SaripoofeWeeMJad Rheuma-collecte 1960. Vacht handen Een kerk voor Pater van der Pol. R.K. Kerkf Santpoort Predikbeurten Zondagsdienst artsen ie laargang no 7 .„ittie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 IDS am Vrijdag 19 febr. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Dokter T. Th. P. Ferwerda, directeur van de Gem. Geneeskundige en Gezond heidsdienst van Velsen, schrijft ons: Van 2227 februari zal ook in onze Gemeente weer de jaarlijks terugkerende collecte worden gehouden voor de rheu- mabestrijding in ons land. Het is een goede gewoonte bij belang rijke collecten een opwekkend woord te laten schrijven. Opwekkend in de bete kenis van: doe er toch vooral iets aan. Want opwekkend heeft ook nog een an dere betekenis n.l. die van plezierig aan doend. Om over Rheuma iets opwekkends te schrijven in deze laatste betekenis is niet mogelijk; dat weet een ieder, die in zijn naaste omgeving te maken heeft met rheumapatiënten. Dat er veel van deze patiënten zijn, mag blijken uit de gegevens van een onder zoek door het T.N.O. te 's-Gravenhage in ons land verricht: 20%, dus een vijfde deel, van alle zieken in ons land lijdt aan rheumatiek. Dit betekent ook, dat zeker 1/5 deel van de uitgekeerde ziektegelden uitbetaald wordt aan rheumapatiënten. Dit vergt jaarlijks een bedrag van niet minder dan 80 millioen guldens alleen voor deze ziek te! Geen andere ziekte vergt zoveel uit keringen; daarom is het spoedig herken nen en bestrijden van rheuma zo belang rijk en ook de mogelijkheid cm nieuwe behandelmethoden te vinden en te be proeven. Dit doet de Nederl. Ver. tot Rheumatiek- Bestrijding. Zij kan dit doen met de hulp van gelden van het Nationaal Rheuma- fonds. Om dit fonds sterk te maken is ook Uw steun zeker nodig. Dit kunt U doen door te geven als de collectanten straks bij U aanbellen. Doe dit keer nog eens iets meer. Neem zelf de bus ter (nog?) Rheuma- vrije hand; geeft U op ais collectant aan een van de volgende adressen: Mevr. Anten-Butzelaar, De Genestetlaan 11, Driehuis; Mevr. Brouwer-Prins, Kon. Wilhelmina- kade 79, IJmuiden-W.; Mevr. v. Os v. d. Abeelen, Thorbecke- laan 10, Velsen-Z.; Mevr. v. Stekelenburgh-de Jong, Velser- duinweg 177, IJmuiden-O.; Mevr. Winters, J. T. Cremerlaan 52, Santpoort-Noord; Mevr. Overeem, Rijksw. 478, Santpoort- Noord; Mevr. Stokmans, Willem de Zwijgerl. 7, Santpoort; Mevr. Roodenberg, Bloem.str.weg 147a, Santpoort. KNAP WERK VAN VELSEN. Vi'-en heeft zondag j.l. bijzonder knap werk geleverd door D.T.S. op eigen ter- rem een 13 nederlaag toe te brengen, i oen de wedstrijd nog beginnen moest, •nd vast, dat de D.T.S.'ers drie ver- spunten meer hadden dan Alcmaria Victrix. Het ligt dus voor de hand, dat de spelers van de thuisclub begrepen, welke grote belangen er voor hen op het spel stonden. Van stonde af aan hebben ze dan ook op de volle winst gespeeld, o.a. door in voorkomende gevallen met twee middenvoors te spelen. Voeg daar bij, dat de D.T.S.'ers inderdaad met over leg speelden goed plaats en zich snel vrij lopen dan ligt het voor de hand, dat het de Velsen-verdediging niet ge makkelijk gemaakt werd. Maar dit deel van de geelblauwe ploeg stond z'n man netje, Geuzenbroek, Schoorl, Spanjaard en Boon en in laatste instantie doel man Kaasenbrood - ze speelden allen voor wat ze waard waren, maar één stak toch met kop en schouders boven al len uit en dat was Ton Hijnen. Hij was inderdaad de centrale figuur, die overal opdook, waar gevaar dreigde. Onder de ze omstandigheden was het voor de T.S. 'ers uiterst moeilijk om tot doel- :en te komen! Uit gelukte de Velsen-voorhoede voor rust tweemaal. Het eerste doelpunt Hoogzaad vóór zijn rekening. Wel pre de doelman het schot nog, maar ual kwam achter de doellijn te liggen dit ontging de scheidsrechter niet. t tweede goal eiste Bakkum voor zich op Hoogzaad deed het voorbereidende rk, zette de bal op kniehoogte voor en xrd old Jan" deed de rest. Zo ging met -7. de rust in. -n deze Velsen-voorsprong zou nóg gro- r zijn geweest, als Wittebrood door snel ar binnen te zwenken het zelf eens eprobeerd had, inplaats van ,,de hoek te kruipen" en dan het zij gezegd: -wijls heel goed voor te zetten, a de rust hebben de D.T.S.'ers deze "■'"'èrstand tot 12 weten te verkleinen een schot, dat ook al, doordat de even van richting werd veranderd moudbaar was voor Kaasenbrood, f talrijke publiek moedigde hierna zijn vurieten krachtig aan, maar het baatte Cv Hijnen c.s. lieten zich niet meer pas- sereiï en tot overmaat van (D.T.S.-) ramp o/en de Jaap Hoogzand op een gegeven oenblik in zijn eentje op de D.T.S.- elman af, trok zich van diens uitlopen u»*vri.an en passeerde hem ten derde ma- 'e -3). AS VOGELS STERKER DAN «errasvogels hadden zondag j.l. uit Krommenie op bezoek, de die een week daarvóór het stoute •cje had uitgehaald leider Bloemen- jal een nederlaag toe te brengen. Hoe Zaankanters zulks tot stand hebben aten te brengen, is ons, na hetgeen we jndag j.l. van hen gezien hebben, een /adsel, want de Krommenieploeg maakte -gen de Vogels een verre van sterke in- iruk. Vooral de voorhoede der bezoekers bracht er al bijzonder weinig van terecht, hetgeen wel het best gedemonstreerd wordt door het feit, dat doelman Boeser deze middag het gevoel moet hebben ge had, als was hij „met vacantie". Ook de andere verdedigers hadden het in deze ontmoeting niet bepaald lastig. In de Santpoortse defensie ontbrak Cardol, maar Bouwer, die hem verving, bleek een goede plaatsvervanger. De voorhoede der Vogels maakte drie doelpunten en dit is een prestatie, die ver boven het gemiddelde ligt van wat de blauwwitte aanval gewend is te preste ren. Zou dit al voldoende bewijs zijn voor de bewering, dat de Zaanse defen sie ook al niet uitblonk door hechtheid, nog duidelijker komt een en ander uit, als we er aan toevoegen, dat de voorhoede der Vogels nog meerdere goede kansen ongebruikt heeft gelaten en de Zaanse doelman zijn vak behoorlijk bleek te ver staan. De blauwwitten gingen thee drinken met de prettige wetenschap, dat ze een 20 voorsprong hadden. Voor het eerste doel- Deze speler kreeg onder een moeilijke punt had linksbuiten Thoolen gezorgd, hoek de bal vrij, maar wist desniettegen staande zijn club de leiding te geven. Het tweede doelpunt had Bos voor zijn reke ning genomen. Ook na de rust hadden de Krommeniëers weinig in te brengen en geen ogenblik kregen we de indruk, dat de Terrasvo gels-voorsprong in gevaar zou komen. Thoolen zag kans de Zaanse doelman nog een keer te passeren, zodat de Vo gels met 30 wonnen. WAT ONS ZONDAG A.S. TE WACHTEN STAAT. VELSEN—EGMONDIA. De voetballiefhebbers kunnen we aanra den zondag a.s. hun schreden te richten naar de Kwekerslaan, want daar wordt een wedstrijd gespeeld, waarin, naar het zich laat aanzien aan spanning niet zal ontbreken, nl. VelsenEgmondia. De Egmonders hebben zondag j.l. door tegen Beverwijk slechts gelijk te spelen (33) hun kans op de bovenste plaats wel iets zien verminderen, maar helemaal kans loos zijn ze in genen dele. Integendeel, één misstap van Alcmaria en de Egmond- se papieren zullen weer aanzienlijk rijzen! Men kan zich er dus van verzekerd hou den, dat de mensen uit de badplaats alles op alles zullen zetten, om tegen Velsen beide punten binnen te halen onder het motto ,,to be or not to be". Maar even zeker zijn we er van, dat Hijnen c.s. zul len tonen er absoluut niets voor te ge voelen de Egmondianen de punten cadeau te geven. Integendeel, we zijn er van overtuigd, dat de geelblauwen, ondanks het feit, dat ze niets te winnen of te ver liezen hebben, er een eer in zuil enstellen Egmondia een nederlaag toe te brengen en, zo ze daarin niet zouden slagen, dan toch hun sportieve plicht te doen. Er komen dus twee ploegen tegenover elkaar te staan, die zij het dan om verschillende redenen -zich tot het uiterste zullen inspannen om op beide punten beslag te leggen en daarom kun nen we een bezoek aan deze wedstrijd aanbevelen. STANDEN. Derde klas A Alcmaria V. 18—27; Egmondia 1724; Alkm. Boys 19—23; D.T.S. 18—22; Vel sen 1821; C.S.V. 1920; Beverwijk 1818; Wijk aan Zee 1715; Meervo- gels 19—15; Z.A.P. 17—11; A.D.O. 18— 11; H.S.V. 18—9. Vierde klas C. Kinheim 17—23; R.C.Z. 17—23; Bloe- mendaal 1622; Zaanlandia 1519; Terrasvogels 1616; V.V.Z. 1716; O. F.C. 12—15; E.H.S. 17—15; D.I.O. 17— 14; G.V.O. 16—10; Waterloo 162. Jen nimmer ruw of schraal^ n Het is de Hamamelis die het 'm doet Tube 95 ct. Bij de jaarwisseling heeft Pater v. d. Pol, bij de inwoners van Santpoort wel be kend, aan vele van zijn vrienden een brief gezonden, met beschrijving over zijn werk en de bouw van een kerk in de binnen landen van Afrika. In deze brief kwam duidelijk naar voren dat nog vele moeilijkheden overwonnen moeten worden, alvorens de kerk in ge bruik kan worden genomen. Vooral de financiën spelen hierbij een grote rol. Naar aanleiding hiervan heeft zich een Aktie-Comité gevormd teneinde gelden bijeen te brengen om het werk van de Pater te steunen. In het kader van deze aktie vindt op maandag 22 februari a.s. des avonds 8 uur een gezellige kienavond plaats in het Lavigerie College (Witte Paters) aan de Wüstelaan. Medewerking wordt verleend door het R.K. Gemengd koor „Da Pa rem". Degenen die verhinderd zijn deze avond te komen en toch hun steentje willen bij dragen kunnen dit doen door storting op postgiro 495837 van de Coöp. Boeren leenbank te Santpoort met vermelding Aktie Comité Pater Jan van der Pol, of persoonlijk bij mevr. M. Nuyens-Maar- schalk, Rijksweg 466 en Pater Vermeer, Lavigerie College. Het Comité rekent op aller medewerking. Ouderavond Brederode-Kleuterschool. De eerste ouderavond van het nieuwe jaar zal worden gehouden op maandag 22 februari in het schoolgebouw aan de Vinkenbaan. Begin te 8.15 uur. Dr W. K. Gaulhofer zal spreken over: Bescherming van onze kleuters tegen in fecties. Verder zal er een tentoonstelling zijn van werkstukken, door de kleuters ver vaardigd. Dan wordt nog een filmpje vertoond over het verloop van een schooldag van kleu ters op een andere school. De oudercommissie nodigt ouders en be langstellenden uit deze avond bij te wo- Experiment in Opendeurdienst. Zondagavond wordt in de Herv. Dorps kerk (Burg. Enschedélaan) een Open Deurdienst gehouden, waarin bij wijze van experiment de preek zal aansluiten bij een kort hoorspel, dat eerder op de band opgenomen is. Een aantal leden van de Hervormde Gemeente heeft een hoorspelkern gevormd, die zich met de voorbereiding hiervan belastte. De dienst thema: „Geloof op papier" wordt geleid door ds. Remijn en begint om 7 Instuif. Op 24 februari a.s. wordt in het jeugd huis „De Haven" op de Schipbroeken- weg weer een instuif gehouden. Jongelui vanaf 16 jaar zijn daar vanaf 8 uur 's avonds welkom. De pingpontafel, een tafelbiljart en een sjoelbak staan klaar om gebruikt te wor den. Buitendien worden er wat gezel schapsspelen gedaan. Een speciale attractie wordt gevormd door de vertoning van een aantal kleu rendia's die tijdens een bergsportreis in Oostenrijk werden gemaakt. Daarvoor heb jij ongetwijfeld ook belangstelling. Daaromtot ziens in „De Haven". Ned. Ver. van Huisvrouwen Tijdens de jaarvergadering op donderdag 11 febr. werd mevrouw N. Snoep-Binger definitief tot presidente gekozen en nam het bestuur van de le penn.esse mevr. R. M. Schaly-Bakkes, (die wegens tijdge brek het bestuur verliet), onder aanbie ding van een cadeau afscheid en werd mevr. J. Burghout-Berck in haar plaats gekozen. Öp dinsdag 23 febr. a.s. komt mevr. Dr. E. Pereira-d'Oliveira uit Bussum om 2 uur in 't Jeugdhuis aan de Schipbroeker- weg met een causerie over: „Opgroeien de Jeugd", een actueel onderwerp, waar voor veel belangstelling onder de leden verwacht wordt. Introductie is toegestaan. De plaats voor de Schouwburg voor maandag 22 febr. a.s. kunnen maandag morgen worden afgehaald bij mevr. v. d. Slikke, W. de Zwijgerl. 36. N.C.R.V.-Ontspanningsavond. Op woensdag 11 mei a.s. zal er in de Geref. Kerk alhier een avond worden georganiseerd, welke zal staan in het te ken van de 4 x Z-n aktie. Nadere gegevens volgen in dit blad. Houdt U alvast deze avond vrij? Vrouwen- Wereldgebedsdag. Op vrijdag 4 maart a.s. zal de jaarlijkse Vrouwen-Wereldgebedsdag worden ge houden. Over de gehele wereld, dit jaar in meer dan 130 landen, zijn vrouwen die zich opmaken om samen te bidden. Het on derwerp van de liturgie is: Gods mede arbeiders. De liturgie is ditmaal samengesteld door enige vrouwen uit Canada. In Santpoort zal de gebedssamenkomst D.V. plaats vinden op vrijdag 4 maart a.s., des avonds 8 uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Frans Netscherlaan. Vrouwengroepen in onze Gemeente, be horende tot verschillende Kerken, de Zakbijbelbond en de N.C.V.B. hebben samengewerkt aan de voorbereiding van deze bijeenkomst en hopen dat velen be reid zullen zijn aan deze gebedsure deel te nemen. FIT-nieuws. Op woensdag 24 en donderdag 25 febr. hoopt de Chr. Sport. Ver. „Fit" onder linge wedstrijden te houden voor haar le den en adspirant-leden. Ouders en belangstellenden zijn hierbij van harte welkom! Zij worden echter verzocht om witte gymschoenen of b.v. zachte pantoffels mede te nemen, daar de zaal niet met straatschoeisel betreden mag worden. De uren voor de diverse groepen zijn als volgt vastgesteld: Woensdag 24 februari: 1.452.30 openbare les kleuters 2.303.30 meisjes 69 jaar 3.304.30 jongens 69 jaar 4.305.30 meisjes 1012 jaar. Donderdag 25 februari: 6.307.30 jongens 1043 jaar 7.308.30 jongens en meisjes 1414 jr. 8.309.30 adspirant-dames, dames en heren. Alle deelnemers veel succes toegewenst. Damclub „Santpoort" Voor het eerst sinds de fusie der dam clubs „Stabiel" en „Diagonaal" werd een jaarvergadering gehouden op woensdag 10 februari j.l. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer de Groot, die de fusie memoreerde en dank bracht aan de leden voor hun medewerking en prettige geest, die in de vereniging heerste. Uit het jaarverslag der secretaris bleek dat er flink was gespeeld en dat het eer ste tiental een eervolle 2e plaats in de eerste klas bezette. Het 2e tiental heeft niet aan de bondscompetitie mede ge daan, doch hoopt dit jaar wel mede te doen, gezien de winst van 4 nieuwe le den. De aftredende bestuursleden, de heren Ipenburg en Pais werden herkozen. Het bespreken der wedstrijden was een volgend punt der agenda. No. 1 van het 2e tiental promoveert en de nummers 2, 3, 8, 9, 10 en 11 van het eerste tiental spelen een enkele ronde voor 2 plaatsen in het eerste. Met september wordt begonnen aan een ronde waar alle spelers aan mee kunnen doen. De propagandacommissie heeft enige ster ke simultaanspelers uitgenodigd en orga niseert een avond waar ook de dames uitgenodigd zullen worden. Tevens zal er aandacht aan jeugdige dammers worden geschonken. 3e Nationale Wedstrijd Vrijetijdsbesteding. In het kader van de 15e Nationale Huis houdbeurs - van 28 maart t/m 6 april a.s. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam zal wederom een nationale wedstrijd Vrijetijdsbesteding (de derde in successie) worden georganiseerd. De in te zenden werkstukken moeten zijn vervaardigd in de periode van maart 1959 t/m februari 1960. Men kan deelne men in de volgende categorieën: 1. Vrouwelijke handwerken; 2. Houtbe werking en Speelgoed; 3. Metaalbewer king; 4. Radio-Elektronica; 5. Scheeps modellen. De laatste groep doet dit jaar voor het eerst mee. Voor inlichtingen wende men zich tot het secretariaat van de Huishoudbeurs, P.C. Hooftstraat 154, Amsterdam-Z., tel. 725376-720798, dat dan gaarne, gedetail leerde inlichtingen omtrent onderverde ling der groepen, inzendtermijn, verzeke ring der produkten e.d., zal verstrekken. Ontspanningsavond voor bejaarden. Maandag 22 februari a.s. des avonds 8 uur vindt in de zaal van „Zomerlust" een ontspanningsavond plaats voor de bejaarden van Santpoort-Noord en -Zuid. Het programma wordt verzorgd door het Succes Cabaret Vartiété, terwijl in de pauze een kop koffie wordt aangeboden. Vereniging tot het houden van Nationale Dagen te Santpoort-Zuid Terwijl de winter haar einde nadert en het voorjaar in zicht komt is het bestuur van bovengenoemde vereniging reeds druk bezig haar plannen uit te werken en er zodoende voor te zorgen dat voor de kinderen van Santpoort-Zuid en Bloemen- daal-Noord dit jaar Koninginnedag en Bevrijdingsdag niet ongemerkt voorbij gaat. Het is echter geen eenvoudige taak welke het bestuur ieder jaar weer op zich neemt. Het ontbreken van een geschikt feestterrein, om van een behoorlijke zaal nog niet te spreken, stelt ons ieder jaar weer voor problemen. Maar het grootste probleem is wel het dalende ledental. Veel leden zegden afgelopen jaar hun lidmaatschap op. Weliswaar melden zich weer enkele nieuwe leden aan, maar dit was zeker niet genoeg om het verlies goed te maken. Laat men toch goed beseffen dat wij zonder de steun van een groot aantal leden niets of slechts heel weinig voor de kinderen kunnen doen. En wat zou het voor hen zijn wanneer zij op Koninginnedag of 5 mei vrij van school kregen en er dan voor hen niets georganiseerd was. Zij verwachten nu eenmaal van ons iets. Het zijn ook voor hen feestdagen. Wij kunnen nu reeds een enkel program mapunt voor 30 april vermelden, zonder nu een groot geheim los te laten, le Een gecostumeerde kinderoptocht, zo wel voor individuele als voor groeps gewijze deelname. Alle leeftijden. 2e Diverse behendigheidswedstrijden voor kinderen 612 jaar. 3e Filmvoorstelling voor de kleuters. Nog verschillende plannen voor 30 april en ook voor 5 mei zijn reeds in een ge vorderd stadium van voorbereiding. Ons bestuur besteed aan dit alles vele uren van haar vrije tijd, steunt U ons door Uw' lidmaatschap. De kinderen vra gen er om. Uw opgave voor lidschap zal gaarne in ontvangst genomen worden door: de heer J. D. v. Schoneveld, Bloemendaalsestraat- weg 132, Santpoort-Zuid. Schaken. In de onderlinge competitie van S.C. „Santpoort" werden de paar laatste we ken een groot aantal partijen tot een ein. de gebracht en wat de groepen I en II betreft zit daar nu ruim de helft op van het speelrooster. Groep III nadert over een 3 a 5-tal weken al het einde. Verras sende uitslagen deden zich bijna niet voor en beperkten zich slechts tot enkele. Zo moest b.v. Kievit zijn eerste nederlaag in casseren van Leijsma en onderging v. d. Bronk, ook één der koplopers van groep II hetzelfde lot door zijn zwager Vos (van je familie moet je het maar hebben). In groep I deed Guus 't lang niet slecht door tweemaal remise te houden tegen v. d. Bergh en eenmaal tegen Wolters. Ook Schuurman toonde, dat hij nog heel wat in zijn schaakmat had door zowel tegen De Groot als v. d. Bergh tot pun- ten-verdeling te komen. De nieuwelingen J. C. Bilder en W. Sterk II, die resp in groep II en III een enkele ronde spelen, hebben bewezen, dat ze schaak-aanleg bezitten. Hun score was tot nu toe resp. 2 uit 4 en 4 uit 6. Tot de verrassingen behoorde ook de overwin ning van Hoogzaad op van Duin. De laatstgenoemde werd gewoonweg over speeld. In groep I staan Kroone, Pels, de Groot, v. d. Bergh en Wolters nu op de eerste vijf plaatsen, waarvan de twee eerstge- noemden na 10 en 11 partijen nog slechts 1 en lJdj verlies-punt hebben. In II is er nog volop strijd om de pro motie. De eerste twee gaan over naar I. Het gaat hier in hoofdzaak tussen Kievit, v. d. Bronk, Kruijff, Pieterse en Stolvoort. In groep III is promotie van W. Sterk I niet meer tegen te houden, voor de tweede plaats gaat 't nog tussen Kip en van Duin. Bondscompetitie. Vrijdag 19 febr. a.s. gaat „Santpoort II" de laatste wedstrijd spelen tegen D.O.S. I in Alkmaar. Hoewel de kampioens-titel al behaald is, zal tóch getracht worden om de vijfde overwinning in de wacht te slepen. Eni ge jeugdige reserves krijgen de kans daar toe mede te werken. B. Feestavond ,Soli Deo Gloria De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" geeft op dinsdag 23 februari a.s. voor haar sympathiserende leden en dona teurs een Concert en Cabaretavond in het Rextheater te IJmuiden-O. Aan deze avond werken zeer bekende artisten van radio en televisie mede. Tevens zal het Jeugdkorps zich dien avond laten horen. De voorverkoop van plaatskaarten is enorm, haast u dus wanneer U deze avond wilt bijwonen. Kaarten zijn ver krijgbaar bij het bestuur. Zondag 21 februari H.H. Missen 7 uur, 8.15, 11.30 uur Hoogmis te 9.30 uur Woensdag 24 februari Te 10 uur Solemnele Huwelijksmis voor het bruidspaar Tuerlings-van Leeuwe. Donderdag 25 februari Te 10 uur Gezongen Huwelijksmis voor het bruidspaar Wester-Wigchert. Zaterdag 27 februari Te half 8 Broederschapslof Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. C. Maris n.m. 4 uur ds J. J. Bebel Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P. J. van Schayck Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 17.15 uur ds. J. A. Roskam H. Avondmaal Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden \belenstraat 1 te IJmuiden. 10.30 uur ds G. Nijenhuis Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur mej. dr. J, L. Klink Ned Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. J. Heidinga, Haarlem 19 uur ds J. C. Remijn Adventskerk 10 uur ds G. H. v. WillenswaarJ, Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. PH. HASELAGER, Hoofdstraat 136 Telefoon 8570 APOTHEKEN Zondag a.s. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 Klaverjas-nieuws. Op dinsdag 23 februari a.s. organiseert de K.A.B. weer een klaverjaswedstrijd om een groot aantal mooie prijzen. De wedstrijd vindt plaats in café Zomerlust. en vangt aan des avonds om 8 uur. Maatkleding. Veranderingen in de Herenmode. Er doen zich in de herenmaatkleding in het komende seizoen verschillende opval lende veranderingen voor. Bij alle mo dellen, waaronder costuums, middag- en avondkleding, valt het accent op een smallere en sierlijker lijn, waardoor de elegantie geprononceerd wordt. De kleer makers brengen op de nauwere, maar niet meer zó smalle, zoomloze pantalons een colbert dat ook een slanker en vlot ter aanzien heeft. De jasjes zijn 1 tot 2 cm langer, hebben smallere schouders en géén zware borstbewerking meer. De re vers zijn weer iets breder en de kraag is er bij aangepast, 't Geheel is hoger ge tailleerd, gelijk de damesmode dus. Vol komen nieuw is een split dat lang is en rechts over links valt en dat grote prac- tische voordelen heeft bij het zitten in een auto of een t.v.-stoel. Het aanzien der colberts is in variatie groter dan ooit. Het meest gangbare mo del is het normale 3-knoops colbert, in het midden gesloten, met afgesneden re vers. Daarnaast zien wij de z.g. „Slim Line Suite", een met 2 knopen boven de taille gesloten colbert, flink aanlig gend met een vrij weggeknipte ronde

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1