'I Moeder ,Een een vriendelijk mens geeft ze beide. WERELDDIERENDAG. ZENUWRUST Postduivenberichten. Bridgeclub „De Kennemers" Schaakclub „Santpoort" Burgelijke Stand. De fa. Wezelman in een nieuw pand. nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Hervormd Zangkoor. Culturele Agenda. R.K. Kerk, Santpoort Voor hel here Baby-huidje "★BABYDERMKM Predikbeurten TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. 30e Jaargang no 37 Redaktie :j Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 MUIS SanfpoorftWeeftMad aan Vrijdag 11 sept. 1959 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na <6 uur telef. 7029 Er wordt wel eens gemopperd over de toenemende invloed van psychiaters bij de rechtspleging, die „iedere" wetsover treder min of meer ontoerekeningsvat baar verklaren met als gevolg „veel te lichte straffen", welke bovendien zou- der, worden ondergaan in inrichtingen, waar het heus niet zwaar valt een poosje te vertoeven. Desondanks open- haart zich op verheugende wijze elk jaar op de Nationale Reclasseringsdag de of ferzin van het Nederlandse volk, die tot ver over onze grenzen bekend is. Inderdaad wordt bij de berechting steeds meer aandacht geschonken aan psy chiatrische inzichten en streeft men ten opzichte van het gevangenisstelsel naar een persoonlijker behandeling. Bedenk hierbij intussen wel, dat het verlies van vrijheid een zeer gevoelige straf betekent, waarbij overigens het element opvoeding in sterke mate vertegenwoordigd is. Dit laatste element domineert zelfs vaak ten einde straks de overgang naar de vrij heid natuurlijk een vrijheid in gebon denheid, hetgeen voor ons allen geldt zo vloeiend mogelijk te maken. Wij leven wat betreft berechting en re classering in een tijd van overgang en gedurende dergelijke perioden laten zich altijd pessimistische geluiden horen en blijken allerlei weerstanden, dikwijls voortspruitende uit onkunde, bekrompen heid of een zich niet los kunnen maken van het oude. Maar de groei naar een nieuwe tijd, waarin andere normen gel den, is niet te stuiten en het verleden is daarom met talrijke voorbeelden de noodzakelijkheid van deze groei te be vestigen. Wij vertrouwen dan ook op het gezonde verstand van ons volk, dat ongetwijfeld de nieuwe geest, die rechters en reclas- seerders bezielt, zal aanvoelen en be grijpen en ook zal weten te aanvaarden, ondanks de „mislukkingen", die overi gens gering in aantal zijn. Wat de ver andering van het strafstelsel betreft: ver geet niet, dat het overgrote deel van de delinquenten hiervan de zegenrijke ge volgen zal ondervinden. Staar u vooral niet blind op het geringe aantal, dat de „modernisering" van onze gevangenis sen niet ziet als een goed doel, maar slechts als middel de straf ontijdig te doen beëindigen. Het behoeft geen nader betoog, dat de Rechterlijke Macht ook de belangen van de gemeenschap geen ogenblik uit het oog zal verliezen. Intussen zullen de nieuwe ideeën be treffende berechting en reclassering, ge grondvest op eerbied voor de mens en dus zedelijk volkomen verantwoord, het arbeidsterrein van de reclassering niet onaanzienlijk uitbreiden en dat betekent ook, dat de zakelijke kant meer dan voorheen grote aandacht vraagt. In dit verband halen wij een gezegde aan van Charles Haddon Spurgeon: een handvol hulp is beter dan een karrevracht zuch ten en preken! En die „handvol hulp" willen wij dan in dit geval zuiver zake lijk bekijken, ofschoon wij de nadruk blij ven leggen op de morele en zedelijke ver heffing van de gevallen mens. Het is wel bekend, dat de regering subsi dies verstrekt aan de verschillende reclas- seringsinstellingen, maar toereikend zijn die niet. Vandaar één dag per jaar een dringend beroep op uw offerzin ten be hoeve van de reclasseringsarbeid. Die dag is de Nationale Reclasseringsdag, waarbij wij allen mogen denken aan de woorden van Jezus Sirach: een woord is dikwijls'aangenamer dan een grote ga veen een vriendelijk mens geeft ze beide! W. Beiboer. Reclasseringswcek van 14 t/m 27 sept. „Uit het leed, dat wij de dieren aandoen, dringt zich aan ons de verplichting op, al het mogelijke te doen, ten goede van de schep selen Gods. Wanneer ik een in sect uit de nood help, doe ik niets anders, dan te proberen iets van de immer nieuwe schuld der men sen aan de dieren af te betalen." Albert Schweitzer 4 oktober is de dag van de dieren! Maar ook van de mensen? Wij zien dieren in hun nut, gratie en schoonheid (zijn ze niet vaak de mooi ste en natuurlijkste filmsterren?), in hun trouw en aanhakelijkheid en gezelligheid, in hun soms enorme kracht en tegelijk in hun afhankelijkheid van de mens; we zien ze, als we de kunst verstaan om ook met onze ziel te kijken, als mede schepselen. Hoe graag zouden wij over veel dieren, waarmee we elke dag in aanraking ko men, willen vertellen. Denk b.v. aan de hond Een trouwe vriend, een hond, wie men zijn have Zijn goéd, zijn kind'ren rustig toever trouwt Het is een ongeschreven wet dat men die gave: - Een Godsqeschenk héél hooq in ere houdt! Maar als wij de woorden: ketting- of zwerfhond noemen, weten wij al dade lijk hoe laat het is! In ons land zijn vele tienduizenden ket tinghonden. Toen wij aan een eigenaar vroegen waarom hij zijn hond „levens lang" had gegeven, antwoordde hij: „Zo moet je hem vals maken". En zwerfhonden, achOnze dieren asiels, over het gehele land verspreid, kunnen ze vaak niet bergen. Men zet zijn hond soms uit de auto zo maar op een verkeersweg; ook worden ze wel in bossen achtergelaten. Wij zullen nu maar verder zwijgen over de andere middelen, welke worden toe gepast om ze kwijt te raken. Eigenlijk moest Werelddierendag een overbodige instelling zijn, omdat men sen dieren behoorden lief te hebben en deze, als hun medeschepselen, goed dienden te behandelen. Helaas voeren zoals gezegd de fei ten in dit opzicht maar al te vaak een aflöere taal. Men behoeft slechts de kran ten op te slaan om te zien waartoe de mens in deze in staat is. Zeker: wij wil len niet al te pessimistisch zijn, want bij vroeger dagen vergeleken, is er op het gebied van de dierenbescherming een grote vooruitgang te constateren. Het getuigenis van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren waarvan onze geëerbiedigde Vorstin Beschermvrouwe is vond op velerlei gebieden algemeen klankbodem. Zij is aangesloten bij de Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren, welke in 1950 werd opgericht, waarbij thans vrijwel alle dierenbeschermingsverenigingen uit de gehele wereld zijn aangesloten. Verheugend is verder, dat de zaak der dierenbescherming de Kerken hoe langer hoe meer ter harte blijkt te gaan en last not lease u'at in de Staten-Generaal een ontwerp van wet tot wijziging van de artikelen 254 en 455 van het Wetboek van Strafrecht en andere voorzieningen op het gebied der dierenbescherming be handeld zal worden. Toch mag deze verheugende ontwikke ling ons niet blind maken voor het on noemelijke leed, dat de dieren nog dag in, dag uit, wordt aangedaan. Gelukkig behoeft niet alle dierenmishandeling uit een soort sadisme te worden verklaard, want meestal geschiedt dit kwaad uit on nadenkendheid. Maar moedwillig of on doordacht, het mishandelen van dieren wijst op een onjuiste instelling, die liever vandaag dan morgen correctie behoeft. Met blijdschap mag worden vastgesteld, dat de tijd voorbij is, waarin men de lief de voor dieren als iets „sentimenteels" beschouwde en de dierenvrienden voor niet geheel en al volwaardig aanzag. Wat deze liefde dan wel is? „De liefde voor het dier is een op dracht!" Wat een opdracht is, weten wij allen; het is een eis, een soort categorisch im peratief, een „Gij zult!" Ieder welden kend mens ziet het als een plicht, welke de eerbied voor het leven hem oplegt. Maar van welke kant men de kwestie van de liefde voor dieren en de dieren bescherming ook benaderen mag, hoofd zaak is, dat zij in de praktijk wordt ge bracht! En het is dan ook in deze geest, dat wij straks de vierde oktober willen herden ken, namelijk als een dag, waarop de mens zich bij vernieuwing bewust wordt van zijn verplichtingen tegenover het weerloze schepsel, dat zo in alle opzich ten van hem afhankelijk is. G. Nieuwenhuijsen. P.V. „SNELLE WIEKEN". Wedvlucht vanuit Buffel (B.), op zon dag 6 sept. 1959. Afstand 150 km, gelost om 7.45, met N.O. wind. In con cours 157 duiven, eerste duif 9.59, laat ste duif 10.17. M. Jansen 1; P. Rozemeyer 2-31; A. C. Tabernal 3; E. M. Gorter 4-22-30. A. Punt 5-6; J. Molenkamp 7-15; A Taber nal 8-10-11-18-21; W. Miggels 9-17-24- 26; J. A. Andriesma 12-20-27; C. Koks 14; Jac. Hoogzaad 13-19-28-29; Oghman 16-23; P. Bierdrager 25; W. Handgraaf 32. POSTDUIVENVER. „DE LUCHT POST". Zondag 6 sept. werd de wedvlucht ge houden voor jonge en oude duiven vanaf Duffel (B.) 145 km. De duiven werden om 7.45 gelost met windstil weer. De eerste duif werd om 10.01 uur ge klokt. Totale uitslag: P. v. Zijl 1-5-15. G. Brouwer 2-4-7-8- 10-18. W. Dekkers 3-12. B. v. d. Wensch 6. G. Bierman 9-14-17. P. Ber- sée 11. W. Bakker 13-21. Th. v. Zwie- ten 16. G. Maas 19. J. Brans 20. Nu het winterseizoen voor de deur staat is door de T.C. een aantrekkelijk pro gramma opgesteld, waarbij de winter competitie de belangrijke plaats inneemt. Deze zal worden afgewisseld met per centagewedstrijden, viertallenwedstrijden en vanzelfsprekend onze Kerstdrive enz. Er zal dus voor ieder wat wils zijn. Mochten er onder onze dorpsgenoten nog bridgers zijn, die met wedstrijdbrid- ge willen kennis maken, zij zijn altijd van harte welkom op onze clubavond (donderdag) in café „de Weyman". De onderlinge clubwedstrijd van 3 sept. gaf het volgende resultaat: Afd. A: 1. Mevr. SpruytTh. Paats 64,90 2. Heren Andela Sr.Bode 63,69%; 3. Fam. Rietdijk 53,57%; 4. Heren v. d. Wall-—v. Thiel 50,60 5. Mevr. KroneTh. Andea Jr. 50,00%; 6. Heren Porckv. Ry 40,48%; 7. Fam. Witmond 39,88%; 8. Heren Sergers Weyers 37,50 Afd. B: 1. Mevr. EdelingHr. Bouman 61,90%; 2./3. Fam. Dekker 58,33%; 2/3. Dames Kühlmanv. Amerongen 58,33%; 4/5. Dames NieuwenhofWeyers 47,62 4/5. Heren Steinbergv. Amerongen 47,62%; 6. Dames SprangMuller 46,43 7. Dames SeegersAndela 41, 7 8. Heren BovenusWierda 38,10%. De onderlinge zomer-competitie loopt naar het einde. Nog één ronde en dan kunnen de prijzen aan de hoogst-geplaat- sten uitgekeerd worden. De belangstel ling ervoor bleef gedurende de hele zo mer onverminderd voortduren en werden er heel wat mooie en interessante par tijen gespeeld. De meeste punten werden volgens de verwachting behaald door de schakers van groep I. Dit wil echter geenszins zeggen, dat ze steeds 'n walk-over" had den, integendeel: ze moesten vaak lang durig tegen 'n lager-geklasseerde strijd leveren alvorens de zege behaald werd. In ieder geval werd er weer veel prac- tische kennis opgedaan en dat was in hoofdzaak ook de bedoeling. Men kan er in de op handen 'Zijnde winter-competitie zijn nut van hebben. Wat de stand in zomer-competitie be treft zijn P. Sterk, Blansjaar en Kroone al zeker van een prijs. De laatste ronde verliep als volgt: Stalvoort-Kesting 01, Kroone-Lubken 10, Lammertsma-Oosterling 01, Kip- Sterk Jr. 01, Parson-Seijsma YiY2, Baljet-Pels 01, v. d. Berg-Geus Yi y2, Schuurman-Koolhaas 10, Kievit- Sterk Sr. 01. Algemene 22ste Jaarvergadering. Deze zal nu definitief plaatsvinden op 15 september a.s. De voornaamste agen dapunten zijn: Indeling groepen Onder linge competitie en samenstelling 3 tien tallen voor de Bondscompetitie. Aanvang 19.45 uur. Nieuwe leden kunnen zich nog steeds aanmelden dinsdagsavonds in clublokaal Badhuis „Spaarnberg" a/d Wüstelaan. Bevallen: M. E. Morianer-van Polanen Oétel, dochter, Schuytstraat 32; J. W. Maarschalk-Vink, zoon, Burg. Enschedé- laan 47; C. J. van Bugnum-Boom, zoon, Bonairestraat 9. Ondertrouwd: F. Bijl, Paramaribostraat 38 en J. Cloo, Bilderdijklaan 1; J. W. L. M. Nederkoorn, Fr. Netscherlaan 37, en dr. P. J. van Dooren, Maastricht. Overleden: J. W. Bastiaan, 67 jaar, Kerkweg 42. Zaterdag j.l. opende de fa. Wezelman, sinds enkeie jaren gevestigd in het hou ten gebouwtje Rijksweg 306, haar nieu we showroom Hoofdstraat 121. Van een oud woonhuis hebben de aannemers de fa. Seventer, Arends en Smit, een zaak getoverd welke met recht een aanwinst voor Santpoort genoemd mag worden. Te samen met de zaak van de fa. Dort- mundt wordt het één artistiek geheel. Een grote collectie Radio-, Televisie- en electrische apparaten geven een indruk wat deze firma u kan leveren. Reeds vele jaren werd naar een grotere zaak uitgezien, thans echter is men er in geslaagd over een grotere en betere ruim te te beschikken, waardoor men meer service en overzicht kan worden gebo den. Vele bloemstukken gaven aan deze ope ning een feestelijk aanzien. Wij wensen de fa. Wezelman met deze nieuwe zaak veel succes. WAAROM IN VERBODEN RICHTING RIJDEN? WEET U, a. dat op het Velserduinplein drie van de vier langs het middengazon ge legen rijbanen in één richting verbo< den zijn voor alle rijverkeer? b. dat dit verbod op die drie rijbanen is aangeduid met het bekende balkbord en dat aan de zijde waar ingereden mag worden dit is aangeduid met het bekende vierkante blauwe bord met opstaande witte pijl? c. dat het veelvuldig voor komt dat rij verkeer - in het bijzonder wielrijders komende vanaf de Velserduinweg of Oosterduinweg, de kortste weg neemt naar de richting Wijk aan Zeeërweg en daardoor in verboden richting rijdt? d. dat het rijden in verboden richting niet alleen gevaarlijk is voor u zelf, doch ook voor tegemoetkomend ver keer op de voor deze toegestane rich ting op de rijbaan. De van Overheidswege genomen maat regel is in het belang van de veiligheid In het kader van uitwisseling van koren Gent (België)—-Santpoort, heeft er op a.s. zaterdagavond 12 sept. een Ontmoe tingsconcert plaats in de Herv. Kerk aan de Burgem. Enschedelaan alhier. Het concert is voor een ieder vrij toegang kelijk, en vangt aan om 20.15 uur. Ge zien het goed verzorgd programma wel ke beide koren zullen uitvoeren, beloofd het een goede avond „vol zang" te wor den. SEPTEMBER: 12 „Stichting De Veiser Gemeenschap" Sectie Muziek, 14.30 uur marswed strijden in Velsen-Noord. Santpoord Hervormd Koor, concert Herv. Kerk Santpoort. 17 „Stichting De Veiser Gemeenschap" Sectie Muziek, openluchtconcert door „Soli Di_o Gloria" in de Ker kerinklaan te Santpoort. 22 V.P.R.O. Bindingsavond in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-Oost. 25 „Stichting De Veiser Gemeenschap" Sectie Muziek, Zaalfestival Patro naatsgebouw IJmuiden-Oost. 29 Velser Kunstkring „Voor Allen", toneeluitvoering door de Nederland se Comedie in het Rex-theater te IJmuiden. OKTOBER: 3 t/m 10 BI MY. 3 Herv. Toneelgroep, 20 uur toneel voorstelling in het Herv. Jeugdge bouw. 5 Herv. Toneelgroep, als 3. 7 Chr. Film Actie(\Cefa), 20 uur Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.) filmvoorstelling. 10 Hooger Geest Ghesellen, toneelvoor stelling in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.). 13 Velser Kunstkring „Voor allen", toneelvoorstelling door Johan Kaart in het Rex-theater IJmuiden (0.). Toneelver. „Palvu", toneelvoorstel ling in het Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden. 14 Toneelver. „Palvu", als 13. 22 Velser Operakoor „Bel Canto", operaconcert in het Patronaatsge bouw IJmuiden. 24 R..K. Toneelver. „Kunst zij ons stre ven", toneelvoorstelling in het Patro- naatsgbeouw IJmuiden. 25 R.K. Toneelver. „Kunst zij ons stre ven", als 24. 26 De Plankeniers, toneelvoorstelling in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden (O.). 21 Oud Kath. Toneelver. „De Planke niers", als 26. 28 Gezamenlijke Ned. Herv. Kerkko ren uit de IJmond, gemeenschappe lijk concert in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat. ZONDAG 13 SEPTEMBER H.H. Missen 7 uur, 8.15, half 12; Hoog mis half 10. Te 7 uur Lof. MAANDAG 14 SEPTEMBER 7.15 Maria Garde (meisjes van 1217 jaar); 5 uur Maria Congregatie (Dames). DINSDAG 15 SEPTEMBER 8 uur Maria Congregatie (Jongevrou- wen) WOENSDAG 16 SEPTEMBER 7.15 Maria Garde (Jongens van 1217 jaar) DONDERDAG 17 SEPTEMBER 8 uur H. Familie (Heren). ZATERDAG 19 SEPTEMBER Half 8. Broederschapslof en Maria-uur. EEN GOEDE BEURT VAN VELSEN. In Zandvoort namen de Zandvoortmeeu- wen zondag j.l. hun met in hoofdzaak eigen krachten gebouwde tribune offi cieel in gebruik hetgeen natuurlijk met de nodige toespraken gepaard ging en nu ontving Velsen de vererende uitnodiging ter gelegenheid van dit heu gelijk feit een vriendschappelijke wed strijd te kome-n spelen. De geelbtauwen trokken met de volgende ploeg naar de badplaats: Van den Pieterman; Dekker en Blum; Spanjaard, Bakkum en Hijnen; Wittebrood, Van Kaan, Hoogzaad. Om- bergen en Wilms Floet. Hieruit blijkt, dat Kaasenbrood, Schoorl, Van Scbagen en Graman niet van de partij waren. Een en ander was voor Velsen ecbler geenszins een beletsel de Zandvoortse tweede klassers kranig partij te geven. Zelfs namen onze plaatsgenoten tot twee maal toe de leiding en was men na af loop geneigd te zeggen, dat, als er één partij de overwinning had verdiend, dat dit Velsen geweest zou zijn. Zij, die nog vóór hij z'n keeperstalenteu in één van de Velser Sportweek-proef- elftallen demonstreerde, profeteerden, dat Van den Pieterman een goede doelman zou zijn, hebben ook zondag j.l. weer ge lijk gekregen. Door zijn bliksemsnelle re actie verijdelde hij ook nu wederom een aantal serieuze pogingen van Zandvoort- zijde om tot een doelpunt te komen. Wie ook voor de Zandvoortse Meeuvswn een geducht struikelblok was? Jan Bak kum, Velsens spil, die nog weer eens voor de zoveelste maal toonde, dat de jaren (nog) geen vat op hem hebben Hij stond tegenover de oud-aanvalsleider van het Amsterdamse Ajax, Michel, die nu in Zantvoortmeeuwen op deze plaats opereerde. We zijn er van overtuigd, dat Michels gaarne zal willen bekennen, dat hij in Bakkum een lastige tegenstander had. Ook Ton Hijnen maakte het de Zandvoortse rechtervleugel niet gemak kelijk, in welk loffelijk streven Blum hem aardig terzijde stond. De linkervleu gel der badplaatsmensen had wat meer bewegingsvrijheid doordat Spanjaard wat al te veel van zijn plaats liep en Dekker meer het type van een halfspeler dan van een back was. In de voorhoede waren Wittebrood en Hoogzaad de mensen, van wie het ko men moest. Van Kaan en Omberg weer den zich verdienstelijk en Wilms Floet liet eenmaal op onbegrijpelijke wijze een dot van een kans ongebruikt. Bofte hier de Zandvoortse doelman ook Van den Pieterman had eenmaal het no dige keepersgeluk, toen één der Zand voortse aanvallers buiten zijn bereik kei hard tegen de onderkant van de lat schoot. Ondanks het feit, dat Zandvoortmeeu- wen voor de rust het beste van het spel had, had Velsen toch de „brutaliteit" door toedoen van Hoogzaad de leiding te nemen. Op werkelijk fantastische wij ze maakte Michels echter gelijk (11). Weer was het Hoogzaad, die de Zand voortse doelman wist te verschalken, maar in een periode, waarin de geelblau- wen wat behoefte hadden, om op adem te komen, maakte de thuisclub opnieuw gelijk (22). TERRASVOGELS IN HET OG-TOERNOOI. Met Onze Gezellen, AGS (A'dam) en EHS nam Terrasvogels zondag j.l. deel aan het door eerstgenoemde vereniging uitgeschreven toernooi. De loting had uitgewezen, dat voor de eerste ronde te genover elkaar kwamen te staan AGS en Terrasvogels en Onze Gezellen ver sus EHS. De Haarlemse Gezellen kenden geen me delijden met hun stadgenoten en brach ten hun een nederlaag toe. De Terrasvogels gingen met de kleinst mogelijke cijfers tegen AGS ten onder, n.l. met 10. Ze misten de steun van Van Gelder, Van Eden en Disselköter en daar het hun met schieten bovendien nog niet mee zat, valt de kleine neder laag feitelijk nog mee. Om de eerste en tweede prijs kampten dus Onze Gezellen en AGS, terwijl het om de derde en vierde plaats ging tus sen Terrasvogels en EHS. In deze ont moeting wisten onze plaatsgenoten met -1 te winnen en dit geeft moed voor de komende zondag, wanneer de Vogels tegen deze Haarlemse club voor de com petitie uitkomen. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Zondag a.s. gaat ook voor het lagere amateurvoetbal de strijd om de punten weer beginnen en hoe spannend de even tueel vooraf gespeelde beker-, serie-, ju bileums- of vriendschappelijke wedstrij den ook zijn geweest, ze kunnen volgens de doorsnee-voetballiefhebber niet jhalen bij genoemde strijd om de punten. Op deze eerste lager-voetbalcompetitie- dag komen ook Velsen en Terrasvogels reeds in actie, Velsen in Alkmaar tegen de Alkmaarse Boys en de Vogels op eigen terrein tegen EHS. De geelblauwe Velsenaren kunnen dus meteen flink aan de slag, want de Boys uit de Kaasstad lijken ons nu juist niet direct katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Het vorige seizoen zijn zij zeer serieuze candidaten voor de bo venste plaats geweest: Met één punt min der dan kampioen Vitesse bezette zij met 31 punten uit 22 wedstrijden de tweede plaats. We hebben echter ver trouwen in de ploeg van Velsen, al is het natuurlijk te betreuren, dat men nog niet op volle sterkte zal kunnen uitko men. Aangepakt, Velsenaren! Bedenkt, dat ook bij het voetballen de .eerste klap een daalder waard is! De blauwwitte Vogels spelen thuis dus tegen EHS, de club, waartegen zondag in de verliezersronde van het Onze Ge zellen-toernooi gespeeld werd. De ËHS- <ers eindigden het vorig seizoen in de 4d.e Mas E met 16 punten uit 20 wedstrijden pp de zevende plaats. Wanneer ze dus inmiddels geen versterking hebben ont vangen, maken ze de indruk een middel matige vierde klasser te zijn. Een betere indruk maakten de Vogels het vorige seizoen weliswaar ook niet, maar het feit, dat de blauwhemden zon dag jJL .terwijl ze lang niet in hun sterkste formatie uitkwamen in bo vengenoemd toernooi met 31 van EHS wisten .te winnen, doet ons met gepaste bescheidenheid denken aan een overwinning voor onze plaatsgenoten. Zondag a.s. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 136 Telefoon 8570 APOTHEKEN ZONDAG A.S. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-Z. Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel. 7477 Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 9 uur ds. J. C. Maris nm. 3 uur ds. A. H. Schippers Hillegom Doopsgez. Gemeente IJmuiden Qelmstraat, IJmuiden half 11 ds. J. P. Jacobszoon, Haarlem Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, Geen dienst Ued. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn en ds C. A. F. Stipriaan Luiscius, Gent 19 uur ds A. J. Schneider Musis Sacrum, 10.15 uur ds. G. H. van Willenswaard Speciaal ingericht voor tronwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer Surinamestraat 4 WAAR IS DE „DUIVELSHOEK"??? Sedert mensenheugenis stond er bij de overweg in de Wüstelaan een zeer oude paal, een grenspaal, van respectabele ouderdom. Dit was een paal bij de, naast de, overweg - die door haar te kening aangaf dat dit gedeelte de „Düi- velshoek" was. Denk aan, Duin of Dui- velsweg! Waar is die gebleven? Waarom is die niet terug op z'n plaats gezet? Heeft de historie geen waarde meer? Of had die paal meer „historische" waarde voor de slopers? Wordt deze paal weer op haar oude plaats teruggezet??

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1