SanfeoofeWeeliMad Noordhollands Duinreservaat 14 februari Valentijn-dag. Gezondheid en Schoonheid. Predikbeurten Zondagsdienst artsen R.K. Kerky Santpoort jaargang no 6 V bij lit Ov' bt' CU nfctie /asweg BI •'kerinklaan 45 van kkerij Cornegge •foon 8619 Vrijdag 12 febr. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 *41 V ten noorden van het Noordzeekanaal. p O Hi 7' kvwintert en sneeuw en ijs, storm ,J;n of de stille beslotenheid van •t" dag hun stempel als een on- •lire beklemming op onze wereld gedrukt, lijkt het uitgestrekte bied van Wijk aan Zee tot •i' haast weerloos overgeleverd aan .acht der elementen. „«si wan zal de natuurliefhebber zich in de (macht van de natuurkrachten in dit ptachtige duinreservaat in zijn element dan eens beukte bij storm en -j de* - woedende branding het strand geheel overspoelend de duinvoet en ook er sneeuw hebben het duin een 'un ijzige greep gevat. 0 Tuigend laag is het schamele 1 /tï 'je boven de zuidelijke hori- l/lt^ en als het schuil gaat achter U olken, die meedogenloos hun sheeuw of hagel op de ontluisterde kille aarde neerstorten, is het grimmig en bij - na onheilspellend in de wilde woeste 'kwar van het binnenduinbos, waar de kamperfoelie en hop in onuitwarbare kluwens de kale, kille stammen van eik :en berk omstrengeld houden. En in de stilte na de storm houdt de mist het duin \n zijn beklemming besloten, de ondoor dringbaarheid en venijnigheid van de ka- ■ie, stekelige duindoornbossages nog ac centuerend. ■1 lijkt het wel of alle leven zich diep rgen in de schoot der aarde schuil en voelen wij ons, niet eens zo ver "et gewoel en gedaver van de grote stil, klein en eenzaam m deze wijde ""wereld. een heilzame werking heeft zo'n r /wandeling op lichaam en geest, „eer wij gretig de pittige ziltige lucht .snuiven. in dringt het tot ons door dat de mid- nterzonnewende en de tijd, dat de oude oermanen, om de duisternis te verdrijven "en de overwinning van het licht te be vorderen, hun joelfeesten vierden, al .weer een heel tijdje achter ons ligt. ;En als in de berijpte wereld de sluiers -van de mist worden opgelost en de hemel :-z.ich opent, is het of de zon, zich in on telbare flonk: ende sneeuw- en ijskristal- 'ïes spiegelend, ons zijn stralende frisse j terzijde heeft toegewend. Dan dringt •t haast beschamend tot ons door dat XL jonge levgn, dat wij zo ver verbor- t-a waanden, alom tegenwoordig is. Hoe aden wij ons eenzaam en verlaten voe- waar ons pad zo vele prenten in de :uw heeft gekruist van vele viervoe- duinbewoners en talrijke standvo- .y.en wintergasten, die hier zijn neerge- jfem. .lianipc (het haas) vlucht op zijn snel- 'fc.pers uit zijn legerkwartier, dat hij in "Lopen d; ija heeft opgeslagen; vele .'.ten eenden bevolken het infiltratie- jied; hele groepen roeken en „bonten" te kraaien) schuimen het duin af; .auwtjes en zwarte kraaien zijn alom te- ^oordig en welk een effect maakt de 'tiklijke verschijning van de fazanten- in de dorre duinbegroeiing. In het "nduinbos scharrelen talloze vinken, •n, roodborstjes, lijsters, merels, ko eleken en bastaardnachtegaaitjes tus- :t afgevallen loof op zoek naar lar- -an insc-tcn, die een welkome aan- "q vors" a van het schaarse zaad en nu. Ls zo mooi getekende geel- bevolken het meer open duin- ael. ^l - contrasterende effect van de vele ie n; 'dhoutsoorten komt nu wel op best tot uiting. Grote aantallen laantjes, herkenbaa raan de heider- streep midden over hun kopje .et vuurgoudhaantje orangegeel zich hier tegoed aan de vetrijke van de dennenappels en sparren- -.. Deze kleinste in ons land voor- j'nde vogeltjes verraden ons hun aan- Mieid door hun voortdurende gekeu- hoge ijle siet-siet-geluidjes. t 2,9 mooi is nu ook de intense gloed :t stralende groen van vele mos- n op de paden en het open duin en adere bestudering van deze mikro- ijs toont ons dat bijvoorbeeld de en glans van bepaalde soorten c veroorzaakt doordat de kleine Haartjes reeds volop bloeien. Ver- ipd is het overigens hoe in het dor re duin van nog niet zo lang geleden Begroeiing zich al weer heeft her- d. jok in het binnenduinbos zijn de ver- lerde sneeuwklokjes even zovele wel- te lenteboden. Maar wij behoeven de niet uitsluitend op de grond te rich- waar ook tal van kiemende plantjes - yïCgroene rosetjes ontplooiien om de ing van het voorjaar te ervaren. •Tlgenkatjes beginnen al te glanzen, .mperfoelie is al royaal uitgelopen, 1 groene stuifmeeikatjes van de ha- -taan al in bloei en weldra zul- le,. de elzenkatjes zich strekken, |waa. het stuifmeel de helderrode klei- jne vrouwelijke bloemetjes zal bevruchten om het volgende jaar de donkere elzen- proppeft te leveren, waaraan nu vooral de sijsjes zich zo graag tegoed doen. Vele soorten mezen trekken in gemengde groepjes door het beboste duin en laten bij open weer hun heldere mezenslag horen. Bij een takkenbos heeft het _stoninkje zijn parmantige staartje opgestoken als een klein beweeglijk vlag- gestokje om ons een welkom toe te roe pen. Ja, welkom, zeer welkom zijn allen, die willen genieten van alles wat de na tuur biedt in het onvolprezen Noordhol lands Duinreservaat en is het daar juist nu met zo vele beloften voor de toekomst en nu we alles nog tegoed hebben, niet de allerboeiendste tijd voor? De Nederlandsche Spoorwegen maken het u ook gemakkelijk door hun speciale gecombineerde biljet „Duinwandeling Castricum", de enige van de vakantie dagtochten met speciale reductie, die ook in het winterseizoen gehandhaafd is. Openbare Bekendmaking Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat de verordening tot vaststelling van de voorgevelrooilijn voor het zuidoostelijk gedeelte van de Wüstelaan te Santpoort, gelegen tussen de Johan van Beemlaan en de Hoofdstraat, vastgesteld bij raads besluit van 11 augustus 1959, no. 7 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 9 december 1959, no. 352, van heden af, gedurende drie maanden, op de gemeen tesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Velsen, 10 februari 1960. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, H. De Boer l.b. VELSEN OP SCHOT Het appeltje, dat Velsen naar aanleiding van de destijds in Akersloot geleden 52 nederlaag nog met de Meervogels te schil len had, hebben Bakkum en zijn man nen, ondanks het feit, dat die Vogels zich fanatiek tegenstribbelende tegenstanders toonden, indertijd goed geschild: Met een 41 nederlaag konden de Meervogels huiswaarts trekken. Het begin was voor Velsen bijzonder hoopgevend, want de bal was nog maar nauwelijks aan het rollen gebracht, of Bakkum had de doelman der gasten reeds het nakijken gegeven (10). Dit vlugge succes gaf de (Velsen-) bur gers moed. De geelblauwen kwamen goed samenspelend terug en toen de jeugdige Weber die het lang niet kwaad deed de bal naar Hoogzaad plaatste, om speelde deze op handige wijze een der backs, om daarna de doelman opnieuw „geen kans" te geven (20). Ook hierna bleef Velsen nog geruime tijd het spel beheersen, maar meerdere doelpunten bleven althans vóór de rust uit. In de laatste 20 minuten der eerste helft lieten ook de Akerslootse aanvallers zich gelden, maar ze onder vonden van Hijnen c.s. grote tegen stand. Toch slaagden ze er in op fraaie wijze hun achterstand te verkleinen, zo dat de rust met 21 inging. Na de hervatting speelde Velsen aan vankelijk stukken minder dan vóór de rust, zodat Meervogels' kansen op de gelijkmaker verre van denkbeeldig waren. Gelukkig voor Velsen echter waren Hij nen en Schoorl die Van Bugnum op de rechtsbackplaats verving grote struikelblokken en toen Bakkum uit een goed genomen corner met een kopbal de stand op 31 bracht, speelden de Aker- sloters een verloren spel. Vijf minuten voor het einde zwenkte Weber naar binnen en terwijl ieder ver wachtte, dat hij de bal zou voorzetten, schoot deze debutant de bal ten vierde male langs de Meervogels-doelman (4-1). R.C.Z. WINT VAN TERRASVOGELS De Vogels misten Van Eden in de voor hoede voor hem viel Cobben in en Van Gelder op de spilplaats. Deze werd nu bezet door middenvoor Otto, hetgeen Thoolens optreden als aanvals leider tengevolge had, en Bouwer op de linksbuitenplaats waar aanvankelijk Thoolen stond opgesteld bracht. Het Zaanse veld was door zijn hardheid moeilijk te bespelen. Hier kwam nog bij, dat de R.C.Z.-ers, die nog een kans op de bovenste plaats hebben, uiterst fel en fanatiek op de bal zaten, hetgeen voor de Terrasvogels-leiding reden was om „het consigne" kalm aan te geven, im mers kampioen worden is toch uitgeslo ten en de voorsprong op het de rode lantaarn dragende Waterloo is dermate groot, dat voor de onderste plaats niet behoeft gevreesd te worden. Vooral de linksback hield er een imponerende wij ze van spelen op na en dit kostte hem, nadat de scheidsrechter zijn aanvanke lijke lankmoedige wijze van leiden had laten varen, menige vrije trap. Voor de rust kwam R.C.Z. op zeker niet onfortuinlijke wijze aan twee doel punten. De eerste keer onderschepte Boeser de bal uit een voorzet wel, maar hij kon hem niet klemvast krijgen. Bij het tweede doelpunt was dit min of meer ook weer het geval, maar toen had hij daar vóór het leder na een hard schot keurig uit de hoek gehouden. Na de rust was Terrasvogels in het veld zeker niet de mindere van de thuisclub, maar de voorhoede toonde terecht veel ontzag voor de robuste wijze van verde digen der Zaankanters. Toch kreeg Thoolen een goede kans om de achter stand te verkleinen, toen hij een penalty mocht nemen, doch hij schoot de bal over de lat. R.C.Z. voegde inmiddels aan haar 2 doelpunten nog een derde toe, zodat de Zaankanters met 30 wonnen en mede door de nederlaag van Bloe- mendaal tegen G.V.O. hun goede kans op de bovenste plaats behielden. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT Velsen trekt zondag a.s. naar D.T.S. Deze club heeft lange tijd tot de „run- ners-up" behoord is zelfs nu nog ze ker niet kansloos maar verspeelde de vorige week tegen haar concurrent Alc- maria Vixtrix toch wel twee zeer kost bare punten door met 41 te verliezen. Dat onder de gegeven omstandigheden D.T.S. alles op alles zal zetten om zon dag van Velsen te winnen, ligt voor de hand, maar evenzeer kan men zich er van overtuigd houden, dat Velsen zich allerminst een gewillig slachtoffer zal tonen. Nu is het een feit, dat onze plaats genoten nog al wisselvallig spelen, dus voorwaarde voor een de voet dwars zetten van D.T.S. zal zijn, dat de geel blauwen in hun beste vorm de Noord in trekken. Dat D.T.S. de komst van Velsen met enig „angst en vrezen" tegemoet zal zien, vindt mede zijn oorzaak in het feit, dat Velsen op eigen terrein destijds de Noord-Hollanders een puntje afhandig maakte (11). Ons dunkt, dat er ook ditmaal voor onze plaatsgenoten mins tens weer een gelijk spel in zit. Terrasvogels krijgt G.V.O. uit Kromme nie op bezoek. Grote belangen staan er in deze ontmoeting voor geen van beide clubs op het spel, want de bovenste plaats is voor hen onbereikbaar en de onderste plaats is voor hen door de grote achterstand en het zwakke spel van Waterloo ook al niet weggelegd. Op 15 november van het vorige jaar te kenden beide partijen een „puntenverde lingsovereenkomst" (22). Het zou ons niet verwonderen, wanneer ze weer tot een dergelijk besluit kwamen. SCHORSINGEN De Officiële Mededelingen van de K.N.V.B., opgenomen in de Sportkroniek van maandag j.L, bevatten niet minder dan 220 namen van spelers, die door de strafcommissie van de Bond voor kortere of langere tijd geschorst waren. VELSEN—EGMONDIA Deze onlangs uitgestelde wedstrijd is nu vastgesteld op zondag 21 februari a.s. „Getosa" met „De Bungalow" In tegenstelling tot de vorige uitvoerin gen zal de R.K. Toneelver. „Getosa" nu twee avonden bovengenoemd blijspel op de planken brengen, en wel op 13 en 14 februari a.s. Een blijspel, waarin weer eens ouderwets gelachen kan worden om die moderne jeugd, met hun, vaak zo kinderlijke op vattingen. Het stuk handelt voornamelijk over vier jongemensen, twee meisjes en twee jon gens, die in hun vakantie twee bunga lows (de meisjes een, en de jongens een) gehuurd hebben, toevallig in dezelfde plaats. Echter heeft de eigenaar van de bunga lows een fout gemaakt in de boeking en komen de meisjes en de jongens op de zelfde dag aan, en bij dezelfde bunga low, die zij ieder voor zich veronder steld hadden, alleen gehuurd te hebben. Hierop volgen natuurlijk allerlei verwik kelingen en de hilariteit wordt nog gro ter, als een oom en een tante van een der vrouwelijke kampeerders de meisjes komen opzoeken, en een nachtje willen blijven logeren. Veel geroddel in de standplaaats van de vakantievierenden doet op het laatst de maat overlopen. Alles komt echter op zijn pootjes terecht en vindt de juiste de juiste, en De rest moest u echter maar gaan zien, maar vergeet u niet uw zakdoek mee te nemen (voor het lachen dan). In ieder geval een stuk waarmee Getosa zal proberen u weer een onvergetelijke avond te bezorgen, li kunt uw televisie er voor uit laten! A. J.S Viering Koninginnedag Ja of Neen! Kan in Santpoort dit jaar de verjaardag van H.M. de Koningin feestelijk gevierd worden? Dit is een urgente vraag. Waarom kan ons dorp met z'n gestadige groei der be volking, deze voor ons volk z'n belang rijke dag niet feestelijk gedenken. Er is een Oranje-vereniging, die al jaren lang Koninginnedag op feestelijke wijze voor jong en oud organiseert. Maar de animo van onze dorpsgenoten is zo ge ring, dat de huidige bestuursleden, die al de jaren getracht hebben Santpoort een Koninginnefeest te geven, thans de moed in de schoenen is gezonken. Veel kritiek is over hun hoofden gegaan, opbouwende en afbrekende. Kritiek is echter gezond maar niet altijd gegrond. Wanneer op de Jaarvergaderingen geen leden aanwezig zijn, en het bestuur alléén moet organi seren, kan men onmogelijk het ieder naar de zin maken. Nogmaals wil de Oranje- Vereniging een poging wagen, en roept u op tot een vergadering die gehouden wordt op maandag 15 februari a.s. des avonds 8 uur, in het jeugdgebouw van de Herv. Kerk aan de Burg. Enschedé- laan. De agenda vermeldt aftreden van enkele bestuursleden. Hiermede valt of staat het voortbestaan der Oranje-Vereniging, ten zij u in grote getale ter vergadering komt, actief wilt medewerken en plan nen ter tafel brengt. Géén Oranje-vereniging betekent op Ko ninginnedag géén kinderoptocht, géén verdere festiviteiten. Dit wilt u toch niet. Welnu, kom dan maandag 15 febr. naar het Jeugdhuis en brengt anderen mede. Ned. Chr. Vrouwenbond De maandelijkse ledenbijeenkomst van de afd, Santpoort-Noord N.C.V.B. is vastgesteld op woensdag 17 februari 1960 in het Gereformeerd Jeugdhuis, Schipbroekenweg 8, des avonds 8 uur. Spreker is de Heer D. Boon, te Biltho- ven, Seer. C.E.F.A., over het onderwerp: Het filmprobleem in ons gezin. Belangstellenden zijn ook hartelijk wel kom. Bouw Herv. Kerk te Santpoort-Zuid Op 29 januari j.l. heeft het College van Kerkvoogden opdracht gegeven tot de bouw van een Kerk met gemeente-cen trum voor de wijkgemeente Santpoort- Zuid. De opdracht voor dit gebouw, dat is ontworpen door de architect Ir. J. Kruger b.i. te Voorburg, is verstrekt aan de firma V. de Vries' Bouwbedrijf te Haarlem. Burgerlijke Stand. BEVALLEN; H. M. van Vuuren- Hörchner, d„ Planetenweg 31, IJmuiden; D. O. Vergers-Bender, d., Noorder Tuin dorplaan 33, Haarlem; G. van Leeuwen- Winsemius, z., Vareniusstraat 13, IJmui den; G. Junge-Guijt, z., Van Wassenaer- straat 32, IJmuiden-Oost; K. van der Pias-Schouten, z„ De Noostraat 17, IJmuiden-Oost; A. M. Post-Broek, z., Frans Halsstr. 13, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. H. Wester, Meerstraat 96, Beverwijk en A. H. T. Wigchert, Hagelingerweg 40, Santpoort, t.a. Beverwijk, Nieuwstraat 4; S. Nanne, Bakkummerstraatweg 9, Castricum en C. W. M. Harsveld, Dodweg 49, Velsen- Noord, t.a. Castricum, Bakkummerweg 9; L. La Pierre, Ortheliusstraat 290III, Amsterdam en C. Gomes, Kennemerlaan 147, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kennemer laan 147; J. N. Meerveld, Siriusstraat 19, Haarlem en W. Spanjaard, Hagelinger weg 44; J, Dieffenbach, Soendastraat 2, Amsterdam en M. E. van der Meij, Gla- diolenstraat 1, Santpoort, t.a. Kromme nie, Eikenlaan 76; R. J. van der Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden en A. W. Kion, Roerstraat 47, IJmuiden; J. J. M. Tuer- lings, Weertsingel O.Z. 53 bis, Utrecht en P. L. M. van Leeuwe, Wulverderlaan 7, Santpoort, t.a. Utrecht, Julianalaan 2; G. J. Dam, Paramaribostr. 44, Santpoort en A. A. Kwaak, Willebrordstraat 59, IJmuiden-Oost, t.a. Santpoort, Molen straat 17; H. Hom, Joh. Gerardseweg 19, Hilversum en S. M. van Eijk, Ir. Krij gerstraat 32, Velsen-Noord, t.a. Hilver sum, Alexanderlaan 40; H. J. Holshuij- sen, IJsbrandstraat 28, Zutphen en J. C. Warners, Alexander Bellstraat 83, IJmui den, t.a. IJmuiden-Oost, Alexander Bell straat 83; J. W. Schaap, Van Nieuw koopstraat 11, IJmuiden-Oost en M. A. A. de Groot, Linnaeusstraat 83, IJmui den; A. W. Flop, Hoofdstraat 187, Sant poort en I. J. Broek, Napierstraat 4, IJmuiden; N. Sintenie, Bloemendaalse- straatweg 67, Santpoort en T. H. Groen, Lange Nieuwstr. 538, IJmuiden-Oost, t.a. Santpoort, Bloemendaalsestraatweg 67. GETROUWD: G. A. Leijenaar en A. M. Werkhoven, Utrecht. Mauritsstraat 56; V/. Kok en Th. M. Wessel, Haar lem, Tulpenstraat 14; A. Tuk en M. Korf, IJmuiden, Schoutenstraat 8; P. M. Spruit en M. Chr. Madeheim, IJmuiden, Huijgensstraat 53; J. Koelma en J. M. Bloemendaal, IJmuiden, Keizer Wilhelm straat 14; A. Varkevisser en C. M. Hoek, IJmuiden, Alex. Bellstraat 67; J. Tellier en I. J. Löbe, IJmuiden-Oost, Cypressen- straat 33; R. S. Rider en M. A. T. Smits, Santpoort, L. de Colignylaan 64. OVERLEDEN: G. J. Meekers. 73 jr., Duinwijklaan 31 b, Beverwijk. Dank zij de Nederlandse Bloemisterij, de fabrikanten van Parfumerie-artikelen, Chocolaterie en Koek- en de Banketbak kerij, zal de 14e februari in vele lan den al jaren lang gevierd als Valentijn- Dag voor een aantal onzer landgenoten niet onopgemerkt voorbij gaan. Op die dag of op de daaraan voorafgaande za terdag, 13 februari, zal het Nationale Valentijn-Comité deze mannen en vrou wen, wier namen nog zorgvuldig geheim gehouden worden, voor hun onbaatzuch tige liefde voor en trouw jegens de mede mens, een huldeblijk aanbieden. Valentijn-Dag houdt de herinnering le vend aan de Monnik Valentijn die in het rijk van keizer Claudius II vermaard en geliefd was om' zijn goedheid en wijs heid. Desondanks werd hij op 14 februa ri 270 ter dood gebracht. Zijn naam echter werd niet vergeten. Uit allerlei historische dokumenten en geschiedenis boeken blijkt, dat Valentijn-Dag al heel lang geleden werd gevierd en een be paald rijke traditie bezit. Vooral in Amerika en Engeland, maar ook in Zwitserland, België, Duitsland en Frankrijk, is Valentijndag geworden tot DE dag" der Vriendschap. Flet is beslist geen tweede Moederdag, gelijk wel eens is verondersteld. Het mag het ook niet worden. Niemand behoeft zich op Va lentijndag verplicht te gevoelen iets voor een ander te kopen; deze dag is alleen maar een ongezochte gelegenheid om eens op bescheiden wijze in het recente verleden betoonde daden van vriend schap, trouw of naastenliefde te belonen. De omvang en de prijs van zo'n blijk van erkentelijkheid zijn van geen enkel belang. Slechts op deze wijze zal Valentijndag kunnen blijven wat hij bedoelt te zijn: de dag der waarachtige Vriendschap. Het schoonmaken van de huid. Keizerin Cleopatra was wanneer wij de geschiedschrijvers geloven een beeldschone vrouw. Voor het schoonma ken van de huid gebruikte zij ezelinnen- melk. Dit zouden wij thans niet meer aanbevelen. Het is de vraag, of ezelinnenmelk wel werkzamer is voor het reinigen van de huid dan de schoonheidsmiddelen, welke de wetenschap van tegenwoordig ons heeft gebracht. De geschiedenis vertelt ons niet of Cleo patra voor het schoonmaken van de huid ook wel citroenen gebruikte. Naast de moderne preparaten zijn juist citroenen, ook komkommers voor dit doel heel geschikt. Vette huid Een vette huid ontstaat door overmatige afscheiding van de talgklieren. Voor het schoonmaken van een vette huid moet u het water waarmee de huid wordt gewas sen verzachten met een theelepel borax. Wassen met een over-vette grondzeep tot er veel schuim is ontstaan. Dit schuim gebruikt u om de gelaats-huid met ro terende, rond-draaiende, bewegingen licht te masseren, van de kin naar de slapen Naspoelen met koud water. Ook weer met wat borax verzacht. Is de huid goed gewassen dan gebruiken we de citroen. Met een halve citroen wrijft u de ge laats-huid spiraalsgewijs. Als u het hele gelaat op deze manier hebt behandeld is de huid tot diep in de poriën schoon. Bij een vette huid met puistjes moet u de huid heel voorzichtig behandelen. Ge bruik een zacht washandje en een zachte handdoek en neem vaker dan normaal een schone. Inplaats van het eenvoudige middel ci troen worden tegenwoordig voor het schoonmaken van een vette huid gelaats lotions gebruikt, die antiseptisch werken en de huidcellen voeden en ze door prik keling tot verhoogde werkzaamheid aan zetten. Droge huid Een droge huid verdraagt geen zeep. Maak het gelaat schoon met water, ver mengd met een paar druppels hydrophy- le, in water oplosbare, olie. Na het wa terbad wrijft u de huid van de kin naar de slaap met een schijfje komkommer, de slaap met een schuifje komkommer. Inplaats van komkommer kunt u een goede gelaatsmelk gebruiken. Deze rei nigingsmelk moet zijn samengesteld zon der kamfer of alcohol. Normale huid en gemengde huid Een normale huid verdraagt reiniging met zeep en water. De zeep moet niet-alca- lisch zijn en van een goede kwaliteit. Het schoonmaken van een gemengde, een half-vette, half-droge, huid is niet een voudig. Meent u een z.g. gemengde huid te hebben vraag dan aan uw schoon heidsspecialiste advies over de juiste ma nier van schoonmaken. Belangrijk Het goed schoonmaken van de huid is de basis voor alle verdere schoonheids-be handeling. Verwaarloos het niet! Reinig uw huid 's morgens bij het op staan en 's avonds voor het slapen gaan. Sla niet eens een keertje over omdat u zich te moe voelt. Het gebruik van, vaak dure, crèmes heeft alleen zin als u de huid afdoende schoonmaakt. Keizerin Cleopatra heeft het overdreven. Urenlange baden met ezelinnenmelk zijn niet nodig. Maar elke dag twee maal een kwartiertje van uw tijd is toch niet te veel gevraagd! Fred van Beek, kosmetoloog. Vragen over deze rubriek kunt u richten aan het Consultatiebureau van het Ned. Genootschap voor Huid- en Flaarhy- giëne. Zonder kosten ontvangt u onder strikte geheimhouding per brief een uit gebreid advies. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Ohr, Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. J. Rebel n.m. 4 uur ds J. C. Maris Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P, J. van Schayck Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden ibelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenhuis Ned, Herv. Kerk Dorpskerk 10 uut ds G. H. v. WillenswaarJ, 19 uur ds. J. O. Norel, Bloemendaal Adventskerk 10 uur ds A. G. van Wijk Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort-Z Telefoon K 25608249 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 Zondag 14 februari: H.H. Missen zijn te 7, 8.15 (Gemeenschapsmis) en 11.30 uur. Hoogmis te 9.30 uur. Vrijdag 19 februari: 7 uur Maandelijkse Gezongen Requiem. Zaterdag 20 februari: 7.30 uur Broeder schapslof ter ere van Maria, Moeder van Altijddurende Bijstand. R.K. VROUWENBEWEGING Dinsdag 16 februari: 's avonds te 8 uur is de maandelijkse bijeenkomst van de leden der K.A.V. op de parochiezaal. Mej. Schlatmann, directrice van de Kath. Openbare Leeszaal te Velsen- Noord komt spreken over het onderwerp: Culturele ontwikkeling door moderne lectuur. Me dunkt, dat dit belangrijke onderwerp voor iedereen, die mee wil met deze tijd, zeer belangrijk en leerzaam is. Wij ver wachten dan ook een grote belangstel ling a.s. dinsdagavond.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1