SaripociÈWeehHad oan BMmrrm Dam®5 torcdiUbourtou Gezondheid en Schoonheid. s. R.K. Kerkf Santpoort 'ZOHDAOSDiENSTOlsil TAXI Het voordeligste adres TAXI E.S.T.O. Jaargang no 1 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 8 jan. 1960 HUIS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 :j de verschijning van het eerste nummer van Santpoorts Veekblad wensen wij al onze lezers en adverteerders een voorspoedig 1960. Uok dit jaar hopen wij „Huis aan Huis" iedere week bij U thuis te bezorgen. Mochten er vorig jaar wel eens hiaten zijn geweest, (het bezorgen is een moeilijk probleem), dan trachten wij deze zo goed mogelijk op te lossen. Bij dub bele bewoning is het steeds moeilijk, vooral bij avond, te weten waar twee exemplaren moeten worden afgegeven, terwijl huizen die achteraf staan wel eens vergeten worden. Steeds kan men een exemplaar aan de zaak komen afhalen. Wij trachten ook in 1960 „Huis aan Huis" een wegwijzer te doen zijn van wat de Santpoortse zakenman u biedt. De Uitgevers VELSEN START GOED. Velsen is in 1960 goed gestart. Het keerde n.l. met een 13 overwinning op ADO uit Heemskerk terug. Zoals uit de positie, die ADÖ op de ranglijst inneemt kan opgemaakt worden, was het te verwachten, dat de Heems kerkers de overwinning niet cadeau zou den doen. En inderdaad, Velsen heeft geduchte tegenstand ondervonden en deze was van de kant van enkele ADO-ers niet altijd van even prettige aard. Zo werd o.a. Bakkum een keer „ge nomen'' op een wijze, die met een tegen stander op faire wijze moeilijkheden in de weg leggen, niets gemeenschappelijks had. Prompt kende de arbiter Velsen dan ook een vrije trap toe en hieruit werd de bal door de terecht verontwaar digde Bakkum, die zelf altijd even fair speelt keihard tegen het houtwerk geschoten. Ontkwam ADO hier onver diend op fortuinlijke wijze aan een doel punt, een scheidsrechterlijke beslissing ontnam Velsen eveneens een doelpunt. Na een voorzet vanaf de achterlijn van •Hoogzaad schoot Graman de bal in het Heemskerkse doel. De scheidsrechter wees eerst naar het midden, maar toen beduidde ADO's grensrechter hem, dat de bal „achter" zou zijn geweest, waarna de arbiter het doelpunt afkeurde. Uit hei feit, dat geen der ADO-spelers geappelleerd had voor „achterbal" menen we te mogen concluderen, dat de scheidsrechter wel wat al te lichtvaardig zijn aanvankelijke beslissing herroepen heeft. Door een en ander ging de rust met 00 in, hoewel Velsen qua het ver toonde spel zeker een voorsprong ver diend had. Na de rust kwam ADO direct verwoed opzetten en moest de Velsen-verdediging aanstonds alle zeilen bijzetten. Onder leiding van Ton Hijnen weerde men zich goed, maar toch slaagde ADO er in Kaasenbrood onhoudbaar te passeren (10). Dit was Velsen toch te bar. Langzaam maar zeker kwam er meer schot en lijn in de aanvallen der blauw gelen en toen Wittebrood de bal netjes voor het doel zette, was het hoofd van Jan Bakkum daar om het leder in het Heemskerker doel te plaatsen (11). En van toen af aan ging het steeds beter bij de Velsenaren, hoewel dient erkend, dat ADO zich nog niet gewonnen gaf. Het was Hoogzaad, die met één zijner befaamde schoten de stand op 12 bracht. En het was dezelfde speler, die vrij kort voor het einde na een pass van Spanjaard door een schijnbeweging de ADO-doelman dü,sdanig van zijn stuk bracht, dat hij voor Velsens derde goal kon zorgen (13). TL, jASVOGELS ZET HET NIEUWE JAAR GOED IN. De Vogels hebben het nieuwe jaar met een overwinning ingezet en deze zege heeft voor ons temeer waarde, omdat ze behaald werd op een tegenstander, die in de bovenste helft van de ranglijst huisde. Terrasvogels experimenteerde met een nieuwe voorhoede. Daarin hadden o.a. Van Eden en Otto, twee spelers dus, die inders deel uitmaken van de verdediging, -a plaatsje gekregen en het dient ge- -t-ijd, dat ze het heus niet zo slecht ge daan hebben. Van Eden mocht zelfs het icaat „goed" voor zich opeisen, de verdediging hebben vooral Cardol „Wan Gelder zich uitstekend geweerd. dit ondanks het feit, dat de rappe Zaanse voorhoede met haar twee snelle censpelers het de blauwwitte verdedi- s zeker niet gemakkelijk heeft ge bakt! '\'VZ liep met de beste voornemens be zield van stapel, zo zelfs, dat het de 'Jerste 10 minuten er sterk de schijn van had, dat de Zaankanters twee punten rij ker naar het Zaantje zouden terugkeren. De Terrasvogels-verdediging wist zich echter te handhaven en toen deze periode voorbij was, kwam ook Terrasvogels los en ontspon zich een snelle, gelijkopgaan- de strijd, waarin de blauwwitten de betere kansen kregen. Zo was de VVZ- keeper bij een kopbal van Otto reeds kansloos, maar de bal ging net over de lat en Rijke maakte het nog even „bon ter" door bij een strafschop te hoog te richten, waardoor een unieke kans om de leiding te nemen verloren ging. En toen Terrasvogels zulks niet deed, be sloot VVZ het te doen. Even werd de dekking in de blauwwitte verdediging verwaarloosd en meteen was Boeser on houdbaar gepasseerd. Maar 10 minuten later had Boeser gelijk gemaakt, zodat de rust met 11 inging. Na de rust nam Terrasvogels de leiding, toen een VVZ-er na een goede voorbe reiding van Van Eden de bal in eigen doel werkte. Een min of meer goedkoop doelpunt dus, maarhad de Zaankan- ter het niet gedaan, dan zou Otto de bal wel in het net gewerkt hebben. Ook na dit doelpunt bleef de strijd zijn spannend karakter behouden. VVZ wilde met alle geweld gelijk maken, maar de verdediging van Terrasvogels wist van geen wijken. De Terrasvogels kregen nog enkele goede scoringkansen en nadat Rijke er één omzeep had gebracht, deed hij kort hierop beter zijn plicht (31). Nóg gaf VVZ zich niet gewonnen en werke lijk, kort voor het einde werd Boeser voor de tweede keer kansloos gepasseerd (3-2). WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. Dat kon zondag a.s. wel eens druk wor den aan de Kwekerslaan, want dan komt één der meest serieuze kampioenscandi- daten, n.l. Egmondia op bezoek. De Egmohdse voetballers hebben in 14 wedstrijden 21 punten weten te verzame len, waarvan 9 in hun 6 uitwedstrijden. Twee punten verspeelden zij in de aan vang van het seizoen tegen DTS en één punt op 18 oktober tegen Alcmaria Vic- trix. In Egmond is het tussen de elftallen, die zondag a.s. op het terrein aan de Kwekerslaan tegenover elkaar zullen ko men te staan, een spannende strijd ge worden, die tenslotte met 32 door Eg mondia gewonnen werd. Ook bij het tweede treffen tussen beide clubs verwachten we veel spanning, im mers Egmondia zal haar goede positie willen handhaven en Velsen zal er op haar beurt een eer in stellen de kam pioenspretendent met succes de voet dwars te zetten. Wij voor ons achten onze plaatsgenoten zeker in staat een ge lijk spel te bewerkstelligen. De Terrasvogels trekken naar DIO. Aan de eerste ontmoeting tegen deze Haar lemmers bewaren de Vogels ongetwijfeld prettige herinneringen, want die wonnen ze met niet minder dan 41. Of de tweede ontmoeting weer zo'n vlot ver loop zal hebben, is echter nog lang niet zeker, want evenals de blauw-witten heb ben ook de DIO-ers het nieuwe jaar met een overwinning ingezet en dat nog wel tegen „lijstaanvoerder" Bloemendaal. Uit het resultaat evenwel, dat Terrasvogels de vorige zondag tegen WZ wist te be werkstelligen, menen we toch wel te mo gen opmaken, dat minstens voor een ge lijk spel een redelijke kans aanwezig is. WÈM0Ö0T uw omzet g SCHAKEN De eerste overwinning in de hoogste klasse van de Noord-Holl. Schaakbond is een feit geworden! De 2 afgebroken partijen in de wedstrijd Santpoort I Kijk Uit I werden nl. door de arbitrage commissie „remise" verklaard, waardoor de definitieve uitslag 64 werd. Indien nu van „Zaandam 2" ook gewonnen wordt in de eerstvolgende wedstrijd en hiervoor bestaan redelijke kansen is de positie op de ranglijst veilig ge steld. Momenteel bezetten wij de 5de plaats (van 8). Clubnieuws. 29 december jl. vond de traditionele on derlinge snel-schaakwedstrijd plaats, waaraan 3 groepen van 8 deelnemen. Zoals altijd waren de blunders legio en moesten velen het tegen de klok afleg gen. In 10 minuten een partij te winnen is een hele opgave! Er gebeurden de gekste dingen. Dames werden zo maar cadeau gegeven; mat-zetten verzuimd enz. enz. Tenslotte trokken de koelbloedigsten aan het langste eind. „Snel-schaak" club kampioen werd Dr. Meindert de Groot met 5^/2 punt uit 7. Hij mocht daardoor een verzilverde Lauwerkrans als wissel- prijs in ontvangst nemen en een doos Droste-pastilles. Trouwens niemand der „snel-schaak zwoegers" ging zonder iets naar huis! Voor allemaal was er een aar digheidje. 't Was een vrolijke avond en de goede clubgeest vierde wederom hoogtij. De wedstrijd Bloemendaal 3Santpoort 2 werd 3Höj/^, de derde overwin ning! Gem. Zangv. ,Vox Humana' Bestonden er plannen om de dit jaar 50 jaar bestaande Gem. zangvereniging „Vox Humana" wegens gebrek aan be- langstellinxg te liquideren, door bemid deling van de sektie zang der Velser Ge meenschap heeft men getracht deze ver eniging weer nieuw leven in te blazen. Een nieuw bestuur bestaande uit de da mes v. d. Eynden, Dingerdis, Holleman en Terpstra, met als voorzitter de heer Lampers wil trachten de vereniging staande te doen houden. In de heer Bouttelier uit Haarlem kreeg de vereniging een nieuwe dirigent. De repetities worden gehouden maan dagsavonds in de zaal van het badhuis aan de Wüstelaan. Het bestuur hoopt dat velezangliefheb- bers(sters) zich bij „Vox" zullen aanslui ten. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afdeling Santpoort-Zuid houdt haar maandelijkse ledenvergadering op 11 ja nuari a.s., 's avonds 8 uur in gebouw „de Toorts", Duinweg 34 Santpoort-Zuid. De heer Beets uit Amsterdam hoopt dan te spreken over: ,,'t Is maar een weet", met kleurendia's toegelicht. Belangstellenden zijn ook van harte wel kom. „FIT"-nieuws. De Chr. Sport Vereniging „Fit" is haar activiteiten in het nieuwe jaar reeds weer begonnen. Behalve haar zeer geanimeerde oefenuren in de gymnastiekzaal, verzorgt zij nu voor de adspirant-leden van 514 jaar een gezellige filmmiddag in het Ge reformeerde Jeugdhuis „de Haven" op 13 januari a.s. Aanvang 4 uur. Dan zullen tevens verschillende beloningen worden uitgereikt aan die leden, die zich met diverse acties verdienstelijk hebben gemaakt. Jongelui, een prettige middag! Partij van de Arbeid. Op vrijdag 8 januari houdt de P. v. d. A. afdeling Santpoort haar jaarwisselings bijeenkomst in het Hervormd Jeugdhuis aan de Burg. Enschedelaan. Aanvang 8 uur. Toegang gratis voor leden en huis genoten. Traditiegetrouw is er weer een afwisse lend programma: voor de pauze de Stem des Volks met een speciaal samengesteld programma (o.a. operette-liederen), af gewisseld door mevr. Hoeben met voor dracht en mevr. Vring, piano. De gewestelijke voorzitter A. P. N. Pie- lage houdt een korte toespraak en na de pauze verzorgt het gewestelijk secreta riaat een filmprogramma, o.m. bestaande uit de prachtige kleurenfilmx „Naar het land van de middernachtzon". Wij hebben ditmaal voor een grotere zaal gezorgd, zodat niemand bang behoeft te zijn, geen plaatsje te vinden. Cursus voor verkerenden en verloofden. Te beginnen met vrijdagavond 15 januari wordt in het Jeugdhuis „Patrick" achter de R.K. Kerk, een cursus van zes weken gehouden voor verkerenden en verloof den. De kosten bedragen 1,per avond. De aanvang is 8 uur. Er wordt op een grote deelname gerekend. Vermageringskuren. Vermageringskuren onderscheidt men in twee soorten, te weten dieet-kuren (vermindering van voedseltoevoer) en verhoging van het gebruik door het organisme. Deze tweede vorm bereiken wij door ak- tieve bewegingen, zoals wandelen, fiet sen, gymnastiek, enz, en door passieve bewegingen als b.v. massage en electri- citeit. De tweede vorm kan ook worden bereikt door de z.g. organotherapie, die alleen door de arts kan worden toegepast. Bij de dieet-kuren gaat men van de wetenschap uit, dat de mens bij een be paald gewicht een zeker aantal kalorieën nodig heeft. Hier gaat men dan onder, met andere woorden, men schrijft een dieet voor van minder kalorieën dan het benodigde aantal. Hiertegenover staat, dat de honger toch gestild moet worden. Dit doet men door het geven van z.g. volumineus voedsel. Men geeft meestal een minimale hoe veelheid eiwit van 100 gram, in ieder geval zoveel, dat met het eiwit 500 kilo kalorieën verschaft worden. Of een vermageringskuur nodig is, hangt af van de graad van de vetzucht, alsmede van haar gevolgen, o.a. de toestand van het hart. De vochttoevoer moet verminderd wor den en zout kan worden vervangen. Meer dan 2 gram keukenzout per dag heeft het lichaam niet nodig (wat reeds aanwezig is in ons voedsel, zonder dat wij daar zout aan toevoegen). Kinderen en oudere mensen moeten geen vermageringskuur ondergaan. Vetzucht bij hart-, lever- en nierziekten enz., eist zeer speciale behandelingen. In een volgend artikel zullen wij het ve getarische ontvettingsdieet behandelen. Vragen kunt u richten aan het Consulta tiebureau van het Nederlands Genoot schap voor Huid- en Haarhygiëne, Cor nells Anthoniszstraat 5, Amsterdam. Per brief ontvangt u een uitgebreid advise rend antwoord. Fred van Beek, kosmetoloog. Jubileum-Feestavond Harddraverijvereniging Santpoort Dinsdag 12 januari a.s. zal de Harddra verij-Vereniging een grote feestavond houden t.g.v. het 200-jarig bestaan. Deze avond zal alleen voor leden toegankelijk zijn omdat, gezien het programma, een grote toeloop wel te verwachten is. Het bestuur heeft de bekende radio- en t.v. artiest Rudi Carell geëngageerd om met zijn. puntige conferances de zaal niet onbeweeglijk te laten zitten. De Osmani's, momenteel bij de K.R.O.- revue, zullen u de adem doen inhouden? Inge Larksen, de in binnen- en buiten land bekende cabaretière zal u laten ge nieten van haar liedjes en praatjes. Herman Theunissen zorgt met zijn duty- vox voor de begeleiding van de artisten om daarna zijn bekende solo's te bren gen. Met een ander zeer bekend artiest is men nog in onderhandeling. Na afloop van deze feestavond is er tot 02.00 uur een gezellig bal m.m.v. het dans- en showorkest „De Witte Kraaien" o.l.v. Hansy Pallieter. Voetbalstanden. Derde klas A: Alcm Victrix 1421; Egmondia 14—21; DTS 14—20; Velsen 1516; Alkm. Boys 1516; CSV 15 15; Beverwijk 1515; Meervogels 15 12; Wijk aan Zee 1512; ADO 15 11; HSV 15—9; ZAP 14—8. Vierde klas C: Bloemendaal 1319; RCZ 1419; Zaanlandia 1318; Kinheim 14—17; DIO 13—14; WZ 14 14; EHS 1412; Terrasvogels 1211; OFC 9—10; GVO 14—8; Waterloo 14—2, Zondag 10 januari H.H. Missen 7 uur, 8.15 - 11.30. Hoogmis 9.30. 7 uur Lof. Maandag 7.15 uur Maria Garde, meisjes 8 uur Maria Congregatie, dames Woensdag 7.15 uur Maria Garde, jong. Donderdag 8 uur H. Familie, heren Vrijdag 8 uur Maria Congregatie, jonge vrouwen. Zusterkapel Zaterdag half 8 Broederschapslof. Loterij Dierenbescherming. De trekking zal worden gehouden op maandag 11 januari 1960 des avonds 8 uur in de theeschenkerij van „Vel- serbeek" te Velsen-Dorp. Na de pauze zal de Heer Jan Ivangh een paar van zijn laatste films tonen. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Johannes, zoon van W. Gozeling en J. Nijenhuis, Narcissen- straat 15; Marianne, dochter van J. Schoorl en J. van Schijndel, Bloem- straat 86; Annet, dochter van P. P. Snijders en A. de Ruijter, Schipbroe- kenweg 28. OVERLEDEN J. Schipper, 71 jaar, echtgen. van A. Nauta,^Wüstelaan 102^ R-rl—uAMPA.r hasiden ruw of schraal HAMEA-GELEIt lube95ctl Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur dr A. Dondorp, Heemstede Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. J. Rebel u.m. 4 uur Prof. W. Kremer, Apeldoorn Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur Hr. P. J. van Sehayck Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur Prof. ds P. Boendermaker, Hilversum. Gezinsdienst Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenhuis Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. H. Klein Wassink, Bergen 19 uui ds G. H. v. Willenswaard Adventskerk 10 uur ds J. C. Remijn Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en^Rijksweg 331 Rui—J Zondag a.s. M. M. C. TROOSTER, Wijn. Daniëls- laan 14, Telefoon 8410 APOTHEKEN Zondag a.s. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 Speciaal ingericht voor trouwrijden Dag èn nacht bereikbaar ook voor zieken ver voer TELEFOON 8250 - SANTPOORT A. J. P. Stegemeijer Surinomestraaf 4 BeLAncRime tel €fo on n u/n/n€RSj POLITIE BUREAU SANTPOORT; Hoofdstraat 214, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij biand 025506400

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1