SaripoorftWeehblad De Natuur thuis. dd van de Heer Verkruyssen Dat is alies wat ik heb. Ned. Ver. v. Huisvrouwen Speldjesdag „Herwonnen Levenskracht" avond" van >chen - Dui" ndagsschool lerv, Gemeente. Bridgeclub De Kennemers. R.K. Kerkf Santpoort IZOHBAfiSDlENST ARTSIS J Predikbeurten TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Zaterdagmiddag Straatcollecte voor de Kankerbestrijding Postduivenberichten. Algemene Bond Ouden van Dagen. Is Bijbelstudie nu wel noodzakelijk. ng no 36 reft 31 iklaan 45 n rij Cornegge n 8619 Vrijdag 4 sept. 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 augustus heeft de heer Ver- -r het laatst les gegeven aan net den Bijbel", wegens het de pensioengerechtigde leef- werd een loopbaan van 45 Ihr. Onderwijs afgesloten, inaeren heeft hij in de loop i, welke hij Hoofd van de tpoort geweest is, mede mo ten. De heer Verkruyssen r in hart en nieren, die zich Ede en volle toewijding aan k onderwijs heeft gegeven. !ze dit wordt gewaardeerd is mdubbelzinnige wijze geble- t bestuur werd hem een af- e aangeboden in „Velser- r druk bezocht is. Wij za- ethouder van onderwijs, de ier, de wethouder van finan- A. de Jong, in zijn kwali- ;itter van het Convent van in de gemeente Velsen, de in het L.O., de heer Veld- erkeraad van de Gerefor- hoofden en leerkrachten van :n, oud-leerkrachten van de den Bijbel" (de heer en r waren er speciaal voor uit nen), en voorts oud-leerlin- vele vrienden en bekenden, heer Verkruyssen en zijn l kwamen drukken om hem aor alles wat hij voor het rijs, speciaal in Santpoort, Verschillende toespraken teld van het aanbieden van n de receptie weftl door het le fam. Verkruyssen, en het diner aangeboden. Aan dit Bede aan de heer en Mevr. n. De heer Griffioen zal de ,?ssen als Hoofd van de |en. tber prees, als waarnemend hartelijke en goede samen- :e er steeds geweest is tus sen het bestuur en het Hoofd der school. Uit dankbaarheid werd door het bestuur mede namens de leden der schoolvereni ging, een tuinameubelement aangeboden. De heer Verkruyssen memoreerde enkele belangrijke momenten uit zijn leven en dankte voor alles wat deze dag is ge daan om zijn afscheid zo prettig mogelijk te maken. 's Avonds was de heer Verkruyssen met zijn familie te gast op een zeer goed ge slaagde feestavond, welke hem door oud leerlingen van de school is aangeboden. Het afscheid van de leerlingen vond maandagmorgen plaats. Mogen er voor de heer Verkruyssen nog vele en gezegende jaren aanbreken. HOOFD „SCHOOL MET DEN BIJBEL". Aan het diner, dat zaterdagavond in Vel- serend werd gegeven ter gelegenheid van het afscheid van de heer Verkruyssen, vond tevens de installatie plaats van het nieuwe Hoofd, de heer C. J. Griffioen. De heer Touber riep hem met zijn echtge note een hartelijk welkom toe en sprak de wens uit dat hij vele jaren onze school mag leiden en dat de samenwerking met hem even voortreffelijk mag zijn als dit steeds met de heer Verkruyssen het ge val is geweest. In een geestige toespraak dankte de heer Griffioen voor het in hem gestelde ver trouwen. Hij hoopt een waardig opvol ger van zijn voorganger te zijn. De heer Griffioen (49) werd geboren in Abcoude. Van 19321946 was hij als onderwijzer werkzaam aan de Bilderdijk- school in Den Haag. Van 1946 af is hij Hoofd van de Keuche- niusschool in Huizen. Per 1 september is hij zijn arbeid in Santpoort begonnen. Zijn toekomstig adres is Wynoldy Da- niëlslaan 1. Gaarne willen wij even herinneren aan de middag die op donderdag 10 sept. als opening van het najaarsseizoen door het Bestuur van de Afd. Santpoort aan haar leden zal worden geboden. Mej. Spruit, inwoonster van Velsen, zal om 2 uur die middag in de zaal van 't nieuwe Jeugdhuis aan de Schipbroeker- weg met enige mannequins een mode thee verzorgen. Introductie toegestaan. Van 7 tot 14 sept. houdt Herwonen Le venskracht haar jaarlijkse speldjesdag. Het zou èn voor de patiënten èn voor de medewerk (st)ers een grote voldoening zijn, wanneer deze speldjesdag een groot succes werd en zelfs boven de vooraf gaande jaren zou uitsteken. De Vereniging is U wellicht reeds be kend. Vijf en veertig jaar hebben wij de strijd tegen de tuberculose gevoerd. Wij bouwden het bekende sanatorium „Berg en Bosch", waarmee vóór de oorlog reeds een bedrag van 3.200.000,was gemoeid. In de loop der jaren konden daar 15.000 patiënten worden verpleegd. De verpleegkosten van deze en andere patiënten lopen in de millioenen guldens, die onze Vereniging heeft kunnen bijeen brengen. Sinds 1952 beweegt Herwonnen Levens kracht zich ook op andere terreinen van de volksgezondheid, zoals rheumabestrij- ding, kinderuitzending, uitzending van rustbehoevenden, gezinsverzorging bij ziekte en bestrijding van suikerziekte. Voor deze doeleinden gaf onze Vereni ging in totaal reeds ruim 2.500.000,- uit. Dit alles kost veel geld, hetwelk voor een zeer groot gedeelte uit vrijwillige grote en kleine giften beschikbaar moet komen. Daarom houden wij al sinds 1914 jaarlijks onze speldjesdag en bevelen wij deze ten zeerste bij u aan. dagavond in de „Dojo" van meer dan we hadden ver- ol, eivol, wat is de meest trap? was de mooie ze vooruitstrevende vereni- leiding van de trainers, de zagen we voor alle banden, bereikte graad een su- Judo. Hieruit blijkt te over ■send, allesomvattend, deze rken met hoofd, hersens, en lijk! Geen krachtprestaties, io juist niet, hersenwerk met raind lichaam. -t voor alle leeftijden, voor ;n standen!, mits men zich pen aan een door en door ling en absolute orde. smaal niet „gekletst", even naar begroet, verder zagen werken, „Judo", dat was le bedoeling? pauze, waarvoor we door and alle deelnemende 40 en vloeren, zagen we nog ig examen door drie zwarte evordering van 12 leden tot jraad. Meer was niet mo- avond, de anderen moeten :hten. verden: Astrid Oudendijk, dijk, Henk Schram, Ruud -hesbergen, van „slip" tot 3as en Dick Blom, tot geel; 'eld, J. Belt, J. Mackaay en ijl tot Oranje; Jaap Meijer :eliciteerd met het behaalde ge reclame voor „Dschen- haar gewone oefenavonden donderdags, hierdoor zeker ingstelling zal trekken. iet de aanvang van het win- e Gemeente begint de Zon iet 6 sept. maar 20 sept. a.s. 'olgende wijzigingen aange- lagsschool is vanaf 20 sept. irgens om 10 uur. :jes komen dan in de Adolf assauschool, tegenover de n, die voorheen in de kerk gaan naar het Jeugdhuis, ering diene ten gerieve van nderen. Men kan nu in ge- naar de kerk gaan, een ijn eigen dienst, en daarna i huiswaarts keren. Dit ver- elligheid in het gezin, n worden zonder uitzonde- a.s. verwacht. Brengen jul- vriendjes en vriendinnetjes :ijn hartelijk welkom. Ik wist, dat hij zou komen. Na zijn ont slag uit de gevangenis had hij geen on derdak. Tegen de avond komt hij een beetje ver legen binnen. Wat versuft verontschul digt hij zich, dat hij te laat is. Als ik hem vraag, of hij bij familie is geweest, kijkt hij me aan, of hij zeggen wil: „Dat weet je toch wel, dat ik daar niet be hoef aan te kloppen." Zijn mond zegt: „Nee, meneerik durfde niet." Vier maal is hij aan de deur geweest en tel kens ging hij ook weer terug. Nu is het mijn beurt om verbaasd te zijn. Hij niet durven! Hij zit nu voor me en als ik naar zijn be zittingen vraag, zegt hij smalend: „Dit is alles wat ik heb." Daarbij toont hij een pakje, waarin een kerkboekje, dat iemand hem in de cel cadeau heeft gegeven. „Dit is alles wat ik heb." Och, je raakt aan heel wat dingen gewend in het leven, toch zal ik hieraan nooit wennen. Honderden van dezulken heb ik reeds gevraagd: „Wat zijn je bezittingen? Wat voor contacten bestaan er met de bui tenwereld? Schrijf je nog we' eens naar familie?"Even een pijnlijke stilte... Dan: „Niets. Niemand meneer. „Dit is alles wat ik heb." Het echoot na in m'n hart. Ik kijk uit het raam en zie m'n kinderen spelen. Boven het gejengel van een draaiorgel in de straat hoor ik mijn vrouw haar vreugde uitjubelen. Ik kijk nog eens naar m'n vriend met zijn pakje in de hand. Ik zeg zacht voor me uit: „Dit is alles wat ik heb". Gelukkig, denk ik, zijn er nog mensen, die dat wei nige, dat hij heeft, willen aanvullen. Mensen, die de ledige hand willen druk ken in warme genegenheid. Dit is de hand van de RECLASSE RING. Dit is de hand, die wil opbeuren, leiden en wijzen naar een andere, betere toekomst: naar een nieuw begin. Terwijl ik dit zeg, fluistert het duiveltje in Uw hart: „Och, wat, eigen schuld; moeten ze maar zorgen uit de bajes te blijven". Kijk eens even rond en zie, wat God U gaf. Kunnen we hierop aanspraak ma ken op grond van enig goeds in ons? Zijn wij zulke „brave Hendrikken"? Neen, wat we aan goeds ontvingen, het is van God alleen. In deze ootmoedige, dankbare geest, wil len we hem, onze vriend met dat ene pakje in de hand, tegenkomen. We kun nen, we mogen er ons niet van af ma ken. U vraagt: „Hoe kan ik hem hel pen?" De RECLASSERINGSDAG na dert. Door u als collectant te melden, of indien u dit niet mogelijk is, een bijdrage te geven. Samen willen wij onze dank baarheid uiten, dat wij zoveel meer heb ben dan hij. Ónze vriend met dat pakje had u en mij iets te zeggen, 't Was wei nig: „Dit is alles wat ik heb." Maar hij zegt ons juist genoeg om wakker ge schud te worden, dat het tijd is, dat wij eens iets gaan doen. J. B. HOEVERS. Reclasseringscollecte van 1427 septem ber. VELSEN WINT OOK TWEEDE JUBILEUMSWEDSTRIJD. Voor de jubileumswedstrijden van de vroegere Haarlemse Voetbal Bond speel de Velsen zondag j.l. tegen VSV 3. De Velsenaren misten nog steeds van Scha- gen, Graman en Schoorl, terwijl ditmaal ook Jan van Bugnum niet van de partij was. Op zijn rechtsbackplaats stond nu Dekker en als rechtsbinnen fungeerde Van Kaam. Doordat Van den Pieterman geroepen werd om de plaats van de geblesseerde Kaasenbrood onder de lat in te nemen, was de middenvoorplaats vacant geko men. De taak van aanvalsleider had men nu toevertrouwd aan Hoogzaad. Van den Pieterman heeft laten zien, dat hij ook als doelman tot goede prestaties kan komen. Trouwens, dit was ons al bekend, want ook in de proefwedstrijden om te komen tot de samenstelling van een Velsens Jeugdelftal (Sportweek 1959) had hij onder de lat gestaan en toen reeds was ons zijn snelle reageren opge vallen. Op de rechtervleugel was Wittebrood ook weer van de partij en deze speler bracht vooral voor de rust vaart in de Velsen-aanvallen. Linksbinnen stond Om- bergen. Het debuut van deze ex-VSV'er was zeker niet onverdienstelijk. Wat ons echter nog niet opgelost lijkt, is de vraag, wie in de naaste toekomst linksbuiten zal spelen. Dat dit Molenaar zal zijn, geloven we niet, want deze spe ler deed op de hem vreemde plaats nog al onwennig. Hoewel zoals uit bovenstaande blijkt Velsen dus niet op zijn sterkst in het veld verscheen, waren de geelblauwen aanvankelijk toch heer en meester van het terrein en moest de VSV-verdediging herhaaldelijk in actie komen. De IJmui- denaren deden inderdaad hun best onheil te voorkomen, maar ze slaagden daarin niet ten volle. Eerst moesten ze toezien, hoe Ombergen zijn club de leiding gaf en daarna was het Hoogzaad die deze 10 voorsprong zelfs tot 30 vergroot te. Zoals het in zulke gevallen meer gaat, ging Velsen nu wat kalmer spelen. VSV' slaagde er voor de rust in met een voor Van den Pieterman niet te houden schot de stand op 31 te brengen. Na de rust kwam VSV nog meer los. Het leek plotseling bij Velsen wel niet meer te willen en de IJmuidenaren had den de geelblauwe voorhoede nu stuk ken beter in bedwang dan voor de rust. Het bleef dan ook aan Velsen-zijde bij de drie in de eerste helft gescoorde doel punten. VSV echter slaagde er in met een effectvol schot Van den Pieterman nog een keer te passeren, zodat de eind stand 32 werd. BLOEMENDAAL—TERRASVOGELS UITGESTELD. De jubileumswedstrijd voor de afdeling Haarlem van de KNVB tussen Bloemen- daal en Terrasvogels, welke voor zon dag a.s. was vastgesteld, gaat niet door. TERRASVOGELS NAAR OG-TOERNOOI. Met Onze Gezellen, AGS (Amsterdam) en EHS neemt Terrasvogels zondag a.s. deel aan een door Onze Gezellen uitge schreven toernooi. Op 2 velden wordt om half twee begonnen met Onze Ge zellenEHS en TerrasvogelsAGS. De wedstrijden duren tweemaal een half uur. Dan volgt er een pauze van een half uur, waarin welpen van Bloemendaal en Onze Gezellen zullen laten zien, waar toe ze in staat zijn. Daarna spelen de winnaars en de verliezers van de toer- nooi-deelnemers tegen elkaar. VETERANEN VINDEN ELKAAR. Dit jaar zijn de veteranen van Terras vogels ondergebracht in het derde elftal dezer vereniging. We vernamen uit goe de bron, dat Röbken c.s. voornemens zijn dit seizoen de kampioensvlag te hij sen. HET TERRASVOGELS-ELFTAL. In het toernooi van OG komen de Vo gels uit met: Drost; Cardol en Van Gel der, Nieuwenweg, Disselköter en Van Eden; Ryke, Bos, Timmer, Thoolen en Bouwer. INDELING COMPETITIE. De tweede elftallen van Velsen en Ter rasvogels zijn resp. ingedeeld in de le klas B en 2e klas D van de afdeling Haarlem van de KNVB. De derde elf tallen van beide clubs zijn in één afde ling ondergebracht, n.l. in de 3de klas A. Terrasvogels 4 vond onderdak in 3 C, Velsen 4 in 3 D en Velsen 5 in 4 B. VELSEN 2—DEM. Het tweede elftal van Velsen komt reeds zondag a.s. voor de competitie in het veld. Het speelt dan om half 3 op eigen terrein tegen DEM 2. Naar we verne men, hebben de Velsen-reserves ernstige plannen om aan het einde van het ko mende seizoen te promoveren. En dit is toch ook feitelijk een gebiedende eis, want de afstand tussen het eerste en tweede elftal is inderdaad te groot. DE COMPETITIE BEGINT. Op zondag 13 september begint voor de meeste clubs de competitie. Ook voor Velsen en Terrasvogels zijn dan wed strijden vastgesteld. Velsen trekt die dag naar de Alkmaarse Boys, terwijl Ter rasvogels thuis speelt tegen EHS. A. v. d. AART f Op 68-jarige leeftijd is woensdag 26 augustus te Haarlem overleden de heer A. v. d. Aart, de voorzitter van de Afd. Haarlem van de KNVB. De heer van der Aart was in de voet balwereld een zeer geziene persoonlijk heid, hetgeen de grote belangstelling bij zijn uitvaart op 29 augustus nog eens duidelijk onderstreepte. Het tragische bij dit overlijden was, dat de overledene, die zo'n werkzaam aan deel heeft gehad in de voorbereiding voor de viering van het 60-jarig jubileum van de afdeling Haarlem en die zich van de herdenking van dit jubileum zoveel had voorgesteld, aan de vooravond van de festiviteiten het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld. ONDERLINGE CLUBWEDSTRIJDEN Afd.A: (max. 84 MP) 1: Mevr. Spruyt- Hr. Paats 54,76%; 2: Heren v. Rij-Mains 53,57%; 3: Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 51,19%; 4: Heren Seegers-Weyers 50,00 5/7: Heren Steinberg-v. Amerongen 48,81%;5/7: Heren Andela Sr.-Bode 48,81 5/7: Fam. Witmond 48,81%; 8: Fam. Rietdijk 44,05%. Afd. B: (max. 72 MP) 1: Heren v. d. Wall-v. Thiel 59,03%; 2: Dames Kuhl- man-v. Amerongen 58,33%; 3: Heren Kleefstra-Bodewes 56.94%; 4: Mevr. Nieuwenhof-HH. Vader/Wierda 54,86%; 5: Mevr. Edeling-Hr. Bouman 50,00%; 6: Dames Seegers-Andela 49,31%; 7: Fam. Dekker 42,36%; 8: Dames Vader- Weyers 40,97%; 9: Dames Muller-Smak- man 58,19%. De tentoonstelling „De Natuur Thuis" wordt gehouden van 36 september '59 in het gebouw van het Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden, (openingstijden: 9.00 uur v.m.10,30 uur n.m.: 's zondags van 2.00 uur n.m. 10.30 n.m.). Zij is georganiseerd door de Tuinbouw - studieclub Velsen, de afd. Velsen van de Nederlandse Vereniging tot Bevorde ring van de Bijenteelt, de Volière vereni ging „Fauna Felisena", de Aquarium vereniging Velsen, de Fotokring Velsen en enkele aanverwante verenigingen. Voor wie vragen heeft over de werkwij ze van deze verenigingen en over wat zij voor hun leden kunnen doen, wordt op zaterdagavond 5 september in de film zaal (boven) van het tentoonstellings gebouw (Cultureel Centrum) een open j forum gehouden, o.l.v. de voorzitter van S de organisatiecommissie, de heer J. G. Nolst Trenité. Bestuursleden van de betrokken vereni- gingen zullen daar vragen beantwoorden. Ieder, die hiervoor belangstelling heeft, wordt verzocht zijn vragen schriftelijk in te dienen bij de secretaris van de organi satie-commissie, de heer C. Hartman, Reggestraat 21 te IJmuiden, vóór 2 sep tember a.s. Ook mondeling, tijdens het forum ge stelde vragen, zullen voor zover de tijd het toelaat beantwoord worden. De vragen zullen anoniem worden be handeld. Voor hen, die belangstelling hebben om een van de liefhebberijen in kwestie tot de hunne te maken, ligt hier een kans om in korte tijd de gewenste gegevens te ont vangen en deze uitvoerig toegelicht te krijgen. Een aantal van de bezoekers van de ten toonstelling „De Natuur Thuis", die van 3 tot en met 6 september in het Cultureel Centrum te IJmuiden wordt gehouden, zal niet slechts aangename indrukken rijker huiswaarts keren, want: aan elke 200ste bezoeker zal namelijk door de Tuinbouwstudieclub een boeket bloemen worden aangeboden; elke 500ste bezoeker ontvangt een pot Nederlandse bijenhoning van de Bijen vereniging; elke 1000ste bezoeker, naar keuze, een aquarium met siervissen of een kooi met een echtpaar zebra-vinkjes van respectie velijk de Auquariumvereniging of de Vo lièrevereniging. Zondag 6 september H.H. Missen 7, 8.15, 11.30 uur. Hoogmis 9.30 uur. Lof 7 uur. Dinsdag 8 september Maria Geboorte 7 uur Gezongen H. Mis Zaterdag 12 September Te half 8 Broederschapslof Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls. laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Z01NDAG A.S. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, Cura<;aostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 Gereformeerde Kerk 9.30 en 5 uur drs. G. H. Homans van Heemskerk Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur Candïdaat M. Rebel Hilversum n.m. 4 uur ds. J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur mej. da. M. Keyser, Hoofddorp Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds. J. van Beek, Uitgeest Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. H. Klein Wassiuk, Bergen 19 uur ds D. Broers, Amsterdam Musis Sacrum, 10.15 uur ds. G. H. van Willenswaard Jeugdhuis, Jeugddienst de Heer G. J. Kwakkel, IJmuiden Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor zieken vervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer Surinomestraat 4 Welk meisje wil collecteren? Aanmelden Vrijdagavond bij mevr. Nuyens, Rijksweg 466 P.V. „SNELLE WIEKEN". Wedvlucht Roosendaal op 30 augustus 1959. Gelost om 8 uur met N.N.W. wind, af stand 90 km. Eerste duif 9.33, laatste duif 9.46. In concours 197 duiven. H. Miggels 1-10-27. A. Tabernal 2-3-6-7-9-11-14-15-19-28. A. Punt 4 H. Handgraaf 5-12-31-35. P. Bierdrager 8-23. C. Koks 13. A. C. Tabernal 16-25-32. P. Rozemeyer 17-40. P. H. Tiebout 18. A. Tervoort 20. C. Korthouwer 21. J. Heeremans 22-24. E. M. Gorter 26-36. A. T. Baak 29. J. Molenkamp 30-33. J. Hoogzaad 34. Dijkman 37. B. Jenninga 38-39. Nu de wintermaanden weer voor de deur staan nodigt bovengenoemde bond al de ouden van dagen boven de 65 jaar uit de sociëteit in het badhuis aan de Wüste- laan te bezoeken. Deze is geopend iedere dinsdag- en vrij dagmiddag van kwart voor 2 tot 5 uur. Ieder is welkom. Over dit onderwerp zal de bekende Am sterdamse hoogleraar Prof, Dr. G. C. van Niftrik op een conferentie van de Ne- derlandsche Zondagsschool Vereeniging spreken. Deze conferentie wordt gehouden in het Haarlemse Concertgebouw, Lange Be- gijnestr. 13 op zaterdag, 19 september a.s. Aanvang 2.45 uur. Bovendien wordt een tentoonstelling in gericht van hulpmiddelen bij de gods dienstige opvoeding naast een rijke ver scheidenheid van Bijbelse archeologische voorwerpen. De avondbijeenkomst wordt gewijd aan de viering van het Kerstfeest in woord en beeld, onder het motto: „En het ge schiedde in die dagen De deelname aan deze conferentie be hoeft niet beperkt te zijn tot leden-Zon- dagsschoolleiders(sters), maar staat ook open aan alien, die enige belangstelling gevoelen voor de godsdienstige vorming van het kind. In het bijzonder wordt gedacht aan ouders, onderwijzers, jeugdleiders, predi kanten etc. Opgaven: Nederlandsche Zondagsschool Vereeniging, Bloemgracht 79, Amster dam. Tel. 44020.

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1