Philips taurant JE UILENBOOM" W -r Voor al uw dranken CORNs. NIEUWSTRATEN Koop nu SVOÜOL Slijterij H.TIi. Verhoeven UuidgenezSng J. BRUINOOGE Jr. „HET WITTE KRUIS", AFD. VELSEN alten 'Uaat atten l Groep C 20 Meubeltoonkamers 'ia aan 3tifóiuifk de AchaenhetAUtiei aaat U! M. G. v. Rijswijk, Hagelingerweg 82, Tel. 7138 U wilt het zelf maken? De Santpoortse Houthandel auto- en motorrijschool Kerkweg 67 Tel.8930 INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid van de uitgevers) Het leed heeft verlossende kracht. Terwijl de prachtige muziek van Bach's Matthaus Passion door mijn kamer klinkt, schrijf ik dit. Elk jaar wordt het, om deze tijd, in kerk of concertzalen, opge voerd. In iedere toehoorder zal een eigen bewogenheid zijn. (Ze horen het wel, maarzullen ze het ook hebben verstaan?) De ongelovigen genieten van muziek en de uitvoering. Zij zien het niet zoals de christenen, maar als een vernieuwing in de natuur(lente). De in spiratiebron tevens voor de kunstenaars. (Zoals ook Kerstmis: de wending van het licht). De bezoekers van het concert gebouw zitten merendeels met tekstboek jes in de hand. De gelovigen zal (hope lijk!) de tekst ook wat doen. Maar zul len zij de Paasboodschap, die voor ieder een geldt, omdat ieder het op eigen manier uitlegt, ook wel toepassen? Dat is toch: liefdevol zijn, de mensheid die nen, ieder op eigen manier. De christe- lijken op de weg naar God, de ongelo vigen op de weg van menselijkheid. Beide paden zijn verschillend, maar bei der doel is toch dienen! Helaas heeft moeten blijken, dat ondanks 20 eeuwen „Christendom" en mooi ge praat, nog nimmer van het woord de daad is gekomen! Immers: onderdrukking is wat de klok slaat. Meerderheden on derdrukken minderheden en ook omge keerd! De kerk zegent de wapens. (Als die dat niet zouden hebben gedaan, had den we geen oorlogen gehad!) Hitler was katholiek. De minister-president van Z. Afrika (Verwoerd) is gereformeerd. (Amsterdammer van geboorte). Minister Verwoerd richtte, ondanks zijn „Chris ten-zijn" een bloedbad aan onder de negers. Zelfs moeders en kinderen wer den hierbij niet gespaard. (Na het po- litie-optreden complimenteerde hij het politiecorps zelfs nog!) Nu is hij door een aanslag van een blanke Zuid-Afrikaanse boer enige tijd buiten dienst gesteld. Het is nog een ge luk bij een ongeluk, dat het geen neger was die deze aanslag pleegde. (Hoe be grijpelijk dat ook geweest zou zijn!) Zou dit het geval wèl zijn, was dit een mooie reden geweest om een nog grootscheep sere actie onder de naturellen te houden! De „beschaafde" landen wedijveren om de beste atoombommen te maken. Bij toepassing hiervan, zal aarde en mensen verzengd worden. En al maakt Bescherming Burgerbevol king ons nu ook al steeds wijs dat be scherming wèl mogelijk is, de ervaring heeft anders geleerd. Het is dus je rein ste „Boeren-Bedrog". Hier zijn de be wijzen: Wetenschapsmensen hebben voorheen al overduidelijk door hun rap porten, aangetoond, dat beveiliging on mogelijk is. Maar nu kwam ik zojuist in het bezit van het 2e rapport van de Agricultural Research Council-Radiobio- logical Laboratory-,.Strontium 90 in Milk and Agricultural Materials in the United Kingdom 1958-1959". (Te ver krijgen bij Her Majesty's Stationery Of fice, London. Prijs five shillings, is 2,50). In dit rapport wordt aangetoond, na een intens onderzoek, dat door de nucleaire proeven, het zo gevaarlijke „strontium 90" in de periode van onder zoek met 40 meer aanwezig is bevon den in de melk en landbouwgewassen! Is het daarom ook een wonder, dat in Engeland door de studenten en middel bare schooljeugd zo massaal wordt ge protesteerd? Wat een geluk voor de mensheid, dat de jeugd ons voorgaat. (Maar hoe beschamend voor ons!) Ge lukkig daarbij is echter, dat veteranen als de 87-jarige Bertrand Russell, de christen socialist Canon Collins van de St. Paul's Cathedral, Victor Gollancz, Priestley en nog enkele prominenten, hun stem ook lieten doen horen. Ook de ac teurs hebben zich voortreffelijk geweerd inzake Zuid-Afrika. Orson Welles hield in Oxford een magistrale reden, die door de B.B.C. werd uitgezonden. Het kwam hier op neer: dat hij niet bereid is toe te geven aan de cultuur-neerhalende krachten. Verder lieten ook Dame Sybille Thorndike en Richard Attenberough zich gelden. De enigste werkelijke beveiliging is dan ook, om de oorlog te bestrijden! Dat be tekent: werkelijk mens te durven zijn! Dus neen te zeggen als tot moord wordt aangezet (onder schoonklinkende leu zen!). Als er neen gezegd wordt, zal er pas werkelijke vrede zijn. Dus niet zo als voorheen, een pauze tussen wereld oorlogen in. Iedere oorlog roept immers weer een nieuwe oorlog op? Dat hebben 20 eeuwen „Christendom ons toch al wel voldoende bewezen! Geweldloosheid (zoals de negers het ons tot onze schande nu nog oeten leren) het wa pen van de geest! Dat is ook wat ons boven het beest verheft. Passen wij dit niet toe, zijn wij de naam mens onwaar dig! Verder zou hiermee dan ook blijken, dat er maar één werkelijk mens geweest zou zijn: Jezus Christus. Zijn voorbeeld en offer, zou dan voor niets zijn geweest! L. Keja-Jambroes. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN VELSEN. Door de Velser Sportstichting is een wedstrijdenreeks om het (amateur-)kam pioenschap van Velsen vastgesteld. Tien amateurploegen hebben daarvoor inge schreven. Ze zijn in 2 poules van 5 teams ondergebracht. In poule A komen uit: Kinheim, VVB, Waterloo, VSV en IEV; in poule B: Stormvogels, Velsen, Ter rasvogels, SVIJ en IJmuiden. In de finale komen de beide poule-winnaars tegen over elkaar te staan en het elftal, dat hieruit zegevierend te voorschijn komt, mag zich (amateur-)kampioen van Vel sen noemen en komt in het bezit van een door de Stichting uitgeloofde wissel- prijs. Deze finale zal worden gespeeld in de van 11 tot en met 18 juni te houden sportweek. De mogelijkheid is natuurlijk niet uitge sloten, dat twee of meer clubs in een poule met een gelijk aantal punten ein digen, en daarom is bepaald, dat in dat geval het doelgemiddelde, met het doelsaldo -zal beslissen. Dit doelge middelde wordt verkregen door het aantal tegenpunten te delen op het aan tal goals, dat men zelf gescoord heeft. 12 goals vóór en 3 goals tegen bijvoor beeld geeft een doelgemiddelde van 4 en is dus beter dan 28 goals voor en 14 goals tegen, omdat dit een doelge middelde van 2 betekent. Bovendien is bij het bepalen van het doelgemiddelde de gewoonte, om, wanneer het aantal tegenpunten nul bedraagt, zowel het aan tal goals vóór als tegen met één te ver meerderen, dus 10 goals vóór en nul te gen wordt dan 11 vóór en 1 tegen. Is ook het doelgemiddelde gelijk, dan be slist het lot. Omdat ons is gebleken, dat hierover bij verenigingsleiders misverstand bestaat, tekenen we even aan, dat de semi-prof- clubs Stormvogels en VSV gerechtigd zijn amateurspelers, die in de betaalde wedstrijden van het eerste en tweede elf tal uitkomen, eventueel ook in de wed strijden om het kampioenschap van Vel sen op te stellen. Een en ander blijkt duidelijk uit punt elf van het „reglement voor het kampioenschap voetbal ama teurs der gemeente Velsen", dat zegt: „Spelers der elftallen dienen amateur te Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen het beste. zijn, lid van de vereniging, waarvoor ze uitkomen en dienen ingeschreven te staan bij de K.N.V.B. of H.V.B. VELSEN—STORMVOGELS. Voor de wedstrijd om het kampioenschap van Velsen speelde onze plaatselijke derde klasser Velsen zaterdag jl. tegen het amateur-elftal van Stormvogels, waarin o.a. stonden opgesteld Venus, Admiraal, Van der Stelt en Maarleveld, allen spelers, die wel voor het eerste elf tal der IJmuider vogels zijn uitgekomen. Onze plaatsgenoten misten Hijnen, Bak- kum en Schoorl en zagen tijdens de wed strijd wegens een opgelopen blessure ook Leo Boon nog uitvallen. Desondanks verloren de geelblauwen slechts met 21 van deze sterke Stormvogels-combinatie. OM DE K.N.V.B.-BEKER. Voor de K.N.V.B.-beker speelt Velsen zaterdag a.s. om 4 uur op het veld der tegenpartij tegen Onze Gezellen. De zondag daarop komt Terrasvogels óók al op het veld der tegenpartij - in actie tegen T.Y.B.B. PROGRAMMA AMATEUR KAMPIOENSCHAP. Het programma voor de wedstrijd om 'e amateurkampioenschap van Velsen ver meldt o.a. de volgende ontmoetingen: 3 mei: TerrasvogelsSVIJ (Waterloo- terrein, 10.45 uur). 7 mei: VelsenTer rasvogels (Velsen-terrein, 16.30 uur). 17 mei: StormvogelsTerrasvogels Waterloo-terrein, 19 uur). 20 mei: VelsenSVIJ (Waterloo-terrein 19 uur). 24 mei: IJmuidenTerrasvogels (Waterloo-terrein, 19 uur). 31 mei: VelsenIJmuiden (Waterloo-terrein, 19 uur). IEV 2—TERRASVOGELS 3. Deze voor de promotie-competitie van de afd. Haarlem van de K.N.V.B. vast gestelde ontmoeting gaat niet door, aan gezien zowel IEV 2 als Terrasvogels 3 al gepromoveerd zijn. TERRASVOGELS—IEV. Zondag jl. zouden bovengenoemde clubs in een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar uitkomen. Aangezien de gemeen telijke sportterreinen echter dit seizoen nietmeer voor vriendschappelijke wed strijden worden beschikbaar gesteld, kon aan dit voornemen geen gevolg worden gegeven. JEUGDWEDSTRIJD. Zaterdag a.s. (Koninginnedag) komt het voorlopig Velser Jeugdelftal om half drie op een der terreinen van „Waterloo" in actie tegen het Haarlemse zaterdag middagelftal. De ploeg van de jeugdige Velsenaren ziet er als volgt uit: Stuy (VSV); Dis- selköter (Terrasvogels) en van der Graaf (Stormvogels); Homburg (IJmuiden), Van Deudekom (VSV) en Verduin (Stormvogels); Versluis (VSV), Hui der (Kinheim), Cleeren (Stormvogels), Bos (Terrasvogels) en Voet (VSV). Huldzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Pluimvee Veerspoelmijt. Kippen kunnen geplaagd worden door de veerspoelmijt, een zeer kleine verdelger van de veren der kippen. De spoel is dan krachteloos en zeer broos. Wanneer nu de kip maar even met de snavel rond- woelt onder en tussen haar veren, breken deze dadelijk af. De veren hebben alle frisheid en glans verloren. Vooral ziet men het uitvallen aan de staart-aanzet en op de rug. De haan heeft er slechts indirekt schuld aan, daar hij het niet helpen kan, als bij de minste aanra king der hennen haar veren wegens de genoemde broosheid afbreken. Het is dus overbodig, de haan door een andere te vervangen. De genezing is zeer moei lijk. Het eerste is de hoenders te be stuiven met een ballonspuitje, gevuld met insektenpoeder, vermengd met bloem van zwavel, goed tussen de veren. Bij goed warm weer wast men 's morgens de dieren met een tweeprocents oplossing van lysol in warm water. Een warme dag uitkiezen dus. En verder wordt al het houtwerk, alle zitstokken, schuiven, nesten enz. enz. duchtig onder handen genomen met hete soda en zeep. In alle kieren en naden bijv. met een sproeikan, met een éénprocents oplossing creolin be werken. Eenden houden. Wanneer terreinen in een zeer waterrijke streek liggen kan men ongetwijfeld met voordeel eenden houden. Daar deze die ren veel eerder slachtrijp zijn dan jonge hoenders, is de fok van eenden ook in dit opzicht zeer aan te bevelen. Voor de slacht fokkende moet men de jonge eenden niet ouder laten worden dan tien, hoogstens twaalf weken. Anders treedt al gauw de lichte rui in, wat de waarde als slachtdier dadelijk vermindert. Veel al is in het water nog al heel wat dierlijk en plantaardig voedsel te vinden. Dan kosten de eenden betrekkelijk weinig. Aan de hokken moet men niet al te veel geld besteden, daar dit maar drukt op de winst en een eendenhok slechts be schutting behoeft te geven tegen weer en wind. De bodem kan men bedekken met een laagje turfmolm en daar boven op plat getrapt riet of stro. Geld behoeft men dus maar weinig in de hokken te steken. Besmettelijke ziekten komen onder de eenden heel weinig voor. In dit opzicht is de fokkerij aan minder risico onder hevig dan met hoenders. Ook de sterfte onder de kuikens is veel geringer. Dit zijn allemaal voordelen, die nog lang niet genoeg in acht genomen worden. De legnesten brengt men aan in de een voudige nachthokken, 's Morgens worden de dieren vastgehouden, tot ze gelegd hebben. De legnesten moet men nog al eens reinigen of vernieuwen, daar ze door de dieren niet zelden bevuild wor den, vooral als ze er 's nachts op kun nen gaan zitten. Vrij zwemmende een den zijn goedkoop te houden, als het wa ter plantaardig en dierlijk voedsel bevat. Terrasvogels Van Terrasvogels als voetbalclub zullen misschien zelfs de nieuwste inwoners van Santpoort weieens hebben gehoord. Dat daarnaast een steeds groeiende honkbal en softballafdeling zijn ontstaan, is mis schien minder bekend. Nu het nieuwe competitie-seizoen voor deze'beide laatste sporten bijna is aangebroken, willen wij u hierop opmerkzaam maken. U kunt zich nog aanmelden als lid. Doe het nu. Dan kunt u nog gedurende de gehele competitie meespelen. De wedstrijden voor de honkbalcompe titie worden gespeeld op zaterdagen en zondagen voor de senioren, de junioren (vanaf 13 jaar) spelen op weekavonden. Voor de softballcompetitie (een soort dameshonkbal) worden de wedstrijden ook gespeeld op weekavonden. De thuis wedstrijden worden op het sportcomplex Schoonenberg gespeeld. Vooral voor de genen die op school honkbal of softball hebben leren beoefenen, ligt hier een mooie kans om zich verder in deze sport te bekwamen. Zie voor de aanmeldings adressen de advertentie elders in dit blad. „Da Pacem" De lauwheid van vele zangliefhebbers en -hebsters in de gemeente Velsen en omstreken schijnt over haar dieptepunt heen te zijn. Er zijn verheugende blij ken te konstater en van een levendige aktiviteit en bloei van verschillende ver enigingen. Hier volgen er enkele: Heems kerk heeft circa drie jaar geleden een katholieke zangvereniging opgericht, die nu reeds tot een groot koor is uitge groeid. Beverwijk bezit ook een katho liek gemengd koor, dat vóór enige jaren nog geen 50 leden telde en nu? Ruim 90 zangers en zangeressen volgen elke week trouw de lessen van hun dirigent. Pro ficiat! Gaat zo door! En nu verheugend nieuws uit de ge meente Velsen. In IJmuiden-Oost is men tot de oprichting gekomen van een ka tholiek gemengd koor, waarvoor, naar wij vernemen, grote belangstelling be staat. Wij wensen dit koer veel sukses toe. Voorts komen wij bij ons eigen koor: Wij zijn nog lang niet in een hoera- stemming, al mochten wij reeds enige nieuwe leden welkom heten. De grootte van ons koor laat nog ie wensen over. In september hopen wij ons Jubileum concert te geven en daarbij kunnen wij nog zeer velen plaatsen, opdat wij door een perfekte uitvoering, het kulturele le ven in Santpoort zo goed mogelijk kun nen dienen. Wij nodigen u uit, zich bij ons aan te sluiten. U heeft dan een ont spanningsavond voor u zelf, maar u dient tevens de grote zaak, waar het op dit moment om gaat. Het zangpeil is zodanig aan het aftake len, dat men van regeringswege begon nen is, hiertegen maatregelen te nemen. O.a. worden op scholen veel meer zang lessen e.d. gegeven om zo de achterstand, die is ontstaan, weer spoedig in te lo pen. Men kan zich in Santpoort geluk kig prijzen, dat er verschillende zang verenigingen bestaan. Aan u de taak, deze verenigingen in stand te houden! Meldt u zo spoedig mogelijk aan, opdat onze diverse bestu ren met de eerdergenoemde koren kun nen meejuichen om het grote aantal leden! Dames en heren zangers en zan geressen, Santpoort heeft in de wijde omtrek een zeer goede naam; laten wij proberen deze te behouden of zo mogelijk nog bekender te maken, opdat men kan zeggen: Een zingend volk is een goed volk! N.B. Aanmelding elke woensdagavond om 8 uur in Hotel „De Uilenboom" (Achterzaal). GRATIS NAAR CANADA! Ter gelegenheid van de indienststelling van het D.C. 8 straalvliegtuig op de route Amsterdam-Montreal (13 juni) stelt de K.L.M. 10 plaatsen gratis ter beschikking aan ouders van emigranten. De keuze wordt bepaald door een prijsvraag welke bestaat uit het beant woorden van vijf vragen. Inlichtingen K.L.M. Postbus 121, den Haag. Inzen dingen tot 8 mei. Altijd is er belang stelling voor de prijsvraag. Vraagt U de prijs van een goed horloge, klok of wekker bij Stutvoet, dan ontdekt U „gelukkig" een gunstige. En U zult straal-gelukkig elke keer weer ervaren, dat U „in de wolken" kunt zijn met kopen bij STUTVOET. (adv.) Speel „Open kaartook de weg. Een van de beginselen van sportief menspel is, dat de spelers weten wat aan elkaar hebben. Dat geldt óók vi de weggebruikers. Want voor de eers is het figuurlijk, voor de laatsten lett lijk van belang van elkaar te we „welke kant men uit wil". Nu rr. „rechts" of „links" bekennen in de j litieke zin des woords misschien een i licate zaak zijn, in het verkeer is geenszins het geval. Daar is het juist ieders belang, duidelijk zijn voorkt voor .rechts" of „links" te laten blijk: Duidelijk laten zien waar men heen 1 is plicht èn noodzaak voor iedere w gebruiker. „Open kaart spelen" dus. i om met de wettelijke termen te sprek „tijdig en op duidelijk zichtbare wij je voornemen kenbaar maken". Er z nog altijd hele slagorden automobilist fietsers, bromfietsers en wat-dies-me< zij op de weg, die alles kenbaar mak behalve hun voornemen, of die dat „t dig" en „op duidelijk zichtbare wijz cum grano salis nemen. Hoeveel (bror fietsers zijn er niet, die er eenvoudig ni aan dénken dat óók bij afslaan na rechts de bovengenoemde verplichtii geldt? Die zich niet realiseren hoe b langrijk het bijv. voor een oversteken: voetganger is te weten waar een nad rende fietser héén wil. En dan het voo sorteren en afslaan naar links. Hoe dri: gend nodig is het ook daarbij, dat aufc mobilisten, scooter- en motorrijder bromfietsers en fietsers tijdig hun voo nemen openbaarmaken na eerst in hu spiegel resp. over de linkerschouder hebben gekeken, of dat voornemen w. strookt met de voornemens van andere: Ook hierbij weer: samen het spel spele: Wij kunnen het technisch vernuft zegt nen, dat op het idee is gekomen oi auto's van apparaatjes te voorzien, di voor ons het voornemen kenbaar makei Maar die en dat vergeten velen - niet eerst eens voor de automobilist ki; ken en nadenken „of het wel kan". „Pijltjesridders" heeft men wel oneer biediglijk de weggebruikers genoemd di niet zelf denken en kijken alvorens hu: „pijltje" uit te steken. Die uit gesorteer de of stilstaande file's breken of afslaa: zonder eerst in de spiegel te kijken ei nóg eens te kijken. Dergelijke ridders ziji gevaarlijk op de weg en weinig .ridder lijk" in de ware zin des woords. Maa: even gevaarlijk zijn zij, die nalaten ge bruik te maken van het gemak en d( extra veiligheid, die het pijltje als rij- teken kan geven in situaties waar he gebruik ervan zin kan hebben. Mits me' verstand en overleg gebruikt. Aan zo't verstandig gebruik van het „pijltje" d.w.z. onafscheidelijk verbonden met hel kijken in de spiegel en alléén dan, wan neer het pijltje geen aanleiding tot mis verstanden kan geven, komen veel auto mobilisten (nog) niet toe. Dikwijls geeft de vraag „moet ik nu richting aangeven ja of neen?" tot (ge vaarlijke) onzekerheid aanleiding. Die onzekerheid kan in vele opzichten wor den gereduceerd indien men bedenkt, dat op de weg bij het veranderen van rich ting altijd en overal de regel geldt „speel open kaart". Wat betekent, dat u zich met 'n gerust geweten, in uw kaart mag laten kijken". Waaruit al weer blijkt, dat het op de weg géén (kaart) spelletje is... Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Opbrengst Collecte De gehouden kollekte ten bate van de Dierenbescherming heeft in de gemeente Velsen f 1922.06 opgebracht. In de gemeente Beverwijk was dit f 902.34. heejt voor U TELEVISIE'S - RADIO'S COMBINATIES BANDRECORDERS PLATENSPELERS AUTORADIO èn met de bekende service KLEVERLAAN 176-178 (bij grens Bloemendaal) Telefoon 02500-14753 Vieugdeaaiie dagen met Qefrakje* aan ffituinaage uit de eigen banketbakkerij. En denkt u erom BROOD alleen verkrijgbaar afgehaald aan de winkel. Ttuxe ffttaad- en fBanket&akkeiif BLOEMEND AALSESTRAAT WEG 138 TELEFOON 8303 SANTPOORT-Z. Voor uw dranken en gedistilleerd uit Binnen- en 3uitenland Oranjebitter BLOEMENDAALSESTRAATWEG 194 TEL. 8302 SANTPOORT-ZUID den goed diner is het hoogtepunt van uw feestdag, Laat ons dit voor U verzorgen in een mooie feestzaal met prima keuken. HOOFDSTRAAT 174 TELEFOON 8623 „Wordt lid van „Het Witte Kruis" Het geeft bij ziekte hulp in huis." Ie Kosteloze hulp van één der wijkzusters. 2e Gratis gebruik van verplegingsartikelen. Verder steunt U met Uw lidmaatschap de volgende takken van dienst le De zuigelingen- en kleuterzorg. 2e De Gezinsverzorging. 3e De Kraamverzorging. De minimum contributie bedraagt slechts f 6.per gezin per jaar Wacht vooral niet met aanmelden tot U ziekte in uw huis krijgt want dan is het te laat! U moet dan gebruik maken van het z.g noodlidmaatschap, waarvan de kosten f 15.- t.e.m. f 25.- bedragen Alle inlichtingen worden U gaarne verstrekt door ons kantoor Kennemerlaan 143 IJmuiden Telefoon 4500. voor Santpoort aan ons magazijn Hoofdstraat 129. Telefoon 7034 WIE REKENT bezoekt onze van fabriek naar particulier. DEALERS MARKTPLEIN 30 IJMUIDEN g Vaatheen en nu Iets nieuws. Onze gummihakken geven niet meer af Alle reparaties BINNEN EEN WEEK GEREED RIJKSGEDIPLOMEERD SCHOENHERSTELLER ZATERDAGS NA 1 UUR GESLOTEN SLIJTERIJ H. KQRTH0UWER Hoofdstraat 134 Telefoon 8640 Wij maken alle latten, planken, platen board, enz. op maat en geschaafd. Ontvangen de nieuwe collectie BOUWPAKKETTEN U kunt Uw kleinmeubelen zelf in elkaar zetten. HAGELINGERWEG 26 Tel. 8679 Zaterdags tot 5 unr geopend de Vaai ai um Jtaa^axüÜeien naar Sigarenmagazijn - Herenkapsalon 6. A. Sgtaitjaartl TERRASWEG 8 TELEFOON 8213 SANTPOORT PEDICURE-INRICHTING HOOFDSTRAAT 168, TELEF. 8983 Steunzolen naar Gipsmodel Elastieken Kousen Hoogtezonbestraling Leverancier van aile Ziekenfondsen Voor Visite-, Ondertrouw- en Geboortekaarten Drukkerij Cornegge, Terrasweg 31, Santpoort Telefoon 8619

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 3