SanfooorÈWeehHad ddtl ['zosbagsdiinstmsikI En daarna leefden ze nog lang en gelukkig. Het leven der Bijen. Volleybalver. „Santpoort" promoveert naar overgangsklasse. Honkbal. Amateur Judo-vereniging „Dschen-Dui" T.V.S. NIEUWS R. K. Gymn.ver. „Velsen". Circus Bas. R.K. Kerkr Santpoort Afscheid van de Heer J. Verkruyssen als Hoofd der School met de Bijbel. Zaterdagavond Vuurwerk te IJmuiden Chr. Gymnastiekver. „FIT" Predikbeurten TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. gang no 34 sweg 31 'rinklaan 45 van kerij Cornegge aon 8619 Vrijdag 28 aug. 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 9ELPUNTEN BI] -STORMVOGELS 2 Stormvogels 2 leek het wel avond, zo gul was men met de niet minder dan tien maal 'e een goal noteren en daar jen deze doelpunten broederlijk ndigde de zeker niet onaardige :n gelijk spel (55). ijk had het er alle schijn van, een sprekende nederlaag tege- Ondanks het feit, dat de Vti nais Velsen trouwens verre ig was, lieten zij in den begin- elletje zien, waartegen Velsen iet was opgewassen. Al spoe- Kaasenbrood bij een vinnig ■echtsbinnen Nat volop in actie it hij kranig deed, maar kort hij een kopbal van midden- .iraal in het net verdwijnen /ogels bleef beter voetballen, enaren besteedden meer aan- de opbouw hunner aanvallen lisclub, bij wie de meeste spc- lar tot motto gekozen hadden reg", met als gevolg, dut de ;te bal öf moeilijk door de ers onder controle te krijgen i prooi van Kistemaker en zijn ligers werd. Linksbuiten Maar. tt de stand op 20 en toen ugnum er goed aan meende te muidenaren een handje te hei- trapte de bal in eigen doel waar een debacle (30). :r Van den Pieterman van een ijpen van de I]muider achter- fiteerde (31), werd plotse- st vaardig over de Velsenaren. dedde ook nu het plaatsen nog het wilde weg, maar Bakkum, Blum waren inééns veel lasti- seren en in de voorhoede gin- zaad en Van den Pieterman van zich afbijten. Weer was enoemde, die een fout van de bare IJmuider defensie afstraf- i kort hierna Hoogzaad zich ings enkele IJmuider verdedi- te, werd de stand tot grote an de jongere Velsen-suppor- gelijk. Rust 33. t viel het direct op, dat nu ook ;er aandacht aan de opbouw len ging besteden en mede door it Stormvogels Nat, Kistemaker io had laten uitvallen deze «sten de volgende dag met het mmvogels-team tegen West en was Velsen aanvankelijk in de aanval. Van den Pieter- i deze periode zijn club zelfs de -3). Ie IJmuider club toch blijkbaar :rwoed kwamen de blauwhem- ten en hoe goed Bakkum c.s. veerden, zij konden niet voor- it de opportunistische midden- Stormvogels, Admiraal, kans inbrood nog tweemaal te pas- lat de bezoekers opnieuw de Iden veroverd (54). het einde echter bracht Arnold »t een mooie kopbal de partijen elijke voet (55). :rmeld, dat de IJmuider scheids an Duyvenboden de wedstrijd 1de. VOGELS KANSLOOS TAARLEM iels kwam voor de jubileums- n van de Afd. Haarlem van de et een zwak elftal in het veld irlem 3, een en ander als gevolg feit, dat het honkbalteam der I in Den Haag een belangrijke 'edstrijd moest spelen en tal van n het eerste elftal deel uitmaken onkbalploeg. De Haarlemmers m brachten een pittig elftal op n tegen het spel der roodbroe- Terrasvogels dan ook niet op- Feitelijk was de strijd met de beslist, want toen leidden de lers al met 40. Ook na de ;t men het betere spel bij de en zoeken. Ze zagen kans I tweemaal te passeren. Het was voor Terrasvogels nog de eer -1). EN WIJK AAN ZEE DE PUNTEN aterdag er vóór tegen Storm- gespeeld te hebben, kwam Vel- g j.l. voor de jubileumswedstrij- ie KNVB tegen Wijk aan Zee ld met het volgende elftal: aod; Van Bugnum en Boon; 1, Bakkum en Hijnen; Heilig, Van den Pieterman, Dekker aar. ust leidde Wijk aan Zee met iet kwam ons voor, dat de bad- eze voorsprong verdienden. De n met uitzondering van 1, die de wedstrijd tegen Storm- ;t had mee gespeeld zat de tegen de IJmuider Vogels blijk- in de benen. Toch zouden de Zeeërs niet op deze voorsprong hebben kunnen bogen, als niet Velser verdedigers de scheidsrechter er op had den gewezen, dat de bal „gezeten" had, want de leider zelf had zulks niet gezien. In de tweede helft waren de goals goed koper. Wijk aan Zee scoorde toen nog twee doelpunten, maar Hoogzaad nam er in zijn eentje twee voor zijn rekening. Vijf minuten voor het einde leidde Wijk aan Zee nog met 32. Inmiddels was Bakkum naar voren gegaan en was Kaasenbrood vervangen door Kaasen brood en Dekker door Blum en de Velsen-crack stichtte verwarring in de badplaatsgelederen. Ten slotte werd een Wijk aan Zee-verdediger door Van den Pieterman zo in het nauw gebracht, dat hij de bal in eigen doel werkte (33). Er behoefde niet verlengd te worden, daar er door de betrokken clubs een hal ve competitie wordt gespeeld. SCHOORL EN GRAMAN SPELEN WEER Naar we vernemen is de kans groot, dat Schoorl en Graman, die beiden door bles sures geruime tijd niet konden spelen, binnenkort weer beschikbaar zijn. Voorts kan Van Schagen, die in militaire dienst is, vrij geregeld om de 14 dagen voor de geelblauwen uitkomen. VELSEN NIET NAAR ST. PANCRATIUS In ons vorige nummer deelden we mede, dat op zondag 6 september een aantal Velsen-elftallen bij St.-Pancratius op be zoek zouden gaan. Thans vernemen we, dat dit uitstapje niet doorgaat, omdat in middels competitie-moeilijkheden gerezen zijn. VELSEN—VSV 3 Voor de jubileumswedstrijden van de voormalige HVB speelt Velsen zondag a.s. met het volgende elftal tegen VSV: Van den Pieterman; van Kaam en Blum; Spanjaard, Bakkum en Hijnen; Witte brood, Dekker, Hoogzaad, Ombergen en Molenaar. Voor de volleybalclub „Santpoort" breekt a.s. seizoen een zware competitie aan. De spelers van het eerste herenteam zijn er het vorige seizoen in geslaagd naar de overgangsklasse te promoveren. Deze klasse is op één na de hoogste in de landelijke volleybal competitie. Er zal strijd worden geleverd met ploegen uit Den Helder, Hoorn, Enkhuizen, Alkmaar, Zaandam, Castricum, IJmuiden en Haar lem. Voor de uitwedstrijden zal „V.C. Santpoort" dus flinke reizen moeten ma ken. De prestaties van de andere teams waren matig. Vooral het tweede herenteam zal hard moeten trainen. De dames kunnen dit seizoen, gezien de laatste wedstrijden, kampioen in hun afdeling worden. Vrijdag 28 augustus wordt weer begon nen met de training in de gymnastiekzaal aan de Frans Netscherlaan. Er wordt onder leiding van een C.I.O.C. trainer ge traind. Er zal door Santpoort hard ge traind moeten worden. Meer aandacht moet besteed worden aan de conditie en de verdediging. Nieuwe leden zijn van harte welkom op onze trainingsavonden. Liefst zo vlug mogelijk in verband met het samenstellen van de teams voor de competitie welke eind september begin. Gymzaal Frans Netscherlaan. De tijden zijn: Jongens tot 18 jaar 6.458.00; Dames 8.009.15; Heren 18 jaar en ouder 9.1510.30. CELERITAS—TERRASVOGELS De eerste wedstrijd voor promotie naar de 2e klasse is door Terrasvogels met 87 gewonnen. Uit de cijfers blijkt reeds dat het aan spanning niet heeft ontbro ken. De technische uitvoering heeft zoals in de meeste van dit soort wedstrijden wel iets te wensen overgelaten. Zo wer den er aan de Celeritaszijde 7 fout en aan de Terrasvogels 6 fout gemaakt. Aan slag vielen de Vogels tegen daar zij slechts 2 honkslagen wisten te plaatsen. Celeritas echter helemaal geen een. De Pitcherverhouding was absoluut in 't voordeel van de nuchtere Terrasvogel- pitcher Nico Disselköter met 10-4-0. Zijn collega van de tegenpartij wierp 9-16-2. Ondanks deze gunstige pitchersverhou ding keken de Vogels in de op één na laatste innings tegen een 73 achterstand aan welke opgelopen was door een serie slotfouten in de 5e innings. De laatste slagbeurt van de Vogels zou het dus moeten redden. Zowaar het lukte deels door veldfouten van de tegenpartij doch grotendeels door op het juiste moment te profiteren van de morele terugslag van de tegenpartij. Met een nédelige 87 stand kreeg Celeritas de laatste slagbeurt van de wedstrijd. De tot het uiterste ge spannen supporters van de twee partijen maakten van het terrein een ware heksen ketel hetgeen er niet vreemd aan was dat sommige spelers in 't geheel niet meer wisten hoe en wat te doen. De belang rijkste schakel in de ploeg wist het ech ter wel en gaf de kop van de slagploeg van Celeritas geen kans meer. A.s. zaterdagmiddag om 4 uur speelt Ter rasvogels de beslissende wedstrijd voor de promotie naar de 2e klasse tegen De Volewijckers II op het terrein Schoonen- berg. Officiële opening van nieuwe Dojo. Maandagavond om 8 uur, (31 augustus) is de reeds aangekondigde officiële ope ning van de nieuwe Dojo i.h. Geref. Jeugdhuis a.d. Schipbroekenweg. Op deze avond worden alle genodigden, ouders, dames, verloofden, officiële personen, verwante organisaties, alsmede zij die werkelijk belang stellen in deze interes sante geest- en lichaambeheersende sport, natuurlijk verwacht. Het lijkt dat deze Dojo goed zal voldoen, 'n goede oefenzaal keurig verzorgd met prima kleedgelegenheid enz. De trainers hebben deze avond natuurlijk gekozen om enkele bevorderingen te doen en tevens om te laten zien wat de Judo- sport eigenlijk is. De leden willen laten zien wat een Judoca bij intensieve trai ning kan presteren. Nu de dagen weer snel korter worden en de zomervakanties onder de meest gun stige weersomstandigheden genoten zijn, komt de tijd weer aan, dat het vereni gingsleven weer deel van ons bestaan uit gaat maken. De gezellige gymavonden breken dus weer aan. Daar kun je dan je zomer- belevenissen (sterke verhalen incluis) weer vertellen aan je turnvrienden of -vriendinnen. Daar tussendoor zal de lei der, de heer Bruns, dan proberen die stij ve verwaarloosde spieren weer soepel te krijgen. De jongeren kunnen dan hun drang naar prestaties weer uitleven; de ouderen, die in hun beroep doorgaans een groot tekort aan gezonde beweging hebben, zullen meestal met lichtere oefenvormen tevre den zijn. De dames tenslotte kunnen bij de ritmische gymnastiek hun elegance verhogen. Waar het in ieder geval op aankomt is dat de sfeer op de lessen prettig is, daar staan de leden van T.V.S. en hun leider borg voor. We zien elkaar toch weer bij de eerste lessen? Woensdag de 26 ste beginnen de adspiranten weer. A.s. vrijdag- en maan dagavond vinden de eerste andere lessen plaats op de bekende tijden. Belangstellenden zijn van harte welkom en kunnen aan de zaal alle gewenste in lichtingen verkrijgen. De oefenuren zijn als volgt: Dinsdag, gymzaal R.K. school: Jongens 69 jaar 4.305.30; jongens 9 12 jaar 5.306.30; meisjes 1214 jaar 6.307.30; meisjes 1417 jaar 7.30 8.30; dames 8.30—10.00. Woensdag Kleuters 46 jaar 1.302.30;* meisjes 68 jaar 2.303.30; keurgroep dames en meisjes 7.308.30; gehuwde dames 8.30—10.00. Donderdag Meisjes 810 4.305.30; meisjes 1012 5.30—6.30. Met vreugde kunnen de organisatoren van het circus Bas, dat gedurende de vakantie voorstellingen gaf ten bate der poliopatiëntjes, op hun werk terug zien. Het mooie bedrag van f 220. kan aan het Poliofonds worden afge dragen. Wanneer men bedenkt dat dit bedrag met enkele centen entree bijeen kwam, dan zijn de voorstellingen zeer druk bezocht geweest. Thans maken de jongelui reeds plannen voor de volgende vakantie. Een bezwaar is echter dat de tent waarin de voor stellingen gegeven worden, te klein en niet waterdicht is. Wellicht zijn er onder de lezers personen die door het geven van zeildoek, etc. in dit euvel kunnen voorzien. Zondag 30 augustus H.H. Missen 7, 8.15, 11.30 uur. Hoogmis 9.30 uur. Lof 7 uur. Vrijdag 4 Sept. Eerste Vrijdag van de maand. H.H. Missen te 7, 8, 9 uur. Te half 8 Lof Zaterdag 5 September Te half 8 Broederschapslof Ter gelegenheid van het afscheid van het hoofd dier school, de heer J. Verkruys sen, houden de oud-leerlingen een reünie in het gereformeerd jeugdhuis aan de Schipbroekenweg. De heer Verkruyssen is 31 jaar aan de school verbonden geweest en heeft in die tijd heel wat leerlingen onder z'n ogen en handen gehad. Hij heeft zijn beste krachten er aan gegeven hen te vormen en datgene bij te brengen wat ze later tot hun eigen nut zouden kunnen aanwen, den. Wij, oud-leerlingen, hebben veel aan hem te danken. Op deze afscheidsavond willen wij daarvan gewagen. Ook zullen wij herinneringen aan de schooltijd, die toch voor de meesten onzer de mooiste tijd van ons leven was, ophalen. Het zal een gezellige avond moeten worden. De Commissie van oud-leerlingen doet alleinoeite om die avond in een feestelijke stemming te doen verlopen. Alle oude leerlingen zijn daar van harte welkom. Wie zou het niet leuk vinden om oude schoolkameraden en schoolvriendinnen weer eens te ontmoeten? Zaterdag 29 augustus verwachten wij u, 's avonds om 8 uur. Echtgenoot of echt genote of verloofde is eveneens van harte welkom. RECEPTIE Ter gelegenheid van het afscheid van de heer J. Verkruyssen als hoofd der School met de Bijbel te Santpoort, vindt zater dag 29 aug. a.s. een receptie plaats in Hotel Velserend. Voor een ieder die de heer Verkruyssen de hand wil drukken bestaat hiertoe ge legenheid des middags van 35 uur. Dat is nu precies wat wij hopen dat er gebeuren zal als „wij van de reclasse ring" de man en zijn gezin loslaten na een periode van contact. Aan deze woor den gaat meestal een sprookje vooraf vol spannende gebeurtenissen, waarin goede en slechte feeën hun rol spelen en de mensen opvallend slecht of opvallend goed zijn. Vervolgens zegevieren dan de goeden over de kwaden en dan komt het gelukkige slot. Maar het plegen van misdrijven of over tredingen is allerminst een sprookje. De mensen, met wie de Reclassering te ma ken krijgt, zijn voor een groot deel men sen, die een slechte kans hebben gehad in hun jeugd, die van nature overmatig kwetsbaar waren voor moeilijkheden, mensen die onvoldoende geleerd hebben van de spelregels in onze maatschappij of die geen spelregels konden leren. We zijn aan het eind van de geschiedenis begonnen, het begin ligt dikwijls in het huis van bewaring. Onze man vertelt ons dat omstandigheden buiten hem en moei lijkheden, die hij niet aankon, hem tot een strafbaar feit brachten. Vaak speelt de drank een rol: de man beging het feit onder invloed van alcohol en mist meer malen zelfs de herinnering aan het ge beurde. Pas in de cel hoort hij van een ander wat er gebeurd is. In opdracht van de Rechtbank wordt in een deel van de gevallen door de reclas sering een voorlichtingsrapport uitge bracht en hier ontstaat dan het eerste contact tussen reclassering en reclassent. Volgt er later een geheel of gedeeltelijk voorwaardelijke straf, dan wordt de man meestal met een proeftijd onder toezicht gesteld en blijft dit contact nog enige ja ren voortduren met de bedoeling hem te blijven helpen bij het heroveren van een plaats in de maatschappij. Op het moment dat onze man zijn vonnis heeft en de maatschappij weer in zal gaan, zien we onze goede en kwade fee- en weer op het toneel verschijnen. Hij komt de gevangenis uit en is met de beste voornemens bezield. Maar er zijn nog heel wat kwade feeën, die niets goeds van hem verwachten. Wie kent niet het spreekwoord „wie eens steelt is altijd een dief"? We zouden het kunnen aanvullen met „wie eens drinkt blijft een dronk aard In zijn algemeenheid is dat niet waar, want met eigen wil tot medewerken en hulp van deskundigen is aan elke oor zaak van misdadigheid iets ten goede te veranderen. We kunnen zorgen dat de man zich beter leert aanpassen aan de eisen die de maat schappij hem stelt en we kunnen daar naast zorgen dat hij beter bestand wordt tegen de kwetsuren, de teleurstellingen en de kilte waarmee die maatschappij hem blijft behandelen. Wil dat allemaal slagen dan zijn een paar jaren nauwelijks genoeg. Niet alleen de man zelf moet zich veranderen maar ook zijn vrouw en kinderen moeten anders worden. De moeilijkste momenten zijn die waarin de man zichzelf teleurstelt; hij heeft dan heel wat moed nodig om op nieuw te beginnen. Opnieuw beginnen met het drinken te laten, waar iedere ken nis hem zo graag toe overhaalt; opnieuw beginnen zijn geduld te bewaren als hij gesard wordt en hij een sterke neiging heeft om een felle vechtpartij te helpen losbranden; opnieuw zich aanpassen aan al die spelregels, die de één nu eenmaal beter beheerst dan de ander. Zullen we straks inderdaad voor velen kunnen hopen: en daarna leefden ze nog lang en gelukkig? Dat hangt ook van u af! Voor het werk van de reclassering is uw bereidheid nodig om voor „goede fee" te willen spelen als dat zo te pas komt: de man die een vonnis kreeg weer een kans te geven en vertrouwen te schenken. Maar ook: uw financiële bijdrage, die u bij de collecte op de Nationale Reclas- seringsdag zult kunnen geven. Cath. Harders Nu IJmuidens Bloei de vereiste toestemming heeft verkregen, kan er, niet te voorziene om standigheden voorbehouden, staat op worden gemaakt, dat bij de strekdam te IJmuiden op zaterdag 29 augustus van tien uur tot half elf een strandvuur- werk zal worden afgestoken, dat een schitterende afsluiting zal vormen van het badseizoen. Op maandag 31 augustus a.s. nemen de oefenuren van „Fit" weer een aanvang-. Nieuwe leden zijn dan van harte welkom. Maak er een goede gewoonte van uw li chaam in de juiste conditie te houden, door uw spieren wekelijks een goede beurt te geven in een prettige sfeer bij „Fit". De oefenuren zijn als volgt: Maandag: 18.30—19.30 19.30—20.30 20.30—21.30 Woensdag: 13.45—14.30 14.30—15.30 15.30—16.30 18.30—19.30 Donderdag: 18.30—19.30 19.30—20.30 20.30—21.30 jongens 1013 jaar meisjes 1213 jaar dames senioren. kleuters vanaf 4 jaar meisjes 69 jaar jongens 69 jaar asp. dames. meisjes 1013 jaar jongens 1316 jaar heren senioren. (Slot) Na het voorafgaande zal menig lezer zich hebben afgevraagd, hoe is nu de verhou ding tussen mens en bij. Dat er een zeke re verwantschap bestaat tussen de mens en b.v. het paard of de hond, wordt wel algemeen aanvaard. Beide diersoorten kunnen een zekere aanhankelijkheid be tonen aan hun verzorger. Dit soort ver wantschap tussen mens en dier, bestaat er niet ten opzichte van de bij. Een bijenvolk bestaat uit enige tiendui zenden individuen, waarvan er in het voorjaar en in de zomer dagelijks hon derden sterven en waarin er gedurende die tijd enkele duizenden geboren worden. Het bijenvolk als geheel, noch de bij als enkeling heeft contact met de imker. Dit wil evenwel niet zeggen dat een bijen volk niet reageert op een zorgvuldige behandeling. Een ruwe imker maakt kwa de bijen en omgekeerd. Niettegenstaande deze afzijdige houding van de bij wordt de belangstelling van de imker in het leven der bijen steeds op nieuw gewekt en levendig gehouden. Het welzijn van een bijenvolk is afhankelijk van vele ongewisse factoren, nl. van de weersgesteldheid, van de groei en de bloei van de plantenwereld, van een korte of van een langdurige winter enz. enz. Deze ongewisheid van factoren, factoren die moeten worden aanvaard, zonder dat hij daarin ook maar enige wijziging kan aanbrengen, doet de imker zirmen op het treffen van voorzieningen die de gevol gen van de ongunst der tijden voor het bijenvolk zoveel mogelijk verzachten. Doch ook wanneer de jaargetijden in bij zonder gunstige zin voor het bijenvolk verlopen, zal de imker die maatregelen trachten te treffen, waardoor dat volk daarvan ten volle kan profiteren. Dit spel is voor de imker als het Konink lijk schaakspel. Niet hier evenwel een gelijkwaardige tegenspeler en mede niet een spel met levenloze stenen gespeeld. Neen, hier een spel, gespeeld met als tegenspeler de wisselvallige natuurkrach ten en met levende stenen, nl. de bijen. Bijen, met eigen instincten, bijen, die niet door lieve woordjes of aanhalige gebaren zijn te bewegen tot daden, waarin ze geen zin hebben. Is het verwonderlijk dat de eenvoudige imker, die van vader op zoon ervaren is geworden in dit edele schaakspel, zijn bijenvolken op een hoger voetstuk plaats te, als b.v. enig ander dier uit zijn vee stapel! Is het verwonderlijk dat die imker zijn bijen ging betrekken in wat voor hem hoogtijdagen of dagen van grote droefe nis waren? Van deze gezichtshoek uit bezien is er niets belachelijks in, wanneer in de Kerst nacht, vóór dat ter Kerke werd gegaan, de bijenstal werd bezocht en zachtjes te gen iedere korf werd geklopt, met de mededeling „de Heer is geboren". Het zoemen van de bijen in de korf, gestoord door het geklop, beschouwde de imker als antwoord op zijn mededeling. Wan neer de imker stierf en hiervan kennis werd gegeven aan buren en bekenden door de aanzegger, dan werden de bijen volken niet vergeten. De korven, één voor één bedekt met de rouwsluier van de hoed van de aanzegger, werden kond gedaan van het verscheiden van hun baas. Werd later ten behoeve van de verdeling der erfenis de boedel van de erflater pu bliek verkocht, dan verzuimde de notaris niet de adspirant-kopers van de bijen volken mede te delen, dat het sterfgeval de bijen was aangezegd. Was dit niet het geval geweest, dan beschouwde men de bijen als veronachtzaamd en waardeloos. De moderne mens heeft als imker nog steeds dezelfde gevoelens ten opzichte van zijn bijen als de bijenteler van voor heen. Hij geeft daaraan op een minder zich naar buiten openbarende wijze ui ting, doch daarom niet minder gevoelvol. Hij, die eenmaal is gegrepen door dit edele spel van zet en tegenzet zal alleen dan afstand doen van zijn imker-zijn, wanneer hoge ouderdom of gebrek hem daartoe dwingen. De vereniging tot bevordering der Bijen teelt in Nederland hoopt op de te houden tentoonstelling in het Cultureel Centrum te IJmuiden in de eerste week van sep tember, u meer te mogen vertellen over de verhouding „Mens en bij". 10 augustus 1959 J. G. Koning Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN ZONDAG A.S. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-Z. Telefoon K 25608249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. de Jong, Brederoodseweg 46 Tel. 7548 Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis H. A. Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds. J. C. Maris n.m. 4 uur ds. S. Wijnsma Broek op LangeJijk Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 nur Hr. G. J. A. van Staden, Utrecht Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur ds. J. Blaase. den Helder Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds. G. Nijenhuis, Zangdienst Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. G. H. van Willenswaard 19 uur ds. D. ter Steege, Overveen Musis Sacrum, 10.15 uur ds J. J. v. Ravenswaay Alkmaar Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer, Surinamestraat 4

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1