SanfpocrfsWeehblad aan &o*jf Lentemaand in het Noordhollands Duinreservaat ten Noorden van het Noordzeekanaal. Koop nü IVOROL [p r edikbaurtatt tziDAfiSDlENSmMj (P BeumGRUK€ ^m^reiefoonnu/n/neRS) DAHPO Veilig Verkeer. R.K. Kerk, Santpoort Huidgenezing 31e Jaargang no 11 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS Vrijdag 18 maart 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 Als een felle Noordooster door ''et Glop giert en het water in het infiltratieter rein gekuifd tegen de boorden slaat, vin den de meeste mensen het nog geen weer om in het Noordh. Duinreservaat te ver toeven. En toch kan juist dan de wande laar intens genieten van de rust, ook al omdat overal het voorjaar zich aan kondigt. Vooral onze vogels zijn daar van het bewijs. De vogelzang laat zich nu overal horen nu de meeste vogels in deze maand volledig op slag komen. Ook keren verschillende soorten, zoals kievit en tjjiftjaf, die de winter in Zui delijker oorden hebben doorgebracht, nu terug naar deze contreien waar ze hun zomerverblijf en broedterrein weer zul len opzoeken. Vele mezen en de eenden zijn al gepaard en als u in de namiddag laag over het duinvlak een wilde eend in de richting van de polder ziet schie ten kunt u ervan verzekerd zijn dat deze eend haar „potje" vol heeft. Zij heeft dan zo ongeveer 4 uur het laatste of een van de laatste eieren gelegd en zal in de volgende dagen een begin maken met broeden. Zij is tot nu toe druk in de weer geweest om het nest uit te diepen en van warm dons te voorzien. De eieren liggen dan ook goed toegedekt en wel zo dat de donsveren door strootjes en takjes keurig afgeschermd en aan het oog ont trokken zijn. Van de eenden is de wilde eend bij ons de meest voorkomende soort, doch sinds iet Lekwater in het infiltratiegebied in ie gemeente Castricum wordt aangevoerd lamen ook de bergeenden hier in aantal :oe. Deze prachtige vogel, die vroeger n Nederland veelvuldig moet zijn voor- jekomen, werd tot 1924 zo intensief ver- rrigd dat hij bijna werd uitgeroeid. Op 'ele plaatsen werden jongen gevangen en égen hoge prijzen verkocht, n tegenstelling tot de gewone eend trekt Ie bergeend niet naar de polder, doch echttoe rechtaan naar de Noordzee. De togen zijn nog slechts enkele dagen oud ls vader- en moedereend met hun kroost oor de branding naar het open water rekken om dan via de zeegaten het jke wadden- en schorrengebied van nze Noordzee-eilanden op te zoeken. Vist u dat bergeenden in oude konij- enholen broeden en dat deze vogels een zpisch snorrend geluid maken? „Je laast als een bergeend' zeggen de eilan- srs dan ook wel, die daarmee dan ge- ktijdig hun verbondenheid met de na- tur aantonen. 'e bergeend broedt echter later in het ar en in de komende maanden maken nog geen toebereidselen. Daareu gen begint de gewone eend reeds om reeks eind februaribegin maart het :st in orde maken. onder twijfel ziet u moedereend straks ;t haar jongen rondscharrelen, lat echter niemand, ook de jeugd niet, ichten deze jongen even te pakken, zant dan zijn deze diertjes verloren. Moedereend kan nl. niet tellen en of zij er nu 3 of 13 meeneemt, haar trek- drift naar het voedselgebied, de polder, is zo groot dat zij doorgaat met het gevolg dat de jongen die, om welke reden dan ook, achterblijven aan hun lot wor den overgelaten. Bij de bergeenden gaat dit anders. Als een ouderpaar wordt verjaagd en een deel van de jongen blijft onverzorgd achter, dan worden deze liefderijk opge nomen in een ander gezin. Het is dan ook geen zeldzaamheid als u in het infiltratie- gebied een paartje bergeenden ziet met een 20 of 30 jongen. Het duiken van deze eenden biedt een onvergetelijk schouwspel. Observeert u ze eens met een verrekijker, zodat u op een afstand kunt blijven. Maart brengt echter niet alleen het vo gelleven in rep en roer; ook in de zoog dierenwereld gebeurt het een en ander. Zo denken we aan de jonge konijnen die in deze tijd worden geboren. Ze blijven ruim drie weken onder de grond doch in april, soms ook al eerder, zien we buiten de eerste jongen verschijnen. Boeiend is het om in de namiddag deze diertjes hun speelse sprongen te zien ma ken. Konijnen zijn zeer waakzaam; tel kens gaan ze rechtop zitten en luisteren met gespitste oren hun omgeving af. Dat moeten ze ook wel doen, want de gevaren dreigen van alle kanten. In deze tijd ondergaan ook de planten de invloed van meer licht en de mildere temperatuur. Op vele plaatsen zien we plantjes uit zaad te voorschijn komen. De popluieren bloeien volop, vele soorten wilgen prijken nu met hun glanzende katjes en, voor zover dit niet al reeds heeft plaats gehad, zal in het begin van de maand op zon nige dagen het stuifmeel van de elzen de zonnige voorjaarslucht inwaaien. Naast de sneeuwklokjes in het binnenduinbos, wie we in het vorige bulletin reeds ver meldden, komen nu vele andere lente boden op het appèl, zoals de heldergele sterretjes van het speenkruid en het zo nietige bescheiden voorjaarsvroegelinge- tje om slechts enkele te noemen. Wan neer u uw ogen goed de kost geeft zult u zeker nog veel meer ontdekken. Trou wens niet alleen uw ogen, al uw zintuigen kunnen u de nadering van het voorjaar kenbaar maken, uw gehoor voor de vogelzangen uw reukzin zal u de prik kelende voorjaarslucht weldadig doen op snuiven; de zo veel in het duin voor komende balsempopulier heeft deze naam niet voor niets gekregen! Het geluid van de bijlslagen in de bossen verstomt, want als de sapstroom nieuw leven in het hout brengt moet aan het dunningswerk een einde komen. In het Noordhollands Duinreservaat, dat zich met een kleine onderbreking nabij de Egmonden uitstrekt van Wijk aan Zee tot Schoorl met een totale oppervlakte van bijna 5.000 ha, valt dus weer veel te beleven en talrijke liefhebbers zullen weer kunnen genieten van wat er leeft en bloeit in dit prachtige duingebied. "ERRASVOGELS WINT 7AN WATERLOO. Iet reeds tot degradatie naar de afd. laarlem van de K.N.V.B. gedoemde Vaterloo kreeg zondag jl. ook van Ter- isvogels een nederlaag te slikken en el met 04. oor de rust was het een vrij lauw irtijtje voetbal, zo één, waaruit viel op merken, dat beide partijen weinig be ng bij de overwinning hadden. In deze triode kregen de Waterloërs hun enige ansen om een doelpunt te maken, want a de rust beheersten de Vogels het 'el De. IJmuidenaren bleken echter h schutters in hun gelederen te hebben Haar ook Otto-c.s. in dit opzicht nog 'uitblonken, ging de rust in met 00. kr in de tweede helft zou het anders den. De vogels verhoogden 't tempo lier waren de Waterloërs niet tegen ïwassen. Het was Bos, die zijn club j eiding gaf en Otto (met twee doel en) en Thoolen volgden dit schone rbjteld. den de blauwwitte aanvallers nog r van de geboden kans gebruik ge kt, dan zou het bij de 04 uitslag gebleven zijn! vNDEN. Ie klas a: Alcmaria Victrix 2031; ondia 2027; Alkm. Boys 2125; 20—24: Velsen 20—23; CSV 21 3everwijk 2018; Wijk aan Zee /Zo/ 16; Meervogels 2116; ADO 21 ZAP 20—13; HSV 19—11. >egint er nu toch wel heel erg op :en dat Alcmaria Victrix dit seizoen ampioenstitel van 3 A in de wacht slepen. De Alkmaarders bezitten :„31 punten en één blik op de rang- loet zien, dat dit het aantal is, dat >ndia nog ten hoogste kan bereiken Uit volgt, dat de Alcmarianen in de twee hun nog resterende wedstrijden slechts één winstpunt behoeven te be halen om zch kampioen te kunnen noe men. En achteraf zou wel eens kunnen blijken, dat zulks niet eens nodig is, want de kans, dat Egmondia in haar laatste wedstrijd een puntje verspeelt, is niet alleen maar denkbeeldig. In deze afdeling zal nu ADO zondag jl. een 10 zege op Meervogels boekte, de strijd om de onderste plaats te ont komen wel gaan tussen ZAP en HSV. Het zou wel eens kunnen zijn, dat een extra wedstrijd tussen deze twee clubs de beslissing zou moeten brengen ten op zichte van de vraag, wie het komende seizoen in de 4de klas zal moeten uit komen. Vierde klas C.: Kinheim 1927; RCZ 1927; Zaanlandia 1924; Bloemen- daal 1924; Terrasvogels 1819; OFC 16—17; VVZ 19—17; EHS 19—17; DIO 19—16; GVO 19—13; Waterloo 18—3. In deze afdeling is de beslissing inzake de bovenste plaats nog steeds niet ge vallen. Alleen is zondag j.l. uitgemaakt, dat Zaanlandia, dat met 01 van Bloe- mendaal verloor; en OFC, welke club door Kinheim met 211 werd geklopt, geen kans meer op de titel maken en dat de strijd zal gaan tussen Kinheim en RCZ. In de laatste ontmoeting kan de beslissing vallen, maar ook hier behoort een beslissingswedstrijd beslist niet tot de onmogelijkheden. TERRASVOGELS—KINHEIM Voor de komende zondag is er voor de semi-profclubs Stormvogels en VSV geen thuiswedstrijd vastgesteld. Toch heeft de competitieleider van de KNVB er voor gezorgd, dat er voor de liefheb bers van spannend voetbal wat te beleven valt. Hij heeft nl. voor de komende zon dag de wedstrijd TerrasvogelsKinheim vastgesteld en deze wedstrijd, waarin toch al altijd de partijen elkaar elke duimbreed grond betwistten, wordt dit maal wel onder zeer bijzondere omstan digheden gespeeld. Wat toch is het geval? Kinheim heeft met RCZ uit Zaandam de leiding in 4 C. Beide clubs hebben 27 punten uit 19 wedstrijden en nu zal de laatste wedstrijd moeten uitmaken, welke club beslag legt op de kampioens titel dan wel, of nog een beslissingswed strijd tussen Kinheim en RCZ nodig is. Beide clubs treffen in hun laatste ontmoe ting een lastige tegenstander: RCZ moet de strijd aanbinden tegen Zaanlandia en Kinheim tegen Terrasvogels. Wie ten opzichte van laatstgenoemde ontmoeting meent te moeten opmerken, dat de vogels toch kansloos zijn en dus van spanning wel geen sprake zal wezen, geeft blijk de blauwwitten toch wel heel slecht te kennen. Wij voor ons zijn er ten volle van overtuigd, dat zij onder geen beding Kinheim de overwinning cadeau zullen doen en daarvoor raden wij nogmaals de liefhebbers van een spannende partij voetbal aan zondag a.s. eens hun schre den te richten naar het terrein van Wa terloo waarop, zoals bekend mag heten, de Terrasvogels hun thuiswed strijden spelen gelegen aan de Water- loolaan te Driehuis. De vogels komen in de volgende op stelling uit: Boeser; Disseköter en Car- dol; Van Dillewijn, Van Gelder en Vader; Rijke, Van Eden, Otto, Bos en Thoolen. VELSEN—HSV Aanvankelijk was voor Velsen voor de komende zondag geen wedstrijd vast gesteld, maar dinsdagmorgen ontving Velsens scriba bericht, dat voor zijn ver eniging de thuiswedstrijd tegen HSV was vastgesteld. Voor Velsen is aan deze ontmoeting weinig gelegen, doch voor HSV, dat momenteel de onderste plaats bezet, des te meer. En dit in verband gebracht met onze veronderstelling dat Velsen haar sportieve plicht tegenover ADO en ZAP zal doen, doet ons een spannend partijtje aan de Kwekerslaan verwachten. We houden het op een gelijk spel! BAKKUM EN HIJNEN IN T GIPS. Naar we vernemen, lopen Bakkum en Hijnen tengevolge van opgelopen blessu res in het gips, zodat er voor hen dit seizoen van voetballen wel niet veel meer komen zal. E.H.B.O. Uitslag gehouden examens. Dit examen, dat gehouden is in de Adolf van Nassauschool te Santpoort werd af genomen door Dr. Geursen en Dr. Staf fel. De twintig geslaagde werden door de heren doktoren na afloop gefeliciteerd met het behaalde succes. De cursisten die in het bezit komen van een Eenheids diploma E.H.B.O. zijn mevr. Riedijk, mevr. Sibbes, mevr. L. Brugman, mevr. Hasman, mevr. Stuyvezand, mej. Tim man, mej. Scheenstra, mevr. Wollenstein, mevr. v. d. Haagen, mevr. Bink, mevr. Bink, mevr. Walraven, mevr. Koopman, de heer F. Wyers, mej. Zr. de Vries, de heer Markerink, mej. Alders, mevr. Sietsen, mej. Kaasenbrood, mevr. van Mourik, mevr. Eggerding. Deze cursus die gedoceerd werd door dr. Stoffel met bekwame instructies van de dames Wit en Donkervoort en de heer Rusman, mag wel een kroon wezen op het werk van de E.H.B.O., Afd. Sant poort. Gezelschap v.d. Stille Omgang Voor de Stille Omgang op zondag 20 maart a.s. zijn nog kaartjes verkrijgbaar zaterdag a.s. van 2—5 uur bij H. de Jong, Kerkweg 134 en J. Bart, Van Daienlaan 159. Nieuws van Volksonderwijs. De jaarlijkse contactavond van „Volks onderwijs" wordt gehouden in „Zomer- lust", Hoofdstraat 124 op woensdag 23 maart 's avonds om 8 uur. De „Onderwijzers Toneelveren. Kenne- merland", kortweg „O.T.K.' genoemd, u welbekend door de voorstellingen voor uw kinderen, zal deze avond vullen door het spelen van de thriller van de schrij vers A. Ridley en M. Cathcart-Borer: „Taloelah". Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Openbare Lagere Kleuterscholen en bij de bestuursleden van „Volksonder wijs". Ned. Ver. van Huisvrouwen. Afd. Santpoort. Op dinsdag 29 maart om 2 uur zal de Nederlandse Comedie opvoeren: Eerste Liefdemet Mary Dresselhuys, El len Vogel, Petra Laseur, Joan Rem- melts, Louis Borel e.a. Plaatsbespreken bij de dames v. Mameren en v. d. Slikke uitsluitend op maandag 21 maart a.s. van 1012 uur met het geld en lidmaat schapskaart 1960. Plaatsen af te halen op de ochtend van de voorstelling. en pijn weg- wrijven met Burgerlijke Stand. Bevallen; J. H. Kiewiet-v. d. Scheur, z„ Hagelingerweg 143, Santpoort; W. M. Lambers-Duvalois, d., J. M. van Nassau- laan 71, Santpoort; C. Post-van Randen, d„ Lekstr. 66, IJm. M. P. W. van Welt- Hoogkamer, d., Reigerstr. 19, Haarlem; M. M. Webbe-Lippus, z„ Evertsenstr. 16, IJm.; M. J. Weber-Wittebrood, z., Zoutmanstr. 6, IJm.-O. A. de Boer- Bultje, z„ Roemer Visscherstraat 154, Haarlem. Overleden: K. L. Mollevanger, 77 j„ echtgenoot van: S. Heijer, Kennemerlaan 68, IJm. J. N. M. Coesel, 57 jr., echt genoot van A. W. Ruijters, W. de Zwij gerlaan 10, Santpoort-Noord; J. Schip per, 63 j., echtgenoot van A. M. Bijl, Warmenhovenstr. 7 rd„ IJm.; W. Boom, 70 j„ echtgenoot van M. Jongens, Frans Naereboutstraat 15, IJmuiden. Gehuwd: J. Schol-N. C. Cupido, IJm., Pegasusstraat 28; L. J. Knook-H. P. Jaakke, Driehuis, Marnixlaan 21; H. HooglandE. Blanken, Heemskerk, Puc- cinistraat 5; J. van Vliet-L. C. Broek, Zaandam, Straat Davis 31. Ondertrouwd: C. Verhoef, Frans Schu- bertlaan 64, Heemstede en J. C. Brink man. Van den Vondellaan 29, Driehuis; P. Duvalois, Hagelingerweg 93, Sant poort en A. A. Gorter, Kerkerinklaan 8, Santpoort; J. Krab, Willem Barendsz- straat 10, IJmuiden en W. Plug, Lange Nieuwstr. 142 IJm. R. O. de Jong, Bial- losterkilaan 18, Santpoort en H. C. Schaap, Zandersstr. 38, IJm.-O.; G. W. Moens, Van Woustr. 231 III, Amster dam en A. M. van den Berge, Zijkanaal B weg 20, Velsen, t.a. Amsterdam, Van Woustr. 231 III; C. P. Donken, Jan Gij- zenkade 172, Haarlem en E. I. Porck, Kennemerlaan 163, IJm., t.a. IJmuiden, Kennemerlaan 163; H. Spreeuw, Tromp- str. 169, IJm.-O. en A. R. Vermaning, Oosterduinweg 37, IJm.-O. J. J. Prikkel, Roerstr. 61, IJm. en J. E. van Roden, Planetenweg 224, IJm., t.a. Beverwijk, Dinkelstr. 27; R. Nederkoorn, Allanstr. 81, Haarlem en R. Seegers, Hoofdstr. 196rd., Santpoort, t.a. Santpoort, Hage lingerweg 96; A. C. Wijkhuizen, Am- bachtstr. 6, Haarlem en J. H. Kiekens, Acaciastr. 21, IJm.-O., t.a. Haarlem, Ambachtstr. 6; L. van Breugel, Piet Hein- str. 54, IJm.-O. en J. M. Pril, Piet Hein- str. 54, IJm.-O.; H. G. Dik, IJm.str.weg 132, IJm.-O. en T. Dukel, Van Spreijk- str. 2, IJm.-O.; J. Struiksma, Slaperdijk 30, Haarlem en A. G. Vis, Bakkerstr. 12, IJm., t.a. Haarlem, Slaperdijk 30; J. Zwart, Tuindersstr. 44, IJm.-O, en H. W. Jakobs, Tuindersstr. 44, IJm.-O. M. A. Binsbergen, Westerhoevelaan 9, Santpoort en H. Mol, Adr. Stooplaan 130 Bloemendaal, t.a. Haarlem, Van 't Hoff- straat 1. Lonen en Prijzen. De C.H.li. en de Gemeente-Centrale van A.R. Kiesverenigingen in de gemeente Velsen, beleggen op woensdag, 6 april a.s. een grote gemeenschappelijke poli tieke vergadering in de grote zaal van de nieuwe ,,Petra"-kerk, Spaarnestraat te IJmuiden. Als spreker zal optreden de HoogEdel- Gestrenge Heer C. J. van Mastrigt te Zeist, voorzitter van het Chr. Nat. Vak verbond en lid van de 2e Kamer der Staten-Generaal. Onderwerp: „Lonen en prijzen". De WelEerw. Heer Ds. J. A. Tiemens, Geref. Predikant te IJmuiden, zal een openingswoord spreken. Alle leden der kiesverenigingen, alsmede geestverwante vrienden en kennissen (m. en vr.) zijn hartelijk welkom. De vergadering vangt aan 7% uur n.m. Veel nieuws op de Huishoud beurs te Amsterdam. Van 28 maart t/m 6 april a.s. zal er voor de 10e achtereenvolgende maal een Huishoudbeurs worden gehouden in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam. 30.000 tulpen, hyacinten en narcissen zullen deze jubileum-expositie een extra feestelijk aanzien geven. Ook dit jaar waren alle hallen van de R.A.I. nodig om aan de aanvragen voor standruimte te kunnen voldoen. Tot de exposanten behoren, naast oude bekenden, veel bedrijven die voor de eer ste maal hun artikejen op de Huishoud beurs zullen tonen. Daaronder zijn vele noviteiten, zoals de nieuwe Prentedoek- gordijnen met schattige figuurtjes uit de verhalen en versjes van Annie M. G. Schmidt een Kompasstof). Tapira Unit tapijten verdienen de bijzonder aandacht omdat deze bij een eventuele verhuizing zonder meer opgenomen kunnen worden en op andere maten kunnen worden ver sneden. K3, de verf zonder onaangename geur, is een uitkomst voor de huisvrouw die haar woning een nieuw kwastje wil geven. Er zijn broeikastjes voor parti culier gebruik, die ook als bouwpakket leverbaar zijn; goed nieuws dus voor de amateur-tuinders. Door Bedum Instant volle melk in poedervorm (met een aan merkelijk hoger vetgehalte dan de losse en de flessenmelk heeft men altijd melk in huis. Op de beurs zal men ook kennis kunnen maken met een voor Nederland geheel nieuwe pijnstiller, Panadol. Omdat deze geen acetylsalicylzuur bevat zoals de thans gangbare tabletten, is deze pijn stiller volkomen ongevaarlijk, zelfs voor maagpatiënten. Overigens zal men op de Huishoudbeurs bepaald geen hoofdpijn krijgen. De ex positie bevat talloze rustpunten, terwijl de bezoeksters zich bovendien kunnen ontspannen bij de modeshows, die vele malen per dag worden gehouden. Bijzondere aandacht is dit jaar ge schonken aan de woninginrichting, de verwarming en de besteding van de vrije tijd. Tijdens de beurs zal een Doe 't zelf- competitie worden gehouden tussen ver tegenwoordigers van diverse bedrijven. Eén van de 10 expositie-dagen, namelijk woensdag 31 maart, zal gewijd zijn aan de jeugd. Er zal o.m. een wedstrijd wor den gehouden in het schilderen van paas eieren. De bezoeksters die van buiten Amsterdam komen, kunnen op de stations der Nederlandse Spoorwegen biljetten kopen waarop zij de treinreis kunnen maken, toegang hebben tot de Huishoud beurs en de gehele dag gratis in Amster dam kunnen trammen. UITSLAG KLAVERJAS-WEDSTRIJD K.A.B. le Prijs de heer P. Heereman 4791; 2e prijs de heer B. Duin 4753; 3e prijs de heer Den Haan 4744; 4e prijs de heer H. Nijman 4711; 5e prijs de heer W. v. Veen 4670; 6e prijs mevr. Bhöm 4648. De zweefprijs werd gewonnen door mevr. Oudendijk. Zojuist zijn enkele nieuwe Nederlandse normen vastgesteld die van groot belang zijn voor de veiligheid van het verkeer, zo meldt de E.V.O. Deze normen betreffen: le. Een waarschuwingsteken voor fiet sers oj motorvoertuigen. Het doel hiervan is om wielrijders of bromfietsers, die worden ingehaald door een motorrijtuig met aanhangwagen, erop attent te maken dat na het motorrijtuig nog een aanhangwagen volgt. Dit waarschuwingsteken bestaat uit een opklapbaar bord van 30 x 50 cm in gele kleur, waarop in zwart een symbool van een motorrijtuig en in rood een symbool van de aanhangwagen. Bij avond moet dit bord verlicht, waartoe twee juist gerichte lampjes in de con structie zijn opgenomen. Het waarschuwingsteken moet zijn aan gebracht aan de rechterzijkant van het motorrijtuig zover mogelijk naar voren en onder zo grootst mogelijke hoek met de lengte as van het motorrijtuig doch het mag niet uitsteken de grootste breedte ter plaatse. Een veel toegepaste plaats zal wel wor den: de cabinedeur. 2e. Koppeling voor trekkers voor aan hangwagens tot 2 ton totaalgewicht. In deze norm is de zgn. kogelkoppeling voorgeschreven waarvan de maten, ma terialen en constructie mede uit vei ligheidsoverwegingen zeer stringent zijn omschreven. 3e. Koppeling voor trekkers voor aan hangwagens tot 24 ton totaalgewicht. De trekhaak en oog voor dit zware materiaal vereisen zeer nauwkeurige constructie en materiaalvoorschriften. In verband hiermede zijn in deze norm vele tekeningen voor de vervaardiging opgenomen, terwijl ook een serie teke ningen zijn opgenomen voor de bevesti ging van de haak aan het motorvoertuig; van het trekoog aan de triangel enz. 4e. Koppeling voor opleggers tot 30 ton totaal-gewicht. Hiervoor zijn 3 koppelconstructies in de norm toegelaten en wel: met vaste pen met flens. met cilindrische vaste pen. met beweegbare pen. Tevens is de afstand tussen grond en koppelplaats dus de hoogte waarop de koppeling moet zijn aangebracht) nauw keurig vastgesteld en wel op 120 cm voor de typen met vaste pennen en 114 cm voor het type met de beweegbare pen. Uiteraard zijn ook in deze norm de con structies en de toe te passen materialen opgenomen. 5e. Normontwerp klasse-indeling. Voorts is in behandeling een normont werp voor de klasse-indeling van aan hangwagens en opleggers waarvan het doel om te bereiken dat de aanhangwa gens op verantwoorde en eenvoudige wijze kunnen worden gekoppeld aan pas sende trekkers en opleggers. Deze zijn hiertoe ingedeeld in klassen, welke wor den aangegeven met cijfers. Een juiste koppeling van aanhangwagens en opleggers kan dan uitsluitend ge schieden aan vrachtauto's of trekkers met overeenkomstige klasse-cijfers. Hier bij moet overeenstemming worden ge bracht ten aanzien van de koppeling, de reminstallatie, de elektrische aansluiting, de lengte van de wagen enz. Normen misschien in wettelijke voor schriften opgenomen. De Normalisatie Commissie op het ge bied van het vervoer, waarvan het se cretariaat is gevestigd ten kantore van de E.V.O. te Den Haag, streeft er naar dat de voorschriften uit deze normen zo spoedig mogelijk zullen worden opge nomen in de wettelijke voorschriften. Gezien de grote belangstelling van de Overheid voor deze materie is deze ver wachting bepaald niet ongegrond. Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. Zaterdag 19 maart St. Josef. Te 7 uur Gez. H. Mis, te 8 uur schoolmis; 's avonds te half 8 stille avondmis. Voor de deelnemers van de Stille Omgang 's nachts te 1 uur kort lof. Zondag 20 maart. De H.H. Missen zijn te 7 uur, 8.15, 11.30 uur. De Hoogmis te 9.30 uur. Te 7 uur avondoefening en lijdensmeditatie. Vrijdag 25 maart: Maria Boodschap. Te 7 uur Gez. H. Mis te half 8 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 26 maart: te half acht Broeder schapslof en Maria-uur. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10.30 en 4 uur ds. J. C. Maris Lutherse Gemeente Kapel ,,Westerveld" te Driehuis 10.30 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden \belenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. Nijenhuis Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P. J. van Scliayck Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds A. G. van Wijk, Alkmaar 19 aar ds. G. P. Klijn, Open—Deurdienst Adventskerk 10 uur ds J. C. Remijn Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" Geen dienst J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 - Telefoon 8310 APOTHEKEN Zondag a.s. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 2560—8284 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 POLITIE BUREAU SANTPOORT) Hoofdstraat 214, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 02550—6400 Huidzuiverheid - Hu id gezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1