De weeK rond Hi id)p 6 november 1920 redde de *er Boekei de „Santhaes Fotokring Velsen exposeert in Heidestraat IJmuiden-O. flnemor de „Santhaes" in Tax? argang no 50 7. o t de le - 31 !aan 45 Cornegge i 8619 SarfpotrisWeehWad aan 853 Vrijdag 16 Dec. 1960 Administratie en advertenties: Drukkerij Cornegge Terras weg 31 Telefoon 8619 Kerkerinklaan 45 na 6 uur telef. 7029 EB J. K 5? L de wind door de wieken van de „Santhaes". De schemering is va> ,.-,nort gevallen: in de huizen gaan de mensen wat dichter bij de kachel Tarnen net belooft weer een gure avond te worden. Klossend loopt Boekei, de kman ar> over kct straatje in de richting van de molen. voontegebaar maakt hij het grote hek open en kijkt eens naar boven hteloze wieken. Hoeveel malen zou Boekei deze bewegingen hebben uit- Vonon zou er 9een antwoord op kunnen geven. 9 'meters en we staan voor de deur van de molen. De deur zwaait open ;pen. Een moment scharrelt Boekei links van de deur en daar floept het cht al aan. We laten alles even op ons inwerken. In ons hart zijn we :n beetje verwonderd. Verwonderd over de gaafheid van het interieur. jrig netjes aangeveegd als was het zaterdagavond in een in vol bedrijf ,xen. nieuwste van het nieuwste: een T-ford. Er waaide nu figuurlijk een frisse wind door het bedrijf. De belevenissen van de heer Boekei in de oude molen zijn van velerlei kaliber. Ze zouden samen te vatten zijn in dat ene avontuur, dat hij nooit zal ver geten. h ir-< et niks an" concludeerde Boe- Je ziet, dat hij bij wijze van vijftig jaar geleden inplaats van tweehonderd jaar geleden kon zijn i .Dat is vakwerk geweest, wat j ^-lieden van toen leverden, 'jst ons de plaats waar twee elkaar overgaan. Met drie ennen zijn zij aan elkaar be- Lo is de hele molen gebouwd: n spijker aan te pas gekomen. ingang voert een steile trap IF n tzc eerste verdieping waar de elek- staat opgesteld. rieping hoger bevinden zich de ien en op de hoogste etage, nok van het bouwwerk, be- 'de ruimte, die eertijds als op- tiverd gebruikt. Aan de noord- het binnenste hangen nog de aarmee in vroegertijd de graan- f. aar de malerij werden gehesen, cht hiervoor werd ook door de deleverd. ._fle wand liggen wat hamers op We trommelen er voorzichtig '•en een houten stutbalk om te hoe stevig het hout nog is. De in het hout is helder en jong. rsteel breekt echter bij de kop •it zou gemakkelijk een symbo- zen vallen: de molen, die eigen- sterk en stoer is, maar als be er is te gebruiken. ^kel is met deze molen ver balkjes, stutbalkjes, dwars heden kent hij uit zijn recte nabijheid van de IIu13geboren en hij woont nu le tientallen meters ver- aan de straatweg. Het ndde in 1890, kort na zijn r;iI op de plaats ervan staat laxibedri, n schuur_ Speciaal toen jn voj £r Dag en 'jzonder gemalen voor de omtrek en daarnaast ont- een bloeiende fouragehan- athaes" is voorzover wij re konden nagaan de £1 n op Velser grondgebied ge- :rd in 1779 gebouwd. ,)mg de molen voorgoed over in -Van de gemeente. Blijkens een verschenen rapport koestert het jC plannen de molen te exploiteren. H jedachten gaan hierbij uit naar het •pen van een restauratiemogelijkheid. wlit dusdanig gebeurt, dat niet al te 5^van het rustieke karakter van de ftiaes'" verloren gaat, zou een der- "initiatief inderdaad zijn toe te Een molen zonder leven is geen - gt-yj an het feit, dat dit gebouw g enige tientallen jaren in al heid blijft staan, kost deze igheid nog een bom duiten toe. Mocht de molen in- restaurant ingericht kunnen »lses GEVR. z- 5 dgn pp Colignyla TE KOC -y*ma et e.u nog wel zodanig dat maar 7t A het karakter van deze reus .at, dan zou dat in ieder geval u .venen,dat de „Santhaes" althans lopig, voor Santpoort en. Velsen be ien blijft. En dat is toch ook wat 7Trd. Overigens prijkt de „Santhaes" ■•ïqneentelijke monumentenlijst. Dat n een bijzonderheid is bewijst Jc, yrfevHeit, dat meermalen hoge be- r.ers een kijkje kwamen nemen. Tij» ii het bezoek van de Sjah in Neder- kwam de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken van Perzië, Ali Hekmat, naar Santpoort om de i ..,es" in ogenschouw te nemen en 15 wam onlangs een Franse kardinaal >rt bezoekje afleggen, olenaar in ruste, de heer K. Boe- _>lp al van schooljongen af zijn de molen. Hij weet alles af van tp ijls zware, soms gemakkelijke, over het algemeen rusteloze mole- ibestaan. Ais er wind was moest zalen worden, dat stond vast. Elk ooort-Z-un» WONINC /rije bove: Hlaarlem, - /rije wor Brieven TANGE. TEVR. 7 en, „ONUs :onnige 3dm. de ■luur f of 4 t .'eisen, moest, vooral in het hoog den benut. Zelfs kwam het "de rustdag, de zondag, op .ïoest doorbrengen tesamen cht Jacob Kok. „We hebben dagen gestaan omdat er .zegt Boekei. En toen de in 1920 het bedrijf overnam n ook precies wat hem te Hij liet er een elektromotor waardoor hij minder afhan- ■ijn van het weer en de wind. motor werd alleen gebruikt inig wind was om te kunnen t paard en de wagen, waar- vader sinds jaar en dag de opgegaan, gingen ook de laan plaats daarvoor kwam het Op 6 november 1920 het jaar dus, waarin de heer Boekei de baas op de molen werd gingen de wieken er tijdens een harde wind vandoor. Als dolgeworden gierden ze door de lucht en het zou niet de eerste keer zijn, dat een molen op deze manier roemloos ten onder ging. Door de wrijving loopt het mechanisme warm en ten leste vliegt de molen in de brand, Slechts met inspanning van alle krachten kon de heer Boekei zijn bezit voor een dergelijke ramp besparen. Als hij toen met de tegen woordigheid van geest en het vak manschap had bezeten om de wieken om te kruien zouden velen van ons niet eens meer weten, dat op die plek ooit een molen had gestaan. De oorlogsjaren brachten ook veel on gewoons voor de molenaar mee. Velen, die zo gelukkig geweest waren hier of daar wat tarwe of rogge op de kop te tikken, vonden de weg naar Boekei, die er, ondanks de scherpe controle van de C.C.D., steeds maar weer in slaagde het koren tot meel te malen. Toen enige weken een dakdekker de molen van een nieuw jasje voorzag vond hij tussen het riet een briefje, dat nu een plaatsje gevonden heeft in de kast van de heer Boekei. Het is een z.g. accijns briefje, dat in vroeger tijd als geleide- biljet uitgeschreven werd. De letterlijke inhoud van het briefje, dat deels voorge drukt is, luidt als volgt: „Woensdag de 4e oktober 1854, ten half 12 ure des voormiddags ontvangen van jan Kors te Schooten eene som van zes en vijftig en een halve cent, weg. acc. in hoofds., opc. en zegel voor zeventig ponden rogge in eene zakken, gemerkt J. F. K. om te worden gemalen op den molen genaamd „De Zandhaaste Zantpoort Op woensdag 4 oktober ging dus ene Jan Kors uit Schoten naar Santpoort om daar een zakje meel te laten malen, maar daarvoor moest hij 56% cent accijns betalen. Zo n geleidebiljet was nu ook weer niet zo heel erg vreemd, want ook in de afgelopen oorlog probeerde de bezetter op deze manier oog te houden op de handel! Voorts verheugt de heer Boekei zich in het bezit van een koopacte waarin ver klaard wordt, dat de molen in 1885 voor 6.050,door J. van Brussel werd ver kocht aan de heer Vennik te Akersloot. De verkoop zou plaats gehad hebben in de „Weyman". Overigens, is het u opgevallen, dat in het geleidebriefje „Santhaes" werd ge schreven als „Zandhaas". Was dat on bekendheid van de ambtenaar of werd de naam van de molen inderdaad zo ge schreven? Meer papieren over de „Santhaes" heb ben wij tot nu toe niet kunnen achter halen. Een afdoend antwoord kunnen wij u dus helaas niet geven. Of de „Santhaes", nu hij in het bezit van de gemeente is gekomen, restaurant moet worden of niet, daar heeft Boekei geen mening over. Hij laat dat maar aan de vroede vaderen over en met of zon der restaurant: De „Santhaes blijft toch de Santhaes", P. Hoogland opent Patates-friteszaak Onder grote belangstelling is vrijdag j.l. de nieuwe patates-friteszaak van de heer P. Hoogland aan de Wüstelaan te Santpoort zuid geopend. Velen lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een bloemstuk, waardoor de nieuwe zaak in korte tijd meer geleek op een bloemen zaak dan op een patates-fritessalon. De heer Hoogland heeft zijn snackbar bijzonder kleurig en fleurig ingericht, het geen hem van de bezoekers veel com plimentjes opleverde. De winkel is voorzien van een zeer moderne frituur- oven en de heer Hoogland heeft het niet alleen bij de patates-frites gehouden maar kan de bezoeker ook warme worst, ballen gehakt, loempia's, bami- en nassi- ballen en fricandellen verschaffen. Mr de Groot benoemd tot president van Hof te Hollandia Tot president van het Hof van Justitie te Hollandia in Ned. Nieuw Guinea is bij K.B. benoemd mr. L. F. de Groot, thans hoofd van de sectie juridische za ken bij de staf van de territoriale be velhebber zd te Breda. De heer de Groot is de zoon van wijlen dokter de Groot, Als Frans de Groot is hij dan ook bij vele Santpoorters welbekend. Mr. de Groot deed in 1930 als zeven entwintig-jarige doctoraal examen in het Nederlands recht en deed een jaar later doctoraal examen in het Indisch recht te Batavia. Hij verbleef lange tijd in het voormalige Nederlands Indië en bekleed de diverse functies o.a. in Fort de Koek, in Medan, in Bandoeng en Batavia. In 1949 kwam mr. de Groot naar Ne derland, waar hij in 1951 in dienst kwam van de militaire juridische dienst. Later ging hij als luitenant-kolonel in de be- roepsdienst over. Waarschijnlijk vertrekt mr. de Groot in januari naar Hollandia. Ingezonden mededeling. Fanfarecorps Wilhelmina Dat ons concert in „De Weyman" op 26 november j.l. aldaar niet door kon gaan, vond zijn oorzaak in een onvoldoende medewerking van de eigenaar van „de Weyman". Wanneer er dus muziekliefhebbers voor niets bij deze zaal geweest zijn, weten zij dat de schuld niet bij „Wilhelmina" ligt, doch bij voornoemd persoon! Wij van onze kant hebben getracht zo veel mogelijk mensen te bereiken d.m.v. advertenties en stencils. Gelukkig echter kon ons concert toch doorgang vinden en nog wel in de nieuwe ontspanningszaal van het Prov. Zieken huis. Volgens het verslag in de krant werden de nummers goed uitgevoerd, zodat we toch nog op een geslaagd con cert terug kunnen zien. We hopen ech ter dat de muziekliefhebbers in het ver volg niet meer voor niets behoeven te komen. Namens „Wilhelmina" J. W. Meijer, sekr. In het gemeentelijke expositlelokaal aan de Heidestraat exposeert tot 23 decem ber Fotokring Velsen, ter gelegenheid van haar eerste lustrum. Fotokring Vel sen heeft zich in de vijf jaar van zijn bestaan een gedegen plaats in de Ne derlandse amateurfotografie verworven, getuige ook het succes, dat de leden dit jaar mochten boeken op de Bondswed strijd in Utrecht: 'n fikse tweede prijs in de B-klasse, de op een na hoogste klasse. Voor Fotokring Velsen een eer van gewicht. In vijf jaar tijd groeide de Fotokring van vijf tot bijna negentig leden. Initia tiefnemer tot stichting van een derge lijke vereniging was de heer G. J. Kwak kel, die ook van het begin af voorzitter der vereniging is geweest. Zaterdagmiddag j.l. werd de expositie in de Heidestraat geopend door de wet houder van culturele zaken ad interim, de heer C. P. J. Maas. Hij verklaarde trots te zijn op een vereniging, die in zo weinig jaren zo veel tot stand bracht voor de Velsenaren. Door het omdraaien van de sleutel in de deur van de ten toonstellingsruimte werd de expositie of ficieel voor geopend verklaard, In de gang van het gebouw hebben de honderdvijf en twintig foto's van de Vel senaren, die niet lid van de fotokring Velsen zijn, een eervol plaatsje gevon den. Opvallend is het peil van deze foto's, die een groot aantal mogelijkheden van dit modernste aller artistieke tech nieken tentoonspreiden. De eerste prijs in deze wedstrijd werd gewonnen door de heer H. Mantje met een originele foto van het monument op de kop van de Vissershaven. De tweede prijs ging naar mr. P. J. Zoomerdijk en de derde werd door de heer H. Bijlsma in de wacht gesleept. Onder degenen, die met hun inzending een eervolle vermelding ver wierven bevonden zich een tweetal Sant poortenaren, te weten mevrouw M. S. Boomhouwer Van Bavel, Olga van Götschlaan 15 en de heer G. van Rens- sen, Kerkerinklaan 45. In de zalen is prachtig werk te zien van de leden van Fotokring Velsen. Een bij zondere plaats op deze tentoonstelling werd ongetwijfeld ingenomen door de inzending van de heer van Heyst, na melijk een aantal „lappen" van circus foto's van een ongewone kwaliteit. De heer van Heyst verwierf dan ook op een tentoonstelling in Berlijn, die dit jaar werd gehouden, een eervolle prijs. Uiter aard is met deze onderstreping niets te kort gedaan aan de kwaliteit van de overige foto's. De tentoonstelling zelf is bepaald eenvoudig, maar zeer ordelijk en overzichtelijk van opzet. Voor de liefhebber is het een gang naar de Heide straat waard. De tentoonstelling is geopend tot en met 23 december en wel op de werk dagen van 19.30 tot 22.30 uur, op zater dag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 22.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. van de VeremqinQon Onder auspiciën van de commissie cul turele vorming lagere schooljeugd Velsen zal de voordrachtkunstenaar Albert Vo gel sprookjes van H. Chr. Andersen voordragen voor de Velser schooljeugd. Voor de Santpoortse jeugd treed de heer Vogel op in het Herv. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedelaan op vrijdag 23 de cember. Aanvang der voorstellingen 9.30 en 11.00 uur. De Kerstwijdingsavond van de afdeling Santpoort-Zuid van de Ned. Chr. Vrou wenbond is vastgesteld op maandag 19 december om 8 uur in het gebouw „De Toorts", Duinweg 34, Santpoort-zuid. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Het zal zaterdag 17 december a.s. 35 jaar geleden zijn, dat T.V.S. werd op- ingericht Santpoorts „Huis aan Huis" wijdde onlangs nog een uitgebreid artikel aan de groei en bloei, het wel en wee van deze vereniging, die een bijzondere plaats in de Santpoortse samenleving in neemt. Vanzelfsprekend zal dit jubileum op feestelijke wijze worden gevierd. De jaarlijkse feestavond is daarom verplaatst naar de datum van het jubileum, namelijk 17 december. Een keur van artisten zal op die dag in zaal Zomerlust een uitge breid programma ten beste geven. Ook zullen er enige T.V.S.-ers met eigen werk voor het voetlicht treden. Het be hoeft natuurlijk geen nader betoog, dat niet alleen allen leden welkom zijn, maar dat het bestuur op hen allen re kent. Alle T.V.S.-ers, tot zien in Zomer lust. Dinsdag 20 december organiseert de K.A.B. haar vierde klaverjas-wedstrijd in zaal Zomerlust aan de Hoofdstraat. Aanvang 20.00 uur. Er zijn als prijzen waardebonnen beschikbaar gesteld voor vlees, tulband en krentenbrood. Ook niet-leden zijn van harte welkom. Afgelopen zaterdag heeft een groep van vijf heren van de Chr. Gymnastiekver eniging „Fit" deelgenomen aan de Kring wedstrijden te Zaandam van de Kring IJmond-Zaanstreek van het K.N.C.G.V. Deze vijf heren hebben een mooi succes behaald door in hun klasse, groep heren 3e graad, de eerste prijs te behalen. De heer A. v. d. Werf was van deze groep weer no. één. Voorwaar een prachtige prestatie! De vierde percentage-wedstrijd van bridgeclub „de Kennemers" gaf het vol gende resultaat: Afdeling A: 1. mevr. Dekker-hr. van Amerongen 60.42 2. heren Soomers- Bijlsma 57.64 3. heren Andela-Boole 56.25 4. mevr. Spruyt-hr. Paats 55.56%; 5. fam. van elder 52.78%. Afdeling B: 1. heren Porck-van Rij 58.33%: 2. mevr. Nieuwenhof- hr. Va der 56.55 3. heren van der Wall-van Thiel 55.36%: 4. heren Top-Dirven 50.60%; 5. dames Kroone-Edeling 50.60%. Afdeling C.: 1. fam. Witmond 64.88%; 2. fam. Nederkoorn 58.33 3. dames Kühlman-van Amerongen 57.14 4. dames Sprang-Wareman 51.79%; 5, mevr. Smit-hr. Steinberg 48.21 In de totaalstand hebben nu de familie van Gelder (248.08%), de heren Boole- Andela (246.43%) en de fam. Dekker (243.37 een vrij grote voorsprong genomen, zodat de strijd voorlopig tus sen deze drie paren wordt uitgevochten. De Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer" zal op donderdag 22 december in de Herv. Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een uitvoering geven van Kerstliederen van Buxtehude, Henry Purcell, Wiesehahn en Fr. Schubert. Medewerking wordt verleend door het Kon. Mannenkoor „Kunst na Arbeid" uit Amsterdam. Als solistische medewerkers treden op Maria Suchèl, sopraan, Diet Kloos, alt, Jan Keesen (concertmeester van het concertgebouw-orkest), viool, Simon C. Jansen, orgel. Met medewer king van een jongenssopraan zullen be kende kerstlederen in „community-sin ging" worden uitgevoerd. De algehele leiding is in handen van de heer Willem Wiesehahn. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Sant poort. Voor de kerstviering van deze vereniging komen op dinsdag 20 dec. om 2 uur in „de Haven", Schipbroekenweg 6 de heer en mevr. Hinlopen-Nanninga met MANIFESTATIE Ik ben gelukkig met het initiatief dat de fotokring Velsen opbracht. Het initiatief om de Velsenaar, en wel in het bijzonder degene, die buiten verenigingsverband werkt, in de gelegenheid te stellen zijn werk uil te dragen. Want wat daar gebeurt in dat gebouwtje aan de Heidestraat is eigenlijk een manifestatie van de burgerzin van Fotokring Velsen. Hoe gemakke lijk is het niet om je op te sluiten in je eigen kringetje, lekker onder mekaar te blijven, en dan te zeg gen: laten de boeren maar dorsen, 't gaat ons goed genoeg zo. Na tuurlijk zit er ook wel wat eigen belang van de leden der Foto kring Velsen bij. Zij hopen uiter aard, dat degenen die door hun inzending blijk gaven van interes se in de fotografie, voorgoed ver strikt raken in de netten van de vereniging. Maar dat is de zaak van de Fotokring. Overigens, ik weet zo n beetje hoe het reilt en zeilt bij deze vereniging en ik kan u met een gerust hart vertellen, dat het met deze verstrikking nog al meevalt. Je raakt eerder ver ward in de strikken van de foto grafie zelf. Ik vind dat de fotokring met deze tentoonstelling voor de producten der „vacantiekieker"waartoe ik mezelf ook nog altijd kan rekenen, getoond heeft het waarachtig te menen met de Velsenaar. Ze wil len hem interesseren in ja, waarin eigenlijkIn een hobby, die je bevrediging kan brengen? In een hobby, die je altijd, maar dan ook altijd kunt beoefenen? Zelfs al ga je niet met je toestel op zak de straat op. Ik kan u op gezag van bevoegden vertellen, dat het fotograferen evenals elk artistiek medium een wereld doet opengaan. Een wereld van licht en schaduw, van beweging en lijn en in de laatste jaren van kleur. Opvallend was echter, dat deze tentoonstelling weinig specimen der kleurfotografie be vatte. De fotografie speelt zich hoofdzakelijk nog in zwart-wit af. Vele van deze amateurs blijven volharden in het zwart-wit, waar bij de kleureffecten oppervlak kig gezien worden uitgescha keld en waar licht en donker de boventoon blijven voeren. Honderdvijfentwintig V elsenaren hadden hun kunstproducten naar de Heidestraat gebracht. Mocht hun inzending niet resulteren in een tastbare prijs dan hebben zij in ieder geval dit gewonnen, dat zij kennis hebben kunnen maken met een vereniging waar Velsen trots op kan zijn, omdat het een kring is, die belangstelling heeft voor de mens en niet alleen voor zichzelf. Poortwachter. hun adventslezing „van Nazareth naar Bethlehem". Het wordt een bijzondere middag met muzikale omlijsting, kleurendia's, projec- tie's en gedichten. Ook het koor, o.l.v. mevr. Q. Mechanicus laat zich horen. Men verwacht een grote opkomst. In troductie is toegestaan. Sinterklaas vierde op 6 december zijn verjaardag in de Dojo van de Sant poortse Judo-Ver. „Dschen-Dui" (het geen „Sprankelende kracht" betekent) samen met de leden en diverse ouders. Het hoogtepunt der viering waren de graduaties, die de goede bisschop bij deze gelegenheid uitdeelde. Immers deze graduaties waren verdiend na maandenlange intensieve training en eisten een perfecte uitvoering van diverse worpen. Aan het vallen werd buiten gewone aandacht besteed. Flitsend en sierlijk werd deze valtechniek aan het publiek getoond, dat gefascineerd iedere beweging op de mat volgde. Het zelfvertrouwen, waarmee physiek minder bedeelde Judoka's het tegen hun tegenstanders opnamen, was frappant. In een korte sketch wist een vrouwe lijke Judoka haar belager met een na tuurlijke vlotheid op de mat te krijgen, wat een welverdiend applaus opleverde. Hieruit bleek, hoe geschikt deze sport is voor jongens en meisjes. Behalve de ontspanning, welke zij biedt, bezit zij ook een psychologische en praktische waarde. Gewezen werd op het feit, dat het doel is de tegenstander uit te scha kelen, maar nooit opzettelijk letsel toe te brengen. De heer Gecks, die met onvermoeide energie de vereniging leidt, wist mede te delen, dat het in de bedoeling ligt nog een derde oefenavond toe te voegen aan de reeds bestaande twee avonden, daar de club voortdurend groeit. Deze belangstelling is verheugend, daar ze be wijst, hoezeer de jeugd, maar ook de oudere mens deze sport weet te waar deren. De trainingsavonden zijn dinsdag en donderdagavond van 6 uur 30 tot 10 uur in het Hervormd Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan. Het bestuur verstrekt gaarne inlichtingen aan belangstellenden. De Gron.-Drentse Vereniging alhier hield vrijdagavond in het Herv. Jeugd- gebouw haar jaarlijkse algemene verga dering van leden. Uit de gebruikelijke verslagen van de secretaris en penning meester bleek, dat de vereniging zich nog steeds in een groeiende belangstelling mag verheugen, ook wat het toneel be treft. De periodiek aftredende bestuurs leden werden met algemene stemmen weer herkozen, terwijl bij een daarover gehouden stemming tot het bestuur der vereniging werden toegevoegd twee nieu we leden, t.w. de heren Smit en Waar- sing. Er werd besloten op zaterdagavond vóór de kerstdagen een Martini avond te geven met een kerstbal na, uit sluitend toegankelijk voor leden van de vereniging. Dit wordt dus een zuiver besloten avond, te houden in de zaal van Hotel Kraak, aan het Marktplein. Voor een goede „band" zal worden ge zorgd en voorts voor diverse andere attraktieve onderdelen welke bij een dergelijke avond steeds goed bevallen. Twee Santpoorter knaapjes werden door de politie op heterdaad betrapt bij het gooien van stenen naar pas serende wielrijders. Ze werden per politieauto naar het hoofdbureau ge bracht waar zij in de gelegenheid werden gesteld enige tijd over hun zonden na te denken. Zaterdagmiddag zijn op het kruispunt HoofdstraatParallelweg van Rijks weg 9 een bromfietser en een fietser met de sturen van hun resp. voer tuigen in elkaar gekomen en toen gevallen. De bromfietser had schaaf wonden en een gebroken rechterpink opgelopen en beide voertuigen liepen schade op. Op de Jan Gijzenvaart is zondag een bromfietser tijdens het „rondenvan de hoek met zijn voertuig geslipt doordat hij in aanraking kwam met een iets boven het weegdek uitste kend putdeksel. De berijder en de duo-passagier liepen verwondingen aan hun hand op en beschadigden hun kleding. Indien het bij de Kroon ingediende voorstel tot verhoging van het maxi mum aantal vergunningen voor de verkoop van sterke drank tot 55, wordt ingewilligd zullen per 1 januari 1961 vijf vergunningen beschikbaar komen. Voor Santpoort betekent dit, dat er dan in totaal plaats is voor negen vergunningen. Belangstellenden worden er, namens het gemeentebestuur van Velsen, op attent gemaakt, dat het rijtijdenbesluit met ingang van 1 januari is herzien. Als gevolg van die herziening wordt het huidige werkboekje, dat tot die datum aan het Hoofdbureau van Po litie wordt afgegeven, vervangen door een werkmap. Bedoelde werkmap, welke dus met ingang van 1 januari vereist is, moet aan de derde afdeling der gemeentesecretarie worden aange vraagd. Bij de aanvraag van een zo danige werkmap, welke reeds thans kan worden gedaan, moet een wel gelijkende pasfoto van de aanvrager worden overgelegd en de kosten van de uit te reiken werkmap bedragen 2,85. PKEDSKBEUKTEÏ1 HERVORMDE DORPSKERK: 10 uur: ds. P. Brakman, Naarden. 19 uur: ds. J. G. Remijn. Adventszang. SANTPOORT-ZUID: 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard. GEREF. KERK 10 uur en 5 uur: ds M. W. J. C. de Kluis. CHR. GER. KERK: v.m. 10 uur: ds. J. J. Rebel: n.m. 4 uur: ds. J. C. Maris. DOOPSGEZ. EN REMONSTR. GEM.: 10.30 uur: Ds. P. J. van Schayck. EVANGEL. LUTH. GEM.: 9.35 uur: ds. J. A. Roskam VER. VRIJZ. HERV. (IJmuiden-Oost): 10.30 uur: mej. ds. C. P. Thomson van Utrecht. Jehova Getuigen, Wachttoren Studie. Diensten zondag van 78 uur in het Cultureel gebouw IJmuiden. Jehova'Getuigen: Dinsdag van 89 uur Kweekerslaan 7 en Rijksweg 331. zondags 10 uur Dienst. ZOriDflDSDIEnSTEn DOKTOREN: Dr. D. Mansholt, Vinken- baan, tel. 8320. APOTHEEK: Santpoortse Apotheek, Bloemend.straatweg 145, tel. 8249. Witte Kruis: Zr. Lammerts, Curagao- straat 19b, tel. 8756. R.K. KERK Santpoort Zondag a.s. H. Missen om 7 uur, 8.15, 9.30 (Hoog mis) en 11.30 uur.

Weekblad Huis aan Huis | 1960 | | pagina 1