SANATOCEH n.1 HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 14 De man van den anderen kant van de tafel haalde z'n schouders op, De helft van het bankbiljet had hem spraakzaam gemaakt, hoewel zijn wantrouwen, dat het, geelgezicht geen eerlijk spel met hem speelde, nog niet geheel verdwenen was. „Ik kon toch niet steeds achter hen aan- loopen? Ze hadden me al een paar maal te verstaan gegeven, dat ik op moest hoepelen. Eenmaal gaf de Bok me een klap met z'n vuist in mijn gezicht en noemde me een stinkenden hond. Maar ik heb gezworen, dat ik het hem zal terugbetalen en met winst, daar kan hij op rekenen. "Hij zal nog wel eens aan mij terugdenken!" De kleine Chinees knikte tevreden en schoof de andere helft van het bankbiljet over de tafel naar hem toe. De man greep ernaar met een hebzuchtige uitdrukking in zijn oogen, maar toch kan hij niet nalaten, op te merken: „Ik geef je de verzekering leelijlc geelge zicht, dat ik een mes tusschen je ribben ge stoken zou hebben, als je me voor den gek gehouden- had!" De jongen antwoordde niet. Hij stond op, legde een geldstuk naast het kopje op de tafel, dat nog steeds onaangeroerd stond en verliet na een korten groet het volgerookte, stinkende kroegje. Met haastige passen trippelde hij door de nauwe straat, tot hij aan een hoofdstraat kwam. Daar riep hij een taxi aan en liet zich naar het Amstelhotel rijden. HOOFDSTUK V. Op de eerste verdieping van het Amstel hotel zat aan een schrijftafel, die onder het venster stond, een groote, breedgeschouderde heer. Voor hem op de tafel lagen enkele pa pieren, welke hij blijkbaar met intensieve be langstelling gelezen had. Op een van deze papieren 'stond met een keurig handschrift: „St. Anthonius zieken huis". Verder waren op verschillende plaatsen de woorden: „Schaakspelers en Potters" dik onderstreept. Die heer was niemand minder dan de intel ligente en vriendelijke inspecteur van de Am- sterdamsche recherche, Hans Wildschut. Slechts nu en dan hief hij luisterend het hoofd op, alsof hij iemand verwachtte en dan wierp hij een blik door het raam naar het beweeglijke leven en het drukke verkeer op straat. Het voorkomen van den inspecteur beant woordde volkomen aan zijn roep van detec tive, maar meer nog dan dat was het geen geheim, dat Hans Wildschut zijn vrijen tijd besteedde aan het schrijven van wetenschap pelijke boeken. Op dit oogenblik had hij juist een der vele hoofdstukken van zijn werk: Psychologie der misdaad, beëindigd Roewei hij ten tijde van dit verhaal reeds zestig jaar telde, droeg hij nog een vollen, donkerblonden haarbos. Z'n haar begon aan de slapen reeds eenigszins te grijzen. Hij had nog jeugdblauwe oogen, die nu eens vroolijk, dan weer ernstig, maar meestal vriendelijk de wereld inblikten. Toch konden die oogen somtijds een faseïneerende en suggestieve uitdrukking hebben. Zijn bewegingen waren berekend en beheerscht. Er waren menschen, die zeiden, dat het onmogelijk was, in tegen woordigheid van Wildschut een leugen te ver kondigen. Nog een poosje werkte de detective verder, maar toen ratelde de telefoon en hij legde zuchtend zijn pen neer. Met enkele forsche stappen was hij bij het toestel, nam den hoorn van den haak en luisterde: „Hallo, ah, bent u het, commissaris?" Zijn gelaat klaarde op. „Dat is werkelijk aardig van u, dat u mij persoonlijk oproept. Wat?Neen, mijn kleine Yen is nog niet terug, maar ik ver wacht hem elk oogenblik. Ja. ik denk, dat wij uw lokvogel niet meer noodig zullen hebben. Als ik Yen ergens op uit stuur, dan komt het in orde en dan is er geen politieman, die zijn werk behoeft over te doen. Ik weet zeker, dat hij Grootjans alles uit. z'n mond wringt, wat hij weet. U kunt uw mannen opdracht, geven. Grootjans wegens dien kofferdiefstal aan het station te arresleeren. Ze weten natuurlijk wel, waar ze hem vinden kunnen? Het geld, dat hij bij zich heeft, is van mij, dat kunt u voor hem bewaren, tot hij zijn straf uitge zeten heeft. Misschien komt hij nog weieens tot andere gedachten. Wat zegt u?Een hopeloos geval van St. Anthonius? Tja, dat zult u zelf beter kunnen beoordeelen dan ik. Tot ziens, commissaris. Ja, ik zal u wel opbellen, als ik tot een besluit ben gekomen Ik wacht alleen nog op mijn kleinen Yen Hij legde den hoorn op het toestel en bleef nog een poosje aan de tafel staan. Toen hij meende, voetstappen in de vestibule te hoo- ren, hief hij luisterend het hoofd op De deur ging open en de kleine Chinees uit Don-Emil's Tuin van Venus kwam binnen. Over het gelaat van Wildschut trok een Vriendelijk glimlachje. „Al terug, Yen0" riep hij en knikte hem Vriendelijk toe. Hij ging naar de schrijftafel terug en nam weer plaats. De Aziaat bleef in eerbiedige houding op een afstand staan. „Jawel heer, het niet erg moeilijk was, om man met puisten te vinden". „En ben je wat te weten gekomen?" „Een kleines beetje, heer". (Wordt vervolgd) Begin nog beden Sonatogen re Het zenuwsterkende voedsel Gezelschap Lou Bandy Drie vrijgezellen Het publiek dat vroeger met graagte naar de revues ging waar Lou Bandy in optrad, kan dezer dagen zijn hart ophalen aan de klucht waar Lou de hoofdpersoon in is. In de Concertzaal geeft het onlangs opgerichte ge zelschap Lou Bandy, hedenavond en morgen nog na de première van gisteren, voorstel lingen van „Drie vrijgezellen", een muzikale comedie van I-Ian de Wilde muzikaal in zooverre dat Bandy den tekst gelardeerd heeft met een aantal van zijn liedjes en ook kans ziet, enkele van zijn vroegere succes nummers te pas te brengen. We doen Frans du Mée en Hans Tiemeyer onrecht, door Bandy den hoofdpersoon te noemen, want gedrieën vormen zij het edele span vrijgezellen, dat een huishoudster zoekt en dat zich door een aardig snuitje van de wijs laat brengen. Zoozeer dat een handige dievegge Marianne Venselaar had hier die rol van Mela Soesman overgenomen hen om haar elegante vingertje windt, zich door alle drie ten huwelijk laat vragen en de oudjes zonder uilzondering voor het lapje houdt. Het slot brengt een vrij melodramati sche wending aan het stuk, doch voor het overige is het een niet onaardig verzinsel. De aanstaande bezoekers der „Drie vrijge zellen'" zouden het ons kwalijk nemen, indien we meer verklapten van den inhoud. Volstaan we dus met het bovenstaande. Lou Bandy heeft uiteraard het publiek op zijn hand, zoodra hij ten tooneele verschijnt, Zijn metgezellen Tiemeyer en Du Mée echter verdienen een evenredig deel van het succes, Hun twee temperamentvolle- oude heertjes waren even vermakelijk als de verwaande „lion" Luuk, waar Bandy ons op tracteerde. En Marianne Venselaar was in één woord on weerstaanbaar als de lieve, maar o zoo ge vaarlijke juffrouw Jo. De Gem. Concertzaal was gisteravond vrij goed bezet. Vermoedelijk zullen er ook heden en morgen Haarlemmers genoeg zijn, die Bandy in zijn nieuwe gedaante, als zingend acteur willen zien. M. Sybr. Koops. BI.OEMENDAAI. YALSCHE AANGIFTE. Bij de politie werd door den 18-jarigen H. B. aangifte gedaan dat uit zijn bakkers kar 'n aantal broodbonnen was ontvreemd. Toen de recherche een onderzoek instelde, kwam vast te staan dat de bonnen niet uit den wagen waren gehaald, doch dat de jongeman ze ten eigen bate had aange wend. Hem staat een dubbel proces-verbaal te wachten, n.l. een wegens verduistering en een wegens het doen van een valsohe aangifte. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Van der Schoor, Korte Kleverlaan 66, een hee renhandschoen; Van Waard, J. W. Frisolaan 10, vulpenhouder; Massa, Romeinenstraat 14, Haarlem, Iersche terrier met penning Bloemendaal; Noord Zuid Holl. Tramweg Mij, Tempeliersstraat, Haarlem: een pak vi trage; K. L. Miljon, Oranje Nassaulaan 3, gummi bal; Standplaats Van Gestel, Mili- tairenweg: een autoped; Lanson, De Genes- tetweg 6, een Lips sleutel aan. een zakdoek; Zuurbier, Bloemendaalscheweg 74, dames- tasch met geldswaardigen inhoud; C. Al, Raephorststraat 43, Haarlem: tasch, inhou dende portemonnaie en distr. bescheiden; Barendsen, Zandvoorterweg 44, paar beige handschoenen; Bosma, Vogelenzangscheweg 5a, zonneklep; Bijl, Dr. Bakkerlaan 7, vul potlood: Mevr. Deylius, Denijs van Hulle- laan 26, Haarlem, portemonnaie met inh.; Parkwachter Van Ooyen, Lage Duin en Daalscheweg 9b, peau de suède handschoen; Rithagen, Goudsbloemplein 12. portemon naie met inhoud; Van Klink, Rijnegomlaan 22, stuk touw; Politiebureau Overveen (in lichtingen alleen op werkdagen van 1012 uur v.m.): sleutels, pet£ ceintuurs, hand schoenen. zakmes, meisjesschoen, Fransch leesboek. Post Aerdenhout: dameshand schoen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. A. Warmerdamv. d. Raad, d.I. C. M. Weijersvan Dijk, d.; E, C. van IngenRuwers, z. Ondertrouwd: L. G. Postuma en B. C. Fiege; J. C. Heeck en J, H. de Ruiter; S. H. Boesenaöh en G. J. van Telgen. Getrouwd: W. van der Lep en T. F. Sel- denthuis; F. M. Temmerman en E. W. A. A. Toben; A. L. M. Heeren en E. S. J. Schoevaart; H. P. Perk en W. Panbakker; F. J. van Baekel en J. H. van Hooff: P. v. d. Grijn en M. Vreeken; F. van Stuijven- berg'en H. A. Kusten L. Dekkers en J. J. Zuijderduijn. Overleden: W. J. de Mooij, oud 64 jaar; Wed. G. van Donkelaarde Graaf, oud 75 jaar; Wed. M. C. Steenhuizen—Gerdes, oud 79 jaar. Nieuwe hoofdcommissaris van politie te Rotterdam. Ir. J. J. B'^'strr» Aerdenhout benoemd. -GRAVENHAGF.. 20 Mei Het Rijks commissariaat maakt bekend. De Rijkscom- =aris voor het bezette Nederlandsche ge bied heeft op grond van alinea 1 van zijn Verordening no 10S-'40 (vierde verordening over bijzondere bestuursrechtelijke maatrege len) den heer ir. Johan J. Boelstra, reserve majoor te Aerdenhout, benoemd tot Hoofd commissaris van Politie in Rotterdam. VERDUISTERING EN DIEFSTAL. Je Bloemendaalsche recherche heeft aangehouden den 17-jarigen J. S„ wonende te Haarlem, wegens verduistering. De jongeman inde kwitanties voor zijn baas. maar besteedde het geld ten eigen bate. Eveneens werd aangehouden de dienst bode M. N., wonende te Haarlem, die ten nadeele van haar mevrouw verschillende huishoudelijke voorwerpen had ont vreemd. Als verdacht van verduistering van een distributielevensmiddelenkaart werd aan gehouden de 18-jarige loopknecht J. W. B., wonende te Haarlem. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Bloemendaal en Omstreken van „Tuinbouw en Plantkunde" komt Dins dag 26 Mei a.s. bijeen in hotel „Rusthoek" Dien avond zullen de plannen voor de zomer- excursie en de zomeravond-excursies nader worden vastgesteld. Ir. Volkersz, rijkstuin- bouwconsulent te Lisse zal een voordracht houden over „De behandeling der bloembol len na het oogsten en voor de aflevering". Hedenavond wordt de eerste zomeravond excursie gemaakt naar de kweekerijen van de N.V. C. G. van Tubergen aan den Ko ninginneweg te Haarlem. UITREIKING BONKAARTEN 7e PERIODE. De uitreiking heeft plaats tusschen 26 Mei en 13 Juni op de data. die op de bon kaarten 6e periode gestempeld zijn. De strooken, waarop deze data vermeld ziin, moeten voortaan meegebracht worden. Zij, die zich niet aan die data en hetzij V.M. (voormiddag) hetzij N.M. (namiddag) houden, moeten in het belang van een ge- regelden gang van zaken teruggestuurd worden. Aardappelkaarten worden gelijktijdig uitgereikt tegen inlevering van een inge vuld formulier MD 32. Deze formulieren zijn tot en met 22 Mei a,s. verkrijgbaar in het Jeugdhuis, Donkerelaan, Bloemendaal: het distributiekantoor Overveen; de poli tiepost Aerdenhout; de id. Vogelenzang en het distributiekantoor Zandvoort. Brandstoffenkaarten. Zij, die nog geen brandstoffenkaart ontvangen hebben, net- zij, omdat zij geen oude kaart hebben kun nen inleveren, hetzij b.v., omdat zij vroe ger geen zelfstandige huishouding voer den, doch thans wel, kunnen tot en met 22 Mei a.s. op de distributiekantoren Over veen en Zandvoort een aanvraagformulier MD 61 verkrijgen. VOGELENZANG AANRIJDING. Op den Vogelenzangscheweg werd een wielrijder, die in de richting Aerdenhout reed, aangereden door een hem tegemoet komende vrachtauto. Hij liep een schou derfractuur op, waarvoor medische hulp ingeroepen moest worden. De politie stelt een onderzoek in. HEEMSTEDE INBRAAK IN EEN KIOSK Door verbreking van het slot heeft men zich den vorigen nacht toegang verschaft tol een consumptietent, staande aan den Heeren- weg. Verdwenen zijn een aantal tabak- er broodbonnen, 25 pakjes sigaretten, eenige pakjes shag, een bedrag aan geld en een aan tal gasmunten, welke laatste door verbreking van den gasmeter werden weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. ZORG VOOR UW DISTRIBUTIEBONNEN. Een bewoonster van de Lieven de Keylaan miste haar distributiebonnen, welke zij even onbeheerd had laten liggen in de keuken. Verdacht werd een 17-jarige loopjongen, die bij zijn aanhouding bekende de bonnen weggenomen en verkocht te hebben voor ƒ7,50. De kooper bleek de bonnen reeds weer met een kleine winst van de hand te hebben gedaan. Een nader onderzoek wordt ingesteld BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: T. Spoelstra en E, Schröder. GETROUWD: L. P. F. Kramer en M. P. v. d. Plas; G. C.'v. Kuijk en M. Breed. BEVALLEN: E. WljmaKnapp, z,; E, Diepen- daalNuijten, d. OVERLEDEN: J. C. Coenderman, 62 j.. echtgen. H, Baljet. AALSMEER BRANDSTOFFENKAARTEN. Personen, die ter verkrijging van een brandstoffenkaart voor verwarmingsdoel- einden voor het komende winterseizoen niet in staat zijn een van de bonkaarten J, K of L in te leveren, hetzij door vermissing of wegens het gaan voeren van een zelfstandige huishouding dienen in het tijdvak van 2 3 Mei a.s, een aanvraagformulier MD 61 in te vullen, welk formulier in het bovengenoem de tijdvak ten kantore van het Distributie- kringbureau. Kanaalstraat no. 3a verkrijg baar is. De formulieren moeten uiterlijk op 24 Mei a.s. volledig ingevuld en onderteekend Ingeleverd worden. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. e vereeniging der afdeeling Aalsmeei de Nederlandsche Maatschappij vooi Tuinbouw en Plantkunde houdt op Donder dag, 21 Mei a.s. des namiddags om ach' uur !n de groote bovenzaal van het gebouv „De Oude Veiling'' aan de Marktstraat no 19, alhier een atgemeene ledenvergadering Tijdens deze vergadering zal de afdeelin Amsterdam van de Nederlandsche Vereen! ging tot bevordering van de bijeenteelt <1 film ..Het leven en werken van de bijen ertoonen. De voorzitter van de afdeelln; iinsterdant. de heer Kroes, spreekt den toe lichtenden tekst uit. ZEEP VOOR VEILEN ARBEID. Aanvraagformulieren voor de verstrekking van extra zeep, In verband met vullen ar beid voor de periode Juni en Juli 194", kun nen worden afgehaald op het Distributie kantoor gedurende het tijdvak tot 30 Me! a.s. Deze formulieren moeten uiterlijk 12 Juni ingeleverd worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig op het bureau van politie en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m., de navolgende als gevon den aangegeven voorwerpen: zilveren d.- armband. vermoedelijk gouden zegelring, rozenkrans, jongenspetje, zilveren ring. Te bevragen aan o.s. adressen: P. van Trigt, Molenstraat 21, rozenkrans; v. d. Zande, Hoogewerfstraat, bruin portemon- naietje; C. Weijers, 2e Loosterweg 136, zil veren armband; Bol, Haarl.straat 11b, grijs wollen want, rood-blauw gestreept; Aan- geenbrug, Meerstraat 54, portemonnaie; P. J. v. Dam. 2e Loosterweg 122, konijn; L. Ebbing, Weeresteinstraat, dekzeil; H. v. d. Kolk, Patrimoniumpl. 133, wit boord. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J. Weeda en E. A. Mole naar, Nic. Beetslaan 36: L. A. M. Dinke- laar en C. J. Holst, Amsterdam, Maasstraat 43 II; A. Ruyter en C. C. Houtman, Hooge- weg 21; C. Koper en M. Keur, Hobbema- straat 11. Getrouwd: G. Zwemmer en L. Paap, Jan Steenstraat 9. HAARLEMMERMEER VOETBAL VEREENIGING „HALFWEG" De voetbalvereeniging „Halfweg" houdt op Vrijdag 22 Mel a.s. in de zaal van den heer H. Greeven te Halfweg haar jaarlljk sche algemeene vergadering. De agenda ver meldt een bestuursverkiezing, aangezien de heer L. v. d. Putten zijn functie heeft neer gelegd, Verder zijn periodiek aftredend d< heeren K. Zoetman, secretaris, H. de Lang, tweede voorz., C. Tienstra, tweede penning meester en K. Tienstra. commissaris. VOETBAL. De voetbalclub „Lijnden" heeft in het afgeloopen seizoen wel buitengewoon suc ces gehad'. Alle elftallen, het eerste, twee de, derde en het adspiranten-elftal, zijn kampioen geworden van hun afdeeling. Ook Eto, uit Hoofddorp, heeft succes met de eerste twee elftallen, die beide kampioen werden. Eto I heeft nog een protest looperi tegen den uitslag van den wedstrijd tegen V.S.V. III (33). Het re sultaat van dit protest wordt afgewacht, doch kan op het kampioenschap geen in vloed hebben. Eto zal met het nieuwe seizoen weer met een junioren-elftal uitkomen. E.H.B.O. Van de R.K, E.H.B.O., St. Damianus te Badhoevedorp werden gediplomeerd de dames R. Bakker, G. Goes, A. Goossens, N. Post. D. en C. Timmerman, A. v. Vel- sen en C. Witteman; de heeren H. de Boer, B. Goossens, F. en J. Tieken en A. Visser. Van den luchtbeschermingsdienst slaag den de dames N, Boender, A. Huizinga, R. en T. Hijstek, B. Koning, mevr. Mantel Groepenhoff; de heeren D. Euwen, J. en L. D, Schellingerhout, G. J. Straatsburg, J. v. d. Spek, C. Hunik, H. v. Gelderen, A. Schiele. G. en T. Schuitemaker, L. Kreeft, C, de Jong en H. Ruys. HILLEGOM EXAMENS E.H.B.O. Voor het eenheids-diploma der Nederl. Ver. „Het Oranje Kruis" zijn geslaagd onze plaatsgenooten de dames G. Bood. G. Eisenga, P. van Houweninge. H. Lyclda- ma, E. J. E. Margadant, W. M. v. d. Poll, A. Struik, M. Topper en J. Veelenturf en de heeren F. de Boer, J. Heemskerk, M. Imanse. J. Paling, P. Stolk. Verdei- zijn geslaafd de dames R. v. d. BergKolinsky, T. Bon, C. Klinkenberg en G. Verdegaal allen te De Zilk. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig op 'het politie-bureau en al daar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m.: zilveren damesarmband, vermoedelijk gouden zegelring, rozenkrans, jongenspetje, zilveren ring. Te bevragen bij: P. van Trigt, Molenstraat 21, rozen krans; v. d. Zande, Hoogewerfstraat bruin portemonnaitje; C. Weijers, Loosterweg II 136 zilveren armband; Bol. Haarlemmer straat 11b, grijs wollen want: roodblauw gestreept; Aangeenbrug, Meerstraat 54, portemonnaie; P. J. van Dam, Loosterweg II 122, een konijn; L. Ebbing, Weerestein straat, dekzeil; H. v. d. Kolk, Patrimonium- plein 13, wit boord. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Dinsdag vierde het echtpaar A. Rovers en A. Jans zijn diamanten huwelijksfeest. De bruidegom is 86 jaar en de krasse oude baas is vooral bij de oudere Hillegommers een welbekende figuur. Hoewel den laatsten tijd het gezichtsvermogen verminderd is, ver heugt hij zich nog in een goede gezondheid. Ook ce S3-jarige bruid is nog een krasse touw. Ruim 63 jaar geleden kwam d(! bruide gom naar Hillegom. waar hij medewerkte bij het heiwerk aan de graanopslaepjuatsen can de Ceres. Na verder eenigen lijd in de duinen van de Amsterdamsche Waterlei ding gewerkt te hebben, trad hij in dienst bij Van Meerbeeks Bloembollenbedrijf. waar hij werkzaam bleef totdat hij gepension- nceiij werd. Het huwelijk werd gezegend met 15 kinderen, waarvan nu nog 7 in leven zijn. Het echtpaar heeft 20 kleinkin deren en 20 achterkleinkinderen. Vriende lijke burenhanden hadden een fraaie eere- poort opgericht. Velen kwamen het krasse echtpaar feliciteeren met dezen heugelijken dag. De Hillegomsche Harmoniekgpel bracht het bruidspaar des avonds een serenade. HALFWEG JAARVERGADERING VAN „S.S.S." De gymnastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren" hield in de bovenzaal van den heer Kroon te Halfweg haar jaarvergade ring. Uit het jaarverslag bleek, cat de ver eeniging er financieel gezond voor staat. De aftredende bestuursleden, me). Starreveld en de heer J. E. van Rijn, werden door den voorzitter, den heer Brizee, toegesproken. Mej. Starreveld ontving een diploma en eer! zilveren servetring met inscriptie en de heer Van Rijn een zilveren potlood. Mej. Starreveld werd tot lid van verdienste ge kozen. In het bestuur werden gekozen de heer Tieboul als secretaris en mevr. Trnmp- Harren als penningmeesteresse. In de klee- dingcommissie werden gekozen de dames v. d. Ban, T. Elissen, P. Harren en T. Frank fort. Het bestuur zal trachten een oplossing te vinden voor de moeilijkheid, dat de turn zaal van School 9 niet beschikbaar gesteld wondt. De voorzitter opperde het plan aan sluiting te vragen bij den Kennemer Turn kring. Bovendien werd bekend gemaakt, dat na een eventueele uitvoering onderlinge wedstrijden georganiseerd worden Wegens drukke werkzaamheden elders zal de lei der van „S.S.S." de heer W. Schalens, niet meer beschikbaar zijn voor de jongens- en heerenafdeeling. Het stoken van magernootjes 4 De directeur van het Rijkskolenbureau vestigt er de aandacht op, dat kleinverbrui kers huisbrand (behalve behoorende tot de froep B) en particulieren, die in hun haard- achel(s) of centrale verwarmingsinstalla- tie magernootjes 4 plegen te stoken, in de toekomst niet verder op beschikbaarstelling van deze brandstof kunnen rekenen, in ver band met het toenemende verbruik van deze brandstof voor generatoren. Daar ter vervanging van magernootjes 4 evenmin magernootjes 5, essnooties 4/5 of cokes 4 beschikbaar zijn, wordt dezen ver bruikers in hun eigen belang aangeraden, de noodige maatregelen te treffen, opdat met grovere afmetingen brandstof zal kun nen worden gestookt. Voor centrale ver warmingsinstallaties komt uitsluitend cokes 1/2/3 in aanmerking. Voor technisch advies dient men zich te wenden tot erkende installateurs of kachel en haardsmeden. ECONOMISCHE RECHTER FRAUDULEUS GESLACHT Niettegenstaande de strenge minimum straf van zes maanden, gesteld op het clan destien slachten van dieren, zijn er nog steeds menschen die zich niet laten af schrikken en doorgaan met hun praktijken, die voor de volksgezondheid een groot ge vaar vormen. Zoo stonden er voor den Eoo- nomlschen Rechter wederom twee personen terecht wegens het frauduleus slachten van een koe. Het waren twee Amsterdamsche slagersknechten, de 33-jarige G. v. Wierin- gen en de 2 3-jarige IC. C. ICost, die op tech nische wijze een koe van het leven hadden beroofd en tot vleesch verwerkt. Buiicndiei had een van de twee slachters nog een tweed koe in voorraad gehad, zonder natuurlijk een vergunning daartoe te hebben, die naar alle waarschijnlijkheid den zelfden weg zou zijn opgegaan. De Economische Recht veroordeelde de beide edele volksgenooten tot een gevangenisstraf van zes maanden, terwijl de oudste bovc-ndien nog een boete- van f 75 (30 dagen) kreeg voor hot zonder vergunning houden van de tweede koe. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ 1000: 6303 400: 14278 18808 200: 1968 7171 9834 1989G 21464 100: 6023 6553 6852 6924 7879 8670 9616 14058 19898 20862 21356. Burgerlijke Stand. Bevallen. 15 Mei: M. M. Beenders van Houten, z.; 16 Mei: S. C. van Ever- dingen—Steenkist, d.; 17 Mei: E. H. J. Vel- lekoopBaijer, z.; H. SieraadRijkers, d.; 18 Mei: W. C. Bieuwveenvan Berkel, z.; M. M. Passchier—Schu, d.; 19 Mei: H. J. M. van de Kampvan der Linden, d.; A. de BreeSnijder, z. Overleden. 16 Mei: H. O. van de Wall, 83 j., Leidschevaarl; J. Linzell, 73 jaar, Marnixplein; 17 Mei: Z. van Heteren. 19 j., Jansstr^at; B. J. SeretRibbius. 78 j., van Eedenstraat; S. A. BeltermanRich ter, 77 j„ Rollandslaan; 18 Mei: G. H. van der GraafStegers, 84 j., Jansstraat: T. Maaskant, 69 j Maerten van Heemskerk straat. Gehuwd. 19 Mei: J. H. Ziemerink en F. J, Mol; W. Velthuijs en M. A. Bakker. Thans Voor-Indië aan de beurt? Sjiratocri: Oorlog in China droeg experimenteel karakter. Zoolang Voor-Indië onder Britsche heer schappij blijft, is het volkomen logisch, dat de Japansche aanvalskracht zich in hoofd zaak tegen Indië richt, aldus de Tokio Asahi Sjimboen. Hel blad onderstreept dit voornemen an Japan met erop te wijzen, dat het doel an den Aziatisehen oorlog de bevrijding van Oost-Azië van de Engelsche heer schappij is. Het uur van Voor-Indië is thans gekomen en het moet kiezen. Na de geslaagde operaties van Japan op den In disch en Oceaan en na de zegevierende be ëindiging van den veldtocht in Burma zijn ook alle uiterlijke voorwaarden voor een definitieve uitschakeling van den Engel- sChen invloed geschapen. De vroegere Japansche ambassadeur Sjiratori heeft in een interview verklaard: „Het einddoel van Japan op internationaal gebied is steeds de bestrijding der Anglo- Amerikanen geweest. China vormde slechts het tooneel, waarop de vijand bestreden moest worden. Japan heeft in China nooit zijn uiterste krachten ingespannen, maar eén soort experïmenteelen oorlog gevoerd, Japan zou den oorlog in China kunnen be spoedigen, maar dat is niet noodig, want de beslissing zal elders vallen". Ten aanzien van de Sowjet-Unie ver klaarde Sjiratoeri, dat de kwestie oorlog of vrede aan het Siberische front geheel van de Sowjet-Unie afhangt.. Japan is op alle gebeurlijkheden voor bereid. Sjigemasa Soenada, de voornaamste ad viseur van het Japansche militaire bewind in de Zuidelijke gebieden, heeft medege deeld. dat in de door Japan bezette gebie den weer volkomen vrede en rust heer- schen. Sumatra en Malakka leveren voldoende voedingsmiddelen voor zich zelf, daar in de meeste streken van die landen riist wordt verbouwd. Ten aanzien van de rubberpro ductie op Sumatra en Malakka zeide Soenada. dat Japan thans een bijna onbe- nerkten voorraad rubber verkregen heeft. De Japansche militaire overheid heeft, haar maatregelen voltooid voor de productie van rubber en petroleum in alle bezette gebieden, teneinde te kunnen voorzien in de behoeften welke aan Japan als gevolg van de oorlogvoering gesteld worden. OFFIC1EELE MEDEDEELINGEN. AIGEMEENE INVENTARISATIE VAN LAND- EN TUINBOUW 1942. De Landbouw-Crlsis-Organlsatle voor Noord- Holland maakt het navolgende bekend. De JaarliJksehe algemeene inventarisatie van land- en tuinbouw zal dit jaar plaats vinden ln het tijdvak van 26 Mei tot en met fi Juni 1942. Naast de gewone gegevens, welke elk jaar ge vraagd worden, zal deze Inventarisatie ook nog een opgave Inzake uardappelrossen en landbouw werktuigen omvatten. In tegenstelling met de voorgaande Jaren zullen thans in iedere gemeente één of meerdere zit dagen gehouden worden, waarop de georganiseer de uitgenoodigd wordt te verschijnen. Plaats, dag en uur. waarop de gevraagde ge gevens verstrekt kunnen worden, zal nader door aanplakbiljetten op de hiervoor bestemde plaat sen en gemeentelijke aanplakborden worden bekend gemaakt. Alle aangesloten leden van de Landbouw-Crl- sis-Organlsatle alsmede niet-aangesloienen. die eenige der gevraagde gegevens hebben te ver strekken, zijn verplicht aan deze oproep gevolg te geven. Weigert men de gevraagde Inlichtingen te ver strekken. of doet men onjuiste opgave, dan stelt men zich Ingevolge de Inventarisatie-beschikking 1942 bloot aan een tuchtrechtelijke vervolging. Ingeschreven als Persbericht No. 54. DISTRIBUTIE VAN TABAK. De Directeur van het Rijksbureau voor Tabak en Tabaksproducten, daartoe gemachtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt be kend, dat in verband met de regeling, op grond waarvan detaillisten reeds na 1 week verkoop van tabaksproducten hun verzamelde consumen tenbonnen bij de plaatselijke distributiekantoren tegen een toewijzing kunnen Inwisselen, waardoor zij ln de gelegenheid worden gesteld reeds dan hun bestellingen te plaatsen, dé op 18 April j.l. ln de dagbladen opgenomen minimumgrenzen voor rechtstreeksche levering van tabaksproduc ten door fabrikanten aan detaillisten zijn op geheven. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat btj bestuursbesluit van de Nederlandsche Akkerbouwccnirale is be paald, dat het vervoer van ongeschild teenhout. geschikt voor de vervaardiging van manden en ander vlechtwerk en behoorende tot de soorten Amerikaantjes of zwarte dricbast, voortaan slechts is toegestaan, indien dit vervoer plaats vindt onder dekking van een door of vanwege de Nederlandsche Akkerbouwcontrale afgegeven geleideblljet. Voorts ls bepaald, dat voor het verhandelen en afleveren van luxe- cn huishoudelijk manden werk voortaan geen vergunning van den direc teur van genoemde centrale meer behoeft te worden verkregen. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 109. MAXIMUM WINKELPRIJZEN VOOR JAM. In glazen pot van 450 gr. prima Jam f 0.58; huis- houdjain I f 0.48; hulshoudiam II f 0,37.. Los uitgewogen p 500 gr prima jam f 0,56; huishoudjam I f 0.50; hutshoudjam II f 0.39. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. minimum 6 mm, Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet, p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm Lessen BOEKÏHOUDJ5X, Ex. op'l. privé f 5, oluib'les f 3 p. ril. W. Takes Veenbergpl. 3, Lr. M.O, Tel. 2 59 3: LESSEN' .VANG KB. in de pract. en theo.ret. efcctrlclteltsleer Br. 2809 Personeel gevraagd Voor Huishouding NET MEISJE gevr. van S-S u. Goed loon. Zaanenstraai 64 VERSTE L N AA ISTE R gevr. voor direct. Duinoordstra at Voor direct gevr. NET MEISJE v. 9-4 uur. pl.m. 1.7 jaar. Aan: na 7 uur. p. a. Mevr. v. 1-ïaazel. Berkenstraat 9. II.-X. Gevr. NET MEISJE van 1.30-5 bur, Woensdagmiddag en 7a vrij. geen wasoh aan huis. J. Hfi rings t raat S4. Mevr. I-I. v. d. Wal, Mr. En- söhedeweg 8, Aerdenhoutzoekt een HULP v. d. ochtend- of mid. daguren. Keukenmeisje aanwezii DAGMEISJE gevr. voor dire.c voor halve of heele dagen, flink loon. Adres K. Mulder. L. Hee ren vest 140. WERKSTER gevr. Dinsdag en Vrijdagmorgen 8.30-12.30. Sta ten Bolwerk 44 va# 7-S uür. Gevr. FL. MEISJE 11. lmn. 16 J. v. halve dg. Sn gez. zond. kind. of Jonge Werkster v. eenige ocht. per week. Aanm, na 5 uur. Jan Gijzenkade 216. Gevr. yoor de huish. voor heele dagen een FLINK MEISJE of JUFFR. v, g. g, v. Aanm. na 6 uur. Raamvest 61 rd, NET DAGMEISJE gevr. van S.30—230 u, Aanm, 's av, na 8 u. an Erp, Tetterodestra at 6. NET MEISJE gevr. voor h. of halve dagen. Kteverlaan 40. Hrl. Gevraagd: een keurig R.-K. MEISJE OF JUFFROUW als hulp ln de huish. in kein gezin, Flink loom. met of zonder kost. Zondags vrij, v. g. g, v. Aanm. 's av. na 8 uur. Klever-parkweg 5fir. Gevr. FL. DAGMEISJE van met middagkost. Narcis- 2 4 bij de Zandvoortsöhe- laan. H'stedc. FLINK MEISJE gevraagd, van tot 5 of 7,30. Zondags en 1 iddag per week vrij. Houtman. Wagenweg 2i5. Gevr. liefst v. direct NET M ETSJE v. d. en n. goed loon e b.eh. Br. ond. lelt, IJ Boetoh. va Haarlem. BETROUWBAAR MEISJE c JONGE VROUW gevr. voor .huis en kamerwerk van 9-2 uur, Zond. 10-11.30 u., hoog loon. Aanni Tlazepaterslaan 5, tel. 11402. Gevr. voor direct MEISJE d. e. n. kunnende koken, gedu rende 2 maandel. verblijf te Zand voort. Goed loon. Aanmelden Brederodestraat 180, Zandvoort, telef. 2360. In het Diaconessen hu is plaats voor net WERKMEISJE Aanm. van 6-7.30 uur of 's mörg. liaae.patersla.ati 24, Tegen 1 fi Juni gevraagd een I linke R.-K. DIENSTBODE voor dag en nacht, goed kunn. werken, hoven de 20 jaar en v. g. g. v. 2S75. In klein huisgezin wordt ge- zooh t D AME-H UIS HOU DSTER tevens op de hoogte met zen<u w- verpleging, liefst Eng. sprekend. Zoo spoedig mogelijke indienst treding. Meisje, voor ruw werk aanwezig. Br. 2 84 6. FLINKE WERKSTER gevr. 3 x per week van 1-5 uur of van 2-6 uur. Zandvoortsohelaan 12-n, Heemstede. Gezellige HULP in dc HUISH. gevr. 8-3 u. IJntema, Mesdag laan 26, Heemstede. Jevr. v. direct of 1 Juni een KINDERJUFFROUW P.G. Aan melden bij of brieven met verm, origen werkkring, leeftijd enz. Mevr. J. de Wit. Kenau,park 7. Iïaai-lem. NET DAGMEISJE gevr. in kl. gezin. Veel vrij. Postlaan 5. Hst. Gevr. met 1 Juni in kl. gezin een eenv. DIENSTBODE, goed kunn. Roken en werken en v. g. g. v. Brieven of persoonl. aanm. (tusschen 7 en 9 uu-r) Mevr. Meisner, Rleverparkweg 197, Haarlem. FLINK DAGMEISJE gevr. van half 9 tot 4 uur. Flinke ongeh. WERKSTER gevr. voor Woensdag cn Vrijdag 'an 9-5 uur. Hazepaterslaan 1. Gevraagd te Overveen tegen l Juli in rustig gezin een NET MEISJE van g. g. v. Br. 2 83S. - FL. MEISJE gevr, voor heele -f halve d. fl. loon. 's Zond. vrij. Einid-en,houtstraat 52, bij Wagen- TWEEDE MEISJE gevraagd niet j. dan 17 j. pet- 1 Juni. Flo rastraat 14. Gevr. nette HUISHOUDSTER. liefst tot 4,5 j. bii wedn. ntet zoon bij A'dam. Br. 2835. Gevraagd in klein rustig gezin z. k. HULP IN DE HUISHOU DING, voor dag en nacht. W. Kol- lerie, Schoollaan 81, Beunebroek. Een OOHTEXDMEISJE gevr. van 8.15-12.30. Hoog loon. Zon dags vrij. Meerdere hulp aanwezig BI.d.weg 126. Bloemiendaal. Gevraagd: NET MEISJE van S-12,3'0, één dag tot 4 uur. Mnu- rictaiaan 31, Overveen. FLINK DAGMEISJE van 8-12 of Werkster M. W. en V. morgen. Nic, Beetslaap 4. Heemstede. DAGMEISJE gevr. 1 Juli in kl. ge.z. v. 9-5 u. Zondags en 1 mid dag p. week vrij. Aanm. na 7 u. Willem de Zwijgerlaan 87, Over veen of na tel. afspr. 1S707. MEJ. MOSER Raam vest 47, Tel, 116S4, vraagt en biedt aan alle vrouwel. dfenstpers. Ook heele en halve dag. en hulsknechten. Jong meisje gevr. als HULP k (1. HUISH. X'iet ben. 17 jaar. van 8.30-3 uur. Zond. vrij. Schoon maak gereed. Mevr. v. d. Burg, Bruno Klauwersstr, 24. Santp. St. NETTE WERKSTER gevr. v. g. g. v. Aanm. na 6 u. Duinoord- straat 61. FL. MJEISJE gevr. voor winkel cn lichte ad'minlstr. werkz.heden. Hoog loon. Kunst- en Antiquitel- tenhandel J. J. Heynen. Zijlweg 111. Sollicitaties na 2 uur. MEISJES gevr. voor hul-p bij beeklcnfabricage. Aanm. bij de ..Eikel" Leidschevaart 142, tot 7 uur. Voor Bedrijf Bijman's Bakkerijen vragen fl. BAKKERSHALFWAS. IS a 19 i. (Moet ook in st. ziin wijk te rij den). Aanm. Egmondstr. 3-8 of 44 FLINKE OAFé-RESTAU- RANT KELLXER gevr. Aanb. Kraantje Lek. Overveen, tusschen 8 uur 's av, GevraagdOVERHEMDEN- STRIJKSTER. voor 2 a. 3 dagen week. Fijnwassch-erij Caaris, D. Spaarne 30. FLINKE JONGEN gevraagd, hoog loon, CTeeme-rs Groenfen- handel, Essohilderstraat 2,4, Hrl. Gevr. JONGEN, met rijwiel-vak eenigszins bekend. Ged. Oude Gracht 54. Aambiedeiv na 6 uur. Gevr. eén nette LRRRLIXG- WIN K EI JUFFROUW, leeftijd 17-19 jaar. Zondags vrij. Br. m. ope. van eventueele laatste be trekking verl. loon 2855 BANK ETBA KiKERSLEER- I.TNG gev-r. Br. 2854. NETTE MEISJES gevr. voor mangel. pers, strljkafd-eeMn-g. Wasscherlj „De I-Ioop" Amster- damschevaait 4,8-50. Haarlem. LEERLING of AANK. KAP STER. gevraagd, kan opgeleid worden als manicure en schoon heidsspecialiste. Br. 2852. Wasscherlj „Ozon" vraagt FL, SORTEERSTERS. Hoog ioon. Spaarndamscheweg 432, H.vl. Postzegel-Centrale. Klever parkweg 109, Haarlem, vr. JON GEN, pl.m. 14 jaar voor alle voork. werkz.heden en ter opleid, (geen loopwerk). NETTE BEZORGER gevraagd niet ouder dan 18 jaar. De Zwll- eersohe, Kleverparkweg 100. Personeel aangeboden Voor Huishouding B.z.a. NETTE WERKSTER voor eenige d. p. week. Br. 2S7 4. B.z.a. R.K. MEISJE, 35 j. per 1 Juni voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken en koken. Br. 2873. NET MEISJE b.z.a., 19 j. G.G.. d. en n, met huis. verk of veel rij. v.g.g.v. Br. 2872 - Dame zoekt v. haar meisje 2 middagen in de week lichte IIUISH. BEZIGH. v. 1.30-5.30. Br. 2893. Nette jonge WERKSTER l>. z, a. voor den Maandagmorgen en Woensdagmorgen en de Vrij dag v. 9-5 u. f 1.50 per ochtend. Mej, De Haas, Kampersingel 26, Haarlem. HULP IN DE HUISHOUDING b.z.a. a 1 gld, per ochtend, v. g. g. v. Br. 2856. Bosch, juffr., 43 J., G.G., b.z.a. v. d. HUISH. bij Dame, heer of kl. gez., v. direct. Br. 2858. Besch. R.K. MEISJE b.z.a. als hulp in de huishouding. Br. 2S59. Voor Bedrijf Jongeman. 22 j., ZOEKT WERK, onversch. wat, liefst op kantoor, Br. 2860. Ervaren HUISKNECHT b.z.a Kunnende koken, v.g.g.v. Brie ven 2 862. Huizen gevraagd Te huur gevr. BOVENWO NING of étage met kookgelegen heid. Centrum Haarlem. Br. 2702 Gevr. voor j. eehtp. BOVEN- of BEN. HUIS of 2 kamers met keuken. Molukkenstr. 10, Hrl. N. Jongelui in ondertrouw zoe ken HUIS, omg. Haarlem. Juli of 1 Aug. Br. 2811. Huizen aangeboden WONINGUUR A dam C. f p. w. Ie bov. voor woning Haar lem of omstr. Br. 2708. Tc koop zeer mooie WONING met gr. tuin en schuur en vrije achteruitgang. Leidsche buurt. Br. 2704. Kamers gevraagd Te huur gevr. door juffr. een SLAAPKAMER liefst omtr. sta tion. Br. no. 2710. Jong echtpaar zoekt gem. Z1T- SLAAPKAMER met gebr. v. of vrije keuken. Br. no. 2709. Juffr. b.b.h.h. vraagt vrije ZIT- SLAAPKAMER zonder pension, omg. Schotersingel. Br. Schoter singel 23rood, Haarlem. Heer, m. 1., gepens,, P.G., zoekt GEM. ZIT-SLAAPKAMER met pension te Heemstede, geen be roepspension. Br. no. 2707. Dame zoekt voor vast te Haar lem of omg. gemeub. ZIT-SLAAP KAMER met vegetarisch pension. Droge bergruimte v. koffers. Inl en prijsopg. no. 2706 bur. v. d. blad Juffr. vr. ONGEM. KAMER m. kl. k. of keukentje, tegen begin Juni, liefst C. Br. no. 2705. Jonge dame, P.O.. b.b.h.h. zoekt gest. of ongem. ZIT- SL.- KAMER, met voll. pens., omg. Bl'daal. Br. met uitv. inl. en prijsopg. 2712. Te huur gevr 2 ONGF-ST. KAMERS of gestoff. met keuken. Br. 2711. Kamers aangeboden Te huur agb.groote gestoff. SLAAPKAMER met vaste wasch- tafel. Omtr. Jan Gijzenkade, H.N. Br. no. 2896. Aang. mooie gemeub. KAMER v. 1 of 2 pers., zonz., bad, ccntr- verw., tel,, m. of z. pension. Ke naupark 9. Gestoff. ZIT- EN SL.KAMER te huur. Mooi vrij uitzicht. Brie ven no. 2716. Te huur gevr. per 1 Juni door dame zonnige gestoff. ETAGE. Br no. 2715. Te huur frissche ZIT-SLAAP KAMER met veel bergruimte en vaste waschtafel, omgev. centrum Br. no. 2714. GEM. ZIT-SLAAPKAMER agb voor net persoon, ƒ3,50 p.w. Adres Schagchelstraat 16rd. SLAAPKAMER te huur, omtr Zaanenstraat, H.-N. met of zonder pension. Br. no. 2812. Kost- en Inwoning NET KOSTHUIS a.g.b.. mooie zit-slkamer, bij kl. gezin. Geen beroeps, Br. no. 2718. Gezocht door jongeman, R. K KOSTHUIS, omg. Groote of Kleine Houtstraat. Br. no. 2813. Huisraad gevraagd Gevr. goed KARPET. geen Axminster of goedkoope soorten Br. m. omschr. en pr. no. 2722. WIE HEEFT voor mij te koop 1 eiken cylinder-bureau, 1 eiken boekenkast. Ook afz. Aanb. m omschr. en prijs: Koediefslaan 22A Heemstede. Te koop gevr. SCHRIJFBUR. en in goeden staat verk. Kolen- fornuis. Zomerkade 53z., tel. 18035. Huisraad aangeboden TE KOOP: Uittrekt-afel, 4 Stoelen, 2 Crapauds. Tamarinde straat 7 Hnarlem-N. TE KOOP: Schommelstoel en uitschulfb. ligstoel, beide riet en mooie gebord. Spaansche sjaal. Adres i ur. v d olad. TE KOOP: Eiken buffet. Radio- kast, Salontafel. Theckast, Spiegel enz Vcrgierdeweg 150 na 18 uur. AANGEB.: Eetservies ƒ22,50. Pianolamp ƒ5, Zonnescherm br. 300, 1. 260 cm., 20. Planetenlaan 114 H.-N. GOEDE MOOIE HAARD te k 32,50 en keur. goed Singer-hand- naaimach. ƒ20. Prinsen Bolwerk 54zw., bij Station. Practi8ch en beknopt THEE MEUBEL (eiken) ter overn. ƒ17,50 Nic. Beetsiaan 4. Heemstede. Te koop MOOI TAPIJT, oude kwaliteit, z.g.a.n. Br. no. 2735. Te koop 2 gebr. doch goede VLOERKLEEDEN, groote maat. Anslijnstraat 7. Te koop nieuw handgeknoopt SMYRNA TAPIJT, Oostersch patr 2x3. Br. no- 2733. Te koop mooi VLOERKLEED, prijs billijk. Plusfour m. 50 ƒ9, Cremerplein 35 Hrl.-O. Te koop aangeb. een KACHEL (vuurduveltje) m. loebeh. Raaks 16 Te koop PRACHT AMEUBL., 2 faut., 4 stoelen, rood pluche (veerend), twijfelaar zonder onder lagen, deur m. glazen raampjes en beste schoenen m. 31—38. Rolland straat 84. 7e koop 4 EIKEN STOELEN m. losse kussens en 2 crap.. Z.g.a.n. Br. no. 2729 bur. v. d. blad. PARTIJTJE KEUKENTAFEL TJES tc koop. Br. no. 2728. TE KOOP 2 oude groote kar- petten.Vl p. hooge H.sch. m. 42-43, nwe z. en hakken, smalle divan, 1 pers. matras, 2 spiegels, 2 schil derijen cn eenige lijsten, rolschuier enz. Van 't Hoffstraat 15 Te koop HUISKAMER-AM., geheel eiken. zeil. eiken Salontafel, kantoortafel, bridgetafel, naal- mach., vloerkleed, 2 tafelkleeden, 2 p. gymn,schoenen, partij oude schoenen, elcctr. waschmachlne, straalkachel, guitaar in. hoes. Cy clop Concertina, tuinslang 10 m. compl. en ijsmachine. Velserstr. 2. Tc koop eiken LEDIKANT. Na 8 uur 's av. W. de Rijk, Land zichtlaan 43 Heemstede. TE KOOP: w ijzeren ledikant, buste met' standaard, 1 p. pumps sch. wit p. de suêtle. m. 39, dubb. stel lampetk,, waschk. Jac. van Gampenstr 23 H'stede. TE KOOP: 2 Cr., 4 st.. dressoir, schuiftafel, boekenkast (150 cm.) Alles eiken. Gen. Cronjéstraat 71, na 6 uur. Rijwielen - Auto's DAMESRIJWIEL tc koop. pri ma banden en 6 pers. kampcer- tent. Pallasstraat 24 II,-N. Ter overname DAMESRIJWIEL in goeden staat- Spekstraat 14, Te koop gevr. 1 BINNENBAND 28 x 1 5/8 x 1 1/4. Br. no. 2746 Gevr.: prima IIKKRENRI.TWIEL m. prima banden. Br. no. 2747. - Te koop: FIETS zonder banden ;n Hamberger Concertpiano. Brie ven no. 2751 DAMESFIETS m. g. b. te koop gevr. Motorband aangeb. 26x5' of ruilen met nw. fietsbanden, de Zwijgcrlaan 30 Hrl.Zuld. PR. DAMESFIETS te koop m. goede banden ƒ80. Kleverparkw. 45 coop :4 1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7