NET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK 1 FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. HOOFDSTUK I. Het kleine stoombootje, dat voorzichtig, Is was het van porcelein, aan de landings brug van Vlieland werd vastgemaakt, wieg- e 'op de golven. Het scheen zich te verbeel- Ien, dat zijn uiterlijk en vormen op de toe- chouwers indruk zouden maken. Aan iedere zijde van den voorsteven irijkte, bijna uitgewischt door de zoute gol- ien, welke er ontelbare jaren tegen gebeukt jadden, de naam: „Bonus". Het bootje zag er oud en verwaarloosd it, terwijl het daar tegen de landingsbrug anste als een hupsch bakvischje, dat zich i een nauwsluitend badcostuum in het anovergoten strand van het eilandje wen- elde. De Bonus was een van die bootjes, met en zoogenaamd promenadedek, welke men den loop der jaren had afgedankt voor en grooten overtocht van het vasteland, len durfde de rijke en elegante badgasten iet meer aan deze kleine, primitieve vaar- ïigjes toe te vertrouwen en nu dienden ze [leen nog, om het verkeer tusschen Texel li Vlieland te onderhouden. Het waren hoofdzakelijk visschers en boe envrouwen met hun roode armen en fris- che gezichten, die met de Bonus oversta- en, om hun producten aan den overkant i de hotels en pensions te verkoopen. Maar ook zag men dikwijls een bejaard lan in stemmig zwarte kleeding over de erschansing leunen. Die man was dominee Mulder van den lurg, die dikwijls met de Bonus van Texel ïaar Vlieland ging om een stervende zijn Eaatste oogenblikken te verlichten, of een noeder met haar pasgeborene geluk te Venschen. Vlieland zelf kende de weelde van een igen dominee niet, slechts een oud, ver waarloosd kerkje, waarin de diensten wer en gehouden, kon men reeds dadelijk bij ankomst tusschen de duinen ontdekken. Bovendien kon men ook herhaaldelijk ^Klram Treslong, den veldwachter, op het aantreffen, wanneer hij een mee- fringsverschil tusschen de Vlielandbewoners oplossing moest brengen, of wanneer er een vreemdeling een strafbare hande- was gepleegd. 1 Maar dat laatste kon men gerust tot de jeldzaamheden rekenen, want Vlieland jluferd zelfs in het drukke seizoen niet met hjjrreemdelingen overladen. Slechts enkelen, .Hfflie de eenzaamheid en de rust van het Eilandje verkozen boven de mondaine- jlrukte van de groote badplaatsen, kon men rinden in het Noordelijkste deel, waar zich eenige dorpje van het eiland bevindt. I Oost-Vlieland bezit een heerlijk strand, iet overdadig groot, maar ruimschoots vol- oende voor de weinige badgasten. Er bleef elfs nog ruimte over voor een klein hotel n een paar pensions. Over het algemeen echter beschouwde J ïen Vlieland als de badplaats der minder Zelden zag men een figuur, die "nen eerder in Scheveningen zou hebben ezocht. Ondanks de circa duizend bezoekers per aar, bleef Vlieland een droomerig, bijna «rgeten eilandje, voornamelijk in het zui- lelijk deel, waar de betooverende èn idylli- che plekjes voor het grijpen zijn waar nen niets hoort dan het eeuwige ruischen ran de zee, het gekrijsch van de meeuwen, ie tusschen de duinen in het hooge helm- ras hun nesten hadden gebouwd en onge- ;1 toord kpnden broeden. Op een dezer dagen konden de weinige nenschen, die loom en traag op de aan- tomst A'an de Bonus wachtten, een man ien op het dek, die onmiddellijk hun Mfcieuwsgierigheid en opmerkzaamheid trok. lakeien namen hem met een vriendelijke overschilligheid op, anderen haalden met en soort van minachting hun breede schou- r™ Iers op. "lc Weliswaar was het niets bijzonders als er ip Vlieland een vreemde met de Bonus ar- :c! iveerde, maar toch waren er altijd belang- tellenden, die een nieuweling als een ver dwaald schaap naar hun pension wilden okken. De werkelijk gegoede vreemdelin- ir'i en kwamen echter niet met de oude, half va ergane Bonus, maar maakten gebruik van r® e moderne stoombooten, welke den dienst usschen Texel, Vlieland en het vasteland inderhouden. (Wordt vervolgd.) Kunst d fanfarecorps Ons Genoegen "j Het fanfaregezelschap Ons Genoegen, dat lijl laterdagavond een uitvoering gaf. geniet de ht foordeelen van zijn jeugdigen leeftijd en van -aj en muzikale directie die de uiterste correct- neid nastreeft. De dirigent Adr. Nieman had l r blijkbaar alles op gezet om een zuivere ;ie itemming te bereiken en een goede verhou ding van de partijen tot stand te brengen. En oo kon hij demonstreeren hoe met een be- I rekkelijk klein fanfareorkest een aangenaam tlinkende muziek kan gemaakt worden. De mgelklank van het corps is ongeforceerd en leheerscht op gezonde wijze de discant; de lescheidenheid van de sopraan-saxophoon, lie hier niet als voortdurende noodhulp voor zwakke bugelpartij wordt misbruikt, is zeer te prijzen. Het kleine koper mocht nog u|wel wat kernachtiger wezen, maar op de zui- jverheid valt niets af te dingen. Onder de op- perkelijke elementen mogen wij voorzeker 'ook de solo-bariton citeeren. die zich o.m. 'zeer muzikaal onderscheidde met Wagner's lied aan de Avondster. Als samenspel was de ouverture Les Sal- Htirabanques van Ganne bijzonder goed; Nie mann hield het geheel in een strak rhythme, dat er een pittig karakter aan gaf. Een fan tasie op Gounod's Faust, door Adr. Niemann - samengesteld, stelde tamelijk hooge eischen, 3wat betreft stemming (de introductie bijv.), techniek en klankevenwicht Grootendeels werden deze moeilijkheden overwonnen. Een eenvoudig genrestukje als Doornroosjes Bruidvaart van Rode werd zeer beschaafd verklankt. Op dergelijke grondslagen van samenspel kan Ons Genoegen veilig voortbouwen. Medewerking werd verleend door het solo- 'amannenkwartet Orpheus, dir. Nico de Zwa- '5 ger. Het ensemble klonk doorgaans heel goed, alleen werd het minder wanneer de tenor zijn feluid te veel uitzette, wat ook aan de soort muziek te wijten was. De bariton van het fkwartet wist zich bijzonder te onderscheiden. JOS DE KLERK. Schilderijen van Jan Larij Tentoonstelling in Kunsthandel De Bois Sedert enkele jaren behoort Jan Larij tot de Haarlemsche schildersgemeenschap. Hij is lid van „Kunst Zij Ons Doel" en men heeft dan ook reeds eenige malen gelegenheid ge had een werkstuk van zijn hand op de ten toonstellingen van het teekencollege in oogenschouw te nemen. Jan Larij is Dordte- naar van geboorte. Hij werkte voornamelijk in Zuid-Holland en Zeeland, schilderde vooral veel in de omgeving van zijn gehoortestad en trok naar Nederlandsch-Indië, waar hij tal van jaren verbleef en zijn artistieken arbeid voortzette in West-, Midden- en Oost-Java. Daarna keerde hij met vele ervaringen naar het moederland terug waar hij zich ten slotte in onze stad vestigde. Het schilderen en teekenen zit de familie Larij in het bloed: vader was een verdienste lijk teekenaar en hij is een neef van den be kenden Dordtschen schilder Roland Larij. Dit ter introductie van een bekwaam kun stenaar. die voor de eerste maal in onze stad met een aanzienlijk aantal schilderijen voor den dag komt. Larij is een even zorgvuldig waarnemer als nauwgezet en gevoelig weergever. Op deze tentoonstelling leert men hem hoofdzakelijk als landschapschilder kennen. Zijn onderwer pen vindt hij in de intimiteit van het bosch. op het wijde veld of in de eenzaamheid van duinen, zee en strand. Het zijn eenvoudige natuurtafereelen, zooals men dagelijks om zich heen ziet, maar waarin men bij aandach tige beschouwing gewaar wordt, dat deze kunstenaar minstens tienmaal vertrouwelijker met de natuur leeft dan de meesten onzer. Larij schildert bij voorkeur het landschap in den nazomer. Het atmosferische licht van den naderenden herfst brengt dan reeds een warmen samenklank in de kleuren, die ook voller en rijper geworden zijn. Op verscheidene schilderijen, zooals het groote doek met het weiland op Walcheren en het idyllische kijkje op een zomcrweide, is het zonnige veld met zijn boerderijen, boo- men ep koeien opgenomen in het milde, neve lige licht. Een weide in den avond stemt tot mijmeren en een curieuze tegenstellinng met dit droo- merige werkje schept de pittige visie van de felblauwe Vechtplassen op een klaren pch- tend. Aan deze landelijke stemmingskunst ziet men dat onze bereisde Roel ondanks zijn jagenlange afwezigheid in zijn hart een echte Hollander gebleven is. Aan den zeekant schilderde hij de zilver grijze duindoorns met het strakke strand aan den duinenvoet en de kalme, zomersche zee in de verte, waarin hier en daar een lichte schuimrand zich afteekent. Op een ander zee gezicht wordt de blik langs een golfbreker meegenomen naar het verschiet met een paar zeilscheepjes, die dwalen door de zilt'e sfeer. Zoo weet deze fijne kunst, die in den kunst handel van den heer De Bois volkomen op haar plaats is, door haar visueele gevoelig heid den bezoekers voortdurend te boeien. JAN D. VOSKUIL. Door Inspanning Uitspanning „Zie, hier ben ik Anna van GoghKaulbach, de bekende romancière, heeft indertijd eenige tooneel- spelen geschreven, waarvan „Eigen Haard" en „Fortuna" een niet gering succes had den. In één adem kan „Zie, hier ben ik", worden genoemd, dat de tooneelvereeniging „Door Inspanning Uitspanning" gister avond in den Stadsschouwburg opvoerde. „Zie, hier ben ik", was het devies van dominee Van Reuven, de dienende figuur die reeds zes jaar voordat het doek open gaat, gestorven is. Zijn zoon, de abstracte geleerde Albert, heeft die woorden ont houden en als het leven hem eenmaal voor een moeilijke beslissing plaatst, maakt hij dat devies tot het zijne. Dat is, wanneer hij aan een meisje, dat een kind ver wacht, kan aanbieden, zich tot vader op te werpen, min of meer ten koste van zijn carrière. Hij heeft ook het recht, die woor den uit te spreken, als na enkele jaren, wanneer hij innig veel van die vrouw is gaan houden, zij inziet dat haar huwelijk een vergissing is geweest en met een ander zijn huis verlaat. Dan geeft de zin spreuk Albert de kracht, te weten dat hij indertijd het eenig juiste heeft gedaan en dat hij ook nu zichzelf moet blijven. De vrouw die gaat en het afleiding gevende werk dat hem blijft vinden een man, die kan zeggen „Zie, hier ben ik". De ontwikkeling van het tooneel is ge durende het laatste decennium zoo snel gegaan, dat dit werk reeds nu verouderd aandoet. Niettemin zijn de sterke proble matiek en de forsche karakterteekening van de hoofdfiguur nog alleszins te genieten. Zij het dan ook, dat een weinig gedragen vertooning Zondag de kracht van het drama eenigszins verzwakte. Een sterke voorstelling kunnen we dit niet noemen, wanneer we denken aan de beste prestaties van D.I.U. in de laatste jaren. De regisseur het programma vermeldt zijn naam niet heeft verzuimd het accent te leggen op het sociale pro bleem. hetwelk het spel toch zeker be vat. Ook heeft hij iets monotoons laten sluinen in de twee laatste bedrijven, die zonder dat een levendige climax zouden vertoonen. Individueele prestaties bleven er desondanks te bewonderen. Jan van Dam speelde den jongen ge leerde met begrip; dit is geen rol met dynamiek en daarom voldeed begrip al leen. Jo de VosJacobs had het moei lijker als het jonge, tweemaal voor harde beslissingen staande vrouwtje Adrie; met een zeer natuurlijk temperament blies zij deze figuur leven in. Waar het drama diepte kreeg, was dat aan mevrouw De Vos te danken. Gré van DamCornet. Bep Windt. Piet Wouda en Jan Zwart Jr.. vervulden, dikwijls met gevoel en altüd consiëntieus. de belangrijkste andere roTlen. M. SYBR. KOOPS. GEVONDEN VOORWERPEN. Beurs (dames), F. de Wit, Kruistochtstraat 25; boekje (lees). 'J Kntpmeijer, Olmenstraat 82, ceintuur (zwart), G. Zwarter. Rozenprieelstraa' 86 B; étui met bril. H. Olderson. Reijer Anslo- straat 52: handschoen (rood nappa), J. H. Spek. 2e Theemsstraat 48: hond. J. Smit. v. Nesstraat 14: handschoen (beige nappa). Smedestraat 9 hondenketting: Bur. v. Pol.; schoenen (lage zw. heer en), P. J. Pannekeet. Schrevellusstraat 70: sleutel, jasbeschermer, ketting (hond), Smede straat 9, Bur. van Pol.; manden (turf), p. Broek man, Tafelbergstraat 20: manteltje (kinder), Sme destraat 9, Bur. van Pol.; Netje (10 tennisballen W. de Rooy. Gaelstraat 1; riem, G. Schellekens. Oranjeplein 32; portemonnaie met inhoud, J. v. Boekei. Wouwerman straat 89: portemonnaie (kin- der). J. Ebeli, Nassaulaan 44; pyp. J. Klerk, Merk manstraat 14: Vervoervergunning no. 3762, Sme destraat 9, Bur. van Pol.; wiel. (auto m. band). B. Krom. Hagestraat 9; zakmes, K. Zaalberg, Zaanenlaan 26. LAATSTE NIEUWS ,,Dai Nippon", officieele naam van groot-Japansclie rijk TOKIO, 4 Mei (D.N.B.) ..Dai Nippon" (Groot-Japan) is de officieele Japansche be naming voor het Groot-Japansche rijk. Aldus de woordvoerder van de regeering. Deze mededeeling werd verstrekt in verband met berichten uit Batavia, volgens welke de Indo nesische bevolking voortaan het woord Japan niet meer mag gebruiken. Men is in politieke kringen te Tokio van meening, dat deze be naming hoofdzakelijk bedoeld zou zijn voor het spraakgebruik in Oost-Azlë. Begrafenis slachtoffers van luchtaanval op Parijs PARUS 4 Mei (D. N. B.) De bijzetting van een deel der slachtoffers van den Britschen luchtaanval op Parijs van 29 April is voltrokken in de het zwaarst getroffen voorstad in aanwe zigheid van den Aartsbisschop van Parijs, Kardi naal Suhard. en vertegenwoordigers der overheid De overige slachtoffers zullen vandaag gemeen schappelijk bijgezet worden. Maarschalk Pétain heeft den minister van arbeid, Lagardelle, belast met zijn vertegenwoordiging, terwijl admiraal Platon den chef der regeering, Laval zal verte genwoordigen. Standpunt van V.S. tegenover de Gaulle Vichy niet geheel losgelaten GENèVE, 2 Mei (D.N.B.) Naar uit Washington vernomen wordt, heeft de leider van de Gaullisten-delegatie aldaar, Tixier, een langdurig onderhoud met Cordell Huil gehad. In gezaghebbende kringen werd verklaard, dat de Ver. Staten De Gaulle beschouwen als symbool van den militairen tegenstand van Frankrijk tegen de As, doch niet als hoofd eener Fransche regeering. De Ver. Staten willen echter met de Gaullistische autoritei ten samenwerken en hen steunen, overal waar deze feitelijke heerschappij over Fransch gebied uitoefenen. In dit verband werd opge merkt, dat troepen der Ver. Staten in Nieuw- Caledonië geland zijn om met de Gaullisten aan de verdediging van dit eiland mee te werken. Den Gaullisten zijn ook leveranties op grond van de leen- en pachtwet toege zonden. Tegelijkertijd wordt echter toegegeven, dat er geen teekenen zijn dat het Fransche volk het tot een duidelijke breuk met Vichy wil laten komen en alleen met het comité te Lon den te maken wil hebben. MAX SCHMELING WEER IN DEN RING? Het is niet onmogelijk zoo lezen wij in „De Bokssport", dat eerlang Max Schmeling weer in een wedstrijd zal uitkomen. Dat zal dan zijn om den Europeeschen zwaargewicht- titel en zijn tegenstander wordt waarschijn lijk zijn landgenoot Heuser. Schmeling wordt dit jaar 37, doch Heuser is slechts enkele jaren jonger. SCHOLIEREN KRIJGEN VRIJ VOOR JEUGDHERBERGCOLLECTE. De Secretaris-generaal van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming .heeft goed gevonden, dat aan scholieren die als collectanten deelnemen aan de collecte, welke 9 Mei a.s. gehouden wordt ten bate van het jeugdherbergwerk, op dien dag VTij gegeven wordt van school. Zij moeten echter een bewijs kunnen overleggen, dat zij inderdaad aan deze inzameling deelge nomen hebben. KENNEMER LYCEUM. Aan het Kennemer Lyceum zijn geslaagd voor H.B.S.-A: de dames I. Beekman, E. Busé. R. Gessner. L. van Ginkel, J. Houtman, A. Huyver. B. Komin, A. Rechsteiner. M. Rei- nalda, M. Vermaat, P. Waller, I. de Winter en de heeren: H. Combé, W. Hecker, F. Heine- ken, K. Reinalda, C. de Vries, S. v. Zonne veld. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Mei 1942. Bevallen 30 April: C. ImanseRaar d., 1 Mei C. J. AldersGroot z., 2 Mei E. J. LuijsterburgNieuwenhuizen d., J. M. Prenende Kruijff z., J. BakkerKriete- meijer z. C. van der VechtKroezen d., D. H. MeegdesKortz z„ C. J. Veekens Dekker d., 3 Mei C. Hoogendoornvan Dongen z., G. P. van BemmelTip z., A. van GuldenerBeek d., 4 Mei D. J. de WitKok d., E. van KeulenDekker z. Overleden: 1 Mei C. H. Driessen, 63 j., Westerhoutstraat; J. J. Booda, 81 j., Jans straat; C. M. P. van der Aar. 19 j., Kam perlaan; H. Oudhoff, 94 j., Ripperdapark; 2 Mei M. VallenduukWillemse, 63 j., Oranjestraat; 3 Mei F. van Brussel, 19 j., Begijnhof. Ondertrouwd: 2 Mei: J. Dalmeijer en M. J. Heek; 4 Mei J. Hartman en L. E. Berends M. van Pelt en A. H. M. O. de Rooij. HEEMSTEDE SCHAAP IN DE WEIDE GESLACHT Bij de politie te Heemstede is kennis ge geven van diefstal van een schaap, dat zich in de weide van het H. B.C.-terrein aan den Heerenweg bevond. Ter plaatse is een onderzoek ingesteld en bloedsporen wezen uit. dat het dier daar ter plaatse is ge slacht. In een sloot bij het terrein werd een uk met huid en ingewanden gevonden. De politie stelt een onderzoek in. ZANDVOORT GEDENKSTEEN WIJLEN J. BEECKMAN Naar ons werd medegedeeld "neef: zich een comité gevormd op initiatief van den heer W. Paap. o-m een gedenksteen te plaatsen op het graf van den oud-burge meester van Zandvoort, den heer J. Beeok- i. Ten raad-huize heeft een oprichtings vergadering plaats gevonden, waarbij bur gemeester van Alp-hen zich gaarne bereid verklaarde het eere-voorzitterschap op zich te nemen. Voorzitter van het comité is de heer F. Zwaan, oud-wethouder van Zand voort, secretaris de heer H. Volger, hoofd rnn school D en penningmeester Jhr. J. Speelman, gemeente-ontvanger. Er is toestemming verleend om onder de bevolking een lijstcollecte te houden, waar mede de leden van diverse vereenigingen zich belasten. Ook is het mogelijk om bij dragen te storten op girorekening van den gemeente-ontvanger (no. 202387) of giro nummer 27S940 ten name van den heer W. Paap, ond^r vermelding „Bijdrage gedenk steen". Volksstemming in Zwitserland Reorganisatie Nat. Raad verworpen BERN, 3 Mei (D.N.B.) De door den „Lan- desring" van de onafhankelijke» voorgestelde volksstemming betreffende de reorganisatie van den Nationalen Raad, waarover het Zwit- sersche volk op 2 en 3 Mei gestemd heeft, is met 408.546 stemmen tegen 219.403 stemmen voor en door 21V2 afwijzende kantons tegen een half kanton, dat vóór was, verworpen. De opkomst der kiezers bedroeg rond 50°/o en bleef daarmede vrij ver beneden de ge bruikelijke opkomst. De voorgestelde grond wetswijziging had o.m. ten doel het aantal leden van den Nationalen Raad te verminde ren van 187 tot 142 leden. Wanneer de volks stemming anders zou zijn afgeloopen. zou dit beteekend hebben, dat de tegenwoordige Na tionale Raad had moeten worden ontbonden en dat tevens nieuwe verkiezingen hadden moeten worden gehouden voor den thans fungeerenden Bondsraad. Alle historische par tijen hebben de kiezers tijdens een buitenge woon fel gevoerde campagne verwerping van de voorstellen aanbevolen. Verkoopprijzen van liuizen en bouwterreinen Voortaan toestemming voor overdracht uoodig 's-GRAVENHAGE, 4 Mei. In het Ver ordeningenblad van 4 Mei 1942 is een besluit afgekondigd, waarbij de maximale verkoop prijs van bouwterreinen en huizen wordt ge regeld. Bij de berekening van deze prijzen wordt voor ongebouwde goederen de prijs van 9 Mei 1940 en voor huizen de gekapitaliseerde netto opbrengst als basis genomen. Bij deze kapi talisatie geldt een rente van 4 pet. Daar dit percentage lager ligt dan op 9 Mei 1940 ge bruikelijk was, is tevens bereikt, dat de maxi mumprijzen worden aangepast aan de sinds dien ingetreden waardestijging voor huizen, zoodat aan een normalen handel weinig be lemmering in den weg wordt gelegd. Voor de overdracht zal voortaan de toestemming van het locale prijzenbureau voor onroerende za ken vereischt zijn. dat voor de aanvraag formulieren zal verstrekken." Men is verplicht de aanvraag via een notaris bij het prijzen bureau in te dienen. In gevallen, waarin een hypotheek hooger is, dan de gekapitaliseerde opbrengst, kan het prijzenbureau den ver koopprijs gelijk stellen aan de op dit goed drukkende schuld, eventueel vermeerderd met de achterstallige rente en kosten. Overeenkomsten, die kennelijk gesloten zijn om de werking van dit besluit teniet te doen, maken de overdracht nietig. Deze bepaling heeft tot strekking ongeoorloofde handelingen, zooals het betalen van geld „onder de tafel door", het oprichten van een speciale n.v., waarvan de aandeelen worden verkocht, het verkoopen van vruchtgebruik e.d., in ge- strengen vorm tegen te gaan. In prijspolitiek opzicht mag men dit besluit als een sluitstuk beschouwen van het tot dus ver gevoerde beleid op het gebied der onroe rende goederen. Er wordt thans een einde ge maakt aan prijzen, die vaak geen redelijk ren dement voor de koopers meer inhielden. Het besluit regelt ook de prijzen te betalen op openbare verkoopingen. alsmede de scha deloosstellingen bij onteigening en vordering. In het eerste geval stelt het prijzenbureau te voren den maximaal te betalen prijs vast. In het tweede geval geschiedt dit door den secre taris-generaal van het departement van bin- nnenlandsche zaken. Ingeval op veilingen meerdere gegadigden het maximum of meer bieden, zal volgens een in het uitvoeringsbe sluit opgenomen regeling worden gegund; aan bijzondere belanghebbenden kan voorrang worden verleend. Een vlotte en soepele afdoening van de verzoekschriften door de prijzenbureaux is zooveel mogelijk gewaarborgd. De beslissin gen der prijzenbureaux zullen binnen 2 weken worden gegeven, zoodat de handel zoo weinig mogelijk hinder zal ondervinden. Het besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Binnenlandsche zaken, van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van Financiën en van Justitie en van den secretaris-generaal voor bijzondere economi sche aangelegenheden zal heeten Vervreem- dlngsbesluit niet-landbouwgronden 1942. Nederlandsche Kultuurkamer Verordening over het gebruik van schuilnamen 's-GRAVENHAGE. 4 Mei. Het veror deningenblad der Nederlandsche Kultuur kamer beval een verordening van 'den president,, waarbij het voeren van een schuilnaam wordt afhankelijk gesteld van ctóens toestemming. De toestemming kan worden geweigerd: a. indien het een buitenlamdschen of een bui tenia ndsch klinkenden naam betreft; b. indien een schuilnaam tot verwarring aanleiding kan geven: c. indien de schuilnaam niet vereenig- baar is met de eer van het beroep of den stand; d. indien geen noodzaak tot het voeren van een schuilnaam of van meer dan één schuilnaam aanwezig wordt geacht. Zij, diie werkzaam zii-n op het door de taak der Nederlandsche Kultuurkamer bestreken gebied en een schuilnaam wen- schen te voeren, dienen derhalve onver wijld een verzoek om toestemming aan den president te richten. Dit verzoek moet voorts bevatten: ge boortedatum, opgave van het tijdstip, sedert hetwelk de schuilnaam wordt ge voerd, alsmede aanduiding van de werk zaamheden, bij de uitoefening waarvan de schuilnaam wordt gebruikt. Eventueel dient tevens aangegeven te worden, op welk gebied van de Nederlandsche kui tuurkamer de aanvrager nog onder zijn burgerlijken naam werkzaam is. Degenen, dlie op den dag der afkondiging der verordening een schuilnaam voeren, kunnen dezen blijven voeren, totdat op het verzoek om toestemming zal zijn beslist. Overtreding van deze verordening kan worden bestraft met een boete van ten hoogste 1.000, NIEUWE BURGEMEESTER. 's-GRAVENHAGE, 4 Mei. Het Rijks commissariaat deelt mede: De Rijkscommis saris voor de bezette Nederlandsche gebie den heeft op grond van par. 3 van zijn ver ordening no. 108-40 (vierde verordening betreffende bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) den kapitein B. D. van der Werf te Egmond. op het oogenblik volontair ter gemeente-secretarie te Zaandam, be noemd tot burgemeester van Bergh. 40Ö€ STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE EERSTE LIJST Trekking van 4 Mei. 5000 No. 7701. 2000 No. 16967. 1500 No. 9090, 15506. 1000 No. 4509, 14122. 400 No. 1128. 200 No. 20686. 100 No. 1589, 4485, 15888, 16806, 21453. PRIJZEN VAN ƒ65 1016 1122 1222 1260 1267 1299 1303 1316 1363 1377 1389 1406 1415 1419 1431 1436 1472 15 1518 1519 1523 1531 1603 1616 1653 1677 1701 1757 1804 1888 1948 1986 1991 1992 1995 2038 2094 2117 2153 2179 2207 2215 2249 2251 2273 2335 2395 2402 2464 2481 2485 2503 2509 2641 2672 2726 2735 2794 2884 2886 2910 2927 2962 2975 3030 3053 3068 3070 3072 3084 3085 3103 3125 3217 3254 3261 3262 3303 3334 3370 3395 3397 3422 3446 3462 3532 3540 3547 3554 3617 3634 3649 3652 3687 3717 3723 3729 3763 3809 3829 3892 3968 3976 4049 4054 4099 4107 4184 4198 4279 4287 4316 4329 4438 4461 4480 4517 4576 4588 4640 4673 4706 4768 4786 4789 4805 4837 4903 4935 4962 4985 4998 5043 5045 5064 5109 5180 5227 5229 5248 5257 5314 5323 5326 5412 5430 5496 5510 5584 5600 5623 5627 5631 5683 5698 5758 5766 5772 5786 5798 5801 5844 5919 5926 5931 5965 6120 6155 6230 6239 6295 6317 6340 6364 6375 6391 6409 6433 6439 6451 6524 6529 6562 6653 6704 6712 6738 6865 6876 6908 6920 6958 6969 6990 7040 7043 7053 7066 7097 7147 7173 7194 7206 7218 7258 7285 7295 7413 7424 7428 7449 7501 7524 7584 7611 7665 7679 7692 7698 7727 7737 7749 7780 7859 7878 7922 7928 7938 7960 7970 7975 8000 8005 8032 8037 8117 8164 8186 8218 8254 8260 8279 8318 8320 8343 8404 8500 8505 8532 8627 8643 8646 8796 8832 8835 8836 8843 8870 8896 9015 9053 9071 9092 9123 9167 9208 9213 9216 9219 9253 9264 9303 9329 9337 9343 9439 9444 9455 9470 9487 9500 9512 9515 9521 9523 9586 9590 9634 9657 9669 9680 9691 9719 9746 9767 9783 9788 9818 9831 9884 9980 9981 10017 10046 10064 10093 10123 10132 10145 10149 10172 10222 10269 10272 102S2 10287 10318 10384 10404 10424 10429 10441 10490 10600 10602 10625 10653 10687 10706 10714 10749 10765 10787 10810 10860 10903 10933 10962 10981 10999 11057 11063 11104 11127 11145 11183 11217 11247 11305 11313 11320 11325 11346 11400 11402 11467 11475 11478 11482 11541 11579 11593 11618 11686 11717 11822 11854 11892 11916 11967 12020 12028 12061 12306 12122 12128 12141 12185 12189 12210 12246 12273 12297 12301 12390 12399 12415 12450 12473 12485 12533 12544 12556 12557 12572 12698 12747 12814 12819 12831 12884 12960 13034 13061 13093 13178 13261 13278 13302 13304 13366 13380 13385 13435 13452 13466 13474 13478 13494 13495 13496 13520 13530 13541 13546 13594 136.06 13654 13662 13713 13719 13757 13771 13855 13879 13895 13937 13964 13970 13997 14002 14018 14044 14053 14071 14112 14146 14149 14200 14262 14284 14285 14312 143B0 14385 14387 14416 14417 14478 14500 14514 14521 14525 14546 14598 14600 14609 14655 14698 14702 14756 14764 14793 14799 14812 14648 14851 14861 14878 14903 14958 14961 15053 15073 15103 15108 15123 15172 15271 15307 15385 15476 15529 15548 15615 15618 15701 15720 15725 15737 15766 15771 15732 15799 15820 15859 15866 15870 15890 15895 15911 15923 15972 16017 16084 16089 16128 16139 16151 16157 16264 16269 16285 16289 16348 16415 16420 16463 16503 16517 16534 16539 16545 16550 16584 16588 16594 16608 16658 16671 16674 16699 16713 16784 16788 16789 16826 16882 16894 16904 16964 16997 17020 17046 17070 17073 17082 17094 17101 17118 17158 17167 17586 17251 17337 17357 17382 17404 17407 17409 14721 14735 17443 17447 17462 17490 17500 17505 17514 17563 17569 17594 17654 17687 17746 17751 17768 17885 17880 17934 17940 17976 17989 18001 18011 18084 18131 18139 18151 18162 18175 18183 18195 18244 18274 18278 18295 18317 18367 18371 18375 18405 18409 18424 18472 18501 18520 18526 18577 18616 18634 18675 18683 18704 18713 18724 18773 18853 18920 19028 19031 19038 19050 19108 19112 19132 19138 19140 19192 19231 19260 19271 19273 19320 19341 19387 19417 19419 19449 19454 19569 19599 19648 19659 19692 19720 19760 19765 19785 19815 19853 19864 19922 19990 20049 20088 20107 20144 20174 20205 20215 20221 20227 20228 20248 20296 20302 20335 20358 20363 20385 20387 20428 20441 20516 20538 20549 20o63 20564 20655 20673 20689 20786 20817 20886 20922 20951 21018 21029 21035 21096 21111 21165 21176 21191 21213 21219 21279 21293 21397 21411 21430 21435 21457 21459 21469 21493 21529 21532 21544 21545 21558 21563 21630 21646 21722 21744 21761 21822 21857 21900 21911 21931 21941 21972 Luchtaanval op Exeter STOCKHOLM. 4 Mei (ANP) Naar het communiqué van het Engolschem inisterie van luchtvaart meldt, hebben Dultacho vlieg tuigen den afgeloopen nacht een krachtigen aanval gericht op Exeter in bet Zuid westen van Engeland. Daarbij is belangrijke schade aangericht. Ook op andere plaatsen in het Zuidwesten van Engeland zijn bom men geworpen. Geallieerden verloren in April 585.000 ton scheepsruimte BERLIJN, 2 Mei (DNB) De Dultscho dulkbooten en de Duitsche luchtmacht heb ben in de maand April in totaal 685.000 ton aan vijandelijke en lri dienst van den vijand staand© koopvaardljtonnage tot zinken ge bracht. TURKIJE EN DE ONTMOETING VAN SALZBURG. ANKARA 3 Mel (D. N. B Ten aan2len van de ontmoeting tusschen den Führer en den Duce te Salzburg nemen de bevoegde Turksche krin gen nog een afwachtende houding aan. Het be richt van de samenkomst heeft echter in Tur kije sterk de aandacht getrokken, zooals iedere ontmoeting In het verleden tusschen de beide lei ders der verbonden landen. De commentaren van de Turksche pers zijn nog verdeeld en in afwachtenden zin. De bladen uiten allerlei ver moedens. Niettemin laten zij doorschemeren, dal een dergelijke ontmoeting op het huidige tijd stip van groot gewicht geacht moet worden. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Stelende Jeugd. Het grootste deel der verdachten van Maan dagmorgen bestond uit jeugdige personen die zich schuldig hadden gemaakt aan kleine dief stallen. Den laatsten tijd ziet men over het algemeen trouwens vrij veel jongeren van om de twintig jaren voor de verschillende rechters verschijnen. De politierechter kreeg Maandagmorgen vijf jonge menschen tegenover zich, die zich mees ter hadden gemaakt van andermans eigen dom, hetzij geld, hetzij oen of ander voorwerp. Een 20-jarige loswerkman werd tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van een nijptang: een 19-jarige jon gedame had uit een kasregister op geraffi neerde wijze een bedrag van f 120 ontvreemd en kreeg daarvoor twee weken gevangenis straf; een in het Haarlemsche slachthuis wer kend loonslager van 18 jaar werd tot drie we ken gevangenisstraf veroordeeld; een jonge ling van 17 jaar, die van zijn broer, ponning- meester van een club, het kastje van die club had gestolen, kreeg een boete van dertig gul den (30 dagen) en een 20-jarige timmerman werd tot een gevangenisstraf van drie weken veroordeeld. Een „veel-belovende" jeugd, dlc dank zU zichzelf een „prachtige" toekomst voor zich heeft. OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. DISTRIBUTIE VAN TABAK, inzending van toewijzingen door detaillisten en grossiers. Het blijkt, dat ln verband met de verlenging van den voor grossiers geldende inlevcrlngs- termijn voor verzameltoewijzlngen tot 13 Mcl a.s bij detaillisten en grossiers de indruk ge wekt is, dat zIJ him toewijzingen niet met de grootste spoed aan hun leverancier behoeven door te zenden. Van bevoegde zijde wordt er ln dit verband de aandacht op gevestigd, dat deze mcenlng onjuist is het is ln verband met een goede functlonneering van de bevoorrading noodzakelijk, dat alle grossiers en detaillisten de door hen ontvangen toewijzingen zoo spoe dig mogelijk aan hun leverancier doen toeko men. In ieder geval dienen zij er voor te zorgen, dat de toewijzingen uiterlijk Donderdag 7 Mei in het bezit van de fabrikanten zijn. Indien de handelaren de toewijzingen na 7 Mei nog aan de fabrikanten opzenden, kunnen zij verwach ten. dat zij tn het algemeen de op deze toe wijzingen aan te schaffen hoeveelheden niet op 17 Mei zullen ontvangen. Door het bovenstaande wordt echter geen wijziging gebracht in den inleverlngstermijti voor de door de grossiers van hun afnemen jtf>ntvangen toewijzingen, welke tot 15 Mcl a.s. nog bij de plaatselijke dlstributiedienstcn tegef verzameltoewij zingen kunnen worden inga wisseld. SCHADELOOSSTELLING MELKGROSSIERS. De onderbedrijfsorganisatie voor zuivel (O.^ Z.) maakt bekend, dat melkgrosslers, die in ver, band met de stillegging van de melkgrosslers. bedrijven voor een schadeloosstelling ln aan merking willen komen, een daartoe strekken^ formulier bij de onderbedrljfsorganisatle. Laai van Meerdervoort 84. 's Gravonhage. kunnen aanvragen. Dit formulier dient ingevuld en onderteckend voor 3 Juni a.s. bij de onderbe- drijfsorganisatle te zijn Ingezonden. BEKENDMAKING. De Landbouw-Crisls-Organlsatle voor Noord- Holland te Alkmaar maakt gekend, dat met in gang van heden de gcorganlseerden van ver schillende gemeenten zich tot een anderen Plaatselüken Bureauhouder moeten wenden, dan tot nu toe het geval was. Georganlseerden e.a. ln de gemeenten: Zljpe, Schagen. Barsingerhom, Winkel. Nieuwe-Nie- dorp, St. Maarten. Harenkarspel, Warmenhui- zen en Oude Nledorp vervoegen zich bij den P. B .11.: K. D. ile Haan. Loet E 191 te Schagen. Georganlseerden in do gemoenten: Andljk, Enkhuizen, Urk, Bovcnkarspel. Grootebroek. Hoogkarspel, Venhuizen. Wljdenes, Schellink- hout, Blokker. Zwaag. Westwoud en Hoorn bij den P. B. H.: C. J. Broersen, Lutjebroek L. 210- Georganlseerden in de gemeenten: Berkhout. Avenhorn, Oudendijk, Bects en Beemster bij den P. B. H.: J. Eu won, Schoolstraat 121 B te Mlddcn-Beemstcr. Georganlseerden in de gemeente: Akersloot bij den P. B. li.: A. Jansen, Noordervaart D. 38 te Stompetoren. Georganlseerden ln de gemeente: Oudorp bij den P. B. H.: A. Tosselaar, Basserweg A 71 te Heerhugowaard. Georganlseerden in do gemeenten: Heemskerk. Beverwijk. Vclaen, Haarlem. Heemstede. Ben- nebroek. Bloemendaal en Zandvoort bij den P. B. H.t P: A. Cornet, Meerstraat 66 (Vereen Veilingen Kcnncmerland en de Vrije Veiling) te Beverwijk. Georganlseerden in de gemeenten: Uitgeest, Krommenie. Wormervecr, Jlsp, Wormer, As sendelft. Westzaan, Zaandijk. Koog a'd. Zaan en Zaandam bij den P. li. II.: G. Deneken, Sta tionsstraat 3, Koog a/d. Zaan. Voor de georganlseerden ln de overige, niet genoemde, gemeenten is nieta veranderd en vervoegen zij zich. evanals vroeger, bij den hun bekenden P. B. H. 2 Mcl. DISTRIBUTIE VAN SPIJSOLIE. De secretaris- generaal van het departement van landbouw en visschcrij maakt bekend, dal detaillisten, die nog beschikken over met ,,24" genummerde bonnen van de boter- en vctkaart of bonnen voor „een rantsoen spijsolie", welke zij van hun klanten hebben ontvangen voor het bestellen van slaolie, doch welke zij nog niet bij de distributiediensten voor toewijzingen heb ben kunnen Inwisselen, deze bonnen ten spoedig ste dienen door te geven nan hun leverancier. De grossiers worden nog tot en met 6 Mei a.s. ln de gelegenheid gesteld de door hen Ingevolge het bovenstaande van de detaillisten ontvangen bonnen bij den plaatselijke» distrJbutiedienst ln te leveren ter verkrijging van toewijzingen. Zoo noodig is het aan grossiers eveneens toegestaan de door hen ontvangen nagekomen bonnen op hun beurt door te geven aan den fabrikant, ten einde daarmee spijsolie te betrekken. De spijsollefabrlkantcn dienen dc aldus door hen ontvangen bonnen uiterlijk op 8 Mei a.s. bij den plaatselijken distributledienst ln tc wisselen voor toewijzingen, ten einde zich met deze toe wijzing te verantwoorden tegenover dc Neder landsche zulvelcentrale., afdecllng margarine, oliën en vetten. 2 Mol. DISTRIBUTIE VAN SUIKER EN JAM. De secretraris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherlj maakt, in verband met de dezer dagen getroffen regeling, volgens welke de voor het koopen van Jam aangewezen distri butiebonnen tevens naar keuze recht geven op het koopen van 250 gram suiker, bekend, dat sui kerfabrikanten en depóts van suikerfabrieken Uitsluitend suiker af zullen leveren tegen afgifte van suikertoewijzingen, derhalve niet tegen af gifte van jamtoewijzingen. Handelaren, die hun suiker rechtstreeks van suikerfabrieken of depóts van suikerfabrieken betrekken, moeten in verband met het hoven- staande, de JamtoewUzlngen, waarop zij suiker wenschen te ontvangen, niet aan de bedoelde fabrikanten of depots toezenden, doch aan de Nederlandsche meelcentrale. Wnwenaarscheweg 80, te 's Gravenhage. Deze centrale zal hen ln plaats van de ingezonden jamtoewijzïngcn sul- kertoewljzlngen verstrekken, waarop zij zich bij de suikerfabrieken of depóts daarvan kunnen herbevoorraden. Deze regeling geldt uitsluitend voor die hande laren. die hun suiker rechtstreeks van de fabri kanten of depóts betrekken. Handelaren, die gewoon zijn hun suiker bij een grossier te koo pen. dus niet bij een fabrikant of depót, kunnen levering van suiker op Jamtoewijzingen verkrij gen. ZIJ dienen hun jamtoewijzingen derhalve niet aan de meelcentrale in te zenden, doch rechtstreeks aan hun leverancier. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm. Lessen MAXDOLÏNELES gevraagd. Br. met cond. 2. Personeel gevraagd Voor Huishouding HUISHOUDSTER gevr. 1 Juni bij weduwnaar ltl. gezin g. k. ko_ ton enz. v. g. g. V. hulp aanw. Br. loet opg. leelt. ref. enz. 199 FF,XV. .JUFFROUW gevr. i. huieh. P.G. bij bej. echtp. te -en verg. v. kost. inw. en bew. Br net opg. v. leeftijd, pol. riohtin.' mz. 198 Gevr. bckw. HUTSXAAISTEF oor keer-, verander- en verstel werk, l keer in de 14 d. 1 dag of event. 2 av. Deokerstr. 40. NET DAGMEISJE gevr. E, A Sroenink. Zandv.lann SB. H'st. Gevr. NET MEISJE boven 10 j., goed loon. van S.30-1 uur. Leidschevaart 82 rood. NET DAGMEISJE gevr. van S-12.30 of fl. j. werkster v. M. en Vrijd. Veenbergpl, 26 WERKSTER voor dagelijks 8-12 uur ln Bloemendaal gezocht Voor telefonische afspraak bellen Haarlem 25138. Bekwame HUISNAAISTER gevraagd. Mevr. Middelkoop. Santpoorterstraat 57 rood. Gevr. per 1 of 15 Juni R.-K. zelfet. werkend MEISJE goed kunn. koken en v. g. g. v. Hoog loon 's av. en Zond.midd. vrij. Boekenrodeweg 45. Aerd. Stichting „Spaar en Hout". K!. Houtweg 139 vraag: voor direct: 1 VROUWELIJKE HULP IX DE KEUKEN (koken niet vereischt) ^oor den dag er. per 1 Juni j Gevr. in Heemstede een nette Ifstandke HULP IX DE HUIS- IOUDIXG. Goede behandeling. :r. 117. Meisje voor dag en nacht. Aan melden tusschen 7 en 9 uur 's av. VET JOXG MEISJE gevr. v. .1. en n. of v. d. d. in gezin m. 4 kinderen. Hyacintenlaan 29. Hrl. Mevr. van Tetering. Fr. Hals- leln 3 vraagt een NET 2E MEIS JE werktijd 8-5 uur. Aanm. '6 av. 7-S.30 uur. Gevr. in gezin van 3 pers. FL. DAGMEISJE van 8-5 Zondags en 1 middag in de week vrij. Zich te vervoegen tusschen 7-S of 's mid dags tusschen 4-5. Lindelaan 115 bij Stoops Bad. FLTXK DAGMEISJE gevr. te ven hoog loon. Mevr. Roos. Kerk plein 23. Bloemendaal. Gevraagd spoedig flinke jonge WERKSTER P.G. voor halve da gen van 8.30-12.30 uur voor het ^choonh. van kantoren enz. Adr. bur. van dit blad. Gevr. MEISJE v. d. morgen uren of werkster v. Vrijdag. AOr. Mevr. Riseecuw. Ramplaan 32. Overveen. MEISJE gevr. v. d. ochtend- n S.30-12.30 uur. Duvenvoor- destr. IS, Hrl. i Voor dir. gevr. R..-K. MEISJE v. d. en n. Aanm. eiken dag. Delftlaan 59. XETTE VROUW OF MEISJE r. Ma., Dl., Wo., Do. van 9-1 Vr. tot 5 uur. of meisje van 9-5. niet ben. 20 j. in makkelijk te on derhouden huis. Aanm. Konin ginneweg 40. Gevr. FLINK MEISJE v. hal ve of heele dg. Dolftlaan 205. In kl. gez. van 2 pers, WERK STER gevr. voor 2 of 3 ocht. 9-1 w. Aanm. na 6 u. v. d. Vinne- raat 24. NET JOXG MEISJE gevr. v. d. en n. of v. d. d. in gezin m. 4 kind. Hyacintenlaan 29. Hrl. Voor Bedrijf KAPPERSBEDIENDE voor dir. gevr. Intern. P.G. Kanaalstr. 150, Lisse. Gevr. nette BESTELJOXGEX Vermeulen, Banketb. Groote Houtstraat 170, Haarlem. FLINKE LOOPJONGEN gevr. Groentehandel J. Dekker. Delft- ïtraat 4. Voor direct gevr. ln Automo- elbedrijf TVPISTE-FACTU- RISTE, goed bok. m. Duiisch. Leeftijd ca. 18 Jaar. Br. met opg. van referenties en salaris 121. Gevraagd op expeditie-kantoor te Haarlem een NETTE JUF FROUW typen en telef. vereischt goed handschrift. Salaria n. o. t k. Aanmelden 6-7 uur. War- moesstr. 17. B ALLEN J ON G EN gevr. .voor Zondagsmorgens. Wimbledon, W. Frisolaan, Overveen, LEERLING. WINKELMEISJE gevr. ln betere heerenmodozaak. Fa. Kostermans, Gr. Houtstr. 120 Personeel aangeboden Voor Huishouding z. a. WERKSTER, van tot 5 f 2,50 per dag. Br. 131 Bekw. naaister vr. aan huis VERANDER- en VERSTEL WERK. enz. z. b. pr. Br. 201 YERSTELXAAISTER vraagt werk aan huls. ook overhemden. Br. 129. R.-K. KINDERJUFFROUW a. per 1 Juli of eerder. Haarl. of omgev. in- of extern. Br. 128. B. z. a. bekw. HUISNAAI STER v. nieuw, cn verandcrw. ook h. overh. en jongensg. Br. 127 MEJ. MOSER. Raamvest 47. Tel. 11684, vr. en biedt aan alle huish. personeel, ook heele en halve dagen. Hulzen gevraagd HUIS TE HUUR GEVR. mot Augustus of eerder, omg. Bloe mendaal of Santpoort, stat. Huur f 50-f 70 per maand. Br. 6 Te huur gevr. d.: echtpaar z. k. WONING of WOOXGELK- GEXIÏ. in Haarlem of onig. Prijs f 30 a f 50 per mnd. Br. No. 1165 W'enslnp's Adv. Bur. YempeMers- straat 32. Te huur gevr HEEL HUIS of BOVENHUIS f 40 a f 45 p. m Heemstede of omgev. Br. 5 Te buur gevr. VRIJE OF BE XEDKNWOXLNGL Huurprijs f 2S af 30 p. mnd. Br. Kweoktuinstr. 4. Haarlem-N. FLINK HUIS to huur gevr, f 30-f 45 p. mnd. Br. 134 Jonggehuwden vragen WO NING te huur. pl.m. f 35. voor nu of later, in Haarlem-N. of om. geving. Br. 133 Kamers aangeboden TE HUUR gem. zit-si.kamers met pension. Br. 136 TE HUUR bij dame all. 2 gr. en l kleine Kamer gestoff. met igebr. v. keuken H.-N. Br. 135 Dame)-aIloen vr. per 1 Juni 2 zonnige kamers met k. of kook_ gelegenheid en bergr., evt. ged. huis in Heemstede. Br. 7 A.s. J: echtpaar zoeftt per pl.m. 1 Juli GED. VAN HUIS. liefst ge stoff. in de omgev. van Haarlem. Br. S Heer zoekt gem. ZIT- SLAAPK. met per,s. ome. Ha. of He. Dreef, Br. no. 3 223 Wensinge Adv. Bur. Tempellersstraat 32. Dame v. g. h. zoekt gest. Z1T- EX SLAAPK. met keuken en ge bruik van tel. Br. 10. Besch. Juffr. zoekt eenv. ZIT- SLAAPK. Haarlem of om?. Br. m. prijsopg. r.o. 1203 Wenslng's Adv. Bur. Temipeliersstr. R.-K. Jongeman vr. ZIT-SLP.- KAMER met pens. omg. Va Ikon- burgerl. Heemstede. Br. 12 TE HUUR GEVR.: gestoff. etage met kookgel. en vrije me ters door echtp. z. k. Br. 13 - Heer zoekt PENSION te Haar- 'em Br. met prijsopg. 14 GESTOFF. KAMER gevr. Hefst m. str. w. event, gebr. tel. voor rustig kantoor dag. van 9-8 goe den stand. Br. 15 Heer zoekt SLAAPKAMERTJE omtrek Zaanonlaan-Stuyvesant- pleln. Br. m<H prijs 137. Jong. echtp. z. k., b. b. h. h. zoekt eenv. ZIT- EN SLAAPK. of ZIT-SLAAPKAMER m. pens. Br. 16. Voor dame b. b. h. h groote gem. ZITSLAAPKAMER bij halte Bentveld. Br. 17 Te huur agb. groote gestoff. SLAAPKAMER, met vaste wanoh_ tafel. Br. 139. Te huur ngb. KAMER EN SUITE m. gebr. van kcukeai v. menschen z. kinderen of dame alleen. Soerabajastr. 3. H.-N. Kost- en Inwoning Weduwnaar gepens. zoekt KOST HUIS heeft eigen bed. Bij gepens. weduwe. Br. 18. Nette jongeman zoekt KOST HUIS. Br. 140 Dame uit den Helder. 63 j., zoekt een net KOSTHUIS of wil de huishoudjng doen bij dame of heer zonder salaris. Br. 6111. Huisraad aangeboden Te koop EET-, THEE-, ONT BIJTSERVIEZEN o.k. liefst ruilen voor een in goeden of nieuwen staat zijnde Damesfiets met goede banden. Br. 23.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11