Nieuws uit Velsen, IJmuiden, Beverwijk en Omstreken. 'iüif ia 'Ifmuidea- BUBBELTJE EN KNOR IJMUIDEN Bloeiende vereeniging: Kleine Kracht Tot de vereenigingen. die haar werkzaam heden normaal voorlzetten. behoort de C.M.V. Kleine Kracht. De dames, die zich geheel be langeloos beschikbaar stelde.. kunnen mt' gerechtvaardigde trots op de afgeloopen maanden terugzien. Hierbij denken we on willekeurig terug aan de verschillende jaar feesten der drie groepen, welkt- bij velen neg zoo verseh in het geheugen liggen. Hoe wel elk dezer groepen haar eigen karakter behield, kon men teikcns weer waarnemen, dat zoowel de leidsters als de meesjes haar uiterste best aec.*n. Natuurlijk moet men de leeftijden niet vergelen, a's- men een derge lijk meiisjesfeest bijwooi.l Er beerschte evenwel steeds een vroolijke stemming, ter wijl het apn.'au;, duidelijk bewees, dat een ieder tevreden was. Het za'. een ieder duidelijk zijn, dat het onder de huidige tijdsomstnodigheeer niet eenvoudig is met oor sprankel ij pannen v>or den dag te komen. De leidster der C.M.V. Kleins Kracht, mej. B Kar:*man, laat zich e.hter n!et zoo snel ontmoedigen en resultaten blijven dan ook niet uit. We vernamen, dat er vnr Kleine Kracht een buitengewone belangstelling bestaat. Reels konten ruim twechor c'erd-vijf en zevcnlig meisjes in de afdreiirgen worden opgenomen. Helaas moesten er ewnwel vijftig meisjes worden teleurgesteld, daar een der gelijke toename van het ledental tal van pro blemen veroorzaakt. Men beschikt over te weinig ruimte, terwijl levens het aantal leidsters uitgebreid z.ou die nen te worden. Voorts is er het groote be zwaar der gewijzigde schooltijden, waardoor van een afdoende regeling voorloopig nog niets kan komen. Er worden echter ondanks al deze belem meringen pogingen in het werk gesteld om van het gunstige verschijnsel gebruik te ma ken. Het is de bedoeling elk meisje, dat inte resse toont, welkom te heeten. Als vanzelfsprekend mogen de tuinavonden niet onvermeld blijven. Sinds enkele maan den werd een groep meisjes in de gelegen heid gesteld om deze gezonde lichaamsbewe ging in een lokaal aan de P. Vermeulensehooi te IJmuiden-Oost te beoefenen. Al dadelijk bleek, dat het enthousiasme groot was en de oefenbijeenkomsten onder leiding van den heer Wesmeyer kenmerken zich dan ook steeds door een prettige stemming. Spoedig bleek, dat men aan den drang der leden om ook de overige groepen hiervoor in te scha kelen, niet kon ontkomen. Deze wensch werd begrepen en na de ge bruikelijke besprekingen kwam alles in orde. Alle meisjes zijn thans in de gelegenheid om haar lenigheid te toonen. De ouderen (boven zeventien jaar) oefenen 's Maandags van half negen Jot tien uur, terwijl de middelgroep (van vijftien tot zeventien jaar) 's Vrijdags van half negen tot tien uur turnt en tenslotte komen de jongsten eveneens op Vrijdag om zeven uur bijeen in de P. Vermeulensehooi. Sinds kort is de nieuwe regeling van krach» en de meisjes weren zich kranig Mej. Karreman deelde verder nog mede, dat alleen de afdeeling der ouderen nog met enkele meisjes kan worden uitgebreid. Zij komen 's Woensdags van zeven tot negen uur in de Bethlehemkerk aan de James Wattstraat bijeen. Het clubwerk verloopt vlot: dank zij aller medewerking heeft men voorloopig nog vol doende handwerkmateriaal. Over de opkomst toonde mej. Karreman zich eveneens uiterst tevreden. We willen nog herinneren aan den onder- lingen gezelligen middag, welke nog slechts luttele weken geleden in het gebouw aan de Edisonstraat gegeven kon worden. Als goo chelaar en buikspreker oogstte Mr. Lawoe daarbij een uitbundig succes, terwijl ook een tractatie niet ontbrak. Bij de oudsten viel een intiem feestelijk samenzijn gedurende de avonduren in den smaak. Hoewel het aantal donateurs gering is, kon er dus veel worden bereikt. Men heeft eer V8n het werk! De C.M.V. met den simpelen naam Kleine Kracht beschikt over een buitengewone levensvatbaarheid en krijgt in Velsen een steeds toenemende beteekenïs. NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De bijeenkomst van de afdeeling IJmuiden, die aanvankelijk op 10 Juni was bepaald, moet wor den uitgesteld, daar op dien datum de Landdag van het Gewest in Haarlem zal worden ge houden. De morgepbljeenkomst begint op 9 uur. ter wijl er na de gezamenlijke koffietafel om 2 uur een samenkomst ln de Kloppersingelkerk zal zijn. Het vertrek uit IJmuiden is op 10 uur ge field. KAASMARKT ALKMAAR. Aangevoerd 29 stapels, zijnde 9*24 K.G. Fa- brlekskaas kleine *0 158, 29 -r f *3,50 per 50 K.G. Boerenkaas kleine «0 i 58 per SO K.G. Handel vlug. Het open zwemseizoen Nu alom in den lande de poorter, der ©oen zweminrichtingen ontsloten zijn. zou~ den we gaarne aan jong en oud, arm of rijk, die de zwemkunst nog met machtig zijn. willen toeroepen: „Leert zwemmen. Zwemmen is gezond, nuttig en aange naam. Dat het zwemmen op den bloedsom loop, op de ademhaling, op de spijsverte ring, op het zenuwstelsel en vooral op de huid een belangrijken invloed ten goede be- teekent, is van algemeene bekendheid. Het zwemmen, in ons waterrijke land. is «en zeer nuttige kunst. Verdronken, 30 jaar geleden, toen er veel en veel minder werd gebaad en gezwommen dan thans, in zeven Jaar tijds, niet minder dan 6578 menschen en kinderen, dus gemiddeld elk jaar 939 per sonen, thans is dat hooge, droeve getal van 939 gedaald tot gemiddeld 568 per jaar, niettegenstaande aen bevolkingsaanwas m die dertig jaren, met rond 2.500.000 zielen. Door de actie van Overheid, van den Ned. Zwembond, van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, door directies van zwembaden, open- en overdekte ïnrich- tigen, van besturen van zwemvereenigingen en brigades, werd gelukkig die groote daling in het aantal dooden, bereikt. Maar.- wat een ontzettend leed en rouw wordt eiken dag veroorzaakt, in de getroffen gezinnen. De actie tegen den verdrinkingsdood moeti worden voortgezet. De zwemkunst machtig zijn, goed meester zijn, beteekent oen vrij grooten waarborg tegen den verdrinkings dood, daarom: Leert zwemmen! Dat het twemmen niet alleen gezond én nuttig is, maar ook aangenaam, wordt bewezen door den geest van blijheid en opgewektheid, ook in deze sombere tijden, die in elke zwem- gelegenheid is op te merken. Men fluit, men zingt vaak in dig. opgewekte omgeving. Oudere heeren en dames stoeien en darte len daar dikwijls gelijk in hun jeugd. Men baadt en zwemt in zee om den masseeren- den invloed te ondergaan van de brandings- golven; om. wiegend op den deinenden wa terspiegel, te genieten van den onmeteniken waterplas, het wolkenspel. de wijde luchten en den verren horizon; het zilte nat prik kelt de huid op aangename wijze. Tot besluit nog dit: raadpleeg eers. Lw huisarts. Er zijn gevallen bekend, dat het zwemmen moet verboden woroen. De ai >s kan U van advies dienen. De zwemkunst kan men, met mate. tot op zeer hoogen leef tijd blijven beoefenen. We lazen ecnigen tijd geleden, dat een dame op 77-jarigen leef tijd nog leerde zwemmen. Zii wenschte. ny den tegenwoordigen duisternisplicht, liever niet te verdrinken. Dat ouderen niet mogen hard zwemmen, niet onder water zwemmen, van hooge planken afuiikcn. spreekt van zelf. Matigheid moét betracht worden Zwemmen verhoogt dc Volksgezondheid en de Volks veiligheid, dusLeer. Zwemmen! KRIS-KRAS-KRABBFXS. lVillemsplein. Zaterdag. KRIS: Goelen morgen. Kras. ik ben weer pre sent. zooals je ziet. Hoe gaat hei. nog altijd ge zond? Ja. de len'e zal Je wel wat hebben opge kikkerd. nleavaar? KRAS: Natuurlijk. Kris. twijfel Je daar dan nog aan? Wanneer ik zoo naar de boomen en de planten en de bloemen kijk en als Ik zoo de vo gels hoor. nou dan -weet ik. dat we een paar mooie maanden tegemoet gaan. De natuur stani weer klaar om ons gezonde ontspanning te geven! KRIS: Precies. Ontspanning heb je noodlg. ook a! geniet je van je pensioentje, zooats wij, en breng je een goed deel van den dag door door boodschappen voor moeder de vrouw te doen. Och. Je maakt eens hier en daar een-praatje in de winkels en dat is op zichzelf gerust niet on gezellig, Alleen houd lk er niet van in de rij te staan, dat heb ik niet voor wat koek over. Tus- schen haakjes, dat was een onaangename ont dekking voor de dame. die bij een bakker in de rij had gestaan en een flink bedrag uit haar tasch miste. Stel je maar eens voor, dat Je zoo iets zelf meemaakt! KRAS: Ja, oppassen is nu eenmaal nopdig. Je kunt niet gauw voorzichtig genoeg zijn. Neem dat geval van de damesfiets maar. dat van de week in de krant stond. Het rijwiel was van een stevig slot voorzien in een goed afgesloten bergplaats gezet en nog werd het gestolen.. Die bandendieven hebben gr toch heel wat voor over om beet te krijgen. Want daarom was het te doen geweest; de fiets is immers teruggevonden zonder banden? KRIS: Voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast. Ik las ook. dat er weer drie fiet sen zijn ontvreemd. Leeren de menschen dan nooit op te passen? KRAS: De politie heeft wel druk werk. Rijwie len gestolen, zeven kistjes visch ontvreemd, ge bruiksvoorwerpen en levensmiddelen uit de Lichthoeve medegenomen, een autowiel ont vreemden zoo gaat het maar door. Het is goed. dat onze politie actief Ss. KRIS: Over activiteit gesproken, onze vereeni gingen hebben dit seizoen niet veel over zich doen spreken, dat las ik in het overzicht. Er zijn een paar vereenigingen, die geregeld actief zijn. Maar die weren zich ook flink. KRAS: Bubbeltje en Knor weren zich 66k flink! KRIS? Wie zeg je?! KRAS: De hoofdpersonen van het nieuwe kin derverhaal in onze krant. Heb je dat nog niet opgemerkt? Van mijn kennissen heb ik gehoord, dat de kinderen reikhalzend naar een nieuwe geschiedenis uitzagen. Och. het pakt ze altijd, nietwaar, en de ouderen houden er ook wel van zooiets te lezen; laten we eerlijk zijn. KRIS: Ik weet niet of jij op het verkeer let maar ik kijk er. op mijn gemak in mijn kamer tje zittend, graag naar. Aan de auto's met de gas generatoren moet ik^nog altijd wennen en de bakfietsen met houten „banden" komen me ook vreemd voor. Je ziet soms eigenaardige oplos singen van het verkeersvraagstuk. KRAS: Alleen vind ik. dat de Jeugd en de hee ren der schepping wel wat beleefder mogen zijn in den bus en den treir.. Het komt nog voor. dat een vrouw blijft staan, terwijl anderen, waarvan Je zou verwachten, dat ze hun plaats zouden af staan. blijven zitten. Dat hebben wij anders ge leerd. Kris! Maar ik moet oppassen, dat ik mijn trein niet mfs. Ik ga met de Pinkster een paar dagen naar familie, dat is nu eenmaal -een goede oude ge- Kras. het beste en tot ziens hoor! KRAS: Tot kijk.. Successen van de handelsrecherche. De afdeeling handelsrecherche van de ge meentepolitie heeft in de afgeloopen veertien dagen weer verschillende verkeerde hande lingen aan het daglicht gebracht. Een inwoner van Santpoort kreeg een proces-verbaal we gens het clandestien verhandelen van vleesch. Ook tegen een aantal koopers, die een te hoogen prijs hadden betaald en niet de ver- eischte distributiebonnen hadden afgegeven ontvingen een proces-verbaal. Bij verschil lende detaillisten in de gemeente bleken ver- valschte distributiebonnen voor levensmid delen te zijn afgegeven. Het gelukte een van de vervalschers, een inwoner van Velsen aan te houden. Er werd tegen hem proces-ver baal opgemaakt. Men vestigt erx nadrukkelijk de aandacht op. dat dergelijke overtredingen door den Rechter zeer zwaar worden gestraft. Ook twee personen, die een kettinghandel in tabak dreven, en abnormale prijzen vroe gen, kregen een proces-verbaal. Twee par tijtjes tabak werden in beslag genomen. Twee andere personen werden bekeurd, omdat zij de Tabakswet overtraden, door tabak te ver voeren, die niet van geldige banderolles was voorzien. Een turfhandelaar ontving een proces-ver baal wegens het te duur verkoopen van turf. Een caféhouder te IJmuiden werd op hee- terdaad betrapt bij het vervoeren van onge keurd vleesch en vet, welke vermoedelijk van een frauduleuse slachting afkomstig wa ren. Het spoor leidde naar Beverwijk, waar het onderzoek werd voortgezet. Bij een kruidenier werd een partijtje on gestempeld vleesch aangetroffen, dat door hem clandestien werd verhandeld. Ook hier volgde proces-verbaal. Tevens werd een in woonster bekeurd, die een partij vet in be zit had, weike clandestieh was verkregen. De partij vet werd in beslag genomen en de vrouw kreeg een proces-verbaal. Een bakker werd betrapt op het'verkoopen van brood, zonder daarvoor geldige bonnen in ontvangst te nemen. Bij een koopman in textiel werden eenige textielproducten in be slag genomen, daar deze voor den verkoop in voorraad waren, zonder van prijzen te zijn voorzien. Tenslotte kregen enkele groente handelaren een proces-verbaal wegens het tegen te hoogen prijs verkoopen van groenten en fruit. Burgerlijke Stand. GEHUWD: B. L. Hermans en G. M. L. de Te- ber. Fr. Naereboutstraat 58, IJmuiden; J. J. Rutte en E. A. Zwanenburg. Haarlem, J. Luijken- straat 66: C. Groenland en A. Hofland. Bever wijk. Laan v. KanaSn 5*: H. W. den Haan en C. I. den Haan, Anna Paulowna, Molenstraat 255; C. P. v. d. Bosch en J. W. de Haan, IJmuider- straatw, 176. IJmuiden: E. W. Kok en G. Schok kerman, v. d. Vondellaan 37. Velsen; A. Ooster hof en G. A. Nijssen, Rijksweg *30, Santpoort; K. I- Willems en A. C. Schouten: P. C. Romeijn en K. E. den Haas. Duin en Kruidbergerweg 37, Velsen; Chr. v. Kempen en M. C. Gomes. Wlj- kerstraatweg 47. Velsen-N.: A. J. ten Hoorn en. Chr. Schouten, Haarlem. Tesselschadestraat 19; W J. Boon en B. Dijkhuis, Zeeweg 209. IJmui den; J. Dolman en D. Maagdelijn, Breukelen- Nijcnrode, tSraatweg 167; I. Lemarehand en M. B. Kwast, Castricum, Dorpstraat 86: G. J. Ibrink cn C. v. Kooten, Eendrachtstraat 10. Velsen-N.; J. G. v. Rixel en G. Webbe, Vischstr. 3. IJmui den: G. E. v. Beek en B. Oukos. Popelstr. 18, IJmuiden: J. D. v. d. Bijl en R. E. Bon. Velser- duinwee 294. IJmuiden; P. J. Havermans en E. Plokker. Trompstr. 107, IJmuiden; J. Spijkerman en D. Dangerman, Oosterduinw. 15, IJmuiden; p. J. v. d. Öutenaar en P. E. Wilgetiburg. Pols straat 14. Velsen-N.; A. Bais en J. Wijker, Den Helder. Ruigweg 355; J. v. Strien cn A. Ras. Pres. Krugerstraat 100. IJmuiden; T. Westerwal en C. \V. Hommes, Schopnoortstr. 24, Velsen-N.; L. v. d. Valk en .1. 't Hart, Konlngsstr. 5. IJmui den; J. Pel en G. v. d. Woude, Eendrachtstraat 6, Velsen-N. ONDERTROUWD: J. Wijker. IJmuiden en A. v. Pel. IJmuiden. Toek. adres: Kennemerlaan 103. IJmuiden; C, Knegjes. Velsen en .C. W M. Vlieken. Velsen. Toek. adres: Kerkweg 28, Vel sen; H. D. Smit, Santpoort en M. B. Mulder, Santpoort. Toek. adres: Middenduinerweg 89, Santpoort; A. Stam, IJmuiden en J. A. v. d. Toorn, IJmuiden. Toek. adres: Pr. Hendrlkstr. «0 rd„ IJmuiden; J. Thijssen, IJmuiden cn C. J. v. d. Berg. IJmuiden. Toek. adres: Wijk aart Zeeerweg 55. IJmuiden; A. Nleukoop. IJmuiden en M. C v. Leeuwen. IJmuiden. Toek adres: Fr. Halsstraat 45. IJmuiden: P Meiier, Velsen-N. en G. M Voornhout. Velsen-N. Toek, adres: Bever wijk Relweg 2; W. de Vroome, IJmuiden en J. Roeper. IJmuiden. Tqek. adres: Lumeysuaat 38, IJmuiden. GEBOREN: H. W. M. v. Boelen, d Schoolstraat 13. IJmuiden: J. Kraaijeveld. z., Fr. Halsstraat 43. IJmuiden; H. D Lokhorst, z Wijkerstraat- weg 136. Velsen-N.; H. C. v. Keulen, z dc Ge- nestctlaan 37. Velsen; J. P. G. Kleijn. z.. Spllber- genstraat 24. IJmuiden: J. G. Havelaar, z.. Keiz. Wllhelmstraat 7, IJmuiden OVERLEDEN: J v. Balen. 42 J.. echtgen. v. M. Tromp, Beverwijk: J. Schagen, 67 J., echtgen. v. E. J. Braakman, Biezenweg 99. Santpoort; J. Hollaar. 49 j.. echtgen. v. H. Kllnge, de Rijp- straat 29. IJmuiden. Dienst der apotheken. De dienst der» apotheken zal tijdens de Pink sterdagen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeerweg worden waargenomen Van heden tot en met Vrijdag is de inrichting ook met den avond* es nachtdienst belast. Wat zegt U? IJmuiden heeft haar bevolking aan vestigingen vanuit verschillende plaatsen te danken. Was eencrzijds het gevolg, dat het moeilijk bleek te zijn een eenheid te vormen, naar*buiten trad ook het vrij groot aantal dialecten, dat hier wordt gesproken. Daardoor kan het thans nog gebeu ren. dat men met in staat is een gesprek tus- schen plaatsgenooten te verstaan. En dat ge beurt meer dan men oppervlakkig zou denken. Toen de sluizen waren geopend kwamen de menschen reeds om in de jonge plaats te gaan wonen. In een onderhoud met den heer W. A. Smit. een der oudste Inwoners van onze plaats, dat dezer dagen in dit blad werd weergegeven, werd ook in het kort het iJTnuiden van die da gen beschreven Op de Hei woonden reeds de genen, die bij de kanaalwerken 'n broodwinning hadden gezocht en toen al was er verschil van herkomst. Een groot gedeelte van de polder werkers vertrok nadat de arbeid was beëindigd, de overigen zagen naar voldoendg mogelijkheden om hier te blijven. En die mogelijkheden kwamen er spoedig, want het visscherijbedrijf, heel in het klein ontstaan, ging van een geweldigen groei getuigen. Velen trokken, door dit verschijnsel aangemoedigd, naar het plaatsje bij de sluis. De menschen, die hun arbeid aan de scheepvaart hadden te danken, waren er al, maar nu kwamen ook vlsschers en anderen. Later oefenden tevens de groote in dustrieën een sterke aantrekkingskracht uit, waardoor IJmuiden Oost haar bevolking snel zag toenemen. Is het een wonder, dat men van een spraak verwarring zou gaan spreken? Een dialect leert men niet spoedig af en in leder geval blijven er altijd woorden en uitdrukkingen, die onwille keurig worden gebruikt. De buitenstaander kijkt er in het eerst vreemd van op. op den duur gaat hij begrijpen, maar als twee menschen een zelfde dialect gebruiken behoeft hij geen moeite te doen om het gesprokene te verstaan. Of dat nu Egmondsch of Katwijksch is, of het personen van Texei daïi wel van Pernis zijn. hij voelt zich volkomen buitengesloten. En dan zullen we van het Gr.oningsch nog maar zwijgen En de Frlezen7 Zij hebben hun eigen taal. Voor den „Hollander" ls het interessant een bijeen komst van het Fryske Selskip bij te wonen. De Friezen zijn dan gemoedelijk onder ons en zijn er op uit uitsluitend de Friesche taal te gebrui ken. Men verstaat er vrijwel niets van. Ook het taaltje, dat een deel van de i.Jmuiden- sche jeugd er nog op na houdt, is niet spoedig te begrijpen. De jongeren hebben wel de ge woonte de woorden andersom uit te. spreken en het logische gevolg is, dat de vreemdste zinnen ontstaan. Het is opmerkelijk wat er in dit op zicht door de IJmuidensche jongens na enkele maanden oefening wordt bereikt. Alles gaat hun even vlot af en de „maat" behoeft in het geheel geen moeite te doen om alles precies te ver- IJmuiden is rijk aan dialecten! Maar dikwijls uit men den wensch, dat er hoogstens één. eigen dialect zou zijn Goeden avond! 40 Jaren huwelijkstrouw. Een huwelijksfeest behoort in onze ge meente met haar vele inwoners geenszins tot de zeldzaamheden en toch stemt het steeds weer tot voldoening, wanneer bi] een derge- lijken mijlpaal des levens de gebruikelijke be langstelling niet ontbreekt. Vrijdag 5 Juni zal het echtpaar G. J. Th. van Roden en E. G. v. Roden-Koek den dag her denken. waarop het voor veertig jaren in het huwelijksbootje stapte. De heer v. Roden werd 18 Mei 1880 te Am sterdam geboren, terwijl zijn echtgenoote li December 1875 aldaar het levenslicht aan schouwde. Hun gezin werd vermeerderd met drie dochters en één zoon, welke allen reeds hun eigen huwelijksbootje bevaren. Er zijn vijf kleinkinderen. Ongetwijfeld bewaart men aan het verleden, dat zich kenmerkt door veel afwisseling, tal rijke herinneringen. In dienst der Neder- landsche Spoorwegen, als verzekeringsagent, als hulpbeambte der destijds bestaande tucht school. en zelfs als middenstander heeft de heer Van Roden zijn plaats in de samenleving ingenomen. Zijn aanstelling bij het gemeentelijk gas- cn waterleidingbedrijf volgde in 1917 en on langs mocht hij onder flinke belangstelling zijn vijf-en-twintigjarig jubileum vieren. Als penningmeester van het Burgerlijk Armbc-" stuur vervulde de heer Van Roden gedurende dertien jaren zijn taak en het behoeft dus geen betoog, dat de bruidegpm tot de goede bekenden in onze gemeente behoort. Reeds zijn in de woning aan de Leeuweriklaan lrd te IJmuiden-Oost de eerste blijken van me deleven in den vorm van bloemen en derge lijke ontvangen- Men wil dit feest op beschei den wijze in familiekring doorbrengen. Het bruidspaar gaat welgemoed het gouden feest tegemoet! Gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 14 tot en met 21 Mei werd bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan: een bankbiljet van 25. een geëmailleerde koffiekruik, een fuik. eenige mutsen, een wantje, enkele por- tcmonnaies. eenige handschoenen, een schop, een badpak, een kinderjasje, een grijze jon genspet, een nikkelen damesarmbandhorloge, twee ceintuurs, een rood kinderschoentje, een speelgoedbeertje, een kindermanteltje. een verchroomd heerenarmbandhorloge, zwarte rozenkrans in blauw etui. een bruine vulpen, een zaklantaarn, een slot met ketting, een stuk blauwe keper en twee sleuteltjes aan een ring. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd, inlichtingen te bekomen. Er zijn telefonisch geen gegevens te verkrijgen. GESLAAGD. De heer H. B. de Jong te IJmuiden-Oost is voor het diploma motordrijver geslaagd. Weer bonkaarten halen. Volgende week IJmuiden-Oost. Kranige visschers. i Wanneer wij van reddingen op zee spre ken denken wij in de eerste plaats aan het kranige optreden var. de bemanningen der reddingbooten. En dat behoort, ook zoo te zijn. omdat ze altijd paraat zijn om hulp te verleenei)en de grootste moeilijkheden willen trotseeren wanneer er een schip in nood verkeert. Maar we mogen toch niet vergeten, dat ook de visschers dikwijls prachtig voor den dag kwamen door, storm en tijdverlies ten spijt, al hun krachten in te spannen, ten einde te redden wat er nog te redden was nadat er een noodsignaal was opgevangen. Dikwijls had men er geen vermoeden van, dat er een kloeke redding was ver richt wanneer een trawler na een behouden reis binnen de pieren kwam. Eerst als het schip a*in den Kant lag en de opvarenden met hun familieleden gauw enkele woorden wisselden hoorde men. dat zij meer achter den rug hadden dan men wel dacht. In den lateren tijd is ook dat veranderd. De radio bracht dé nieuwsberichten spoedig over en heel IJmuiden' wist er reeds van wanneer de trawler binnenvoer. Er waren dan mis schien wat meer belangstellenden dan an ders, maar overigens wees toch niets er op, dat er een kranig stukje werk was verricht. De visschers gingen gewoon met het „zak- kie" op erf rug naar moeder de vrouw en brachtepook den vrijen dag door alsof alles vrijwel normaal \vas verloopen. Zoo is het goed. Heldenvereering behoort niet bij een visschersplaats. Wel verdient zoo jemand, die zich flink, heeft geweerd, dat zijn daad niet onopgemerkt voorbij gaat, maar een Overdadige belangstelling wordt er niet aan geschonken. Een medaille, een korte toespraak, een fraaie oorkonde, dat zijn de bewijzen, die zorgvuldig wor den bewaard en waarmede, soms met het geldsommetje voor de moeite, genoegen wordt genomen. Wanneer men gelegenheid heeft veel met varensgezellen te .praten kan men talrijke spannende verhalen hooren. Den buiten staander vertellen de visschers niet zoo gauw wat zij hebben beleefd. Het moet hun in een gemoedelijk gesprek zoo te pas komen en dan krijgt men de geschiedenis onopgesmukt. Veel hebben we op deze wijze van het leven op zee gehoord.... Laten wij vandaag eens van zoo'n redding vertellen. Het is één uit vele en we willen heelemaal niet beweren de opmerkelijkste te hebben uitverkoren. Dat is niet noodig. evenmin als het noemen van namen. Het eenvoudige verhaal moge de hierboven gemaakte opmerkingen bevestigen. SCHIP IN NOOD! Het was slecht weer. Op ongeveer tachtig mij! van IJmuiden was een Noorsch motor schip wrak geslagen. Het was met een lading macadam (steenslag) op weg toen een flinke storm het belaagde. De boot was van hout en werd plotseling lek. Een ernstig gevaar belaagde de bemanning. Negen mannen waren er aan boord. Zij moeten de gebeurtenis wel niet kunnen ver geten. Zij waren aan het lot overgeleverd, het schip dreigde te zinken en wat zou er met eigen kracht kunnen worden bereikt? Ze tuurden de zee af; een blij gevoel maakte zich van hen meester toen ze een schip ontdekten. De noodvlag werd opgemerkt. De boot wr-M.-e een stoomschip bleek te zijn, kwam naderbij, In de verte naderde een ander vaartuig, oen iJinv.i.Jeni^he trawler. Ook deze boot had me; den storm te strijden. De schiptier j sttvi.d ep de brug en zou juist naar beneden j gaan om e eten, 'oen hij twee schenen met 1 de i oodvlag in top ontdekte. Onmiddellijk l was iedereen aan boord van den trawler paraat. Er werd hulp gevraagd en deze zou, onder welke omstandigheden ook, worden verleend. De trawler kwam naderbij en de schipper stelde vast. dat het grootste schip niet zelf in nood verkeerde, doch hulp voor het an dere schip vroeg. Hij 'zag ook. dat6 het Noorsche schip het n>et lang meer zou kun nen houden. Het zenk en de bemanning stond met de zwemvesten aan op het ach terdek. Maar gelukkig wisten de IJmuide- naren wat hen te doen stond. De trawler stoomde tot op ongeveer vijftig meter van de»in nood .verkeerende boot. Men moet niet denken, dat alles even ge makkelijk in zijn werk ging. Men behoeft zich alleen maar te realiseeren, dat er nog altijd, een stevige storm was en de golven flinke afmetingen hadden aangenomen. Een der schipbreukelingen, voorzien van een reddingboei aan een vaste lijn, sprong in zee en zwom naar den trawler. Hij had zichzelf een harde opgave gesteld, maar bleek niet. voor een kleintje vervaard te zijn. Hii bereikte de_IJmuidensche boot, waar men hem met ■farel moeite aan boord haalde. Er was een verbinding tot stand gebracht! De visschers bonden eveneens een lijn aan de boei en nu kon deze heen en weer worden getrokken. Dat gebeurde op een kokende zee. Aldus werden zes schip breukelingen gered. Even deed zich nog een moeilijkheid voor, die dreigde de verbinding te verbreken. De trawler was te ver afgedreven en moest eerst weer opstoomen. Maar de visschers waren voor hun taak berekend en vol brachten datgene, wat we „kunststuk" zou den willen noemen. Daarna konden nog twee schipbreukelingen worden gered. De stuurman van de verongelukte boot werd door het stoomschip aan boord genomen. Het houten schio was niet te bergen. On- herroenelijk zou her zinken aangezien de pom oen met de steensoort waren verstopt. „Ik deed mijn plicht: heden zij, morgen wij", heefi de schipper var. den trawler gezegd toen men hem naar zijn ervaringen vroeg. Er daarmede heeft hij een uit stekende karakterschets gegeven. Op zee is men nog meer dan te land op elkaar aan gewezen. Daar helpen geen woorden, maar daden! v. B. Zooals we gisteren hebben medegedeeld zullen er van Dinsdag tot en met 9 Juni nieuwe bon kaarten voor de zevende periode worden uitge reikt. De inwoners van Oud IJmuiden en IJmui den West moeten zich in het gebouw van den heer B. Jenninga aan de J. P. Coenstraat ver voegen, terwitl de te IJmuiden Oost wonenden als steeds in het Patronaatsgebouw terecht kun nen. We vestigen er echter nadrukkelijk de aan- dacht op, dat de uitreiking voor Oud IJmuiden en IJmuiden West eerst Woensdag 3 Juni begint. In IJmuiden Oost daarentegen wordt Dinsdag reeds begonnen. F.r is dan gelegenheid voor de letters A en B. Het gebouw is van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half zes geopend. Er zal een bon van het inlegvel worden inge nomen. De personen, 'die in Juli 1921. 1928 en 1938 zijn geboren, moeten de inlegvellen ruilen al-1 vorens hun bonkaart in ontvangst te nemen. Tegelijkertijd zullen aardappelkaarten worden verstrekt aan hen, die een verklaring MD 32 overleggen, waaruit, blijkt, dat ten tijde der uit reiking over minder dan 30 kilo aardappelen per gezinslid wordt beschikt. Degenen, die er voor in aanmerking komen, ontvangen met bonkaart K of L 104 een aardappelkaart EN, met bonkaart K of L 204 een aardappelkaart EP, met bonkaart K of L 304 een aardappelkaart EN en met bon kaart K of L 404 een aardappelkaart EQ. Aan personen beneden achttien jaar zullen geen distributiebescheiden worden uitgereikt. De kaarten moeten op den voor een ieder vastge- stelden dag worden gehaald, terwijl bij de uit reiking onmiddellijk dient te worden nagegaan of men alle bescheiden heeft ontvangen. Latere reclames worden niet in behandeling genomen. Sluit de fietsen af! Herhaaldelijk is er nu reeds de aandacht op gevestigd, dat het verboden- is fietsen zonder een behoorlijk slot ergens achter te laten. Het publiek moest toch waarlijk door de activiteit van de zwijntjesjagers hebben geleerd dat het in hun belang is dit te doen. Toch was het noodzakelijk van gemeentewege dit in een verordening vast te leggen. Sindsdien zijn er nog vele rijwielen gesto len. Dit wijst op een achteloosheid en onver schilligheid, welke vrijwel onbegrijpelijk zijn Het publiek moet toch beseffen, dat het voor de politie zeer moeilijk is een fietsendiefstal tot klaarheid te brengen. Zij doet wel al haar best. maar de zwijntjesjagers leggen veel handigheid aan den dag. De rijwielen worden spoedig verkocht, dan wel onherkenbaar ge maakt en het gevolg is, dat men doorgaans niets meer van zijn fiets hoort.. Daarbij komt, dat vervanging niet gemakkelijk is. De politie heeft dikwijls gewaarschuwd, maar kan zoo niet voortgaan, Daarom heeft zij tegen twee wielrijders, die hun fiets onbe heerd hadden achtergelaten zonder deze be hoorlijk af te sluiten, proces-verbaal opge maakt. Nogmaals waarschuwt zij nadrukke lijk beter op te passen. Of het zal helpen? Men kan het slechts hopen De schoone dorpersdochfer Ik vertel u de historic van de schoone dorpersdochter. Besef. lJmuidenaar, dat de geschiedenis van uw gemeente rijk is en ook veel afwisseling kent. Wanneer ge nu den Zondagmiddag gebruikt, om met moeder de vrouw en de kinderen een fiksche wandeling te maken, ga dan ook eens naar de plaatsen, waar de geschiedenis nog leeft. Het is zoo goed daar te vertoeven, omdat de blik onwil lekeurig wordt verruimd. En bovendien leert ge meer van uw gemeente te houden, uw ge meente. die zelf veel van wat ge elders zoekt biedt. Als ge u dan op onze historische plaatsen ophoudt denk aan hetgeen ge eens juist over deze plek hebt gehoord. Zoek de boeken weer op, waarin ge in uw jonge jaren graag hebt gelezen, snuffel ook in werken, die ge nog niet kende en waarin zulke aar dige wetenswaardighe den zijn te vinden Dezelfde gemeente, dfe voor u „omdat ge er woont" thans zoo weinig afwisseling schijnt te bezitten, blijkt dan de aandacht waard te zijn. En zoo wordt ge ook een wijle uit de sleur gehaald, zoo hebt ge een goede ontspanning, waarmee de vrije tijd niet verloren gaat. De historie van de schoone dorpersdochter ga ik u vertellen. Misschien hebt ge dat oude verhaal nooit gehoord. Het is aardig en niet alleen omdat het oud is. Van vader op zoon is het overgeleverd, in dat kleine Velsen al, toen het duinleriein nog wild was, waar nu IJmuiden is. Op lange winteravonden hebben uw voorouders het aan hun kinderen ver haald. In het oude dorp leefde een jongedochter, die een dorpsgenoot teeder beminde. Wan neer zij over het land schreed volgde haar blik haren Baltens gaarne en in haar eenvou dige hut schreide zij vele tranen, omdat zij zooveel van hem hield. In den jare 1420 be ving haar een groote schrik. Heer Wouter van Heemskerck van Beeckesteyn had eenige mannen naar haar gezonden, die haar wreed oplichtten en in het kasteel gevangen zetten. Vele lange zuchten slaakte de droeve maagd in de donkere cel. waar alles bestemd scheen te zijn om schrik te zaaien. Zij weende vaak en heur gelaat werd bleek, omdat zij het koesterende zonlicht miste, dat zij zoo gaarne hare wangen liet warmen Groot was haar verdriet vooral wanneer zij dacht aan haar geliefde, haren Baltens, den eenvoudigen dienstman bij Heer Wouter. En vaak tuurde zij door het venster om te zien of ze zijn breede schouders kon ontwaren. Op een avond zag ze, dat iemand naar haar wuifde. Wild klopte haar hart toen ze op merkte. dat het haar Baltens was, die daar bij de brug van het kasteel stond. En eiken avond kwam hij weer wanneer de zón ten onder ging, en ze waardeerde dat zeer en verlangde eiken dag naar dit zoo mooie oogenblik. Maar er kwam een avond dat Baltens verre bleef Bittere tranen huilde zij en de dagen werden kleurloos toen hij in het geheel niet meer kwamWat en had hem bevangen? Lang heeft de maagd er over ge dacht. En op een dag werd de spanning te erg. De schoone dorpersdochter moest vluch ten! Ze nam hare lakens en sneed ze in ree- pen. ze bond de stukken aaneen en wachtte op den nacht! E£n einde bond ze aan venster van haar treurige cel. het andere wierp ze naar beneden. En vervolgens liet ze zich langs de reepen naar beneden zakken. Toen ze langs den hoogen toren op den grond was aangekomen vluchtte ze naar de eenzame hut van haren Baltens. Hij was doodziek, haar geliefde en wanhopig rukte de maagd zich de haren uit het hoofd. In het kasteel was Heer Wouter intusschen gealarmeerd. Hij schrok op, brulde, dat de jonggdoehter moest worden achtervolgd en rende de trappen af. Hij viel, stortte naar beneden en brak een been. Maar hij dacht niet aan opgeven, hij riep zijn kamerdienaar Wulf en bulderde hem toe. dat hij de maagd moest gaan halen. Het meiske moest worden vermoord, de snoode opsluiting mocht niet bekend worden!, zoo bepaalde de dienaar zijn doel. Maar Wulf keerde niet weer. Men zocht hem en vond hem in een staat van krankzin nigheid. Zijn mond bracht geen klanken voort. Hij was stom geworden, deze Wulf en bang- De wagnzir. maakte zich het ergste hem meester, wannear hij zijn eigen scha duw zag. Dar. was het afschuwelijk hem te zien. Hij rende door bosschen en duinen, wild en onbeheerscht, zoo trachtend zichzelve te ontvlieden. lJmuidenaar, het is een oud verhaal! Maar het is mooi. Hoe grobt ls de liefde van de schoone dorpersdochter. En hoe wreed is straf voor het kwade, hoe wreed maar ge rechtvaardigd. lJmuidenaar, leer hel ver leden van uw gemeente kennen, dat zoo rijk is! B. Inbraak in clubhuis. Bij de politie werd aangifte van een inbraak in een clubhuis te IJmuiden-Oost gedaan. Toen men het lijstje van het gestolene ging opmaken kwam men tot een eigenaardige variatie. Er bleek een linnen tent met toe- behooren te zijn ontvreemd, maar ook een tafel kon door de(n) onbevoegde(n) worden gebruikt, zoodgt ze niet aarzelden deze mede te nemen. Bovendien werden waterleidingkra nen met looden buis ontvreemd. Tenslotte maakte men zich van een ladder meester. PASTOOR TH. .T. ZOETMULDER t. Op negen-'en-zeventlgjarlgen leeftijd is elders pastoor Th. J. Zoetmulder, die vroeger als kapelaan te IJmuiden stond, overleden. Het laatst was hij bouwpastoor van de pa rochie van de H.H. Martelaren van Gorkum te Amsterdam. HERVORMDE EVANGELISATIE. Door de Hervormde Evangelisatie zullen Eersten Pinksterdag te 10 en 5 uur en Twee den Pinksterdag te 10 uur leendiensten wor den gehouden. Deze samenkomsten zullen plaats vinden in het lokaal Oranjestraat 8. GEREFORMEERDE KERK. Tweeden Pinksterdag zal er, wat Oud- IJmuiden en IJmuiden-West betreft, alleen in de kerk aan de Burgemeester Rambonnet- laan een dienst worden gehouden, welke om 10 uur begint. LEVENSMIDDELEN EN BANDEN. Ten nadeele van een inwoner van IJmuiden- Oost werden uit een perceel aan den Velser- duinweg enkele levensmiddelen en twee rij wielbanden ontvreemd. De benadeelde heeft de politie van het gebeurde op de hoogte ge steld. MOTORGROEP KENNEMERLAND. De leden der Motorgroep Kennemerland toonen een groote belangstelling voor de Zweedsche gymnastiek. Men heeft daarom gesloten om elke week te oefenen. De heer J Bijleveld zal Dinsdagavond (ditmaal om acht uur) weer met zijn mannen in de bovenzaal van den heer v. d. Lem aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost bijeenkomen om de spieren lenig te houden. NIEUWE DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De. nieuwe bonkaarten en aardappelkaarten zul len voor Velsen Dorp en Driehuis Maandag 1 Juni voor de letters van A tot en mei. K en den daarop volgenden dag voor de letters van L tot cn met Z In het Raadhuis worden uitgereikt. De inwoners van Velsen Noord moeten zich van Woensdag 3 Juni af in het bekende gebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. Teekening Hessels (Pax Holland r 'w'3 sollen V,*^ yifc, pAklfen dxb nieE ^brs k J c, t kè Leger i des Heils opent nieuwe zaal. In verband met de tijdsomstandigheden moest de Geloofsgemeenschap Het Leger des Heils haar gebouw aan de Edisonstraat tij delijk verlaten. Zooals men zal begrijpen, was dit een teleurstelling, daar het werk voortgezet diende te worden. Men aarzelde dan ook niet om plannen te beramen, ten einde normaal dé samenkomsten te kunnen houden. Zoo hadden zich gisteravond velen verzameld in de bovenzaal van het perceel Oranjestraat 2. alwaar de nieuwe vergader ruimte op feestelijke wijze werd geopend. De verhooging was voor deze gelegenheid met bloemen versierd, welke van verschil lende onderafdeelingen en belangstellenden als blijken van medeleven ontvangen waren. Het samenzijn kenmerkte zich door een blijde stemming en stond onder leiding van den distrieteleider, den heer J. van Eeken te Amsterdam. Zeer zeker zullen de aanwe zigen in hun nieuwe lokaal de eerste gevoel volle liederen met voldoening hebben ge zongen. Onder het gebruikelijke handgeklap klon ken opgewekte liederen 307 en 310 en al dadelijk voelde meri zich in het nieuwe ter rein op zjjn gemak. Na de gebruikelijke opening sprak de leider der afdeeling, de heer J. A. Lodder, een kort woord. Hierin liet hij duidelijk uitkomen, dat de zegen de overwinning is op de teleurstelling. Er is een nieuw tijdperk aangebroken om den naam des Heeren groot te maiken en de zegen zoowel persoonlijk als voor de om geving kan op deze wijze niet uitblijven. Vele moeilijkheden zijn overwonnen en men is thans weer in de gelegenheid om de grootsche taak te aanvaarden, ook in deze nieuwe ruimte, aldus de heer Lodder. Met groote waardeering maakte spr. voorts ge wag van de medewerking, welke men heeft ondervonden. Door den districtsleider, den heer J. van Eeken, werd daarna opgemerkt, dat er weer zeer veel kon worden verricht; hij gaf hier bij enkele indrukken over den groei van het Leger des Heils in de eerste jaren. Spr. memoreerde de uitbreiding van het maat schappelijk werk. In gevangenissen, vacan- tiekolonies en kindertehuizen kon met groote zegen worden gearbeid. Ondanks de moeilijkste omstandigheden werden velen geholpen en het werk kenmerkt, zich door eenvoud. Volharding en doorzetting leidden tot de navolging van Christus. Na verschillende tusschenzangen uitte de secretaris, de heer Rom. in een enkel woord zijn dank voor Gods leiding. Hij toonde zich blij over het nieuwe tehuis, hetwelk even als in de beginperiode, gelegen is in Oud- IJmuiden. Met 'n opwekking tot financieelen steun besloot spr. Verschillende personen gaven voorts hun getuigenissen, waaruit duidelijk bleek, dat Het Leger des Heils ook in onze gemeente leeft. De Zangbrigade zong een nummer op de haar bekende wijze, waarna de districts- leider. ae heer J. van Eeken. het Schrift gedeelte 2 Kronieken 20 vers 12 overdacht. Men kan op een goede samenkomst terug zien om ongetwijfeld ook in de toekomst met frisschen moed kunnen voortgaan op den ingeslagen weg. Gasparone. Naar Millöckers operette. Men houdt van een pittige operettefilm? Dan zal men zich bij Gasparone, de film, die in het Thalia Theater wordt vertoond, niet vervelen. We hebben reeds dikwijls rolpren ten in dit genre gezien, de eene maal in menig opzicht bevredigend, een anderen keer rijk aan costumes, maar betrekkelijk arm aan ge schiedenis. Gasparone geeft blijk van een goede opvatting. Zij heeft de bedoeling de ge dachten een gezonde afleiding te geven en het plan werd verwezenlijkt door te werken naar de gelijknamige operette van Carl Mil- löcker. Of de muziek aardig is? Het antwoord weet men, wanneer men verneemt, dat Peter Kréuder hiervoor zorgde en ook de muzikale bewerking op zich nam. Zijn naam is in kor ten tijd in IJmuiden bekend geworden, men luistert graag naar zijn leuke melodietjes, waarin voor afwisseling wordt gezorgd. Aan afwisseling heeft deze film geen ge brek. Dat is te danken aan het verhaal, waar op wij straks nog terug komen, maar tevens door de juiste keuze van de medespelenden. Men ziet de populaire Marika Rökk die voor een dergelijke rolprent wel heel geschikt is, en bovendien kan men Johan Heesters aanschouwen. Dezen Neder- landschen filmspeler hebben we nu al dik-' wijls op het witte doek gevolgd. Verder tre den onder meer op Leo Slezak, Heinz Schot- lemmer, Oscar Sima, Edit Schollwer, Elsa Wagner, Rudolf Platte (de man van den lach!) en Ursula Herking. De regie was in handen van Georg Jacoby. En thans het verhaal. Dit speelt op Sicilië, waar vroeger de niet voor een kleintje ver vaarde roover Gasparone de bevolking terro riseerde. We zien een koffiesmokkelaar (Os car Simai. die eigenaar vap een druk be zochte nachtclub is^ Het is een leepe baas, die op de gedachte komt van de bekende sage gebruik te maken. Hij is zoo goed de politie er van in kennis te stellen, datGasparone roofovervallen heeft gepleegd en hoopt zoo de aandacht af te leiden, wanneer zijn lieden 's nachts gesmokkelde koffie aan land bren gen. Men bemerkt, dat er aan spanning geen gebrek is. Natuurlijk blijft ook Amor niet werkloos. De stadhouder krijgt van het zon derlinge geval grijze haren en het ls natuur lijk juist zijn zoon, die zijn hart aan de dan seres Ita verliest, welke een nichtje van den smokkelaar is. Zijn vader zou het echter zeer op prijs stellen, wanneer hij werk van Gra vin Ambrat de rijke kasteelvróuwe maakte. De verwikkelingen blijven niet uit, want er is nog een jongeman, Erminio Bondo, die smoorverliefd op de gravin is. Marika Rökk beeldt Ita uit, Johan Heesters doet Erminio Bondo leven„ Edit Schollwer brengt de gravin en Heinz Schotlemmer vertolkt den zoon van den stadhouder. Dit doet terecht veel goeds verwachten. En Rudolf Platte ziet men als kroeghouder, hetgeen voldoende zegt.... J. J. E. VAN B'AARSEL. Dieven konden alles gebruiken Twee personen, die in den Velser poldef wonen, kwamen dezer dagen tot een onaan gename ontdekking. Er bleek 's nachts bij hen te zijn ingebroken en de bult was niet gering. In de eerste plaats werd er een rij wiel ontvreemd, hetgeen vooral voor' hen zeer lastig is, terwijl bovendien de levends have sterk was verminderd. Toen men een maal aan het tellen ging moest njfn vaststel len, dat er niet minder dan tien kippen en vijf konijnen waren gesfolen. De politie is van de zaak in kennis gesteld cn stelt een onder zoek in. Veteranonvoetbal. Na een stilstand, die niet ln den smaak van de voetballiefhebbers viel, wordt er weer vrij geregeld aandacht aan de veteranen ge schonken. Men ziet. de favorieten van vroeger graag nog eens op de grassprieten, 't Moge dan waar zijn dat zij over het algemeen hun snel heid hebben Verloren, nog steeds pleegt hun spel van hun vroegerê vaardigheid blijk te geven en vooral de jongeren kunnen dikwijls aan de geestdrift een voorbeeld nemen. Het is goed gezien wanneer men de veteranen- wedstrijden niet in hoofdzaak als een ver makelijkheid beschouwt. De Stormvogels-veteranen hebben onlangs weer eens een wedstrijd gespeeld. De ontmoe ting tegen Kinheim viel duidelijk in den smaak en er werd met belangstelling naar een volgende uitgezien. Het is «éaarschijnlijfc dat dit reeds volgende week Zaterdag het ge val zal kunnen zijn. Zooals men zal weten werden ook door het bestuur van V.V.IJ.. de Zaterdagmiddagclub. pogingen aangewend om een .veteranenelftal te vormen. Er is voldoende animo voor en het ligt nu in de bedoeling, dat de ..oudjes" van Stormvogels en V.V.IJ. tegen elkaar in het veld zullen komen. Voor de IJmuidenaren «al de wedstijd zeker een attractie zijnl Thalia

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 6