SaripccrisWeehblad aan BtedikbourUn Heeft Uw ogen op uw rug 31e Jaargang no 15 Vrijdag 24 Juni 1960 ZanneêxMCen-SiaHaat Schaken Personalia Hengelsportvereniging „Velsen" Burgerlijke Stand Bridgeclub ,,De Kennemers „Zo goed als nieuw" R.K. Kerkf Santpoort TÜNBAIiSDlIXST AltlSEN P.V. „SNELLE WIEKEN" Actie Bijstand-3 Redaktie Terrasweg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 Gepolariseerde glazen, de beste bescher ming van de ogen. Als de zon hoog aan de hemel staat en witte wolken sta tig door een stralend blauwe lucht zei len, dan wordt het tijd om uw zonne bril op te zetten. Want al zijn zon en witte wolken nóg zo feestelijk om te zien, hun licht is zo scherp dat u onwillekeurig uw ogen dichtknijpt om ze tegen de dikwijls scha delijke straling te beschermen. Nu staat het bepaald niet charmant om op een zonnige dag steeds met half dicht geknepen ogen rond te lopen; boven dien kweekt u zo menig kraaiepootje en dat kan toch óók niet be bedoeling zijnWeest u daarom wijs en zet u een zonnebril op een goede dan, wei te-verstaan. Zonnebrillen staan heel charmant en voor ieder gezicht is er wel een pas sende zonnebril te vinden Tieners kun nen een opvallende vlinderbril op de neus zetten met een fel gekleurd mon tuur of met steentjes versierd. Voor het jonge vrouwtje zijn er iets minder kleu rige, maar toch evengoed opvallende monturen. Voor wie bepaald niet opval len wil en voor heren is er ook keus genoeg. Nee, wat de monturen betreft is het ge makkelijk genoeg om een bril te kopen. Maar wat de glazen betreft: daarmee moet u oppassen. Dan gaat het om het belang van uw ogen. In haast iedere winkel J zelfs de kruide nier verkoopt tegenwoordig zonnebrillen hangt wel ergens een hele rij don kere brillen. Ze zien er leuk uit en de prijs is uiterst laag. Daarom ook is het in de zonnebrillen- hoek zo druk: vier guldens heeft ieder een nog wel over voor een zonnebril. Maar de mensen die deze zonnebrillen kopen, hebben ongelijk. Ze vergeten op dat moment, dat ze slechts twee ogen hebben. Op die ogen moeten ze zuinig zijn, want ze moeten nu eenmaal een heel leven mee. Niet ieder gekleurd glaasje is namelijk geschikt voor een zonnebril. Van de tien zonnebrillen die u in een daarin niet gespecialiseerde zaak koopt, zijn er zes van niet-optisch glas gemaakt. Dat betekent dat een dergelijke niet- optische bril weliswaar donker is en het hinderlijke licht absorbeert, maar ook het beeid vervormt iets wat niet alleen lastig, maar bovendien schadelijk voor de ogen is. Slechts optisch glas is goed voor uw ogen. En wilt u uzelf eens verwennen, koop dan een zonnebril waar het etiketje „Po laroid" op staat, een wonderbril. Of, indien u een bril draagt, een Polaroid- voorzetbril. Niet alleen dat deze brillen het infra rode- en ultraviolette licht absorberen, zij nemen om het eens technisch te zeggen ook de horizontale reflex weg. Dat wil zeggen, dat u in de auto geen last meer hebt van gevaarlijke re- flexie op de weg; en doet u aan water sport, dan heeft u voortaan geen hinder meer van de spiegeling op het water oppervlak. U kunt dan dwars door het water heenkijken, alsof u onder water zwemt. Franse sportvissers bijvoorbeeld mogen bij het vissen geen bril met polariseren de glazen dragen, omdat het vissen dan geen sport meer is; de vis is dan zo maar in het water te zien en je hebt hem als het ware voor het opscheppen. Duurder dan andere zonnebrillen zijn deze polaroid-brillen niet. Wat weer houdt u er dus van om uw ogen eens een weldaad te bewijzen? Het verkeer is tegenwoordig geen sine cure, het gevaar dreigt er (van alle kanten. Eigenlijk is iedere weggebrui ker wel toe aan een paar (extra) ogen op zijn rug. Want het aloude gezegde ,doe wel en zie niet om" geldt in het verkeer zeker niet. Nu is het een hele kunst om op de hoogte te blijven van wat er achter je gebeurt, zonder het weg- beeld voor je ook maar één (fataal) moment uit het oog te verliezen. Dat hebben de heren automobielontwerpers óók begrepen en daarom wordt de auto mobilist met behulp van vernuftig ge plaatste spiegels gewoonweg een paar extra ogen bezorgd, dat hem in staat stelt óók alles te zien wat er achter hem gebeurt. Zelfs de beruchte „dode hoek" zal door de opmars van panoramische voor- en achterruiten verdwijnen. Wel beschouwd*is de voetganger dan in het verkeer maar een slecht toegerust wezen. Op het gevaar af, dat wij een mode-ontwerper op het idee brengen om dameshoedjes van flatteuze achteruit kijkspiegeltjes te voorzien, durven wij toch te beweren dat het voor de voet ganger óók van belang is te weten wat er in het verkeer achter hem gebeurt. Maar heus, wij hebben geen ogen op onze rug. De wandelaar evenmin als de fietser of de automobilist. Daarom is er voor de „spiegelloze" voetganger maar één remedie: aanvallen in de rug bij voorbaat uitsluiten. Hoe? Door links te lopen, altijd en overal waar men door het ontbreken van voetpad of rij wielpad gedwongen is van de rij weg gebruik te maken. En laat niemand nu met het bekende ,nu breekt mijn klomp" aankomen, omdat het „rechts- houden" hem of haar altijd in alle toon aarden is bezongen. Want dat geldt niet als men op de rijweg loopt. Dan moet u zorgen, dat het verkeer op de rijbaan waarop u loopt, u tegemoet komt. Dat is prettiger voor dat verkeer èn voor u. Want al in de oude ridder spelen waande men zich verloren, in dien een aanvaller in de rug opdoemde. En al is het verkeer dan geen ridder spel het moet wèl een ridderlijk spel zijn een steek in de rug is er maar al te dikwijls dodelijk. De o*: ""Tlinge club-competitie van de S.C. rtpoort" is zo goed als beëin digd. Er, resten nog slechts een paar '"irtijen in groep II. In deze groep be- tv 'sten v. d. Bronk en Kievit elkander nota de eerste plaats. Eerstgenoemde be haalde 17 punten, terwijl met nog 2 par tijen te spelen Kievit 16J4 punt heeft. In groep I werd G. Kroone, evenals het vorige jaar, wederom no. 1. Zijn score was: 16 gewonnen en 6 remise: 19 pnt. Pels en Wolters werden 2e en 3e, resp. met 16 en 15)4 Pnt- Kroone kan dus in de jaarvergadering wederom de „Klub- kampioenschaps-beker" in ontvangst ne men. In groep III hebben W. Sterk Jr. en H. Kip zich op de eerste en tweede plaats gehandhaafd. Reeds werd eerder gemeld, dat tot in stelling van een zomer-competitie werd besloten om de gang erin te houden. Na drie ronden kan nu gezegd worden, dat dit doel volkomen bereikt is. Elke dinsdagavond nemen een flink aantal leden aan deze competitie deel. Het ver rassende element bij deze schaak-ontmoe tingen is wel, dat men van te voren nooit weet waartegen men moet uitko men. Dit wordt bij loting bepaald en daar spelers uit groep I t/m III er bij betrokken zijn, moeten de zwakkeren het wel eens tegen de meer geroutineerden opnemen. Dat de z.g. zwakkeren zich echter niet laten intimideren wanneer zij 't tegen sterkeren moeten opnemen moge met de volgende uitslagen aangetoond worden: Ronny v. d. Ende-Leijsma J4-J4. idem -Kip 1-0; Henri Everaars remise tegen Pels en Stolvoort, resp. uit groep I en II. Onze juniores van 15 jaar leverden dus wel bijzondere en verrasende pres taties! Dat belooft wat voor de toekomst. Han Everaars won trouwens ook al 2 artijec .ipetitie vindt dinsdag a.s. weer "10- Mejuffr. A. van Ipenbnrg is te Utrecht geslaagd voor het tandartsexamen. Van de elk jaar te houden twee wed strijden in het IJmondconcours werd zondagmorgen in Akersloot de eerste vervist. Hoewel het weer niet zo gunstig was, er stond een stevige recht door het Noord-Hollands kanaal staande wind, werd er in vergelijking met vorige con coursen toch nog redelijk gevangen. De heer Spek van 't Karpertje uit Beverwijk had blijkbaar het beste spek voor de vissenbek, want met 20 bovenmaatse vis sen werd hij eerste. Toch kon dit niet verhinderen dat, evenals in de twee voorgaande concoursjaren, de Hengel sportvereniging „Velsen" deze strijd won door dat hun 10 best geplaatste vissers 73 bovenmaatse vissen ver schalkten, tegen 't Karpertje en De IJ- mondvissers respectievelijk 41 en 21 stuks. Wanneer Velsen ook de op 21 augustus te houden wedstrijd weet te winnen komt zij definitief in het bezit van de IJmond wisselbeker. De persoonlijke uitslag van deze wed strijd, waarin weer vele aantrekkelijke prijzen werden uitgeloofd, werd: 1 Spek 't Karpertje 20 vissen; 2. Post, Velsen 11; 3 Ooms, Velsen 10; 4. Groeneveld, Velsen 9; 5. Pais, 't Karpertje 9; 6. Van Vliet, Velsen 8; 7. Waterlander, D.IJ.V. 6; 8. v. Roon, Velsen 6; 9. Bosma, Vel sen 6; 10 Schenk, Velsen 6; 11 Aerden- burg, Velsen 6; 12. Bruinenberg, Velsen 6; 13. v. Deijck, Velsen 5; 14. Meerhof, Velsen 5; 15. Aalbersberg, D.IJ.V. 4; 16. Overdorp, Velsen 4; 17 de Boer, D.IJ.V. 4; 18. Engelhart D.IJ.V. 4; 19. Pauw, 't Karpertje 3; 20. Schoorl 't Kar pertje 3; 21. Kleine 't Karpertje 3. Bevallen: F. Hoogeboom-Kok, d., woon wagenkamp, Velsen; G. C. van Eck- Vollenga, d., Kerkweg 22, Santpoort; F. Mosterd-Van Antwerpen, z., Corantijn- str. 18, Santpoort; J. Snijder-Van der Kruijsen, z., Zandersstr. 30, IJm.-O. T. Bakum-Van der Gracht, z„ Fultonstr. 17, IJm.; G. J. Schoorl-Bergkamp, d., Hoofd- str. 166 rd., Santpoort; A. Ouwehand-v. Duijn, d., Celsiusstr. 22, IJm. H. den Dikken-de Geus, z„ Patriciuslaan 18, Santpoort; R. E. Riecker-Bornmann, z„ J. T. Cremerlaan 71, Santpoort; A. Roes- singh-Schelling, d., Van Tuyllweg 24, Velsen. Overleden: H. Looijen, 79 j., wedn. van N. Zeeuw, Pres. Krugerstr. 82, IJm.; H. P. Jaake, 55 j., echtg. van L. J. Knook, Marnixlaan 21, Driehuis; J. Prins, 75 j., wedn. van P. Dekker, IJmuiderstraatweg 28, IJmuiden. Ondertrouwd: W. P. Faassen de Heei Wüstelaan 56, Santpoort en J. F. Scholten, Broekbergenlaan 5, Santpoort, t.a. Santpoort, Broekbergenlaan 5; P. v. Veen, IJmuiderstraatweg 106, IJm.-O. en W. Piersma, Planciusstr. 18, IJm.-O., t.a. IJm.-O., Planciusstr. 18. A. P. Dek ker, Doelmanstr. 11, Velsen-N. en A. C. J. de Geest, Arendsweg 10, Bever wijk; J. P. Lubbers, Rijvordtl. 56, Bever wijk en A. H. van Willigen, Schoonoort- straat 28, Velsen-N.t.a. Beverwijk, Arendsweg 79; T. P. Böhm, Slaperdijk weg 48, Haarlem en C. Dijkman, Kwee kerslaan 13-19, Santpoort, t.a. Santpoort, Hagelingerweg 66; J. H. Robben, Kas- tanjestr. 32, IJm.-O. en M. J. P. Stam, Duinvlietstr. 86, Velsen-N., t.a. IJm.-O., Kastanjestr. 32; J. M. Engelhart, Dirk Hartoghstr. 48, IJm. en I. J. M. Brem- mers, Melklaan 3, Velsen-N., t.a. IJm.; Dirk Hartoghstr. 48; C. Spreeuw, Trompstr. 169, IJm.-O. en A. Davids, Vondellaan 13, Beverwijk; L. Tiebosch, Noordwijkerweg 29, Beverwijk en A. C. Peeperkoorn, Platanenstr. 9, IJm.-O., t.a. Beverwijk, Noorderwijkweg 29; J. van der Does, Zeeweg 228, IJm.-O. en ^V. Broek, Julianakade 60, IJm. H. Roelofs, Bos en Lommerweg 124 III. Amsterdam en B. T. Meijer, Van Saelenplantsoen 9, Velsen-N.; G. Glas, Edisonstr. 7, IJm. en C. M. Slootmans, Tussenbeeksweg 3, IJm.-O.; W. Visser, Warmenhovenstr. 66, IJm. en N. Oorthuijsen, Eemstr. b, IJm., t.a. IJm., Orionweg 158; J. Top, Rijksweg 414, Santpoort en Y. Tromp, Kraaijenestersingel 25, Heemstede, t.a. Santpoort, Rijksweg 414. Getrouwd: R. Verbon en A. Kok, IJm., Napierstr. 6; H. Rutten en E. Straling, Heemskerk, A. H. Ingen Houszstr. 68; A. Noorman D. Remmerswaal, IJmuiden, Kennemerlaan 138; D. Hoek en A. J. H. Martens, IJmuiden, Napierstraat 20. Uitslag 2e percentage-wedstrijd. Afd. A: (max. 108 MP) 1. heren v. d. Wall-v. Thiel 63 MP-58,33%; 2. heren Andela-Bode 62)4 MP-57,87 3. fam. Rietdijk 59)4 MP-55,09 4. mevrouw Nieuwenhof-hr. Vader 54)4 MP-50,46%; 5. heren Top-Dirven 54 MP-50,00 6. heren Porck-v. Rij 51)4 MP-47,69 7. heren Kleefstra-Bodewes 51 MP-47,22%; 8/9. mevr. Spruyt-hr. Paats 49)4 MP- 45,83 8/9. mevr. Edeling-hr. Bouman 49)4 MP-45,83 10. heren Wierda-de Vries 45 MP-41,67 Afd. B.: (max. 72 MP) 1. heren Holm- Fortgens 41)4 MP-57,64 2. dames Seegers-Andela 41 MP-56,94 3. da mes Kuhlman-v. Amerongen 40)4 MP- 56,25 4. mevr. Dekker-hr. Steinberg 37 MP-51,39%; 5. mevr. Kroone-hr. Andela Jr. 36 MP-50,00 6. fam. v. Gelder 34 MP-47,22 7/8. heren See- gers-Vink 33 MP-45,83 7/8. dames Weyers-Vader 33 MP-45,83 9. da mes Muller-Arpad 28 MP-38,89 Totaalstand: 1. heren v. d. Wall-van Thiel 121,97; 2. heren Wierda-de Vries 113,41; 3. heren Holm-Fortgens 110,53; 4. dames Seegers-Andela 108,94; 5. me vrouw Spruyt-hr. Paats 108,93; 6. heren Andela-Bode 108,47; 7. heer Steinberg en Partner 107,64; 8. familie Rietdijk 105.53; 9. mevr. Edeling-hr. Bouman 105,08; 10. heren Kleefstra-Bodewes 104,39; 11. dames Smit-Sprang 104,08; 12. fam. Soomers 103,33; 13. dames Muller-Arpad 102,89; 14. heren Porck-v. Rij 101,16; 15. heren Top-Dirven 100,05; 16. mevr. Nieuwenhof-hr. Vader 99,29; 17. dames Kuhlman-v. Amerongen 98,56; 18. heer Vink en Partner 97,83; 19. da mes Vader-Weyers 97,83; 20. fam. van Gelder 96,93; 21. heren Seegers-Weyers 96,43; 22. fam. Witmon 96,39; 23. mevr. Kroone-hr. Andela jr. 95,00; 24. familie Dekker 93,70. De U.V.V.-actie „Zo goed als nieuw" verheugt zich in een groeiende belang stelling. Er is o.a. reeds aantrekkelijke dames en kinderkleding in voorraad! De U.V.V. hoopt hiervoor op vrijdag middag 24 juni van 24 uur en op woens dag 13 juli van 1012 en van 24 uur gegadigden in het pand Hagelingerweg 9 te ontvangen. Maria Novene ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand 1960. Alge mene intentie. Welslagen van het alge meen concilie. Zaterdag 25 juni ope ning te 8 uur. Avondmis. Concilie en H. Geest. Eerste gebedsoefening. Zondag 26 juni. Te 7 uur Novenelof. Concilie door de eeuwen. Tweede ge bedsoefening. Maandag 27 juni. Feest van O.L. Vr. van Altijddurende Bijstand. Te 8 uur Avondmis. Concilie en Paus. Derde ge bedsoefening. Dinsdag 28 juni te 8 uur Avondmis. Concilie en Wereldkerk. Vierde gebeds oefening. Woensdag 29 juni H. Petrus en Paulus. Te 8 uur Avondmis. Concilie en Zwij gende Kerk. Vijfde gebedsoefening. Donderdag 30 juni, Te 8 uur Avondmis. Concilie en Oecumene. Zesde gebeds oefening. Vrijdag 1 juli. Eerste vrijdag. Te 8 urn- Avondmis met preek. Zaterdag 2 juli. Maria Visitatie. Te 8 uur Avondmis met preek. Zondag 3 juli Aanbiddingsfeest. Te 7 uur plechtig Sluitingslof, preek, proces sie en Te Deum. Iedere morgen te half 7 en 9 uur Com munie uitreiken, H.H. Misen 's morgens in de week 78 uur. Iedere middag half 4 Rozenkransgebed voor de kinderen. Onder het Triduum (1-2-3 juli) preek door de Zeer Eerw. Pater H. de Vries O.M.I. Ned. Herv. Kerk Dorpskerk 10 uur ds. P. Brakman, INaarden 19 uur ds. Mr G. A. Alma, A'dam Adventskerk 10 uur ds G. H. v. Willenswaard Gereformeerde Kerk 9.30 en 17 uur ds M. W. J. C. de Kluis Chr. Gereformeerde Kerk (Pniel-Kapel) 10.30 en 16 uur ds J. C. Maris H. Avondmaal en dankzegging Lutherse Gemeente Kapel „Westerveld" te Driehuis 9.35 uur ds. J. A. Roskam Ver. Vrijz. Herv. IJmuiden (kbelenstraat 1 te IJmuiden, 10.30 uur Prof. Dr. J. de Graaf, van de Bilt Doopsgez. Gemeente IJmuiden Helmstraat, IJmuiden 10 uur Mevr. ds. G., A. Reinhold- Scheuermann (Delft) Jehova Getuigen Wachttoren Studie Diensten zondags van 78 uur in het Cultureel Gebouw, IJmuiden Dinsdags van 89 uur Hagelingerweg 190 en Rijksweg 331 Gem. Gods Cultureel Gebouw, IJmuiden Elke zondag 10 uur Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 APOTHEKEN Zondag a.s. Apotheek de Wilde Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp Telefoon K 25608284 Wijkzusters „Het Witte Kruis" Zondagdienst Zr Bakker, Duinweg 52, Santpoort-zuid Het Rijdende Bijbelhuis komt Door het Nederlands Bijbelgenootschap wordt nu reeds gedurende enige jaren een tournee gemaakt door ons land met twee .Rijdende Bijbelhuizen", tot Bij belwinkels omgebouwde auto's. In deze bijbelwinkels is een grote ver scheidenheid van bijbeluitgaven te be zichtigen en eventueel te kopen. Van 4 t/m 8 juli a.s. komt één der „Rij dende Bijbelhuizen" te Santpoort. Het ligt in de bedoeling om in de mor gen- en middaguren een rondrit door de gemeente te maken, 's Avonds van 7 tot pl.m. 8 uur is het „Rijdend Bijbelhuis" voor ieder te bezichtigen; de standplaat sen zijn dan maandagavond: 47 Ter rasweg 20; dinsdagavond 57 Kerke rinklaan 25; woensdagavond 67 Over- bildtweg 2; donderdagavond 77 Hard draverslaan 14. HEETHOOFDIGE SUPPORTERS. Van de zenuwen van de DFC-supporters werd zondag jl. zoveel gevergd, dat een deel van hen zich tenslotte niet meer kon beheersen, het veld op stormde en scheidsrechter Van Male molesteerde. We zullen de laatste zijn, die dit op treden van de „oproerkraaiers" zullen verdedigen, maar als zelfs een sportblad als „Sportkroniek" spreekt van „een reeks van onbegrijpelijke vergissingen van scheidsrechter Van Male en zijn beide grensrechters", dan kunnen we er toch enigszins begrijpelijk tegenover staan, vooral wanneer we bedenken, dat er voor DFC zulke grote belangen" op het spel stonden en de „nerven van spelers en publiek dus toch al de ge hele week tot het uiterste gespannen waren geweest. We nemen aanstonds aan, dat scheidsrechter Van Male ab soluut niet „met voorbedachte rade" DFC heeft willen duperen, maar, zoals de „Sportkroniek" schrijft, „de uech gehad, dat alle aanvechtbare beslissingen in het nadeel van DFC uitvielen, bij welke beslissingen hij vaak misleid werd door foutieve waarnemingen van zijn beide grensrechters." Waarover het publiek zich tenslotte zo heeft opgewonden? In de eerste plaats over de toekenning van het tweede doel punt van NOAD. Ook volgens de „Sportkroniek" nam de Tilburgse rechtsbinnen de bal in buitenspelpositie en met de arm mee. Hij pleegde daarmee twee strafbare feiten, maar desondanks gaf de scheidsrechter goal. Voorts over het annuleren van een DFC-doelpunt, waardoor de Dordenaren met 32 zouden zijn vóór komen te staan. Voorgelicht door zijn grensrechter gaf de heer Van Male buitenspel, hoewel daarvan ook volgens de „Sportkroniek" geen sprake was, omdat het een speler gold, die op dat moment geen invloed op het spel uitoefende. De druppel, die de. emmer tenslotte deed overlopen, ontstond door het feit, dat op een gegeven moment twee Dordse spe lers gewond op het middenveld bleven liggen. Van Male liet doorspelen en NOAD van haar numerieke meerderheid profiteerde door het winnende punt te scoren. Ten opzichte van deze houding verklaarde de scheidsrechter, dat hij voor geen enkele blessure in deze wedstrijd 't spel had onderbroken en het dus ook nu niet gedaan had. Achteraf bekeken, een aanvaardbaar argument, maar voor een deel van het toch reeds geïrriteerde pu bliek reden te over om het speelveld te betreden en tot „daden" over te gaan. Over de vraag van „protesteren of niet", lopen de meningen in voetbalkringen, sterk uiteen. Wij voor ons zijn altijd voorstanders van handhaving der pro testen geweest, omdat we van mening zijn, dat het mogelijk moet wezen, dat foutieve toepassing van de spelregels door de scheidsrechter door een hogere instantie kan worden gecorrigeerd. Er zijn voorbeelden te over om te bewijzen, dat meerdere malen bedoelde instantie aan de zijde van de protesterende stond. DFC heeft na afloop van de enerverende wedstrijd tegen NOAD niet geprotes teerd en wel om de eenvoudige reden, dat alle vier bij deze nacompetitie be trokken clubs bij voorbaat hadden toege zegd niet te zullen protesteren, mits ook de toegevoegde grensrechters uit het be taalde voetbal afkomstig zouden zijn. Maar we kunnen ons voorstellen, dat de Dordenaren achteraf spijt van hun toe zegging zullen hebben gehad. Want een protest tegen „een reeks van onbegrij pelijke vergissingen" zou allicht effect gesorteerd hebben. JEUGDVOETBALLERS VERLOREN. Het Velser Jeugdelftal, waarvoor o.m. Disselköter en Bos van Terrasvogels, alsmede van de Pieterman van Velsen waren gekozen eerstgenoemde kon echter wegens ziekenhuisopname niet uitkomen heeft het tegen het jeugd- team van „Volendam" niet kunnen bol werken. Met niet minder dan 40 moesten de jeugdige Velsenaren de vlag strijken. Een schande was dat niet direct, want de Volendammers beschikten inder daad over een prima elftal, dat zich over alle linies en in alle onderdelen van het spel beter en sterker toonde dan het Velser Jeugdelftal. WIJZIGING IN DE SPELREGELS? Wie de spelregels van het voetbalspel uit de beginperiode van „King Soccer" zou vergelijken met de huidige, zou daarbij nog wel enig verschil opmerken. We menen de plank niet mis te slaan, als we beweren, dat een deel dezer wijzigingen voortgekomen is uit de mens en bij het betaalde voetbal uit de noodzakelijkheid het voetbalspel aan trekkelijk te houden voor het publiek. Zo menen we te weten, dat destijds de buitenspelregel gewijzigd werd om de zo langzamerhand onrustbarende onpro- ductiviteit van de voorhoedes tegen te gaan. Het ligt toch voor de hand, dat voorhoedespelers gemakkelijker tot sco ren komen, als ze pas aan buitenspel behoeven te denken, wanneer ze, vóór de bal uitlopend minder dan 2 spe lers voor zich hebben, dan wanneer ze in genoemde bepaalde situatie er voor moeten zorgen 3 spelers vóór zich te hebben. Deze buitenspelregel-wijziging heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen, dat menig doelpunt, dat onder de oude reglementen ongeldig zou zijn verklaard, thans op het scoringsbord als een geldige goal wordt vermeld. Dat er desnietttegenstaande toch nog vaak over de onproductiviteit van de aanvalslinies wordt geklaagd, vindt naast andere factoren waarschijnlijk zijn oorzaak in het feit, dat, toen er door vele clubs te gemakkelijk werd gescoord wat de aantrekkelijkheid van het spel ook weer niet ten goede kwam de stopperspil en de veel kon- sekwenter dekking op onze voetbalvel den verschenen. Thans maakt een andere voorgestelde wijziging van de spelregel een goede kans aangenomen te worden. Deze voor gestelde wijziging vindt haar oorzaak in het feit, dat het vele en vaak onnodige terugspelen van de bal zelfs over grote afstanden op de doelman zeker niet bevorderlijk is om de aantrekkelijk heid van het spel te verhogen. „De Sportkroniek", het bekende Haagse sportblad, weet nu te vertellen, dat de voorzitter van de Engelse club Fulham, heeft voorgesteld de volgende spelregel aanvulling aan te brengen: „Het is de doelverdediger verboden een bal, die van buiten het strafschopgebied op hem wordt teruggespeeld, met de handen te spelen". Welke straf de doelman te wachten staat, als hij zulks wel doet, stond er niet bij te lezen, maar het be denken van zulk een straf is zeker de moeilijkheid niet. Als het eventueel een strafschop zou worden, zullen de kee pers wel spoedig leren onder bovenge noemde omstandigheden „hun handen thuis te houden". „Het voorstel", aldus De Sportkroniek „schijnt zeer gunstig door andere offi cials te zijn ontvangen, zodat het niet onmogelijk wordt geacht, dat de Inter national Board de wijziging zal invoe ren". Uitslag wedvlucht Terquier op 19 juni 1960. Gelost om 8.00 uur met NNO wind. Afstand 330 km. Eerste duif 13.55, laatste duif 14,28. H. Baker 1-16; H. Handgraag 2-4; G. Brouwer 3-7-18; G. Bierman 5-17-20-28; M. Jansen 6; P. Rozemeyer 8-29; J. A. Andriesma 9-13-26;C. Koks 10-11-27; A. Tabernal 12-15; H. Miggels 14; M. Gorter 19; P. Maas 21, Jac. Hoogzaad 22-23; N. v. d. Duyn 24-30; Th. v. Zwieten 25. In het tijdvak van 2229 juni wordt een gratis huis-aan-huis Bijstand-krant verspreid. Let op dat u die krant in handen krijgt lees en herlees de krant want de kans bestaat dat u een enorm kapitaal voor niets krijgt thuis bezorgd. Notaris mr. M. J. Meijer, Amsterdam heeft 600 prijsbepalende kranten aan het totale aantal toegevoegd, welke 600 kranten de kapitale som van 45.000, totaal (vijfenveertigduizend gulden aan gratis prijzen) vertegenwoordigen. De afwijkingen aan de krant verbonden zul len 3 juli bekend worden gemaakt. In de Bijstand-krant zijn de juiste zend tijden van de radio-uitzendingen ver meld. Tijdens de radio-uitzendingen zul len helicopters van de „Sabena" enkele TV-ontvangers aan enige bejaardenge stichten die nog niet over een televisie ontvanger beschiken, bezorgen. Ook deze bezorging zal via de radio worden uitgezonden. Op 16 juli zullen de hoofdprijzen van de aktie Bijstand door middel van radio Hilversum worden uitgezonden, waar onder wéér 5 woonhuizen, elk ter waar de van 25.000,Bijstand loten zijn in 5 kleuren a 1,per stuk verkrijgbaar bij winkeliers kenbaar aan Bijstand-raam biljetten en ook door middel van giro nummer 5 ten name van Bijstand-Rotter dam. In het teken van de Bijstand-aktie, die gevoerd wordt voor het Koningin Julia na Fonds en het Prins Bernard Fonds zullen zij, die de 60-jarige leeftijd be reikt hebben en de voornaam Bernard, Bernardina of Juliana dragen gratis toe gangsbewijzen ontvangen voor het bij wonen van de radio-uitzending die van uit het Concertgebouw Amsterdam zal worden uitgezonden. Het ligt in de be doeling hen allen een zogenaamd bejaar denpakket te verstreken, dat samenge steld zal worden door Nederlandse be drijven, terwijl twee van hen, (de jong ste en de oudste) een TV-ontvanger krijgen aangeboden. De bejaarden heb ben slechts é.én plicht, namelijk toegangs bewijzen en trouwboekje mede te bren gen. Aanvragen voor het bijwonen van deze feestavond kunnen worden gericht aan: Bijstand-postbus 1400, Roterdam.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1