SaripoatsWeehblad aan predikbeurten een afscheid. R.K. Kerk, Santpoort [ZONDAGSDIENST ARTSEN';! Onrustige Zenuwen? 31e Jaargang no 12 Redaktie Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Vrijdag 15 maart 1960 HUIS Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Op de laatste donderdag van maart neemt de heer J. F. van Leeuwe officieel afscheid van de Titus Brandsma School alhier, waar hij bijna een kwart eeuw de leiding heeft gehad als hoofd. Op 31 maart zal des morgens een gezongen H. Mis worden opgedragen door de voorzitter van het schoolbestuur, waaronder de kinderen de wisselende en de vaste gezangen zingen, 's Morgens van halt 1112 uur nemen de klassen van de jongens school afzonderlijk afscheid van mijnheer van Leeuwe, terwijl 's middags een op voering wordt gegeven door de schooljeugd in de zaal van Zomerlust. dat alle geldelijke uitgaven voor school en schoolzaken, in de puntjes verant woord was, zodat ook toen de jongens- en meisjesscholen werden verplicht, de financiële administratie der beide scho len door hem werd behartigd. Behalve zijn taak als Hoofd der School in het Lager Onderwijs heeft de heer v. Leeuwe zeer veel werk verricht bij de Stichting van de V.G.L.O.-school te IJmuiden-Oost en van de U.L.O.-school aldaar, waarvoor de kerkelijke overheid hem ter gelegenheid van zijn veertig jaar ambtsjubileum op 1 mei 1953 on derscheidde met het gouden kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Ook thans nog zit de heer v. Leeuwe in het bestuur van het „Vinkennest" en heeft hij een groot aandeel in de toe komstplannen van deze Stichting. Jarenlang heeft hij in de avonduren het Land- en Tuinbouwonderwijs verzorgd en met groot succes hier in Santpoort en de omgeving tot in Assendelft toe. Na zulk een volle dagtaak en zulk een verdienstelijke arbeid voor de opvoe ding der jeugd wensen we de heer van Leeuwe- een gelukkig „otuim cum dig- nitate" van harte toe. Met een spoedig herstel van zijn gezondheid en als de pater familia van zijn mooi gezin, waar van allen, op twee na, zijn uitgevlogen, maar steeds nog zo graag in het ouder lijke huis bij vader en moeder terugkeren. Kardinaal Newman zegt „Het leven gaat voorbij, populairiteit is wankelbaar, de zinnen verzwakken, vrienden sterven. Eén is standvastig, één is ons trouw: God. Moge onze heengaande meester onder Gods hoede, nog een lang leven en een gelukkige oude dag genieten, met allen, die hem dierbaar zijn. Dat is onze wens en bede. Zaterdag 2 april is er van 34 uur officieel afscheidsreceptie in het Jeugd huis „St. Patrick" aan de Dinkgrevelaan, waarbij de verschillende schoolinstanties uit Velsen worden uitgenodigd. Daarna is er van 4-5 uur gelegenheid voor de ouders der schoolkinderen, de oud-leer lingen van de scholen en de verschillende landbouwcursisten gelegenheid de hand te drukken van ons heengaand school hoofd. Wij verwachten daarbij veel be langstelling van de parochianen en oud parochianen en hopen dat dit afscheid de uiting mag zijn van dankbaarheid en waardering voor al het goede, dat de heer van Leeuwe voor de Santpoortse jeugd gedurende bijna 25 jaar heeft be werkt. De reden waarom hij heeft ge meend zijn functie te moeten neerleggen zijn op de eerste plaats zijn pensioen gerechtigde leeftijd van 65 jaar en ver volgens zijn minder goede gezondheid gedurende de laatste jaren. Santpoorts parochie heeft veel aan het beleid en het inzicht van haar eerste schoolhoofd te danken. Vanaf zijn benoeming en de oprichting der school heeft hij met volle toewijding voor het welzijn van onze kinderen gezorgd. Volgens de getuige nis van bevoegde autoriteiten, die alleen een juist oordeel daarover kunnen vor men, was hij een op en top onderwijs man. Zijn devies luidde: non scholae sed vitae", niet enkel „voor de school, maar ook voor het leven" moet je de jeugd opvoeden. Zijn godsdienstige levens houding was de beste grondslag waarop hij in zijn moeilijke taak op bouwde. Zijn kennis van schoolbepalingen en schoolwetjes maakte hem tot een vraag baak van iedereen, zelfs voor mensen van het vak. Zijn administratieve door zicht en nauwkeurigheid zorgde steeds, TERRASVOGELS WINT VAN KAMPIOENSCANDIDAAT KINHEIM. Voor een voor Terrasvogels ongekend talrijk publiek werd zondag jl. op het Waterloo-terrein de vooral voor Kinheim zo belangrijke wedstrijd Terrasvogels Kinheim gespeeld. Zouden de Velsenaren deze ontmoeting winnen dan bestond de kans, dat zij beslag zouden leggen op het kampioenschap hunner afdeling. Zou echter ook het Zaanse RCZ zijn laatste wedstrijd tegen Zaanlandia win nen, dan betekende zulks, dat een beslis singswedstrijd tussen Kinheim en RCZ noodzakelijk was. Zover is het echter niet gekomen, want Terrasvogels heeft de ontmoeting met 10 gewonnen en RCZ maakte met Zaanlandia korte met ten (41), zodat het feest was in Zaan dam en niet in Velsen. Te beweren, dat Terrasvogels de wed strijd verdiend heeft gewonnen, zou in strijd met de waarheid zijn. Ontegen zeggelijk heeft doelman Boeser onder de Terrasvogels lat knap werk geleverd en hebben Van Gelder en zijn medeverde- digers de na een kleine tien minuten spelen door toedoen van Ko van Eden verkregen voorsprong na een goed opgezette aanval -krachtig verdedigd, maar dit zou zeker niet voldoende ge weest zijn om de Kinheimers met de kous op de kop naar huis te sturen. Daarvoor was ook nog nodig een flinke dosis ,on- fortuin" aan de zijde van de Velsenaren, die dan ook geen goed konden doen bij Vrouwe Fortuna. Het sterkst kwam dit tot uiting in de laatste minuten van de eerste helft, toen de Kinheim-voorwaart- sen vlak na elkaar de bal twee maal tegen een op de doellijn staande Terras vogels-verdediger schoten. En ook na de rust in welke tweede speelhelft de Velsenaren verreweg het meest in de aanval waren ontsnapte het Terras vogels-doel een paar keer slecht op het nippertje. Zelfs zag de uitstekende Kin- heim-spil Brethouwer in de laatste se conden van de wedstrijd geen kans uit een toegekende strafschop de toch wel zeer verdiende gelijkmaker te scoren. Hier staat echter weer tegenover, dat voor de rust, toen beide partijen om beurten in de aanval waren, de Terras- vogels-voorhoede een tweetal opgelegde kansen ongebruikt heeft gelaten. De Terrasvogels-verdediging heeft het de Kinheim-aanvallers we wezen er reeds op zeker niet gemakkelijk ge maakt, waarvoor deze spelers zeker een pluim verdiend hebben. Waaraan ze echter meer aandacht moeten schenken, is aan de opbouw van de aanvallen. Dat hoge en harde door de lucht plaat sen van de bal maakte de taak van de voorhoede-spelers er niet gemakkelijker op. Dat Rijke desondanks meermalen zulk verrassend goed spel liet zien zulks wel zeer in tegenstelling met Thoo- len op de andere vleugel en Otto op de middenvoorplaats verdient daarom wel een bijzondere vermelding. VELSEN ONVOLLEDIG VERLIEST VAN H.S.V. Er stonden bij Velsen niet minder dan zes spelers op de ziekenlijst, waaronder Bakkum, Hijnen, Wittebrood en Schoorl, zodat de geelblauwen noodgedwon gen al met een zeer vreemdsoortige combinatie tegen HSV uit Heiloo in het veld moesten komen. Met het degradatiegevaar voor ogen hebben de Heiloërs van deze verzwak king van het Velsen-team geprofiteerd door met 12 beslag op de voor hen zo kostbare winstpunten te leggen, waar door ze in puntenaantal gelijk kwamen met ZAP, en ze hun kans behielden om alsnog de dans te ontspringen. De Heiloërs waren zo fortuinlijk om direct na de aanvang met een kopbal de leiding te nemen. Na een klein half uur wist Van Kaam gelijk te maken (1-1). Deze stand bleef tot een halve minuut voor het einde gehandhaafd. Toen viel ,de andere Van Kaam de middenvoor van HSV wat al te stevig aan, waarna de scheidsrechter de Heiloërs een straf schop toekende, die hun het winnende doelpunt en twee kostbare winstpunten opleverde (12). Dit waren de voornaamste lichtpunten uit deze overigens kleurloze en weinig om het lijf hebbende wedstrijd. Dat Vel sen er onder deze omstandigheden wei nig van terecht bracht, was te begrij pen, maar dat HSV al even weinig im poneerde, wijst er toch wel op, dat de Heiloërs niet voor niets op de onderste plaats staan. STANDEN. Derde klas A: Alcmaria Victrix 2133; Egmondia 2127; Alkm. Boys 2125; DTS 21—24; Velsen 21—23; CSV 21— 22; Beverwijk 2018; Wijk aan Zee 2018; Meervogels 2116; ADO 21 16; ZAP 20—13; HSV 20—13. In deze afdeling won Alcmaria Victrix zondag jl. van Egmondia met 02 en legde daarmede zeer verdiend be slag op het kampioenschap, waarmede we de Alkmaarders van harte feliciteren. Vierde klas C: RSZ 2029; Kinheim 2027; Bloemendaal 1924; Zaanlandia 2024; Terrasvogels 1921; OFC 17 19; VVZ 19—17; EHS 19—17; DIO 19—16; GVO 19—13; Waterloo 19—3. In deze afdeling is RCZ kampioen ge. worden. De Zaankanters dankten een en ander aan hun eigen overwinning op Zaanlandia (41) en aanTerras vogels, dat de andere pretendent voor de bovenste plaats, Kinheim, een 10- nederlaag toebracht. VELSEN—WIJK AAN ZEE. Voor de komende zondag staat alleen voor Velsen een wedstrijd op het pro gramma: de geelblauwen besluiten dan het competitie-seizoen 19591960 met de thuiswedstrijd tegen Wijk aan Zee. Het is te hopen, dat onze plaatsgenoten minder onvolledig op het appèl verschij nen dan zondag jl. tegen HSV (van com pleet verschijnen is natuurlijk geen sprake, want Bakkum en Hijnen zijn na tuurlijk in ieder geval niet van de par tij en dat is al handicap genoeg). Voor geen van beide partijen heeft de wedstrijd ook maar enig belang, of het zou moeten zijn, dat Wijk aan Zee wraak zou wil len nemen op de op eigen terrein ge leden 01 nederlaag. Laten we het maar op een gelijk spel houden Burgerlijke Stand. Bevallen L. Glazener-Walkate, d„ Da Costalaan 62, Driehuis; H. Darlang- Casteleijn, d„ Brederoodseweg 15, Sant poort; J. H. Rijnders-Baas, z„ Wencke- bachstraat 112, Velsen-N.; J. de Pauw van Lit, z„ Willemsbeekweg 62, IJm.- Oost; E. A. Bijster-Korzelius, d„ Gen. Bothastraat 73, Haarlem; S. van Scha- gen-Berthelot, z„ Cederstr. 14, IJm.-O.; J. C. Nelis-Harsveld, z„ Kromhoutstr. 54, IJm.; M. Ouwehand-van der Bent, z„ Kennemerlaan 134, IJmuiden. Ondertrouwd: A. Dijkstra, Boudewijnstr. 71 B, Rotterdam en K. Dijkstra, Gladio- lenstr. 22, Santpoort; J. E. Woud, Bes- tevaerstr. 11, IJm.-O. en L. E. Beuger, Daltonstr. 18, IJm.; J. C. van der Lem, Zweedselaan 2, Beverwijk en M. Welp, Grote Hout- of Koningsweg 2 g, Velsen Nrd.; A. van Heerden, Radarstr. 56, IJm. en M. L. Mastemaker, Hunzestr. 40, IJm, t.a. IJmuiden, Hunzestr. 40; A. Munnik, Cederstr. 13, IJm.-O. en H. A. van Beusekom, Cederstraat 13, IJm.-O.; P. J. van Croonenborg, Wijk a. Zeeër- weg 86, IJm.-Oost. Getrouwd: H. Klijn en M. Motshagen, Santpoort, Middenduinerweg 63; D. J. van den Boogaard en J. Vlieland, Pres. Steijnstr. 35; C. Visser en M. Nijman, Haarlem, Pijnboomstr. 97; J. W. Kou- wenoord en H. Andrea, Velsen-N„ Ladderbeekstr. 129; B. Bakker en S. P. Spierenburg, Velsen-Zuid, Amsterdam- seweg 81; H. J. van der Vis en K. M. H.van Kooten, IJm., Alex. Bellstraat 24; F. P. Pieters en N. Kapteijn, Santpoort, Dinkgrevelaan 11; H. Petersen en A. Helmers, IJm., De la Reijstr. 1 rd., C. Verhoef en J. C. Brinkman, Driehuis, Van den Vondellaan 29. Overleden: A. Griekspoor, 78 jr., we duwe van J. van der Linden, Aalsmeer- derweg 23, Aalsmeer; J. Broek, 79 jr., echtgenoot van H. Wijker, Vechtstr. 32, IJm.; C. Nieste, 80 jr., weduwnaar van E. van Wijngaarden, Heirweg 15, Vel- sen-N.; W. Duineveld, 67 jr., echtgenoot van E. Loon, 77 jr., Schapekamp 1, Oosterlingwerf; D. D. Spruit, 87 jaar, weduwe van L. van der Plas, Planeten- weg 32,IJm.; de Wilde, 76 j., wed. van B. Hagen, Hofgeesterweg 2, Santpoort; J. A. Plak, 69 j„ wed. van O. Salberg, Burg. Enschedelaan 59, Santpoort, Instuif. Op woensdag 30 maart a.s. gaan de deuren van het jeugdhuis „De Haven" aan de Schipbroekenweg weer open om de jongeren boven de 16 jaar te ont vangen. Wij hopen net zo'n gezellige avond te hebben als op 24 februari j.l. Biljart-, Sjoelbak-, en Ping-Pong-tafels gereed en gezelschapsspelen zullen worden gehouden. Bovendien worden een paar aardige films vertoond. Iedere jongen is welkom. Dierenbescherming. Afd. Velsen. Bovengenoemde vereniging hoopt in de week van 4 t/m 9 april a.s. hun jaarlijkse huis aan huis-collecte te houden. Inwo ners van Santpoort, een verzoek aan u, ontvang onze collectant (trices) wel willend en teken met gulle hand op onze lijsten, want ons asiel werkt steeds nog met een nadelig saldo en dat mag, ja dat kan zo niet door gaan. Het is in het belang van het zwervende dier, dat onze mensenhulp zo hoog nodig heeft. Tevens doe ik weer eens een beroep op onze inwoners (sters), geeft u op als collectant bij ondergetekende die u bij voorbaat de dank van al die wezen die ons aller hulp zo verwachten, over brengt. A. Kampman, Brederoodseweg 18. Kinderzegelactie 1959 in de Gemeente Velsen. Driehuis: Dependance Emmaschool, Jac. Catslaan 1349,50; Jan Campertschool Driehuizerkerkweg 46 1.531,-St. Joannes Ulo-school, Schaepmanlaan 4 428,50; St. Engelm.school, Schaep manlaan 4 1.003, Santpoort: St. Liduinaschool, Dinkgreve laan 17 561,Brederodeschool, Duinweg 13 ƒ2.071,Adolf van Nas- sauschool, Burg. Enschedelaan 919, School met de Bijbel, Frans Netscher- laan 4 ƒ818,50. Velsen: St. Jozef meisjesschool, Cor- verslaan 13 625,St. Jozef jongens school, Corverslaan 47, 607,O. L. Watervlietschool, van Diepenstraat 1 343,50; Da Costaschool, Noorderlaan 1, 315,50; Del Court v. Krimpenschool, Stratingplantsoen 5 412,Gem. Huishoudschool, Troelstraweg 1 373,-. IJmuiden: Ds. Creutzbergschool, Alex. Bellstr. 30, 569,Emmaschool, Beu- kenstr. 11 ƒ740,50; Techn. school Briniostraat 12, 822,P. Vermeu- lenschool, Ger. Doustr. 57 658,50; Ju- lanaschool, Ger. Doustr. 89 484, Calvijnschool, Eenhoornstr. 401, Jan Ligthartschool, Eksterl. 8 603,50; Prof. v. d. Leeuwschool, Gijzeveltplant- soen 2 1.065,O.L. Moerbergschool, Kerkstr. 1 700,—; H. Hartschool, Kerk straat 2 ƒ416,St. Claraschool Kerkstr. 2 517,50; Gr. van Prinsterer- school, Koningsplein 3 ƒ311,Theo Thijssenschool, Lagerstraat 15, 1.078,-; Prof. Kohnstamm VGLO, Le Mairestr. 12 bov. 156,Clara Sternschool, Moerbergplantsoen 10 781,Insin- gerschool, Moerbergpl.soen 20, 1.013,-; M. v. St. Aldegondeschool, Nobelstr. 2, 727,Bethlehemschool, Radarstr. 7 799,50; El. v. Soeterwoudeschool, Ra darstr. 108 a 981,Comitéschool Keizer Wilhelmstr. 3 360,-; St. An- toniusschool, Zeeweg 132 724,50; St. Adalbertschool VGLO-school, Zeeweg 132 566,50;St. Franciscusschool, Zee weg 140, ƒ537,—. Opbrengst Scholenactie 1958 ƒ21,985,- thans 25.370,-. Opbrengst U.V.V. afd. Velsen/IJmuiden 1958 1.141,45 thans 1.559,87. Opbrengst U.V.V. afd. Santpoort 1958 1.558— thans 1.310,—. Totaal 1958 ƒ24.684,45. Thans ƒ28.239,87. Missietentoonstelling. Op zondag 27 maart (half vasten) zal de missie-naaikring Santpoort in zaal Zomerlust van 26 uur haar twee jaar lijkse tentoonstelling houden. Degenen, die de voorafgaande jaren deze tentoonstelling met een bezoek vereerden, weten maar al te goed dat door de leden van de naaikring geen moeite gespaard bleef om de missiona rissen van mooie paramenten te voor zien en de kinderen in de verre landen kleurige jurkjes en pakjes te verschaffen. Misschien zijn er nog wel dames, die door thuis te naaien en te borduren, op deze wijze de missie een plezier willen doen. U kunt zich het beste vervoegen bij de voorzitster mevr. van Leeuwen-Hand graaf, Voorplaat 10. Dit jaar zal de gebruikelijke fancy-fair geen doorgang vinden, 's Avonds zal echter in dezelfde zaal, waar de tentoon stelling plaats vindt, een grote kienavond gehouden worden, waar iedereen jong en oud van harte welkom is. De avond begint om half negen (na de lijdens meditatie). Zeer vele prijzen staan op u te wachten zodat u vast en zeker niet met lege han den naar huis hoeft te gaan. wanneer dezer dagen de laatste loten ver kocht zullen worden, zal diezelfde avond de trekking plaats hebben van de grote loterij, waarvan de hoofdprijs een eet-, thee- en ontbijtservies is. Met gezellige liedjes en muziek zal de avond verder opgeluisterd worden. Wij verwachten u dus allen op zondag 27 maart. Altijd gaaf huidje POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP Bridgeclub „De Kennemers" De bondsviertallen competitie is weer achter de rug en de resultaten waren voor onze vereniging zeker niet onbevre digend te noemen. Het eerste viertal handhaafde zich in de hoofdklasse, maar het tweede eindigde onderaan in de eer ste klasse en moet dus degraderen. Hier tegenover staat echter dat het vierde team kampioen werd in de tweede klasse en nu in de promotiewedstrijden gaat proberen de plaats in de eerste klasse terug te veroveren. Het derde team ein digde in de middenmoot. Inmiddels werden op de clubavonden de serie percentage-wedstrijden beëindigd met als resultaat, dat de heren Kleefstra- Bodewes als winnaar te voorschijn kwamen. Afgelopen donderdag werd een onder linge wedstrijd gespeeld, waarbij door de T.C. prijsjes beschikbaar waren ge steld voor de winnaars in de beide af delingen. De uitslag luidde: Afdeling A: 1. mevr. Spruyt-hr. Paats 56,48 2. mevr. Edeling-hr. Bouman 55,56 3. heren Kleefstra-Bodewes 54,63%; 4. fam. Soomers 53,70%; 5. heren Andela Sr.-Bode 51,39%; 6. fam. Witmond 50,46%; 7. heren v. d. Wall- v. Thiel 48,61 8. mevr. Kroone-hr. Andela Jr. 46,30 9. heren Porck-v. Rij 44,91 10. heren Seegers-Rietdijk 37,96 Afd. B.: 1. fam. v. Gelder 70,14%; 2. heren Toop-Dirven 61,81 3. dames Ruhlman-v. Amerongen 56,94 4. mevr. Dekker-hr. Vink 52,78 5. hr. Holm-Fortgens 51,39%; 6. fam. Müller 41,67 7. dames Seegers-Andela 44,44 8. dames Sprang-Smit 40,28 9. heren Wierda-de Vries 30,56 Schaken. „SANTPOORT III" OOK KAMPIOEN! Door in de laatste bondswedstrijd tegen K.S.C. II Haarlem 54 te behalen (één partij werd nog niet beslist) werd on geslagen het kampioenschap in afd. 4 behaald en promoveert „Santpoort III" naar de 3e klasse. Hierdoor volgde zij het goede voorbeeld van het tweede tiental, dat eveneens op dezelfde wijze naar de 2e klasse promoveert. Het spreekt vanzelf dat deze fraaie pres taties met gulden letters in de analen van „Santpoorts" historie geboekt zullen worden! Wat het verloop van bovenvermelde wedstrijd betreft kan worden gezegd, dat er hevig om de punten gevochten is. Slechts drie partijen baarden van meet af aan geen zorgen en leverden dan ook uiteindelijk de volle winst op. Het waren Lammertsma, Kip en W. Sterk Jr. I, die daarvoor door gedegen spel zorg den. Daartegen konden Vos en Leijsma en W. Sterk Jr. Ill het niet redden. De laatste overzag bij veel betere stel ling de dreiging van verstikt mat op de onderste lijn. Toen daarna zowel van als Lubken er niet meer dan een half punt uit konden halen, waardoor de stand 44 werd, ging 't er bedenkelijk voor de Santpoorters uitzien. Kesting zowel als Kruijff waren toen beiden nog in een hete strijd gewikkeld aan bord 1 en 2, waarbij zij kwaliteit achter waren (Officier voor pion). Dat zag er dus op 't eerste gezicht niet zo fraai uit. Gelukkig hielden onze mannen het hoofd koel en zie plots keerden de kansen ten goede. Kesting, die zelfs in tijdnood zat, haalde ondanks dat door subliem spel de kwaliteit terug; offerde daarna zijn toren voor paard als inlei ding tot mat-zetten van z'n tegenstan der in 4 zetten, juist één seconde voor het vallen van het vlaggetje! Dat betekende 54! en 't kampioenschap was binnen Kesting kwam handen te kort voor het in ontvangst nemen der complimenten van z'n clubgenoten en ook van zijn tegenstander. Over de partij van Kruijff het volgende: Ondanks mindere kwaliteit verkreeg K. door uitstekend spel nog winstpunten (vrij pionnen). Volgens afspraak zal en ander door beide clubs nog eens rustig bekeken worden. Er zit minstens remise in. Het is dus prima gegaan met „Sant poort". Moge dit aanleiding zijn voor „huisschakers" om onze gelederen te komen versterken. U weet 't: dinsdagavonds in Badhuis „Spaarnberg" aan de Wüstelaan! Ook jeugdige schakers zijn van harte wel kom. Boussac geeft weer stof tot praten. Tijdens de show, die op 4 maart in een van de zalen van Restaurant Brink- mann te Haarlem gegeven werd, moch ten wij een voorproefje smaken van de overdaad van fraaie stoffen, die ons ko mend seizoen ter beschikking staan. Het Haarlemse Stoffenhuis Nouveauté toonde ons een fraaie collectie zomer- modellen, geheel vervaardigd uit katoe nen stoffen van de wereldvermaarde Franse fabrikant Boussac. De modellen, ontworpen door couturiers van het Assemblée Boussac werden ge toond door Franse mannequins. De bui tengewone kwaliteit van de stoffen, de smaakvolle draagbare modellen maakten deze show tot een evenement van klasse. Over de gehele linie waren de nieuwe modetendenzen reeds toegepast. Naast sportieve strandkleding en de zo geliefde chemisiers was er een keur van gekledere toiletten te bewonderen, waarbij de tu- niekvorm, de min of meer bloesende lijfjes, opvallende kragen en diepe rug- décoletées veelvuldig verwerkt waren. Uiterst fraai waren de ensembles van japon en mantel, meestal uitgevoerd in gedessineerde stof. Deze laatste was meestal tegengevoerd met een effen stof in bijpassende of afstekende kleur, zo danig verwerkt dat de mantel ook bin nenstebuiten gedragen kan worden. Boussac zou Boussac niet zijn, als hij ons niet in verrukking had gebracht met zijn prachtige dessins en rijk kleurengamma. Nieuw in de dessins zijn vage ruiten, onderbroken door noppen of kringen van enorme afmetingen; bloemen die aan verre landen doen denken en motieven, geïnspireerd op koralen uit de romanti sche Zuidzee. Ook in de kleurencombinaties brengt de grote stoffenkunstenaar ons nieuwe mo gelijkheden. Voor de geklede modellen uit zijn show gebruikte hij veel de zwart wit combinatie. Geheel nieuw is het sa mengaan van groen en rose. Voorts zijn envogue de kleur en- combinaties lila- groen, lila-blauw, groen-blauw, wit-bruin en veel oranje en geel. De meterprijs van alle getoonde stoffen ligt tussen 3,95 en 12,95; het behoeft dus zeker niet aan Boussac te liggen, wanneer we komend seizoen niet fleurig gekleed gaan. B.-V. Zondag 27 maart, half-vasten. H. H. Missen 7 uur, 8.15, 11.30. Hoogmis 9.30. Te 7 uur Avondoefening van de vastentijd en lijdensmeditatie door de zeer eerw. pater fr. Nolascus, capucijn. Donderdag 31 maart te 9 uur pl. gez. H. Mis. Te half 8 Lof. Vrijdag 1 april: eerste vrijdag van de maand. Te 7 uur gez. H. Mis; 8 uur schoolmis; 9 uur stille H. Mis. Te half 8 oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 2 april: te half 8 broeder schapslof ter ere van Maria. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10.30 uur ds J. C. Maris n.m. 4 uur ds J. J. Bebel Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden \belenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds. A. J. Engels, Zaandam Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P. J. van Schayck Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur mevr. dr. J. W. Vinke-Herfst Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. C. Remijn 19 uur ds. E. B. Rijnders, Amsterdam Adventskerk 10 uui ds G. H. v. WillenswaarJ Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 BeLancRime \^_^T€L€fOonnu/nm€RS) POLITIE BUREAU SANTPOORT? Hoofdstraat 214, TELEF. 8300 bij geen gehoor K 25506444 Bij brand 025506400 Mijriliardt's Zenuwtabletten 0

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1