HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 17 Kobus Sparring liet zich achterover in zijn stoel vallen en kruiste zijn armen over de borst. Een oogenblik was het stil na deze vraag, terwijl dc gasten zich om de tafel v drongen. Toen legde Kobus zijn machtige visschersknuisicn voor zich op de tafel en stak zijn hoofd als een roofvogel vooruit. ..Ik wil je wat zeggen, jongeman. Dat met die vijftig gulden, dat kan je gerust weg laten. Dat heeft met geld niks te maken. Ik wil mezelf niet omhoogsteken, geloof dat maar niet, maar ik heb meer dan honderd menschen uit het water getrokken met eigen levensgevaar en alleen voor een: „Dank wel". Dat is niks blzondcrs en dat kan bij ons eiken dag gebeuren, dat weet je wel. Maar dat is heel wat anders". Hij hief waarschu wend zijn wijsvinger omhoog en vervolgde zacht: „Het water, dat ken ik; ik weet, welk een gevaarlijk tegenstander het is en daarom kan ik ermee Vechten. En wanneer ik daarbij vandaag of morgen zelf verzuip, dan is er nog niks verloren. Velen van ons vinden den dood in dc golven". Sparring wees met zijn duinjen over z'n schouders naar de duinen. „Maar wat daar in- dat hius gebeurt, daar staat m'n verstand bij stil en omdat ik het niet begrijp, maak ik liever een omweg, dan langs het huis te gaan". Piet Homan sloeg met z'n vuist op de tafel: „Maar wat in hemelsnaam gaat er dan in dat. huis om?" riep hij woedend. De ander haalde zijn schouders op. „Als jij het me zegt, dan weet ik het ook", ant woordde hij smalend. Boonstra en Leenders keken hem dom aan, toen hij opstond. „Ik bekommer me er trou wens ook niet om. In ieder geval is het cr niet pluis". De jongeman schudde onbegrijpelijk zijn hoofd. „Ik snap jullie niet!" zei hij korzelig. „Ik heb den geheclen middag in het huis doorge bracht. ik heb het van boven lot beneden tioorzocht en niets gevonden. Er was «let het minste, dat aanleiding zou kunnen geven, om bang te worden". De oude visschcr keerde zich om. toen hij al weg was gegaan en ging opnieuw tegen over Piet zitten. Hij kneep z'n oogen half dicht en drukte met zijn uitgestrekten wijs vinger tegen Woman's borst. „Jouw oom stierf in dat verwenschte huis", zei hij, „hoewel hij toch op z'n minst nog dik twintig jaar had kunnen leven. De menschen op Vlieland worden oud, als ze niet verdrin ken. En, weet je ook, waaraan de oude Ruys stierf?" Hij trommelde zich heftig met beide vuisten tegen de borst. „Verbrand is hij, hier van binnenellendig verbrand! En geen mensch heeft, vuur of vlammen ge zien. Maar verbrand is hij. De dokter weet het ook. En zulk een onzichtbaar vuur, dat de menschen innerlijk verbrandt, dat kan niet anders dan uit de Hel komen". Deze woorden van den visscher, wiens mee ning in het dorp en op het geheele eiland ge wicht in de schaal legde, veroorzaakten onder de aanwezigen een angstige stilte, maar Piet Homan had zich vast voorgenomen, zich door niets of niemand te laten beïnvloeden. De on verklaarbare vrees van dien middag was ge heel verdwenen en inwendig schold hij zich zelf voor een kind. omdat hij zich door een paar vreemde verschijnselen angst had laten aaniagen. Zijn vuist kwam met kracht op het blad van de tafel neer. zoodat de glazen ervan rinkelden. „Alle duivels!" riep hij uit. „Hallo, kastelein; brandewijn en citroen voor alle maal. Ik geef een rondjeen dat zeg ik jullie. - ik zal in het huis van Jacob Ruys wonen, zoolang als ik zelf verkies. En als er iets cf iemand is, die mij dat beletten wil, die heeft het maar te zeggen. En het hellevuur en het spook zal ik met deze handen telijf gaan tot ze-op hun knieën om genade smeeken.'Ik ben niet bang. dat kan ik ie verzekeren!" Een verward gemompel volgde op zijn woorden, vermengd met uitroepen van bij val, welke voor een deel zeer zeker óp rekening moesten worden geschreven van de extra glazen brandewijn en citroen, welke hij uitdeelde, Een van de aanwezige visschers spotte: „Ik zie het. spook met zijn lange, roode horens en zijn duivelsgezicht al op z'n knieën rondkruipen!" Maar de oude Kobus Sparring drukte den jongen schilder stevig en ontroerd de hand. „Je hebt moed, m'n jongen, daarmede is alles in orde. Wanneer je ooit mijn hulp noodig hebt. dan behoef je je slechts tot den ouden Kobus Sparring te wenden. Wat je ook van mij denken mage^n lafaard ben ik niet en ik denk er niet aan. mij door een jongen kerel in do kaart te laten kijken. Om den bliksem niet!" HOOFDSTUK VJI. Ontelbare sterren fonkelden aan den nachthemel, toen Piet Homan met eenigs- zins onzekere passen zijn weg naar het huis door de duinen 2oeht. De koele wind, die zacht door het te velde staande gewas zong, deed hem goed en verjoeg den alcohol uit zijn verhit hoofd. Hier en daar hoorde hfj het opwekkende fluisteren er. piepen van de jonge meeuwen in hun verborgen nesten Het verre ruischen der zee kwam met eiken stap naderbij. HU voelde zich opgewekt door' het drin ken en sprak met zichzelf: vloekte en lachte. (Wordt vervolgd.) BLOEMENDAAL LESSEN WORDEN WEER HERVAT. De lessen aan de ..Hartenlustschool" te Bloe- mendaal. die onderbroken moesten worden, zul len op Donderdag 28 Mel e. k. in de Middelbare School voor Melsjés Kopje" hervat worden. Voorloopig zullen de lessen 's middags worden gegeven. ONVATBAARMAKING VOOR D1PHTERIE. Van gemeentewege zal aan de Bloemdendaal- sche schooljeugd gelegenheid worden gegeven tot kostelooze onvatbaarmaking voor diphterie. LAATSTE NIEUWS Roosevelt wil Indisch oorlogskabinet Gandhi keurt aanwezigheid van Amerikaansche troepen af. Naar Radio-Boston meldt, heeft Roosevelt voorgesteld, dat in Voor-Indië een „Indisch" oorlogskabinct voor de verdediging wordt gevormd. De houding van de Indische Congrespartij ten aanzien van alle de verdediging van In- die betreffende problemen berokkent .den Britschen autoriteiten zeer veel zorgen, 7.00 meldt de Times uit New-Delhi. De Times schrijft: Men vcrwneht thans een toenemen- den invloed van Gandhi. Gandhi s standpunt ten aanzien van den oorlog maakt het voor hem onmogelijk bij zijn politieke overwegin gen ook maar rekening te houden met een oorlog. Ook verzet hij zich tegen een politiek van vernieling voor het geval dat de in Indië strijdende geallieerde troepen zich voor de Japanners zouden moeten terugtrekken. Gan dhi keurt de aanwezigheid van Amerikaan sche troepen In Indië af en staat principieel afwijzend tegenover alle plannen om Indië op voet van oorlog te activeeren. Gandhi eischt van de Engelschen, dat zij zich uit Azië terug trekken en het bestuur aan de daar wonende bevolking overlaten De Times citeert ver volgens een verklaring van een lid der werk- commissie van de Congrespartij, volgens welke Gandhi van de Engelschen verlangt, dat. zij Indië volledig aan zichzelf zullen over laten. Hij eischt verder, dat zij den Indiërs het recht te geven om met. Japan de overeen komsten tfi sluiten die zij willen, Japan en het nieuwe Westen. Oorzaak en groei van het contact met dc spil. v. d. L. De oorzaken, welke Japan en de Asmogendheden tot elkander hebben gebracht, waren tweeledig: gelijke moeilijkheden en gelijke vijanden. De zich voortdurend vergroo- tende bevolking dezer drie landen en de daar mee toenemende expansiekracht, moest zich een weg banen. Het gebrek aan grondstoffen voor feen zich mèt de bevolking vergrootende industrie konden Japan noch Duitschland of Italië betrekken van eigen bodem; zij moes ten ze importeeren. Londen en Washington hebben op vele manieren getracht de econo mische en militaire machtsontplooiing van hun rivalen tegen te gaan: dit is niet gelukt. Zooals Duitschland en Italië met hun onder ontzaglijke opofferingen uitgeruste, maar door de innerlijke krachten des volks gesterkte weermachten zich baan braken uit hun kunst matig isolement, en gebieden veroverden, welke de noodige grondstoffen thans aan hen leveren, zoo is Japan in een bliksemsnellen aanval het kostbaarste deel van Oost-Azië Aict rubber, tin en olie deelachtig geworden. Het is geen wonder, dat, nog voor de groote gebeurtenissen van dezen oorlog zich voltrok ken, de drie staten elkander gevonden hadden in het Driemogendhedenverdrag, eerst in den vorm van het anti-Kominternverdrag tot af weer van de destructieve kracht, die hen te- 7.amen onmiddellijk bedreigde: het bolsjewis me; in den jongsten tijd als het grootste mili tair verbond, dat de wereld ooit heeft gezien. Washington en Londen, die met economische blokkade en sancties hun doel wilden verwe zenlijken, zijn bedrogen, uitgekomen, doordat zij de innerlijke kracht dezer staten verre hebben onderschat. Wat hen eens met list is onthouden, werd in verbluffend korten tijd door geweld in hun hand gebracht en Anglo-Amerikaansche mogendheden stonden voor bet feit, dat zij zich op beide oorlogs- tooneelen „in de buitenste linie" bevinden en hun vijanden „in de binnenste", zooals Cripps het in zijn jongste Lagerhuisrede heeft uitgedrukt. De Duitschers en Italianen beheerschen het vasteland van Europa en de Japanners bezitten door hun bliksemoorlog een kring van steunpunten in den Stillen Oceaan, waar door de vitale deelen van het Groot-Oost- Aziatische Rijk buiten den greep der Geal lieerden zijn gebracht. De invloed van Japan op den oorlog in het Westen is tweeledig: het oorlogspotentieel der Geallieerden, over de geheele aarde t spreid, kan op geen enkele plaats een geeon- centreerden aanval inzdtten, maar bovendien: de Vereenigde Staten, die zich gaarne het „arsenaal der democratieën" noemen, hebben handen vol werk de eigen legers van het noo dige te voorzien. Washington kan zich niet meer veroorloven een expeditleleger op avon tuur naar Europa te zenden, zooals in 1917, toen het een ongevaarlijk Japan in den rug ad. Japan weerhoudt Amerika ervan den tota len inzet zijner krachten op Europa los te laten, en de Amerikaansch-Britsche vloten zich te concentreeren op een blokkade van het Europeesche continent. Oorspronkelijk tot elkander gekomen door gelijke moeilijkheden en gelijke vijanden heb ben de staten van het Driemogendhedenver drag gaandeweg hun instelling op elkander verdiept. In de jongste wijzigingen der Japan sche politieke binnenlandsche organisatie is de lijn van de autoritaire idee duidelijk te onderkennen. Alleen het rationalisme van nationaal-sociaiisme en fascisme hebben de enorme krachtsinspanningen dezer volken en daardoor de verbluffende successen mogelijk gemaakt. Het Japansche volk, dat in de jaren van den oorlog in China telkens weer ge staald is. komt nu vanzelf tot een levensbe schouwing en een staatkunde, welke alle mo gelijkheden van den modernen mensch to* positief resultaat leidt. Dit is een symptoom dat wijst op Japans rijpheid, niet slechts ter verwezenlijking van zijn nationale doelstellin gen. maar tot samenwerking met het groote Westen, wanneer het licht van den nieuwen vrede zal zijn ontstoken. Een brutale inbreker te Amsterdam. Hij lag in bed Dat de slaap des onrechtvaardigen niet altijd voor die van meer gewetensvolle lie den behoeft onder te doen, bewees de man, die gisteravond een bed op een zolder kamer in de Karei du Jardinstraat tot rust plaats had uitgekozen. Wie er meer schrok, de man of de onthutste bewoonster, die den slater ontdekte, meldt de geschiedenis niet. doch een feit is het. dat beiden vrijwel gelijkertijd op de vlucht gingen. Ofschoon de dame in kwestie groot alarm maakte, wist de ongenoode gast te ontkomen. Later bleek, dal eenige sieraden in het bed waren achtergebleven, welke maar dat kwam eerst nóg later aan het licht afkomstig waren van een inbraak aan de IJsselstraat Ook daar was het den dief ofschoon op heeterdaad betrapt door den bewoner bij diens thuiskomst gelukt, te ontkomen, mede dank zij eenig geweld, dat hij daarbij februikt had, waardoor de bewoner een loedende wonde had opgeloopen. Een aan tal gouden ringen en andere sieraden ont breken nog. Het open zweinseizoen Nu alom in den lande de poorten dei- open zweminrichtingen ontsloten zijn, zou den we gaarne aan jong en oud, arm of rijk, die de zwemkunst nog niet machtig zijn, willen toeroepen: „Leert zwemmen!" Zwemmen is gezond, nuttig en aange naam. Dat het zwemmen op den bloedsom loop, op de ademhaling, op de spijsverte ring, op het zenuwstelsel en vooral op de huid een belangrijken invloed ten goede be- teekent, is van algemeene bekendheid. Het zwemmen, in ons waterrijke land, is een zeer nuttige kunst. Verdronken. 30 jaar geleden, toen er veel en veel minder werd gebaad en gezwommen dan thans, in zeven jaar tijds, niet minder dan 6578 menschen en kinderen, dus gemiddeld elk jaar 939 per sonen. thans is dat hooge, droeve getal van 939 gedaald tot gemiddeld 568 per jaar, niettegenstaande den bevolkingsaanwas in die dertig jaren, met rond 2.500.000 zielen. Door de actie van Overheid, van den Ned. Zwembond, van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, door directies van zwembaden, open- en overdekte inrich- tigen, van besturen van zwemvereenigingen en brigades, werd gelukkig die groote daling in het aantal dooden, bereikt. Maarwat een ontzettend leed en rouw wordt eiken dag veroorzaakt in de Betroffen gezinnen. De actie tegen den verdrinkingsdood moet worden voortgezet. De zwemkunst machtig zijn, goed meester zijn, beteekent een vrij grooten waarborg tegen den verdrinkings dood, daarom: Leert zwemmen! Dat het zwemmen niet alleen gezond en nuttig is, maar ook aangenaam, wordt bewezen door den geest van blijheid en opgewektheid, ook in deze sombere tijden, die in elke zwem- gelegenheid is on te merken. Men fluit, men zingt vaak in die opgewekte omgeving. Oudere heeren en dames stoeien en darte len daar dikwijls gelijk in hun jeugd. Men baadt en zwemt in zee om den masseeren- den invloed te ondergaan van dc brandings- gojven; om, wiegend op den deinenden wa terspiegel, te genieten van den onmetelijken waterplas, het wolkenspel, de wijde luchten en den verren horizon; het zilte nat prik kelt de huid op aangename wijze. Tot besluit nog dit: raadpleeg eerst Uw huisarts. Er zijn gevallen bekend, dat het zwemmen moet verboden worden. De arts kan U van advies dienen. De zwemkunst kan men. met mate, tot op zeer hoogen leef tijd blijven beoefenen. We lazen eenigen tijd geleden, dat een dame op 77-jarigen leef tijd nog leerde zwemmen. Zij wenschte, bij den tegenwoordigen duisternisplicht, liever niet te verdrinken. Dat ouderen niet mogen hard zwemmen, niet onder water zwemmen, van hooge planken afiduiken, spreekt van zelf, Matigheid moet betracht worden. Zwemmen verhoogt de Volksgezondheid en de Volksveiligheid» dusLeert Zwemmenl De Haarlcmsche bloemenmarkt heeft als steeds vele duizenden gelokt naar dit fleurig festijn. (Foto Stevens) Luilak. „Luilak, Slaapzak, Beddejak, Staat om negen uren op, half tien, mag ik id ie Luilak nog niet zien. Het populaire liedje van den dag voor Pinksteren, den Haarlemschen Luilakdag. klonk vanmorgen weer vroeg door de stra ten van de oude Spaarnestad. Kinderen van alle leeftijden, maar ook ouderen, waren bij het eerste gloren van den dageraad hun bedden uitgekomen om zich. der traditie getrouw, naar het bloemenfestijn aan de Haarlemsche vesten te begeven. Kinderen, vaders en moeders togen ter markt om hun bloemetjes te halen, die daar aan den waterkant in alle soorten en kleu ren, maar alle even mooi en fleurig, te vin den waren. Zij slenterden langs de stalletjes, keken naar de bloemen, de ouderen vooral, want voor dc jeugd is dat pas latei- op den morgen belangrijk: de Luilak-pret met ge- slenter, gehos, gezang en geschreeuw heeft veel meer waarde voor hen. In lange rijen trokken zij heen-en-weer over de vesten, de armen in elkaar gehaakt, jongens met jongens en meisjes met meisjes in den be ginne, doch later met meer afwisseling. Maar ook zij kwamen ten slotte, toen ook de vaders en moeders met de kleine kinderen verschenen, tot het koopen van planten, om er moeder thuis mee te verrassen. De Haarlemmers kennen hun Luilak en ^een goed stadgenoot of hij moet voor zijn normalen opstaantijd even over de Luilak- markt gewandeld hebben om bloemetjes te. zien en mee te nemen! Trouwens, het is niet zoo eenvoudig om op den morgen voor Pink steren in bed te blijven liggen; de «goede, oude gewoonte die wanneer ze er niet zou zijn gemist zou worden om op Luilak morgen door de jeugd uit bed gebeld of ge schreeuwd te worden, zorgt wel voor vroege verrijzenis. De straten waren gezellig, vanmorgen vroeg, met al die menschen met slaperige en toch vroolijke Luilak-gezichten, men schen met en zonder bloemen. En zij waren geen Luilakken, wane zij waren vroeg in ieder geval voor dezen morgen op tijd hun bedden uitgekomen! Maar er waren ook de echte Luilakken, de menschen die niet voor hun gewonen tijd hun bedden wa ren uitgekomen en dan vooral niet te ver geten de onnoozelen. die zelfs nóg langer bleven liggen met alle gevolgen van dien, o.m. het tracteeren van de vroege opstaan ders. Niet zoo eenvoudig in dezen tijd, maar wie de Luilak wil spelen op Luilakmorgen, pioet de consequenties aanvaarden! Haarlem heeft weer zijn Luijak gehad met de ver buiten onze stadsgrenzen be kende bloemenmarkt, waarmee onze stad haar naam eer aandoet: Haarlem bloemen en Luilak-stad! Te dure schoenen. Groote partij in beslag genomen. Amsterdam, 23 Mei. Rechercheurs van den Opsporingsdienst van de Prijs- beheersching in Noord-Holland hebben te Beverwijk een groote partii schoenen in beslag genomen. Bij een onderzoek constateerden zii. dat in een schoenenwinkel te Beverwijk schoe nen werden verkocht tegen prijzen, welke in sommige gevallen het dubbele waren van de toegestane. Een opderzoek bracht aan het licht, dat de winkelierster zich over de geheele linie aan prijsopdrijving schuldig maakte. De geheele winkelvoorraad. 4200 Daar schoenen, is in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. KONIJNEN GESTOLEN. De Haarlemsche Recherche heeft een 27- jarigen transportarbeider aangehouden, die ten nadeele van een groentenhandelaar te Haarlem 10 konijnen en 40 kg aardappelen had 'gestolen. Er wend proces-verbaal tegen hem opgemaakt. LEVENSMIDDELENKAARTEN VAN RIJKSDUITSCHERS. 's-GRAVENHAGE, 23 "Mei. Op 26 Mei begint het uitreiken van de nieuwe levens middelenkaarten voor de rijksduitschers, welke hun stamkaart hebben ontvangen van Wet Wirtschaftsamt van de N. S. V. te 's-Gravenhage. Het uitreiken geschiedt dagelijks van 8 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur, op Zaterdag alleen van 8 tot 12.30 uur. door de Dienststelle des Wïrtschaftsamtes der N. S. V.. Sophialaan 1 a. 's Gravenhage. Teneinde onnoodig wachten te voorkomen wordt er nogmaals op gewezen, dat men zich strikt moet houden aan den dag van uitgifte, welke door middel van een datum stempel op de laatst uitgereikte levensmid delenkaart is aangegeven. ORGELBESPELING de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 26 Mei 1942, 's avonds van 8—9 uur, door den stadsorganist George Robert. Programma: 1. Toccata et Fuga d mol, J. S. Bach; 2. Koraal voorspelen a. Ich ruf' zu Dn-, Herr Jesu Christ, J. S. Bach; b. Komm, neihger Geist, Herre Gott, D. Buxtehude; 3. Adagio en Allegro uit het Concert F dur (koekoek en nachtegaal), G. F. HSndel: 4 Adagio uit de 2e Sonate, C. F. Hendriks Jr t 5. Heer Jezus heeft een hofken, Flor Peeters: 6. Preludé en Fuga, A. de Klerk. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 23 Mei Bevallen: 20 Mel: C. W Vink—Smak man, 7... 21 Mc:: A. C, PerukelDreijer ii.. J Mei: A. J. Broekhuizen—Soharwachter. d.. H. M. van Ca:npen—BarnJiorn. 7.. verleden: 19 Mei: E. van der Wal. 93 J„ .•i.»«?rten van Hoemskerkstraat. 21 Mei' A Dreijer—Verhoeven 32 j.. Heerensingcl h! van der Eist, 70 J., Hazepa terslaan. 22 Mei: G. A. Lanxhermont—Rietbergen. 49 j n.i- zepatersinan. Ondertrouwd: 23 Me!: H. C. Verbrassen en C. Vester. Verduisteren 23 Mei van 21.40 tot 5.33; 24 Mei van 21.42 tot 5.30 uur. 24 Mei: zon op 5.33, onder 21.41 uur. maan onder 3.05, op 14.12 uur. 25 Mei: zon op 5.32, onder 21.42 uur. maan onder 3.28, op 15.26 uur. 26 Mei: zon op 5.30, onder 21.44 uur. maan onder 3.54, op 16.41 uur. Alle kippenhouders moeten eieren inleveren. Anders.... geen, kippen meer! In een in dit blad opgenomen officieele mededeeling maakt het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd be kend, dat alle pluimveehouders, die voor hun dieren geen voedertoewijzing ont vangen, voor het jaar 1942 vijftien eieren fier kip moeten inleveren aan een door de andbouw-crisisorganisatie in overleg met de Nederlandsche centrale vqor eieren en pluimvee te De Bilt aangewezen verzame laar. Dit beteekent, dat alle kippenhouders, dus ook zij, die in hun stadstuintje eenige kippen hebben loopen, per dier vijftien eieren moeten inleveren en wei volgens een schaal, die in ge noemde mededeeling wordt bekend gemaakt. Wanneer men niet aan den leverings plicht voldoet, zal men geen pluimvee meer mogen aanhouden, afgezien nog van andere tegen de nalatigen te nemen maatregelen. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar meergenoemde officieele me dedeeling. DE GEMEENTELIJKE KWEEKTUIN. Nu de gemeentelijke Kweektuin praalt met alle kleuren die de voorzomer oplevert is het bijna overbodig, op te wekken tot een bezoek aan de Haarlemsche kweekerij aan de Kleverlaan. Wan neer we niettemin tot zulk een bezoek animee- ren geschiedt dat in de overtuiging, dat er nog tallooze Haarlemmers zijn, die op dit gebied nog een kostelijke ervaring te goed zijn en die zich zelf te kort doen, wanneer ze niet in de komende dagen een uurtje reserveeren om van het vele en het vele schoone, dat daar te zien valt te ge nieten. Var. 10—12, 2—5 en 7—9 kan men er terecht. Tot den laatsten van deze maand bluft de Kweektuin geopend. Zoo heel veel tijd blijft er dus niet. En wse er nu voor zorgt de 1000e, 2000e of zooveel- duizendste bezoeker te zijn. krijgt een mooie plant mee naar huis als een attractie, die de Gemeentelijke Kweektuin aan dit voorjaarsbe- zoek verbindt. HAARL. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN. In het Sportfondsenbad legden zeven can didaten, waaronder drie Haarlemsche poli tieagenten, met goed gevolg examen af tot het behalen van diploma A; de geslaagden zijn: Mej. R. de Vos, mej. R. Tholen en de heeren G. J. van Dijk, K. Hietbrink, W. Hoorn, E. Krab en A. J. Snellens. JAARVERGADERING H.V.B.V. „DE TIEN". Vrijdagavond hield de Haarlemsche Vrij willige Brandblusschers Yereeniging „De Tien" haar 51ste jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter dr. C. Spoelder. In 7.ijn openingswoord memoreerde de voor zitter het overlijden van de heeren H. Dau- deij en G. Spaan. Dt Jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Aan den penning dankzegging goedgekeurd. Aan den penning meester werd décharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de heide aftredende bestuursleden, de heeren P. F. Serné Jr. en W. Oostwald Jr. bij aclamatie herkozen. Nadat verschillende huishoude lijke onderwerpen warei^ behandeld en de eere-voorzitter, de heer C. J. van den Broek de leden had toegesproken werd deze zeer druk bezochte vergadering gesloten. P. J. JONGKJAN. De heer P J. Jongejan, hoofd van de Chr. school aan de Bakennessergracht te Haar lem, Is voornemens het onderwijs mot pen sioen te verlaten en zal daartoe Vrijdag 29 Mei h.s. afscheid nemen van zijn werkkring. In de morgenuren zal de heer Jongejan af scheid nemen van zijn leerlingen en in een middagsamenkomst van bestuur en ouders, in welke bijeenkomst de heer R. Smit Jr. als zijn opvolger zal worden geïnstalleerd. BEIAARD-PROGRAMMA'S. Op Eersten Pinksterdag wordt van vier uur tot half vijf het volgend beiaard-pro gramma uitgevoerd: 1. Petit Suite van G. Clément, 2. Pinksterliederen van Von Bru- cken Fock en J. W. Franck, 3. Fuga van Van der Gheyn. 4. Menuet van Lefevère. Op Tweeden Pinksterdag, des middags om vier uur brengt Fred de Nie uit Leiden, het volgend programma ten gehoore: 1. Prelude van Jef van Hoof, 2. Kommt Seelen, dieser Tag" en „Ein fest Burg" van Bach. 3. Im provisatie, 4. Pierlala en Als de schaapjes dolen. 5. Andante Cantabile van Denijs. OPROEP. benige weken geleden werd in een poort in de Groote Houtstraat een heerenrijwiel gevonden, merk „Juncker". Den eigenaar wend verzocht zich te melden bij het hoofd bureau van Politie te Haarlem. Aangezien dit. echter tot nog toe niet is geschied, ver zoekt de afdeeling Recherche van de Haar lemsche Politie den eigenaar nogmaals zich aan de Smedestraat 9 te melden GEVONDEN VOORWEPEN. Boekje (postzegel), Kloet, Kleverparkweg 118; Beurs m. inh.. Hagen, Brakenburghstr. 33; Bril, Paradij^, Pleiadenstraat. 35; «Boek, Bureau van Politie, Smedestraat 9; Cape, Luv- pen. Marnixplein 9; Geldbedrag. Van Gelder, Korte Begijnesfraat 29rood: idem. Blom. Ba- kenessergracht 56; Hoed. Cliteur. Jansstraat 44: Insigne, Bureau van Politie. Smedestr. 9; Jasje. Schuit, Brouwerskade 21zwart; Krui wagen. Nales. Haitsma Mulierstraat 30; Num merbord v. auto. Doets. Toding v. Berkhout straat 47rd: Passer. Knap. Tod van Berkhout straat 2rood: Persobnsbewijs. Bur. v. Politie, Smedestraat 9: Persoonsbewijs. Bur. v. Politie, Smedestraat 9: Rapport. Zurnaar. Lange Wijn gaardstraat 16; Rozenkrans. Smit. Klaren- beekstraat 71zwart; Vulpenhouder, de Roov, Oost-ïndiëstraat 134; Zeiltje. Bureau v. Poli tie. Smedestraat 9. Armband. Götte. Lorentzpleln 30; boek. De Graaf, Lange Begijnestraat 22; boekje. Bureau van Politie. Smedestraat' 9; kettinkje. Hubert, Zomerluststraat 23; schoentje. Eggers. Zijlweg too rood; jas, Wijnands, Tuchthuisstraat 14; por- temonnaie met inh., v. d. Berg. Magdalenastraat 12 rd.; portemonnaie met inh.. v. d. Berg, Kle verlaan 169; portemonnaie met inh Jochem, Hofdijkplein 8; persoonsbewijs. Bureau van Po litie. Smedestraat 9; portemonnaie met inh.. Bureau van Politie, Smedestraat fl; zakie met Inh,. Kneijnsberg. Schagchclstraat 17; 'schrift, Rode. Rijnstraat 137: schildersbenoodigdhedcn. Duineveld, v. d. Meerstraat 28; zakje met inh., v. 4. Werve, Grebbestraat 50. Inbrekers op het pad. Bezoek gebracht aan een sigarenwinkel en een slagerij. In een sigarenwinkel aan de Zocherstraa hebben onbevoegden zich toegang verschaft cn hebben den winkelvoorraad, bestaande uit tabak, sigaren en sigaretten en voorwer pen tot een bedrag van 270.— meegeno men. Zij openden in den voortuin een kel derluik en kwamen in den kelder. Via de trap werd de winkel bereikt en op rustige wijze konden de indringers hun slag slaan. Hoewel de bewoners op de, tweede verdie ping sliepen, gingen de bezoekers verder en doorzochten de eerste verdieping, waar fles- schen met ingemaakte groenten, blikjes conserven en distributiebescheiden aanwezig waren. Deze artikelen verdwenen eveneens. Een tweede inbraak is gepleegd in de slagerij van den heer M. aan de Spaarn- wouderstraat, waar onbevoegden via een naast den winkel gelegen poortje in de worstmakerii zijn gekomen. Zij vonden daar een hoeveelheid van eenige ponden thee. sla-olie, koffie en in het kantoor een kistje met een bedrag van 400.Een en ande- namen de bezoekers mee. Verondersteld wordt, dat zij goede bekenden zijn. daar zij gemakkelijk den weg hebben kunnen vin den. AUTO BOTSTE TEGEN DE TRAM. In de Tcmpeliersstraat. Hedenmorgen omstreeks kwart voor ne gen had in de Tempeliersstraat een aanrij ding plaats tusschen een auto, bestuurd door den tandarts W. H.'J. Swolfs uit Haar lem en een tramtrein van de N.Z.H., welke uit de richting Zandvoort kwam. Door een misverstand reed de heer Swolfs door, doch de trambestuurder meende dat de auto zou stoppen. Het gevolg was. dat de auto voor de tram terecht kwam. Alhoewel de tram krachtig remde, kon toch niet meer voorkomen worden, dat de auto werd ge ramd. Er ontstond beduidende schade aan de carrosserie. De heer Swolfs kwam er alhoewel zeer geschrokken zonder nadee- lig letsel af. Het voorste gedeelte van den auto zat vastgeklemd onder den tramwqgen. doch kon met behulp van omstanders weer los gemaakt worden. De Dolitie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. Een valsche sleutel was het middel, waarmee ongenoode gasten zich toegang wisten te verschaffen tot een perceel aan 't Waterplein te Amsterdam. De buis loonde de moeite: 13.000 sigaretten, 400 sigaren en 46 pakjes shag, tezamen ter waarde van 1500.vielen den dieven in handen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 EN MAANDAG 25 MEI HAARLEM. N. H. Kerk. Groote Kerk. S.3Q: Ds. I. P. van der Waal, Jeugddienst, 10: Ds. P. W. Foeken. 7; Ds I, P. van der Waal. Maandag 10: Ds. I. P. van der Waal Nieuwe Kerk. 10'.30: Ds. G. J. Waardenburg Oosterkerk. 10: Ds. H. E. Beker. Met nie- dew. zangkoor Oosterkerk. Noorderkerk. 10.30: Ds. T. U. Kooyman. van Bussum. Bakenesserkerk. 9.45: R. Smit Jr., kinder- kerk. Jeugddienst: 7.ie Groote Kerk S.30 u. Broedergemeente. 10.30: Ds. Bielke. Koor zang. WaalscJie Kerk. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Ho'landsche dienst. Evang. Samen komsten, Zulderknpel. io en 5: P. D. Bar- delmeyer. Noord wijk a. Zee. Opwokkings- samenkonisien. Zuiderkapol. Donderdag 3 en S: Ds. A. Af. Berkhoff, Vrij Evang. pred. te Groningen. Vrije Evang. Gem. i0: Eere- dienst met zangkoor. 5: Ds. D. J. D. du Fosaé. Deutsche Evang. Gem. Festgott es- dienst um 10.30 Uhr. Pfarrer Illing. Eglise \\allonne. Lundi 25 Mai a 10 h. 30: Service présidé par mr, le pasteur E. Mahieu. de Delft. Christian Science Society. 10 in de Ned. taal; 11.15: in de Eng. taal. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. W. Spliethoff, Maan dag 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. IJntema Maandag 10.30: Ds. J. M. Leendert/.. Vrij/,. Herv. 10.30: Dr J, M. van Veen, Rijswijk. Rem. Gever. Gem. io.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Kloppersingel kerk. 10: -Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Maahdag 10: Ds. A. M. Boe.vinga In de andere kerken geen dienst. Oude Gracht. 10: Ds. L. Hoorweg 5: Ds. J. W. Siertsema. Zuid-Oosterkerk. ;0: Ds. .1. W. Siertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. Baptis- lengenj. 10: Ds. L. de Haan Met medew. van het Zangkoor. Maandag 10: Ds, L. de Haan. Pinkstergem. 10 en 5: Openbare Sa menkomst. Maandag: Conferentie in de Protestantenbond. 10. 2 30 en 6. Gem. des Heeren. 10 en C: Openb. godsdienstoefe ningen. (Bevestigen van Evangelisten). Vrije Kalli. Kerk. 10.30: Hoogmis. Herst. A|H>st. Zondingsgeni. Wilhelmiaastr. 10 en 5: Godsdienstoef. Horst. Apost. Zendings- gein. 10 en 5: Godsdienstoefening. Maandag 10: Godsdienstoefening. Stads-Evang. 10 en 5: J. A. Smink, den Haag. Geloofs Gem. Iiet Leger des Hells. 10: Pinksterwijdingsdienst. 7.30: Verlos singssamenkomst. Maandag 7.30: Hosanna- bijeenkomst. Leider en Mevr. Lahuis. Chr. Geref. Kerk. lo en 5: Ds. W. F. La- man. Openbare belijdenis. Maandag 10: Ds. VV. F. Lam an. HAARLEM-NOORD. H. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. Drost, li: Dr, Krri- nnen, Jeugddienst. Immanuëlkerk 10: Ds. v. d. Voet. Maandag. Zondagsschooldienst 0. 1. v. Ds. Drost. Kon. Emmascho'ol. 10: K. A. Oskam. Met medew. van „Zanglust". Ned. -Prot. Bond. 10.30: Mevr. Dr. A. Man- kes-Zernieke, te Rotterdam. Chr. Gcr. Kerk 10 en 5: Ds. Henstra. Maandag 10: Ds. A. .Ponstein van Lisse. Ger. Kerk. Noord-Schoterkerk. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg. G. G. Het Leger des Heils. 10: Heiligingsdienst. 3.30: Zangslonde. Zangbrigade Haarlem I. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Leider J. E. v. Eeken. HEEMSTEDE. X. H. Kerk. 10: Ds. Bar- ger. Kapel Vredenhof. 10.30: Ds. Bfiët. Met medewerking v. h. kerkkoor. .Maandag 10.30: Dr. M. v. a. Voet. van Schoten, ver eenigde dienst. Ned Prot. Bond. 10.30: Ds. M. A. Enklaar. Herv. pred. den Helder. (Met medewerking van het Dameskoor.) Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. D. Sik kel, \an Amsterdam. 5: Ds. A. Dondorp. Maandag 10: Ds. A. M. Boeyinga. van Haarlijn. Camplaan: 10: Ds. A. Dondorp. 5: Ds. D. Sikkel. AERDKXHOUT. Rel. Kring. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem. pred. Rotterdam.X. H. Wijk- cn Jeugdgebouiv. 10.30: C. A. F. van Stipriaan Luiscius, hulppred. BLOEMENDAAL. N. H. Kerk. 10.30: Ds. 1. P. van der Waal, van Haarlem. Maandag 10: Ds. C. M. Briët, van Heemstede. Ver eenigde dienst. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. G. Westmijse, Hv. Rotterdam. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. C. Brussaard. Radio-uit zending op golfl. 245.9 meter. Gebouw Vij- verweg 16. 10.15: ICinderdienst o.l.v. R. Brussaard. OVER VEEN. X. H. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. Gcr. Kerk. 10: (geb. Irene. Elswouts iaan) cand. D. v. Swigohem. 5: (Herv. Kerk Ramplaan) Dezelfde HALFWEG. N. H. Kerk. 10 en 4: De. II. O. Molenaar. Maandag. 10: Ds H. O. Mo lenaar. BEN NEBROEK. N^H. Kerk. 10: Ds.-J. G. Lekkerkerker. Maandag 10: Dezelfde. HILLEGOM. Ilerst. Apost. Zondlngsgem. Belde Pinksterdagen alleen dienst te Haar lem. N. H. Kerk. 10: Heymans. van Lelden. 7: Ds. Chr. Eerhard. Jeugddienst. Maandag 10: Ds. J. Tli. van Veenen van Ltsse. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. Maandag 10: Ds. L. Smilde, van Nieuw-Vennep. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Leesdienst. Maandag Ds. W. F. Laman. Haarlem. Belijdenis. Ned. Protest. Bond. 10.30: C. van 't Riet, an Leiden. SPAARNDAM. X. H. Kerk. 10: Ds. A. Snethlage. Evangelisatie. 10: H. Vallent- goed. ZANDVOORT. 10: Ds. D. Tromp. Maan dag 10: Dezelfde. Ger. Kerk in H. V. 10: De. P, v. d. Vloed. (Uitgebreide Liturgie) OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. AANMANINGEN LEVERING RUNDVEE. In verband met een regelmatige vleeschvoor- ziening zullen in beoaa'de gevallen aan veehou ders. die minder dan de helft van hun aanslag over de levering rendvee 1942 geleverd hebben, aanmaningen tot .rvering gezonden worden. Wij brengen daarom liet volgende ter attentie van de markthandelaien e.n veehouders Bij "een „eventueele" ontvangen aanschrijving tot levering dienen deze kaarten bij de levering op de markt door de handelaren aan de markt- administratle overhandigd te worden. Achterhouden van deze kaarten (en eventueele reclame?) onttrekken de veehouders niet aan de boele-bepaling. welke van toepassing is by „te laat" leveren. Deze boeten zullen dan n.l. bij een volgende levering alsnoè op de betrokkenen verhaald worden. Ingeschreven als Persbericht No. 55. DE VERPLICHTE VEELEVERING 1942. De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch maakt bekend, dat. zooals reeds eerder bekend gemaakt werd. er bij de berekening van de ver plichte rundveclevenng 1942 naar is gestreefd de in vergelijking met den veestapel buitenspong groote jongveestape!, die in December 1941 aan wezig was op de bedrijven, in den loop van 1942 terug te brengen tot meer normale proporties. Daar er rekening mee moet worden gehouden, dal in de a.s. winterperiode geen krachtvoeder zal kunnen worden verstrekt en het rundvee zal dus zijn aangewe7.en op het in den zomer opge spaarde voeder, dient iedere veehouder er zich van bewust te zijn, dat door elk in de zomer periode overtollig 'aangehouden stuk jongvee, dat in de a.s. beperkingsperiode toch uit het bedryf zal moeten worden verwijderd, het In den stal tijd beschikbare kwantum ruwvoeder verminderd wordt. Het is derhalve van het grootste belang, dat elke veehouder dit overtollig jongvee zoo vroeg mogelijk afzet. Ten einde dit streven ook van overheidswege te bevorderen, zal door de bedrijfsorganifatie voor vee en vleesch ccn toeslag worden gegeven, welke uitbetaald zal worden na levering op de slachtveemarkten aan dengene, op wiens leve ringsplicht het desbetreffende dier geleverd is en welke f 40 bedraagt per stuks vrouwelijk Jongvee (pinken), geleverd of te leveren of op gegeven ter levering in de perioden: 1 Dec. '41 t/m. 28 Febr. '42 met een netto levend gewicht van 80 t.e.m. 130 kg. 1 Maart t/m. 23 Mei 1942 met een netto levend gewicht van 90 t.e.m. 130 kg. 26 Mei t'm. 6 Juli 1942 met een netto levend ge wicht van 100 kg. t.e.m. 130 kg. en welke f 30 bedraagt per stuks vrouwelijk jongvee (pink) met een netto levend gewicht van 131 t.e.m. 160 kg. geleverd of te leveren of op gegeven ter levering in de periode van 1 Decem ber 1941 t.e.m. 6 Juni 1942. Onder netto levend gewicht wordt verstaan hgt gewicht van het rund na weging op de slachtveemarkt. Het bovenstaande houdt dus het volgende in: a. veehouders, op wier aanslag 1942 vrouwelijk jongvee is geleverd of opgegeven ter levering in een der hierbovengenoemde gewichtsklasse zullen een'toeslag van f40 of f30 ontvangen, afhanke lijk van het gewicht van het geleverde rund. b. de mogelijkheid tot het verkrijgen van deze toeslagen is opengesteld tot 7 Juni a.s., voor vrou welijk jongvee, dat voor dezen datum ter leve ring is opgegeven bij de landbouw crisis organi saties, doch nog njet is afgenomen, zal eveneens de daarbij behooretide toeslag worden uitbetaald. Zij, die voor deze toeslagen in aanmerking wenschen te komen, dienen hiertoe bij hun plaat selijken bureauhouder een aanvraagformulier aan te vragen, waarop zij moeten vermelden: naam en volledig adres, organisatiehummer, het gewicht van het runij, markt en datum van leve ring en het marktoormerknummer. Voor elk rund dient een afzonderlijk aanvraagformulier ingevuld te worden. Deze formulieren moeten bij den plaatselijken bureauhouder ingeleverd worden, waarna t.z.t. door de bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch voor de uitbetaling zorg gedragen zal worden. De aanvraagformulieren, betrekking hebbende op vrouwelijk jongvee, geleverd uiterlijk op .23 Mei 1942 moeten voor 7 Juni a.s. bij den plaatse lijken bureauhouder ingeleverd zijn, terwijl voor het verkrijgen van de toeslagen op het jongvee, geleverd of opgegeven ter levering in de periode van. 26 Mei tot 7 Juni, de daarop betrekking hebbende aanvraagformulieren binnen 14 dagen na levering van het rund bij den plaatselijken bureauhouder moeten worden ingediend. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat door de landbouwcrisis organisaties de aanslag op het jongvee in zeer bijzondere gevallen kan worden verlaagd. Alleen bedrijven, waar door het lage gemiddelde gewicht van het jongvee de aanslag hierop slechts zal kunnen worden vol daan door levering van meer Jongvee dan met het oog op den- resteerenden veestapel op die bedrijven gewenscht is, kunnen voor een verla ging van den aanslag in aanmerking komen. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. Het Hoofd van den Distiibutiedienst maakt be kend, dat van 26 Mel tot en met 13 Juni de uit reiking zal plaats hebben van de bonkaarten voor j voedingsmiddelen voor de volgende periode. De uitreiking zal geschieden tegen overlegging j van de Distributie-Stamkaart en het daarbij be- hoorende inlegvel voor hen, wier familienaam aanvangt met de letters: A en C Ba tym. Boe Restant B I, J en L Ka t'm. Kro Restant K en M W, X en IJ S (met uit7oryie- ring v. d. SCH) Sch DINSDAG 26 Mei WOENSDAG 27 Me! DONDERDAG 28 Mei VRIJDAG 29 Mei ZATERDAG 30 Mei MAANDAG 1 Juni DINSDAG 2 Juni WOENSDAG 3 Juni DONDERDAG 4 Juni VRIJDAG 5 Juni ZATERDAG 6 Juni MAANDAG 8 Juni DINSDAG 9 Juni WOENSDAG 10 Juni DONDERDAG 11 Juni VRIJDAG 12 Juni ZATERDAG 13 Juni ue uitreiking heeft plaats voor: NOORD: In het gebouw van den Nederland- schen Protestantenbond. Berkenstraat 10 en het uitreiklokaal Zocherstraat. 2. ZUID: In de Teekenschool der St. Josepji- gc7e!lenvereeniging. Kamperstraat 37. CENTRUM: In het gebouw St. Bavo, Smede straat 23. (ingang Morinnesteeg). Kantooruren van 8.45-^12.30 en van 14.00—17.15 u. Zaterdag van 8.45—13 uur. SPAARNDAM: In het Dienstgebouw van de Ge meente Secretarie, aldaar. Voor de bewoners van het RAMPLAANKWAR- TIER zal een afzonderlijke gelegenheid bestaan tot het in ontvangst nemen der kaarten en wel op ZATERDAG 30 Mei voor de letters A t/m. IC en op ZATERDAG 6 Juni voor de letters L t/m. Z in het Wljkgebouw Elswoutslaan 1 van 8.45 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.15 uur. Voor houders van stamkaarten met inlegvel len, die geboren zijn In de maand Juli van de ja ren 1921, 1928 en 1938 dient het in hun bezit z(jn<ie inlegvel in het uitreiklokaal te worden geruild, alvorens de bonkaarten in ontvangst worden ge nomen. AARDAPPELK AARTEN. Gelijktijdig zullen de nieuwe aardappelkaarten voor de periode van 28 Juni tot 8 Augustus wor den uitgereikt. Bij een bonkaart K of L 104 ontvangt men een aardappelkaart EN Bij een bonkaart K of L 204 ontvangt men een aardappelkaart EP Bij een bonkaart K of L 304 ontvangt men een aardappelkaart EN Bij een bonkaart K of L 404 ontvangt men een aardappelkaart EQ Er worden dit keer geen extra aardappelkaar- ten uitgereikt aan houders van vetkaarten. De nieuwe bonkaarten, zoowel als de aardappel- kaarten worden slechts uitgereikt aan personen, die in het bevolkingsregister van deze gemeente zijn opgenomen. Dit voorschrift geldt niet ten aaunzien van schippers, woonwagenbewoners, vaste bevolking van kostscholen, gestichten e. d„ gedetacheerde marechaussee en tijdelijk hier ver- toevenden wegens oorlogsomstandigheden. Uitreiking van kaarten aan personen beneden den leeftijd van achttien jaar ls niet toegestaan. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat men verplicht is de kaarten op den vastgestelden datum te halen, aangezien men op andere dagen niet geholpen kan worden en de na-uitreiking eerst plaats vindt in het midden van de eersi? week waarin de nieuwe kaarten geldig verklaard zijn. Hieraan zal stipt de hand worden gehouden. LISSE. X. H. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Th. v. Veenen. Maandag 10: Ds. Chr. Eerhard:.' van Hillegom. Geref; Kerk. 10 en 4: Dr. Tb. Ruys Jr. Maandag Ds. J. C. Gilhuis, van Katwijk aan Zee. Clir. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A. Ponstein. Maandag 10: Ds. Henstra, van Haarlem. Geref. Gem. 10 en 4: Lees dienst. Maandag 10: Leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. HAARLEMMERMEER. X. H. Kerk. Hoofddorp. 10 en 3: Ds. J. C. Salverda. Maandag 10: Ds. J. H. Boerlijst. van Bad hoevedorp. Badhoevedorp. Immanuëlkerk. 10: Ds. J. H. Boerlijst. 4.30: Dienst. Maan dag 10: Ds. J. C. Salverda. van Hoofddorp. Wijkgebouw „Rohobobh". 10: Jac. Dekker, g.o. Ransdorp. Vijfhuizen Eben Haëzèr Kerk. 10: A.. C. Brörons. Maandag 10: De zelfde. Lijnden. Geloof, en Liefde-kerk. 10: P. van den Berg. Maandag: 10: Dezelfde, Ned. Prot. Boud. 10: Ds. M. van der Vegtë, Bussum,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 18