S1IEMIH HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Zekerheid „DE TORENVALK" DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WEXDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 6 De drie mannen in de duinen, die tot nu toe zwijgend bij elkaar gezeten hadden, stonden op, namen de koffers en vervolgden bun weg, door zand, zon en wind. Spoedig klonk hun weer het ruischen van de zee in d,e ooren en na ongeveer een kwartier zagen ze eindelijk het grijze, ver vallen dak van het oude vissehershuis tus- schen het gele zand van de duinen. Het lag tusschen de zandheuvels in een soort dal. Geen tweehonderd meters verder was een smal, steenig strand te zien. De zee lag spiegelglad voor hen. Piet Homan zette zijn bagage neer en zocht in zijn zak naar den grooten, ouden sleutel. Het sfot ging zwaar en kraste pro- testeerend, toen hij den sleutel met eenige moeite omdraaide. Met z'n knie drukte hij de deur open. Een dichte vliegenzwerm vloog ver schrikt op, die zich als een zwarte sluier naar alle richtingen verspreidde. Het ge zicht van den jongeman en zijn handen waren bedekt met ontelbare vliegen. Hij sloeg wild om zich "heen, totdat hij zich van de insecten bevrijd had. „Brrschudde hij zich en keerde zich toen om naar z'n begeleiders. Cris Boonstra en Klaas Leenders waren eensklaps ver dwenen. De beide zware koffers stonden naast elkaar achter hem. Hij schudde zijn hoofd en staarde tegen de felle zon in naar de duinen. Een flauw glimlachje, waaruit duidelijk een zekere minachting sprak, trok over zijn gelaat, toen hij de gebruinde gezichten van de stoere Vlielanders boven op het topje van een duin zag. Hij riep en wenkte, maar Boonstra en Leenders schudden het hoofd en bewogen zich niet van hun plaats. ..Oude wijven" schuld Homan verach- 'elijk en ging naar binnen. HOOFDSTUK IL Dominee Mulder stond langzaam op. Hij was een rustige man .met een vollen witten baard en spierwit haar. „Heb je idee, om een partijtje te schaken, Treslong?" vroeg hij aan zijn bezoeker. „De warmte is bijna onverdraaglijk, maar hier is het tamelijk koel, nietwaar?" Hij wachtte het antwoord van den veld wachter niet af, omdat hij vooruit wist, dat de politieman een groot liefhebber van schaken was. Maar ook de dominee kende het spei goed en hij had dikwijls geprobeerd, het den veldwachter lastig te maken. Inderdaad waren ze beiden wel de beste spelers van het eiland. Tot nog toe hadden ze, behalve elkaar, geen geljjkwaardigen. tegenstander kunnen vinden. „Een oogenblik", verzocht Mulder, „ik zal even het spel gaan halen. HeP je trek in een glaasje vruchtensap? Mijn dochter heeft juist een paar flesschen uit den kei- heeft juist een paar flesschen uit Den Hel der meegebracht". Treslong weerde beleefd af. „Doe voor mij geen moeite, dominee", zei hij vriendelijk. Mulder glimlachte begrij pende. „Liever iets anders? Een glas citroen of brandewijn?" „Nu als het met alle geweld moet, dan wil ik u niet affronteer'en". Treslong werd plotselingzoo rood als een verlegen meisje. Toen de dominee met het schaakspel, dat hij onder zijn arm hield, terugkwam, werd hij op den voet gevolgd door zijn dochter, die een blad in de hand had, waar op een flesch en enkele glazen stonden. Treslong's oogen glinsterden, vergenoegd, toen hij het jongemeisje ontwaarde. Leida Mulder was een meisje, zooals men er op het eiland geen tweede vond. Ze was in alles de levende tegenstelling van de visschers- en boerenvrouwen, die dag in dag uit sleepten met manden en emmers alsof hun leven ervan afhing. Daarbij wa ren de meesten van hen groot en zwaar, hetgeen door hun kleederdracht nog sterker tot uitdrukking scheen te komen. Leida daarentegen, was klein en tenger. Het glanzende, blonde haar lag in twee zware gevlochten strengen om het hoofd. Ze had fijne, gelijkmatige trekken efi ze ge leek, zooals de dominee herhaaldelijk met een zekere trots verklaarde, als twee drup pels water op haar vroeg gestorven moeder. Het meisje knikte vriendelijk, toen ze het blad op een klein tafeltje zette. Ze bloosde tot achter haar ooren en liep vlug weg, voor de veldwachter gelegenheid had, iets te zeggen. (Wordt vervolgd) INCASSO-BANK N.V- I KRUISWEG 59 HAARLEM ALLE BANKZAKEN SAFE-DEPOSIT BENNEBROEK PERSONALIA. Geslaagd voor het eind-examen. Rijks- H.B.S. te Velsen, afdeeling B., ,P. Roozen te Bennebroek. RembrandtEens op een nacht. Als er twee neven zijn, die allebei Jo hannes Petersen heeten en bovendien nog in hetzelfde huis wonen, ja, dan kan 'het wel niet -enders, of er moeten vergissingen voorkomen. Dat gebeurt dan ook prompt in deze vermakelijke film, waarin de ver wikkelingen steeds gecompliceerder wor den, maar die gelukkig eindigt met een driedubbele verloving! De eene Johannes Petersen is verliefd op een jongedame, maar deze wil niets meer van hem weten, als hij ten gevolge van autopanne een afspraak met haar niet kan houden. Haar resolute vriendin besluit den jongeman eens duchtig de les te lezen, maar de verkeerde Johannes wordt hier van het slachtoffer. Het wordt een rumoe rige avond in huize Petersen en de situatie dreigt zeer ingewikkeld te worden, als de vriendin door een vergissing van den huis knecht in- plaats van aspirine een krachtig werkend slaapmiddel inneemt. De verwar ring stijgt ten top als zij den volgenden morgen bij haar ontwaken een smoking dasje in haar bed vindt en daaruit on juiste conclusies trekt. Hoe de heeren Petersen er na veel moeite in slagen, de situatie op te helderen, ver klappen wij niet. Daarvoor moet men zelf deze film maar eens gaan zien, waarin Irene von Meyendorf, Lili Murati, Carl Ludwig Diehl, Hans Brausenwetter en vooral Theo Lingen en Lucie Englisch voor menig vroo- lijk oogenblik zorgen. Het bij programma bevat de gebruikelijke journaals. SJ. KUIPER. PalaceJakko, de circusjongen Het is te verwachten, dat de jeugd aandacht zal hebben voor den circusjongen Jakko, doch niet voor zijn verrichtingen in het circus, maar voor de goede eigen schappen, welke in hem sluimeren. Het leven in de arena schijnt hem niet goed te doen, maar komt hij op toevallige wijze na een flinke vechtpartij in aan raking met een vriend, dan wordt hij in een ander millieu geplaatst. De Hitier Jugend leert hij kennen en het ware be sef van tucht, plicht en geweten treedt op den voorgrond. Hij maakt daarvoor echter een moeilijken tijd door. Het circusleven had hem bijna op een verkeerd pad ge bracht en te begrijpen is, dat hij gemakke lijk te bewegen was tot slechte daden. De aanraking met de jeugdorganisatie doet hem goed en hij leert met zijn kameraad jes vele eigenschappen voor de toekomst en wordt niet hen jongens met een ka rakter. De geschiedenis, welke zich in een groote havenstad afspeelt, maakt een frisschen indruk door het optreden van de jeugd. De jongens beoefenen allerlei sporten, hel pen anderen in moeilijke oogenblikken en strijden, als het noodig is. Ook aan humor- ontbreekt het in deze film niet. <A. OVERMEER. Mo viae: Cavalcade, Moviac brengt deze week weer een uit stekend programma. Een heel aardig filmpje is „Cavalcade", dat tevens het bewijs levert, dat de gekleurde teekenfilm belang rijke verbetermgen heeft ondergaan. De „Sterrenparade" brengt gedeelten uit films van vroeger zeer bekende sterren Adèle Sandrock, La Jana, Renate Müller en Ralph Arthur Roberts. Tobis-Hollandsch nieuws brengt aardige reportages o.a. van de groote demonstratie van den Nederl. Arbeidsdienst op het Hout- rustterrein in Den Haag en de eerste tocht langs de blpembollenveldan in Hiliegom per trekschuit. Zeer fraai zijn ook de op namen van de rijke bloesempracht in de Betuwe. Voor De wielersportliefhebbers zijn er dan voorts nog geslaagde kijkjes bij" de' Cauberg-wedstrijden' in Valken- burg. „Werken in Duïtschlarid", is een filmpje dat door zijn voortreffelijken inhoud een aaneenschakeling van beelden uit het leven van don Nederlandschen arbeider, die'zich tijdelijk buiten het Nederlandsche pro ductieproces geplaatst ziet groote aan dacht verdient. Op suggestieve wijze wor den de voordeelen van het werken in Duitschland boven het werkloos ronddolen in het eigen landnaar voren gebracht. Het UFA-wereldnieuws geeft beelden van de Rijksdagzitting te Berlijn en moei lijkheden, welke thans voor de Duitsche soldaten aan het Oostelijk front zijn ont slaan door den ingetreden dooi. In som mige dorpen staat het water hier en daar zoo hoog, dat de verbindingen alleen met een roeibootje onderhouden kunnen wor den. A. STEEN Frans HalsHet geheim van de Betty Bonn, De schoener „Frisco" komt een haven binnenloopen en voert met zich een ander vaartuig, de „Betty Bonn", mee. De beman ning van de „Frisco" beweert, dat zij de „Betty Bonn" geheel verlaten in volle zee aantroffen en zij maakt aanspraak op de uitlceering van het bergloon. Hoe komt de „Betty Bonn" zoo zonder bemanning in volle zee, waar zijn de opvarenden gebleven en is het verhaal van de mannen van de „Frisco" waar? Het is jaren geleden, toen in een Amerï- kaansche haven door een schip de verlaten „Betty Bonn" werd binnengebracht, doch 't raadsel van de verdwenen bemanning werd nooit opgelost. Het motief van deze film werd ontleend aan dit scheepsraadsel en er werd een vrij aannemelijke oplossing voor 't verdwijnen van de bemanning gevonden. De film wordt geheel beheerscht door het suggestieve spel van de bemanning van de „Frisco", waarbij vooral Hans Nielsen als 'alt. Uw RADIO defect? Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND HAARLEMMERMEER HAARLEMMERMEER-HAARLEMMERLIEDE. MEDEDEELING. De hierna vermelde mededeelingen hebben, indien niet nadrukkelijk anders is vermeld, be trekking zoowel op het Distributiekringbureau te Hoofddorp als op het agentschap van dit bureau te Halfweg. OPENINGSUREN. Het Distributiekringbureau te Hoofddorp is voor het publiek geopend uitsluitend van Maandag t.m. Vrijdag, van 912 uur v.m. Het agentschap voor de gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude, gevestigd in het Raadhuis te Halfweg, is uitsluitend geopend op Maandag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag van 1012.30 uur n.m. UITREIKINGEN. In het tijdvak van 20 April t.m. 16 Mei 1942 zullen worden uitgereikt: a. kookkaarten b. levensmiddelenbonkaarten 6e periode c. tabakskaarten d. sigarettenkaarten e. versnaperingskaarten f. vitamine-C-tabletten g. brandstoffenkaarten. De plaatsen en tijden dezer uitreikingen zijn vermeld op het overzicht opgenomen in de officieele mededeelingen in dit blad van 25 April 1942. Ditmaal zullen geen aardappelkaarten wor den uitgereikt en is het derhalve niet noodig een aanvraagformulier MD S2 in te dienen, daar de aardappelkaarten. welke zijn uitgereikt tegelijk met de levensmiddelenbonkaarten voor de 5e periode, een geldigheidsduur hebben van 8 weken. De inlegvellen van personen, welke geboren zijn in de maand Juni van de jaren 1921, 1928 en 1938, dienen tijdens de uitreikingen te worden geruild, alvorens de nieuwe levensmiddelenbonkaarten in ont vangst %vorden genofrien. De vitamine-C-tabletten zullen slechts wor den uitgereikt: 1. aan a.s. moeders, die een attest (afge geven tusschen 27 April en 16 Mei 1942) van een arts of vroedvrouw overleggen, waaruit blijkt, dat zij in de laatste 4 maanden der zwangerschap zijn; 2. aan jonge moeders, wier kinderen gebo ren zijn na 15 Februari 1942, doch vóór 1 Mei 1942. De brandstoffenkaarten voor verwarming voor het a.s. winterseizoen zullen slechts wor den uitgereikt aan de hoofden van gezinnen, die een der kaarten J, K of L 1941-1942 inle veren, waarop zich alle niet aangewezen bon nen bevinden. Met nadruk wordt verzocht bovenbedoelde bescheiden uitsluitend af te halèn op de dagen en de uren, welke daarvoor zijn vast gesteld en zijn vermeld op het overzicht, op- genomen in dit blad B.. MAAGZUUR L_|_4- •J ST™ he'P' Dopspoeder von Dr O.DUBOIS. Oriq. verpok. f1.25bij Apoih.ervDroq Luxor: Al tisten. Harry Piel heeft in de door hem geregis seerde film uit 't circusleven zelf de hoofd rol op zich genomen. Een gewaagde onder neming, die echter ten volle is gelukt. Zijn groote liefde voor de dieren, en voor het werkelijke circusleven komt treffend tot uiting. Uiterst knappe staaltjes van dres suur, maar ook van groot wederziidsch con tact tusschen dier en meester, hebben de film tot iets bijzonders gemaakt. De regie suggereert de toeschouwers vol komen de adembenemende sfeer, die in eeri circus heerscht, wanneer de trapeze-artist zijn groote waagstuk volbrengt. De muziek zwijgt, de trom roffelt en dan Harry Piel zwaait door de lucht, hoog boven de menigte en schiet langs de glij-, baan neer tot op den rug van zijn olifant, die eveneens een prominente rol in deze film'speelt. De muziek valt in, daverend applaus, de voorstelling is ten einde. Maar als het publiek uit het circus ver dwenen is, gaat daar het menschelijk leven weer zijn gang, ook met spanningen en groote gebeurtenissen. Maar zonder pathos of muziek, in dé harten van de goeden en de kwaden, zooals elke gemeenschap ze kent. De voornaamste medespelenden zijn de ifant, het paard, de aap en de kakatoe. maar natuurlijk is er ook het meisje én de de kapitein opval v. HEYNINGEN. vrouw. Kenmerkend voor het peil der regie is het, dat de film nergens aan innerlijk tem po verliest, nergens tot uitsluitende weer gave wordt van goed, maar weinig beteeke- nende dressuur. VAN DER LAAG PERSONALIA. Voor het examen Nijverheidsonderwijs is geslaagd voor de akte N7 G. H. 'M. de Waal Malefijt té Overveen, voor de akte N8 M. S. C. Koert, Halfweg en N. Luch- singer, IJmuiden en akte N8, behoudens verklaring volgens art. -38 der Nijverheids- onderwijswet A. E. M. van den Brink te Haarlem. Geslaagd voor het eind-examen. Rijks- H.B.S. te Velsen, afdeeling B., H. Kuiper te Haarlem. DE iR NIIEM geeft 't Mussert Maandagavond voor de radio. 's GRAVENHAGE, 8 Mei. Maandag 11 Mei, Mussert's verjaardag, zal over de zen ders Hilversum 1 en 2, des avonds van 20.U0 tot 20.30 uur een uitzending plaats hebben, welke gewijd is aan de herdenking van de zen dag. De leider, die dien dag temidden zijner kameraden zal vertoeven, spreekt omstreeks 20.10 uur een rede uit, welke door de ge noemde zenders wordt opgenomen en uitge zonden. Voor en na deze rede, wordt toepas selijke muziek ten gehoore gebracht. De plaats waar Mussert dien avond verblijft, wordt, zooals men weet, door 't lot bepaald. Hiertoe is een groot aantal loten onder de leden der N.S3. geplaatst, waarvan de op brengst. vermeerderd met een aantal extra giften, reeds nu op ruim 100.000 mag wor den geraamd. Dit bedrag zal dienen ter fi nanciering van Mussert's plan, dat beoogt, aan de kinderen van Nederlandsche geval lenen aan het Oostfront een spaarbankooek- ïq te schenken. Uitreiking van zeepbonnen voor bijzonderen arbeid. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. De secreta ris-generaal van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart maakt be kend, dat bij de plaatselijke distributiedien sten op nader te bepalen tijdstippen in het' tijdvak van 18 tot en met '30 Mei 1942, dc aanvraagformulieren voor extra rantsoenen zeep kunnen worden afgehaald. De formu lieren moeten op een door den plaatselijken distributiedienst vast te stellen datum in geleverd worden. Er zullen extra rantsoenen verstrekt wor den voor een periode van twee maanden, ingaande 1 Juni 1942, aan melkers, aan per sonen. die zoogenaamden „vuilen arbeid"- verrichten en aan bedrijven, waarin zooge naamde „vuile arbeid" verricht wordt. Gediplomeerde bakers, kraam verzorgers, enz. zullen, voor zoover zij per 1 Februari j.l. voor eén periode van zes maanden extra rantsoenen ontvangen hebben, thans geen extra rantsoenen ontvangen. De tabaksdistributie. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. Naar aanlei ding van het bericht, dat reeds op 16 Mei op de bonnen van de tabakskaart zou kannen worden gekocht, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat hieromtrent nog geen beslis sing is genomen. Deze berichten zijn niet van officieele zydc afkomstig. Z\j moeten als voorbarig worden beschouwd. Distributie van vaste brandstoffen. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. De secreta- taris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat zij, die geen brandstoffenkaart DV hebben ontvangen, aangezien zij geen bonkaart J, K of L konden inleveren, gedu rende het tijdvak van 18 tot en met 23 Mei a.s. een aanvraagformulier MD 61 bij de plaatselijke distributiediensten kunnen in dienen ter verkrijging van een brandstoffen- kaart DV, voor "zoover zij daar recht op meenen.te hebben. Aanmelding Arbeidsdienst. 's-GRAVENHAGE, 8 Mei. In verband met de omstandigheid dat op 1 Juli a.s. een tiental nieuwe kampen in bedrijf zullen wor den gesteld, blijft tot 2 Juni a.s. de mogelijk heid geopend tot vrijwillige toetreding bij den N.A.D. voor de zomerkampen van 1 Juli t.m 15 December. Jongelieden in den leeftijd van 17 t.m. 23 Jaar. mits ongehuwd, kunnen zich voor vrij willige dienstneming vdbr de Juli-kampen bij de aanmeldingsbureaux, gemeentehuizen en arbeidsbureaux voor dienstneming aanmel den, terwijl nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar zal wojrden gesteld, teneinde jongelieden, die in aanmerking wenschen te komen, voor een aanstelling in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, gelegen heid te geven de voorgeschreven ai'beids- dienstplicht te vervullen. Deze laatste personen moeten bij* indienst treding op 1 Juli a.s. den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en niet ouder zijn dan 21]/2 jaar. Opgemerkt wordt nog, dat vrijwillige dienstvervulling vrijstelling van den arbeids dienstplicht geeft. ZANDVOORT PERSONALLY. Geslaafd voor het eind-examon, Rüks- H.B.S. te Velsen, afdeeling B.. A. G. Beyne te Zandvoort. KINDERVOEDING De gemeentelijke kindervoeding zal ein digen op 16 Mei. GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1941. De gemeentebegrooiing voor 1941, vast gesteld bij raadsbesluit van 20 November 1940. is thans door den Commissaris der Provincie Noord-Holland goedgekeurd- Het tekort, aanvankelijk geraamd op f 122746.81 is tot f 100.000 teruggebracht. In dit tekort verleent het Rijk een tegemoetkoming groot f 35.115. Het restant is naar den kapitaal- dienst overgebracht en zal in de toekomst moeten worden gefinancierd. BEZETTINGSSCHADEN. De burgemeester van Zandvoort maakt bekend, dat declaraties van „Bezettings- schaden" welke voor 18 Maart 1942 zijn ge leden zoo spoedig mogelijk rechtstreeks moeten worden ingediend bij het bureau van den Algemeen Gemachtigde voor Oorlogs- en Defensieschaden Afd. Bezet- tingsschade, Raamweg 32, Den Haag. Schaden welke na 18 Maart zijn geleden moeten uiterlijk 2 maanden na het ontstaan zijn ingediend. Onder bezettingsschade kan ook worden gerekend, het derven van 13 deel der huurwaarde, bij door dc Duitsche Weermacht gevorderde perceelen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Mei. Bevallen: 7 Mei: A. J. F. UitermarSfr-Hon- nebier, d.; 8 Mei: J. W. C. Meijer-Disco.' z.: A. Taverne-Bos, d., A. van Petegem-Kok, z. Overleden: 6 Mei: J. C. P. Stoorvogel- Vrij, 32 j., Kijkduinstraat; 7 Mei: H. J. Zikking, 80 j., Maerten van Heemskerkstr. Ondertrouwd, 8 Mei: W. M. van den Berg en A. R. Berding; W. A. Koster en W. van Akkeren. Gehuwd, 8 Mei: H. Euverman en A. B. Rikkert. Inlichtingen kunnen worden verkregen op het bureau „Inkwartiering" Groote Krocht 10, van 913 uur. BELANGRIJKE MEDEDEELING. Het distributiekantoor maakt bekend dat behalve op Dinsdag 12, Woensdag 13 en Vrijdag 15 Mei a.s. óók op Maandag 11 Mei van 912.30 uur en van 1.304 uur n.m. in „Ons Huis", Dorpsplein gelegenheid zal bestaan om de nieuwe distributiebescheiden af te halen, ter voorkoming van gedrang en groote drukté op de overige uitreikings- dagen. Fraai polychrome- èn blauw Delftsch Antieke kisten en -klokken In 7 Wilsonsplein b/d Stadsschouwburg PREDIKBEURTEN SANTPOORT. N. H. Kerk. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. X. II. Kapel. 10^15: Dr. A. H. Edelkoort, Amsterdam. 4: L. J. Wesseldfjk Jr., cand. tot den H. D. Zeist. Ger. Kerk ln H.V. 10: Ds. P. van der Vloed van Zand voort. Bediening H. Doop en H. Av. 5: J. Blonet. hulppred. Bijbelkring. HEEMSTEDE. X. H. Kerk. Wilhelmina- plein. 10: Ds. Briët.'Donderdag 10: Ds. Ch. de Beus, van Overveen. Vereenigde dienst. Vredenhof. 10.30: Ds. Barger. Met medew. van het Kerkkoor. Ned. Prot. Bond. 10-30: Ds. K. Wybinga, H.V, pred. te Dronrijp (Met medew. v. h. Dameskoor). Gor. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. N. J. A. van Exel, van Beekbergen. 5: Ds. A. Dondorp. Donderdag 9: Ds. A. Dondorp. Camplaan. 10: Ds. A. Dondorp. 5: Ds. N. J. A. van Exel. AERDENHOUT. X. H. Wijkgcbouw 10.! Ds, D. Crommelin. BLOEMEN DA AL. N. H. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. Donderdag. 10: Dr. D. Kuil man, Leiden. Ned. Prot. Bond. 10'.30:Af- scheidsdienst mej. Da. J. H. Bethe. OVERVEEN. N. H. Kerk. 10: D.s. P. J. do Jong. Amsterdam. Donderdag 10: Ds. G, A. Barger, van Heemstede. HALFWEG. N. H. Kerk. 10: Ds. H. O. Molenaar, H. Doop. 4: Dezelfde. Gcr, Kerk. 10 en 4: Ds. Groonewcgen. N BENNEBROEK. N. II. Kerlf. 10: Ds. J. G. Lelikenkerker. Gei-. Kerk. 10 en 5: Ds. van Wijngaarden. TriLLEGOM. N.H. Kerk. 10 en 5: Ds. Ohr, Eerhard. Gcr. Kerk. 10 en' 5: Ds. A. K. Krabbe. Clir. Ger. Kerk, lo en 5: Lees dienst Ned. Prot. Bond 10.3 0: Dr. H. Faber. van Schiedam. Herst, Apost, Zendingngein. 5: Godsdienstoefening, LISSE. N. H. Kerk. 10 en Ds. J. Th. van Veenen. Ger. Kerk 10 en 4: Dr. Th. Ruys Jr. Chr. G.or. Kerk 10 en 5: Ds. A. Ponstoin Ger. Gen». 10 en 4: Leesdlenst. Oud Ger. Gom. 10 en 3: Leesdlenst. SPAARNRAM. N. H. Kerk. 10: Ds. A. Snethlage. Evangelisatie, 10: H. Wagter. van Beverwijk. ZANDVOORT. Gcr. Kerk. in H.V. 10: J. Blonet. TERUGBETALING VAN NIET GEBRUIKTE PLAATSBEWIJZEN. %ran 4 Me! J.l. af-geldt ten aanzien tot het terugbetalen van niet gebruikte plaatsbewijzen de volgende regeling. Indien kan worden aangetoond, dat van een plaatsbewijs IN HET GEHEEL geen gebruik werd gemaakt, betaalt het station, waar het kaartje gekocht !s, den prijs terug, echter uitsluitend op den dag van afstempeling. Plaatsbewijzen bij reisbureaux gekocht, kun nen met Inachtneming van het vorenstaande zoowel bij het reisbureau als bij het station, waar de reis moest aanvangen, worden Inge leverd. Indien het niet gebruikte TERUGREISGEDEEL- TE van een retourbiljet op den laatsten dag van geldigheid of uiterlijk op den daarop volgenden dag vóór 10 uur wordt Ingeleverd aan het station waar de terugreis had moeten aanvangen, wordt terugbetaling verleend van het teveel betaalde onder aftrek van tien cents administratiekosten voor elke terugbetaling. UTRECHT, Mei 1942 MSSTüUrWES 12 TaEfDOR lècSf - Uttlitf-IOOKD Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct. minimum 6 mm. max 30 mm. Lessen Delfts student helpt leerl. H. B. S„ Gvmn. en U-L.O. met WIS- XATüUR- EN SCHEIKUNDE Br. 1131. In 3 maanden leer ik u HA- WAHAN GITAAR spelen a f 3 Qev p. mnd. Tel. 24402. Br. 1132, PRIVé EN CLUBLE5SEN geeft J. H. van HeeS, oefenmees- ter N.L.T.B. Ballen voorradig. Inl. Koninginneweg 51. Tel. 13174. Personeel gevraagd Voor Huishouding Zelfst. NETTE HULP gevr voor de morgenuren, desnoods f of 2 ochtenden niet. Spiegelen- burglaan 26. Aerdephout. Gevr. flink NET MEISJE, niet ben. 16 j. v. d. morgenuren. Pijntorenstr. 13. na 7 uur. Gevr. v. direct of v. 1 Juni. NET MEISJE voor d. en n. of voor den d. Zeeweg 295, IJm.-O. Gevraagd flinke HELP IN DE HUISHOUDING of werkster voor Maand., Woensd., Vrijd. en Za terdag. Leidschepleïn 5 rood. Gevr. MEISJE of juffrouw oor eenv. naaiwerk. Br. 11S4. Gevr. een NET DAGMEISJE S-4 uur. Zijlweg 263. NET MEISJE voor halve da gen, nu of later. Zandv. Allee 30, Heemstede. NETTE WERKSTER gevr. Liefst Maandag en Vrijdag. Mevr. Heule. Bl.daalscheweg 140, Bloe- mendaal. Rusthuis „Carpe Diem" Raamsingel 12. vr. v. direct on- ged. VERPLEEGSTER, genegen huisw. te verrichten, extern. Nette jonge WERKSTER gevr. Rijnegomlaan 35. Aerdenhout. NET R.K. MEISJE, gevraagd. Zelfst. kunnende werken, met huiselijk verkeer voor dag of dag en nacht. Rijnegomlaan 9 B, Aerdenhout. NET DAGMEISJE gevr. van 9-5 u. Zondag en Zaterdagmid dag vrij. Verbindingsweg 2 5. Bid. NETTE WERKSTER v. 9-12 uur," 3 maal p. w. Land zichtlaan 35, H'stede. Gevr. MEISJE voor halve da gen. Wagnerkade 97, Heemstede. Gevr. voor direct WERKSTER en naaister. Br. 1154. NET MEISJE gevraagd voor dag en nacht bij jong echtpaar te Aerdenhout. Zelfst. ltunn. wer ken. goed loon. Br. 1155. NET DAGMEISJE gevraagd in klein gezin voor heele dagen of S.30-5. Adres: Prins Hendrik laan 91, Overveen. Gevr. zeer nette, betrouwb. WERKSTER, v.g.g.v., 3 ocht. per w. Br. 1157. FLINK DAGMEISJE gev met volle Kost, goed loon. Zond. vrij, tramgeld wekel. vergoed. Zandv. laan 125, Heemstede. Gevr. FL. MEISJE van 9-; Pinellaan 14. Santpoort-St. Gevr. NET MEISJE voor de- morgenuren. Aanm. Zaterdagav. Spruit en Boschstr. 7. NETi' MEISJE gevr. van 9-1 of van 9-5. Mevr. XVillinge, Glip- perweg 120. Heemstede. JUFFROUW GEVR. van 2-7 uur voor lichte werkzaamheden. Gasthuissingel 60 zw. Gevr. zelfst. MEISJE in kl. gezin van 8.30-5. Eén middag vrij per week. Aanm. mevr. Abspocl. Joh. Verhulstlaan 24, H'stede. FL. MEISJE gevr. van 8-4 u m. midd. kost. Zandv.laan 109. H'stede. HUISNAAISTER gevr. om bij haar aan huls te verstellen, om geving Zijlweg. Br. 1196. Flink MEISJE gevr. v. halt 9-5, v.g.g.v. l weekmldd. en Zond vrij. O'veen, omg. Maurlclalaan, Br. m. opg. loon 1198. HULP 1 .d. HCISH. of meisje gevr. voor halve dagen v.g.g.v. Middenlaan 27, t.o. halte W. de Zwijgerlaan. Hrl. Z. Gevr. te Bl'daal tegen 1 Juni of eerder, ln kl. stil gezin, flink NET MEISJE, niet 'oen. 18 P.G. van 8.30-4 uur of 3 heele en 3 kortere dagen. Zond. vrij. werkster tot hulp 2xp, w. Flink lo&n. Aanb. v.g.g.v. schrift, of mond. 's av. na 7 uur. Mevr. v Ammers, Hartenlustlaan 20. NET MEISJE gevr., v.g.g.v., 15-17 j.. van 8.30-1 uur. Schoter singel 34 D. Mevr. Küjzlng, Schouwburg- straat 63. vraagt met 1 Juli een MEISJE voor dag en nacht, die k. k. en werken, hulp van aanwezig,- v.g.g. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN NIEUW CORRESPONDENTIEADRES ECONO MISCHEN VOORLICHTINGSDIENST VAN HE DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJ VERHEI EN SCHEEPVAART. Met Ingang van 11 Mel a.s. Is het corresponds- tle.idres voor den gchcclen economischen voo llchtingsdlcnst van het departement -van handt nijverheid en scheepvaart, Emmapark 1. 's Gr venhage. Het telefoonnummer blijft. 720P (ïnterlocaal letter G). De dienst is dan als vol gehuisvest: bureau bultenJandsche handel bureau overheidsmaatregelen. Emmapark bureau propaganda en bureau bedrijfsreclam Bezutdenhoutscheweg 78 b. bureau document; tie, Rijnstraat 20, leeszaal en bibliotheek, RU" straat 23. W DISTRIBUTIE VAN TABAK. De secretaris-generaal van het departeme van handel, nijverheid en scheepvaart vestigt nogmaals met nadruk de aandacht van alie d taillisten ln tabaksproducten op, dat zij de h' op de ingeleverde T-bonnen, als voorschot vr strekte hoeveelheden, welke zij dus tegen i levering van toewijzingen van den fabrikant grossier hebben ontvangen, tot 17 Me! a.s. m mogen verkooopen of afleveren: Zij mogen ct halve slechts de oude voorraden en de hoeve; heden, die "zij eventueel nog van de grossit ontvangen, zonder dat zij hiervoor toewijzing- hebben Ingezonden, verkoopen. Grossiers mog de tabaksproducten, die zij bij de fabrikant tegen inzending van toewijzingen hebben betro! ken. slechts tegen inontvangstnemmg van to. wijzingen verder verkoopen en afleveren. Na 17 Mei is het verkoopen of afleveren va tabaksproducten door detaillisten^ uitslulte; toegestaan tegen inontvangstnemlng van co .tl nog geldig te verklaren bonnen van de tabak kaart of slgarettenkaart. dus niet tegen ree; Ingenomen of nog in te nemen T-bonnen- D geldt derhalve zoowel voor het van den oud' voorraad op 17 Mei a.s. nog aanwezige restant voor alle na 21 April ontvangen hoeveelhed- Iedere handelwijze ln strijd met het bovr staande is verboden en strafbaar. Voorts zal. zoowel bij grossiers als detaillist: steekproefsgewijze worden gecontroleerd, of de ontvangen voorschotten aan de hand van c jn hun zaak aanwezige voorraden en van f cloor hen ontvangen bonnen en toewijzingen r.<- kunnen verantwoorden. Indien hierbij zou b".; ken, dat het totaal van de hun als voorsch- verstrekte hoeveelheden, uitgedrukt in rantso; nen. minder bedraagt dan de som van oen in h;, bezit zijnden voorraad, bonnen en toewijzinge» eveneens in rantsoenen uitgedrukt, zullen tegl_ den betrokken handelaar administratieve maa regelen worden genomen, ongeacht een ever tueel tegen hem ln te stellen strafvervolging Het ls daarom van het grootste belang, dat c handelaren van iedere in hun zaak geconst; teerde onregelmatigheid, waaruit een gekort ka ontstaan, hetzij diefstal of verlies van voorrar.. bonnen of toewijzingen, hetzij andere omsiat digheden. onmiddellijk aan den plaatse'.ijkt distributiedienst en aan de plaatselijke poli*, opgave doen. Indien zij zulks verzuimd hebbe en ook indien de onregelmatigheid aan e:gc schuld te wijten blijkt te zijn, kan ln geval va vaststelling van een eventueel voorraadtekort b het nemen van maatregelen ln de meeste gevall. met de vermissing geen rekening worden ge houden. VERVOERVERBOD HERKAUWENDE DIERE' EN VARKENS NAAR EN UIT DE VIER NOOR DELIJKE PROVINCIëN. Op 29 April JJ. is een besluit afgekondigd i:. de Nederlandsche Staatscourant, waarbij werd verboden het vervoer van rundvee, schapen, ge. ten, en varkens naar en uit: a. het gebied, begrensd door den noordelijke.", oêver van den Rijn, den oostelijken oever va: den IJssel en het Keteldiep en de kust van he; IJsselmeer, de Waddenzee, Lauwerszee en Eenv tot de Duitsche grens; b. de eilanden Vlieland. Terschelling. Ameland Schiermonnikoog en Rottumeroog. Deze maatregel ls ingesteld om het gevaar va: mond- en klauwzeer 400 veel mogelijk te be perken. Transport van herkauwende dieren e varkens uit de genoemde gebieden, dus vanui de noordelijke provincies naar het zuiden ka worden toegestaan, mits bij het vervoer over d< Ingestelde zonegrens geleidebiljetlen getoond -kunnen worden. Bovendien moet het vervoe geschieden per spoor of over een der hieronde- genoemde plaatsen of overgangswegen: Over den afsluitdijk: over de havens Stavo ren, Lemmer of Zwolle; langs de voetbrugge- te Kampen, Zutphen, Deventer, Doesburg o Westervoort.; door middel van het Katervcer t- Zwolle. Geleidebiljctten voor rundvee, schape en gelten kunnen aangevraagd worden bij cl- marktvertegenwoordigers of bij de plaatselijk- bureauhouders. De vervoerbewljzen'voor vai-keiv uitsluitend bij de plaatselijke bureauhoudei Ook varkens beneden 25 kg. moeten bij de over schrijding van de ingestelde zóne door vervoer bewijzen gedekt zijn. De uitgereikte geleidebiljetlen dienen door der op het geleldebiljet als „geadresseerde" vennel den persoon-binnen 24 uur na dén verkoop var, de desbetreffende dieren, doch, in ieder geva. uiterlijk binnen 14 dagen na den datum van af gifte opgezonden worden naar de bedrijfsorgani satie voor vee en vlecsch, Laan van Meerder- voort 53 te 's Gravenhage. Deze gcleidebiljetter. zullen uitsluitend worden afgegeven ln het ge bied ten noorden van de hierboven aangegeven grenslijn; voor vervoer uit het zuiden naar het noorden worden geen goleidebiljetten afgegeven dan bij hooge uitzondering, waartoe men zich. onder opgave van redenen dient te wenden tot de bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch. MESTCONTRACTEN EN HUISSLACIITING VARKENS. De Landbouw-Crlsls-Organlsatle voor Noord- Holland maakt bekend, dat, behalve de in de persberichten van 11 en 17 April 1.1. genoemde varkenshandelaren, ook nog zijn aangewezen voor aanvragen van mestcontracten de volgen de varkenshandelaren: J. van Lieshout.,Rulgoord 29. Halfweg H. v.' d. Ree. Spieringerweg 327, Vijfhulzen A. Hal ff. Voorstraat 10. Egmond aan Zee P. Moeyes Wijk B. 42. Spanbroek K. Mulder, C. 49. Hoog woud Tj. de Geus, Twlsk J. de Lange. West- einde 10. de Rijp S. Bijl, Wognumsche Buurt 9, Alkmaar E. Hoogland, Alkmaar A. de Lange 177 A. Schermerhorn W. Piket, Alk maar M. Besteman, Burgerbrug Th. Scher mer, Bakkum Joh. A. Huyg, IJweg 655. Vijf huizen H. Burger, Velserweg 134, Sloterdljk Jac. de Wit, v. Ewljkskade 3. Anna Paulowr.a G. J. Brinkman, Blauwe Arends Pad 1, Zaan dam H. Onos, Kanaalstraat 61, Lisse L. de Groot. M. 9S, Midwoud J. W. Vendel, Friesche- weg E. 57. Oudorp P. Silver. H. 66. Hoogwoud Teun Halff, Kerkstraat 4, Egmond aan Zee. Gegadigden voor een mestcontract annex huis- slachting in Noord-Holland, dus ook zij. die zich abusievelijk direct tot de Landbouw-Crisis-Orga- nisatle hebben gericht, dienen zich te wenden tot de in de beide persberichten en de hierboven genoemde varkenshandelaren. Ingeschreven als Persbericht No. 49 NET MEISJE gevr. voor lichte verkzaamheden. Veel vrij. Rid derstraat 3. MEISJE gevr. 16-20 j., 8.30- 12.30 uur. v. Slingelandtlaan 15 Heemstede* bij Koediefslfcan. Gevr. MEISJE voor de mor genuren. Van Oosten de Bruijn- straat 172. NET DAGMEISJE gevr. bij Damo-all. v. 9-12 uur. Zondags vrij of Werkster v. 3 halve dagen. Duvenvoo^destraat 64. Gevr. JONG MEISJE voor de morgenuren. Aanmelden na S u. Bloemveldlaan 49. Voor Bedrijf Apotheek te Haarlem vraagt voor direct ASSISTENTE voor halve dagen. Br. 1201. Voor direct leerling -RIJWIEL HERSTELLER gevraagd. Aanm P. Kerssens, Maasstraat 4, Hrl.X Bij Kousenfabrlek Hin N.V. te- Haarlem worden JONGENS ge raagd. Leeftijd 14-18 jaar. Gun stige beginloonen en mogelijkheid om een goed vak te leeren. Te vens is er gelegenheid tot het ge bruiken van bonlooze warme maaltijden. Aanmelden Zijlweg 142 van 9-5 uur. Zaterdag van 9-12 uur of na telefonisclfe af spraak 11935. LOOPJONGEN gevr. 14-15 j Amsterd. Rijt. Mij.,N.V. Plein 21 Gevr. voor dir. WINKEL JUFFROUW, vakkennis vereischt Br. m. opg. verl. sal. en refe renties Bakkerij P. C. Bruijn, Qude Groenmarkt 22. BIJVERDIENSTE. Dames en Hoeren die over vrijen tijd be- ichikken. hetzij overdag of de: Gevr. DAGDIENSTB., zelfst.avonds en deze uren productief koken en werken, hoog loon. Ie-willen maken, gelieven te schrlj penlaan 15, Bloemendaal. ven onder 1168. „Ami" stofknopenhandel, Ged. Oude Gracht 22, Haarlem. Tel 0407 vraagt WINKELJUF FROUW, kousen reparatrice en leerlingen. Aanm. v. Kinsbergen- pleln 5. na 6 uur. Stoomwasscherij Bijvoet Bloe mendaal vraagt NETTE WERK STER voor het dagelijks schoon houden der lokaliteiten. JONGEN gevr. van Ambachts school of derg. opl. om thuis eenvoudig lijnteekenwerk te ver richten. Pers. aanm. 's av. S-9 u. Kenaustraat 7, bel links. Wij vragen voor direct bekwa me STRIJKSTERS en leerling strijksters. Aanb. One Hour Cleaning Service, Plein 22. FLINKE JONGEN gevr. in Hoveniersbedrijf, 15-16 j. Aanm. Bakkerstraat 47. Gevr. LEERLING NAAI STERS. Adres Bulle, Gen. Cron- jéstraat 55. Gevr. te Enschede voor direct of later: BEKWAME DAMES KAPPER of kapster. Hoog loon en verval, extern. Br. H. J. v. d Veer. Haaksbergerstraat 42, En schede. Goemans Puddingpoederfa- brieken N.V., Raadhuisstraat 2. Haarlem-Noord. Wij kunnen nog eenige NETTE MEISJES plaat sen op onze verpakkingsafdeeling Directe indiensttreding. Eenige flinke JONGENS van 14-18 mj. gevr. Zich ie melden 9-12 2-5 uur. J. Seijffert, lood- industrie, Oude Weg 121. 2 handige FABRIEKSMEIS JES gevr. 18 jaar. Aanm. R. Groot. Rustenburgerlaan 43. Des javonds na 7 uur. Wasscherij De Wit, Schoter- weg 63. vraagt voor direct MAX- GELSTERS en inpaksters. Aanm. Gevraagd LEERLING NAAI STER. Smedestraat 29. Drukkerij F. Damon Zoon, Spaarnwouderstraat 6. Haarlem raagt NETTE JONGENS voor plakwerk. Schoenmag. v. Woensel vraagt VAKKUNDIGE VERKOOPSTER leeftijd 1S-21 j., pers. soil. Maan dag 1-6. Gr. Houtstraat 41. NAAISTER gevr. Hoog loon iSclioterweg 22. Voor direct gevr. LEERLING COIFFEUSE. v. Loenen Frères Ostadestraat 8, Tel. 14851. Personeel aangeboden Voor Huishouding Meisje, 17 jaar B.Z.A. v. enkele dagen in de week vanaf 3.30 uur. onverschillig wat. Br. 1180, COSTUMIcRE b.z.a. voor het maken van- japonnen. Amsterd. Vaart 212. Mej. J. de Vries, OOUPEUSF. neemt weer nieuw werk aan. Keeren en modern,, als nieuw, chique coupe.-Nagtzaamstraat 42. Huizeri gevraagd Te huur gevr. PAKHUIS of flinke zolder voor meubelopslag. Br. 1170. Te huur gevr. te IHem goed onderh. HX'IS, liefst zoo spoedig mogelijk, pl.m. f 40-f 50 p. m.. gen. tot huurovernamé met stof feering. Br. M. Veerman, Oosten burgerstraat 8A. Alkmaar. nUlS te koop gevr., ongev f 4000. Br. 1031. Huizen aangeboden TE HUUR huls 5 ka., keu ken, billijk te huur waarvan een kamer in eigen gebruik ls. Te be- vr. Anthonlestraat 35, Kamers gevraagd Juffr. vr. zon. gest. ZIT-SL.K. m. opkl. b., str. w., st. gel. gebr v. keuken, f 4.50 p.w. Alles in- begr. Hrl. N. Br. 1134. Gevr. door Jongelui gem. ZIT- SLAAPK. of gem. zit- en slaapk m. gebr. v. keuken in Hrl. Nrd Br. 1135. A.s. echtpaar vraagt VRIJE ETAGE of gedeelte huis. omtrek Zijlweg, Lindenlaan, Vcrspronck- weg. Ook genegen samen een huis te huren. Br. 1033. Te huur gevr. door heer gem. ZIT-SIiAAPK. m. str. water, gas en elec. Br. 1036. Dame op leeft., P.G. zoekt bij besch. fam., ged. gem. SUITE, event, m. kl. kamer, m. pension, liefst Hrl. Z. Aanb. 1035.. Gevr. ruime ongem. ETAGE of ged. huis. Centr. verw., kook gel. berging voor 2 pers. Liefst H'stede. Br. 1034. Gez. d. dame en heer m.I. zon der k., 2 gestoff. of ongest. KA MERS met kookgel. in rustig gez. op g. stand H'stede-Haar- lem-Aerdenhout. Br. m. tfr. 1032 Kamers aangeboden Groote gestoff. KAMER agb., straatzijde m. keukengebr. Frans Halsstraat 19. Te huur VRIJE ETAGE bev, gest. en gom. zitkamer met bal kon, slaaplfemer gest. met balkon en vrije keuken a. d. Rljksstr weg bij tramhalte. Br. 1136. ZIT-SLAAPK. agb. per 1 Juni met of z. p. Tevens kost en in woning met huiselijk verkeer Adres te vern. bur. v. d. blad. TE HUUR ongem. gr. en kl. kamer, str. w., event, gebr. van keuken. Adres bur. v. d. blad. Overveen grens Haarlem. Te huur ong. B'OV.-ETAGE. bev. gr. zitk., daarachter gr. slaapk., v. wascht., keuken, badk., vrije W.C. f 4 5 p. m. Direct te aanv. Br. 1040. Te huur SLAAPK. en zit- slaapk. m. of z. pens., str. w. Rlpperdapark 14. Aangeb. door Nederl. dame op goeden stand te H'stede grens Haarlem voor 1 of 2 dames 2 gestoff. KAMERS, gel. Z.N. zon der pension, voorzien van c.v., str. w., gas en electra. Tel. 1S215 of br. 1038. TE HITR zit of zit-slpk-, be neden voor a. d. str.. event, met kl. kam, m. of z. gebr. keuken, s.v.p. na 6 uur. Thomsonlaan 42. Kost- en Inwoning - Jonge amb. vraagt goed BUR- GF.RKOSTHUÏS (geen beroeps) liefst alleen inw. Omtrek Haar lem-Noord. Br.- 1172. NET KOSTHUIS m. vrije ka mer, h. v. k. aan net pers. Groot Heiligland 9. Huisraad gevraagd OVERGORDIJNEN, 33 M. vitrage, liefst oude kwaliteit. Aanbiedingen Bloemend.weg 234, Overveen. Tel. 23523. Gevr. TWEE CRAP. en vier stoelen, k. wagen, baby kleertjes, |k. ledikant. Br. 1044. Huisraad aangeboden AANGEBODENmarkies 1.50 M. br. eiken salontafel. 3 sl.k. stoelen, gT. spiegel, karpet, wit gel. waschkast. Berkenstr. 3 H.N. Te koop: THEESERVIES. deellg. Br. 1045.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7