De week rond.,.. Last van zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten Afzwemmen ïd Yelserend Het feest van de Neomist veremgingsnteuvis opening nieuwe zaak R. K. KERK Santpoort PREDJKBEURTEÏ1 ZOriDflGSDIEriSTEn 31e Jaargang no 40 Reda e: '1 is weg 31 Ki erinklaan 45 Uitga' van Dr .Kkerij Cornegge Telefoon 8619 SonlpoafcWeelfblad aan Hms Vrijdag 16 sept. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 nar telef. 7029 Herfstmaand in bet noordboffands Duinreservaat Pe.. De meer en meer overheersende tere pasteltinten, het zachte transparante zonlicht en de ijle nevels geven op een stilte septemberdag het duinlandschap meer het karakter van een aquarel, dan het fellere kleurenpalet waaraan we ons tijdens de dit jaar zo bijzondere mid- zomerweelde in de voorafgaande maan den hebben kunnen verlustigen. De vochtiger atmospheere het meer dif fuse daglicht en het nu in deze tijd van het jaar zo merkbare korten der dagen doen ons met enige weemoed \,vseffen, dat we ons al weer in een gaaOSStadium bevinden. En in meer dan een bet^M* verke-.en we nu m deze duinterreinen O-. Vet grensgebied ussen twee werelden, zee ?n land, ne- nel en aarde en zome, en winter met en zo contrasterend klimaat en natuitr- even. Het beleven in de vrije natuur van het boeiende wisselen der seizoenen vort steeds weer een grote attractie v jor hen, die de boeien van hun jachtige men selijke bestaan eens doorbreken om zich open te stellen voor de rust en stilte 'an de wijde wondere wereld der na- uür, die zo duidelijk het verband tus sen het aardse en bovenaardse open baart en ons met Guido Gezelle kan doen zeggen: Mii. s 'eekt de bloemme een tale, M" is het kruid beleefd, - groet het altemale God geschapen heeft. T— wrdelijke deel van het Noord- Duinreservaat is het nu nog prachtige bloei van de heide, die er o'n heel bijzondere bekoring aan geeft, .ik zij de ligging aan gene zijde van kalkgrens. Ook in dit opzicht be- indt. u zich in het duinreservaat op de ns van twee werelden, omdat het is in het overgangsgebied tussen kalkrijke- kalkarme duinen, zo- 'ok door de schelpen op het •Jrdt aangegeven, diem" en de honing zeggen bijen, die hun laatste en grote .jpen om hun veelsoortige bloe- - klaver en lindehoningvoor- let een flinke hoeveelheid don- "khoning voor de komende win- il te brengen. Ook velerlei doen zich hier aan de heide- goed en laten hun prachtige jewonderen. Het aantal wespen alt jaar eveneens bijzonder groot het prachtige voorjaarsweer en het ook geen wonder dat de eerste l mdieven al weer hun intrede heb- I edaan. I zich over de zo boeiende en li.'euze samenleving in de bijenkorf t ie hoogte stellen in de permanente arhistorische tentoonstelling nabij ■ehuis Johanna's Hof, waar ook een ollectie vlinders, eieren, schelp- en aldieren, vogels en vele andere be- .waardigheden zijn verzameld. der bloeien in het duinterrein nu nog '-.te nakomers van slangenkruid, os- ig, parnassia, havikskruid en de riekende kamperfoelie, al is het niet zo uitbundig. Bovendien schijnen geurige thijm, walstro en vele andere .ïdachtige planten die nog steeds vol- v'oeien en dit jaar dank zij de over- edige en goed verdeelde neerslag in zomer er maar niet genoeg van te kunnen krijgen. Om die zelfde reden zijn 'u ook overal tal van kiemplantjes ont praten, waarvan een deel straks in het jorjaar weer nieuwe luister zal bij- tten aan de dan weer opbloeiende .tinvegetatie. -■k dit doet ons beseeffen dat we ons tri het overgangsgebied van twee we relden bevinden en vormt een duidelijke illustratie van het perpetuum mobile van de eeuwig wisselende levende natuur. Meer nog dan de bloemen zijn het nu echter floras vruchten, die het aanzien van het duinterrein bepalen en de bena ming van „oogstmaand" is hier dan ook eigenlijk meer op september dan op augustus van toepassing. Vooral wan- we, zoals zo vaak in september, ■uimschoots warm en zonnig na- •veer mogen verwachten, zal de r zo overvloedige bramenoogst "el wat kunnen opleveren. Voor """zal het Westelijk van de Van gweg gelegen duingedeelte dan tot half september ook buiten paden toegankelijk worden ge- als tegenprestatie zullen de kkers onbewust een handje aan de verspreiding van b.v. en agrimonie, waarvan de za- m grote getale aan hun kleding hechten. i en heesters beginnen nu ook /(i -racht van vruchten en bessen spreiden. Het oranje en rood 'omtegenwoordige duindoorns, meidoorns, velerlei bottel- Ie berberis, de markante kar- ,'uchten van de voor het duin „urakteristieke kardinaalsmutsjes un fel-oranje zaden en de git- of inktkleurige vruchten van li- vogelkers, vlier, wegedoorn, Jde" en duinroosje om er enkele te noemen geven nu ian het duinlandschap. Zij maken "!ien dat de vele trekvogels, die op hun jaarlijkse miraculeuze .r het zuiden in groten getale pleisteren, hun tafeltje gedekt zullen vinden. In tegenstelling tot het vorige jaar belooft het duin ook in dit opzicht thans een rijke en overyloedige oogst op te leveren en hetzelfde geldt voor de andere boomvruchten als bv. eikels. Zo zal het zeker weer een groot aantal vogels van zeer diverse pluimage zijn dat nu ons duinreservaat al of niet tij delijk gaat bevolken. Van vele zang vogels zullen fitis, zwartkopje, tjiftjaf en roodborstje op een mooie nazomerdag door hun zang nu ook weer uiting geven aan hun vreugde, al zal het dan ook veel ingetogener zijn dan hun zo uitbundige voorjaarszang. In het infiltra- tiegebied hebben naast vele eendensoor ten en steltlopers nu ook allerlei ple- viertjes, ruiters en strandlopers hun in trek lenomen en in het binnenduinstru- weel -n familiegewijze allerlei me- zênsöortan '"ine gevederde noma- denvolkjes In gemengd ^roepen rond. De glanzende itïde bessen vsn Gelder se roos zullen onzs gevleugelde herfst- gasten meest overlaten voor de na hen komende echte wintergasten ah kruis bekken en pestvogels, die zich er gaarne aan tegoed zullen doen. En dan belooft na de vochtige zomer maanden als ook de temperatuur een beetje wil helpen de zo boeiende en bi zarre paddenstoelenwereld dit maal ook wel weer tot bijzondere ontplooiing te komen. Tal van soorten van allerlei kleur en vorm hebben er nu reeds hun intrede gedaan en voor „Herfsttooi", de jaarlijkse tentoonstelling van padde stoelen en herfstvruchten, die wij dit jaar eens in de Zaanstreek hopen te houden om een tegenbezoek te brengen aan de vele Zaankanters, die het Noordhollands Duinreservaat bezochten, ziet het er ditmaal dan ook veelbelo vend uit. Helaas zijn enkefle soorten giftig en zelfs levensgevaarlijk. Daar zij boven dien veelal nauwelijks van de andere zijn te onderscheiden kunnen wij niet ernstig genoeg waarschuwen tegen het plukken en eten daarvan. Recente tra gische ervaringen met dodelijke afloop door bezoekers van onze terreinen op gedaan, nopen ons er toe hier nog eens met de meeste nadruk de aandacht op te vestigen. Bovendien is het verboden planten of delen daarvan te plukken en te vervoeren, hetgeen op de padde stoelen van toepassing is. Niet alleen in de natuur wordt het stil ler, al is er juist nu ook zo ontzettend veel te beleven en te genieten, ook in het duin wordt het nu rustiger met de omvang van het bezoek. Trek er daar om juist nu op uit, u zult er des te intenser van genieten en de Nederlandse Spoorwegen maken een bezoek wel bij zonder gemakkelijk door een speciaal gecombineerd, overal en dan nog met reductie, verkrijgbaar biljet voor de dag tocht „Duinwandeling Castricum". En voor een wat langer verblijf in het Noordhollands Duinreservaat zal bij gunstig nazomerweer het opslaan van uw tenten in de zo prachtig gelegen Camping Castricum het nieuwe spe ciaal voor trekkers ingerichte kamp zeker een unieke belevenis vormen. JEUGD. Binnen dit kader hebben we het nog nooit gehad over „de jeugd van teugenwoordig"het gelief koosde onderwerp der nurksen. De jeugd zus, de jeugd zo. Ze vernielen alles, -ze rijden veel te hard op hun rode brommers, hun kleding is te kleurrijk, ze zijn hin derlijk, kortom het nozemdom re geert de wereld. Het zijn om de weerga toch geen kleinigheidjes wat deze smalgepijpte heren in de (bebop-) schoenen wordt ge schoven. Ik vind het daarom des te plezie riger, dat ik hier melding kan ma ken van een bewonderenswaardig initiatief van diezelfde eigentijdse jeugd. Het is allemaal volkomen pretentieloos begonnen. Een stel Santpoortse jongens en meisjes liep tijdens de zomerva kantie met de ziel onder de arm. Ze waren uitgespeeld, totdat een van hen op de gedachte kwam om een „echt" circus te beginnen. De jongens en meisjes uit de buurt werden opgetrommeld en binnen korte tijd vond op het erf achter het huis van de heer Stut voet af." de Hoofdstraat de eerste voorstelling plaats. En het was zo'n succes, dat een hele reeks voorstellingen volgde. Het gezel schap bestaande uit Jan, Kees, Wim en Frans Tromp, Jan en Ineke Stutvoet, Jopie van Wijn gaarden, Fia van Geldrop, Arjen Andriesma, Kitty Hollink en Hans Bonarius heeft er dagenlang de handen vol aan gehad. Met élan kondigde de spreek- en stal meester Arjen de nummers aan. Hans Bonarius heeft het publiek met zijn krachtpatserstoeren het heffen van een enorme halter veel ontzag ingeboezemd en Jopie van Wijngaarden bespeelde de ukele („Kom van dat dak af") of het dagelijks werk was. Maar het circus ontwikkelde zich nog verder. Er werd entree geheven. „Aan de kassa betalen, dames en heren! Entree: een stuiver maar! „Het gezelschap ging op straat collecteren. Vijf en dretig harde guldens heb ben de jongelui na de reeks voor stellingen weggebracht naar een bestuurslid van het „Prinses Bea- trix-poliofonds" in Aerdenhout. 't Is een prachtig resultaat van deze knapen, die allen in de leef tijd van rond de tien jaar ver keren. „Volgend jaar doen we 't weer" verklaarde tot slot een van de medewerkers van het circus. Houen zo, jongens en meisjes. Jullie hebben de vakantietijd goed besteed! Jullie leeftijdgenootjes in de ziekenhuizen en sanatoria zul len jullie er dankbaar voor zijn. Poortwachter. helpen U er overheen VELSEN OP SCHOT. Ondanks het feit, dat Van den Pieter man in de Velsen-aanval ontbrak, heeft Velsen tenslotte toch een beslissende overwinning op DTS behaald. Niet minder dan zeven doelpunten wisten de Velsen-aanvallers te maken, waarbij dient te worden aangetekend, dat links binnen Hoogzaad met vier goals top scorer was, Graman met twee doelpunten ook het zijne tot de zege bijdoeg en Van Schagen een zeldzaam mooi doelpunt maakte. De jeugdige rechterwing der geelblauwen, BöhmWeber kan zeker op een geslaagd debuut terugzien. Minder zijn we te spreken over het backstel GeuzenbroekDekker. In ver band met hun minder zeker optreden, mocht het een geluk heten, dat Ton Hynen op de spilplaats zo bijzonder goed op dreef was en Wim Schoorl zijn partijtje al weer zo kranig meeblies. En last but not least bleek Van Duyn als doelverdediger een goede vondst te zijn. Vooral vóór de rust was DTS zeker niet de mindere van Velsen en toen was het maar goed, dat Velsens doelwachter zo betrouwbaar was. Met de rust was de stand 21 voor Velsen door toedoen van Graman en Hoogzaad. Met het oog op het spelver- loop in deze eerste helft was een Velsen- zege toen nog geenszins zeker. Na de thee liep Velsen uit tot 41. Er scheen toen geen vuiltje meer aan de lucht, maar nadat DTS een strafschop had benut (42) en dit doelpunt weldra gevolgd werd door nummer drie (43) werd het weer oppassen. Toen bleek echter het nut van Hazevelds training. Geducht kwam Velsen opzetten, DTS bleef het antwoord schuldig, werd a.h.w. „van het veld geveegd" en moest ten slotte met een 73 nederlaag genoegen TERRASVOGELS VERLIEST VAN KINHEIM. Terrasvogels heeft de competitie met een nederlaag (53) tegen de oude rivaal Kinheim ingezet. Van een be paald Kinheim-overwicht of aanzienlijk beter spel was geen sprake en mogelijk wordt de uitslag het best gekarakteri seerd door te verklaren, dat de geluk kigste heeft gewonnen. Bovendien droeg tot de aanvankelijke 20 score van Kinheim ongetwijfeld ook bij, dat de nieuwe spil, Noortman, nog niet „ge acclimatiseerd" zijnde, op deze belang rijke plaats wat onwennig deed. Toen hij later met Van Gelder van plaats verwisselde, klopte het aanstonds in de Terrasvogels-defensie beter. De voorhoede van de Vogels heeft het in deze wedstrijd zeker niet slecht ge daan. De gevaarlijkste speler was on getwijfeld Siem Thoolen, die twee doel punten voor zijn rekening nam, maar ook de nieuwelingen Zwanenburg, - de man, die voor de openingen zorgde, -en Kramer kunnen op een goede wed strijd terugzien. Nadat Thoolen de 20 voorsprong van Kinheim tot 21 had gereduceerd, ont stond- door een geweldig misverstand tussen Van Gelder en doelman Boeser Kinheims derde goal (31). Na de rust hebben de Vogels kans ge zien deze achterstand geheel in te lo pen. Eerst tippelde Thoolen lang een aantal Kinheim-verdedigers, de keeper incluis, en daarna bracht Kramer de partijen op gelijke voet (33). Kinheim raakte nu de kluts wat kwijt en de Vo gels schenen de winst in handen te heb ben. Maar zij waren in deze hoopgeven de periode niet gelukkig. Zo bewerkten o.m. Otto en Zwanenburg het hout werk en had het er de schijn van, dat een door Thoolen genomen corner in eens doel trof, hetgeen de scheidsrech ter ontging. Toen deed Kinheim een plotselinge aanval en had zowaar suc ces (43). Dit was te veel voor de blauw-witten, die nu op hun beurt de kluts kwijt raakten, waarvan Kinheim dankbaar profiteerde (53). VELSEN—V.I.O.S. Velsen speelt zondag a.s. op eigen ter rein een vriendschappelijke wedstrijd tegen een derde klasser uit district 2, n.l. VIOS. Deze club zette zondag j.l. het seizoen in met een 21 overwinning op Alphen. St. PANCRATIUS— TERRASVOGELS De Terrasvogels krijgen zondag a.s. als tweede tegenstander te bekampen St. Pancratius. Omtrent de kracht van deze vierde klasser is ons nog niet zoveel bekend, maar als we bedenken, dat de Pancratianen zondag j.l. met 14 van St. Martinus verloren en ons tevens in herinnering roepen, dat de Vogels zeker niet verdiend van Kinheim verloren, dan zijn we optimistisch gestemd ten opzichte van een overwinning onzer plaatsge noten. Bij het afzwemmen in het natuurbad .Velserend' behaalden onderstaande jon gens en meisjes 't diploma: Diploma A: Thetasina J. Siemens, Carolien Franken, Marjon Drijver, Anne J. Schilt, Eveline Hartog, Ronald F. Kaales, Frans Gorter, Robert v. Baarsen, Sjoeke Polderman, Hanneke de Vilder, Linda Reitsema, Inge Lantwaart, Cornelia S. E. v. Dorp, Maud Haselager, Cornelis M. J. v. d. Slikke, Pieter G. v. Driel, Andre v. d. Ende, Annemarie C. Kissing, Maria A. G. Vrugt, Yvonne de Vries, Franke de Jong, Gustaaf v. Dee, Hendrikus E. Eggerding, Wijnand Vermeijden, Carla Box, Johanna H. Bakker, Jolanda van Gelder, Arietta M. Hart, Trientje C. S. v. d. Slikke, Christine C. Koppen, Jo hannes A. v. 't Hof, Klaas J. Gorter, Hendrik Wipprecht, Wilhelmina P. Nijs- sen, Suzanne C. C. F. M. Goes, Mandy v. d. Zee, Else van Wier, Willy Otto, Paula de Brouwer, Ineke Bohm, Bart S. J. Niewold, Rudy Kol, Robby v. d. Ende, Michiel J. v. 't Hof, Andreas Eg gerding, Arnout Lokenberg, Klaas H. Schuit, Onna Kieft, Eduard Uit den Boo gaard, Eddy Bakker, Marjolein Kieft, Cinderella C. de Roo, Arie v. d. Werf, Willem J. v. Amelrooy, Gerrit J. Bening, Frans van Norden, Hans Koppen, Wim H. Kok, Henk Korthouwer, Berand van Ree, Rudie van Norden, Hans Klepper, Rudolphina P. J. van Dijck, Elleke v. d. Pieterman, Anja Jellema, Emiel Waar- denoyen, Hetty Smeenk, Harry Masten. Diploma B: Annette S. H. Lok, Hetty J. M. Wansink, Maja de Koning, Geer- truida Roorda, Marion v. Waart, Jo hanna D. Martin, Ingrid v. Waard, Tenn L .v. Waart, Ben v. d. Bruggen, Fran- ciscus A. L. v. d. Bruggen, Harry Hille, Adriaan P. Gorter, Theodoor A. v. Waart, Siem Wagner, Elsje F. J. Beum. Heel katholiek Santpoort heeft het af gelopen weekeinde op uitbundige wijze meegeleefd met het feest dat de heer Kees Böhm bij gelegenheid van zijn wij ding tot r.k. priester, door zijn plaats genoten werd bereid. Zaterdagavond werd pater Böhm vanaf het station Santpoort-noord afgehaald, waarna voorafgegaan door de r.k. Har monie „Soli Deo Gloria de plaatse lijke jeugd- en sportverenigingen en tal van autoriteiten een rondgang door het met vlaggen gesierde dorp werd gemaakt. Op het plein voor de kerk van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand werd de jonge priester verwelkomd door pas toor A. F. J. Goossens. Zondagmorgen droeg de neomist in aan wezigheid van vele parochianen zijn eerste H. Mis op. Tijdens de receptie, welke in de middaguren in de zaal van café-restaurant Zomerlust werd gehou. den, overhandigde de heer M. Boon, als voorzitter van het welkomstcomité, pa ter Böhm het geschenk van de parochie: een prachtige gouden kelk, alsook een enveloppe met inhoud. Pastoor Goossens zei tijdens deze plech tigheid verheugd te zijn, dat nu hij bin nenkort zelf de parochie gaat verlaten, er de parochie tenminste nog een priester uit eigen kring rest. Hij hoopte daarom, dat pater Böhm een even lang en ge zegend leven zou tegemoet gaan. Het woord werd verder nog gevoerd door de eerste kapelaan van de Sant poortse parochie, pastoor J. van Ingen. De heer Blom sprak namens de K.A.B., terwijl de heer C. van Diepen uit naam van een aantal vrienden en oud-klas- genoten een boekenbon als geschenk aanbood. Namens de dames van de Mis sie Naaikrans overhandigde mevrouw Van Leeuwen een prachtig misgewaad met toebehoren. Ook het geschenk dat de jonge priester van zijn ouders kreeg, namelijk een schrijfmachine, werd hem tijdens de receptie overhandigd. Pater Böhm dankte aan het eind van de receptie alle aanwezigen en ook de velen die niet op de receptie aanwezig konden zijn voor het luisterrijke onthaal dat hem ten deel was gevallen. 9 Postzegelvereniging Santpoort heeft de poorten ook weer geopend. Vrij dag 16 september 8 uur is er een le denvergadering en op dinsdag 27 sep tember (ook 8 uur) wordt een post- zegelbeurs gehouden. Op deze dagen worden ook jeugdbijeenkomsten be legd en wel van 18.30 tot 19.45 uur. Alle bijeenkomsten worden gehouden in het Jeugdhuis van de Ned. Herv. Kerk aan de Burg. Enschedélaan. 9 Reeds enige tijd zijn werklieden van de gemeente druk doende de riolen te vernieuwen in de Bloemenbuurt. De bestaande rioolaansluiting was verouderd en vernieuwing bleek broodnodig. Het eerst kwam de Ane- monenstraat aan de beurt, maar ook de Tulpehstraat en de Verlengde Voorplaats moeten er nog aan gelo ven, 9 Dé gemeente zal het bedrag van 930 gulden, dat door het kindercircus Bas bijeengespeeld werd, verdubbelen. Het gemeentebestuur geeft in het raadsvoorstel uiting van sympathie voor dit uitstekende jeugdwerk en meent dat door deze geste hieraan het beste uitdrukking wordt gegeven. De geiden zijn bestemd voor de polio patiëntjes. 9 De Amsterdamse gemeenteraad heeft het adres van de Velser gemeenteraad c'mtrent de havenplannen van de hoofdstad nog niet in behandeling genomen. Er zal eerst een besloten vergadering worden gehouden, waar in de verschillende facetten van het havenplan ter tafel komen. 9 Het kerkbestuur van de parochie van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand heeft gemeend pastoor Goos sens bij zijn afscheid een receptie aan te bieden. Voor genodigden zal die worden gehouden op zondag 2 okto ber van twee uur tot half vier in de gymnastiekzaal van de r.k.-school aan de Terrasweg. Het ligt voorts in de bedoeling ook de overige pa rochianen nog in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen. 9 Door de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen is vorige week de nieuwe ontspan ningszaal van het Provinciaal Zie kenhuis officieel voor geopend ver klaard. De zaal heeft de naam „Mu sis Sacrum" gekregen. Na de ope ningsplechtigheid werd door het Am sterdams Ballet een opvoering ge geven. 9 Ondanks enige tegenwerkende fac toren, zoals de regen in de afgelopen maanden, vindt de bouw van de nieu we kerk voor de Ned. Herv. gemeen te aan de Willem de Zwijgerlaan, ge staag voortgang. Bij de aanvang van de bouw had men de streefdatum van gereedkomen op 1 oktober bepaald, doch dit valt niet meer te bereiken. Nu hoopt men het gebouw in de tijd tussen Sinterklaas en Kerstmis in ge bruik te kunnen stellen. 9 Behoudens goedkeuring van de voor dracht door de Staatssecretaris van O.K. W. stellen B. W. van Be verwijk de raad voor te benoemen aan de gemeentelijke huishoud- en in dustrieschool ter plaatse voor het tijdvak van 1 augustus 1960 tot en met 31 juli 1961: tot lerares in de naaldvakken mevr. M. A. de Groot- Doesberg te Santpoort. 9 Aan de Rijkskweekschool te Haarlem slaagde onze plaatsgenoot de heer H. Siewertsen voor de Hoofdakte onderwijs. Voor leden en belangstellenden wordt woensdag 21 september door de Ned. Chr. Vrouwen Bond, afdeling Santpoort in het Ger. Jeugdhuis, Schipbroekenweg 6, een ledenavond gehouden. Ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal hoopt dan te spreken over „Gezag en Vrijheid voor onze Kinderen". „Wijn in de praktijk" is het onderwerp waarover de Amsterdamse journaliste, mevr. Wina Born, op donderdag 22 september in het jeugdhuis aan de Schipbroekenweg zal spreken voor de leden van de Ned. Ver. van Huisvrou wen, afdeling Santpoort. Het gesprokene wordt toegelicht met kleurendia's. Be langstellenden zijn van harte welkom. De ll.V.V.-actie „Zo goed als nieuw" verheugt zich in een steeds groeiende belangstelling. Nu de zomer ten einde loopt zal alleen nog op 23 september zomerkleding voor de verkoop beschik baar zijn, het overschot zal dan terug gaan naar de eigenaars, zodat er plaats vrij komt voor winterkleding. Winterkleding wordt dus vanaf nu in dank aanvaard. Hagelingerweg 9 is het adres voor degenen, die belang stellen in het werk van de U.V.V. Het huis is geopend de tweede woensdag en de vierde vrijdag van elke maand van 2 tot 4 uur. Maak gerust van deze door het U.V.V. aangeboden diensten gebruik. Zondagmorgen hield de hengelsportver. „Velsen" in het Noordzeekanaal de vierde onderlinge wedstrijd om de Schillingwisselbeker". Het weer was uitstekend en vermoedelijk omdat de vissen nog een korte nazomervakantie hadden genomen, waren ze erg lui en bepaald niet bijtlustig. De 21 deelnemers wisten 90 bovenmaatse vissen te ver schalken. Voor de „W. M. L. Bleeker Voornprijs" plaatste de heer J. Noort man zich in de A-klasse bovenaan. In de B-klasse wist de heer A. J. Hopman zijn eerste plaats te behouden. Tijdens de dondedag gehouden Alge mene Ledenvergadering van de bridge club „Santpoort" werd het zittend be stuur in zijn geheel herkozen. Ook wer den de jaarverslagen van secretaris en penningmeester goedgekeurd. De voor zitter der vereniging heeft in zijn slui tingswoord de leden opgeroepen hun enthousiasme voor de vereniging uit te dragen en met name de „thuisbridgers" eens op het bestaan van deze vereniging attent te maken. Na afloop van de ver gadering schaarde eenieder zich weer eens aan de bridgetafel om met een ge zellige fruit-drive ^e bijeenkomst te be ëindigen. De zomercompetitie van Schaakclub „Santpoort" heeft dinsdag 6 september haar beslag gekregen. Er is met animo en sportiviteit om de hoogste plaatsen hl de rangorde gestreden. De beste resul taten behaalde W. Sterk Jr. 13 pnt., D. Kruyff yj^pnt., H. Everaars en C. Pels ieder 9 pnt. Zij zullen met een mooie prijs worden beloond. De aanvang van de wintercompetitie is bepaald op 20 september. Een veertigtal schakers, ver deeld in 3 groepen, zullen er aan deel nemen. Na de zevende zomercompetitiewedstrijd van bridgeclub ,De Kennemers" heeft de fam. Soomers in afd. A een dusda nige voorsprong weten te verkrijgen dat de zege hen niet meer kan ontgaan. Een gemiddelde van 60% is voorwaar een prachtige prestatie. Ondanks het feit, dat de koplopers van afdeling B, de heren Kleefstra en Bodewes, hun voorsprong weer hebben vergroot, blijft voor hen oppassen nog de boodschap. Over enige tijd zal in de „Weyman" weer de wintercompetitie starten. Elke belangstellende is donderdagsavonds om 8 uur daar van harte welkom. Op 11 september werden 120 duiven van „Snelle Wieken" in Mons gelost. -40m 8 uur werd met zachte z.w. wind gelost voor de afstand van 220 km. Eerste duif 11.06, laatste 11.15 uur. A. Tabernal 1, 3, 7, 11, 12, 18, 22; J. Handgraaf 2; Jac Hoogzaad 4, 6; P. Ro- zemeyer 5: A. C. Tabernal 8, 14; G. Brouwer 9; B. Jenninga 10. Vorige week is onder grote belangstel ling het nieuwe pand van Tabernal aan de Hagelingerweg officieel geopend. Wethouder R. Verbeek, die de opening verrichtte, wees in zijn felicitatiespeech op de grote plaats, die Tabernal in de Velser middenstand inneemt. Het nieuwe gebouw noemde hij een aanwinst voor Santpoort. Tijdens deze openingsplech tigheid werd ook het woord gevoerd door de voorzitter van de afdeling Schoten-Velsen van de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollen cultuur, de heer Anton Nijssen en de vice-voorzitter der Vereniging Teelt en Handel van Tuin- en Bloemzaden, de heer Velthuizen van Zanten. Voorts mocht de heer Tabernal gelukwensen in ontvangst nemen van de heer Jansen, de chef van de nieuwe winkel en de heer Tabernal. Het nieuwe gebouw is ontworpen door de Santpoortse architect, de heer M. Hoseman. De etalage, die er zeer aan trekkelijk uitzag, werd verzorgd door reclame- en tekenbureau Heilig. Het in terieur van de nieuwe zaak is mede ver zorgd door de dochter van de directeur, mejuffrouw Janneke Tabernal. Zondag a.s. H.H. Missen te 7, 8.15 en 11.30 uur. Hoogmis te 9.30 uur Te 7 uur Lof. Donderdag half 11 Gezongen Huwe lijksmis voor het bruidspaar Weerets- van der Kolk. Zaterdag te half 8 Broederschapslof ter ere van Maria van Altijdd. Bijstand. Ned. Herv. Dorpskerk 10 uur ds. J. Remijn, 19 uur ds j. Remijn H.A. Santpoort-Zuid, 10 uur ds. G. H. van Willenswaard H.A. Gereformeerde Kerk: 9.30 en 17 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis Chr. Geref. Kerk 10 uur ds. A. Ponstein Epe, 4 uur ds. J. J. Rebel Doopsgez. en Remonstrantse Gemeente 10.30 uur ds. J. W. Wery Evang. Lutherse Gem. Koffiezaal „Wes- terveld; 9.35 uur: Ds. J. A. Roskam. DOKTOREN: Dr. D. Mansholt, Vinken- baan, tel. 8320. Witte Kruis: Zr. Langejan, Brederoodse- weg 106, telefoon 7477. Apotheek: apotheek de Wilde, Broekber- genlaan 42, tel. 8284.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1