SanfooofeWeehMad aan *hma\ v/éér ia nieuw jasje. Zeventig amateurs in ronde van Santpoort. Programma Feestweek van tot en mei 6 Augustus. IpraditibeurtQQ Judo-Vereniging. Burgerlijke Stand. R.K. Kerkf Santpoort fzÓHDAfiSPMST ARTSEN] APOTHEKEN Wijkzusters „Het Witte Kruis" 31e Jaargang no 30 Redaktie: Terras weg 31 Kerkerinklaan 45 Uitgave van Drukkerij Cornegge Telefoon 8619 Huis Vrijdag 19 juli 1960 Hui s Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terrasweg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 Drie generaties Tabernal Imn mi Tabernal is een bescheiden mens. Opsmuk over zijn zaak is hem vreemd. En nnen met de hand op het hart verklaren, dat het zelfs moeilijk is hem tot enthou- ie brengen over zijn nieuwe zaak, die toch als zijn levenswerk valt te beschou- ind augustus zal er een nieuwe loot aan de stevige stam der Santpoorter mid- ji. _afid zijn toegevoegd, 't Is meteen een belangrijke loot. Want het nieuwe Taber- and aan het begin van de Hagelingerweg mag er in al zijn forsheid zijn. Maar nie Tabernal, de directeur, schept er niet over op. Hij weef, dat het nodig was uit te breiden. groot gedeelte van mijn klanten woont in Overveen, Aerdenhout, Haarlem en mstede" verklaart hij, „Ik heb maar te zorgen, dat ik op kan bieden tegen de t geoutilleerde winkels in de gehele omtrek. En dit is de konsekwentie". r27 december 1889 schreef de heer 'Hitonie Tabernal, de grootvader van 'T huidige directeur, het volgende briefje aar een groothandelaar in zaden: Mijnheer, gaarne wenste ik een prijs courant voor de handel te ontvangen en evens enige voorwaarden. "ilw Dienaar, A. Tabernal." .at was het begin van datgene wat nü begrip is geworden, zowel in Sant- ":t als in de wijde omgeving. De - heer Tabernal was geen Santpoor ter" van origine. Zijn wieg moet ergens in Beverwijk-Heemskerk hebben gestaan. Maar in de tachtiger jaren had hij een oentekwekerij achter zijn woonhuis de Overbildtweg. Hij woonde daar een van de oude huisjes, die onlangs arden afgebroken. Grootvader Taber as een nieuwlichter. Want de ge kte groenten ventte hij uit aan de >s in Amsterdam. Dat was in die tijd n kwestie van een kwartiertje auto- .en, maar van drie of vier uur lopen, er ging de heer Tabernal dan ook •v met de trekschuit vanaf Beverwijk. .Die reizen naar de hoofdstad vormden 'in feite al een basis voor zijn latere win- ■kel. Wat was het geval. Groentekwekers in de buurt gaven de heer Tabernal wel ens producten uit hun eigen tuin mee «om te verkopen in Amsterdam. En Oaaruit groeide langzamerhand een han del, De heer Tabernal begon van liever lee ook hoekjes met bijv. bonen of aard beien op te kopen, waarvan hij dan de -jogst weer verkocht. *5pals gezegd, in 1889 ging hij zich hele- aal toeleggen op de zaadhandel. Hij stigde die in het huisje, dat tegenwoor- :g het meest rechtse gedeelte (van de straat af gezien) van het pand vormt. Op de zolder had hij zijn bakken met zaad. Die brief van 27 december resulteerde wee dagen later al in een bestelling. Dok dat schrijven ligt nog veilig opge borgen in het archief van de heer Ta- .lernal. In deze brief vraagt de oude eer Tabernal o.a. om 200 kg spinazie- aad („Dat was in die tijd niet zo veel" cht de heer Tabernal nu toe), 'n halve '!o kropsla, twee kilo andijvie en vijf- kilg postelein. v si in een winkelboek van 1894 lezen ;y de namen van de eerste afnemers, Is H. van der Wel uit Wijk aan 'uin, J. Böhm uit Driehuis, Jan Schoo ,f Velsen en Jaap Stet uit Santpoort. Drie pond wortelzaad kostte in die tijd zegge en schrijve 8,10, nu moet er 42,voor worden neergeteld, één ons kropslazaad bracht acht dubbeltjes op, nu precies het tienvoudige. Deze bestelling werd uitgevoerd voor de heer J. Nijssen, de grootvader van de tegenwoordige bloembollenexporteur P. Nijssen. De heer W. Molenaar kocht in het najaar van 1894 zeven ons raffia voor 0,56. Maar grootvader Tabernal had nog meer pijlen op zijn boog. In een houten schuur achter de zaak (die schuur staat er nóg) exploiteerde hij een rietmakerij. De rietmatten waren ook weer bestemd voor de tuinbouwers. Een jaar na de stichting van de zaak in zaden werd een winkelpand naast het bestaande huis gebouwd. „Er is veel aan verbouwd" legt de heer Tabernal uit. „Maar dat etalageraam is nog van dezelfde afmeting. Dat was toen een enorm ruit, dat een zekere vermaardheid bezat om haar grootte. 's Avonds, nadat de dorpelingen een bezoek bij de barbier Josef van Wijngaarden hadden afgelegd, kwa men velen nog even een kijkje ne men in de winkel." Een jaar nadat grootvader overleed bouwde vader Tabernal weer een stukje verder naar links uit. In 1913 verrees naast de winkel een woonhuis. In 1925 kwam de huidige directeur in de zaak. Hij zag onmiddellijk zaken in de verkoop van zwepen. Die vonden na melijk een gretige aftrek bij de visboe ren uit IJmuiden, die met de „kettekar- retjes" naar Amsterdam reden. Want die visboeren verkochten daar de zwepen weer, want in de eerste stad des lands waren ze blijkbaar niet te krijgen En zo groeide en groeide de firma Ta bernal. Er kwamen ijzerwaren en tim- merartikelen bij, huishoudelijke artikelen en wat niet al. Het pand werd te klein. Aan de overkant verrees een nieuwe winkel. Nog te klein. Tabernal barstte er uit. Samen met de directeur hebben we het nieuwe pand in ogenschouw genomen. Het in 1913 gebouwde woonhuis is ge heel in de nieuwbouw opgenomen. Daar wordt het kantoor in gevestigd. En daarnaast komt dan de nieuwe zaak met er boven drie woonhuizen, één voor de L /anneer op woensdag 3 augustus aanstaande des avonds om half zeven het start „in wordt gegeven voor de Ronde van Santpoort dan zal dit voor de tiende keer j successie zijn. Sn ook ditmaal heeft de Harddraverijvereniging „Santpoort en Omstreken" haar Uiterste best gedaan om deze lustrumronde voor de toeschouwers zo aantrekkelijk Inogelijk te maken. n het kader van de traditionele feestweek geven meer dan zeventig bekende Neder- .andse amateurs in deze kermiskoers acte de presence. Jiteraard is het altijd moeilijk om favo rieten te noemen en zelfs ondoenlijk om zich aan een prognose te wagen. Wie -al deze 10e ronde van Santpoort gaan kunnen en als winnaar zijn naam voegen bij winnaars van vorige jaren als Adri Voorting, Arend van 't Hof, Ab Sluis of Lex van Kreuningen? Zal het onze plaatsgenoot Coen Visser zijn? Velen zouden hem een triomf in deze ronde van harte gunnen. Enige weken geleden zijn in dit blad reeds verschil lende regels aan zijn sportief en succes vol optreden in dit seizoen gewijd. Hij verkeert momenteel in een uitstekende conditie. Enige recente sucessen als maandag 18 juli: een eerste plaats in een afvalwedstrijd ter gelegenheid van de huldiging van de Tour de France-ploeg in het Olympisch Stadion; woensdag een tweede plaats te Heiloo; zaterdag de overwinningskus van Miss Ochten in dit Betuwse dorp en nog eens een zege af gelopen zondag in de Ronde van Haar lem. Dit alles in een tijdsbestek van nog géén week, stempelen hem inderdaad tot één van de grote kanshebbers. Of zou nog een andere ontknoping mogelijk zijn? Het is bekend dat in eigen plaats vaak de concurrentie zeer groot blijkt. Dikwijls concentreren de tegenstanders hun sa mengebundelde krachten op zo'n favo riet, geven hem weinig kans zijn eigen koers te rijden en beantwoorden elke aanvalstoot met een tegenzet. Deson danks durven wij hem heel goede kansen op een uitstekende plaatsing toekennen! Onder de deelnemers tellen wij nog een plaatsgenoot. Coos Geuzenbroek zal zich ongetwijfeld (nog?) niet onder de kans hebbers kunnen scharen. Na zijn militaire diensttijd hervatte hij met veel animo de wielertraining. Een lelijke val in de Wijde Wormer een val die hem voor enige tijd in het zie kenhuis deed belanden gaf zijn zelf vertrouwen echter een geduchte knauw. Wij dachten echter in Ochten te hebben geconstateerd, dat hij zijn inzinking te boven was! De technische leiding heeft de hard draverijvereniging om redenen van orga nisatorische aard thans opgedragen aan de Beverwijkse Rennersclub „Kennemer- land", de club van de beide Tourmannen Ab Geldermans en Coen Niesten. Met veel ambitie en toewijding heeft het ge hele bestuur van deze vereniging in de voorafgaande weken meegewerkt aan het welslagen van de Ronde van Sant poort. De amateurleden van deze club rijden in clubshirts en niet alleen hier aan zullen zij te onderkennen zijn, maar bovendien zullen deze renners trachten door hun goede rijden een zo goed moge lijk resultaat voor hun club te bereiken. Met renners als Henk Castricum, Jan Hofland, C. Dullemans, W. Eelsing, Jan Groot, de Reus, Timmer en Lute is deze mogelijkheid vast niet uitgesloten. Als wij verder 'n greep slechts doen uit de deelnemerslijst dan vinden wij nog na men als van Frans Balvert, Fons Post, de broer van Peter Post, Wim Bogers, van Dijk, den Enting, C. Jansen, Post, de gebroeders Rabe en de Italiaan Ri- cardo Guariento, plus de sterke finishers Eppie Riethoff, v. d. Touw, Vink en Voorn. Met een steeds meer vooraan eindigende Reidinga, een Fred Tel en de Haarlemmers Tonny Peters, Cees Piers en Eddy Sminia, zal dit sterk bezette rennersveld renners die stuk voor stuk dit seizoen reeds tot soms opmer kelijke uitslagen kwamen u ongetwij feld negentg ronden lang weten te boeien, u in de ban van de wielersport brengen en u zo op de avond vin de eerste woensdag in augustus sfeer, spon ning en sportief genoegen geven. directeur, één voor de chef afdeling ijzer- en timmerwaren en één voor de chef afdeling zaden en tuinbenodigdhe- den. Er is kennelijk met overleg gebouwd. De heer Tabernal heeft zelf een groot aandeel gehad in het ontwerpen van de winkelinventaris. In de nieuwe winkel komt ook een vo lière voor tropische vogels. Gedeeltelijk staat deze volière ook in de étalage. „Met deze 24 meter nieuwe etalage wordt het totaal op 40 meter gebracht" berekent de heer Tabernal. „Maar we hebben zoveel ruimte dringend nodig omdat bijvoorbeeld de tuinbenodigdhe- den, tuinstoelen, grasmachine's erg veel plaats vragen. En als er plaats nodig is moet het er komen." We hebben in stilte ons petje gelicht voor al dat initiatief, ondernemingsgeest en durf, dat er door het geslacht Antonie Tabernal in de laaste zestig jaar is ten toongespreid. DANK JE WEL „Steekt gedurende de feestweek de vlag uit!", vraagt het bestuur van de Harddraverij-vereniging. Natuurlijk, heren, natuurlijk, 't Is toch eigenlijk zo, dat jullie maan denlang in touw zijn geweest om Santpoort weer een feestweek aan te bieden. Een handjevol noeste werkers voor de gehele Sant poorter burgerij. Nu hebben we tenminste een gelegenheid om dankjewel te zeggen hiervoor. En we geven meteen Santpoort een feestelijke aanblik, zodat degene, die argeloos onze poorten binnen wandelt ziet, dat het féést is in Santpoort! De komende week kan de paar denliefhebber zijn hart weer op halen en is er weer een jaar toe gevoegd aan de lange reeks van jaren dat „Santpoort en Omstre ken" zich voor het karretje spant. Poortwachter. Het bestuur van de Santpoortse Ama teur Judo Vereniging „Dschen Dui" deelt mede dat de Dojo met ingang van 1 september 1960 zal gaan verhuizen van het Geref. Jeugdhuis „De Haven" aan de Schipbroekenweg te Santpoort naar het Jeugdhuis van de Ned. Herv. Kerk aan de Burgemeester Enschedélaan 67 te Santpoort. In verband met de verhuizing en de va kanties zal in de maand augustus 1960 geen trainingsavonden plaatsvinden. De oefenavonden in de nieuwe Dojo zullen steeds gehouden worden op dins dag- en donderdagavond ten 1900 uur tot 2200 uur. De eerste oefenavond zal dus zijn op 1 september a.s. ten 1900 u. Wij hopen en zullen er naar streven om in september a.s. met een grotere mat te beginnen, aangezien er steeds een stij gende lijn is te bespeuren in het leden aantal. Voorts wensen wij onze leden een plei- zierige vakantie toe en hopen een ieder met frisse moed terug te mogen zien op 1 september a.s. in onze nieuwe Dojo". Bevallen: H. G. van Rossum-van der Gronden, d., Kenaustraat 9, Haarlem; G. van Kuijl-Boogaard, z„ Planetenweg 200, IJmuiden; A. C. Post-Swart, d., Smidt van Gelderstr. 52, Velsen-N.; C. J. Uijtendaal-van der Meij, z„ Kerkpad 90, Santpoort; C. J. Leemans-v. d. Aar, d„ Indischestr. 107, Haarlem; M. M. Brunekreef-Overzier, d., J. P. Coenstraat 119, IJm.; G. Been-Goedhart, z„ Bloem- straat 29, IJmuiden; A. G. Schipper- Buis, d„ Herculesstr. 52; IJm.; H. B. Broek-Giljou, d., Trompstr, 180, IJm.-O.; N. Schoo-Hagen, z„ Oranjestr. 35, IJm.; D. G. Niemarkt-Klepper, z„ de Weerd- straat 5, IJm.-O.; G. Klinkenberg-Mooij, z„ Linnaeusstr. 9, IJm.; A. Thiele-van Nieuwkoop, z., Geleenstraat 5, IJm.-O. Gehuwd: W. J. F. Klopper-J. C. de Kruijter, Santpoort, Bloemendaalsestf-.- weg 14; M. S. Vellinga-M. Wichers, IJm., Fahrenheitstr. 10; M. J. Schaaper- M. A. v. d. Ham, Driehuis, Driehuizer- kerkweg 97; J. M. Westerhout-G. Kemp, Velsen-N„ de Tiendestr. 5; P. J. C. Tim- mers-J. van Egmond, Santpoort, Hoofd straat 42; A. G. Koomen-C. M. Schoorl; A. J. Langras-H. Bennink, Amsterdam, Sumatraplantsoen 24 I; F. Keur-E. M. Piebinga, IJm., Stephensonstr. 64; M. Bosschert-G. A. J. de Krijger, IJm., Her culesstr. 28; P. Harkmans-F. Iskes, IJm., van Speijkstr. 43; L. M. Mossel-W. Klopper, IJm., Andromedastr. 27; J. G. Sprokholt-M. C. 't Hart, Heemskerk, Diepenbrockstr. 10; R. Martens-R. A. Tiggelman; J. Sluijter-A. A. van Hattum, Bloemendaal, Midden Duin en Daalse- weg 22 A. Ondertrouwd: C. Punt, Charlotte de Bourbonlaan 6, Santpoort-Z. en M. H. de Boer, Charlotte de Bourbonlaan 6, Santpoort-Z.; W. M. van Croonenborg, Maasstr. 77, IJm. en G. Mollema, Maas straat 81, IJm. t.a. IJmuiden, Androme- dastraat 19; G. Schol, van Speijkstr. 4, IJm.-O. en E. K. Hartog, Populieren laan 42, Beverwijk t.a. IJmuiden-O., van Speijkstr. 4; R. Mulder, Linnaeusstr. 73, IJm. en C. D. van Lil, Westerhoutpark 29, Haarlem, t.a. IJm., Linnaeusstr. 73; J. C. Pellemans, Terburgstr. 16, Sant poort-Z. en G. J. de Quartel, Duin en Kruidbergerweg 53, Santpoort; C. J. Stolk, Papenburghlaan 10, Santpoort en I. A. Huis in 't Veld, J. T. Cremerlaan 65, Santpoort, t.a. Santpoort J. T. Cre merlaan 65; H. P. Verkooijen, van Die penstraat 40, Velsen-N. en C. Dekker, Noorderlaan 34, Velsen-N., t.a. Velsen- N„ van Diepenstr. 40; L. G. de Vlieger, Iepenstr. 14, IJm.-O. en F. M. van Put ten, Zeeweg 229, IJm.-O.; J. T. Post, Lindenstr. 13, IJm.-O. en A. M. Rüge- bregt, Baarnseweg 6, Huis ter Heide; G. J. van der Veen, Waalstr 114, IJm. en J. Simpelaar, Melklaan 18, Velsen- N., t.a. IJmuiden, Andromedastr. 37; A. Wennis, Popelstr. 6, IJm.-O. en J. C. Samson, Nieuwe Groenmarkt 17, Haar lem. Ook daar uitverkoop. Een stukje brandgang ter grootte van 4 m2 eigendom van de gemeente Velsen is bij een kadastrale meting opgenomen bij het perceel van de P.T.T. in IJmui- den-west. De gemeente meent nu maar dit stukje grond te moeten verkopen aan het Staatsbedrijf der P.T.T. voor het symbolische bedrag van 0,25 onder voorwaarde, dat de aan de eigendoms overdracht verbonden kosten voor reke ning van de koper komen. De P.T.T, kan er zich mee verenigen en de commissie voor Openbare Werken stemt er mee in. Maandag 1 aug.: 's avonds om acht uur inschrijving voor de grote ringrijderij en boerenpaardenrace in „De Weyman Dindag 2 aug.: Ringrijderij. 9 uur: voor rijwielen om mooie luxe prijzen. Inschrijfgeld 50 ct. per persoon. 10.30 uur: voor losse paarden om prij zen van 25,15,en 5,—. In- schijfgeld 1, 13.30 uur: voor paren met paard en til bury om prachtige prijzen. Inschrijfgeld 4,per paar. Na afloop muzikale rondgang door het dorp waaraan jury en deelnemers mee werken. De prijzen voor de grote ring rijderij zijn uitgestald in de etalage van Loendersloots Warenhuis. Na afloop van de muzikale rondgang volgt prijs uitreiking in „De Weyman" Woensdag 3 aug.: 10e ronde van Sant poort. 17 uur: wielerwedstrd over 100 km waaraan de bekendste wielrenners zullen deelnemen. 75 renners zullen starten. Parcours: Terrasweg, Dink- grevelaan, Middenduinerweg, Burg. En schedélaan. Prijsuitreiking in „De Uilen boom". De netto-opbrengst wordt geschonken aan het Ned. Roode Kruis en het Kon. W ilhelminaf onds. Donderdag 4 aug.: Korte Baandraverij om de zilveren zweep. 13.30 uur: op de grasbaan aan de Westlaan. 1.375, aan prijzen. Entree: heren 2,50, dames 1,50, kinderen 0,50, belasting inbe grepen. Na afloop prijsuitreiking in „DeUilen- boom". Leden hebben toegang tegen be taling van de verschuldigde vermake lijkheidsbelasting. Lidmaatschapskaarten zijn strikt persoonlijk. Vrijdag 5 aug.: Gecostumeerde Boeren paardenrace, 18.30 uur: op de gras- baan aan de Westlaan. Inleg 1,— p.p. Prijzen 50,25,10,en 5,-. Extra prijs voor het origineelste costuum 15,Entree volw. 0,50; kinderen t/m 14 jaar 0,25. Zaterdag 6 aug.: Muzikale rondgang van 20.00 tot 21.30 uur: de beide plaat selijke muziekkorpsen zullen hieraan meewerken. Dinsdag 9 aug.: Nationaal Concours Hippique. 10 uur: op het terrein van de Witte Paters aan de Wüstelaan. Met se lectiewedstrijden voor het kampioenschap van Nederland. 14 uur: springconcours. KORTEBAANDRAVERIJ OM DE ZILVEREN ZWEEP. Donderdag 4 augustus kunt u getuige zijn van een spannende, harde doch sportieve strijd, welke door de harddra vers geleverd zal worden. Niet uitslui tend de le prijs 650,doch ook de door de Gemeente Velsen beschikbaar gestelde Zilveren Zweep zal hiertoe de inzet zijn. De winnaar van vorig jaar, Partout, zal o.i. van „goeden stalle" moeten komen wil hij zich voor de tweede maal eige naar noemen. Wala, Quirinus, Vlaamse Gaai S en andere groten, zullen ongetwijfeld alles geven om Partout hier van af te houden. Gelet op de jongste prestaties van Wala en Quirinus zullen dezen zeer zeker niet tot de outsiders gerekend mogen wor den. Zo zal dus in Santpoort voor de 201e maal gedraafd worden, vroeger om de anker wijn, doch nu een inzet van 650,Dus de pikeur kan dat nu zelf kopen. RINGRIJDERIJ. Het parcours van de Ringrijderij is nu officieel in de Hoofdstraat, n.l. Hoofd straat, Terrasweg en Anemonenstraat. Prijzen voor alle onderdelen van dit grote evenement zijn uitgestald in de etalage van Loendersloots Warenhuis, terwijl de inschrijving zal plaats vinden maandagavond in „De Weyman". Er wordt natuurlijk op gerekend dat alle deelnemers van fosse paard en paard met tilbury na afloop van de Ringrijderij zullen deelnemen aan de mu zikale rondgang. De prijzen voor de Ringrijderij zijn ge- etaleerd bij Loendersloots Warenhuis. BOERENPAARDENRACE. Aan de Westlaan wordt vrijdag 5 aug. de bekende boerenpaardenrace gehouden. Ook dit jaar zullen de deelnemers ge stoken zijn in de meest wonderlijke kos tuums welke dateren uit de oudheid of wel hun tijd ver vooruit zijn. Er zal worden gereden om geldprijzen, terwijl voor het origineelste kostuum na tuurlijk een extra prijs beschikbaar is. Zo zult u kunnen genieten van een prachtig en boeiend vermaak, zowel voor de deelnemer als voor de toeschouwer. DE NIEUWE COMPETITIE- INDELING. Velsen is het komende seizoen wederom ingedeeld in de 3de klas A van district West I. De meeste tegenstanders van de geelblauwen zijn oude bekenden van het vorige seizoen, n.l. ADO, Alkm. Boys, Beverwijk, CVS, DTS, Egmon- dia, Meervogels, Wijk aan Zee en ZAP. Aan dit lijstje ontbreken ten opzichte van het vorige seizoen dus alleen Alc- maria Victrix, dat naar de 2de klas A gepromoveerd is, alsmede HSV uit Hei- lo, dat aangewezen werd om in de 4de klas B uit te komen. Daarvoor zijn in de plaats gekomen DEM uit Beverwijk, dat het vorige seizoen uit de tweede klas naar de derde klas degradeerde en dat in feite ook al geen onbekende is voor onze geelblauwe plaatsgenoten en SEW uit Nibbixwoud, dat uit de vierde klasse promoveerde. Terrasvogels is ingedeeld in de 4de klas C en krijgt in tegenstelling met Vel sen wèl tal van nieuwe clubs tegenover zich. Natuurlijk krijgen de blauwhem- den niet meer te bekampen RCZ, dat naar de 3de klas promoveerde en Water loo, welke IJmuidense club het komende seizoen in de afdeling Haarlem van de KNVB zal uitkomen. Voorts ontbreken ook de Zaanse clubs GVO, Zaanlandia, VVZ en OFC, alsmede de Haarlemse teams EHS en D.1.0. Voor laatstge noemde twee clubs komen evenwel twee andere oude vierde klassers uit de Spaarnestad terug, n.l. THB en Onze Gezellen. De ontmoetingen tegen Bloe mendaal en inheim blijven op het pro gramma der blauwwitten staan en ver der moeten zij hun krachten meten met ETO (Hoofddorp), Hoofddorp Boys, Lynden, St. Martinus (Amsterdam), St. Pancratius (Sloten-Badhoevedorp) en Renova, de Haarlemse club, die het vo rige seizoen uit de afdeling Haarlem naar de KNVB promoveerde. SUCCES VOOR DE VELSEN- WELPEN. Onlangs bestond de Haarlemse vierde klasser „Onze Gezellen" 35 jaar en dit heugelijk feit werd o.m. herdacht door het organiseren van een welpen-toernooi, waaraan niet minder dan 18 elftallen deelnamen. Ze werden ingedeeld in 3 poules van 6 teams, zodat elk der deelnemende ploegen 5 wedstrijden moest spelen. De pupillen van de Velsen-scriba Sneekes waren ingedeeld in groep C met de elftallen van Beverwijk, DSS, Onze Gezellen en Concordia, alsmede met een team gevormd uit spelers van de ver schillende deelnemende verenigingen, tot welke maatregelen men had moeten overgaan, omdat EHS verstek had laten gaan. De jeugdige Velsenaren wisten zegevie rend uit de strijd te voorschijn te komen. Ze behaalden uit hun 5 wedstrijden niet minder dan 9 punten door viermaal te winnen en slechts eenmaal tegen DSS gelijk te spelen (00). Als merkwaardigheid kan nog vermeld worden, dat de Velsen-verdediging in deze wedstrijden-reeks geen enkele maal gepasseerd werd. DAT IS OPTREDEN Meermalen hebben we er in deze rubriek over geklaagd, dat over, wat men pleegt te noemen voetbalvlegels, vaak zulke lichte straffen worden uitgsproken. On langs evenwel konden we melding maken van het feit, dat zulk een vlegel door de strafcommissie van de KNVB voor 25 jaar uit het lidmaatschap was ontzet en in de laatste Officiële Mededelingen werd wederom een zeer zware straf uit gesproken. Een speler van Veerse Boys werd n.l. voorgoed vervallen verklaard van het lidmaatschap van de KNVB, terwijl hem voorts tot 7 juli 1965 het recht ontzegd werd d eterreinen en lo kalen van genoemde vereniging te be treden. Inderdaad een zeer zware straf, maar de betrokken delinquent had het er dan ook naar gemaakt. Hij had n.l. het kleedlokaal van de scheidsrechter onge vraagd betreden en daarna deze func tionaris met woorden bedreigd. En alsof dit nog niet genoeg was, had hij zich vervolgens des avonds in gezelschap van een clublid en onder de invloed van sterke drank naar des arbiters wo ning begeven, was daar handtastelijk tegenover deze rechtspreker opgetreden en had hem ook toen weer bij herhaling dreigementen toegevoegd. Dat de strafcommissie van de KNVB op zulk een lid geen prijs meer stelt, kan ons slechts verheugen. HET „JAN VAN GEMERDEN- TOURNOOI". In ons vorige nummer maakten wij reeds melding van het feit, dat bovengenoemd toernooi voor adspiranten dit jaar ge houden zou worden op 20, 2l en 27 augustus en dat niet minder dan 44 elf tallen haden ingeschreven. Thans kun nen we nog enkele nadere bijzonder heden mededelen. De wedstrijden wor den gehouden op de bijvelden van het sportpark „Schoonenberg" en duren elk 2 maal 10 minuten. De winnaars van de 9 groepen worden in de winnaarsgroep geplaatst, terwijl de nummers twee van elke groep in de verliezersronde mogen uitkomen. Eindigen twee of meer teams in een groep met een gelijk aantal punten, dan worden net zo lang drie strafschoppen door drie verschillende spelers genomen, totdat een beslissing verkregen is. De spelers, die gerechtigd zijn aan dit toer nooi deel te nemen, mogen op 20 augus tus a.s. de leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt en hun namen dienen voor te komen op de ledenlijst van de afdeling Haarlem van de KNVB. Hervormde Dorpskerk: 8.30 uur: Ds. G. H. van Willemswaard; 10 uur: Ds. H. van Coeverden, Broek in Waterland. Santpoort-Zuid: 10 uur: Ds. G. H. van Willemswaard. Geref. Kerk: 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Ger, Kerk, Pniël-kapel: 10 uur: Ds. J. J. Rebel; 4 uur: Ds. W. A. Zijlema, Hoogeveen. Lutherse Gemeente, Kapel Westerveld: 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. Ver. Vrijzinnig Hervormden, IJmuiden. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, IJmuiden. Geen dienst. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. j Diensten zondag van 78 uur in het! Cultureel gebouw IJmuiden. Dinsdag van 89 uur Hagelinerweg 190 en Rijksweg 331. Gem. Gods. Cultureel Gebouw IJmuiden, zondags 10 uur Dienst. ZONDAG 81 JULI H.H. Missen te 7 - 8.15 en 11.30 aar, de Hoogmis te 9.30 aar wordt opge dragen door de Eerw. Heer Paal Kalanda uit Afrika (Oeganda). Te 7 aar Lof. VRIJDAG 5 AUGUSTUS Eerste Vrijdag van de maand. H.H. Missen 7 (gez.), 8 en 9 aar. Er is vrijdag en zaterdagavond geen lof Zondag a.s. J. HEKMAN, Hoofdstraat 236 Telefoon 8510 Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mend.str.weg 145, telefoon 8249. Zondagdienst Zr. Langejan, Brederoodseweg 106 Santpoort, tel, 7477

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1