SaripotrisWeehHad mn Het hoogste goed. Niet iedereen viert Oud en Nieuw. wij zien het, maar bevatten het niet ins denken ten top, geen wordingsvragen op. nd het heelal, pingen zonder tal nd al het leven i geen verklaring geven, e krachten, slapend aan stof gebonden, wekt, omdat ze bestonden. is eindeloos wijd, ip van ruimte en tijd. chamen, hoe ze ook gaan, een geordende baan. i lossen door verstand, i stil en zien des scheppers hand. Jubileum. JUDO. Ned. Chr. Vrouwenbond. SCHAKEN. Partij van de Arbeid. Bridgeclub De Kennemers Slecht zicht op de weg. INGEZONDEN. no 52 g 31 klaan 45 j Cornegge 8619 Woensdag 31 dec. '58 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur tel. 7029 a.m. n van het jaar heeft de I, terug te zien op het eefdete denken aan lie fleur aan zijn leven aan degenen, van wie scheid moest nemen, ide dagen, zoals een zijn er bij uitstek voor te zien -- opnieuw te pn al heeft meegemaakt leringen te verdiepen, ns, dat dit terugblikken is, dat men oud wordt, rar de toekomst die verwachtingen op. Wat iken over hetgeen voor gedane zaken, die toch n? Leeft de ouderdom gd in het verleden, dan rijven aan het feit, dat 1 een ruimer veld van )ben. Die kunnen terug tgelijke ervaringen en uding bepalen. In het heden. Voor de jeugd 'at nu komen zal. het verleden zo dicht eens een verleden mag Als deze zelfde jeugd t zij alléén verwachtin- •mst mag koesteren, dan is. Ook de ouderdom rhtingen op de toekomst. eerder toe komen te het hoogste en het st, dat zij het afgelopen onden. de Engelse dichter, gaf and the Peri" de ge- n engel, die uit de he ien omdat hij daar de ord. Hij zou eerst dan ;1 worden opgenomen, de een gave vond, die behagen. e engel over de aarde, v strijd tussen de troe- 'n en enige helden, die 'hun leven in de waag- laatste man streed tot de held was gevallen, druppel van zijn bloed h de hoogste moed en :ou God behagen, poort bleef voor hem engel op zoek. Hij in een jonge man, een 'tr. Hij was de samen- pm zijn vreselijke ziekte len. Zijn verloofde had iaden. Haar liefde was es voor de ziekte. Hoe- i haar terugwees, bleef stierven. het meisje ving de >pte dat dit teken van ,*ker was dan de vrees keer tot de hemel zou Dr de tweede keer werd ;onden. Iets hogers had herinnering en hij dacht eraan, hoezeer hij was afgedwaald. Maar toen de engel met die traan, met dit teken van berouw en verlangen naar levensvernieuwing bij de hemel terug keerde, vond hij de poort geopend. Hij had het hoogste wat op aarde was, meegebracht Zo moeten wij ook, de laatste avond van het jaar even maar denken aan het hoogste, aan het mooiste wat wij dat jaar hebben beleefd, hebben meegemaakt ofhebben gedaan. Laten we het jaar beluisteren met ons hart zoals wij luisteren naar mooie muziek die tot ons spreekt. Dan zullen we, met een warm gevoel van dankbaarheid, met nieuwe moed de toekomst onder de ogen zien en het nieuwe jaar ingaan! (e engel een rover, de wijde omtrek. Men im zag nadoren. Alleen dat niet betreesd voor Zij liep nair hem toe j.1 Jte geven. «de man werd daar- n en toen het kind na dklokken neerknielde ht de man: zo heeft eens bidden geleerd, in zijn oog bij deze Donderdag 1 januari a.s. hoopt mej. Co Arisz de dag te herdenken dat zij 25 jaar in dienst is bij de familie Westerhoven, eigenares van Hotel „de Uilenboom". Ge zien haar ijver en dienstwilligheid zal het deze dag zeker niet aan belangstel ling ontbreken. De Judo-vereniging „Dschen-Dui" heeft haar trainingsavonden op maandag en vrijdag. Pupillen van 78 uur. Junioren 89 uur. Senioren 910.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom! De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afdeling Santpoort-station is vastgesteld op maandag 5 januari 1959, des avonds om 8 uur in gebouw „de Toorts", Duin weg 34, Santpoort-station. Er zal een voorlichtende lezing gehou den worden over huishoud-textiel, met lichtbeelden en kleine verloting. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Hoe is de stand per medio december? Groep I: Kroone 10-9; Wolters 7-6 Pels 7-5; de Groot 8-5)^; Blansjaar 8-5; Haanappel 9-4%; Sterk 83J^; Schuurman 10-2)^; Oosterling 9-2; Tu ning 8-13^2; Busselman 8-1; v. d. Bergh 4-1/-2. Groep 2a: Brugman 9-7; Geus 9-7; Pieterse 8-6; Wulffelé 7-5; Resting 9-5; Koolhaas 8-4)^; Roos 9-4; Hoog zaad 8-123^2Kip 9-2; Wagner 9-0. Groep 2b: v. d. Bronk 9-7J^; Vos 9-7; Blokker 10-6; v. Duin 9-5; Leijsma 7-4J^; Waitz 9-5; Baljet 9-3J^; Sterk Jr. 9-3^21 v. d. Pol 9-33^; Winters 9-2; Put 9-lJ^. Voor het te behalen club-kampioenschap staan Kroone en Wolters er wel het beste voor, met de nrs. 3 en 4 als gevaarlijke mededingers. De eerste 6 geplaatsten in 2a en 2b gaan nu de nieuwe groep II vormen. Wie daarin mettertijd als 1 en 2 eindi gen promoveren naar groep I. Wie dit zullen zijn valt absoluut nog niet te be palen. Enkele kanshebbers? Brugman, Geus, v. d. Bronk, Wulffelé, Vos en Koolhaas. De ondersten gaan 't nu in een groep III proberen met dezelfde promotie-kansen. De strijd duurt dus onverminderd voort! en is er nog genoeg muziek in „de schaaktent". De jaarwisselingsbijeenkomst op 6 januari 1959 in de Weyman blijkt nu reeds zo'n succes te worden, dat het bestuur ertoe overgegaan is, kaarten voor deze bij eenkomst uit te geven, opdat het aantal mogelijke bezoekers niet overschreden wordt. Slechts een klein aantal kaarten zal op 6 januari vóór 8 uur nog aan de Weyman te verkrijgen zijn. Voor komt daarom teleurstelling en vraagt kaarten aan bij één der onderstaande adressen: L. Munnikes, Arubastraat 25, tel. 7248, A. P. van Vuuren, Cremerlaan 17, tel. 7773, W. Post, Hyacinthenstraat 23, J. Fontijn, Hoofdstraat 170, J. Kant, Kluiskenslaan 24, J. de Groot, Duinweg 44, J. H. Porck, Kerkerinklaan 57. De bijeenkomst is slechts toegankelijk voor leden en huisgenoten (ten hoogste 3 in totaal). Dinsdag werd de traditionele kerstdrive gehouden, als steeds een der hoogtepun ten van het bridgejaar. De altijd actieve feestcommissie had voor een gezellige aankleding van de zaal gezorgd, terwijl ook iedereen vol lof was voor de diverse geserveerde attracties. Dat ook de prij zen er wezen mochten bleek wel uit het enthousiasme, waarmee de kaarten ge hanteerd werden. Dat door dit élan een paar kleine fouten gemaakt werden in de scorekaarten is daarom snel vergeten en hier volgen de juiste uitslagen: Afd. A: 1. Heren Paats-Bode 58,35%; 2. Heren Kruisman-van Munster 55,36%; 3. Heren Seegers-Porck 54,17 4. Mevr. Kroone-Hr. Andela Jr. 52,38 5. Fam. Spruyt 49,40%; 6. Fam. Riet dijk 46,43%; 7. Fam. Soomers 42,26%; 8. Heren Steinberg-Andela Sr. 41,67%. Afd. B: 1. Heren Top-v. Rij 62,50%; 2. Heren Bodewes-Wierda 57,74 3. Fam. v. Zantvoort 55,95 4. Mevr. Mulder-Hr. Klecfstra 55,36 5. Mevr. Edeling-Hr. Bouman 50,00 6. Fam. Weyers 42,26%; 7. Mevr. Nieuwen- hof-Hr. Mulder 41,67%; Heren v. d. Wall-v. Thiel 34,52 Afd. C.: 1. Dames Andela-Sprang 57,94%; 2. Fam. Dirven 56,35%; 3. Fam. Vader 51,59%; 4. Dames Muller- Smakman 51,59%; 5. Dames Seegers- v. Munster 49,21%; 6. Dames Kühl- man-Smit 49,21 7. Heren Gerritsen- Muller 44,44 8. Fam. Dekker 39,68 Weet U, a.dat u als bestuurder van een motorrij tuig op de weg bij dichte mist, op de dag verplicht is de normale koplichten en achterlichten te voeren? Dat wil zeggen: aan de voorzijde groot licht of gedimd groot licht en aan de achterzijde de nor male achterverlichting, terwijl het zeker aanbeveling verdient aan de voorzijde de grootste lichten te bezigen. b. dat het voeren van uitsluitend stads lichten onder die omstandigheden, ver boden is? c. dat het aan te bevelen is bij dichte mist op de dag ook op bromfietsen en rijwielen de voor deze normale voor- en achter verlichting te voeren? De verkeersveiligheid is er mede gediend. VERZOEK EN WAARSCHUWING AAN HOUDERS VAN HONDEN TE SANTPOORT. In een tuin gelegen hoek W. de Zwijger- laan-Brederoodse weg ontdekte ik een aantal latten vol met spijkers. Deze spij kers stonden alle recht omhoog, som mige met aarde bedekt, andere geheel zichtbaar. Eerst dacht ik met een fakir bed te doen te hebben, maar bij nader inzicht dacht ik: voor de honden. En zo was het ook. Een hond die in die tuin komt loopt 100% kans z'n poten te ver- verwonden met kans op bloedvergiftiging door de roestige spijkers enz. Nu -zal menigeen zeggen: bah wat een smerige manier is dat om honden uit de tuin te weren. Ook ik dacht er zo over en ben naar de bewoners van het huis gegaan, heb hun gewezen op het gevaar voor de beesten en verzocht die obsta kels wag te nemen. Wat ik daar te horen kreeg? Mijnheer die latten gaan niet weg, u moest eens weten hoeveel last wij hebben van de honden, vooral hier uit de buurt en hoe veel geld het ons al gekost heeft om de tuin te laten opknappen en niets helpt, verzoeken niet, de politie niet, die kan toch moeilijk al die honden achterna lopen. In m'n hart moest ik de bewoners bijna gelijk geven, maar heb hun toch gezegd dat ik hun manier niet kon goedkeuren. Ik ben bij de politie in Santpoort ge weest en die konden in dit geval niet ingrijpen, ook deze mensen waren er ver ontwaardigd over dat vele hondeneige naars hun beesten maar los lieten lopen zonder er naar om te zien. Men vertelde mij daar dat enige jaren geleden in de gemeente Velsen enkele honden waren opgepakt. Een klein aantal eigenaars meldde zich om hun hond op te halen, de rest moest vergast worden. Zoveel hadden de eigenaars voor hun hond over, bang een kleine boete te moeten be talen. Als je als dierenbeschermer dergelijke feiten voorgeschoteld krijgt voel je je zelf toch wel beschroomd. En nu mijn verzoek en waarschuwing. Eigenaars van honden houdt uw dier onder controle. Zorg dat een ander er geen overlast van heeft. Dat is redelijk en hiertoe bent u verplicht. Art. 95 sub b van de Alg. Pol. Verord. der gem. Velsen verbiedt het loslopen van hon den op de openbare weg. Art. 96 van de verordening verbiedt het loslopen van honden op een andermans terrein. U zelf wilt toch ook niet onnodig geld uitge ven voor schade u door anderen aange daan? En dan de waarschuwing. Wie zal het verhinderen dat uw lievelingshond op een kwade dag helemaal niet meer thuis komt? Ook dat kan. Hiermede wil ik niemand van kwade bedoelingen betich ten, maar de praktijk heeft geleerd dat veel mogelijk is. Daarom nogmaals, houdt uw hond onder controle. U be wijst daarmede u zelf, een ander en niet te vergeten uw beste vriend, de hond, een zeer grote dienst. Aan de bewoners van het bewuste per ceel een vriendelijk verzoek. Zou u nu toch die gevaarlijke obstakels niet ver wijderen? Probeer het nog eens. Bij voorbaat ons aller dank. A. Kampman. Bestuurslid afd. Velsen Ned. Ver. Dierenbescherming. Op bezoek bij mensen die van het ene jaar in het andere werken. Niet iedereen kan met een papieren hoedje op het hoofd en een glas wijn in de hand het nieuwe jaar begroeten. De maatschappij is zo gecompliceerd ge worden dat er heel wat mensen zijn die ook in de oudejaarsnacht in dienst van de gemeenschap moeten staan. Met een aantal van deze mensen zijn we eens een praatje gaan maken, en wij hebben verbaasd gestaan dat er zovelen zijn die in de oudejaarsnacht normaal hun werk verrichten. Wilt u er een paar? Politie, brandweer, telefonisten, verplegers en verpleegsters, dokters, taxi chauffeurs, vrachtvervoerders op de lange baan, seinhuiswachters, de omroe per in de radiostudio plus het bedie nend personeel, de mannen in de elek trische centrales, de piloten in de vlieg tuigen, de matrozen op zee, enz. enz. Het was natuurlijk niet mogelijk om al die mensen te bezoeken, we kunnen dan ook hier en daar maar een greep doen. Zij klagen er niet over. Nemen we het café- en restaurantbedrijf eens. De kellners, koks, portiers, autobe wakers. Dan de ploegenwerkers in de continubedrijven, bij de gemeentewerken en nog zoveel meer instellingen. Tijdens onze bezoeken aan enkele nachtwerkers zijn we tot een verrassende conclusie ge komen, zij klagen er niet over. Men zou haast durven zeggen, dat ze met een zekere opgewektheid de Oudejaarsnacht tegemoet zien. Wat de permanente ploegwerkers in de fabrieken, bij de spoorwegen en bij de gemeente's betreft, och, zij zijn reeds vertrouwd met het idee te werken op dagen en uren dat anderen vrij zijn. Bo vendien worden ze in loon of op andere wijze daarvoor vergoed. Voor hen is de teleurstelling dus niet zo groot. Minder groot zelfs dan voor de achterblijvers, die het feest moeten vieren zonder man of vader. Ook het personeel in het café- en restau rantbedrijf ziet er niet zo tegen op als men wel zou denken. Het hotelpersoneel nog minder. Zeker, ze zouden ook liever thuis zijn om in de huiselijke kring feest te vieren. Maar daar staat tegenover, dat de fooien op die dag hoog zijn. Bo vendien zijn zij gewend te werken op uren dat anderen vrij zijn. En de man in het patates-friteskraampje, die vergunning heeft tot twee uur open te zijn klaagt al evenmin. Want hij maakt goede zaken, met het bedienen van feest vierders, „Met of zonder mayonaise?"... Wel reden tot klagen. De categorie, die wel reden tot klagen zou kunnen hebben, maar het toch echt niet doet is veel groter. Neem de schild wacht maar bij de kazerne, die daar voor zijn huisje staat te koukleumen en op slag van twaalf even zijn martiale hou ding laat varen om in gedachten nieuw jaar te wensen aan zijn meisje. In de kraaminrichting zijn verpleegsters in de weer, terwijl de dokter bezig is een kind ter wereld te brengen, dat tot het laatste moment geaarzeld heeft, of het in 1958 dan wel in 1959 zijn intrede zou doen. En door de velden sjokt een dok ter naar een ver afgelegen boerderij, waar hij bij een ernstige zieke geroepen is. De brandweerlieden, die in hun wacht lokaal een kaartje leggen en zitten te wachten of er niet ergens brand uit breekt. „In de nieuwjaarsnacht gebeurt het haast nooit. Maar ja, je kunt nooit weten." Dan denken we nog aan de stoker en de machinist op de trein, de telefoniste aan het schakelbord, die het zelfs drukker heeft dan andere nachten. De vracht wagenbestuurder, die op de lange baan zit en al zijn aandacht nodig heeft voor de weg. De overwegwachter, die in het weinig comfortabele huisje zijn boterham zit op te eten en wacht op het telefoontje, dat hem zegt de bomen dicht te draaien, en deOch, er zijn er nog zo veel, die in de nieuwjaarsnacht geen feest kun nen vieren. Verdraagzame politie. Met nog geen enkelw oord hebben we gesproken over 't werk van de politie en die moet het in die nacht toch wel ge weldig druk hebben! Maar, dat valt best mee. „en nieuwjaarsnacht is heus niet zo zwaar meneer." Kijk eens, onze superieu ren zien wat door de vingers en dan doen wij het ook"Zo is het. Er zijn zelfs agenten die je vriendelijk naar huis brengen, als je wat te diep in het glaasje gekeken hebt. Het is maar net zoals een agent me zei: „Kerstmis en Nieuwjaar zijn geen dagen om moeilijkheden te zoe ken. De burgers niet met de politie en de politie niet met de burgers" De meeste last heeft de politie nog met de burenruzies en familietwisten, ten minste in de nieuwjaarsnacht. Er worden familieleden uitgenodigd, die men anders nooit ziet, mensen waarmee men niet op al te goede voet staat. „Maar kom, zand er over. Laat ons het nieuwe jaar vreed zaam ingaan." De familie gaat inderdaad het nieuwe jaar vreedzaam in, tot er enkele glaasjes zijn gedronken. Dan komen de tongen wat losser te zitten en dra komt het ge sprek op de vroegere ruzie en de aan leidingen daarvan. Ieder zegt zonder om wegen wat hij op het hart heeft, met alle gevolgen van dien. Dan moet de politie er soms aan te pas komen, die de gemoederen probeert te sussen, wat meestal wel lukt. „Och", zei een agent, „het valt in de Nieuwjaars nacht allemaal best mee en we zien er niet tegen op onze rondjes te lopen. Al leen die kouwe neus, hè" Denk ook eens aan hen. Natuurlijk, het was niet in de nieuwjaars nacht zelf, dat we al die mensen be zochten. We waren er nog enkele weken vandaan, en zo op een afstand bekeken lijkt het minder erg. Maar in de nieuw jaarsnacht zelf voelen ze het misschien toch wel eventjes nijpen aan hun hart. De politieagent in de kou, de seinhuis wachter, die naar zijn lampjes kijkt, de ober temidden van het gejoel der gasten, de stoker, de machinist, de telefonisten, verpleegsters, doktoren En al die andere mensen, die zorgen dat we tijdens het feest niet in het don ker zitten, dat we een afwezige per tele foon gelukkig nieuwjaar kunnen wen sen, dat we eten en drinken krijgen, dat we muziek hebben, dat we zonder onge lukken thuis komenZeker, ze zouden ook liever in onze plaats zijn. Maar ze klagen niet, omdat ze weten dat we zon der hen niet kunnen. Kunnen we er bij de oud en nieuw een ogenblikje afnemen om even aan hen te denken? VELSEN—HILVERSUM „SCHOONENBERG". Zoals wij reeds meldden, wordt op Nieuwjaarsdag de bekerwedstrijd Velsen Hilversum op het terrein aan de Kwe kerslaan gespeeld. Deze Hilversumse voetballers hebben nog steeds de leiding in de 2de divisie van het betaalde voet bal, zodat ze een mooie kans op promo tie maken. Verwacht mag worden, dat ze de ontmoeting tegen Velsen als een goede oefenwedstrijd zullen beschouwen en daar de Velsenaren van hun kant - met naar alle waarschijnlijkheid Bakkum weer in hun midden natuurlijk alles in het werk zullen stellen om een goed figuur te slaan, lijkt ons de kans op een aantrekkelijke wedstrijd zeer groot. We zijn er dan ook van overtuigd, dat tal van plaatsgenoten met eigen ogen zullen willen aanschouwen, hoe onze Velsen- amateurs zich tegen de Hilversumse profs zullen weren! VelsenHilversum op „Schoonenberg" Wij vernemen nog nader over de wed strijd om de K.N.V.B.-beker, die op Nieuwjaarsdag gespeeld wordt, dat het Velsen-bestuur in verband met de te ver wachten grote belangstelling besloten heeft deze ontmoeting op het hoofdterrein van „Schoonenberg" te laten spelen. OVERSCHRIJVING GEVRAAGD. De V.S.V.-speler J. Zuurbier heeft van deze vereniging overschrijving aange vraagd naar Velsen. VELSEN EN Z.A.P. DELEN DE PUNTEN. Velsen en Z.A.P. zagen zondag j.l. kans de keepers van de tegenpartij tweemaal te passeren en deelden dus op deze laat ste voetbalzondag van 1958 de punten broederlijk. Deze tweetwee-uitslag gaf de verhou ding goed weer, want Z.A.P. mag dan al in een flink deel van de tweede helft de toon hebben aangegeven, voor de rust was Velsen toch wel sterker. In de eerste helft gaf Hoogzaad na on geveer een half uur spelen Velsen de leiding, maar zeven minuten later profi teerde Z.A.P. van een misverstand tussen Hijnen en Kaasenbrood (11). Vlak voor de rust kreeg Hijnen ten tweede male een prachtige kans om zijn club de leiding te geven, maar de bal rolde na zijn schot net langs de verkeerde kant van de paal van het lege doel. In het eerste kwartier van de tweede helft viel Velsen, zij het zonder succes, fel aan, maar toen hebben Hijnen-c.s. met de rug tegen de muur staan verdedigen. Twaalf minuten voor het einde drukten de Z.A.P.-ers hun meerderheid in een doelpunt uit en, eerlijk gezegd, we dach ten toen, dat de zaak voor de geeltjes verloren was. Maar nog juist in de laat ste seconden wist Graman zowaar de ge lijkmaker nog te scoren (22). EEN SCHRALE OOGST. Ook zondag 21 december was het weer mis met de terreinen van het amateur voetbal, zodat ze aan de lopende band werden afgekeurd. Zelfs de bijvelden van „Schoonenberg" bleken niet bespeelbaar. Toch werden voor Velsens afdeling, 3 A, nog een tweetal wedstrijden gespeeld en wel Z.A.P.Wijk aan Zee, welke ont moeting voor de mensen uit de badplaats een fikse 60 overwinning opleverde en C.S.V.Always Forward, die met 21 door de Castricummers werd ver loren. Door een en ander kwam er een kleine wijziging in de stand. Deze luidt nu als volgt: I.V.V. 11—17; Q.S.C. 1117; Beverwijk 1116. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Velsen zet het nieuwe jaar in met de returnwedstrijd tegen Z.A.P. In de zon dag j.l. door beide clubs tegen elkaar gespeelde wedstrijd is wel gebleken, dat ze in sterkte niet veel voor elkaar on derdoen, zodat de veronderstelling niet gewaagd is, dat ze ook nu de punten weer zullen delen. Of zouden de geel- hemden van het spel van Hilversum zo veel leren, dat ze in staat zijn op beide punten beslag te leggen? Terrasvogels neemt het op eigen terrein op tegen A.S.V.A., van welke club op 12 oktober met 24 gewonnen werd. Wanneer de blauw-witten spelen, voor wat ze waard zijn, dan zetten ze o.i. het nieuwe jaar met een overwinning in. DE VOETBALBALANS. Als we zo tegen het einde van het jaar de voetbalbalans eens opmaken, dan moet het maar aanstonds uit de pen, dat we dit seizoen niet al te vast op een Santpoortse voetbalkampioen moeten re kenen (om het niet sterker uit te druk ken). Velsen zal de strijd om de eer volle titel waarschijnlijk moeten laten uitvechten tussen I.V.V., Q.S.C. en Be verwijk en dat de Terrasvogels zich nog zouden kunnen nestelen tussen Kinheim, Roda, E.T.O. en V.D.O. is ook aan twijfel onderhevig, al weten we wel, dat Terrasvogels verliespunten-aantal nou niet onoverkomenlijk veel groter is dan dat van Kinheim bijvoorbeeld. Maar we hebben rekening te houden met de praktijk en die zegt, dat een adspirant- kampioensgegadigde niet zo wisselvallig moet spelen als de Terrasvogels zulks tot dusver gedaan hebben. Alleen wanneer de blauwwitten in dit opzicht hun leven in het nieuwe jaar eens zouden gaan be teren, dan zou het nog wel eens kunnen gebeuren, dat ze een woordje mee gingen spreken Velsen heeft zes verliespunten meer dan I.V.V. en Q.S.C. Hun elf verliespunten hebben de Velsenaren voor een goed deel moeten boeken in het begin van de competitie, toen zij de juiste opstelling nog niet gevonden hadden. Toen dit wél het geval was -het op stellen van Hijnen als middenvoor bleek o.m. een gelukkige greep te zijn geweest gooide het geblesseerd raken van Bak kum roet in het Velsen-eten. Maar al zal Velsen dan ook waarschijnlijk dit seizoen geen ernstig candidaat voor de bovenste plaats worden, voor de clubs, die zich dit praedicaat wel mogen aanmeten, zul len de blauwhemden nog wel eens een geducht struikelblok vormen. En voor de onderste plaats behoeven ze zeker niet bevreesd te zijn. Maar dit geldt ook voor Terrasvogels!

Weekblad Huis aan Huis | 1959 | | pagina 1