Officieel Programma Santpoortse Feestweek Bijen zeer belangrijk voor de gehele plantenwereld. In 1929 draaiden er twee molens aargang no 30 Vrijdag 31 juli 1959 sa Postduivenberichten. Schaken Judo-Veren. „Dschen-Dui" in nieuwe DOJO. SANTPOORTSE KERMIS Etalage wedstrijd. Een ongeluk schuilt in een klein hoekje. Medaille van Prins Bernard. Ronde van Santpoort. Moord in het Villapark Examens. ktie érrasweg 31 jerkerinklaan 45 ave van '/(rukkerij Cornegge ëlefoon 8619 SanlponfcWeeliblad aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 van 1 tot en met 8 augustus ag 1 augustus: des middags 2 uur opening van het grote Lunapark op het terrein aan de Middenduinerweg hoek Burg. Enschedelaan. Te 17 uur start van de negende Ronde van Santpoort op de Terrasweg bij de Wulverderlaan. Deelname van de bekendste wielrenners w.o. onze plaatsgenoten Coen en Jan Visser. Tevens prominenten als Mik Snijder, Ab. Sluis, Henny Marinus e.a. Toegang 1,kinderen 0,25. De baten komen wederom ten goede aan het Ned. Roode Kruis en het Koningin Wilhelminafonds. :ag 3 augustus: des avonds 8 uur inschrijving voor de grote Jubileum Ringrijderij voor jong en oud per rijwiel alsmede voor de Ringrijderij op het losse paard. Inschrijf geld voor deelnemers per fiets 0,50, voor deelnemers losse paard en boe renpaardenrace 1, Inschrijving voor de gecostumeerde ringrijderij voor dames en heren met paard en tilbury heeft reeds plaats gehad. De inschrijving vindt plaats bij Restaurant „De Weyman". Voor leden tevens voorverkoop voor het Concours-Hippique, alsmede inschrijving voor de gecostumeerde Boeren paardenrace. g 4 augustus; Des morgens te 9 uur aanvang met de ringrijderij op het losse paard. Pas te 10.30 uur wordt begonnen met de Ringrijderij voor jong en oud per rijwiel. Te 13.30 uur grote gecostumeerde jubileum Ringrijderij voor paren met paard en tilbury. 18 uur precies grote muzikale Rondgang waaraan alle deelnemers van de gecostumeerde Ringrijderij zullen medewerken. lag 5 augustus: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND KORTEBAANDRAVERIJ om de zilveren zweep, 2150,prijzen. Eerste prijs 1100,Totalisator op de baan aanwezig, 46 paarden hebben reeds ingeschreven. Terrein aan de Westlaan te Santpoort. Leden op vertoon van lidmaatschapkaart tegen betaling van de verm. bel. toegang. dag 6 augustus: NATIONAAL JUBILEUM CONCOURS HIPPIQUE op terrein van de Witte Paters van het Lavigerie College aan de Wüstelaan. Aanvang des morgens 10 uur. Des middags 2 uur Springconcours. Tevens grote attractie nummers. Leden hebben een reductie van 1,op ten hoogste twee kaar ten. Lidmaatschapkaarten zijn strikt persoonlijk zo ook voor de Korte- baandraverij. 7 augustus: GECOSTUMEERDE BOERENPAARDENRACE op het terrein aan de Westlaan. Inschrijving maandag 3 augustus in De Weyman. Toegang 0,50, kinderen t.m. 14 jaar 0,25. ig 8 augustus: Groot muzikaal slot van de Jubileum Feestweek, met medewerking van Soli Deo Glori en „Wilhelminabeide korpsen in hun splinternieuwe uniformen. Daarna grote show van het Tamboer en Fanfarecorps van het Regiment Limburgse Jagers. Aanvang te half acht. Start aan het begin van de Hoofdstraat. [IEUWE PROMOTIE-(DEGRA- REGELING. iet seizoen 1959—1960 heeft het van de KNVB voor het betaalde een gewijzigde promotie- (degra- regeling vastgesteld. Wat de ere- aangaat blijft bepaald, dat num- n zich kampioen van Nederland emen, maar dit houdt nog niet in, e nu ook automatisch aan de wed- om de Europa-cup mag deel- Deze deelname zullen n.l. de num- :n, twee en drie in een (gehele) smpetitie elkaar betwisten. Voorts er uit de ere-divisie ditmaal niet lubs degraderen, maar zelfs drie, met zich meebrengt, dat uit de livisie A en B niet alleen de Kam- zullen promoveren, maar zelfs de •s twee en drie nog een kans op ie krijgen. Het Bondsbestuur heeft loten, dat deze vier clubs nog een impetitie zullen spelen om één n de ere-divisie. s maar tot dit deel van de ge- promotie- (degradatie-) regeling rken, willen we e.' op wijzen, dat ander o.m. inhoudt, dat het pro- van een aantal clubs aanzienlijk :idt wordt en'dit ondanks het feit, tegenwoordig toch al vaak van Maden programma en van een in komen van de zomersporten preken. Zo zullen de Europacup- enten niet minder dan 4 wedstrij- :ra te spelen krijgen en de vier an de eerste divisie A en B, die isje op promotie naar de ere-divi- |en, komen zelfs zes keer extra in 1. En dan nog te denken aan de te) mogelijkheid van het spelen lissingswedstrijden! aden ook nog kunnen wijzen op dat het bij de massale degradatie drie ere-divisie-clubs nog lang niet dat bijvoorbeeld nummer drie Ier af inderdaad zwakker is, dan s uit de eerste divisie, voor de- genoemde nummer drie straks loet maken, maar we zullen hierop -oerig ingaan, omdat hieraan sinds ering van de automatische degra- >romotie) niet meer gedacht mag ve echter nog wel op willen wij iet volgende: In de tijd, toen we in WB de automatische degradatie ie) nog niet kenden kampioe- i lagere klassen moesten toen dusj maar bewijzen, dat ze inderdaad sterker waren dan de hekkensluiters van hogere klassen werd door de voorstanders van het automatisch degraderen als argu ment o.m. aangevoerd, dat de gemoederen in de promotie-degradatie-wedstrijden zo in beroering kwamen en er vaak onder weeromstandigheden, die totaal niet voor voetbal geschikt waren, op „leven en dood'' gevoetbald werd. Welnu, zo een en ander inderdaad op waarheid berust, dan vrezen we, dat met de nieuwe ge wijzigde promotie- (degradatie) regeling dit „op-leven-en-dood-voetbal" weer zal terugkeren, mogelijk, nu er ook voor de spelers geldelijke belangen op het spel staan, zelfs nog in sterker maten. Er be staat o.i. zelfs grote kans, dat we op dit minder gewenste sensatie-voetbal niet eens behoeven te wachten tot de degra datie- (promotie-) wedstrijden, maar dat dit reeds in de gewone competitie zijn in trede zal doen, nu wie-weet-hoeveel-clubs tot het einde van de competitie toe moe ten vrezen, dat ze voor degradatie in aanmerking komen, of denken, dat ze als nog mogen hopen een der op promotie recht gevende plaatsen te zullen bezetten. GEEN BEKERVOETBAL. In het komende seizoen zal er geen strijd gevoerd worden om de Nederlandse Voetbalbeker.Het bestuur van de KNVB heeft n.l. bekend gemaakt, dat het in het seizoen 19591960 geen bekercompetitie zal organiseren. Als reden wordt opge geven, dat de bekercompetities de laatste jaren niet aan de verwachtingen hebben voldaan. Aan deze mededeling werd toegevoegd, dat het Bondsbestuur te zij ner tijd hoopt te komen met een nieuw plan ten aanzien van de bekerwedstrij den. Onzerzijds hierbij een aantal kanttekenin gen. In de eerste plaats zouden we er op willen wijzen, dat men „de laatste jaren" in het communiqué van het KNVB- bestuur wel zeer ruim moet nemen; men zou bijvoorbeeld het zelfstandig naam woord „tientallen" kunnen inlassen. Wat verder de nieuwe plannen van het Bonds bestuur aangaat, zouden we in het mid den willen brengen, dat er al zo vaak aan de bekercompetitie zonder resultaat „gedokterd" is, zodat we nu niet direct optimistisch gestemd zijn. Voorts komt het ons voor, dat aan het „niet voldaan hebben aan de verwachtingen" het Bonds bestuur zelf ook niet geheel van schuld is vrij te pleiten, al was het alleen maar door de onoverzichtelijke wijze van af werken van het bekerprogramma als ge volg van het bij „mondjesmaat" vaststel len van wedstrijden voor deze competitie, hetgeen fnuikend werkte op de belang stelling van de zijde van clubs en publiek. En tenslotte kan ook de sportpers haar handen niet geheel in onschuld wassen, daar zij de goeden niet te na gespro ken de bekerwedstrijden te veel „en bagatelle" behandelt. DE NIEUWE COMPETITIE- INDELING. In de Officiële Mededelingen van de KNVB lazen we de competitie-indeling 19591960. Daaruit bleek ons, dat Vel- sen wederom was ingedeeld in de 3de klas A en dat Terrasvogels een plaatsje had gevonden in 4 C. De volledige sa menstelling dezer klassen luidt als volgt: Derde klas A: ADO, Alcmaria Victrix, Alkmaarse Boys, Beverwijk, CSV, DTS, Egmondia, HSV, Meervogels, Velsen, Wijk aan Zee en ZAP. Vierde klas C: Bloemendaal, DIO, EHS, GVO, Kinheim, OFC, RRSZ, Terrasvo gels, WZ, Waterloo en Zaanlandia. P.V. „SNELLE WIEKEN". Wedvlucht Vilvoorde op 26 juli 1959 met jonge duiven. Gelost om 7.55 met wind stil weer. Afstand 166 km. Eerste duif 10.38, laatste duif 10.55. Jac. Hoogzaad 1-19-25-30-31; M. Janssen 2-12-23-36; J. A. Andriesma 3-33; E. M. Gorter 4-6-16-27-32; A. Tervoort 5-13-14; B. Jenninga 7-26; J. Molenkamp 8-10-24; A. Tabernal 9-17-18-28; P. Bierdrager 11; J. Heermans 16; P. Rozemeyer 20; Al Tabernal. Wedvlucht Orleans op 26 juli 1959 met oude duiven. Gelost om 5.50. Afstand 540 km. Eerste duif 14.40. M. Jansen 1-9; Jac. Hoogzaad 2-6-8; C. Koks 3; J. A. Andriesma 4-5; E. M. Gor ter 7; A. Tabernal 10. P.V. DE „LUCHTPOST". Uitslag wedvlucht Orleans, afstand 550 km. De duiven werden gelost met een kalme n.O. wind. Eerste duif: 14.47 uur; laatste 17.04 uur. Totale uitslag: K. Bouwer 1-4; N. v. Duijn 2-3-7; G. Brouwer 5-11; G. Bierman 6; P. Bersee 8; P. Koning 9-10. Uitslag wedvlucht jonge duiven Vilvoor de, afstand 165 km. Gelost om 7.55 uur. Eerste duif 10.29 uur. W. Dekkers 1-2-3-6-8-11-13-20; A. Hols 4-23; P. Bersee 5-21; G. v. d. Wensch 7-15-26; P. Koning 9-14-16-19; G. Bier man 10; G. Brouwer 12-17-18-22; Th. v. Zwieten 24-25. De vijfde ronde van de onderlinge Zo- mer-competitie leverde geen noemens waardige verrassingen op. Alleen ver dient het wel vermelding, dat de club kampioen Kroone zijn eerste nederlaag sedert sèptember 1958 te slikken kreeg. Dit eervolle resultaat werd behaald door J. P. van den Bergh, die in juni 1958 lid van „Santpoort" werd. De overige uitslagen waren. Koolhaas-Geus 1-0; Parson-v. d. Pol 1-0; Kesting-P. Sterk 0-1, Baljet-Blansjaar 0-1, Kruijff-Kievit 0-1, Parson-Kievit 0-1. Lubken-W. Sterk afgebr. in remise-stel ling. Beslissingspartij: Tuning-Schuurman (de- gradatie naar groep II). Deze werd in zeer gunstige stand voor S. afgebroken, paard voor pion. De winst kan hem dus bijna niet meer ontgaan, waardoor Tu ning's lot bezegeld zou worden. De indeling voor de komende Bondscom- petitie 1959/1960 is nu ook bekend. Deze luidt: Overgangsklasse: Heemstede I; Kijk Uit I; het Oosten I; Pat Mat 1; Santpoort I; V.H.S. 2; V.V.V. I; Zaandam 2. 3e klasse; Bloemendaal 3; Kijk Uit 4; Santpoort II; V.H.S. 5; Weenink 2; Zaandam 5. De Judo Vereniging gaat verhuizenl Na verschillende oefengelegenheden te heb ben gehad, de laatste in de speeltuinver. van Jong Santpoort, a/d Wüstelaan, de één meer de ander misschien minder gun stig, gaat deze vereniging nu ingaande maandag 3 augustus als DOJO een der zalen in gebruik nemen van het „Gere- form. Jeugdhuis" a/d Schipbroekerweg. Een geweldige verbetering dus, daar ze hier beschikt over alle comfort, nodig voor de beoefening van deze edele sport. De Judo-ver. mag zich in een steeds stij gende lijn van belangstelling verheugen wat de laatste tijd dwong tot een leden stop, iets wat nia door de nieuwe oefen ruimte voorlopig kan worden opgeheven. Deze nieuwe, comfortabele oefenruimte zal de leden, en hierdoor de vereniging, zeker ten goede komen. Belangstellenden zijn op de oefenavonden, maandags en donderdags steeds van harte welkom, terwijl een officiële ope ningavond is vastgesteld op maandag 31 augustus 's avonds om 8 uur. De oefenavonden beginnen als gebruike lijk 's maandag- en 's donderdag-avonds om 7 uur. Judo is een sport die zowel lichaam als geest de nodige in- en ont spanning geeft, een sport die niet is ge- basseerd op kracht maar op basis van het denken en snel reageren. Wij wensen „Dschen-Dui" van harte ge luk met deze mooie Dojo en wensen haar veel succes. Donderdag 3 september begint in IJmui- den de grote tentoonstelling „De natuur thuis". Men heeft al kunnen lezen, hoe veel verenigingen aan deze expositie zul len deelnemen. Een van de belangwek kendste is zeker wel die van de iemkers, de bijenhouders. Een van de bestuursle den van de vereniging, de heer J. G. Ko ning, secretaris, zal in enkele artikelen de achtergronden van deze liefhebberij be lichten. Bij het merendeel van onze gebruiksge- wassen, ooftbomen, bessenstruiken, enzo voorts, geschiedt de vrucht- of zaadvor ming door het overbrengen van het stuif meel op de stampers in de bloeiknoppen. Bij veel van de planten is bij het over brengen van het stuifmeel op de stampers hulp van buiten nodig. Deze hulp kan in sommige gevallen worden verleend door de wind en in vele andere gevallen door de hulp van insecten tijdens hun bezoek aan de bloemen. Van de vele insecten die deze hulp verlenen mag in de gematigde luchtstreken de honingbij wel de belang rijkste worden genoemd. Waarom is dat zo? Van de vele bloemenbezoekende insekten die in kolonies leven, sterven de kolonies in de herfst uit en blijven daarvan alleen slechts de enkele bevruchte vrouwelijke exemplaren over. Deze brengen de win tertijd in verstijfde toestand door op be schutte plaatsen en komen pas opnieuw tot leven, wanneer in het voorjaar de zonnewarmte hen wekt uit hun verstij ving. In het voorjaar, wanneer vele plan ten beginnen te bloeien, is van deze insec ten slechts een beperkt aantal aanwezig, omdat dan nog geen nakomelingen zijn gekweekt. Maar zo gaat het niet bij de honingbij. In de gematigde luchtstreken, waarin een groot verschil bestaat in temperatuur ge durende de zomer en de winter, vergaart de honingbij gedurende de bloeitijdperken in het voorjaar, zomer en herfst een over schot aan voedsel, bestaande uit stuifmeel en honing en slaat deze voorraad op in haar nestruimte. Op deze voorraad over wintert de kolonie in haar geheel, wel niet in die volkssterkte als in de zomer maanden, maar toch nog in een aantal van enige tienduizenden exemplaren. Dit grote aantal bijen komt meteen in actie wanneer de eerste bloemen in het voorjaar beginnen te bloeien. Bovendien is het niet alleen dit grote aantal dat de honingbij in belangrijkheid, als hulp bij de bestuiving doet uitsteken boven de andere bloemenbezoekende insecten. Al de andere insecten vliegen van de ene soort bloem naar de andere. Alleen de honingbij is wat men noemt soort- en kleurvast. Wanneer de honingbij begint te vliegen op de bloemen van een zekere soort plant, dan zal zij slechts deze soort blijven bevliegen, zolang deze aanwezig is. Hier dus een met zekerheid werkende bevruchting. In een vlugschrift van de Duitse land- bouwbond no. 67-1923, schrijft prof. dr. Enoch Zander onder meer: „Door deze zelden voldoende gewaar deerde verrichtingen overtreft de honing bij aan volkshuishoudkundige betekenis alle andere landbouwkundige gebruiksdie- ren en is haar teelt in verhouding tot de gehele natuur ongetwijfeld de gewichtig ste tak van de landbouwkunde. Zonder de bijen (en de hommels) zou onze plan tenwereld in weinige tientallen van jaren er geheel anders uitzien; de kleurenpracht der bloemen zou ras zonder de kruisbe stuiving niet meer bestaan; de weiden zouden het eentonige aanzien verkrijgen van een kunstgazon en zouden een min derwaardig voedsel voor het vee ople veren. Zonder de bijen zouden wij na het ver strijken van honderd jaren de meeste der thans gekweekte groenten en kostbare tuin- en veldvruchten nog slechts bij name kennen". Tot zover prof. dr. Enoch Zan der. In een volgende mededeling zal ik trach ten een ander aspect over het houden van bijen te belichten. J. G. KONING In 1929 draaiden er twee molens. Begin augustus, 30 jaar geleden vierde men feest in Santpoort. Dat was niets nieuws dat deed men al sinds onheuglijke tijden. Maar wat wel nieuw was dat wa ren de paar woonwagens die op een grasland aan de Hoofdstraat werden ge parkeerd. Voor het eerst brachten die zwaar beladen voertuigen die ondefinieer bare sfeer in ons dorp, die men enigs zins romantisch misschien aan een lust tot trekken, tot pionieren zou kunnen toe schrijven. De „baas van het spul", de heer Hoes, was op uitnodiging van het toenmalige Harddraverij-comité gekomen om zegge en schrijve één dag, waarop ook de traditionele ringrijderij zou wor den gehouden, zijn draai- en z'n zweef molen te exploiteren tot vertier van Sant- poorts bevolking. Daartoe was een ver gunning van de overheid nodig die de heer Hoes nog zelf ten gemeentehuize uit handen van burgemeester Rijkens mocht ontvangen. Zo kwam er kermis, al was hij dan wat kort en klein. Het „landje van juffrouw Enschedé". Sindsdien kwam de heer Hoes elk jaar terug. Anderen kwamen met hem mee zo zelfs dat men tenslotte niet meer van een kermisje maar van een Lunapark sprak, dat het „landje van juffrouw Enschedé" tot een waar kinderparadijs maakte. Niet een dag maar vijf dagen verdraaide, ver schoot en verkeek men zijn centen zorge loos blij aan de molens, de schiettent en het doolhof. De kermis was een onmis baar vermaak in de feestweek geworden en ook vele mensen uit de omstreken gin gen een avondje uit in Santpoort. Vijf augustus 1939, geboorte van prinses Irene. De heer Hoes herinnert zich van dat jaar de vreugde om de nieuwe prinses nog zeer goed. Te meer omdat hij naar bur gemeester Kwint, ging met het verzoek nog een zesde dag te mogen doorgaan en deze toestemde op één voorwaarde echter, waar de heer Hoes op zijn beurt weer in toestemde. Dé volgende dag draaide men door en 's avonds bracht de kermisexploitant de opbrengst van een collecte die hij onder collega's had geor ganiseerd aan Velsen burgervader. Het geld werd besteed aan een invalidewa gentje voor een gebrekkig kind. De walvistand is weg, wat nu? Tot voor een jaar stond er op het landje van juffrouw Enschedé een manshoge, kromme staak als symbool voor de jaar lijks terugkerende festiviteiten, die de koeien wier domein een grasland toch eigenlijk is, voor enige weken verdreven. Onder de kinderen die de opbouw van de kermis gadesloegen waren er die be weerden dat de staak een walvistand was, anderen dachten weer dat het een oli fantslagtand was. Waarschijnlijk zal men nooit te weten komen, wie gelijk had want bij de bouw van de nieuwe weg is hij verdwenen en daarmee is de kermis ver dwenen naar een grasveld op de hoek van de Middenduinerweg en de Burge meester Enschedélaan. Het is een klein terrein, dat door de eigenaar de heer Bot welwillend werd afgestaan. Een echt Lunapark. Volgens de heer Hoes die nu al jaren met een veel kleinere maar meer hanteerbare komt ten behoeve van de allerjongsten onder de Santpoorters, zullen er 32 a 33 zaken hun tenten opslaan. Morgen, zater dag 1 augustus opent de kermis voor de dertigste maal, maar voor het eerst niet op de Hoofdstraat doch op gras dat voortaan wel het„landje van meneer Bot" zal heten. Dit landje zal een waar Luna park zijn, omgeven door bomen en als het ware in het dorp besloten, intiem ge noeg om de kermis die sprookjesachtige sfeer van een miniatuur feeststadje te ge ven, die de volwassenen zo nodig hebben om de ware kermisvreugde (die men mis schien zorgeloos kinderlijk moet noemen) te doorleven. Opvallend is dat vele ouders hun kin deren van drie, vier, vijf jaar met een behoedzame ijver doch vastbesloten in de draaimolen van de heer Hoes zetten, ter wijl ze een blik in de ogen hebben van: Wij zouden ook nog wel eens willen. Ja, als gij niet wordt als kinderen, zult ge het rijk der kennis niet binnengaan. wmh. Ter gelegenheid van de feestweek in Santpoort heeft de A.W.S, een etalage wedstrijd georganiseerd. Hoewel het aantal deelnemers beneden de verwachting is gebleven verwachten we toch zeer veel mooie etalages, die een gang door het dorp mede door de smaak volle versiering en verlichting van de Hoofdstraat, zeker de moeite waard zal blijken te zijn. De deelnemende zaken zijn: Fa. Tabernal, Hagelingerweg 28 met 2 etalages; Fa. Hollandia, Anemonenstraat 23 met 2 etalages; Fa. Stuyt, Terrasweg 33 met 1 etalage; Fa. Broekmeulen, Hoofdstraat 37 met 1 etalage; Fa. Sterk, Hoofdstraat 136 met 1 etalage; Fa. Wild schut, Hoofdstraat 157 met 1 etalage; Fa. Stulvoet, Hoofdstraat 146 met 2 etalages; Fa. Schutte, Hoofdstraat 148, met 1 eta lage; Fa. Andriesma, Hoofdstraat 156 met 2 etalages; Fa. Loendersloot, Hoofdstraat 162 met 1 etalage; Fa. Kosters, Hoofd straat 166 met 1 etalage; Fa. Hop, Hoofd straat 187 met 1 etalage; Fa. Loender sloot, Hoofdstraat 194 met 1 etalage; Fa. Seegers, Hoofdstraat 196 met 1 etalage. De uitslag van de wedstrijd wordt vrij dagavond bekend gemaakt. Donderdagavond, 23 juli, bewees een chauffeur van een vrachtvervoersbedrijf dat deze zegswijze maar al te waar kan zijn. Door de Hyacinthenstraat reed hij, rich ting Hagelingerweg, maar alhoewel deze weg nog maar enkele tientallen meters van hem af lag, bereiken deed hij hem niet. Want het ongeluk zat hem in twee kleine ronde hoekjes, delen van een toog die ondersteuning verleende aan een paar boven de straat gelegen kamers van twee nevenliggende hoekhuizen die op de krui sing van Tulpenstraat en Hyacinthen straat staan. De toog was al oud en de vrachtwagen veel sterker. Gemeentewerklieden die gelukkig een an dere vakantie hebben dan hun collega's bouwvakarbeiders, hebben de kamers een tijdelijke steun van hout gegeven. Het ligt in de bedoeling om de togen geheel en al (en zonder hulp van vrachtwagens) weg te nemen en door enige ijzeren ll- balken te vervangen. Wie het sterkst is gaat het laatst kapot. De Harddraverij Vereniging „Santpoort Omstreken" ontving van Z.K.H. de Prins der Nederlanden een ere-medaille in zilver met het verzoek deze beschik baar te stellen voor het Nationaal Con cours-Hippique op donderdag 6 aug. a.s. Zaterdag 1 augustus zullen weer eens amateurs en onafhankelijken op de weg op het bekende circuit in Santpoort wiel rennen. Vele prominenten verschijnen er aan de start, zoals Dick Enthoven, natio naal wegkampioen, E. Marinius, natio naal baankampioen en M. Snijder en niet te vergeten ook een Santpoortse amateur. Coen Visser heeft dit jaar al aan som mige wedstrijden mee kunnen doen on danks de handicap dat hij in militaire dienst is. Zo won hij de Ronde van Be verwijk waar hij een sterke onafhanke lijke, als Coen Niesten in de eindsprint, sloeg. Ook reed hij voor de tweede maal in de militaire ploeg van Olympia's tour door Nederland mee. Een ding vooral moet men van Coen Visser weten: Hij heeft een eindsprint die voor één van Darrigade niet onder doet. Nog zeer onder de indruk van het auto ongeluk in de Harddraverslaan-Clarion- laan, verzoek ik de Heren automobilisten het volgende eens aandachtig te lezen. Ik wil mij niet begeven in het schuld vraagstuk, daar dit hier buitenvak. Wel staat vast, dat de auto, die uit de Cla- rionlaan kwam, hard reed. En daar gaat het nu juist om. Wat beweegt deze men sen om op een afstand van hoogstens 200300 meter van hun huis nog hard te rijden. Enkele seconden tijdwinst. Het vil lapark is vol spelende kinderen. Als zo'n kind de straat oversteekt heeft de heer in de auto geen schuld. Maar moet de straf voor zo'n luttele fout de doodstraf zijn? Toch hangt dit iedere dag in de lucht. Men stuift binnen alsof er nog minstens 100 km voor de boeg is, i.p.v. enkele honderden meters. Waanzin. Als ik rechter was, noemde ik het moord met voorbedachte rade op een voorlopige on bekende. Laat U dit voldoende zijn: Rijd in deze lanen 25 km, het spaart li het stempel moordenaar op uw huid, dat ik er bij zo'n gelegenheid graag eigenhandig inbrandde. J. v. d. Boogaard Harddraverslaan 40 De heer J. W. M. van Warmerdam slaagde voor de Hoofdakte A en B en mej. C. J. A. M. van Warmerdam be haalde het diploma Franse Handels correspondentie. Voor het Mnlo- en Middenstands diploma slaagden Mary Bontenbal, Hetty Arisz, Trees Sanders, Elly Knep- pers, René Poncin, allen leerlingen van de Mariaschool, Koningstraat, Haarlem

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1