3arrw?\Z^Z prodikbcurtott Vluchtelingen lespreking collecte. ommen Gecombineerd Concert Schaken Basketball Bridgeclub De Kennemers Ontmoetingsavond in het Jeugdhuis Judo-Veren. „Dschen-Dui" fonDAGSDlENST ARISEN J TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Ned. Tafelvoetbalbond R.K. Kerk, Santpoort lao 43 n 45 ornegge 19 Sanfpocits Weefeblad Vrijdag 23 okt. 1959 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 de pers zult U hebben algemene vergadering ities in juni van dit jaar en heeft tot het instellen ivluchtelingenjaar" met ,chtige bijdrage te leve- iele oplossing van dit in de Algemene Verga- igde Naties hieraan vol- ng toegezegd en hiertoe omité in het leven ge- naam „Stichting Neder- /luchtelingenjaar 1959/ Koningin is bereid ge- hremvrouwe op te tre- heeft zich als eerste lationale geldinzameling larmede de taak, welke isteld heeft, namelijk de odern wooncomplex ter ;en volledig vluchtelin- en financieren. de Burgemeester van bestuur van de „Stich- Uemeenschap" zich be- in grote collecte in de gemeente te organiseren. Deze collecte zal worden gehouden van 19 oktober tot 1 november a.s. Wij vertrouwen dat de burgerij van Vel- sen zich bewust zal zijn van de enorme nood in de vluchtelingenkampen en ter leniging van deze nood bereid zal zijn diep in de zak te tasten. Tet oplossing van het vluchtelingenleed, schromen wij niet, ook een beroep te doen op het bedrijfsleven in Velsen. Mo gelijk wordt ook door het landelijk Co mité een beroep op U gedaan. Hoewel het van het grootste belang is, dat landelijk zoveel mogelijk geld bijeen wordt gebracht, zou het voor onze ge meente een eer zijn indien plaatselijk een groot bedrag zou kunnen worden ingeza meld. In verband hiermede doen wij een be roep op Uw offervaardigheid en ver zoeken deze aktie met een bijdrage te steunen. De vluchtelingen zullen U er zeer dankbaar voor zijn. Uw bijdrage kunt U storten (liefst vóór 1 november a.s.) op onze girorekening No. 270475 t.n.v. de penningmeester van de Velser Gemeenschap, onder vermel ding „Wereldvluchtelingenjaar". en goede boeken laat lezen, geslacht niet te vrezen". 'AN NOORD-EURO- en bewerkt door Dick ig en illustraties van Uitgave C. P. van dam. Prijs 7,90). verdienste van de uit- i serie „De Sprookjes- |ezet van bij ons vrijwel e sprookjes. Die van sen kent iedereen, doch ;n kent bijkans niemand. Azië, Oost-, Noord- en Joord-Afrika, Midden- e streken zijn ze al ver eren zullen nog volgen, en boek is één van de ((de Sprookjeswereld"- n. Het bevat de sprook- ken, Finland, Zweden, Noorwegen, IJsland en en. De vertelkunst die ookjes spreekt, is zowel oeiend. Niet alleen de de volwassenen zullen n leren. De kinderen ir door het verhaal zelf ar de volwassenen zul- Dliek en intuïtieve wijs- jpen die aan elk sprook- liggen. En juist deze aelangrijkste, omdat het al zijn hoedanigheden en a zijn bestemming. Men ;pere betekenis en hier- ok mogelijk dat de mens te oude volkssprookjes :n kan en er lering uit ie het boek verluchten tekst aangepast. Het is de uitgever het niet op :ft afgedrukt, want de agen zijn hierdoor wat Maar de uitgever heeft zo laag mogelijke prijs wat geboden wordt, is i te noemen. Het omslag ardig omdat het bij één /oornaamste inhoud van ft. onden gaan volgen en dan weer voor de deur aokjes van Noord-Euro- te onthouden en te ge- te schaffen. U zult er van hebben en Uw kin lij met deze mooie boei- L. KEJA-JAMBROES illecte te Santpoort-Z. t f 161,06 en te Sant- 56. Alle medewerkers tegen H.D.C. 2. 'ond de belangrijke ont- tussen de beide kans bovenste plaats in de asse, district Kennemer- jd eindigde in een gelijk at voor beide partijen In het verloop van de er voor Santpoort som- al tegen een 40 ach doordat de beide laag Jak achter elkaar verlo echter zoals steeds voor 'inning, spoedig gevolgd en Ipenburg, zodat de een 64 voorsprong De resterende partijen remise-uitslagen in het lat de Santpoorters al inning dachten. Zover r niet doordat de Kort :en blunder verloren liet unduitslag 1010 werd ft er hierdoor echter in :lubs toch met een vol- wel door de uitslag als en sportieve wedstrijd, in. De R.K. Gem. Zangvereniging „Da Pa rem", onder leiding van Lou Tervoort, geeft in samenwerking met het Kenne mer Vrouwenkoor, onder leiding van Annie Schoen een concert op dinsdag 3 november a.s. in de zaal „Zomerlust", alhier. Medewerking verleent het Kennemer Trio bestaande uit Herman Goslinga, viool; Bob van Marken, cello en Annie Schoen, piano. Uitgevoerd worden o.a.: Laudate Pueri van Pergolesi met begeleiding van het strijkkwartet en Annie Schoen, sopraan. Tevens bevat het programma werken van Mozart, Gounod en Strategier. Kaarten verkrijgbaar: Serlie, Marnix- laan 15, Driehuis; mejuffr- Fernhout, Narcissenstraat 31 de heer Hoogzaad, Hoofdstraat 4-3 en mevr. Jansen, Ter- burgstraat 19. Hoe staat 't er na het afwerken van enige ronden in de onderlinge competitie voor? In de eerste groep deelt de club kampioen G. Kroone de eerste plaats met Pels en Wolters, allen behaalden tot nu toe 2JZ punt uit 3 partijen, daarna volgt v. d. Bergh met 2uit 4. In groep II bleven zowel Tuning als Pieterse nog ongeslagen, 4 uit 4. Eerst genoemde is blijkbaar stellig van plan om zijn verloren plaats in groep 1 te her overen. Overigens valt de goede start op van G. Kesting, 1Yi uit 3. In groep 3 leiden Sterk Jr. en van Duin met 3 uit 3. Een afgebroken stelling Sterk-Hoogzaad zal S. bovendien wel de volle winst opleveren. Baljet volgt met 2 uit 3. Of de voornoemde leiders hun mooie po sitie zullen handhaven is nog een open vraag. Er moeten nog heel wat partijen gespeeld worden en kan de situatie telkens ver anderen. Het is nl. tot nu toe wel gebleken, dat men elkander op een enkele uitzondering na zeer weinig toegeeft. De spanning is er nog lang niet uit. Gezien het feit dat deze week de com petitie van de hoofdklasse van de N.B.B. begint, dient iedere Santpoorter te weten, dat zijn dorp een basketballvereniging heeft. Dit is Z.B.V.S., de enige en dus de beste basketballvereniging van Santpoort Z.B.V.S. is opgericht in 1952. Het heren- team begint nu aan de derde competitie in één van de twee hoofdklassen. Deze hoofdklasse is in recordtempo bereikt. Dit jaar belooft het een spannende com petitie te worden, daar de eerste vijf van iedere afdeling samengevoegd worden tot een landelijke hoofdklasse. Het jonge team maakt een goede kans bij deze eer ste vijf te eindigen. Donderdag 22 oktober om 8 uur spelen de heren tegen Thor uit Amsterdam in het Krelagehuis te Haarlem. Er is een goede kans op winst. Volgende week spelen zij tegen Agon in Amsterdam. Het dames-team speelt in de overgangs klasse. Over de kansen van dit team in deze klasse is weinig te zeggen, daar het in zijn geheel verjongd is. Vrijdag 23 oktober speelt het tegen H.C.O. II om 8 uur in het Krelagehuis. Het tweede heren-team speelt in de twee de klasse. Het zal dit jaar moeilijker voor de heren II worden, daar ze voor het eerst in deze klasse spelen. De junioren spelen dit jaar voor het eerst competitiewedstrijden. Hun eerste wed strijd tegen Excercitia uit IJmuiden heb ben ze gewonnen. Tegen Typhoons is slechts met vier punten verschil verloren. Getraind wordt iedere zaterdagmiddag in de Adolf van Nassau-school van 2 tot 4 Donderdag hield onze vereniging haar jaarvergadering. De agenda werd in een vlot tempo afgewerkt, waarbij het be stuur en de T.C. bij acclamatie werden herkozen. Daar ook tijdens de rondvraag geen opmerkingen uit de vergadering kwamen, kon worden geconstateerd, dat het clubleven bij „de Kennemers" ge animeerd en tot ieders tevredenheid ver loopt. Daar de vergadering reeds om ca. 9 uur was geëindigd, was er nog tijd genoeg voor het spelen van enige viertallenwed- strijden en een howell, met de volgende resultaten: Onderlinge clubwedstrijden. Howell-wedstrijd (max. 36 MP) 1.mevr. Nieuwenhof-hr. Vader 69,44%; 2. hr. Wierda-de Vries 59,72 3. fam. Muller 52,78 4. mevr. Andela-hr. Kui per 48,61 %;5. hr. Vink-v. Geen 45,83 6. dames Vader-Weyers 38,89%; 7. fam. Dekker 34,73 Viertallen-wedstrijd. Mevr. Spruyt-Hr.Paats; hr. Andela Sr.- Bode 4029 fam. Soomers en hr. See- gers-Weyers. Fam. Rietdijk, hr. Porck-v. Rij 4033 mevr. Edeling-hr. Bouman en hr. Stein- berg-v. Amerongen. Fam. v. Gelder- hr. Kleefstra-Bodewes 3819 dames Kuhlman-v. Amerongen en hr. Top-Dirven. Woensdagavond, 14 oktober jl. werd een ontmoetingsavond belegd voor gemeente leden in het Gereformeerde Jeugdhuis aan de Schipbroekenweg. Op deze druk bezochte avond er was praktisch geen plaats onbezet werden prachtige dokumentaire films vertoond. Na de film „En de zee was niet meer", waarin de problemen ontstaan door de steeds verder gaande drooglegging van de Zuiderzee aan de orde kwamen werd de bekroonde film „Glas" van Bert Haanstra vertoond. In deze laatste film kwam de tegenstelling tussen het schone handwerk en de geest dodende eentonigheid van de massafabri- cage wel heel scherp tot uiting, In beide dokumentaires bleek zij het op geheel verschillend gebied dat de industrialisatie en technische ontwikke ling, ondanks de vele voordelen op be paalde levensterreinen, toch ook een ver arming met zich brengt. Mede in verband met dit laatste is het verheugend te horen dat ernaar wordt gestreefd de onderlinge banden te ver stevigen en om meer met elkander mede te leven. Het is mede daartoe dat een werk-comité in het leven is geroepen, dat o.a. verschillende avonden in het jeugd huis zal organiseren. Het comité ziet haar werkterrein niet begrensd tot de ge reformeerden alleen, doch zal ook trach ten een weg te vinden naar het hart van anderen. Een groot aantal aanwezigen gaf zich spontaan op om met het werk comité mede te werken. Tijdens de ontmoetingsavond hebben de aanwezigen voorts nog kunnen luisteren naar negro-spirituals, gezongen door mevrouw Heidoorn. Bij de hersengym nastiek namen 5 vrijwilligers uit de zaal het op tegen 5 leden van de jeugdvereni ging „Réveille". De spannende strijd ein digde met gelijk spel. AI met al was het een gezellige avond en er werden stemmen beluisterd, die zeiden: zulke bijeenkomsten zouden we meer moeten hebben. Er zit „vaart" in onze Judo-Vereniging, de stemming is prima, de leden leren wat en zelden ontbreekt er een op een oefenavond. Als alles naar wens ver loopt beginnen we volgende maand met een selectie-groep af te vaardigen naar de onderlinge clubwedstrijden. Op 12 oktober werd nog gegradueerd van geel tot oranje: Henk Göbel en op 91 oktober volgden van wit naar geel: A. Giesbergen en Cees Oudendijk. Zondag a.s. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 136 Telefoon 8570 APOTHEKEN ZONDAG A.S. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-Z Telefoon K 2560—8249 Elswout Apotheek Bloemendaalseweg 341, Overveen Telefoon K 2500—16760 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur Cand. W. v. d. Linden, Santpoort n.m. 4 uur ds J. J. Rebel Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden \belenst.raat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenhuis Lutherse Gemeente Kapel ,,Westervcld" te Driehuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds G. H. v. WillenswaarJ 19 uur ds. J. C. Remijn Musis Sacrum, 10.15 uur ds J. C. Remijn Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor ziekenvervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemaijer Surincimestraot 4 AFDELINGNIEUWS Afdeling Velsen. Eindelijk is het dan zo ver: we gaan weer tafelvoetballen! Spijtig is, dat we ook dit seizoen weer spelen met het schamele aantal van 6 spelers, doch er bestaat goede hoop, dat dit aantal mettertijd ze ker uitgebreid kan worden. Bijgaand vindt U het wedstrijdprogramma, doch voordat H dit gaat bestuderen geven we gaarne het woord aan onze secr./pen- mngmeester, de heer Th. Baars. Op zondag 4 oktober jl. werd voor de eerste maal het „Zilveren Bal" tournooi, gehouden, dat werd georganiseerd door de afdeling Zandvoort in samenwerking met de afdelingen Amsterdam en Velsen. Onze indruk is wel, dat dit tournooi bij zonder goed is geslaagd. Zowel voor de organiserende afdelingen als wel voor het tafelvoetbal in het algemeen. Niet al leen dat het aantal deelnemers ongekend groot was, maar ook de publieke belang stelling was verheugend. Ook de pers was goed vertegenwoordigd o.a. door het weekblad Vizier. Er is namelijk een spe ciale reportage gemaakt, toegelicht met foto's. Aan dit tournooi werd deelgenomen door 36 deelnemers, waaronder van de afde ling Velsen: Bloemendaal (J. Bolleman), Haarlem (J. Wempe), Santpoort (Th. Baars) en Velsen (W. Arisz). In zeven poules werd een halve competitie ge speeld op 7 velden. De winnaars speel den daarna ook weer een halve compe titie om fraaie prijzen. Tot onze spijt is het aan geen van winnaarsronde te Haarlem eindigt (Den Haag): 4-3^ het doelgemiddel beter, namelijk Bloemendaal det jammer, dat er te weinig punten mendaal moest pen, en eindigdt den tie (Delft) me poort eindigde e' plaats en Velser hebben onze lede: maakt als scheids Op de bondsverc ber jl. gehouden afdeling verteger ren J. Wempje slag van deze ve< nen lezen in het orgaan. Ik wil L het eerste lustru gelegenheid van wordt in januari gehouden om dit: wel verklappe. ook te Zandvoor1 U zult daarover ren of lezen. Bij d een bondsvlag aa de leden. Nu is he leden voor dit d< Ien. De bijdrage kunt hieraan mee betalen wat U m tot 100 guldens met de belasting) per afdeling binne drage aan mij bet; Een dezer dagen 1 de competitie we heeft zich, evenald het probleem van geworpen. Er wor herziene spelregel gepast aan de En gepubliceerd in ze nog even go Th. Baars, TERRASVOGELS KLOPTE HET STERKE V.V.Z. Evenals de andere Zaanse verenigingen uit de 4de klas C had ook V.V.Z. zich tot dusverre uitstekend geweerd en mo gelijk had deze Zaanse club reeds met een begerige blik naar de bovenste plaats gekeken. Terrasvogels daarentegen had nog niets anders dan nederlagen geleden. Het is dus niet gewaagd om met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid te veronderstellen dat de WZ-ers reeds bij voorbaat dachten de overwinning in hun zak te hebben. Ze hadden echter buiten de waard - in casu buiten de vtsa- beslotenheid en vastberadenheid der Ter rasvogels gerekend. Op verzoek van een tweetal spelers was op de vrijdag vóór de wedstrijd een speciale bijeen komst ten huize van één hunner belegd, het elftal was gewijzigd en last, but not least, Hein Röbfcen ja, u heeft het goed veteraan Hein Röbken was weer in de ploeg opgenomen en leidde de aanval. Al deze factoren hebben er toe geleid, dat een elftal, bezield met de wil om te win nen, de VVZ-ers tegemoet trad. Voor de rust was de Zaanse club het meest in de aanval, maar de Zaankanters ontmoetten veel tegenstand van een pa rate Terrasvogels-defensie, zodat ze, mede door enige malen knap ingrijpen van Boeser, niet aan doelpunten toekwa men. In feite waren de minder talrijke aanvallen van Terrasvogels gevaarlijker, maar ook de Zaanse verdediging ver toonde een behoorlijke mate van samen hang, zodat ook de Vogels niet aan doel punten toe kwamen, ondanks het feit, dat Spanjaard toch eenmaal wel een dot van een kans kreeg uit één van de geraffi neerde passes van Röbken. Na de hervatting nam VVZ al heel spoedig de leiding door haar ongedekt staande linksbuiten, maar lang pleizier beleefde de thuisclub niet van deze voor sprong, want vlak hierop kopte Vader uit een hoekschop de bal in het Zaanse net (11). Beide partijen gooiden er toen nog een schepje op voor het winnende punt. Rijke was zo fortuinlijk dit op beheerste wijze te scoren (12). (Deze speler maakte met een „verschrikkelijk" schot ook nog een buitenspeldoelpunt, dat terecht werd geannuleerd). Het eerste overwinningsschaap is nu over de dam. Zo spelend als zondag j.l. zullen er ongetwijfeld meerdere volgen. VELSEN ZEGEVIERDE OVER A.D.O. „ADO staat op de onderste plaats, dus" zo scheen het zich in de hoofden der Velsenaren vastgezet te hebben „heb ben we een zacht kostje aan de Heems kerkers". Bijna waren de geelblauwen van een koude kermis thuisgekomen, want 10 minuten voor het einde was de stand nog 00. In de eerste helft had het spel aan beide kanten niet veel te betekenen. ADO bleek werkelijk over een vrij zwak elftal te be schikken, waarvoor men door hard maap.onoordeelkundig werken com- niet zo heel veel meer van terecht dan de Heemskerkers. Er werd vrij rustig ge speeld, zo van „we komen er toch wel" en het plaatsen van de bal als mede het positie kiezen waren slecht verzorgd. Na de rust speelden de geelblauwen aan merkelijk beter. Hijnen, die op een bui tengewoon goede wedstrijd kan terugzien, en Spanjaard zetten nu om beurten hun voorhoede aan het werk en in deze linie werd nu meer doorgebeten. De Heems kerkers verdedigden echter stug en zaten vooral de Velsen-schutter Hoogzaad op z'n huid. De vleugelspelers Wittebrood en Schoorl ontsnapten echter nog al eens aan hun bewaking. Toen er nog 10 minuten gespeeld moest worden en de stand nog 00 was, had het er alle schijn van, dat Velsen on danks haar beter spel en veldmeerder- heid met een gelijk spel genoegen zou moeten nemen. Toen echter schoot Hoogzaad hard tegen een ADO-back aan hetgeen hem deze middag meer overkwam de bal stuitte voor de voeten van Graman en deze be dacht zich geen moment, maar joeg de bal in het net (10). Toen was de Velser- zege in kannen en kruiken. Achter gaven Bakkum en z'n mannen geen krimp en de Heemskerkse verdedigers zakten af. Toen, Wittebrood een afgemeten voorzet gaf, was het wederom Graman, die de ADO-doelman het nakijken gaf (20). WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Voor Velsen staat voor de komende zon dag de uitwedstrijd tegen Egmondia op het programma. Deze ontmoeting te winnen en daar moet het toch op aan, willen de geeltjes in de running komen voor de begeerde bovenste plaats zal blijken een zware opgave voor Bakkum en zijn mannen te zijn, daar Egmondia, net als twee seizoenen terug, ook nu wel weer zin in de kampioenstitel schijnt te hebben. De 7 winstpunten uit 5 wedstrij den, alsmede o.m. de 14 overwinning door de Egmonders op 27 september jl. op het sterke CSV behaald, wijzen o.i. sterk in die richting. Velsen zal dan ook zondag a.s. bijzonder goed voor de dag moeten komen, wil men zelfs althans op één punt beslag leggen. De Terrasvogels spelen thuis tegen DIO. Het ligt voor de hand, dat men na de overwinning van zondag jl. op het sterke VVZ heel wat optimistischer gestemd si dan daarvoor. DIO heeft uit vier wed strijden 4 winstpunten weten te behalen, alle vier op eigen terrein. Wij voor ons geloven, dat de Vogels een kansje maken ook deze ontmoeting tegen de Haarlem mers te winnen, vooral wanneer nog wat meer aandacht besteed wordt aan de op bouw der aanvallen. Zondag 25 oktober feest van Christus Koning. Verjaardag van de Stichting onze parochie (1932).

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1