Santpoorlse Houthandel 1 Meisjes Predikbeurten E.S.T.O. R.K. Kerkf Santpoort „HET WITTE KRUIS", AFD. VELSEN CORNs. NIEUWSTRATEN wensen jullie een prettige werkkring. Komt dan naar Hoek en Vaart Schaakclub „Santpoort" Vrijzinnige Zondagsschool. Judo Vereniging. Damclub Santpoort. Kath. Vrouwenbeweging K. A. J. Nieuws Zelfbedieningszaak van de fa. Alblas. Afzwemmen in ,Velserend' Bridgeclub De Kennemers. Figuurzaagclub. /ZOWBAfiSMENSimSliJ J. SEEGERS - Hoofdstraat 196 - Tel. 8635 Herenkapper Sigarenmagazijn w no 38 31 an 45 „ornegge 619 SaripotrisWeebblad Vrijdag 18 sept. 1959 aan Administratie en advertenties: Drakkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nnr telef. 7029 DE COMPETITIE nederlaag, welke Velsen Aicmaria Victrix leed, is is aan te voeren. Vooral iden de geelblauwen een er beneden het middel- vaarin we de ploeg, die en zich zo kranig tegen ven geweerd had, totaal den. Velsen gaf het mid- dat de toch al zwak spe- in het geheel geen steun Inderdaad, de Velsen- oen geen knip meer voor Van Kaam werkte op de 3 voor twee, maar zijn 'ierp allerminst practisch 'ilmsfloets prestaties had- i het lijf. Dat onder deze ook Hoogzaad niet tot am, is alleszins voor de Velsen hebben in deze :epers gestaan, vóór de sterman en daarna Kaas- iden op een uitstekende i terugzien. De oorzaak :t uitvallen van de ge er. Van den Pieterman de voorhoede gedirigeerd kwam onder de lat te i de stand 21. De Alk- i na een misser van Bak en van hun rechtsbinnen ten, maar de snelle Wit- ar binnen gezwenkt, ge- :n tweede zwak moment Eensie leidde opnieuw tot oelpunt. :erstand en het verloop elft wezen er zeker nog felsen ongetwijfeld een oet ging. Beide ploegen deze eerste helft aardig igewogen en goede met lelmomenten afgewisseld. Velsen evenwel nergens tan de voorhoede ging an een verdedigingssys- :1 geen sprake. Gelukkig :en aantal verdedigers in- 3t behoorlijke resultaten iartoe ook de ingevallen nbrood gerekend mag Aicmaria Victrix slechts it toe (31). ILS VERLOOR VAN het toernooi van Onze wedstrijd Terrasvogels- verloor, trok zondag in idstrijd tussen deze clubs et langste eind. leelde geen beste wed- delers waren zelfs uiter- linksbuiten Bouwer en •ederveld, die de gebles- iterving. Feitelijk konden :lers op het praedicaat t' aanspraak maken en Iköter, Thoolen en Nieu- Trost had geen gelukkige r doelpunten moet zeker ng geschreven worden, medeverdedigers gingen it. Het eerste door Bark mnt (kopbal) ontstond, ze speler bij een corner lekt liet staan (10). ook de ruststand. Na de vrij spoedig 20. Ook le Vogels zeker nog sco ld, maar de nul bleef ge- dat de Terrasvogels-aan- iig genoeg op de bal za- :mse doelman goed werk wat dit laatste betreft er moet worden, dat spelers ak van de Haarlemmer door hun voorzetten te iel te plaatsen, wat een md van de goed op hoge Haarlemse doelman was. scoorde EHS enigszins j van Drost nog een der- e Haarlemmers met 30 eind trokken. )NDAG A.S. «4 STAAT j Velsen Aicmaria Vic- Dat belooft een interes- te worden, want te oor- aede start der Alkmaar- irwijk, heeft het er de le Kaasstadbewoners dit i zijn weer hoge ogen te oen leverden de beide sen Velsen en Aicmaria ider dan 20 doelpunten rterrein eindigde de ont- 14 gelijk spel, maar in Velsenaren een niet al- imende 84 nederlaag, de Alkmaarse Boys niet We weten echter, dat beter kunnen en daar root is, dat het elftal in itie uitkomt, hebben we de geelblauwen aan deze elijk spel overhouden. De onderlinge zomer-competitie behoort nu weer tot het verleden. De laatst ge speelde partijen verliepen als volgt: Stolvoort-Tuning 01; Kroone-Lam- mertsma 10; Kruijf-Oosterling 01: Blansjaar-Schuurman YYï< v. d. Bergh-Kesting 10; Baljet-Lubken 10; Sterk Jr.-Kip 10; Vos-Pels 01; Kool- haas-Leijsma YlYl- Met genoegen kunnen we op deze zomer se periode van ons verenigingsleven te rugzien. Er was goede deelname en er werd steeds van het koninklijk spel ge noten! Of men verloor of won, dat deed er minder toe. Moge zich een en ander het volgende jaar herhalen. Klanken uit de 22ste algemene Jaarver gadering! Op deze dinsdag j.l. gehouden vergade ring werd geen enkele wanklank ge hoord. Alles liep als altijd weer vlot en in de beste stemming van stapel. Voor zitter Leysma kon aan een groot aantal leden een hartelijk welkom toeroepen. Het verslag van de secretaris kon vreug devolle feiten vermelden: Leden-winst en behaalde kampioenschappen, waardoor zowel het Iste als Ilde tiental naar een hogere klasse van de Noord-Holl. Schaakbond promoveerden. Het financieel verslag van de penning meester gaf een bevredigend resultaat, hoewel gelet op de in sterke mate ver hoogde zaalhuur, de tering naar de ne ring gezet moet worden en 'n verant woord financieel beleid steeds geboden blijft. Dit is trouwens bij de Hr. Tuning in zeer goede handen. Voor zijn beleid over 1958/1959 werd hij dan ook op eervolle wijze gedechargeerd. Beide voornoemde functionarissen werden namens de club bedankt voor hun arbeid, waarbij de se cretaris Baljet een extra-complimentje in ontvangst moest nemen. Hij nam nl. in maart 1947 het secreta riaat over van Rol, dus precies YlYl Jaar geleden! Voor zijn verdienste werd hem voor één jaar de Dr. A. de Groot-wissel- prijs uitgereikt. Baljet antwoordde, dat hij het al die tijd met veel genoegen had gedaan en dank baar was, daartoe na doorstane ernstige ziekten in staat gebleven te zijn. De leef tijd der sterken staat voor hem voor de deur en hoopt hij 't tóch nog lang vol te mogen houden. De begroting over 19591960 kon de goedkeuring der vergadering wegdragen. Na nogal moeizame besprekingen was dit ook 't geval ten aanzien van de samen stelling der 3 groepen voor de nieuwe onderlinge competitie en de opstelling der drie tientallen voor de Bonds-competitie. De aftredende Bestuursleden Leysma, Koolhaas en Wolters werden bij accla matie herkozen. Aan de kampioenen van groep I, II en III, resp. Kroone (club-kampioen), Brug man en Kruijff werden met toepasselijke woorden de wisselbekers uitgereikt. De zen konden tevens hun wens voor 'n per soonlijke prijs kenbaar maken bij de pen ningmeester. Dit laatste gold ook voor hen, die de meeste punten behaalden in de zomer-competitie. Dit waren: P. Sterk, Kroone, Kruijff en Lubken. De diverse prijswinnaars werden door de aanwezigen met 'n hartelijk applaus be loond! De „Schweitzer beker" voor de beste score in de afgelopen Bondscompetitie viel ten deel aan Brugman van het eerste/ tweede tiental. Bij de rondvraag werd o.m. aangedrongen op werving van le den, trouwe opkomst speelavonden, ter wijl ook vernieuwing van materiaal (schaakklokken) ter sprake kwam. Te ongeveer half twaalf kon voorzitter deze vergadering sluiten, waarbij hij zijn dank uitsprak voor de goede afwerking der agenda. G. B. De zondagsschool voor kinderen uit vrijz. christelijke gezinnen (leeftijd 612 jaar) wordt weer om de 14 dagen gehouden in de kleuterschool aan de Wüstelaan en begint op 20 september a.s. om 9.15 uur. Deze zondagsschool staat open voor alle kinderen. Inlichtingen en aanmeldingen bij: Mevr. St. Martin, L. de Colygny- laan 13, tel. 8646, Mevr. Lok, Brederode- laan 36, tel. 7615, Mevr. Roorda, Jagt- lustlaan 16, tel. 7222, Mej, Wessels, Overbildtweg 24. een damesafdeling? Een ledenstop? Het is meer dan opmerkelijk welk een geweldige opgang deze vereniging met haar unieke sportbeoefening, sinds zij in haar nieuwe Dojo oefent, maakt. Het ledental groeit geweldig, zelfs wordt er reeds een strenge selectie toegepast en is een „ledenstop" in zicht. 't Kan ook haast niet anders, onder lei ding van haar zeer bekende -en be minde trainers groeit e.e.a. zodanig dat zelfs zwarte-band-houders van ande re verenigingen zich als lid van „Dschen Dui" hebben aangemeld. Ja nog meer, er zijn verschillende dames die hetzelfde wensen! Gezien deze aanvragen is het bestuur van Dschen Dui er toe overge gaan om in overweging te nemen een afzonderlijke dames-afdeling op te rich ten, welke natuurlijk op een aparte avond zal moeten oefenen. Een afzonderüjke dames-afdeling is ech ter eerst verantwoord wanneer er min stens 15/20 leden zijn, waarvan de eersten al binnen zijn. Dames die hiervoor in teresse hebben, worden verzocht zich op te geven op maandag en/of donderdag avond tussen 7.30 en 8.30 uur in de Dojo a. d. Schipbroekenweg, waarna bij ge bleken voldoende interesse de verdere gang van zaken zal worden overwogen. De training zal natuurlijk in handen zijn van een zwarte-band-houder. Bij nadere beoordeling en na het afleggen van de vereiste proeven voor drie zw. banden werden de volgende Judoca's nog bevorderd: van slip tot wit: Karei Lagendijk en Henk Schram; van wit tot geel: Dick Groeneveld, Hans de Jonge en Jack Nijssen. B. Dukel, kampioen van Nederland, komt naar Santpoort. Op woensdag 30 sept. '59 komt B. Duke.l kampioen van Nederland, in het badhuis Wüstelaan simultaan spelen voor dam club Santpoort. Dit is een mooie gelegen heid voor huisdammers om met ons spel kennis te maken en zich met hem te meten. Op woensdag 2 sept. heeft bovenge noemde club na de fusie zijn eenjarig bestaan gevierd met de dames van de dammers. Deze avond is naar aller smaak geweest. Vorige week woensdag is onze onder linge competitie weer gestart met twee groepen dus nu is het nog tijd om lid te worden daar u nu nog mee kan spelen. De clubavond wordt gehouden om 8 uur in het Badhuis Wüstelaan. Op woensdag 23 september a.s. viert de Katholieke Vrouwenbeweging te Sant poort haar tienjarig bestaan, waarmede tevens de opening van het winterseizoen plaats vindt. Des morgens om 8 uur wordt in de pa rochiekerk een H. Mis gelezen ter in tentie van de levende en overleden leden der vereniging. 's Avonds 8 uur vindt de feestavond plaats in de parochiezaal waar al de leden verwacht worden. Mej. Miep de Leeuw uit Amsterdam zal dien avond medewerking verlenen door het voordragen van enkele stukken. Een gratis verloting voor alle leden sluit deze avond. Daar het winterseizoen weer voor de deur staat heeft het K.A.J. bestuur be sloten om ook weer te gaan starten met de kontaktbijeenkomsten. De eerste kon- taktavond voor de jong-kajotters zal zijn op maandag 21 september. De kajotters beginnen weer op vrijdag 25 september a.s. De avonden worden als van ouds gehouden in het jeugdhuis aan de Dinkgreverlaan. Bij de kajotters is iedere jongen van 17 jaar en ouder wel kom. Bij de jonge kajotters ligt de leef tijdsgrens van 14 tlrn 16 jaar. Wij ver trouwen erop, dat ook nu de avonden weer druk bezet zullen zijn. „Men moet het zijn cliëntele gemakkelijk maken", meende de fa. Alblas en hij heeft de geest des tijds begrepen, zijn be drijf omgebouwd tot een zelfbedienings zaak. Bij de heropening donderdag j.l. bleek reeds hoezeer het publiek deze verande ring op prijs stelde. Men staat zo vaak in de winkel en denkt „wat moet ik nu nog meer hebben?" Dit euvel is opgelost, door het etaleren van alle artikelen en het zelfbedienen, waar door men een overzicht krijgt van wat te bekomen is. Natuurlijk heeft het ook bij deze opening niet aan bloemen en belangstelling ont broken en was het voor de firma een ware feestdag. Wij wensen hem veel succes. Afzwemmen diploma A en B gehouden op woensdag 9 september 1959. „Vel- serend". Diploma A: Marlies van Wijngaarden, Loes Fraterman, Ingrid van Waard, Liesbeth van de Zee, Marian van Til, Elisabeth G. Stam, Anna Voorthuysen, Amilie C. Saint Martin, Johanna Martin, Eveline de Vries, Elly Bakker, Jasina de Graaf, Johanna C. v. d. Werff, Freerk Jan H. Venema, Dirk J. Martin, Robert Jan van Telgen, Hannie Heeren, Renée Buys, Marjanna Molenaar, Cornelia M. v. Gelder, Job S. Heere, Johan H. v. Mameren, Johannes J. Arpad, Jan Fi scher, Ineke Heeremans, Marianne van Kampen, Nora Vlasveld, Tine R. Zui- derduyn, Angela M. Luyk, Harry Hille, Henri P. W. v. Dijk, Adriaan Gorter, Rita Grapendaal, Joke Kaan, Siem Wag ner, Hans Nieuwenhuis, Jan Goes, Jaap v. Veen, Jack Paynter, Kicky Hartstra, Frederik J. Huyse, Jan Wagner, Dick Benjamins, Christiaan Biersteker, Theo- dorus C. Zwager, Henk Offerhaus, Mar tin Horssen, Wim v. d. Zalm, Dirk Jan 't Hart, Wim de Jong, Maarten de Jong, Dolf Mulder, Titus Meijer, Anita A. Kant, Hans Seegers, Wilhelmina Klok, Jan Willem Calkoen, Sjaak Maarschalk, Cornelis Vermeiden. Diploma B: B. Jungbacker, Adriana S. Saint Martin, Johanna M. Voorthuysen, Dieuwke B. van Dorp, Josje v. d. Zee, Johanna S. Bouman, Cora Bolder, Nina Lindeman, Frederique Wijnne, Marianne van Kampen, Petra van Kampen, Dick Groeneveld, Cornelis D. de Bruyn, Dick Dortmundt, Marga Smit, Jurriaan Fon- tijn, Els Verhagen, Hans Verhagen, An- nelies Verhagen. ONDERLINGE CLUB WEDSTRIJDEN AFD. A: (max. 104 MP) MP 1 Heren Steinberg-v. Amerongen 62Y 2 Mevr. Edeling-Hr. Bouman 56Y 3 Heren v. d. Wal-v. Thiel 55^2 4 Heren Andela Sr.-Bode 54 5 Mevr. Spruyt-Hr. Paats 53 6 Heren Seegers-Weyers 50Y 7 Fam. Rietdyk 49 Y 8/9: Fam. Witmond 47J^ 8/9: Heren Porck-v. Rij 47 Yl 10 Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 43 AFD. B: (max. 81 MP) MP 1: Heren: Kleefstra-Bodewes 51 2: Dames Kuhlman-v. Amerongen 48 3: Mevr. Weyers-Mevr. Vader 44 4: Mevr. Nieuwenhof-Hr. Vader 43 Yi 5Mevr. Sprang-Hr. Kuhlman 40Y 6: Dames Seegers-Andela 36Y 7: Dames Muller-Smakman 31Y 8: Mevr. Dekker-Hr. Dirven 29 Deze club die iedere winter gehouden wordt vangt vrijdag 18 september a.s. des avonds om 7 uur weder aan voor jon gens en meisjes van 7 tot 12 jaar. De clubavonden worden gehouden in het Gereform. Jeugdhuis aan de Schipbroe kenweg. Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN ZONDAG A.S. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Bloemendaalse Apotheek Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, Curaijaostraut 18 b Santpoort, Tel. 8756 Gereformeerde Kerk half 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10.30 en 4 uur: ds J. C. Maris H. Avondmaal en dankzegging Lutherse Gemeente Kapel ,,Westerveld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" half 11 Mej. dr. J. L. Klink Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. C. Remijn H.D. 19 uur ds. J. C. Remijn H.A. Musis Sacrum, 10.15 uur ds. G. H. van Willenswaard TAXI Het voordeligste adres TAXI Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer Surinamestroot 4 Zondag 20 september H. H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30 uur. Hoogmis half 10 Te 7 uur Lof Woensdag 23 september te 7 uur Gezongen Requiem Zaterdag 26 september te half acht Broederschapslof. Hout Triplex Board Board met plastic alle kleuren Eterniet Golfplaten Eternietboord Houten en Stalen Tafelpootjes Gaatjes- en Tegelboard Het adres voor hen die zelt timmeren HAGEUJCGËRWE6 26 TEL,. 867» Zaterdags 11a vijf nnr gesloten iDaat alien Vaat alien l „Wordt lid van „Het Witte Kruis" Het geeft bij ziekte hulp in huis." le Kosteloze hulp van één der wijkzusters. 2e Gratis gebruik van verplegingsartikelen. Verder steunt U met Uw lidmaatschap de volgende takken van dienst le De zuigelingen- en kleuterzorg. 2e De Gezinsverzorging. 3e De Kraamverzorging. De minimum contributie bedraagt slechts f 6.per gezin per jaar Wacht vooral niet met aanmelden tot U ziekte in uw huis krijgt want dan is het te laat 1 U moet dan gebruik maken van het z.g noodlidmaatschap, waarvan de kosten f 15.- t.e.m. f 25.- bedragen Alle inlichtingen worden U gaarne verstrekt door ons kantoor Kennemerlaan 143 IJmuiden Telefoon 4500. voor Santpoort aan ons magazijn Hoofdstraat 129, Telefoon 7034 Vaat al uua Slaa&atti&eien naar Sigarenmagazijn - Heren kapsalon O. A. .üpaitjaarti TERRASWEG 8 TELEFOON 8213 SANTPOORT PEDICURE-INRICHTING HOOFDSTRAAT 168, TELEF. 8983 Steunzolen naar Gipsmodel Elastieken Kousen Hoogtezonbestraling Leverancier van alle Ziekenfondsen m Eleclriselie Sclicerapparaten Remington - Jii-auu - Philips O f O Ui ff CHEM. WASSERIJ Bloemendaalsestraatweg 17 Telefoon 8200, Santpoort ff

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1