SanfoocrftWeehblad Moeder R.K. Kerk, Santpoort Spit, Spierpijn mn Vogelvereniging „Kleur en Zang" Filmavond. „Jong Santpoort" Postzegelvereniging „Santpoort" Personalia. Amateur-Judo Vereniging „Dschen-Dui" R.K. Gem. Zangvereniging „Da Pacem" UITSLAG St. Nicolaas-actie der A.W.S. Qe/zo-tidheid en Schoanheid. Baby-huidje TBABYDERM^^' TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. reL€FoonnummeR$) Basketball-nieuws. BwlikbourtQü ZONDAGSDIENST ARTSEN J Beu mcL: I-Til 7é\ ULiï Jaargang no 50 tedaktie: Terrasweg 31 6 Kerkerinklaan 45 Jitgave van Drukkerij Cornegge - Telefoon 8619 i Huis Vrijdag 11 dec. 1959 Huis Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 /ELSEN VERLOOR VAN DE 4EKKESLUITERS. /eisen is toch maar een wispelturig spe ende ploeg: De ene keer nemen de geel- jes het met succes op tegen de sterkste >ioeg uit de afdeling en een volgende naai laat men de punten met een gerust jeweten over aan de hekkensluiters, het laatste was nu zondag jl. het geval, /eisen had de Alkinaarse Boys op be- toek en deze „jongens'' bezetten de aatste plaats. In ons vorige nummer vezen we in onze voorbeschouwing op iet gevaar, dat er schuilt in het onder- ichatten van de tegenstander. Welnu, /eisen heeft de waarheid van deze uit- ;praak aan den lijve ondervonden. Het jehele team der geelbiauwen speelde be leden z'n gewone kunnen en zelfs con- >tant spelende spelers konden nu maar liet op dreef komen, hoewel we er zeker /an zijn, dat ze, opgeschrikt door het eit, dat de Boys reeds na 5 minuten de eiding namen, al hun best hebben gedaan im tot betere prestaties te komen. Maar iet wilde nu eenmaal niet. in .de ver- iediging kwam 'bon Hijnen ongetwijfeld rog het best voor de dag, maar geheel ie oude was ook hij niet. En in de voor- wede konden zelfs spelers als Bakkum, Toogzaad en Wittebrood hun draai niet erijgen Het plaatsen van de bal was zeer mzuiver en vaak uiterst onooordeelkun- iig. Je plaats, die Alkmaarse Boys op de -angiijst innam, in aanmerking genomen, s ons het spel der bezoekers ten zeer ite meegevallen en wanneer dit „mee- gevalli T spel niet alleen en uitsluitend :e danken is aan het goeddeels falen van iet Veisen-team, dan verwachten we, dat de Alkmaarders, die thans de onder- ine plaats aan HSSV hebben overge daan, niet meer op deze plaats zuilen erugkeren. -Vis reeds vermeld, namen de Boys al ëdig na het begin de leiding en in 10 stand kwam pas een kwartier Ijet einde verandering. Toen gal zaad een goede pass naar Gramun, orpspeelde een Alkmaarse tegenstan- eit bracht toen de partijen op gelijke f (1-1). ploegen bleken toen fel gebeten 'T op het winnende punt en in deze of niets"-kamp waren de bezoe kt fortuinlijks!. Op werkelijk fraaie e wisten ze, toen Boon wat ver mee ar voren was opgetrokken, Kaasen- ,ood onhoudbaar te passeren (21)! Je?e Alkmaarse zege kon zeker niet on- diend genoemd worden. Zij nog vermeld, dat Blum zich reeds voor de rust liet vervangen door Geu- zenbroek. TERRASVOGELS WINT VAN EHS De Terrasvogels hebben voor een pret tige St. Nicolaasverrassing gezorgd. Zij klopten nl. EHS de vorige zondag met 31, daardoor twee kostbare punten aan hun totaal toevoegend. Het zat de Vogels in deze ontmoeting iets minder tegen dan gewoonlijk, vandaar dat zij met de rust reeds op 20 voorsprong konden bogen. Tot dit resultaat droeg mogelijk ook bij het wederom medespelen van Klaas van Vuure, omdat dit de andere voorhoede spelers het gevoel moet hebben gegeven, dat er nu weer een leider van de aanval aanwezig was. - let; eerste doelpunt had Ryke voor zijn tv^èning genomen. Op een gegegeven ogenblik zag één der Haarlemse verdedi gers geen andere kans om een doelpunt te voorkomen dan van zijn handen ge bruik te maken, wat nu echter bij voet bal ten strengste verboden is. Penalty dus! Ryke plaatste zich achter de bal en een ogenblik later hadden de Vogels de leiding (10). Deze voorsprong wist rechtsbinnen Bos nog voor de rust op te voeren tot 20. Na de rust toonde EHS duidelijk aan, dat Terrasvogels zich vooral niet moest -beelden de punten al binnen te heb- tn. De verdediging der blauwwitten met v an Gelder op de spilplaats en invaller Van Dillewyn als als achterspeler kon evenwel de weinig stootkracht hebbende EHS-voorhoede wel de baas blijven, zo dat Boeser, die, tussen twee haakjes, vóór de rust op buitengewoon knappe wijze evu doelpunt had weten te voor komen, het niet al te druk kreeg. klein kwartier voor het einde, nadat Ti Vuuren een dot van een kans om de 'oorsprong te vergroten ongebruikt ge meen had, bracht Buijs de stand op 3—0. FHS zette nu alles op alles om althans eer te redden en inderdaad slaagden Haarlemmers in dit toe te juichen oornemen. Maar verder kwamen de Haarlemmers niet, zodat de eindstand 31 was en 31 bleef. STANDEN. Derde klas A: Alcmaria Victrix 1218; Egmondia 1218; DTS 1217; Bever wijk 1213; CSV 1212; Velsen 12 12; ADO 12'10; Meervogels 1210; Wijk aan Zee 129 Alkm. Boys 118; ZAP 11—8; HSV 12—7. Vierde klas C: Bloemendaal 1015; Zaanlandia 1115; RCZ 1114; Kin- heim 11—13; DIO 10—12; VVZ 12—12; OFC 9—10; EHS 11—10; Terrasvogels 10—9; GVO 11—6; Waterloo 12—2. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Terrasvogels is de komende zondag vrij. In 4 C zijn nl. elf clubs ondergebracht, hetgeen tot gevolg heeft, dat elke zondag één der clubs „met verlof" kan gaan. Velsen trekt naar de Kaasstad om daar Alcmaria Victrix partij te geven. Zoals uit het in dit nummer voorkomende rang lijstje van 3 A blijkt, gaan deze Alk maarse voetballers met Egmondia aan het hoofd der afdeling met zes verliespunten na 12 wedstrijden. Van deze verliespun ten heeft Velsen er twee voor haar rekening genomen door op 20 september de Alcmarnanen met een 53 nederlaag huiswaarts te sturen. En hoe staan nu voor de komende zondag de kansen onzer plaatsgenoten? Op de voorgrond staat natuurlijk, dat Bakkum-c.s. alleereerst beter voor de dag moeten komen dan zondag jl. tegen de Alkmaarse Boys. Zou dat niet het geval zijn, dan staat de uitslag bij voorbaat reeds voor ons vast. Maar zelfs wanneer onze plaatsgenoten zich weer met het oude enthousiasme in de strijd werpen, dan durven we nog niet op een herhaling van 20 september te rekenen, in de eer ste plaats, omdat veilig aangenomen kan worden, dat Alcmaria Victrix er fel op gebrand zal zijn om de enige nederlaag, die het tot dusver leed, te wreken en voorts, omdat de kaasstedelingen tot nu toe op eigen terrein nog niet geklopt zijn. Daar staat echter weer tegenover, dat Velsen er mogelijk evenzeer fel ge brand op zal zijn, om de smadelijke 84 nederlaag, welke op 1 maart van dit jaar in Alkmaar werd geleden, te wreken. Bovendien zijn de uitslagen van de laatste drie wedstrijden der Alkmaarders niet bepaald overtuigend: CSV 22, Alkmaarse Boys 22 en Beverwijk 11. Als we de komende ontmoeting ook eens uit deze gezichtshoek bekijken, dan komt het ons voor, dat een gelijk spel ook binnen het bereik van Bakkum en zijn mannen ligt. De kortelings opgerichte vogelvereniging „Kleur en zang" belegt een contactavond in de zaal van „Zomerlust" op donderdag 17 december a.s. Santpoort's Reisbureau „Europa" die op 16 januari a.s. in Zaal „Zomerlust" een filmavond houdt, heeft zich kunnen ver zekeren van de medewerking van enkele vooraanstaande reisorganisaties en de Sabena World Airlines die een geluids film zal vertonen over haar vliegnet in Europa en ons zo laat genieten van de mooiste toeristencentra. Houdt deze belangrijke avond vrij. Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht. De kinderen van de leden der Santpoortse Speeltuinvereniging „Jong Santpoort", zijn allen thuis verrast, door de komst van Sinterklaas en Zwarte Piet in eigen persoon. Angstig glurend naar Piet kwamen de kleintjes aan Sint een handje geven en zongen hun versjes. Als beloning kreeg ieder een speculaaspop en een cadeautje. Ook Piet tastte diep in de zak en strooide gul snoep in het rond. De kinderen hebben er van genoten! En de ouders dus ook. Dank u wel Sinterklaas en Zwarte Piet. Eén der ouders. De postzegelvereniging „Santpoort", be legt een ledenvergadering op vrijdag 11 december 1959 des avonds 8 uur in het Jeugdhuis der Herv. Kerk. De agenda vermeldt o.a.: Bestuursverkie zing, onderlinge ruil en handel, veiling en kienen om postzegels. Op dinsdag 22 december 1959, des avonds 8 uur wordt een Wildavond ge houden eveneens in het Jeugdhuis. Er zal worden gekiend om fraaie prijzen: o.a. wild, fruit en luxe voorwerpen. De avond zal worden opgeluisterd met muziek, bijzondere attracties en gezellig samenzijn. Jan C. Visser, Hoofdstraat 184, behaalde op dinsdag 1 december jl. te Schevenin- gen het Patroons-Diploma van de BOVAG. Vakbekwaamheid voor het Motorrijwielbedrijf, uitgereikt door de Stichting Vakopleiding Automobiel- en Motorrijwielbedrijf VAM, in opdracht van de Bond van Automobiel-, Garage en Aanverwante Bedrijven „BOVAG", afdeling Motorrijwielen. Sint Nicolaas kwam! De oefenavonden en uren worden, nog eens juist vermeld. Maandag s en don derdag's avonds in het Geref. Jeugdhuis „De Haven" a. d. Schipbroekenweg. Ju nioren, vanaf 8 jaar ,tot pl.m. 15 jaar oefenen vanaf 7 uur precies, tot half ne gen ,en daarna de senioren. Als nieuwe leden mochten we nog ver schillende hoge banden inschrijven, w.o. ook nog een zwarte band houder. In middels is een en ander zo gegroeid dat wij moesten overgaan tot uitbreiding (vergroting) der oefenmatten, die inmid dels zijn besteld! Voor alle inlichtingen en belangstelling is er steeds gelegenheid op de oefenavon den van half acht tot pl.m. half tien. Dat de graduaties inmiddels natuurlijk zijn doorgegaan is vanzelfsprekend, waarbij het opvalt dat er één bij was die van slip, met het overslaan van wit, di rect tot geel kwam! Junioren: op 2 november: van slip tot wit: Jan Blenk en S. Willijns; 23 nov.: idem Per. Nijssen; 3 dec. idem Cor Kerkvliet, Will Slings, Jan Tanja, Abr. v. d. Waals; 3 dec.: van slip tot geel: Jan F. v. d. Waals; idem: wit tot geel: Bart Gerrits en Astr. Oudendijk; idem: geel tot oranje: Cees Oudendijk. Senioren: 3 Dec.: Anton Kraan en Rud Smit, van wit tot geel; Adr. Giesbergen, van geel tot oranje; Peter Bleijerveld, van oranje tot groen en Ger Hagens van groen tot blauw. Junioren: 7 Dec.: Jan Wagner en Jan Bastiaan, van slip tot wit en Karei Langendijk, van wit tot geel. Donderdag 3 december was St. Nicolaas vergezeld van 3 clowns, op onze oefen avond. De graduaties van die avond wer den natuurlijk door de heilige man be krachtigd. De clowns lieten allen Smake lijk lachen en tenslotte was er voor ieder een lekkernij. Het jaar 1960 zal voor ,,Da Pacem" een jubileumjaar worden, daar wij dan ons derde Lustrum zullen gaan vieren. Doch het enorme sukses, dat wij in de afge lopen jaren hebben mogen bereiken, zijn wij besloten, ter gelegenheid van dit derde lustrum een groot concert te geven. Wij hebben reeds enige grote klassieke werken aangekocht (namelijk het Det- tinger Te Deum van Handel en de Cae- cilien-Ode van dezelfde komponist). II ziet, dit belooft weer een groots concert te worden, zoals wij dit trouwens ook gewend zijn. Daar wij in de regel twee concerten per jaar geven, moeten wij vermelden, dat wij het komende jaar met dit ene, grote concert zullen moeten volstaan, gezien de enorme kosten daaraan verbonden. (Wij zullen weer enige bekende solisten aan zoeken, om met ons deze uitvoering tot een groots geheel te maken.) Wij nemen aan, dat u onze zienswijze in dezen zult kunnen billijken. U zoudt ons in de kosten tegemoet kun nen komen, door u als donateur (trice) op te geven a 3,per jaar, waarbij u per concert twee kaarten krijgt. Wij hebben reeds het genoegen gehad, kennis te maken met enige nieuwe leden. Mocht ook u zich hiervoor interesseren, dan verzoeken wij u beleefd, zich zo spoedig mogelijk op woensdagavond aan de achterzaal van Hotel De Uilenboom, Hoofdstraat te Santpoort te melden. Wij repeteren van 20.00 tot 22.00 uur. Het is bij ons altijd prettig repeteren. Wan neer u zich met ons wilt inspannen om bovengenoemde plannen uit te werken, dan zullen wij zeker een prachtig con cert gaan geven, dat een volle zaal zal trekken! Ook jongeren vanaf 16 jaar zijn van harte welkom. Voor hen be staat een gunstige kontributie-regeling. Wij rekenen op een goede opkomst, op dat het concert werkelijk weer een enorm sukses zal worden. Wij kunnen hierdoor onze goede naam, nog beter maken! „Welk paard wint"? Een groot aantal deelnemers hadden hun kans gewaagd in de paardenrace. De echte gokkers hadden alles op één paard gezet. De meer bedachtzamen namen minder risico en verdeelden hun kansen over meerdere paarden, terwijl de categorie die dacht, binnen is binnen, hun zegels over alle paarden verdeeld had. Zo waren er duizenden enveloppen te sorteren, de opgegeven zegels te tellen en het gemiddelde vast te stellen. Het eindresultaat was, dat het paard Greta het dichtst onder het gemiddelde lag en dus de winnaar werd. Enige honderden deelnemers die op dit paard hun zegels gezet hadden, hebben inmiddels hun enveloppe met zegels terug gekregen en kunnen nu voor iedere bestede gulden opnieuw een kwartje besteden bij één der deelnemende winkeliers. De drie troostprijzen voor hen die de meeste zegels op een niet winnend paard gezet hadden zijn: 15,voor W. Witteveen, Wüstelaan 38; 10,voor A. Koks, Bonairestraat 19; 5,voor P. Maas, Hagelingerweg 92. Wij wensen alle winnaars veel geluk met hun prijzen. Vet haar. Hebt u te vet haar, dan lijden de talg- klieren aan overproduktie. Dit kan wor den veroorzaakt door veelvuldig wassen van het haar met een alkalisch wasmid del (in het eerste artikel van deze reeks „Gezondheid en Schoonheid" hebben wij daar al over gesproken). Opnieuw was sen met een alkalische shampo verergert de haareuvels en in het bijzonder de vet- afscheiding. Het alkali prikkelt de klieren nl. tot grotere afscheiding, zodat een dag na het wassen het haar weer vet en stug is. Maar ook de aanleg speelt een rol. Te genwoordig dragen de dames het haar veelal kort. Vrouwenhaar kan echter wel tot op de grond doorgroeien. Het lichaam zorgt ervoor dat het haar, ook dat lange haar, voldoende geolied wordt. De klie ren hebben echter geen weet van het feit dat de haren niet op de grond han gen, maar slechts 10 of 15 cm lang zijn. In deze korte haren komt nu het vet, nodig voor haren van anderhalf tot 2 meter. Haargroei is echter individueel. Er zijn vrouwen die geen langer haar krij gen dan tot op de schouders. Deze vrouwen zullen minder last hebben van vet haar. Wij bestrijden te vet haar met het hoo- meopathische principe ,,de kwaal met de kwaal bestrijden". Na het wassen met een mild-alkalische shampo wordt een vette emulsie in het haar gebracht. Dit geeft de klieren onmiddellijk rust. Im mers: de droogte die ontstaat na het wassen van het haar zet de klieren tot grotere activiteit aan. Als u nu direkt na het wassen zo'n emulsie-pakking toe past, worden deze klieren niet zo geprik keld en wordt er minder vet afgescheiden. Op het eerste gezicht lijkt u dit misschien een vreemde, methode, maar weet u dat u erge dorst kunt verdrijven door een beetje zout te gebruiken? Vragen over huid- en haarverzorging en deze artikelen kunt u richten aan het Consultatiebureau van het Nederlandse Genootschap voor Huid- en Haarhy- giëne, Cornelis Anthoniszstraat 5, Am sterdam-Zuid of aan de redactie van dit blad, met vermelding in de linkerboven hoek van de envelop het motto „Ge zondheid en Schoonheid". Per brief ontvangt u dan onder strikte geheimhouding zonder berekening van kosten een uitgebreid antwoord. Fred van Beek, Kosmetoloog. Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor zieken vervoer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegomeijer Surinamcstraat 4 B€Lf)nCR!JK€ ZB VS heeft de vergissing van zaterdag 28 november, toen het van de zwakke Rotterdamse Arrows verloor, weer goed gemaakt door Punch te verslaan. Hier mede is de kans weer open gesteld, om bij de bovenste 5 te eindigen, wat zo belangrijk is voor het behoud van de landelijke hoofdklasse. Het begin van de wedstrijd was voor Punch. De Hongaar Hervath scoorde de eerste 2 punten, maar door een schot van Cor v. Leeuwen en een strafworp van Fred Knapp werd deze achterstand om gezet in een 32 voorsprong. Even ging het tempo van ZB VS eruit, waardoor Punch weer de leiding nam met 36. Maar toen ZB VS eenmaal de smaak te pakken had, werd het al gauw 96. Hierna liepen de Santpoorters snel uit en van 1914 kwam het op 27-18. Toch wisten de Delftse Studenten nog 5 punten in te lopen en werd de ruststand 3127. Onmiddellijk na de rust kwam Punch sterk opzetten en Hervath en de jeugd- international Valstar scoorde achter el kaar 6 punten (31-33!!). Maar dankzij een afstandschot van Harry Regenboog werd het 3333 en toen nam ZB VS voor goed de leiding. Door schitterende combinaties, die echter nog te weinig met een doelpunt werden afgesloten, werd het 4735, maar Punch gaf zich nog niet gewonnen en scoorde 9 punten tegen ZBVS 2. Het einde kwam met een 4944 overwinning van ZBVS. Zondag 13 december H. H. Missen te 7 nar, 8.15 en 11.30 aur, Hoogmis te 9.30 aar Namiddags 7 uur Adventsoefening Woensdag 16 december H.H. Missen 7 (gezongen), 8 en 9 uur Zaterdag 19 december Te half 8 Broederschapslof ter ere van Maria. Gereformeerde Kerk 10 en 5 uur Dr D. van Swigchem, van Kampen Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) n.m. 10 uur ds J. J. Rebel v.m. 4 uur ds J. C. Maris Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds J. W. Wery Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur Hr. P. J. van Schayck Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driebuis 9.45 uur ds. J. A. Roskam H. Avondmaal m.m.v. Koor Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur Dr R. Boeke van Rotterdam Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds M. A. van Rhijn, Oudorp 19 uur ds J. C. Remijn Adventskerk 10 uuz ds G. H. v. Willenswaard H. Doop, Adventszangdienst nun mm VM POLITIE BUREAU SANTPOORT^ Hoofdstraat 214, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij biand 025506400 Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Bloemendaalse Apotheek Bloemeudaalseweg 85, Bloemendaal Telefoon K 2500—57903 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Lammerts, Curatjaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1