sahatogem HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK |^^^>ïröp? DAMIAATJES 1 FEUILLETON door FRANZ WEXDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 5) De schilder keek peinzend over de wiegen de grashalmen tegen de glooiing der duinen. Eensklaps viel hem weer de merkwaardige geschiedenis in, welke dokter Roobol, die in den Burg zijn practijk uitoefende, over den dood van oom Jacob verteld had. De oude man zou in de laatste jaren wat wonderlijk geworden zijn. Sinds den dag, dat tante Antje gestorven was, ging hij niet meer met de andere visschers uit, maar ging steeds alleen. Op een dag, had dokter Roobol gezegd, was Jacob Ruys op het spreekuur bij hem geko men. Den ouden arts was het onmiddellijk opgevallen, dat hij er opgewonden uitzag en evenzoo de merkwaardige woorden, welke hij gesproken had. Crls Boonstra onderbrak de gedachtengang van zijn ouden vriend: „Er gaat ook een vreemd verhaal over den dood van je oom. Hij zou op een morgen naar dokter Roobol op Texel gekomen zijn en gezegd hebben: Help mij alstublieft, dokter in mijn eigen huis verbrand ik levend. De jonge schilder schrok op uit zijn ge peins. „Ja, dat moeten de woorden van oom Jacob geweest zijn. Ik heb ze uit den mond van dokter Roobol zelf gehoord. „Ik verbrand in mijn eigen huis", had hij gezegd. „Dat waren merkwaardige woorden'had dokter Roobol er in gedachten bijgevoegd. „Ik zie den ouden Jacob Ruys nog voor mij. Hij was opgewonden en had een uitdrukking van ontzettenden angst in zijn rusteloos dwalende oogen. Z'n pols was abnormaal: ik controleer de de reflex der oogen, die slechts aarzelend reageerden. Ik moet toegeven, dat ik niet goed wist, waar hij aan toe was. Oom Jacob was immers altijd de gezondheid zelf geweest. Ik herinnerde mij niet, hem vroeger ooit in 3V) mijn spreekkamer te hebben gezien, ondanks Ja JavBi, ïaa.. J.t il, kin,. Jrtlrfnr llOTl Wio VlC de dertig jaar, dat ik hier dokter ben. Wie "be schrijft echter mijn verbazing, toen ik bij het onderzoek constateerde, dat zijn geheele bo venlichaam overdekt was met brandwonden Ier grootte van een gulden. En toch waren het niet de gewone brandwonden. Er had een I opzetting van de huid plaats gehad als gevolg V.ï van een zeer hooge temperatuur en het kwam I mij zeer bedenkelijk voor, dat enkele van deze wonden op het punt waren tot ontste king over te gaan". „En had mijn oom geen verklaring voor het ontstaan van deze brandwonden gegeven?" had Piet Homan gevraagd. Dokter Roobol had het hoofd geschud en geantwoord: „Hii wist het werkelijk niet —..Ik stond voor een raadsel en was niet in 1ü staat een juiste diagnose te stellen, wan' in van medisch standpunt bekeken, konden vo: deze verbrandingsvprschiinselen verschei- Ditfdene oorzaken hebben. Een gewone ver branding was uitgesloten, daar de patient er zelfs niets van wist. Verbranding door Röntgen of Radioactieve stralen, zooals bij dokters meermalen voorkomt, kwam even min in aanmerking, omdat Ruys daar niets mee te doen had. Er bleef mij r.iets anders over, dan aan te nemen, dat ik hier te doen had met een bizonder soort ekzeem en daarom gaf ik hem het advies, zich tot een specialist of een ziekenhuis te wenden. Ik dacht aan Harlingen of aan Rotterdam, die heiden over moderne afdeelingen voor huidziekten beschikken. Ik'schreef mijn bevindingen op, deed den brief in een enveloppe en gaf hem aan Uw oom mee". „En wat dacht men in het ziekenhuis van de zaak? Was het inderdaad ekzeem. dokter?" Roobol schudde langzaam z'n hoofd: „I1 weet toch wel, wie uw oom Jacob was. Homan? Ik was er al bang voor dat hij mijn advies in den wind zou slaan en niet naar Harlingen of Rotterdam zou gaan. Enkele dagen later vond men hem dood in zijn bed De brief voor het ziekenhuis bevond zich nog in zijn zak". „En de doodsoorzaak?" ..Hartverlamming. Aan deze diagnose is niet te twijfelen, wat men ook denken mag Zeker, de eigenaardige brandwonden Waren ernstig genoeg en zouden bij verdere ontwikkeling een ongunstigen invloed kun- nen uitoefenen, maar als doodsoorzaak kwamen ze beslist niet in aanmerking". Kg „Heeft een verder onderzoek van het 1 lichaam van mijn oom door een specialist nog plaats gevonden?" „Neen ik hield het voor overbodig. F twijfelt toch niet aan mijn bekwaamheid of mijn oprechtheid als geneesheer? Ik zou In geen geval een overlijdensacte hebben opgemaakt, als ik niet zeker van mijn zaak was geweest". I Dokter Roobol's stem had bii de laatste woorden een weinig schero geklonken. (Wordt vervolgd.) BOLLENZONDAGEN. Voor Zondag a.s. zijn de verwachtingen voor de bollenstreek buitengewoon gunstig. De narcissen zullen dan weliswaar reeds voor een belangrijk gedeelte van haar pralend gelen tooi zijn beroofd, maar de hyacinten bloeien nog volop en waarschijnlijk zijn ook de langstelige tulpen, die op de vroegbloeiende volgen, volop in kleur. Met Hemelvaartsdag is te verwachten bij aanhouding van het zachte weer dat de schoonheid der hyacinten voor een groot deel reeds zal zijn getaand, maar dat de laat bloelende tulpen op haar mooist zullen zijn. Reorganisatie van de Dreef. Komt er een opstelspoor? Binnenkort zal het gemeentebestuur er toe overgaan de Dreef te reorganiseeren en dan zal de trambaan aan de oostzijde gelegd worden. Op grond van de Wegenwet is het noodig, dat de directie der Noord-Zuid-Hol- landsche Tramwegmaatschappij aan Gede puteerde Staten van Noordholland vergun ning vraagt, wijziging te brengen in de baan. Dat verzoek is ingediend voor het gedeelte van den Kleine Houtweg tot het Plein en de directie had verder gevraagd op ae Dreef (tusschen het Prinsenlaantje en het Plein) een opstelspoor te maken. Vrijdagmorgen kwam een commissie uit Ged. Staten bijeen, om belanghebbenden in de gelegenheid te stellen, bezwaren monde ling toe te lichten. De vergadering stond on der leiding van den bestuursraad, mr. W. N. Felhoen Kraal en in do commissie hadden verder zitting, mejuffrouw A. A. G. Coops, chef van afd. 2 A ter Griffie en ir. W. M. Vink, hoofdingenieur bij den Provincialen Waterstaat. Ir, J. Rodenburg, rijkshoofdinspecteur in District V van de Rijksverkeersinspectie, bracht het maken van een opstelspoor ter sprake, waarna ir. B. Nugteren het standpunt van de directie der N.Z.H. ver dedigde. Op het oogenblik rijden af en toe door de stad de groote trams voor Leiden met een aanhangwagen, doch vroeger ging de aanhangwagen niet verder mee dan tot den Hout. Het afkoppelen bracht moeilijk heden voor de reizigers met zich mee, want zij wilden niet loopen naar de halte Plein, waar zij eventueel overstapten voor Am sterdam en Zand voort, doch kropen in de volle groote wagens, Ook gebeurde het, dat zij op een tram uit Heemstede wachtten. Ten gerieve van de passagiers en niet ten gerieve van de exploitatie is met het ge meentebestuur overeengekomen, dat de Leidsche tram met aanhangwagen ook door de stad zou rijden. Dat was mogelijk, omdat het autoverkeer niet groot meer is. De toe stand is niet ideaal, aangezien de lange tram stagnatie brengt in het verkeer. Van belang wordt het daarom geacht, op de Dreef een opstelspoor aan te leggen. Ir. M. H. Maas, directeur van openbare werken, vertegenwoordigde het gemeente bestuur en merkte op, dat er ernstige be zwaren zijn tegen het aanleggen van een opstelspoor. Er ontstaat een situatie in de mooie omgeving van den Hout, welke niet toelaatbaar te noemen is. Er moet immers een rustig wandelpad gemaakt worden en als de opstelspoor verplaatst wordt, dan verslechtert de toestand. Dan is het spoor hinderlijk voor de gebruikers der omliggen de gebouwen. De voorzitter informeerde, wat er met den wissel in de Groote Houtstraat zal gebeuren, waarop geantwoord werd, dat deze zal verdwijnen Ir. Maas juichte de opheffing van den wissel in de Groote Houtstraat toe, daar deze vele moeilijkheden voor het verkeer op levert. Vermoedelijk is er nog wat asphalt, om den toestand te verbetereh, anders ko men er keien. Ir. Nugteren meende, dat er in deze vergadering ten onrechte gesproken wordt over een opstelspoor, omdat daarover in de Wegenwet niets geregeld wordt. Nadat hierover nog van gedachten was gewisseld, deelde de voorzitter mede, dat de beslissing van den Commissaris der Pro vincie nader tegemoet gezien kan worden. Aan een koffiemaaltijd van de afdeeling Haarlem der vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" heeft hedenmiddag de heer W. Bos huis een voordracht gehouden over „Boer- have en het Nederlandsch fabrikaat". De heer Boshuis, die verkoopleider is van de Haas' Azijnfabriek te Haarlem, zeide o.a. dat reeds de oude Egyptenaren gebruik maakten van azijn als toiletartikel, genees- en ontsmettingsmiddel. De bereiding was uiterst primitief. In de Zuidelijke landen van Europa maakte men b.v. azijn door resten druivenwijn te laten verzuren. Pasteur ont dekte in 1850 dat deze verzuring door bacte riën werd veroorzaakt. In dc Noordelijke landen maakte men azijn uit bier. In Haar lem waren er in het midden van de zeven tiende eeuw ongeveer vijftig brouwerijen, vooral langs de Brouwersvaart, het Spaarne en de Bakenessergracht. Aan de Oude Gracht stond in 1564 de brouwerij „De Boog" waar behalve bier voor het eerst ook azijn werd gefabriceerd, welke echter niet van goede kwaliteit was. Het is Dr. Hermanus Boerhave geweest, die het productieproces van azijn in geheel andere banen leidde. Hij bracht de te verzuren vloeistof op intensieve wijze met zuurstof uit de lucht in aanraking en wist ook de schimmelvorming te voorko men. Door zijn methode, waarover de heer Boshuis eenige interessante technische details vertelde, verkreeg men een veel beter pro duct dan voorheen. De toenmalige eigenaren van de Boog-azijnfabriek hebben onder per soonlijke leiding van Boerhave gewerkt en ook thans past de azijnindustrie nog steeds de Boerhave'sche methode toe. Natuurlijk zijn er later nieuwe ontdekkingen op dit gebied gedaan, zooals b.v. de reincultuur-methode, maar het is toch Boerhave geweest, die. hoe wel onbewust, den stoot heeft gegeven tot de belangrijke ontwikkeling van de Neder landsche azijnindustrie. VIJF-EN-VEERTIG JAAR GETROUWD. Op 23 Mei zal het echtpaar D. de JongG. de Jong-Steensma, wonende Pallasstraat 72, vijf-en-veertig jaar getrouwd zijn. De heer De Jong is gepensionneerd ambtenaar der posterijen en men kent hem vooral als op passer bij den speeltuin van de vereeniging Te Zaanen in Haarlem-Noord. Donderdagavond sprak in een der zalen van Brinkmann aan de Groote Markt mej Gerda van Eden, secretaresse van de Ned. Zijdé- teeltvereeniging. over het telen van dc zijde rups in Nederland. Mej. Van Eden begon haar interessant be toog met iets te vertellen over de geschie denis van de zijderups. Ook in ons land heeft dc zijderupsteeit een groote vlucht genomen Eerst in de 17e eeuw en daarna in 1800 was de zijdeteelt in ons land zeer algemeen. Doch steeds kwam de achteruitgang en het verval na iedere bloeiperiode. Thans worden weder om pogingen gedaan om de zijdeteelt te be vorderen en naar het zich laat aanzien is er een groote kans op succes. Vervolgens sprak mej. van Eden nog over de teelt zelf. Deze kan alleen beoefend wor den door serieuze personen, die voor alles een grondige kennis van de teelt moeten heb ben. Daartoe verstrekt de vereeniging op groote schaal voorlichtingsmateriaal. Voor Haarlem verstrekt de propagandiste mevr Wielard, Brouwersstraat 114, alle gewenschte inlichtingen, terwijl groepen belangstellenden na Juni tevens om de veertien dagen haar kweekinstallatie kunnen bezichtigen. Mej. van Eden besloot haar betoog, dat door lan taarnplaatjes werd verduidelijkt, met een op wekking om zich op de zijdeteelt toe te leggen. Aanwezig was o.m. de heer Dorrestein, di recteur van den Gemeentelijken Dienst van Hout en Plantsoenen, die bereidwillig enkele vragen omtrent de moerbeiplanten deskundig toelichtte. Er gaven zich verscheidene nieuwe leden op PLANTSOEN AAN DE FONTEINLAAN. Ook Haarlem besteedt veel aandacht aan den productieslag en vele plantsoenen wor den omgespit, opdat er spoedig aardappelen en groenten kunnen groeien. Dat beteekent echter niet, dat het gemeentebestuur het na tuurschoon zal verwaarloozen, Integendeel, de wandelaars kunnen nog genieten van prachtige plekjes in de stad. Zoo is men op het oogenblik aan het werk bij de muziektent in Den Hout. Op de plaats, waar vele jaren een fontein heeft gelegen en waar sedert geruimen tijd een groote open vlakte is, wordt op het oogenblik gewerkt aan den aanleg van een plantsoen. HUIZENVEILING. Uitslag van de huizenveiling in het No tarishuis op Donderdag 7 Mei. Twee winkelhuizen te Haarlem aan de Korte Jansstraat nos. 8 en 8a zwart en rood, 5000, opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan de Sout- manstraat no. 41 en een huis en erf te Haablem aan de Soutmanstraat no. 43, ƒ9600, J. J. Haye. Een werkplaats met erf te Haarlem aan de Veenpolderstraat, 1560, J. C. Lam. Een huis met erf en tuin te Overveen- Haarlem aan de Noorder Tuindorplaan 27 en een huis met erf en tuin te Overveen- Haarlem aan de Noorder Tuindorplaan no. 25, 15.705, J. P. J. Heese. Het huis met erf aan de Jansstraat no. 69 te Haarlem, 6600. N.N. Een winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Van Marumstraat no. 28 en een pakhuis met bovenwoning te Haarlem aan de Van Marumstraat no. 30 ƒ7100, A. J. v. Schoo- ten. Het woonhuis aan den Glipperweg no. 46 te Heemstede, 7500. W. G. S. v. d. Pol. Het woon- en winkelhuis met afzonder lijke bovenwoning, schuur, erf en tuin. aan den Glipperweg no. 48 te Heemstede, 6500, opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan het Nauwe Geldelooze Pad no. 15, 2800, Th. v. d. Helm. Het huis met erf aan de Korte Anna- straat no. 10 te Haarlem, 4150, L. G. C. Kemper. Het huis met erf te Haarlem aan de Al- lard Piersonstraat 18, ƒ5700, J. Bongers. Het huis met erf te Haarlem aan de Al- la/rd Piersonstraat no. 20, 5700, J. J. Haye Jr. Het huis met erf te Haarlem aan de Al- lard Piersonstraat no. 22, 5500, F. A. Groen. Het winkel- en woonhuis met erf te Haarlem aan de Allard Piersonstraat no. 28. 5500, F. A. Groen. Het winkel- en woonhuis met erf te Haarlem aan de Allard Piersonstraat no. 30. ƒ6000, N.N. Het huis met erf te Haarlem aan de Allard Piersonstraat no. 36, 5500, F. A. Groen. Het huis met erf te Haarlem aan de Al lard Piersonstraat no. 38, 6750, J. J. Haye Jr. Het huis met erf te Haarlem aan de Al lard Piersonstraat no. 40, 5500, F. A. Groen. Het huis met erf te Haarlem aan de Al lard Piersonstraat no. 42, 5500, F. A. Groen. Het huis met erf te Haarlem aan de Al lard Piersonstraat no. 48, 5500, W. Hoek. Het huis met erf te Haarlem aand e Al lard Piersonstraat no. 50, 5500, F. A. Groen. Het huis met erf te Haarlem aan de Al lard Piersonstraat no. 52, 5500, F. A. Groen. DE OPSTELLING VAN DE VOLEWIJCKERS. Wij ontvingen hedenmorgen de opstelling van de Volewijckers. welke club Zondag a.s. tegen de Racing den strijd zal aanbin den in het Ajax-Stadion. Volger. Van Gelder. De Boer. Otter. Conrad. Van Steen, Smit, De Jong, De Ruiter, De Busser, Bogneteau. LAATSTE NIEUWS De tabaksdistributie. Datum is nog niet vastgesteld. s-GRAVENHAGE, 8 Mei. Naar aanlei ding van het bericht, dat reeds op 16 Mei op de bonnen van de tabakskaart zou kunnen worden gekocht, deelt men ons van bevoegde zijde mede. dat hieromtrent nog geen beslis sing is genomen. Deze berichten zijn niet van officieele z(|de afkomstig. Zij moeten als voorbarig worden beschouwd. Aanmelding Arbeidsdienst. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. In verband met de omstandigheid dat op 1 Juli a.s. een tiental nieuwe kampen in bedrijf zullen wor den gesteld, blijft tot 2 Juni a.s. de mogelijk heid geopend tot vrijwillige toetreding bij den N A D. voor de zomerkampen van 1 Juli t.m 15 December. Jongelieden in den leeftijd van 17 t.m. 23 jaar. mits ongehuwd, kunnen zich voor vrij willige dienstneming voor de Juli-kampen bij de aanmeldingsbureaux, gemeentehuizen en arbeidsbureaux voor dienstneming- aanmel den. terwijl nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar zal worden gesteld, teneinde Jongelieden, die in aanmerking wenschen te komen, voor een aanstelling in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, gelegen heid te geven de voorgeschreven arbeids dienstplicht te vervullen. Deze laatste personen moeten bij indienst treding op 1 Juli a.s. den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en niet ouder zijn dan 2lVa jaar. Opgemerkt wordt nog, dat vrijwillige dienstvervulling vrijstelling van den arbeids dienstplicht geeft. Mussert Maandagavond voor de radio. 's GRAVENHAGE, 8 Mei. Maandag 11 Mei, Mussert's verjaardag, za) over de zen ders Hilversum 1 en 2, des avonds van 20.00 tot 20.30 uur een uitzending plaats hebben, welke gewijd is aan de herdenking van de zen dag. De leider, die dien dag temidden zijner kameraden zal vertoeven, spreekt omstreeks 20.10 uur een rede uit, welke door de ge noemde zenders wordt opgenomen en uitge zonden. Voor en na deze rede, wordt toepas selijke muziek ten 'ehoore gebracht. De plaats waar Mussert dien avond verblijft, wordt, zooals men weet, door 't lot bepaald. Hiertoe is een groot aantal loten onder de leden der N.S.B. geplaatst, waarvan de op brengst, vermeerderd met een aantal extra giften, reeds nu op ruim 100.000 mag wor den geraamd. Dit bedrag zal dienen ter fi nanciering van Mussert's plan, dat beoogt, aan de kinderen van Nederlandsrhe geval lenen aan het Oostfront een spaarbankboek je te schenken. FOTO ROEI- EN ZEIL VEREENIGING. De foto. voorkomende op pag. 1, is van den fotograaf De Haas. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Broche. Steen, Djambistraat 28; Band, Quist. Korte Hofstraat 19; Das, Hogeboom, le Hoo- ger woerddwarsstraat 24; Foudraal, Bérg, Prinsen Bolwerk 7; Handschoenen, Koelma, Wagenweg 226; Horloge, Bolten, Kallevoorts- dijk K 143a, Heiloo; Jasje, Broekhuysen, Ba- delochstraat 26; Muts, Ram, Bantamstraat 74; Muts, Hartenbeek, Wagenweg 251; Portenjon- naie m. inh., Opbroek, Van Marumstraat 39A; Port. m. inh., Bureau v. Politie. Smedestr. 9; Poesje, Blok, Timorstraat 39; Port. m. inh„ Burghout, Bantamstraat 70; Portefeuille m. inh., Schoten, Nachtegaalstraat IA; Porte- monnaie(-feuille) m. inh.. Bur. v. Politie, Smedestraat 9; Rozenkrans, Hulst, Berken rodestraat 22; Rozenkrans, Kuiper, Gasthuis laan 188rood; Rozenkrans, Hardesmeets, Van 't Hoffstraat 283; Sjaal, Voets, Van Nesstr. 45; Sleutel, Bruin, Van Egmondstraat 2. Autoped, Houweling, Spiegelstraat 19; armband, Meyboom, Vooruitgangstraat 108; boekje m. re keningen, A. Pijsel, Westerhoutstraat 32; horloge, Durge, Vooruitgangstraat 56; portemonnaie met inh., Jelgersmastraat 37; portemonnaie met. inh Karreman, p.a. Kleverlaan 37, Bloemendaal; tasch met inh., Petri, Begijnhof 22 rood. BLOEMENDAAL NIEUWE VESTIGINGEN. M. Schönthaler, koopman verfwaren en ijzer waren, Grenslaan 10. Aerdenhout; H. Valk, ar beider Prov. Ziekenhuis, Schr. v. d. Kolkweg 8. Santpoort-station; S. Bolhuis, zonder beroep. Aerdenhoutsduinweg 10, Aerdenhout: G J. de Vries, koopman kantoorben.. Dahlialaan 40, Aer denhout; J. Bakker, zonder beroep, Lindenlaan 88, Overveen; Wed. J. Veen—Schippers, zonder beroep, Boseh en Duinlaan 9b. Bloemendaal; W A. P. M. Floris, directeur N.V., Lindenlaan 13, Overveen: P. G. Legué. werktuigkundige, Aerden houtsduinweg 8. Aerdenhout; B. J. Knol. smid Prov. Ziekenhuis, Duinlustparkweg 2, Sant poort-station. HEEMSTEDE PERSONALIA. Voor het te Leiden gehouden examen voor het Voorbereidend onderwijs slaagde o.m. onze plaatsgenoote Mej. E. van Veldhuysen HILLEGOM DISTRIBUTIEGOED IN BESLAG GENOMEN. Door ambtenaren van den Crisis Controledienst zijn met medewerking van de politie een groote hoeveelheid distributiegoed bij een ingezetene, in beslag genomen. Bij de huiszoeking is geble ken. dat diverse soorten goederen, welke aan de distributie onderhevig zijn, waren opgeslagen, zooals fietsen met banden, wol, vet enz. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. VOLKSTUINEN 1942. In aansluiting op de reeds gepubliceerde pers berichten. worden nogmaals de voornaamste bij zonderheden bekend gemaakt. Iedere volkstulnder is verplicht zich bi) de L.C.O. te laten inschrijven. Formulieren voor deze Inschrijving zijn verkrijgbaar tegen beta ling van f 0.25 bij alle P B.H. s en Gemeente hulzen in de Provincie Noord-Holland en moeten uiterlijk 11. Mei 1942 in het bezit zijn der L.C.O. Bijzonder wordt de aandacht gevestigd op de Juiste en volledige invulling der aanvraagformu lieren. BIJ onvolledige invulling, wordt het for mulier onherroepelijk teruggezonden en kan In schrijving van den turn niet plaats vinden. Particuliere tuinen, dit zijn tuinen, die deel uit maken van de in huur of in eigendom hebbende woningen, behoeven met te worden ingeschreven. Nieuwe, na 28 April 1942 aangelegde of aan te leggen tuinen mogen niet grooter zijn dan 225 Ml. cn moeten minstens met 100 M2. aardappelen beteeld worden. Per gezin mag maar één volkstuin worden ge houden. De L.C:0. kan in bijzondere gevallen het gebruik van een tweeden tuin toestaan. Voor lederen tuin moet een aanvraagformulier worden Ingevuld. Alleen het hoofd van het gezin kan worden Ingeschreven. Op bouwland mogen geen volkstuinen worden aangelegd. Verbouwd mag slechts worden aardappelen, peulvruchten, groenten en een klein gedeelte mals. Verbouw van granen is verboden. Voor de verhuur van gronden als volkstuinen voor een complex van minstens 10 tuinen is toe stemming van de L.C.O. noodig. Verhuurd mag slechts worden aan hen. die als volkstumhouder zijn of zullen worden ingeschre ven bij de L.C.O. PAARDEN. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht, dat tot nu toe onderstaande personen als agent van het Vee- en Vleeschaankoopbureau zijn erkend, ten einde bemiddeling te verleenen bij den aan- en verkoop van paarden: B. Biesheuvel Azn., Ringweg. Spaarndam. J. Erkelen, NIc. Moesstraat 79, Amsterdam. N. Th. Groot, Markt B 4, Schagen. W. Jongeneel, Javastraat 98 II, Amsterdam. P. Kleft, A 4, Groot Schermer. Men dient zich voor den aan- en verkoop van paarden tot erkende agenten te wenden. De aandacht wordt erop gevestigd, dat vanaf 8 Mei a.s. iederen Vrijdag zoolang dit noodig is een aanvullende lijst van agenten zal worden gepubliceerd In de Landbouwmededeelingen. Uitreiking van zeepbonrien voor bijzonderen arbeid. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. De secreta ris-generaal van het departement van Han del, Niiverheid en Scheepvaart maakt be kend, dat bij de plaatselijke distributiedien sten op nader te bepalen tijdstippen in hel tijdvak van 18 tot en met 30 Mei 1942, de aanvraagformulieren voor extra rantsoenen zeep kunnen worden afgehaald. De formu lieren moeten op een door den plaatselijken distribuiiedienst vast te stellen datum in geleverd worden. Er zullen extra rantsoenen verstrekt wor den voor een periode van twee maanden, ingaande 1 Juni 1942, aan melkers, aan per sonen. die zoogenaamden „vuilen arbeid" verrichten en aan bedrijven, waarin zooge naamde „vuile arbeid" verricht wordt. Gediplomeerde bakers, kraamverzorgers, enz. zullen, voor zoover zij per i Februari j.l. voor een periode van zes "maanden extra rantsoenen ontvangen hebben, thans geen extra rantsoenen ontvangen. Distributie van vaste brandstoffen. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. De secreta- taris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat zij, die geen brandstoffenkaart DV hebben ontvangen, aangezien zij geen bonkaart J, K of L konden inleveren, gedu rende het tijdvak van 18 tot en met 23 Mei a.s. een aanvraagformulier MD 61 bij de plaatselijke distributiediensten kunnen in dienen ter verkrijging van een brandstoffen- kaart DV, voor zoover zij daar recht op meenen te hebben. Hedennacht vier Britsclie vliegtuigen neergeschoten. Een gering aantal Britsche bommenwer pers heeft, naar aan het D. N. B. gemeld wordt, in den nacht van 7 op 8 Mei getracht het Duilsche kustgebied te naderen. De Duitsche kustafweer verhinderde dat bom men op Duitsch gebied afgeworpen werden. Volgens tot dusver ontvangen berichten werden vier der aanvallende vliegtuigen neergeschoten. Exeter een ruïne. In hun berichtgeving over den derden Duit- schen luchtaanval op Exeter zijn de Londensche bladen van 5 Mei het erover eens, dat de laatste aanval de hevigste is geweest. De News Chronicle meldt, dat nog den gehee- len dag na den luchtaanval groote hoeveelheden dakloozen door de straten der stad doolden. Nie mand bekommerde zich om deze menschen. Het was voor de vele dakloozen onmogelijk uit de stad te komen, omdat de verkeersmiddelen ont braken. Evenmin konden zij een warme maaltijd krijgen. Zelfs brood was niet in voldoende hoe- veelheden aanwezig. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 8 Mei. Bevallen; 7 Mei; A. J. F. Uitermark-Hon- nebier, d.: 8 Mei: J. W. C. Meijer-Disco. z.; A. Taverne-Bos. d.. A. van Petegem-Kok. z. Overleden: 6 Mei: J. C. P. Stoorvogel- Vrij. 32 i„ Kijkduinstraat: 7 Mei: H. J Zikking. 80 j., Maerten van Heemskerkstr. Ondertrouwd. 8 Mei: W. M. van den Berg en A. R. Berding; W. A. Koster en W. van Akkeren. Gehuwd, 8 Mei: H. Euverman en A. B. Rikkert. Ga zoo langer voort - verschaf U kracht cn energie door SANATOGEN. He' renuwitetlicnde voedse' HUIS SI. ACHTINGEN VARKENS. Het lijkt ons van belang er nogmaals op te wijzen, dat het voor de zelfverzorgers, in ver band met een verrichte hulsslachting noodzake lijk is, om bij het uitreiken van vleeschkaarten, vleeschzegels in ontvangst te nemen, welke wor den verstrekt, indien men zijn vleeschkaarten inlevert. Deze vleeschzegels moeten daarna aan den P. B H. worden overhandigd opdat hij ze in minde ring kan brengen van de schuld in Vleeschbon- nen, welke is ontstaan door de verrichte huls slachting. Zorgt er voor, ln Uw eigen belang, dat Uw Bureauhouder deze zegels ontvangt. Iedere maand wordt aan de kaart verzonden, waaruit U kunt lezen, voor hoeveel weken U nog vleeschbonnen moet inleveren. BIGGENMERKEN. Tengevolge van de gewijzigde regeling ln het vervoerverbod voor varkens, is het niet meer mogelijk om een zeug met biggen te vervoeren. De biggen van boventallige stamboekzeugen kunnen dus noch op het bedrijf van den fokker, noch op het bedrijf van een eventueelen nieuwen eigenaar worden gemerkt. Biggen, die niet op het bedrijf van een fokker gemerkt kunnen worden, moeten worden ge leverd. Het is dus aan te bevelen, om boventallige stamboekzeugen reeds drachtig te verkQopen. cn geen ongemerkte biggen aan te koopen DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. Ingeschreven als „Officieele Landbouwmede deelingen" No. 16. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang var. 8 Mei 1942 wijziging is gekomen ln de regeling van de aanvragen van bedrljfsvergunnlngen voor producten cn artikelen, welke liggen op het ge bied van de voedselvoorziening. Zooals bekend Is. dienen diegenen, die een in dustrieel bedrijf willen vestigen of uitbreiden of willen overgaan -tot het verhandelen van goede ren. die op 28 Juni IW1 niet tot de normale in dat bedrijf voortgebrachte of bewerkte goederen behoorden, alsmede diegenen, die een handels bedrijf willen vestigen, of willen overgaan tot het verhandelen van goederen, die op 28 Juni 1941 ln het algemeen riet in soortgelijke bedrij ven werden verhandeld, ln het bezit te zijn van een bedrljfsvergunnirg. uitgegeven door den secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid cn scheepvaart of door den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visschertj. Tot dusverre was de regeling zoo. dat voor pro ducten en artikelen, welke liggen op het gebied van de voedselvoorziening, een vergunning dien de te worden aangevraagd bij den directeur- generaal van de voedselvoorziening. Met ingang van s Mei 1942 dienen aanvragen met betrekkinc tot producten en artikelen, die liggen op dat ge bied van de voedselvoorziening, waarvoor de be drijfsorganisatie voor vee en vleesch is ingesteld te worden gericht tot de bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch te 's Gravenhage, terwijl derge lijke aanvragen, waarvoor de onderbedrijfsorga nisatie voor zuivel en de onderbedrljfsorganisa- tle voor margarine, vetten en oliën zijn ingesteld, moeten worden gericht respectievelijk tot de onderbedrijfsorganisatie voor zuivel en de on derbedrijfsorganisatie voor margarine, vetten en oliën, beide te 's Gravenhage. Voor alle andere aanvragen voor bedrljfsvergunningen op het ge bied van de voedselvoorziening moet men zich wenden tot den directeur-generaal van de voed selvoorziening. Dc productiecommlssaris voor den tuinbouw en ooftteelt brengt nogmaals onder de aandacht van houders van volkstuinen, dat zij overeenkomstig de bepalingen van de „bodemproductiebeschik- king 1942 volkstuinen" verpllqht zijn om voor 12 Mei a.s. een aanvrage om inschrijving ln te die nen bij de provinciale landbouw-crlsis-organl- satie. binnen wier werkgebied de volkstuin ls gelegen. De aanvrage moet geschieden door In vulling en inzending van een formulier, dat ver krijgbaar is gesteld bij de adressen genoemd in de desbetreffende provinciale publicaties. Als volkstuin wordt beschouwd elk perceel grond, dat niet bij het woonhuis van den gebrui ker behoort en dat wordt beteeld met gewassen voor eigen en/of gezinsverbruik, met uitzonde ring van de moestuinen, welke land-en tuinarbei- ders wel hebben op het bedrijf waar zij werken, cn de moestuinen, welke de landbouwers op eigen bedrijf betelen. In alle andere gevallen moet inschrijving dus worden aangevraagd. De volkstuinder stelt zich aan moeilijkheden bloot, als hij niet of niet tijdig aan deze verplich ting voldoet. Het gebruiken van een volkstuin zonder dat men is ingeschreven bij de land- bouw-crisls-organlsatle ls verboden, moet der halve worden gestaakt en ls strafbaar. Ook zal het niet mogelijk zijn om t.z.t. een vervoerbewijs voor de geoogste producten of een toewijzing voor kunstmest, pootgoed e. d. te verkrijgen, als men niet ln het bezit ls van het bewijs van in schrijving. Voor het verpachten van gronden voor volks tuinen. alsmede voor het aanleggen van com plexen van tien of meer volkstuinen, ls voorts goedkeuring vereischt. Deze goedkeuring moet schriftelijk bij de landbouw-crisis-organlsaties •order, aangevraagd. DISTRIBUTIE VAN TOILETZEEP. De secretaris-generaal van het departement •an handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat dc geldigheidsduur van de toewij zingen voor toiletzeep, met een vervaldatum tusschen 15 Maart 1942 cn 15 Mei 1942 is verlengd tot en met 15 Mei a.s. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 Ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct. minimum 6 mm. max 30 mm. Personeel gevraagd Voor Huishouding NET MEISJE gevr. voor dag of dag cn nacht. Aanm, na. 7.30 u. Mevr. v. d. Roon. Ernst Caslmir- laan '18, Overveen. Gevraagd in klein gezin een MEISJE of WERKSTER, voor 2 a 3 morgens per week. Aanm. bij Mevr. v. Ramshorst, Rhod.plein 10, Heemstede. FLINK MEISJE gevr. ln gez. v. 2 pers. centr. Haarlem van 8.30 tot 5 of 7 uur. v. g. g. v. Br. 821 DAG,MEISJE g. vr. pl.m. IS j. van 9-5 als hulp dlenstb. Zond. vrij. Netjes k. w. v. g. g. v. Brede_ rodelaan 86, Bloemendaal. Gevr. fl. Yolw. DIENSTBODE voor dag of d. en n. Mevr. Wit kamp. Nlc. Beotslaan 6. Aerden hout. Gevr. HULT 1. d. HOSH. In Ohr. gezin, huisel. verk. Geen schoonmaak. Verspronckweg 58. Gevr. nette heldere WERK STER. Maandagmorgen en Vrij dag hee'.en dag. Br. 949 V. direct gevr. flinke WERK STER. dagelijks 2-6 u. niet ben. 10 j. Kenaustr. JA. NET DAGMEISJE gevr. van 8—-3 uur 16 a 1" j. Geen schoon maak. Zondags vrij. P. Rutte J: Klevcrlaan 56. Mevr. Klijzïng. Schouwburg straat 63. vraagt een VERSTEL- NAAISTER voor 1 dag per week. liefst Donderdags. Gevr. nette HUISNAAISTER voor alle voork. werkz. heden. Aanm. na 6.30. Paviljoenslaan 1 DIENSTMEISJE gevr. v. dag of d. en n„ hoog loon. Aanm. Lod. v. Deyssellaan 224. H.-N. NET MEISJE gevr. voor d. of d. en n. Van Riebeeoklaan 22, b. d. Stuyvesantbrug. MEISJE gevr. voor heele of halve dagen. Westerhoutstr. 50. Gevr. NETTE MEISJES v. mangel-, pers- en strijkafdeellng Wasschery „De Hoop". Amster- damschevaart 48, Haarlem. ONGEIL WERKSTER gevr. voor Vrijdag. Hoofma.nstr. 9. WERKSTER GEVR.. HOLTv. v. g. g. v. v. Maandag en Vrijdag van 9.30-5 uur, flink loon. Spaar ne 60. Gevr. voor dir. een nette jonge HUISHOUDSTER bij hulip'beh. dame m. zoon. Gen. alle hu'Ish. erkz.heden te verr. Br. 960. Gevr. net DAGMEISJE van 8.30-12.30 uur. Mevr. Jansen, J. Gijzenkade 249. H.-N. Gevr. MEISJE van 8.30-12.30, of S.30-14.30. of 4 ochtenden p. een werkster. Jan Haring straat 51. FLINKE MERK.STER gevr. oor 1 a 2 halve d. n. w. Br. 982 Gevr. DAGMEISJE v. 8-12.30 Vrijdags tot 3 uur. goed loon of werkster 4 x per week. Marnlx- itraat 99 zw., H.-N. Gevr. helder, flink DAGMETS- JE, van 9 tot 5. in klein eez. Zon dags vrij. v. g. g. v. Bosch er Hovenstraat 32. FL. MEISJE gevr. zelfst. kunn. werken van 's m. 1-6 u. Wuste- laan 34. Santpoort. FLINKE DIENSTBODE gevr. oor direct, goed loon. T. H. de Lange. Floresstraat 7. FLINKE WERKSTER ge-, r 3 halve dagen per week. Aan mei den na 7 uur. Voordulnstr. 15. NET MEISJE gevraagd vai S-l uur. Aanmelden Hoofdstraat 160. Santpoort. Gevr, ln veget. gezin v. 2 pers. net DAGMEISJE f,r WERKSTER dg. p. w. Berliozlaan 7. H'st. In banketb. gevraagd NET MEISJE voor de huish. voor den dag met volle kost. Br. 997 Gevr. MEISJE v. d, HUIS HOUDING, h. of heele dagen. Kruisweg 70 c. zwart (winkel). Terstond gevr. door jong echt paar een flink zelfst. DAG MEISJE van 8.30-4 uur. 1 mid dag p. w. en Zondags vrij. Flink loon. Mevr. Oosterhof-Nijssen, Rijksweg 430. Santpoort. Gevr. in klein gezin een FL. METSJE van 9-4 uur. Lieven de Keylaan 16, Heemstede. "ïovr. FL. MEISJE ol' WERK STER 4 x p. w» v. 9-12.30. Klein gezin. Gasthuissingel 50. MEISJE of JONGE WERK STER gevr. v. alle ocht. of 4 ocht. v. uitgez. Zond., van S.30-1 u. Ziel) te verv. Klopperslngel 101. NET DAGMEISJE gevraagd. Koops, Nieuwe Graoht 11 0. Gevr. met 1 Juni DIENST BODE, geheel zelfst. k. w. en g. k. v. g. g. v. Aanm. 's av. 7-8 u. Torenlaan 9, Heemstede. Voor spoedige indiensttreding •r. flinke DIENSTBODE v. d. of d. en n. v. g. g. v. Flink loon. Verspronekweg 110. Flink keurig DAGDIENST- M1TSJE gevr. v. g. g. v. van 8.30 tot 5 uur. Dond. en Zaterdag tot 1 uur. Aanm. na 7 uur Schorte- meijer. Rijksweg 313, Santpoort- Dorp. - Zeer net zelfstandig MEISJE oor den dag gevraagd in klein gezin zonder kinderen. Laurll- lardlaan 2. Santpoort-Station. Gevraagd in gezin met 3 jonge kinderen wegens huwelijk der te genwoordige een MEISJE vai 8-5 uur. Mevr. Veenendaal. Tes seischadelaan 5 bij stat. H'st. Aerdenhout. DAGMEISJE gevraagd, groote wasch buitenshuis Mevr. Sanders Iordensstraat 71. WERKSTER gevraagd, halve dagen. Or. Nassaulaan 57 Overveen. Flinke DIENSTBODE v. d. en n. gevr. in klein gezin. Aanm. na 7 uur. Leidschevaart 300. Gevr. voor l Juni een fl. bokw. KEUKEN-WERK METSJE v. g. g. v. Aanm. van Eedenstraat 4. Voor Bedrijf KAPSTER gevr. goed kunn. wass. waterg. en ond, bij H. Prins, Raadhuisstraat 89. H'stede Gevr. nette LOOPJONGEN. Maison „Henrlëtte", Gr. Höütstr. 116, Haarlem. KANTOOR. Voor fabriekskan- toor gevr. vlot Meisje, leeftijd 17 jaar, Spoedig in dienst kunn. treden. Br. m. verb sal. 963. Ned. Tube-fabriek ..Netufa" vr. eenige NETTE MEISJES, leeftijd 14-18 j. Aanm. M. v. Heemskerk- straat 69. tuss. 9-12 en 1-5 uur. H.H. KAPPERS. Aankomende kapster gevr. Br. 9 65 NETTE JONGEN gevr. 14-17 jaar, voor opleiding postzegel- engros bedrijf. Aanm. Kleverpark weg 109. Gevr. aank. mann. of vr. KAN TOORBEDIENDE, hekend met typen. Br. 967 Bloembollen Exportzaak vr. bekw. BOEKHOUDER-COR RESPONDENT. Eigenhandig ge schreven sollicitaties onder opga ve van tegen woordigen en roe- geren werkkring, vooropleiding, diplomas, kerkccnootsch. (cvtl.) eri leeftijd te richten onder 968. Discretie verzekerd. Gevr. WIJKBEDIENDE voor groot Levensmiddelenbedrljf. on gehuwd. borgsom f 250 vereischt Aanmelding Leidschevaart 260. NETTE LEERLING gevr. bij H. Verbeek. Goud- en Zilversmid Kinderhuisvest 39. Kleermakerij vraagt gevorder de JONGEN of MEISJE on LEER LING. Tesselschadeetr. 37. H.-N. Bij Conserven fabriek Hollan-' dia 'Brouwersvaart 62. kan zeer NETTE JONGEN geplaatst wor den. pl.m. 16 j. Kantoor. Gevraagd fgen 1 Jur.l ai, MEISJE 15-16 Jaar. Br. 973 Gevr. bekwame STR IJK STER een besteller, pl.m. IS jaar en een aankomend meisje. Fijnwas- soherij Lljflander. Floresstraat I-Iaarlem-N. NETTE JONGEN gevr. om als schoenmaker opgeleid te worden Aanmelden Spaanschevaartstraat 108. Haarlem-N. JONGEN OF MEISJE gevr. voor kleermakerij. Tesselschade- straat 37. H.-N. H.H. KAPPERS. Bed. gevr. J. Leeuwerik. P. Krugerstraat 14. C.evr. SCHOENMAKERS KNECHT. I. Keuning. Leeuwe- rikstraat 28. H.-N. Wij vragen voor directe in diensttreding JONGEDAME, be kend met boekhouding, corres pondentie en typen, zoo noodig in verkoop kunnende assisteeren. Pers. aanm. 's ochtends 10-12 u. H. Koster, Gr. Houtstr, 19. Haarlem. Gevr. HUTSKXEOHT, intern. Hotel Belvedère. Metzgerstr. 86. Zandvoort. - JONGEN GEVR. voor Rij- ielstalling. Aanmelden tusschen 5.30-fi uur. Bilderdijkstraat 35. Terstond gevr. net JOXG- MEYSCH v. d. afd. kruideniers waren. Aanm. Eigen Hulp. Zijl straat 56. LEERLING on GEV. LEER LING gevr. Speelman. KI. Hout straat 132. Dames-Kapper. Stoop's Bad te Overveen vraagt een BARMEISJE voor afd. kuip baden, niet beneden 18 jaar. Aan melden voor 6 uur n.m. MAXG,ULSTERS. STRIJK STERS en LEERLINGEN gevr.. vergoeding vab tramgeld. Was- scherij en Chem. Wasscherü Peeperkom, Bleekersvaartweg 38, Heemstede. Personeel aangeboden Voor Huishouding - R. z. a. besch. HUISHOUD STER. wed. met d. v. 13 jaar bij Heer of vader met zoon. net bur gergezin, vaste positie. Br. 1023 NAAISTER b. z. a. voor nieuw en verstelwerk. K Kleverlaan 14. Bloemendaal. NETTE JUFFROUW, ongeh. 37 j. b. z. a. als huish. of Meid- huLsh. in kb gezin Br. 975 NET MEISJE v3n buiten. P.G. netjes kunn. werken, naaien en oenvoudtg koken. b. z. a. per 1 Juni v. d. e. n. in kb gez., liefst hulsel, verk. Heemst, of omgev. Br. 976 METSJE 18 J. b. z. a. voor de huishouding van 8 of 8.30 tot 3 uur. Br. 977 B. z. a. NET MEISJE 21 j. als werkster v. heele of halve dagen. Br. 993 JONGE WERKSTER b. z. a. voor Dinsdag, omg. H.-N. Brie ven 994. BETREKKING GEZOCHT v. net meisje. 15 jaar. in klein gezin vóór halve dagen ln Hrb Br. 1020 VERPLEEG STER biedt hulp aan zieken en h. b. h. 's morgens en 's avonds, ook gr. b. Tel. 18402 R. z. a. besch. HULP IV DE HUISH. of kinderen tegen 1 Juni, Br. 1022 R. z. a., ongedlpb VEHPLEEG,- STER. als kinderjuffr. of gezel schapsdame. liefst omgev. Haarb Br. 1024 Voor Bedrijf NET MEISJE 30 j. goed be kend met verplegen, zag zich gaarne geplaatst ln inrichting v. g. g. v. Br. 978 Jongeman b. z. a. als LEER LING-ETALEUR Rr 1025. B. z. a. RIJWIELHERSTEL LER, voor de middaguren. Prima refer. Br. 1026 TUINMAN b. z. a. voor on- derh. van tuinen 40 cent per uur. Br. 1027 NET MEISJE, leeftijd lg jaar. wil gaarne costuumnaaien leeren bij costumlère. Br. 1028. Huizen gevraagd Dame met 2 j. kind zoekt omg. Santpoort ZONNIGE WONING of ged. van woning. Br. 826. Te huur of te koop gevraagd SOLIED HUIS voor middens- klein gezin. 5 kam., keuk., tuin en bergruimte. Br. lett. H. 18. Adv. Bur. Meerkotter, Warmoesstr. 197, A'dam-C. Jongelui (ambtenaar) die willen trouwen zoeken v. spoedig I1UIS of ged. m. vrije keuken in Sant poort, Bl'daal of O'veen. Br. Bre- deroodscheweg 53, Santpoort. HUIS of bovenhuis te huur ge vraagd omtrek Heemstede. Br. 825 Te Santpoort of omgeving te huur gevr. WONING of halve wo ning met gebr. van keuken door 2 menschen. Br. 824. GEM. WONING gezocht best. uit: zit- en slaapkamer, badk. en keuken of klein gem. huis te Haarlem of omgeving. Br. met prijsopgave aan Boekhandel H. de Kleijn, Gen. Cronjéstr. 25, Hrlem. ETAGE gevr door Dame met zoon. Br. 923. Jongelui, die wenschen t. tr„ b.b.h.h., zoeken HUISJE of etage, liefst bij tram of treinverbind. Br. 924. WONINGRUIL, te huur gevr. huis van f 45 p. m. voor mijn huis m. v. en a. tuin f 30 p. m.,* liefst Hrl.-N. Br. 925. Huizen aangeboden Ruime lichte WERKPLAATS te koop f 2200. v. o. n. Bij P. J. Voor- neveld, Kloppersingel 191. Tel. 13449. TE KOOP; Perceel Bakkerstr f 6500, huur f 468. Tugelastr. f 4600, huur f 260 Lombokstr. Heemstede f 5300, huur f 312. Bevr. D. de Vries, Mak., Perseusstr. 59, tel. 22163. Kamers gevraagd Te huur gevr.: GEMEUB. VER DIEPING of gedeelte, van l zit-, 1 slaapk., 1 kabinet, 1 keuken, pri vaat, met gebr. van servies, dekens, bad, telef. verw. licht. Br. 1175. Heer, b.b.h h. zoekt te Haarlem KAMER m. p. bij nette fam. Liefst omg. station. Geen berocpspension. Br. 926. Gevraagd tc Haarlem GEM. ZIT-SLAAPKAMER met volledig pension. Br. met prijsopgave 830. Zoo spoedig mogelijk gevraagd GEMEUBILEERDE ZIT-SLAAP- KAMER omtrek Kleverlaan of Klcverparkweg. Br. met prijsop gaaf 832. Meisje zoekt nette ZIT-SLAAP- KAMER, liefst centrum of bij Heemstede. Br 831. Jong echtpaar zoekt zonnige gemeub. of ongemeubileerde ZIT- EN SLAAPKAMER met gebruik van keuken, omgeving Bl'daal. Br. 833. Jongeman, kruidenlersbed. zoekt v. spoedig GEM. KAMER m. of z. pension. Br. 834. Juffr., Gcref. Godsd. (in bezit van eigen bed) z. zoo sp. mogelijk in centrum in Chr. gezin eenv. rus tige SLAAPK.. waar tel, aanw. is en plaats voor koffers. Br. 927. Kamers aangeboden Aangeboden frissche SLAAP KAMER voor R.K. Heer of Dame, omtr. J. Gijzenkade f 3. Br. 835. 2 GESTOFF. KAMERS, zit- en sl.kamer, v. wascht., zonzijde. Bad en telefoon aanw. m. pens. Bl.daal- seheweg 165, Bl'daal. Te huur zonnige ZIT-SLAAP- KAMF.R. straatzijde, K-aste wascht enz. met of zonder pens. Ripper- dapark 11 In rustig g^z Heemst. Dreef p. 15 Mei of 1. Z. EN'OF SL.K. bij voork. aan besch. oudere dame, m. of z. pens., gem. of ongem. Modern comfort Br. 838 Te Heemstede te huur groote ONGEM. KAMER met stookgel. Dcsgewenscht met gebruik van keuken. Br. 839. Huisraad gevraagd Te koop gevraagd 2 CRA- PAUDS, 4 stoelen. Liefst terra. Br 841. Gevr. een OUD-HOLLANDSCH TAFELTJE met dito stoeltjes of old Finish. Br. met prijsopgaaf 842,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11