. Einde ca. 8.30 uur. Er wordt gevist in de Ringvaart van de Haarlem mermeer, start vanaf de Bennebroeker- brug richting Haarlem. Alleen boven maatse witvis telt. Degene die de grootste bovenmaatse witwis vangt komt in aan merking voor een dames- of herensport- rijwiel. De vanger van de meeste bo venmaatse witvis ontvangt de Klaas de Vries wisselbeker.. Verder tientallen fraaie prijzen. De feestelijke prijsuitrei king vindt plaats op donderdag 16 juli in de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw. Aanvang 20 uur. Deelne merskaarten a 1,per stuk verkrijg baar bij de bekende Hengelsportzaken in Haarlem. VIST MEDE TEN BATE VAN HET KONINGIN WILHELMINA FONDS, HET IS HET DOEL ZEKER WAARD. De paar laatste weken ontbrak er schaaknieuws in „Huis aan Huis". Dit betekende niet, dat de schaak-animo min der en het club-leven maar zo-zo was. Integendeel: De laatste partijen uit de onderlinge competitie werden met volle overgave gespeeld en wat tevens ver heugend was er traden weer nieuwe leden toe. Bovendien is de competitie op de meest sportieve wijze uitgespeeld. In groep I werd Kroone club-kampioen met de prachtige score 19Y uit 22, Pols en Wolters volgden op de 2e en 3e plaats, resp. met I6J-2 en 16. De onderste plaatsen worden ingenomen door Oosterling, Tuning, Schuurman (allen 6J/j pt.) en Busselman met 5Yi. De laatstgenoemde degradeert naar groep II, terwijl de andere 3 nog moeten uit vechten, wie van hen Busselman zal vol gen. In groep II werd Brugman no. 1 met 16 uit 20, en Geus no. 2 met 14J^, Kool haas bezette met 13J-2 de eervolle derde plaats. In groep III behaalde Kruijff het kam pioenschap met YlYz uit 18! Lammertsma werd no. 2 met 13 uit 18. Dit betekent voor deze vier volgend seizoen promotie naar den hogere groep! Nu de hoofd-schaak-schotel op gesou peerd is werd om de gang er in te hou den een zomer-competitie ingesteld. Het animerende daarvan is, dat de spelers uit alle 3 bestaande groepen onderling de strijd met elkander aanbinden, waar bij een bijzondere puntentoekenning geldt. Wint b.v. een 3e-groeper van een man uit de le of 2e groep, dan wordt dit met een extra punt beloond, terwijl bij remise 1 punt gegeven wordt. Bovendien is 't een goede leerschool door het spelen tegen sterke schakers doet men goede routine op, waarvan men mettertijd de vruchten kan plukken. Voor huisschakers is 't nu dan ook een gelegenheid om alsnog aan deze zomer competitie deel te nemen. Ze zullen dinsdags-avonds in Badhuis Spaarnberg aan de Wüstelaan van harte welkom zijn. Het Bestuur garandeert hen, dat ze het bij Santpoort heus naar hun zin zullen hebben. De uitslagen der zomer-competitie (eer ste ronde) waren: Blansjaar-Kesting 10; de Jong-Lubken 10; Vos-Kruyff 10; Sterk Jr.-Par- son 10; Baljet-Geus 01; Lam- mertsma-Kievit 10; v. d. Bergh-Kool- haas 10: Stalvoort-Sterk Sr. 01; Kip- Tuning 01; Sterk Sr.-v. d. Pol 14); Parson-Baljet YzYz* Lammertsma-Par- son 10; de Jong-Koolhaas 01; Ley- singa-Lubken 01; Kruyff-Kroone 01; Stalvoort-Kesting 10. Voor de 3 hoogst-aankomenden zijn mooie wissel-ere-prijzen beschikbaar. Onder bovenstaande naam zal, onder auspiciën van de „Stichting de Velser Gemeenschap" van 3 t/m 6 september, door een aantal aangesloten verenigin gen een grote tentoonstelling worden ge houden, welke en door zijn opzet en door de vorm van samenwerking uniek genoemd mag worden. Het initiatief tot deze tentoonstelling is ontstaan bij de heer C. Hartman, secre taris van de Aquariumvereniging Velsen, die voor zijn plan direct de medewerking en steun kreeg toegezegd van de Velser Gemeenschap en de volgende verenigin gen: De Vereniging ter bevordering der Bijen teelt afd. Velsen, Aquariumvereniging Velsen, Volièrevereniging Fauna Felise- na, Tuinbouwstudieclub Velsen, Foto- amateurvereniging „Fotokring Velsen", Beverwijkse Modelbouwclub, De club huizen en de openbare leeszalen. Deze verenigingen willen het publiek met deze tentoonstelling duidelijk maken, dat contact met de levende natuur een bron van vreugde en schoonheid kan geven en een heerlijke ontspanning kan zijn na het dagelijkse werk om den brode. De commissie, welke uit bovengenoemde verenigingen is samengesteld, bestaat uit: Voorzitter: J. G. Nolst-Trenité (Ver- Bijenteeltjf; Secretaris: C. Hartman (Aquariumvereniging); leden: J. J. Hoog land (Volièrevereniging); J. G. Koning (Ver. Bijenteelt; J. M. Moser (Model bouwclub); R. Timmer (Tuinbouwstu dieclub); C. J. Tupker (Fotokring Vel sen). Via het onderwijzend personeel zal ge tracht worden ook de schooljeugd voor deze tentoonstelling te interesseren. De tentoonstelling wordt gehouden in het Gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22 te IJmuiden, dus gemak kelijk bereikbaar per bus (bushalte voor het gebouw) en dagelijks geopend van 9.00 uur tot 22.30 uur. Zondags van 14.00 uur tot 22.30 uur. Bijzondere attracties en verdere bijzon derheden worden nog nader bekend ge maakt. Het verse, geurige zomerfruit lonkt ons weer van alle kanten toe en vraagt er om gegeten en genoten te worden. Als de prijs het toelaat zal iedereen dan ook graag proberen iedere dag wat fruit te eten. Ook zij, die vruchten willen in maken, doen er goed aan het gebruik van vers, rauw fruit niet over het hoofd te zien. Het is het gezondst, gemak kelijkst en goedkoopst de vruchten zo te eten. Wie overvloedig vruchten kan gebrui ken, zal ze echter ook wel eens willen verwerken, b.v. tot vruchtesap of vruch tenmoes. Door de zeef gewreven zachte vruchten, zoals bessen, bosbessen, bra men of pruimen, leveren een geurige saus bij vanille-, griesmeel- of rijstepud- ding. Ér zal als regel wel wat suiker door de moes geroerd moeten worden en als het te sterk van smaak is wat water, maar dat is dan ook alles. Vruchtenmoes is ook heerlijk in combi natie met yoghurt, te gebruiken als nage recht maar ook als drank. Door karne melk geroerd, geeft het een drank, die men u in de beste milkbars niet zal verbeteren. Probeert u eens de combina tie frambozenmoes met karnemelk of yoghurt met doorgezeefde pruimen. De verhouding van deze ingrediënten kunt u naar eigen smaak kiezen. Rauwe vruchten levëfen niet veel sap. Wilt u een grotere portie vruchtesap maken dan kunt u beter de vruchten op zetten met water en zachtjes 10 a 15 minuten verwarmen. Daarna laat u ze ongestoord in een vergiet of opgehangen in een doek, enkele uren uitlekken wan neer u helder sap wenst. Vindt u het geen bezwaar wanneer het sap troebel is, drukt u dan af en toe de vruchten massa wat fijn en roert u hem eens om. Ook het op deze manier verkregen sap is als drank heel lekker. Voor later gebruik kunt u vruchtesap inmaken door het te pasteuriseren in flessen of door er limonadesiroop van te maken. Inmaken van vruchtesap. Rabarbersap en zuur vruchtesap zonder suiker (b.v. bessesap, sap van zure prui men) kunt u inmaken zonder pasteuri seren, door het heet in goed schoonge maakte flessen te doen en deze met kurken te sluiten. De flessen en kurken dienen hiertoe te worden uitgezwafeld of uitgekookt. U kunt de flessen echter ook spoelen met heet sodawater en daarna met heet water naspoelen. Nadat het sap in de flessen enigszins is afgekoeld deze tot even over de hals in gesmolten lak of paraffine dompelen om een luchtdichte afsluiting te verkrijgen. Gezoet sap en sap van niet-zure vruch ten kunt u het beste pasteuriseren („wecken"), dus de flessen nadat u ze met sap hebt gevuld en losjes hebt gekurkt in een inmaakketel of gewone grote pan gedurende 20 a 30 minuten op kooktemperatuur of bij 80° C ver hitten. Ook na dit pasteuriseren dienen de flessen met lak of parafme afgesloten te worden. Bij gebruik van beugelflessen worden deze na het verhitten stevig ge sloten. Lakken is dan niet nodig. De genen, die beschikken over een diep vriesruimte kunnen vruchtesap of vruch tenmoes al of niet gezoet invriezen. Hierbij is de kans op bedref uitgesloten. Limonadesiroop is niet moeilijk te maken. Door het (warme) vruchtesap of rabar bersap roert u een grote hoeveelheid suiker: lj^ kg per liter sap. Goed blijven roeren tot alle suiker opge lost is. Na afkoeling kunt u er zo nodig voor de smaak en voor de houdbaarheid een weinig citroensap of in wat heet water opgelust citroenzuur aan toevoe gen. De meeste geurige vruchten kunnen voor de limonadebereiding genomen wor den. Bessen zijn er echter niet geschikt voor, omdat het sap vaak geleiïg wordt. De limonadesiroop wordt in de ook weer goed schoongemaakte flessen gedaan. Af sluiten met uitgekookte kurken is vol doende. De flessen behoeven niet dicht- gelakt te worden. SNELLE WIEKEN. Wedvlucht van Ruffec op 4 en 5 juli. Afstand 780 km. Gelost 4 juli om 6.00 uur met warm weer en lichte Z.W. wind. Eerste duif zaterdag 20.22, laatste duif zondag 10.56, M. Janssen 1; J. Hoogzaad 2, 5, 9; C. Korthouwer 3; J. A. Andriesma 4, 10; P. Rozemeyer 6; C. Koks 7; A. Taber- nal 8. P.V. DE LUCHTPOST. Uitslag van de j.l. zaterdag gehouden wedvlucht vanaaf Ruffec, afstand 780 km. De duiven werden om 6 uur ge lost. Het is een zware vlucht geworden met nog vele achterblijvers. Er waren 's avonds dan ook maar 3 duiven thuis Eerste om 20.25, laatste duif zondag om 8.40 uur. P. Koning 1, G. Bierman 24, N. van Duin 37, W. Dekkers 5, G. Bierman 6, P. Bersee 8. Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 uur ds. J. C. Maris 4 uur ds. J. B. Kuhlemeier, Aalten Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds. W. Veen, Amsterdam Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds. G. Nijenhuis Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn, 19 uur ds. M. Groenenberg, Utrecht Musis Sacrum, 10.15 uur ds. G. H. van Wilienswaard, H. Doop Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN ZONDAG A.S. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters Witte Kruis" Zondagu <st Zr Lammerts, Curagaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Steqemeijer, Surinamestraat 4 De achtste Westlandse oogstfeesten zul len in 1959 wederom door onze Stichting worden georganiseerd. De intocht van de Druivenprinses met de oogststoet, bestaande uit een groot aantal met bloemen en fruit opgemaakte wa gens, alsmede een aantal fraai gearran geerde personen-wagens, zal plaats vin- den op dinsdag, 1 september. Gedurende al deze dagen bestaat er we-| derom gelegenheid om de beste West- lands e druiven tegen veilingprijs te kopen' in den speciaal daarvoor gebouwd glazen warenhuis. Dit glazen paleis zal dit jaar worden gebouwd op het Patijnenburg. Aan het markante Wilhelminaplein zal dit jaar een speciaal cachet worden ge geven. Rondom het plein is een grote pergola geprojecteerd, die het hele plein omgeeft. In deze pergola zijn op afstan den een aantal oogststands verwerkt. De stands worden opgetrokken van berken hout en gele stroomatten en opgemaakt met oogstprodukten. Zo zullen er stands verrijzen met drui ven, perziken, meloenen, tomaten, appe len, pruimen etc. De produkten zullen worden verkocht door meisjes in kleder dracht. Op het midden van het plein zal als hoofdmotief een hooiberg worden opge steld, welke dienst zal doen als muziek tent. De hooiberg wordt opgetrokken van houten palen, een geel stroodak, alles opgevrolijkt met groenten en fruit. Om de hooiberg een frisse tint te geven zal deze worden omgeven door een groene grasrand met oogstarrangementen. Hieromheen weer een groot stuk, dat 's avonds dienst kan doen als dansvloer. De speciaal door Philips ontworpen en dit jaar meer uitgebreide verlichting zal Naaldwijk in de avonduren een sprook jesachtig aanzien geven. Grote exposities van wat de Eurotuin te bieden heeft kunt li bewonderen in artis tiek opgemaakte Fruit- en Bloemen- shows. Noteert U de data voor een bezoek aan het Westland?

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1