prediKbourteii Autotocht voor invaliden 1960 daarom voorkeur! „Zo goed als nieuw" T.V.S.-nieuws. Burgerlijke Stand Ook de Vrijgezellen een dag in het jaar in het middelpunt. „Fit"-nieuws. Instuif a vond. Muziekfestival Ouderavond Brederode Kleuterschool „Snelle Wieken Jongerenelub De Twintigers. Schaakclub Santpoort R.K. Kerk, Santpoort ILZÖNHAOSDIEN'SIAUI ■e Jaargang no 20 Redaktie: Terras weg SI Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drakkerij Cornegge Telefoon 8619 HUIS SanfooaisWeeftblad Vrijdag 20 mei 1960 aan Hins Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 De jaarlijkse autotocht voor invaliden uit de gemeente Velsen zal dit jaar plaats vinden op DONDERDAG 9 JUNI. Door de welwillende medewerking van de Directie van het Gemeentelijk Water leidingbedrijf te Amsterdam, heeft het Comité de toestemming gekregen dit jaar de tocht te maken door de Gem. Waterleidingduinen te Aerdenhout, Gezien de tocht enige jaren geleden naar de Prov. Waterleidingduinen te Castricum en omgeving, hoe de patiënten toen deze dag hebben genoten van de prachtige natuur heeft het Comité besloten deze keer een tocht te organiseren naar de Waterleiding duinen te Aerdenhout en omgeving. Mag het Comité ook dit jaar weder een beroep doen op de automobilisten in de ge meente Velsen om deze jaarlijkse tocht te doen slagen en deze patiënten een onver getelijke dag te bezorgen. Welke autobezitters willen voor deze dag hun auto gratis beschikbaar stellen met of zonder chauffeur. Opgeven aan de hr. Jaarsveld, G.G.D., Stationsweg 80 te Velsen. (Tel. van 9—17 uur 4796 na 17 uur Jaarsveld, Leeuweriklaan 22, IJmuiden- Oost, tel. 5577.) Mocht u niet beschikken over een auto, en zou u toch iets willen doen om deze patiënten een feestdag te bezorgen dan is het Gironummer 410350 ten name van de penningmeester Autotocht voor Invaliden te IJmuiden. Aanmelding van patiënten voor deze tocht voor 1 juni a.s. Invulformulieren voor opgave van patiënten kunnen worden afgehaald bij de vol gende adressen: Santpoort-zuid: heer J. de Meza, Bloemendaalsestraatweg 136 Santpoort-noord: heer J. de Vries, Broekbergerlaan 13 Velsen-Driehuis: Bureau G.G.D., Stationsweg 80, Velsen [Jmuiden-Oost: heer Jaarsveld, Leeuweriklaan 22 Jmuiden-west: heer J. v. Leeuwen, Dolfijnstraat 53 Jmuiden-west: Gem. Werkplaats v. Minder Validen, Pres. Krugerstraat 59 Velsen-Noord: mej. Zr. D. Spiers, Geelvinckstraat 27, Velsen-Noord. 2 2 1 0 0 2 1 1 0 0 0 0 1 2 2 0 0 1 1 2 dat 4 4 2 0 0 4 3 2 1 0 de 9—3 5—2 6—3 4—8 1—9 4—2 9—6 3—3 4—5 4—8 twee >M HET KAMPIOENSCHAP 7AN VELSEN die clubs, die aan de strijd om het kam- ioenschap van Velsen deelnemen, heb- en nu de helft van de wedstrijden achter e rug. Zoals bekend, wordt er in 2 oules van 5 teams gespeeld, zodat elk ftal 4 wedstrijden krijgt te spelen, waar- i voor de beide poule-winnaars nog een ctra wedstrijd wordt vastgesteld. De anden in beide poules zien er als volgt t: jule A IV VB sv inheim 7 aterloo >ule B ormvogels /IJ eisen :rrasvogels nuiden pvallend is het succes: ibs, die in de Afdeling Haarlem van KNVB uitkomen, nl. IEV en SVIJ, dusver in dit hoger geklasseerde lieu behaalden. iLSEN—TERRASVOGELS >or het kampioenschap van Velsen 'amen zaterdag j.l. op het Waterloo- rein Velsen en Terrasvogels tegenover :aar te staan. In tegenstelling met de hetzelfde terreinen-complex gespeelde rmoeting tussen SVIJ en IJmuiden werd door beide Santpoortse teams zeer he erlijk en in goede verstandhouding ge- :eld. Velsen won tenslotte met 21. ogzaad scoorde, ondanks het feit, dat in Geraru van Gelder een lastige enstander had voor de geelblauwen Je goals maar wanneer de strijd in i gelijk spel zou zijn geëindigd, zouden daarmede ook vrede gehad hebben, tenslotte nog vermeld, dat beide elf en verre van volledig uitkwamen. ORMVOGELS—TERRASVOGELS ïsdagavond speelde Terrasvogels voor amateurkampioenschap van Velsen ïn Stormvogels, dat tot nu toe in haar lie nog geen enkel puntje verspeeld Hoewel de IJmuider Vogels spelers Admiraal, Van der Stelt en Venus sr. iun gelederen hadden, zijn onze Sant- rtse Vogels er ondanks het feit, dat verre van volledig waren, er in ge- igd de IJmuidenaren een gelijk spel af iwingen. Zelfs hadden ze de brutali- in de eerste helft door toedoen van jolen een 10 voorsprong te nemen, ,/g voor de rust werd aangekon- 1 had Wortel voor de gelijkmaker ge- jd, welke, gezien de spelverhouding, werkelijk verdiend mocht heten. Het zelfs 21 voor de Stormvogels kun- staan, want na een hevige scrim- [e voor het Terrasvogelsdoel werd de buiten bereik van de doelman tegen 't gekopt. De terugspringende bal 'ia opnieuw in de Santpoortse qlaatst, maar nu kopte één <Or' ogels-verdedigers de bal uit :uil e rust hadden de IJmuider veldmeerderheid, maar de verdediging wist van geen al Van Gelder was voor nraal en de zijnen een geweldig strui- lok, zodat in de 11 stand geen ver- ring kwam. deze avond werd ook nog gespeeld trs- w: VSVVVB. Deze ontmoeting werd met 40 door VVB gewonnen. Na deze avond is de stand: Poule A: VVB 3—6; IEV 2—4; VSV 32; Kinheim 20; Waterloo 20. Poule B: Stormvogels 35; SVIJ 23; Velsen 22; Terrasvogels 32; IJmui den 20. ONGEWENST BEZOEK Het mag bekend heten, dat Uraguay goede voetballers telt, maar toch geloven we niet, dat het DÓS-bestuur er weer spoedig toe zal overgaan voetballers uit dit deel van Zuid-Amerika tot een vreed zaam partijtje voetbal, want al gebeuren er op onze vaderlandse voetbalterreinen ook wel dingen, die niet door de spor tieve beugel kunnen, wat op dit gebied aanvankelijk alleen door de Uruguezen en later ook door spelers van DOS - „ten beste" werd gegeven, ging alle per ken te buiten en was zeker geen propa ganda voor het voetbalspel. Aan het sterke optreden van de Utrechtse politie is het te danken, dat het terrein van het Utrechtse stadion niet in een bloedig slagveld is veranderd. IJ.V.V. STORMVOGELS Het bestuur van IJ.V.V. „Stormvogels" heeft met ingang van 1 juni a.s. voor het seizoen 1960/1961 tot trainer be noemd de heer FANZ RYBICKI thans in dienst bij de vereniging D.F.C. (Dor drecht). De heer Rybicki is van Pools- Oostenrijkse nationalitei. In 1940 speelde hij als middenvoor in het beroemde Oos tenrijkse team „RAPID" en bezette in dit elftal later ook de back-plaats. Van 1947 tot 1950 speelde hij voor VIENNA en tot 1953 kwam hij uit voor de eerste di visieclub KAPFENBERG. De laatste zeven jaren van zijn actieve voetballoopbaan speelde hij uitsluitend als back. De heer RYBICKI traind enige jaren in Griekenland en is de laatste twee jaar bij D.F.C. werkzaam geweest. Naast zijn trainer-diploma's is deze oefenmeester ook in het bezit van het Oostenrijks diploma electrotechnisch- ingenieur. U.V.V.-ACTIE Op woensdag 11 mei startte de actie „Zo goed als nieuw". Reeds op de eerste dag verwisselden diverse kledingstukken van eigenaresse, zodat het begin zeker geslaagd genoemd mag worden. Op veler verzoek zal het pand Hagelingerweg 9 ook nog een middag extra per maand voor deze actie geopend zijn. U kunt hiervoor thans terecht de 2de woensdag van elke maand van 1012 uur en van 24 uur en de 4de vrijdag van elke maand van 24 uur. De U.V.V. hoopt dat velen eens een kijkje komen nemen en de actie zich in een groeiende belangstelling mag verheu gen. Op vrijdagmiddag 27 mei a.s. bent u welkom!! Op zaterdagmiddag 21 mei a.s. zal om twee uur weer de jaarlijkse FEEST MIDDAG VOOR ONZE JEUGD ge houden worden. Deze maal wordt het een feestmiddag in de openlucht nl. op het terrein van de „Witte Paters" aan de Wüstelaan in Santpoort. De middag is voor alle T.V.S.-adspiranten en hun be langstellende ouders gratis toegankelijk. Met spel, wedstrijdjes en muziek enz. zullen we er een echte gezellige middag van maken. Neem je goede humeur en eventueel een muziekinstrument mee. Drie van onze jeugdige voorturnsters hebben onlangs met succes in Haarlem proeve van hun bekwaamheid afgelegd/ nl. de jonge dames Elly Molenmaker, Hanneke de Vries en Maartje Bijl. We hopen dat hun toegenomen kennis veel vruchten voor de vereniging af zal wer pen. Op zondag 8 mei hebben weer een zevental adspiranten en een achttal leden hun krachten met succes beproefd op de Bondswandeldag in Zandvoort. Hier was een prachtig parcours uitgezet, waarover de eersten 15 en de laatsten 25 km ge wandeld hebben. Bevallen: J. Visser-Kunst, d., Elzenstraat 30, IJmuiden-Oost; H. van den Eshof- Wasserman, z., Melklaan 15, Velsen-N.; M. J. M. Helsloot-Bakker, d., Schulpweg 296, Velsen-Noord; W. A. P. M. Nee lissen-Van Dam, z., H. v. Alphenlaan 3, Driehuis; T. H. Uuldriks-Kolenbrander, d., Du Perronstraat 6III, Haarlem; D. Luntz-Bras, d., Zuiderstraat 3, Velsen-N.; P. van Noord-Woerlee, d„ Grahamstraat 134, IJmuiden. Ondertrouwd: H. S. N. van Kampen, Buitenhaven 5, Den Melder, en I. B. M. Bonekamp, de Hagedisstraat 2, Velsen- Noord; J. H. Hermans, Kluyskenslaan 17, Santpoort, en A. C. Bosma, Bruno Klau wersstraat 12, Santpoort; P. N. Spring in 't Veld, Noorderlaan 37, Velsen-Noord, en M. T. J. Meijer, Van der Poelstraat 17, Velsen-Noord. Gehuwd: F. A. Schut en C. H. van Rixel, Heemskerk, Strausstraat 115; F. J. J. Jongenelen en Van Es, Amsterdam, Herengracht 113; L. P. J. van 't Ent en C. Verbaan, IJmuiden-Oost, Vlierstraat 4; J, R. G. Landwehr Johann en J. Nat, IJmuiden-Oost, Roggeveenstraat 2; J. Dienaar en M. J. van der Wel, IJmuiden, Kromme Mijdrechtstraat 24; A. J. ter Wal en A. M. van den Bos, IJmuiden- Oost, Tuindersstraat 72; W. Boeser en N. van Loo, Haarlem, P. C. Boutenstraat 136 III. Overleden: J. de Wilde, 74 j„ echtgenoot van C. Verzijde, J. v. Heemskerkstraat 28, IJmuiden; J. Wiersma, 75 jaar, echt genote van G. Kemker, Frans Naerebout- straat 22, IJmuiden-Oost; C. van den Boogaard, 86 j„ weduwe van H. de Vries, Rembrandtlaan 17, IJmuiden-Oost; M. Kooi, 76 j., echtgenote van N. B. van Roden, Hofdijklaan 35, Driehuis. Traditiegetrouw zal op Hemelvaartsdag dit jaar dus 26 mei wederom Wereldvrijgezellendag worden gevierd. Bij enkele onzer lezers zullen misschien vragen rijzen: wie organiseert deze Wereldvrijgezellendag, wat is het doel hiervan, wat wordt er op deze dag ge daan? Vragen, die wij in dit artikel nader onder de loupe zullen nemen. Wereldvrijgezellendag wordt georgani seerd door de Nederlandse Vrijgezellen- bond (of kortweg N.V.B.) Deze vereni ging, eind 1953 opgericht, stelt zich ten doel de maatschappelijke positie van de ongehuwden in Nederland te verbeteren. Op velerlei gebied had deze bevolkings groep namelijk met achterstellingen te kampen. Om een enkel voorbeeld te noemen, betaalden zij \x/i2 maal zoveel aan Loon- en Inkomstenbelasting als ge huwden zonder kinderen. In goed ge documenteerde rekesten aan diverse re geringsinstanties heeft de N.V.B. telkens weer de aandacht hierop gevestigd en het is dan ook aan zijn onafgebroken activi teit te danken dat per 1 januari jl. een eerste begin met belastingverlaging voor deze bevolkingsgroep is gemaakt. De bond is uiteraard verheugd over dit suc ces, voldaan is hij nog geenszins. Immers, naast het nog steeds onevenredig zware belastingtarief drukken op het budget der ongehuwden de diverse verplichte sociale verzekeringen, die geen of een naar ver houding slechts zeer geringe compensatie voor hen inhouden. Bovendien komen zij in de meeste steden niet in aanmerking voor een eigen woning, hoe klein ook, doch zijn gedwongen op huurkamers (meest met verplicht pension) te wonen, hetgeen ook weer extra zware lasten met zich brengt. Tegen al deze achterstellin gen trekt de N.V.B. ten strijde en hij heeft behalve op het gebied der belas tingen ook reeds vele andere successen geboekt. Naast deze doelstelling heeft de N.V.B. ook nog een andere taak: de ongehuwden staan dikwijls alleen en sluiten zich moei lijk aan. In de 6 jaar van zijn bestaan heeft de bond in diverse steden afdelin gen opgericht, die culturele en gezellige bijeenkomsten, clubs, excursies enz. or ganiseren om de vrijgezellen voor vereen zaming te behoeden en een gevoel van saamhorigheid en begrip voor elkaar te kweken. Het denkbeeld van Wereldvrijgezellen, dag, waarvan wij in dit artikel uitgingen is destijds geopperd door de bekende journaliste Mevr. Mary Pos, namelijk om gelijk Moederdag en V aderdag ja zelfs Dierendag ook een dag van het jaar de vrijgezel het middelpunt te laten zijn en deze dag tezamen te vieren. Op deze dag komt naar voren wat er zoal leeft in de bond. Uit het bovenstaande zal het onze lezers duidelijk zijn, dat deze bond niet mag worden verward met het jaarlijks te Gre- venbicht gehouden „Vrijgezellencongres", dat slechts beoogt ongehuwde dames en heren enkele dagen per jaar wat plezier te bezorgen, doch verder geen serieuze doelstellingen kan nastreven, omdat ach ter dit congres geen enkele bond of orga nisatie staat. De Wereldvrijgezellendagen worden beurtelings door een der afdelingen van de bond verzorgd. Naar wij vernemen, zullen de feestelijkheden dit jaar plaats hebben in „Tivoli", Lepelenburg te Utrecht, aanvang 13.00 uur. üp het programma van deze dag, die door de Bondsvoorzitter Mr. A. C. van den Brand zal worden geopend, komen als sprekers voor o.a. de heer E. J. van Spankeren, Hoofd van de Gemeentelijke Huisvestingsdienst te Ede en de Heer C. G. van As, voorzitter van Aid. Den Haag van de N.V.B., die uitvoerig zal toelichten de doelstellingen van de Bond en het belang dat alle ongehuwden in Nederland zich aaneensluiten in een bond de Nederlandse Vrijgezellenbond als enige organisatie die voortdurend op de bres staat voor de belangen van deze bevolkingsgroep. Na de pauze wordt het programma voortgezet met het blijspel „Mijn vriend Leonard" van Marcel Du bois, door de Toneelgroep van de Afd. Den Haag, gemeenschappelijke maaltijd en bal. De muziek, zowel tussen de sprekers als bij het diner en bal, wordt verzorgd door Freddy Hull en zijn orkest. Kaarten voor entrée ad 3,zijn reeds thans verkrijgbaar door storting op giro Nr. 648040 t.n.v. Penningmeester N.V.B. Afd. Utrecht te Utrecht en wel vóór 20 mei a.s. of op 26 mei vóór aanvang aan de zaal. BONDSSECRETARIAAT N.V.B. Postbus 36 's-Gravenhage Fit-leden: opgeletl Zaterdag a.s. doen we natuurlijk allen mee aan de bekende vlag getjesdag-optocht! In de stoet, die „van vleet tot eet" zal uitbeelden, zal onze vereniging het onderwerp „Koninginne- haring" uitbeelden. Het is iets leuks en als jullie allen komen wordt het beslist een succes! (Dit betreft de leden vanaf 9 jaar.) Verzamelen kwart voor twee in de Kerkerinklaan. Ten behoeve van de ouders, die komen kijken, volgt hier de te volgen route: Vertrek v.a. Tiberiusplein, precies 2.30 uur, dan Platanenstraat, Mei doornstraat, Cederstraat, Veiser duinweg, Oosterduinweg, Kennemerlaan, Wilhel- minakade, Oranjestraat, Kanaalstraat, Tegeltjesmarkt. Aankomst aldaar 4 u. Tevens wordt nog medegedeeld, dat onze dames de uitwisselingswedstrijd tegen de vereniging „de Gazellen" te Haarlem hebben gewonnen! Op woensdag 25 mei a.s. 's avonds 8 u. is er weer een instuifavond in het Jeugd huis „De Haven" aan de Schipbroeker- weg. Kleurendia's over een bergsportreis, kleu renfilms over Zwitserland zijn in vorige avonden vertoond. Woensdagavond 25 mei komt er ter af sluiting van het seizoen 1959/1960 iets heel anders... Doch dit blijft een verras sing. Overigens staan de reeds bekende spelen (tabelbiljart, ringbiljart, sjoelbakken, ping-pong-tafel en voetbalspel) ter be schikking van alle meisjes en jongens, die die avond vrijhouden en zin hebben om te komen. Kom, speel en kijk...II Neem vrienden en vriendinnen mee. Wij verwachten jullie op woensdagavond 25 mei a.s. De Sectie Muziek van de Velser Ge meenschap organiseert een muziekfestival op dinsdag 24 mei a.s. nabij het Velser- duinplein te IJmuiden-Oost; aanvang half 8. Onze plaatselijke Verenigingen „Wil- helmina" onder leiding van Jan Groot en „Soli Deo Gloria" onder leiding van Joop Heeremans zullen hieraan deelnemen. De laatste ouderavond van dit schooljaar zal worden gehouden op maandag 23 mei a.s. in het schoolgebouw aan de Vinken - baan. Begin 8.15 uur. Mejuffrouw E. de Vries zal op deze avond spreken over: „De overgang van de kleuterschaal naar de lagere school". De kleuters hebben weer hard gewerkt aan een aantal werkstukken, die in de pauze bewonderd kunnen worden. Hoeveel vaardigheid hiertoe nodig is zal Mejuffrouw Dresens na de pauze laten zien. Iedere aanwezige zal dan in de gelegen heid gesteld worden zelf een werkstuk te vervaardigen. De oudercommissie nodigt ouders en be langstellenden uit deze avond bij te Velser Middenstands Centrale In verband met Hemel vaartsdag en de Pinkster dagen mogen de zaken op Dinsdag 24 Mei en Dinsdag 31 Mei a.s. de GEHELE DAG GEOPEND ZIJN. v> St. Ghislain Hornu op 15 mei 1960. Gelost om 9.45 met N.O. wind. Eerste duif 13.33, laatste duif 14.00. In concours 234 duiven. P. Maas 1, 43; G. Bierman 2, 21; A. Tabernal 3, 11, 13, 15; M. Janssen 4, 37, 40; K. Bouwer 5; A. C. Tabernal 6, 29; E. M. Gorter 7, 26; C. Korthouwer 8, 10, 12, 27, 39, 42; C. Koks 9, 18, 33; H. Handgraaf 14, 30, 44; B. Jenninga 16; J. Handgraaf 17; N. v. Duyn 19, 31; J. A. Andriesma 20, 28; Jac. Hoogzaad 22, 35, 36, 41; P. Rozemeyer 23; G. Brouwer 24, 25, 35, 47; Th. v. Zwieten 32; Jac. Heeremans 38; P. H. Tiebouth 45; H. Bakker 46. De laatste avond van dit seizoen wordt gehouden in de Muziekzaal van Gebr. Brinkmann, Grote Markt 9 te Haarlem, op zaterdagavond 21 mei 1960, van 20 0.30 uur, ik mag wel haast zeggen als vanouds!? Deze laatste avond zal een bijzonder karakter dragen in de allereerste plaats doordat de muziek verzorgd zal worden door hét Surinaams orkest in Nederland; „DE GYUANA'S" o.l.v. de heer H. I. J. Braams. Maar bovendien zal er een korte inlei ding zijn, namelijk: dr G. D. van Wen gen over AFRO-AMERIKAANSE MUZIEK Hè nee, ik zie uw gezicht al, maar u vergist zich, laat u zich niet misleiden door dat woord inleiding, écht, de heer Van Wengen vertelt op boeiende wijze interessante dingen over deze muziek, bovendien klankrijke illustratie door au thentieke bandopnamen!! De jongeren moeten lid zijn van de V.U., zij mogen echter een introducé mee nemen. In de onderlinge club-competitie moeten het merendeel der deelnemers nog slechts een paar partijen spelen. Groep 3 is al uitgespeeld. Om de belangstelling en wed strijdsfeer in de stille maanden toch gaande te houden, zal er evenals voorgaande jareny wederom een z.g. Zomer-competitie ingesteld worden, in gaande 24 mei a.s. Deze zal weder in groepsverband ge speeld worden naar rangorde der deel nemers. Voor de hoogst-uitkomenden zul len aardige prijsjes beschikbaar gesteld worden. Als training voor de in september weder aanvangende club-competitie zal de zomer-competitie zeker vruchten afwer pen, terwijl bovendien het bezoek der club-avonden gestimuleerd wordt. Het Bestuur hoopt, dat velen zich voor deelname aan dit „zomer-schaak" zullen opgeven en dat zich daaronder ook nieuwe leden mogen bevinden. Ze zullen dinsdagsavonds in Badhuis „Spaarnberg" a/d Wüstelaan van harte welkom zijn! Over de onderlinge competitie volgt hier onder nog enig nieuws. In groep I kan het club-kampioenschap Kroone niet meer ontgaan. De stand aan de kop is nu: 1. Kroone uit 20; 2. Pels lSJ/j uit 20; 3. Wolters 14 uit 19. (Totaal te spe len partijen is 22.) De volgende spelers verkeren nog in degradatie-gevaar: Geus, Brugman, Haanappel en Oosterling (no. 9 t/m 12). In groep II heeft v. d. Bronk door zijn zege op Lammertsma zich verzekerd van promotie naar groep I. Wie met hem over zal gaan is nog niet met zekerheid te bepalen. Het gaat tussen Kievit en Stol- voort, die resp. 14Yi uit 19 en \2Y uit 19 behaalden. Kievit staat er relatief dus wel 't beste voorl hoewel hij 't in de res terende 4 partijen moeilijker krijgt dan S. In groep UI is de zaak bekeken. Wouter Sterk en Kip zullen het voortaan in groep II kunnen proberen. Gelet op hun schaak prestaties zullen zij beiden daarin zeker een goed figuur slaan. Ledenwinst. Wat deze betreft is er goed nieuws. Twee senioren meldden zich weder aan. We naderen nu zoetjes aan de 45, inclusief junioren-afdeling. Dat „Santpoort" zich daarover verheugt, spreekt Vanzelf! De laatste uitslagen Waren: Groep I: SchuurmanOosterling 10; KrooneBrugman YïYx> PelsBlans- jaar 01; WoltersSterk sr. 10. Groep E: Lammertsmav. d. Bronk 01; KruijffKoolhaas YiYx- Leijsma —Vos YiYx< VosStolvoort 01. In deze groep verkeren Blokker, Vos, Leijsma en Resting, nrs. 10 t/m 13, nog in degradatie-gevaar. Zaterdag 21 mei: Werelddag der H. Kindsheid. Alle kinderen worden te 8 u. verwacht in de H. Mis. Zondag 22 mei: H.H. Missen te 7 uur, 8.15, 11.30; Hoogmis te half 10. Gedurende deze week iedere avond te half 8 Meilof. Donderdag 26 mei: H.H. Missen te 7 u., 8.15, 11.30; Hoogmis te half 10. Te 7 u. Meilof. Zaterdag half 8: Broederschapslof. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds A. G. van Wijk, Alkmaar 19 uur ds. J. C. Remijn, H.D. Adventskerk 10 uur ds. J. C. Remijn Gereformeerde Kerk 9.30 en 17 uur ds de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) v.m. 10 uur ds J. J. Rebel u.m. 4 uur ds. J. C. Maiis Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden Abelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur ds G. ZNijenhuis, Gezinsdienst Doopsgezinde Gemeente Remonstrantse Gemeente Gebouw „Spaarnberg" 10.30 uur ds P. J. van Schayck ehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 7—8 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. STOFFEL, Hoofdstraat 165 Telefoon 8310 APOTHEKEN Zondag a.s. De Santpoortse Apotheek Bloemend.straatweg 145, Santpoort Telefoon K 2560—8249 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477 IVOROL tandpasta geeft behoud van een gaaf gebit

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1