Moeder VAN HASSELT VERF Spit, Spierpijn Baby-huidje TBSWDERMSS^ R.K. Kerk, Santpoort ^predikbourtett ;?0m\(iSDl[NSTAR'lSfV| ORANJE-VERENIGING SANTPOORT-NOORD LEDENWERF - ACTIE Peet Duivenvoorden Blijf meester Rookstoel-kussens /Hlofmelcca Im^ANDERHOOC Drogisterij Brederode 1 -7-11 VELSEN Oplialeii van grol huisvuil Uw Drogistvan Vasfenhoven HET WITTE KRUIS Gezinshelpsters 31e Jaargang no 14 Redaktie: Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Corn egge Telefoon 8619 SanlpoorlsWeehblad Vrijdag 8 april 1960 aan Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Ouderavond\ School met de Bijbel. Dinsdag 29 maart vond in het Jeugd huis der Herv. Kerk een ouderavond plaats van de School met de Bijbel al hier, welke in alle opzichten zeer ge klaagd genoemd mag worden. De op- xomst der ouders was verrassend en een woord van dank mag zeker ge bracht worden aan het echtpaar de Jong, de nieuwe koster der Herv. Kerk, voor hun spontane medewerking. De heer C. J. Griffioen, hoofd der School opende deze avond op de gebrui kelijke wijze, waarna de verschillende klassen aan de beurt kwamen met zang en spel en volksdansjes, welke allen door het onderwijzend personeel waren ingestudeerd. Drs. J. Vunderink, psycholoog, hield een korte causerie. Als bijzonderheid mag nog vermeld ■worden dat de kinderen uit de zesde klas de taak hadden de kinderen uit de eer ste klas naar huis te brengen. De heer v. d. Werff bracht in zijn slui tingswoord alle medewerkenden en ouders dank voor deze mooie avond. Sportieve Voetbal-families. Als voorwedstrijd voor de zondag a.s. te spelen voetbalwedstrijd VSVLeeu warden, zullen een elftal bestaande uit spelers van de familie Veldman (Vel- seroord) en uit de familie Nijssen (Santpoort) elkaar bestrijden om de eer van de gemeente Velsen. De wed strijd vangt aan om 1.15 uur. De opstellingen zijn als volgt: J. Nijssen; J. Nijssen, Th. Nijssen (oud Velsen speler): P. Nijssen, J. Nijssen (oud Velsen-speler)J. Nijssen! C. Nijs sen, W. Nijssen, J. Nijssen, J. Nijssen, K. Nijssen. Res. P. Nijssen en J. Nijssen. B. Veldman; J. Veldman, L. Veldman; E. Veldman, E. Veldman, KI. Veld man sr. (aanv.); A. Veldman, Joh. Veldman, H. Veldman, E. Veldman, KI. Veldman Jr. Reserve Baby service Veldman. Als scheidsrechter fungeert de heer A. Mantje. Ouderavond Brederodeschool Maandag 4 april was er in Velserend een ouderavond van de Brederodeschool. Op deze avond werden verschillende be langrijke vragen gesteld aan een forum, bestaande uit de heren Algera, gem. in specteur v. h. onderwijs en de heer Nederlof, rector Gymnasium Felisenum en de heren Otten, hoofd Mulo, en Wes- tra, hoofd B.L.O.-school. Naar voren kwam o.a. de opvoedende taak ligt primair bij de ouders, secon dair bij de school. Beide beïnvloeden elkaar en moeten als zodanig nauw con tact zoeken. Dit contact bleek op deze avond in kwaliteit op prijs gesteld te worden, echter niet in kwantiteit. Behalve over het contact tussen ouders en leerkrachten bleek het forum het op meer punten eens te zijn, nl. t.a.v. zijn afschuw voor ,de opleidingsschool", het feit dus dat de lagere school géén afge rond beeld meer geeft, maar opleidt voor voortgezet onderwijs in de eerste plaats. Waar er vroeger 40% „doorstudeerde" gaat nu 85 naar de middelbare school. Een verintellectualisering van de maatschappij, die haar eisen stelt en een verschuiving van de standen, werken mee aan de overbelasting van het middel baar onderwijs, dat in de lagere klassen zo zwaar bezet is, dat selectie een nood zaak is. Selectie zou kunnen toegepast worden met behulp van een schoolpsy choloog, zoals ook het jonge kind getest zou kunnen worden op schoolrijpheid vóór het naar de eerste klas gaat. De selectie echter door middel van toe latingsexamens is ongelukkig en niet noodzakelijk, mits het programma van de lagere school dan ook een omlijnde basis kennis garandeert. Zowel het kind als de maatschappij blijken veranderd te zijn. De rust en regelmaat is uit veel gezinnen verdwenen. Concentratie is voor de kin deren moeilijker. Ze moeten meer kennen, maar kennen de stof vaak oppervlakki ger. Hard werken vormt een kind en kan alleen maar ten gunste van zijn ka rakter werken. „Maar", zo vroeg het forum zich af, „wordt de zaak niet te veel overtrokken, zijn de eisen dus niet toch aan de zware kant in verhouding met vóór de oorlog?" Wat oorlog betreft: de geschiedenis van de 2e wereldoorlog diene wel degelijk op school behandeld: hoe wij toen in leven bleven en de afschuw voor „oorlog" als zodanig. Er blijkt echter thuis zeer weinig aandacht aan besteed te worden, te wei nig. Waarvoor hebben de verzetstrijders hun leven gegeven, als nu de kinderen al niet meer beseffen, hoe mensonterend oorlog en bezetting zijn en hoe belang rijk het is vrij mens te zijn. Er kwamen nog meer vragen, die een antwoord zeer wel waard geweest wa ren. De tijd hiertoe ontbrak echter. De avond sloot om kwart over elf. De Oudercommissie Klaverjas Paastournooi. Traditiegetrouw organiseert de Klever- jasclub „Zomerlust" op dinsdag 12 april een grote Eieren Klaverjaswedstrijd in de zaal van „Zomerlust", waaraan door een elk kan worden deelgenomen. Honderden eieren, vlees en paasbroden zijn als prijs beschikbaar gesteld. Postzegelvereniging. Op vrijdag 8 april a.s. om half 8 precies zal de heer G. Busman uit Alkmaar een boeiende Lezing met dia's over postze gels houden. Tevens wordt er om postzegels gekiend. Dinsdag 19 april komt de jeugd bijeen om 8 uur. De bijeenkomsten vinden plaats in het Jeugdhuis der Herv. Kerk. Uitslag Eierwedstrijd K.A.B. 1. N. Zonneveld 4854; 2. J. Wigchert 4852; 3. mevr. Gomes 4830; 4. J. van Zetten 4797; 5. C. J. Veen 4788; 6. mej. Wigchert 4741; 7. C. Dam 4716; 8. C. Kastenmiller 4696; 9. G. Dam 4688; 10. P. Heremans 4687; 11. J. Koedijk 4684; 12. Den Haan 4667; 13. J. v. Veen 4655; 14. Pabruwee 4567. De heer N. Huyboom won de zweefprijs 3484. De uitslag van de behaalde punten over de 8 avonden luid als volgt: 1. mevr. Bömh 34622 pt.; 2. mevr. v. d. Linden 34331 pnt.; 3. mevr. v. Veen 34114 pnt; 4. mevr. Zonneveld 34104 pnt.; 5 de heer A. Bol 33371 pnt. Fanfarecorps „Wilhelmina". A.s. zaterdagavond om 8 uur geeft het fanfarekorps „Wilhelmina" een concert voor donateurs en donatrices. Op het programma staan de volgende werken: „Dem 12 Regiment" mars; La Bergère et le soldat,, ouverture; Happy Time Suite; Intermezzo van Bizet. Indian sum mer en Punjaub, mars. Na de pauze treden de volgende solis ten voor het voetlicht: J. Munsterman, trompet met „On the mountain top"; E. E. Munsterman, trombone, met „Concer tino voor trombone in es groot; G. Wijnbergen, sopraan saxofoon met het Hobo-concert van Haydn. Na afloop is er bal tot 24.00 uur. Afscheid van de Hr. v. Leeuwe Zaterdagmiddag heeft van „3 tot 4" in het R.K. Jeugdhuis aan de Dinkgreve- laan de receptie plaatsgehad ter gelegen heid van het afscheid van de heer van Leeuwe. De belangstelling was zó groot dat men stoelen, glazen, ruimte en vooral tijd te kort kwam. Zelfs toen het offi ciële uur tot de dubbele duur was uit gedijd, was men niet toe aan het em, van de rij sprekers die elkaar in snel tempo opvolgden. Verscheidene verde er „gekapt" en zelfs het middelpunt van al die belangstelling, het scheidende hoofd der school kreeg geen gelegenheid meer om het woord te voeren. Deze feestelijke middag werd verder op geluisterd door een paar nummertjes uit het rijk gevarieerde programma dat de kinderen op school ten beste hebben ge geven. Het feestelijke afscheid der kin deren op zijn laatste schooldag is voor de heer van Leeuwe een manifestatie geworden waaraan hij ongetwijfeld zijn leven lang met genoegen zal terugdenken. Hetzelfde kan gezegd worden van de of ficiële afscheidsreceptie, waarbij diverse sprekers o.a. namens kerkbestuur, Rijks- Inspectie, oud-onderwijzers, V. G. L. O., Rijkslandbouwonderwijs, LTB en ouder comité hun hulde en waardering betuig den voor alles wat de heer van Leeuwe gedaan heeft voor kerk, school en maat schappij. Namens de ouders der leerlin gen, de oud-leerlingen en het personeel van beide scholen, verder de P.J.C. en de sportvereniging „Velsen" werd een prachtig T.V.-toestel aangeboden, terwijl het schoolbestuur het ook niet bij woor den alleen liet en een inhoudrijk couvert er aan toevoegde. Vele ouders bleken het er voor over te hebben een uurtje te wachten om alsnog de gelegenheid te krijgen persoonlijk van de heer v. Leeu we afscheid te nemen. Ook hierbij hiel pen bloemen en kleine attenties dank uit te drukken voor alles wat in 25 jaar voor Santpoort werd tot stand gebracht. Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Op dinsdag 12 april, des avonds om 8 uur houdt de heer A. Jager, tuinbaas van „Lindenheuvel" in Bloemendaal voor de huisvrouwenvereniging in 't Jeugd huis aan de Schipbroekerweg 6, een causerie over aanleg en onderhoud van tuinen aan de hand van dia's. De heer Jager geeft geregeld adviezen en houdt lezingen voor de tuinbouwstudieclub. Er zal gelegenheid zijn, vragen te stellen. Introductie, ook voor heren, is toege staan. Dinsdag 19 april om 2 uur weer de jaar lijkse kindermiddag. Deze keer met films in Zomerlust, Hoofdstraat 124. Kaarten reeds nu te verkrijgen bij de dames: v. Mameren, Westerhoevelaan 19, Bussel man, Wüstelaan 17; Jansen, Corantijnstr. 3 en de Vries, W. de Zwijgerlaan 34. Ned. Christ. Vrouwenbond De afd. Santpoort-Zuid van de N.C.V.B. houdt maandag 11 april a.s. haar maan delijkse ledenbijeenkomst, 's avonds om 8 uur in gebouw „de Toorts", Duinweg 34, Santpoort-Zuid. Voor de pauze: Paaswijding, daarna de heer W. A. Schouten van Pleemstede over het onderwerp: „Hofjes van Haar lem", met dia's. Belangstellenden zijn welkom. Zondagavondzang. Zondagavond 10 april a.s., des avonds om 8 uur, wordt er in de Ger. Kerk weer een zangavond gehouden. Medewerking verleent het Chr. Man nenkoor „IJmuiden" onder leiding van Stephen Jansen. De organist is Adraan Verschoor. Juist op deze Palmzondag rekenen wij op veel belangstelling. Er zullen bekende Christelijke liederen gezongen worden. Burgerlijke stand. Bevallen: M. Koerts-de Vilder, z., Lange Nieuwstr. 127, IJm.; M. Greven- de Groot, d„ Spaarnestr. 91, IJm.; I. Bon- Bol, d., Archipelstr. 44, Haarlem; C. P. Wouters-Lammerts, z„ Pegasusstr. 72, IJm.; C. Jansen-Calandt, z., Vinkenkrogt- laan 2, Velsen-Nrd.; J. van der Pias- Wortel, d., Pres. Krugerstr. 70, IJm.; C. W. de Vos-Lindgreen, z„ Bloemendaalse- straatweg 69, Santpoort; J. H. Stapper- Mulder, z„ Beukenstr. 32, IJm.-O.; B. Smits-van Nus, d„ Grote Beerstr. 17, IJm.; M. M. Bosman-Belfroid, z„ Bone- kampstr. 16, IJm.-O.; J. E. Kats-Bouw- meester, z„ Velserduinweg 1-91, IJm.-O.; M. S. B. Zijlstra-Gielen, z„ Heidestr. 31, IJm.-Oost; C. M. van de Pieterman- Huijer, z., Vechtstraat 177, IJm.; A. Wobben-van Santen, z., Kanaalstraat 17, IJmuiden. Overleden: A. Duineveld, 65 jaar; echt genoot van A. Voorhout, Wijkerstraat- weg 47a, Velsen-Noord; N. Duif, 75 j., weduwe van C. Broek, van Leeuwenstr. 33, IJmuiden. Ondertrouwd: J. M. Vandewalle, Radar- str. 40, IJm. en T. A. Kunst, Fazanten laan 11, IJm.-O.; H. H. van Zadelhoff, Plantage Muidergracht 59III, Amster dam en J. van der Schalk, Zanderstraat 2, IJm.-Oost; H. van Gooi, Wijkerstr.- weg 193, Velsen-Nrd. en C. M. van Amersfoort, Wijkerstr.weg 193, Velsen- Nrd.; J. Punt, Evertsenstr. 13, IJm.-Oost en J. M. M. van den Bosch, Slotermeer- laan 1, Amsterdam. Getrouwd: H. G. Dik en T. Dukel, IJm. Oost, Van Speijkstr. 2; J. C. van der Lem en M. Welp, Velsen-Nrd., Grote Hout- of Koningsweg 2; J. J. Prikkel en J. E. van Roden, Beverwijk, Dinkelstr. 27; A. van Heerden en M. L. Mastema- ker, IJm., Hunzestr. 40; P. Veth en E. Roschar, Heemskerk, Handelstraat 8; J. Krab en W. Plug, IJm., Willem Ba- rendszstraat 10. KIENEN. Nog slechts enkele dagen en de grote kienavond, welke u gepresenteerd wordt door vogelvereniging „Kleur en Zang", neemt een aanvang. Zaterdagavond 9 april om 8 uur is ieder één van harte welkom in de grote zaal van café-restaurant .Zomerlust". Met de welwillende medewerking van de winkeliers van Santpoort is „Kleur en Zang" in staat gesteld, u, met kienen, de meest waardevolle prijzen te bieden. Er is kans voor iedereen om een mooie prijs te winnen. Tussen de kienronden door wordt men in de gelegenheid gesteld om te dansen. De welbekende bandleider „Geert Ste vens" zorgt voor de muzikale omlijsting. Om verzekerd te zijn van een plaats voor deze grootse feestavond is het wel ge raden om u tijdig te voorzien van kaar ten a 0,50 p.p. welke nog te verkrijgen zijn op de adressen Velserbroekstraat 17 en Rijksweg 448 en een half uur voor de aanvang bij Café-Restaurant Zomerlust. Haast u, want vele kaarten zijn in de voorverkoop reeds verkocht. Collecte uitgaansdag voor de bejaarden. De Commissie voor ontspanning van ouden van dagen uit Velsen, die jaarlijks een uitgaansdag organiseert voor de be jaarden uit Velsen, die hiertoe financieel zelf niet in staat zijn, heeft weer plan nen beraamd om ook dit jaar weer 600 bejaarden een onvergetelijke dag te bezorgen. Waar de reis ditmaal heen zal gaan, is thans nog niet bekend, doch de bejaar den weten, dat de commissie ieder jaar weer voor een mooie tocht zorgt. De kosten spelen uiteraard een grote rol doch de commissie weet, dat de inwoners van Velsen de bejaarden een warm hart toedragen. Zij hoopt dan ook, dat de collecte ook dit jaar weer een succes zal zijn, waardoor de commissie in staat zal zijn de bejaarden onze bejaarden weer eens een dag extra te verwennen. Tientallen collectries zullen van 11 april tot 17 april a.s. in verschillende delen van onze gemeente bij u aan huis komen. Stelt hen niet teleur en geef met milde hand. Jammer is, dat niet alle delen van de gemeente intensief kunnen worden be werkt omdat er onvoldoende collectrices en collectanten zijn. U kunt hierin de commissie echter tegemoet komen door volgende week enkele uren als collec- trice of collectant te willen fungeren. Mocht u hiertoe inderdaad besluiten, dan kunt u zich opgeven bij de secretaris van de commissie p/a Gem. werkplaats, Pr. Krügerstr. 59, IJmuiden, tel. 7174, of aan zijn privé-adres Oosterduinplein 14, telefoon, na 5 uur, 7391. Mocht u geen tijd hebben om te collec teren, dan kunt u de commissie steunen door storting van een bijdrage op post rekening 18905 ten name van de direc teur van de Gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken te Velsen, onder vermel ding „uitgaansdag bejaarden". Stichting Velser Gemeenschap Rondom de feestdagen 30 april en 5 mei zal een nationale bevrijdingsmanifestatie gehouden worden, waarvoor Hare Ma jesteit de Koningin de opbrengst zal be steden aan 't Nederlands Comité Vluch- telingenjaar. Er wordt hiervoor door genoemd comité een Bevrijdingskaart uitgegeven, waar van het de bedoeling is, dat iedere Ne derlander in de gelegenheid wordt gesteld zo'n kaart a 0,05 te kopen en met ex tra porto, minimaal 0,12, 1 vluchtelin- genzegel en 0,08 of maximaal 8 vluch- telingenzegels a ƒ0,12 en 0,08 naar de koningin te sturen. Hare Majesteit Koningin Juliana, be schermvrouwe van het Nederlands Co mité Vluchtelingenjaar heeft goed ge vonden, dat alle Nederlanders, jong en oud, groot en klein, aan haar persoonlijk een bewijs van hun blijdschap over de bevrijding zenden, de bevrijdingskaart. De opbrengst van deze kaart vormt dan tevens een bijdrage van het Nederlandse Volk voor de vluchtelingen en op de be vrijdingsdag. Het bedrag van de op deze kaart geplakte postzegels komt geheel ten goede van de vluchtelingen. Deze kaarten kunnen dus verkocht wor den voor: kaart 0,05; Vluchtelingen- zegel (12) en (8) is ƒ0,20, totaal 25 ct. Meerdere vluchtelingenzegels 12 cent extra. Er zijn ook vluchtelingenzegels a 0,30 en 0,10 porto. Ons bureau verleent gaarne medewerking aan verspreiding van kaarten en zegels, zodat u deze als voorschot bij ons kunt bestellen. De niet verkochte kaarten en zegels dienen uiterlijk 6 mei weer te wor den ingeleverd, omdat deze 7 mei moeten worden ingezonden bij het Centrale Co mité. Goede Week viering. Zondag: Palmzondag. De H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30. Te half 10 palm- wijding en processie, daarna de Solem nele Hoogmis. Te 7 uur Laatste Lij densmeditatie. Donderdag 14 april: Witte Donderdag. De H.H. Missen zijn 's namiddags te 4 uur en 6 uur. De Solemnele Avondmaalsmis begint te half 9. Vrijdag 15 april: Goede Vrijdag Stille Dag. Te drie uur plechtige oefening van de H. Kruisweg, 's Avonds te half 9 parochiële avondviering van het lijden des Heren. Zaterdag 16 april: Stille dag. 's Avonds te half 11 begint de Paasnachtwake, wijding van het vuur, het licht, het doop water en hernieuwing van de doopbelof ten. Deze vigiliewake wordt besloten met de plechtige Paasvigilie Mis te midder nacht. Gereformeerde Kerk 10 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10 en 4 uur ds. J. J. Rebel H. Avondmaal en dankzegging Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds F. Keja, Driebergen Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur ds P. J. van Schayck Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds J. C. Remijn, O.B. 19 uur ds G. J. Waardenbnrg, Haarlem Adventskerk 10 uui ds G. H. v. Willenswaard, O.B. Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters ,,Het Witte Kruis' Zondagdienst Zr Lammerts, Curagaostraat 18 b Santpoort, Tel. 8756 DE BESLISSING GEVALLEN. In 3 A is ten opzichte van de onderste plaats nu ook de beslissing gevallen. HSV kon het in haar laatste wedstrijd tegen Meervogels niet tot een overwin ning brengen het werd 11, maar ZAP slaagde er in Wijk aan Zee met 12 te kloppen. De mannen uit Anna Paulowna behaalden daardoor in totaal één puntje meer dan de spelers uit Heiloo en wisten dus nog juist bijtijds het vege lijf te bergen, terwijl Heiloo door hen naar de vierde klas werd verwezen. Ja, ja, één puntje kan soms zeer kost baar wezen! VELSEN GAAT „BEKEREN". Velsen neemt ook dit seizoen weer deel aan de bekercompetitie van de KNVB. Zondag a.s. komen de geelblauwen reeds voor deze competitie in het veld en wel in Wijk aan Zee tegen de club van die naaam. Geen onbekende tegenpartij dus! too nieuwe leden mochten wij reeds inschrijven. Was U hier ook al bij Zo niet, helpt U ons dan mede naar de 200 Op veler verzoek, behalve ons telefoonnummer 7654, ook ons gironummer 252492 J. R. Madiol, Molenveltlaan 34, met vermelding: Contributie 1960 Oranjevereniging. Denkt U om de versierde kinder optocht Voor de mooiste ver sierde autoped, fiets enz. stellen wij weer mooie prijzen beschik baar. Helpt allen mede Koninginnedag op waardige wijze te vieren. Voor vakkundige Schoenreparatie èn vlug gereed Uitendaalstraat 45, Santpoort-z Wij halen en bezorgen De nieuwste Opel Records met radio en 9 persoons busje te huur. All Risk verzekerd in binnen- en buitenland. Bespreek tijdig voor uw vacantie De zaak met de meeste service en billijke tarieven. Luxe Verhuurbedrijf C. J. RADEMAKERS Rijnstraat 91, IJmuiden Tel. 02550-6285 over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel WAT MijnhaRDT MAAKT 15SUED 1 dubbelverend, 15 j. garantie v.a. f 22.50 per stel. Ook voor al uw meubelreparatie. Eigen Meubelstoffeerderij. Zaanenstr. 63, Haarlem-N. Bloemendaalsestraatweg 125 Telefoon 8860 Hoover Wasmachine te huur Zwemmer Bloem.dstr.w. 34 Tel. 8401 Kraam verzorging „Het Witte Kruis", afd. Velsen houdt te Santpoort Hoofdstraat 129 iedere dinsdag half 3 spreek uur voor a.s. moeders. Hulp voor de gehele dag of 2 x per dag. P. Schoone, Hyacinthenstraat 12 Telefoon 7922 Eerste Santpoortse Lompen- en Metaalhandel KRANTEN 5 ct per kg Zolderopruimingen Speciale aanbieding Pracht modern 3-zits bankstel, bekleding wol, 15 jaar garantie, f 225.— Ook bekleding naar keuze Zaanenstraat 63 Haarlem-Noord luxe Verhnur zonder chauffeur Alleen nieuwe Opeis. U belt 8108 (02550) en de auto wordt gebracht S. Diependaal, Esdoornstraat 2, IJmuiden-o. t.o. ing. Ziekenhuis en reumatische pijnen, wrijft U eveneens weg met GEMEENTE In verband met ernstige verontreiniging van de openbare wegen en plantsoenen, welke ontstaat doordat bij het aanbieden van huisvuil grote hoeveelheden papier e.d. op straat terecht komen, wordt de aandacht gevestigd op het volgende. Grof vuil moet worden gebundeld in pakken van ten hoogste 35x 35x100 cm. Op andere wijze gebundeld grof vuil wordt niet door de vuilnisauto meegenomen. Het huisvuil dient zo kort mogelijk vóór de komst van de vuilnis auto op het trottoir te worden gezet. Aan de bovenstaande bepalingen zal in het vervolg streng de hand worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, Veenstra. H. de Boer, l.b. voor zelfschilderen Hagelingerweg 80 - Santpoort - Telefoon 7339 Afd. Velsen Het Bestuur van bovengenoemde vereniging vraagt voor spoedige indiensttreding enige voor hele en halve dagen. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid kosteloos te worden opgeleid tot gediplom. gezinsverzorgster. Vergoeding voor gebruik van rijwiel en uitstekende sociale voorzieningen. Sollicitaties met opgaaf van leef tijd, godsdienst, schoolopleiding, enz. schriftelijk of persoonlijk te richten aan de leidster van de Gezinsverzorging Mevr. Wijnbelt- van Straten, Kanaalstraat 254, IJmuiden, tel. 02550-4116.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1