Nieuws uit Velsen, IJmuiden, Beverwijk en Omstreken. BUBBELTJE EN KNOR mi bi Thalia ijmuiden Do ware liefde wint. Schandaal in een Filmatelier. Schandaal in een Filmatelier heet de film, die in het Thalia Theater wordt ver toond. Het is een sterke titel, sterker dan de Duitsche, benaming, Skandal um Dora, die rustiger klinkt en lie oorspronkelijke, Ita- liaansche betiteling: Dora Nielson, naar de hoofdrol. In deze rolprent heeft npn de geschiedenis van een filmster willen weer geven, waarin anderen reeds zijn voorge gaan. Het verhaal, hoewel als zoodanig niet nieuw, wijkt echter van vroegere films met dezen op zet af. Alles draait om Dora Nielson, een film ster. die bijzonder aardig is om te zien, maar minder aangenaam blijkt te zijn. wan neer men er geregeld mee in aanraking komt. Zij houdt in de eerste plaats van zichzelf en poogt hieraan alles onderge schikt te maken. Het logische gevolg is. dat ze zich ongenaakbaar en onverdragelijk toont, als alles in dit opzicht niet van een leien dakje gaat. Het teekent haar karak ter, wanneer zs tijdens een opname zonder meer er den brui aan geeft. Leiden zou in last zijn geweest wanneer men geen doublure had kunnen vinden. Maar daar slaagt men in en heel goed ook. Pierina is de vervangster, welke over een bijzonder talent blijkt te beschikken en Dora Nielson dan ook goed weet te ver vangen. Intussehen staat bij 'den groot-industrieel Giovanni Ferrari het huis op stelten. Hij heeft het genoegen met Nielson te zijn ge trouwd en krijgt nu de kous op den kop. Ook zijn dochter uit zijn eerste huwelijk kan haar plezier wel op en haar voorgenomen verloving loopt door dit alles groot gevaar. De lieve Dora vertrekt met een prins naai de Rivièra, maar krijgt dan loon naar wer ken. Want de „prins" is in werkelijkheid een beruchte zwendelaar en bovendien staat hij in nauwe relatie met.... den eersten man van Dora, waarvan algemeen werd aangenohien, dat hij bij een spoorwegonge luk om het leven was gekomen. En njaar we moeten niet te veel van het verhaal ver klappen: genoeg zij het op te merken, dat alles, behalve natuurlijk met Dora, op zijn pootjes terecht komP. Assia Noris had in Jdeze film zeker geen femakkelijke opgave. In de eerste plaats iende ze de hooghartige en onbetrouw bare Nielson weer te geven, welke rol reeds bijzondere eischen stelt. Bovendien moest ze echter de doublure Pierina uit beelden. die een opmerkelijke tegenstelling is. Zij maakt alles goed wat Dora heeft be dorven; nam ze direct haar plaats voor de film in, tevens ging ze haar in den huize Ferrari vervangen, waar ze zich als de echte vrouw des huizes voordeed. Het was een moeilijke, maar dankbare rol en Assia Noris heeft zich dan ook met veel toewij ding en ernst van haar taak gekweten. In deze rolprent zien wij verder Carlo Ninchi als Giovanni Ferrari, Miretta Mauri als zijn dochter, Massimo Girotti als haar ver loofde, Nino Crisman als de „prins". Luigi Cimara als de eerste man van Dora Niel son, qtc. Het is een film van de Urbe-Ici-productie, Rome. De regie was in handen van Mario Soldati. J. J. E. VAN BAARSEL. Veilingen van huizen. Gistermiddag had in Hotel Nommer Eén ten overstaan van notaris W. Boerlage, een veiling plaats, waarvoor een groote be langstelling bestond. Het woonhuis met af zonderlijke bovenwoning aan de Zuider kade 9 en 9 rood werd gekocht door den heer P. P. Pruis te Santpoort, voor ƒ9925. De woonhuizen President Krugerstraat "3, 7, 11 en 13 kwamen in combinatie voor ƒ13.391 aan den heer Jac. Visser Pzn te IJmuiden. Deze kocht voor 3080 tevens het woonhuis President Krugerstraat 20. Het woon- en winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning aan de Breesaapstraat 17 en 17 rood wérd voor '3950 eigendom van den heer W. A. de Bruin te IJmuiden. Het pand, waarin twee beneden- en twee bovenwoningen aan de Bik en Arnoldkade 18 en 18 rood. werd opgehouden, evenals de twee woonhuizen met bovenwoningen aan de Frogerstraat 5 en 5. rood. 7 en 7 rood. Het pakhuis met bovenwoning aan de Prins Hendrikstraat 4 en 4 rood ging voor f 4275 over aan den heer H. Oudshoorn te Velsen. Het pakhuis met bovenwoning aan de Ericssonstraat 12 en 12 rood werd voor 5370 eigendom van den heer P. P. Pruis te Santpoort. IN HOTÊL AUGUSTA. In hotel Augusta had gistermiddag ten overstaan van notaris W. A. Dolleman een openbare verkooping plaats. Het woon- en winkelhftïs met slachtplaats aan de Bloem- straat 13 werd voor 6100 aan den heer J. J. Bakker q.q. verkocht. Uitreiking bonkaarten. Maandag: IJmuidcn-Oost RV. De inwoners van IJmuidefi-Oost, wier namen met de letters van R tot en met V beginnen, moeten Maandag de nieuwe distributiebescheiden in het Patronaatsge bouw halen. Dit is daartoe van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half zes ge opend. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de inlegvellen en de for mulieren voor de aardappelkaarten moeten worden medegenomen. Dinsdag worden de laatste inwoners van IJmuiden-Oost (letters van W tot en met Z) in de gelegenheid gesteld de kaarten te halen en Woensdag wordt voor Oud-IJmui- den en IJmuiden-West met de uitreiking een aanvang gemaakt. Hierop komen wij in de volgende dagen geregeld terug. Dienst der apotheken. De dienst der apotheken zal Zondag door de ÏJmuider Apotheek aan het Koningsplein wor den waargenomen. Van heden tot en me: Vrijdag Is deze ook met den avond- en nachtdienst be last. Trouw in den echt AGENDA ZATERDAG 30 MEI. Thalia Theater, 8 uur: Schandaal in een Filmatelier. Rex Thater. 8 uur: Frau Luna. Bioscoop De Pont, 8 uur: Jakko, de Circus jongen. Stormvogelsterrein. 7.30 uur: Stormvogels V.V.IJ. (veteranen). ZONDAG 31 MEI. Thalia Theater, 8 uur: Schandaal in' een Filmatelier. 3 en 5.15 uur: Matinee's. Rex Theater, 8 qur: Frau Luna. 3 uur: Ma tinee. Bioscoop De Pont, 8 uur: Jakko, de Circus jongen. 3 uur: Matinee. MAANDAG 1 JUNI. Bioscopen: Zie Zaterdag. DIENST APOTHEKEN. Zondag-, avond en nachtdienst: ÏJmuider Apotheek, Koningsplein. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie, hoofdbureau 5178, 4377, 5555 Politie, Willemsplein 5400 Brandweer5242 Luchtbescherming, hoofdpost 5488 E.H.B.O.. A. P. Bakker 545 E.H.B.O., Velsen 498: ÏJmuider Apotheek 4229 tfcanemer Apotheek 4204 (Familiefoto) Er zijn van die mijlpalen in het leven, welke nimmer onopgemerkt voorbij mogen gaan en bij deze gedenkwaardige gebeurtenissen kun- ongetwijfeld de huwelijksfeesten gerang schikt Worden. Zoo herdenkt het echtpaar G. van Rijn en M. J.^yan RijnBruin Dinsdag 9 Juni zijn negende lustrum. Vijf en veertig jaren huwelijkstrouw, voorwaar het ïs geen kleinigheid. De heer G. van Rijn werd 20 Maart 1875 te Scheveningen geboren, terwijl zijn eehtge- noote 28 December 1877 aldaar het levens licht aanschouwde. Natuurlijk hebben wij het bruidspaar in zijn woning aan de Visseringstraat 11 eens opgezocht en spoedig waren wij gemoedelijk met den bruidegom aan het babbelen. Di- heer Van Rijn is nog een zeeman in hart en nieren, dus het spreekt 'vanzelf, dat boeiende en interessante verhalen over verre reizen werden opgedischt. od zevenjarigen leeftijd verloor de heer Van "Rijn zijn vader, die op zee het leven liet. Eveneens vond zijn oudste broer daar den dood. De bruidegom ging reeds op elfjarigen leeftijd naar zee als afhouder bib de vlsch- vangst. Dit was het begin van éen periode van zes en dertig jaren, waarin hij vrijwel alle landen bezocht. Als schipper en stuurman voer hij op bom metjes, loggers en trawlers, terwijl gedurende den winter de „wilde vaart" mogelijkheden opleverde. Zooals men zal begrijpen, zijn er vele flinke reizen gemaakt. Mevrouw Van Rijn woonde destijds in Am sterdam, doch verhuisde in 1916 naar IJmui den Er brak een nieuw tijdperk aan. want sindsdien voer de heer Van Rijn achtereen volgens als matroos, kwartiermeester en bootsmaat bij de groote vaart voor verschil lende maatschappijen, onder andere bij» de Mij Nederland en de Rotterdamsche Llóyd. Vele jaren heeft het echtpaar voorts een café gehad Jn de Prins Hendrikstraat en aan de Visseringstraat, welke zaak thans door een dochter is overgenomen. Het echtpaar heeft drie kinderen, die allen reeds een eigen gezin hebben gevormd. Belden zijn nog goed gezond en opgewekt, zoodat zii ook hun gouden feest hopen te vieren Hot echtpaar Van Rijn is bij vele IJmuldenaren welbekend en het zal dan ook niet aan belangstelling ontbreken! Marktprijzen. IJMUIDEN 29 Met. Tarbot per kg. i 8.80—l 8,30. Tong per kg. f 7.40 —f4,60. Kleine kabeljauw per stuk f 28—f 25. Kleine schol ie soort f200—f 180. 2e soort f 164— f 332. Pufschol le soort f 116—f 76. 2e soort f66— f47 Muilen f 114—f 105. Poontjes f78—f58. „KI. roo'de poon f 184. 2e soort f 146— f 136. Groote schar f 120. Kleine schar i 65. Pufschar le sóórt f39—f31. 2e soort f 29—f 28. Wijting f 136—f 96. Griet klein f 153, alles per 50 kg. Besommingen trawlers: KW 129 Bali 100 mnd. f8125; VL 130 Noord-Holland 75 mnd. f6196. Kotters: E 19 f 1038; ÏJM 221 f X925. Loggers: KW 175 f 5860; KW 110 f 1039; SCH 245 f 6266; SCH 110 f 8629; SCH 76 f 5635; SCH 750 f 5832. KAASMARKT ALKMAAR. Vrijdag Aangevoerd 32 stapels, zijnde 17.742 K.G.. Fa- briekskaas kleine 40 f56; 20 -f f43,50 per 50 K.G. Handel vlug. A. BLOM TEN GRAVE GEDRAGEN. Zoo is weer een der in arbeiderskringen bekende personen uit onze plaats, de heer A. Blom, heengegaan. Zijn verscheiden laat bij velen menige herinnering achter, want op het terrein der sociale verbeteringen voor de arbeiders legde hij steeds een bijzondere activiteit aan den dag. Bij de teraardebestelling op de Bijzondere Begraafplaats toonde Vrijdagmiddag een kleine schare belangstellenden hun mede gevoelen. Onder hen merkten wij op de heeren G. Blaas, oud-voorzitter der ÏJmui der Federatie en Y. Reitsma. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, sprak de heer G. Blaas 'n kort afscheidswoord. Hierin schetste hij den overledene als een man, die een groot ge deelte van zijn leven gestreefd heeft voor lotsverbetering. Er is veel door hem ver richt, steeds stond hij op de bres om er tegen te waken, dat dè belangen der arbei dersklasse in de verdrukking geraakten. Als goed vader was de heer Blom zeer be mind, doch ook als vriend toonde hij zich altijd bereid om te helpen en te steunen. Na deze eenvoudige, doch kernachtige woorden bracht de ondernemer, namens de familie den dank over aan allen, die blijk gegeven hebben van hun belangstelling. BURGERLIJKE STAND. GEHUWD: H. M. Hendriks en J. Robbes, Vlier straat 14, IJmuiden; J. A. Hoes en F. C. Raspoort, Haarlem, Vinkenstraat 3; A. P. Schooi 1 en M. Jansen, Bloemendaal, Bl.daalschestr.w. 76; L. v. d. Bunt en .7, Boot, Rijksweg 233, Velsen; J. A. Apeldoorn en A. A. M. Beentjes. Fr. Naerebout- straat 24. IJmuiden; D. Spek en C. M. Duijn, Wil- lemsbeelcweg 34, IJmuiden; P. Stals en E. J. Peil, Oosterduinweg 38. IJmuiden; W. K. Persoon en J. E. Galesloot. Haarlem. Herzogstraat 8; B. Spoelstra en E. H. Roc9urt. v. d. Heistraat 24; IJmuiden; E. Molenmaker en G- v. Donselaar, Hoofdstraat 119. Santpoort; W. H,_de Vries en A. Qaukkelaar. Hyacinthenstraat 59. Santpoort: H. J. v. Asperen en N. A. Tol. Bloemstraat 108, IJmuiden; G. Jongejan en J. de Graaf, Wille- brordstraat 29. IJmuiden; M. Berghuis en C. Bek- ker, Beverwijk. Kuikensweg 63; C. Koning en M. Koorn. Wlllemsbeekweg 108. IJmuiden; H. E. Brondijk en A. Dekker, D. Hartoghstraat 48. IJmuiden; H. Oortwijn en H v. Wijk, Kanaal straat 106, IJmuiden; M. v. Kan en M. Dijhui- zen, v. Wassenaerstraat 32. IJmuiden; H. J. van 't Geloof en P. Plug. Alex. Bellstraat 29 a. IJmui den; M. P. Koox en M. J. A. Zonneveldt. Duln- vlietstraat 110. Velsen-N" GEBOREN: J. P. Dekker, z.. Schulpweg 75. Velsen-N.. D. Bus. d., 's Gravenhage; F Huttin- ga, z.. Zeeweg 37. IJmuiden; J. Bossen, d Ach ter Stationsweg 51. IJmuiden. OVERLEDEN: A. Visser. 34 j.. echtgen. v. B. Smit. Pres. Steljnstraat 48. IJmuiden; M. P Rand- huizen. 62 j., echtgene. v. G. Kuiper. AssendeHt: A. Bloem. "4 wedr. v. M. de Zeeuw, de Ruti- terstraal 128. IJmuiden; K. Wesselius. 4 jd. v. J. J. Wesselius. Zeeweg 55 rd.. IJmuiden. HERVORMDE EVANGELISATIE. Door de Hervormde Evangelisatie zullen Zondag in het gebouw aan de Oranjestraat zooals gewoonlijk om tien en vijf uur lees- diensten worden gehouden. Bovendien zal Maandagavond om half acht de heer Getraad te Nieuwe-Tonge een samenkomst leiden. Onderwijzer De Vries nam afscheid. W'aardeering kwam tot uiting. De heer F. de Vries, onderwijzer van school 2 aan de Hadleydwarsstraat heeft het onderwijs verlaten en het spreekt haast "Sis vanzelf, dat deze gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Een ieder heeft dan ook Vrijdag de gele genheid gekregen om zün gevoelens jegens den scheidenden functionaris uit te drukken. Zeer velen maakten hiervan een dankbaar gebruik en duidelijk kwamen bij allen gevoelens van op rechte waardeering en hartelijkheid tot uiting. Zoo had zich 's middags om half vijf een talrijke schare collega's, vrienden etc. in het weelderig met palmen en bloemen versierde gymnastiek lokaal verzameld. Hierbij merkten wij onder andere op de heeren: Chr. Dun. inspecteur bij het Lager Onderwijs te Alkmaar, J. Noppen, na mens den burgemeester. Y. Reitsma, namens" dc Vereentging voor Volkonderwijs en den Ouder raad. P. Dijkstra uit naam van de Oudereom- mlssie. J. Smit te 's Gravenhage en de school hoofden Dalhuyzen, Popta, Bremerkamp en Van Os. Bij zijn inleidende woorden zeide de heer X Faber, hoofd van school 2. dat het een ge woonte is om 'bij het heengaan van een collega even samen te komen om afscheid te nemen. Het is verheugend, dat velen aan de uitnoodl- ging voldeden. v Ken zeer belangrijk feit noemde vervolgens in specteur Chi. Dun, dit afscheid. Het vrijwillig heengaan van den heer F. de Vries heeft een bij zonder karakter, daar dit plaatsmaken voor een jongeren kracht nieuwe levensmogelijkheden zal bieden. Als vertegenwoordiger van de oude garde bij het onderwijs heeft de heer De Vries zijn beste krachten gegeven en dank zij zijn breedere studies kreeg hij in den loop der jaren ver schillende bevoegdhe den. Nieuwe stroo mingen in het onder wijs haddert zijn volle interesse. Al deze fac- tpren stempelden hem tot een man van even wichtigheid. De heer Dun bracht dank voor de trouw en de toewijding, (foto Archief H. C.).\ waarmede gedurende rplm veertig jaren het onderwijs werd gediend. Hierna werden verschillende brieven voorgele zen, waaruit duidelijk bleek, dat de belangstel ling bij dit afscheid groot was. De heeren Wiedemeyer, Nuyens en Rennes hadden op deze wijze hun gevoelens geuit. Kort en hartelijk waren de woorden van den lieer P. H. van O s, hoofd van school 1, die fraaie bloemen aanbood. Op de hem bekende wijze vertolkte de heer P. D ij k s t r a de gevoelens der Oudercommis- sle. Hij bracht de erkenning voor den arbeid over. Namens den Ouderraad en de Vereeniglng voor Volksonderwijs memoreerde de heer Y. R e 1 t s- m a hetgeen dpor den heer F, de Vries voor het onderwijs gepresteerd werd. Uitvoerig schetste vervolgens de heer K. F a- b e r. als hoofd van school 2. de eigenschappen van den heer De Vries. In de lange periode is de liefde voor de school en het kind gegroeid. Er is echter een tijd van komen en van gaan. Zijn groot aanpassingsvermogen en zijn gezonde geest zullen het hem evenwel mogelijk maken ten volle van de rust te genieten. Ook deze spre ker toonde zich uiterst dankbaar. Sinds Fe bruari 1902 is de heer De Vries aan het onder wijs verbonden. Op waardige wijze kon de heer De Vries als Sint vele malen de jeugd in extase brengen. Bij -tooneelstukjes en tijdens de bloemententoon stelling toonde de scheidende zich een stuwen de kracht. Namens personeel en verschillende oud-col lega's bood spr. een lijvig boekwerk aan en een schitterende bloemenmand. Als vriend uitte de heer Smit zich tenslotte op spontane wijze. Spr. overhandigde het popu laire werk Holland's Glocje en wenschte. dat de heer F. de Vries zijn IJmuidensch hart zal be houden. Op zijri beurt bracht de heer F. de Vries zijn erkenning voor het gebodene. Verschillende vroolijke momenten volgden en het waren onge twijfeld onveigetelijke. oogenblikken." DE OUDERBIJEENKOMST, 's Avonds was de groote zaal tot de laatste plaats bezel, ^uders en kinderen waren present om afscheid van den beminden leeraar te nemen. De heer P. D ij kst ra hield een afscheidsrede. Geboren in een onderwijzersgezin aanvaardde de heer Dc Vries ruim twee en veertig jaar gele den zijn loopbaan.» De heer Dijkstra overhan digde tenslotte namens de commissie en de ouders een prachtig boekwerk over Noorsche sagen. Onder een hartelijke toespraak ontving mevrouw De Vries een fraaie bouquet. De oud-leerlinge mej. Hilbers bood wederom "bloemen aan. waarna evenals 's middags de heer Faber het woord voerde.- De leerlingen der zesde en zevende klasse zongen nog enkele liederen, waabn een Speciaal gedicht afscheidslied. Stellig zullen deze af- sc'neldsklanken nog lang in herinnering blijven. Door den leerling Wtm Visser werd een waardevolle vulpen aangeboden,. De heer F. de Vries uitte tenslotte zijn dank. Zeker zal deze bijzondere dag door hem en zijn gezin niet licht vergeten worden Suomi in actie! IVeenink versus Slijkhuis. Met nieTminder dan ruim dertig leden zal de H. A. V. Suomi Zondag deelnemen aan de door de Ned. Athletiek Unie uitge schreven Nationale Trainingswedstrüden op de Sintelbaan bü het Olympiaplcin te Am sterdam. Voor Suomi betcekent dit een aardige krachtmeting met -de bekendste N'e- derlandsche athleten. 'waarbij vooral wordt uitgezien naar de prestaties van Joop Wec- Hij* zal uitkomen in de 1500 M. A-klasse en onder meer strijd hebben te leveren tegen Wim Slijkhuis van „Holland", Leiden, die bij de Minerva-wedstrijden te Rotter dam de vorige week eerste werd op de 3000 Meter, terwijl Weenink als tweede aan kwam. Ook op de kortere afstanden zullen bekende Suomeezen -hun eer verdedigen. Met belangstelling worden de resultaten tegemoet gezien. Ouderavond scliool 2. In school 2 werd Vrijdag een ouderavond gehouden, die onder leiding van den heer P. Dijkstra, voorzitter der oudercommissie, stond. Deze maakte bij zijn inleidende woorden met voldoening van de groote opkomst gewag, welke was te danken aan het afscheid van den heer F. de Vries, waarover men elders bijzonderheden aantreft. De heer Dijkstra deelde mede. dat het schoolfonds weer in eere is hersteld. Spreker toonde zich verheugd over de buitengewone medewerking en bracht zijn dank aan de dames, die zich belangeloos beschikbaar stel den Door den heer K. Faber. hoofd der school, werd medegedeeld, dat de heer Mant je als nieuwe kracht aangesteld is ter opvolging van den heer De Vries. Over de lestijden en het nieuwe leerplan volgden enkele belangrijke gegevens. Er zal onder meer getracht worden om het handen- arbeidsonderwijs uit te breiden. De heer Ko ningstem geeft hierbij het onderricht. De financiecle bezwaren zullen stellig wel te overwinnen zijn, aldus de heer Faber Keurig en gevoelvol zongen de jongens meisjes enkele mooie liedjes. Zoowel het levens- als het danslied werden met toewij ding door den heer Faber gedirigeerd. De bij eenkomst is uitstekend geslaagd. VRIJE EVANGELISATIE. In het gebouw aan de willebrordstraat 10 zal de heer A. T. Polderman te 's Gravenhage Zon dagmiddag om vier uhr den Dienst der Vrije Evangelisatie leiden. Jakko. de Circusjongen. Trouwe kameraadschap. Van de Tobis draait in de bioscoop De Pont deze week de rolprent „Jakko. de circusjongen". Dit is nlft. zooals men zou verwachten een cir- cusfllm. maar een werk. dat geheel gebaseerd is op de avonturen van een knaap, die het circus ontvlucht en een nieuw leven begint Opgenomen in de groote gemeenschap der Hajotten, der jongens van de Hltlerjugend. leert Jakko, dat een' drievoudige salto daar minder geacht wordt dan de eenvoudig» plichtsvervul ling. Hij moet manieren leeren enjfcsclpline, alle maal dingen, die niet meevaller^woor een Jon gen. die tot nu toe een leventje leidde van circus-beunhaas en zwerver langs 's heeren wegen. Door bemiddeling van den vader van een zijner nieuwe vrienden komt hij op school, breekt er een ruit en beleeft dan het voor hem ongekende, dat» een kleine, zwakke jongen uit pure vriend schap de schuld op zich neemt. Jakko heeft nog steeds ais mentor zijn ouden vriend Anton, den clown, die met hem het cir cus ontvlucht is. Anton heeft zijn tenten in een obscuur kroegje opgeslagen, maar wil niet. dat Jakko hem in dit kroegje opzoekt. HU heeft er dan ook alle reden voor, want deze gelegenheid is slechts een dekmantel voor een winstgevend bedrijf, dat het daglicht niet mag zien. Anton en een aldaar opgedoken vriend trekken er na melijk 's nachts op uit om in te breken ln de goedgevulde pakhuizen langs den waterkant. Jakko ontdekt dan. dat de twee sujetten Jcraakje" hebben gepleegd ln een pakhuis v?n den vader van zijn vriendje en dit doet hem in woede ontsteken. Hij eischt. dat Anton het ge- stolene terugbrengt. Deze weigert echter, waarop Jakko besluit het zelf te doen. Anton wordt bij de poging zich bij de politie aan te geven door zijn handlanger doorstoken; de politie rekent Jakko in. maar de laatste weigert een woord los te laten. w Dan komt alles uit. Nog eenmaal kan Jakko den ouden clown de hand drukken. De vader van zijn vriendje Jochen zal voortaan de zorg voor jakko op zich nemen. Iedereen is trötoch op den vroegeren circusjongen, die nu een baan heeft gekregen op een kraan. Den volgenden morgen wacht een sleepboot tevergeefs: de kraan staat door Jakko's schuld zonder stoom. Jochen slaat groot alarm, waarop van alle kftnten Jakko's nieuwe vrienden uit de Hltler jugend opdagen. Gezamenlijk worden de kolen aan boord der sleepboot gebracht. In deze slot scène culmineert de film: het gemcenscliappcluk goed maken van hetgeen een hunner verzuimde, daarmede aangevend, dat het zwervertje van vroeger thans in de gemeenschap der Hajotten is opgenomen. Alfred Weldemann schreef den roman, waar deze avontuurlijke rolprent naar bewerkt ls, die sterk den gemeenschapszin der Hltlerjugend OIDe "titelrol speelt Norbert Rohringer op echt jongensachtige manier, maar daarom.des te fris- scher door zijn onbevangenheid en eenvoud, jnj cn zijn vriendje Jochen blUven in de geheele film twee eenvoudige knapen zonder voor deze gelegenheid speciaal aangeleerde maniertjes, waardoor, zoo dikwijls dit soort rolprenten be dorven wordt. Het blijft hier alles naUiurlUk. Een. oude bekende van het witte doek is Eugen Klöpfer, hier Anton de oude clown. Reeds vele jaren is hij een trouwe en zeer geliefde medewei- ker aan de Duitsche film en van hem heb IR steeds uitstekende creaties gezien. Wat hem toevertrouwd is. wordt steeds tot in de finesses uitgewerkt en zijn naam blijft altijd borg voor een goede uitbeelding van het karakter der film- figuur. Ook in „Jafcko" toont hu hoe klein zijn rol ditmaal ook is zich weer een acteur van groot formaat. j van der Uitreiking diploma's Handelsavondschool. Afscheid van leeraren. In tegenwoordigheid van de leeraren had het gebouw van school 6 de uitreiking van cte diploma's der Handelsavondschool Plaat£ Deze konden worden uitgereikt aan AnnRj Gjertsen. Jo Goes, Willy Lanser, Tin> Moel- ker, Mary Slagboom, Annie Hrogwbeete, Greet de Wit, Willy Heistra. Flip Hillebrink, Johan Huizinga (met zeer goeden uitslag), Anton Post, Piet Voogt en Jan Webbe. De leerlingen werden toegesproken door den heer A. w i e d e m e ij e r directeur der Handelsavondschool. Hij wees hen er op. dat het doel van de school is éen breedcren basis van algemeene ontwikkeling aan te brengen, waarop zij, die dit wenschen, hun verdere studie kunnen voortbouwen. Door de reorga nisatie is het nu hogelijk geworden ook aan de Handelsavondschool te worden opgeleid voor de speciale practijkdiploma's in talen en boekhouden. Spr. hoopte, dat vele geslaagden deze gelegenheid zouden benutten. Tevens maakte de directeur van deze ge legenheid gebruik om dc twee scheidende leeraren, de heeren F. de Vries en T. van Popta. toe te spreken, die beiden zooveel Jaren in deze gemeente hun beate krachten aan het moeilijke werk der opvoeding hebben gegeven. Ter herinnering aan de prettige samenwerking bood hij hun namens de leera ren een boek aan. De heer Van Popta, zoowel als de heer De Vries, spraken daarop een afscheids woord. Zij dankten de leeraren en uitten de hoop. dat de leerlingen in hun later leven de vruchten van het door hen gegeven onderwijs zullen mogen plukken. KRAAK EN POULUS SPELEN IN NIJMEGEN. - Zondag a.s. wordt in het Stadion te Nij megen de wedstrijd Quick tegen een Necer- lanasch Zwaluwenelftal gespeeld. De sa menstelling" van het elftal der Zwaluwen is als volgt: Doel. Kraak (Stormvogels); acn- ter: Gróen (D.F.C.). Jansen (Wagentngen) midden: Poulus (V.S.V.), Van Veen (Ajax) Van Buitenen (H.D.VS.); voor: Van Gijp (Emma), Van der Vegt (H.B.S Ziiterstem (Wageningen). De Haider (V.U.C.). Re serves: Bool (H.V.V.) en Langelaan (H.B.S.) velsen DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De inwoners van Velsen-dorp. wier na men met de letters A tot en met K beginnen, moeten Maandag de nieuwe distributiebe scheiden in het Raadhuis halen. Dit is daar. toe van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half zes geopend. De inlegvellen en de formulieren voor de aardappelkaarten moeten worden medegenomen. Velsen-Noord is van Woensdag tot en met Zaterdag aan de beurt. VACANTIES BIJ DE PAPIERFABRIEK. De directie van de Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen heeft aan het per soneel bekend gemaakt, dat men dit jaar viij zal zijn in het kiezen van zijn vacant ie. De beperking wordt echter toegevoegd, dat alleen vacantie genomen kan worden in de weken, waarin het bedrijf of de afdeeling, waartoe men behoort, niet werkt. Dit houdt dus in. dat het personeel verlof genieten kan tijdens He zoogenaamde wachtgeld- weken of stilstandsweken van het bedrijf of de betreffende afdeeling. Zooals gewoonlijk, moet er rekening mee ?ehouden worden, dat één verlofdag op een laterdag moet vallen. SCHOLIEREN OP TOURNEE. Met paard en wagen naar Heemskerk Dè leerlingen van de openbare lagere school no. 7 aan den Wijkerstraatweg, die in 'n drietal uitvoeringen van het kinder- tooneelspel „Doornroosje", naar de sprook jes van Grimm, in het RfiL Vereènigings- gebouw zulk een bviitengewopn succes had den. gaan op tournêe. Dit bewijst wel, hoe deze uitvoeringen in den smaak gevallen zijn, ook bij bezoejeers buiten onze plaats. Teekenlng Hessels (Pax Holland m.) Zondagmiddag om 3 uur wordt in de too- neelzaal van de Gebr. Van Dam te Heems kerk voor de aldaar gevestigde afdeeling van Volksonderwijs een opvoering van „Doornroosje" gegeven, terwijl ook de mondharmonicaclub „Togido" medewerking verleent. Voor degenen, die niet in het bezit van een fiets zijn, heeft de heer K. Nagel wel willend paard-en wagen beschikbaar gesteld om hen ijaar Heemskerk te vervoeren. Allen wordt verzocht des middags vóór één uur aanwezig te zijn bij de school, op elk tijdstip het gezelschap vertrekken zal. Ongetwijfeld belooft ook dit optreden van welk tijc Onget\..j^.- 1— de Velsen-Noordsche schooljeugd succes te hebben. NEDERLAAGTOURNOOI VAN „EXCELSIOR". De biljarclub „Excelsior" organiseert een serie nederlaag wedstrijdden. Hieraan zul len deelnemen „Krijt op tij:3" uit Zaandam, „K.E.T.S.", uit Amsterdam. „Insulinde „D.E.S.", ..B.C.H.", .,'t Centrum", alle uit Haarlem en „Vondel", uif Amsterdam. „D.E.S." uit Haarlem is houder van den Kamersbeker, die driemaal in totaal ge wonnen moet worden. Zondagmiddag te 2.30 uur wordt het tournooi geopend met den wedstrijd legen Insulinde. Voorts wordt iederen Zondag een wedstrijd gespeeld. driehuis DISTRIBUTIEBESCHEIDEN". Maandag moeten de inwoners van Drie huis, wier namen niet de letters van A tot en met K aanvangen, de nieuwe distributie bescheiden in het Raadhuis halen, dat daar toe van negen tot twaalf uur en van twee uur tot half zes is geopend. De inlegvellen en de formulieren voor dc aardappelkaar ten moeten worden medegenomen. beverwijk Successen van dc Beverwijksche politic. 18 rijwieldiefstallen opgehelderd. Drie personen in arrest. Donderdagmorgen j.l. werd door den land bouwer J. J. B. alhier aangifte gedaan, dal in den vorigen nacht was ingebroken in een landbouwschuur achter zijn woning en dat daaruit een drietal rijwielen waren ont vreemd. De recherche van de Beverwijksche gemeentpolitie stelde trstond een uitgebreid onderzok in, dat eerst thans zoo goed als ge- ei'nwigd is en dat behalve dezen diefstal nog eenlge andere misdrijven tot klaarheid heeft gebracht. Bij het onderzoek werd op de plaats van den-diefstal een aantal voetsporen gevonden. Met behulp van een rijksspeurhond werd dit spoor gevolgd, totdat men terecht kwam bij de woning van den 22-jarigen los-werkman J. B.. die reeds eerder verdacht werd zich aan diefstal schuldig te maken Bij onderzoek werd een aantal rijwielonderdeelen ontdekt, waarvan terstond vermoed werd dat deze van diefstal afkomstig waren. Het spoor verder volgend kwamen de rechercheurs bij de wo ning van den 24-jarlgen koopman J. J v. Z. en vervolgens bij de woning van den 38-jarigen arbeider K. K., beiden alhier Twee van de bij den landbouwer J. J- B. ontvreemde fietsen werden teruggevonden bij de respectievelijke schoonvaders van B en Z., benevens nog drie andere fietsen en een zes tal rijwielbanden, waarvan eveneens werd vermoed dat deze van diefstal afkomstig wa ren. Bij onderzoek bleek, dat één van deze rijwielen te Heemskerk was ontvreemd en één reeds als vermist te Velsen was opgege ven. Op het erf van B. werden in den grond tevens twee konijnenhuiden aangetroffen, afkomstig van in dien nacht te Heemskerk ontvreemde konijnen. Een en ander was voor de Beverwijksche politie aanleiding om B. en v. Z. wegens diefstal en K. wegens heling van gestolen rijwielen aan het bureau van politie In ver zekerde bewaring te stellen. B(j zijn verhoor bekende B. reeds spoedig, zich aan deze diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Toen de politie zgn geheugen hielp opfrisschen bekende hU tevens nog meer in den laatsten t(jd in deze gemeente vermiste rgwielcn ontvreemd tc hebben, tot een totaal van niet minder dan 18 stuks. Voorts is gebleken, dat de heler K. een ge deelte der rijwielen heeft verzonden naar een adres in het 2uiden van ons land. Ht onder zoek in deze richting zal door de gemeente politie daar ter plaatse worden voortgezet. Met deze arrestaties boekt de Beverwijksche politie wederom succes in haar strijd tegen dit mer dan ooit welig tierende misdadigers- bedrijf- De week aan de bloemenveiling Hoewel de aanvoeren aan de bloemen veiling ,,'t Centrum" tot nog toe bevredi gend zijn, valt er over de heele linie in vergelijking met andere jaren, toch een vermindering le constateer en. Want lang-' zamerhand valt op de veiling te merken, dat de inkrimping der bloemisterijbedrii- ven niet zonder gevolgen bliift. In deze streek valt het nog niet bijzonder op. doch in centra, waar deze cultures veel inten siever beoefend worden dan hier, zal het zeker een flink verschil in aanvoer maken met andere jaren. Ook de strenge en lange vorstperiode heeft een minder gunsligen invloed op de aanvoeren gehad, omdat vele gewassen nog vrü veel te Ui den hebben gehad. Over den handel hoeft men echter niet te klagen, want op iederen veilingsdag is er groote belangstelling en veel kooplust. De prijzen, welke thans ook gemaakt wot- den. zijn in doorsnee dan ook hooger dan vorig jaar. Voor vrijwel alle soorten bloemen wor den hooge prijzen besteed en voornamelijk is dat het geval op de Vrijdagen. Zoo ver anderen Irissen tot 90 ct. per bos. tulpen van den kouden grond tot 50 ct. en pioen rozen van 8090 ct. pér bos van eigenaar." Ook voor anemonen, ranonkels, lathyrus en seringen worden uitstekende notee ringen gemaakt. De lelies komen geleide lijk in grootere partijen aan de markt, doch de -prijs blijft op hetzelfde hooge peil. „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING' Prijsnoteering 29 Mei 1942. Splnazl»per K G. 7; Postelein per K.G. 18: Sla per 100 krop 5: Prei per K G. 7 60—10.80; Raapstelen per K.G. 9: Rabarber per K.G 6; Radijs per bos 1.80: Selderij per KI. k. 1.00; Uien per K.G 15: Aardbeien per doosje 37'-v. Asperge I per K.G. 80; Asperge II per K.G. 55. DE VERBETERING VAN DEN KEES DELFSWEG. Nu de werkzaamheden aan het trottoir den Kees Delfsweg langs het Distributiekan toor en het Gewestelijk Arbeidsbureau ge ëindigd zijn blijkt eerst dat een goede ver betering tot stand fs gekomen. Het hek. dat langs het geheele gebouw liep is verwijderd 1 en de daardoor vrijgekomen ruimte is benut voor de verbreeding van het trottoir. Boven* dien is de gemeente de wielrijders van dienst geweest, door een groot aantal tegels met sleuven, die zeer goed voldoen ln Re practijk, in het trottoir te plaatsen. Distributienieuws. Van 1 Juni tot en met 5 Juni heeft de uit reiking plaats van toeslagkeerten voor zwa- ren en zeer zwaaren arbeid. Het uireikings- lokaal „De Harmonie" aan de Groenelaan is daarvoor geopend van 9 o 12.30 en van 14 tot 16.30 uur. Medegebracht moeten worden de stam kaart en de werkgeversverklaring (gele kaart), welke bij Öe laatste uitreiking werd uitgereikt. Deze verklaring moet behoorlijk ingevuld en onderteekend zijn. De aandacht wordt cr op gevestigd, dat de toeslagkaarten alleen op deze dagen kunnen worden afgehaald. Latere uitreiking heeft niet meer plaats. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd': A. van Riln. arbeider Staalindustrie, alhier, Munnikenweg 54 en G. Visscher, z.b.. Benncbrock. Rijksstraatw. 101. Adr. na huw.: ;-!hher. Munnikenweg 54: J. P. Over. bankwerker, Velsen, Wijk aan Zeeerweg 54 en J F. A. Evers, z.b., al hier, Meerstraat 52. Adres na huw.: Velsen- IJmuiden-Oqst. G. H. Spring in 't Veld. fa brieksarbeider» Velser., Ögelv"chstraat 23 en J. Hugtenburg, z. b.. alhier, Populieren aan 13 a. Adres na huw.: alhier. Populierenlaan 13 a. P. Teeling, los arbeider, alhier, Hofl.- weg 19c en G. Tjipjes, z.b., Assendelft, Dorpsstraat 754, Aares na huw.: alhier, Hofl.weg 19c. M. Snijders, fabrieksarbeider, Velsen, Melklaan 102 en M. G. van Zutphen, z.b., alhier, Vondellaan 23. Adres na huw.: Velsen, Melklaan 102. A. van de Kant, fa brieksarbeider, alhier. Str. v. Linschoten- straat 4 en C. M. J. Kelder, z.b., alhier, Graaf wijkstraat 9: P. M. Zcnneveld, thans- portarbeider. Heemskerk. Oosterstreng /2a en M. A. Numan, z.b.. alh.. Arendsweg 112. Adres na huw.: alhier, Arendsweg 112. Geboorten: M. Brandjes-Scheerman. d., Thomas Wijkstraat 2; J VerkooyenWol- terman, d.. Grensstraat 38; P. NoomPan kras, z Munnikenweg 64: A. M. Winke laarScholten, d., Romerkerkweg 45; A. M. van den WijstDuiker, z.. Arendsweg 151; T de JagerNota, d.. Creutzb.laan 37: M. M. SlootVan Leeuwen, z., Gr. Houtweg 67; M. J. BoonBakker. 7... Alkm.weg 283; M. G. van LeeuwenSchoorl, d., Boe weg 85; H. J. PelsVan Hazebroek, d., Arends- 121. _etrouwd: N. M. D. Kaper en G. H. Schram; G. Vogclzangcr en A. C. C. Relik.; F. R W. Kaebisch en I. Koning; A. de Vries en M. van Hattem; A. Hofland en G. Hoo- gewerf; J. Eckhard en W. Hoven; A. Ho ning en C. A. van der Ploeg. Overleden: M. Jansen, oud 61 j., echtg. van J. Beentjes, alhier. D. Bokhorst, oud 79 j„ echtg. van N. de Vries, alhier, overl. te Bloemendaal; J. van Balen, oud 42 j., echtg. van M. Tromp, alhier, overl. te Velsen; M. Wildeboer, oud 81 j., wed. van C. Grootes, alhier, Arendsw. 191: M. Kooiman, 64 j., wed. van G. Rond, alhier, Scheybeeeklaan 5: A. M. Stuijt, oud 77 j„ ongeh., alhier, Peperstr. 17 vr; D. Meurs, 57 j.. wedr. van G. de Boer, alhier. Gr. Houtweg 57 a; G. J. Schaafsma, oud 7o j., ong., vr., alhier, Von- aellaan 21; K. J. Aardenburg, oud 58 j., echtgen. van C. Durge, alh. ALS ER ZIEKEN ZIJN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44. telef. 3553. In de week van 31 Mei tot 7 Juni is de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met de waarneming van den Zondags- en nachtdienst. Tuinbouw Studieclub. Dinsdag a.s. houdt de Tuinbouw Studie club in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" de laatste bijeenkomst in dit seizoen. De voorzitter, de heer R. W. A. Muyen, zal een inleiding houden over de combinatieteelten van groenten, dit in ver band met een zoo groot mogelijke bodem productie. Gevraagd worden voor de keuring vol gens het puntenstelsel inzendingen groen ten. waarvoor verscheidene prijzen be schikbaar zijn gesteld. castricum PA ARDENMONSTERING. De eigenaren van paarden in onze ge meente hebben een schrijven ontvangen, waaruit blijkt, dat de monstering van paar den Maandag 10 uur wordt gehouden op den Hooge.weg, hoek Rijksstraatweg. R.K. V. V. VITESSE. Het voetbalprogramma voor Zondag luidt als volgt: Limmen IVitesse I, 3 uur; Limmen IIVitesse II, 1 uur; Vitesse-VeteranenV.V.A.-Veteranen (Amsterdam), 2.30 uur. VITAMINE-TABLETTEN Daar gedurende de zomermaanden de uit reiking der vitamine D-tabletten wordt stopgezet, zal het Maandag de laatste uit reiking zijn zoolang de voorraad strekt. ZONDAGDIENSTEN. Zondag zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter v. d. Sluis, Bak- kummerstraat 48. De zusterdienst is in han den van zuster Boelrijk, Torenstraat 29. MARKTBERICHT VAN VRIJDAG. Rabarber 6 ct. per kg. Aardbeien 37!-£ ets. per doosje. Selderij 6'. ets.'per bos. Pieter selie 6V2 ct. per bos. Raapstelen 9 ct. per kg. Spinazie 7 ct. per kg. Sla 3V?—o ct. per krop. BENOEMING. Wegens ziekte van mej M. C Scheffenen, onderwijzeres aan de Centrale Openbare La gere School, is de heer H. Kuijs, alhier tijde lijk benoemd tot onderwijzer aan bovenge noemde inrichting. uitgeest DE HANZE. De Hanze herdacht kerkelijk haar 30-jarig bestaan. Zondag 19 Juli zullen de leden deel nemen aan dc Hanze-bcdevaart ^aar O. L. Vrouw ter Nood te Heilio. FRAUDULEUZE SLACHTING. In een schuur van J. V. vonden de ambte naren twee frauduleus geslachte koeien. Tegea V. en J. D. is procesverbaal opgemaakt. GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. Goedkoope levensmiddelen zijn te bekomen bij de R.K. Coöperatie Langebuurt (marga rine) en bij J. N. Teyken, Meldijk 25 (vet). SCHADEPOST. De heer J. F. vond een koe dood in de weide. Dit is in dezen tijd een groote schade post GEVONDEN VOORWERPEN. Een parapluie werd in den winkel van den heer D. Oosterwal achtergelaten. BURGERLIJKE STAND. Overleden: A. Koenrades, 75 j., weduwn. C. Vermeeren. Ondertrouwd: J. Sinnige. wonende Heems kerk en E Krom. te Uitgeest: J Meijer, wo nende te Beverwijk en B. M. Cornelisse, t« Uitgeest. Gehuwd: T. S. Betjes, wonende te Assen delft en J. M Kuyper. wonende te Uitgeest. J G. Postma. wonende te Uitgeest en A. Kluft, wonende te Beverwijk. PREDIKBEURTEN ZONDAG 31 MEI SANTPOORT. X. H. K«-rk. 10.30: De. G. Oideman. te KuilenXurg. N. H. Kapel. 10.15; H. Heeresmft, Amsterdam. Ger. Kerk in H.V. 10: J. Blonet, hulpprediker. IJMUIDKV. II. Kerk. Nieuwe Kerk. 10: Ds. L. W. Erdman Bothlehemkerk. 10: D. Selling. Jeugddienst, fi: Dm. L. Lagerwey, Catechismus. De Goede Herderkerk. 10: Ds. G.'F. CaUerth'aeh. 5 30: p. Allard. hulppred. Ger. Kerk. Noorderkade. 10: Cund. J. Hait- sma. 5: Ds. A. B. C. Hofland, te Oostkapelle Burgem. Rarrubonnetlaan. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Cand. .1 Haitenia. Veleer duinweg 10 en 5: Ds. E. G. van Teylingen. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: ris. A. Zwiep. Oud-Kath. Kerk. 10: H. Dienst. 7: Vespers. Doopsgez. Gem. 10.30: D.s. T. Lcewing. te Mlrtdelle. Ned. Luth. Genootschap. Geen dienst. Geloofs gemeenschap Hei Leger des Hells. 10: Heilig gingsdienst. 7.80: Vcrlossijigssamenkomfit. Vergadering van Geloovlgen. 10: Broodbre- ken. E\ang. „Gemeente Gods". 4.30: Samen komst. Herv. Evangel Na Ue. 10 en 5: Lees- dienst. Vrije Evangelisatie. 4: A. T. Polder, man. te 's Gravenhage. Herst. A post. Zend. Gem.TOGodsdienstoefening VELSEN. X. H. Kerk. 10: Ds. Jobs. Brons geest. Bed. II. Doop. C»cr. Kerk. 10 cn 5: Ds, |Ch. H. Swen. te^,in*ohoten. DRIEHUIS. Geref. Kerk. 3.30: Cand. C. Moens. Ver. van Vrijz. Herv. Geen dienst. 1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 3