ti STADSNIEUWS T Het Haarlemsche carillon wordt uitgebreid. Wat de lieer J. Vermaak ons vertelde. Men heeft dezer dagen In onze courant kunnen lezen, dat de gemeente Haarlem et bedrag beschikbaar heeft gesteld van ƒ400.- voor den aankoop van vijf nieuwe klokjes voor het carillon van de Croole Kerk Haarlem. Dit bericht heeft veler gedachten een oogenblik doen verwijlen by ons schoone Haarlemsche carillon, waarvan de fraaie klanken enkele dagen per week de vele ge luiden van het drukke stadsgewoel overstem men. Door het aanbrengen van deze klokjes sal het klankenmatcriaal van den stads- beiaardier, den heer Jack Vermaak weer uit gebreid worden. Dit zal tengevolge hebben, dat zijn meesterlijke bespelingen van ons 'carillon een nog rijkere en mclodicuser varia tie mogelijk maken. Wij hebben den heer ,T. Vermaak dezer 'dagen gesproken, even voordat hij zich aan de speeltafel zette om de Haarlemmers te doen genieten van zijn ongetwijfeld groote gaven als beiaardier. Welwillend vertelde hij ons een en ander van de klokken, die sinds De heer J. Vermaak aan dc speeltafel. (Foto Archief H. C.) Jaar en dag in den groóten toren van onze goede St. Bavo zijn opgehangen om de Haar lemmers ..kond te doen van droeve ea blijde tijdingen". Het Haarlemsche carillon bestaat u\t 35 klokken, zoo verte'ae de heer Vermaak. De groote uurslagklok, die niet in het carillon is opger.Gmen draagt de volgende inscriptie: Roelant die Groot is myn naem Tot Goods dienst ben ic bequaem Ic luyde zomtyas ten brande Of als 't fac-m is van vyanden Geryt van Wou, die my goot MCCCCC ende drie na Goods geboort De klokkegieter die deze Roelant vervaar digde werkte te Mechelen De klok weegt 5500 pond. De halfuurslag is de basisklok van het ca rillon de z.g. Miiriakiok, welke de navolgende Inscriptie draagt: Ter eere van Marien ben ic gegoten Doe MCCCCLXXI werd gesproken Myn Heer C.'hristoffe) Vyleyn Ho lp my besteeden. te dier tyden God wil syn ziele verblyen Hewic Waghevans heeft my gemaeckt So het lof ende wel geraeckt. (gegoten te Mechelen in 1471) In 161I'62 werd het tegenwoordige klok kenspel gegoten cn aangebracht door Hemony, k>k- er resr-hufgiieter in de ..Nieuwe Fon- dciy" op de Ke^ersgraoht te Amsterdam. Ongeveer 15 jaar geleden zoo zeide ons de heer Vermaak werd de speeltafel hier in Haarlem toen nog het oude ..broeksysteem" vervangen door „tuimelaars" volgens het systeem Jef Denyn. Deze vervanging is nog niet geheel doorgevoerd, doch wel grooten* deels- De huidige uitbreiding met de vijf nieuwe klojïjes tcf) maken de mogelijkheden tot intensere bespeling grooter, aldus de heer Vermaak, die er ten zeerste mee was ingeno men. De klokjes worden gegoten door de firma Petit en Fritsen te Aerle-Rixtel (N.B.), de oudste klokkengieterij in ons land. Deze firma vervaardigde onlangs tevens de klokjes voor de uitbreidingen In Rotterdam (St. Lou- rens) en goot den Beiaard voor de Basiliek te Meerssen (Limburg). Verschillende luiklokken, welke zeer goed van toon zijn, staan op naam der firma. Tot slot laten we nog even volgen, wie hier Jn Haarlem sedert 1912 het mooie carillon bespeelt} hebben. Het waren de beiaardiers Ezerman. Hofmeester (lot 1941) en thans de heer Vermaak, die het diploma bezit van de Beiaardschool te Mechelen. Toen ons gesprek ten einde was zette de heer Vermaak zich aan de speeltafel en even later klonken zijn fraaie melodieën over onze stad. Beneden op de Groote Markt bleven velen een oogenblik genieten van de pittige wijsjes, die de heer Vermaak tooverde uit de bronzen lichamen der klokken, die hoog bo ven onze stad den roem der vaderen steeds en opnieuw blijven verkondigen. Wij hopen nog lange jaren het schoone spel van den heer Vermaak te mogen beluisteren! GEVONDEN* VOORWERPEN*. Autoped. Tervoort. Vergierdewcg 30; halsket ting. Klingers. Pres. Steynstraat 49: jas. Feller. Voorhelmstraat 46; jas. Otto, Bosch en Hoven- straat 1; meetpasser. Mijksenaar, Garenkokers- kade 33: medailles, Mïtkersloot, Iïooimarkt 28; nummerplaat, van Stee!, Dr. Sehaepmanstraat 124; portemonnaie met inh,. Buchwaldt. Nassau- laan 5: parapluie, Hilte«man. Geweerstraat 3: ring, Jansen. Anslijnstraat 51; rozenkrans. Tee- wes. Atjehstraat 80< speld, Goyarts. Crayen'ester- singel 39. Heemstede: sleutels, van Beek. Kle- enen; FgiJen. V Smede- AGENDA DONDERDAG 4 JUNI Gem. Concertzaal: Eerste zomerconcert H.O.V. Soliste Annie de Ridder piano, 7.30 uur. Doopsgezinde kerk: ..Der Messias"# (Doopsgezind Zangkoor). 7.30 uur. Luxor Theater: „Kameraden op zee", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Alle leeftijden. Rembrandt Theater: „Qtmx, de brokken piloot", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Alle leef tijden. Frans Hals Theater: ..Het leven is nog niet zoo kwaad", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Alle leeftijden. Paiace: „De Veldtocht in het Oosten", 2, 6.30 en 8.45 uur. Alle leeftijden. VRIJDAG 5 JÜNI Gem. Concertzaal; Concert door „Zang en Vriendschap". Soliste Annie Hermes, 7.30 uur. Groote Kerk; Improvisatie-orgelconcert door Anthon v. d. Horst en Albert de Klerk, 8 uur. Bioscopen; nieuw programma; middag en avondvoorstellingen. W.n. Hoofdredacteur: J. v. B.-uidewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur F. C. Perks. Haarlem. Chef van Dlen.-t en Stad: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport cn stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag. Heemstede. Haagseh Redacteur: B. Korsten, Den Haag. Binnenland: J. A. steen jr., Zandvoort. Nieuws- en reportage voor Veisen cn omgeving: i. i. E. van Baarse], IJmuldcn, Uitreiking distributiebescheiden Voor de uitreiking van dlstrlbutiebesïhel- den is het morgen, Vrijdag de beurt aan het restant van de letter K en de lettor M. De ijsverkoop gaat voort. Met naar we hopen veel zomerwarm te ln het verschiet komen de Ijswagcntjcs weer naar bulten en bij voorbaat kunnen de ijsverkoopers zich overtuigd houd van een zeer behoorlijke consumptie, zóó zelfs, dat de vraag wei eens het aanbod zal overtreffen. Er Ls een tijd geweest, dat lang niet iedereen zich zoó maar op den open baren weg zoo'n portie ijskoude lafenis durfde aanschaffen. Die tijden zijn voorbij Niemand ziet er ln onze dagen meer iets voor een paar centen verkoeling in te sla als de temperatuur daar zoo aanleiding \oe geeft. Te grooter is de animo, omdat ijs tot de weinige zaken behoort, die zonder bon nog kunnen worden gekocht. Maar leder weet. hoo hét met deugdelijke waar gaat. waar voor geen bonnen veirsohuldigd ;yjn: die vliegt weg en zoo is het te voorzien, dat in de komende dagen menigeen, die met de warmte zijn zinnen op ijs'heeft gezet.... op de koffie komt. Want ijs moet volgens de wet, zekere voedende bestanddeelen bevatten. In nor male tijden is de voedingswaarde zelfs niet gering: room, melk, suiker, meel. soms wel eieren, dat alles deponeert een ijsfabrikant die prijs stolt op een voedzaam product in zijn kookketels. Dat mag nu wat minder geworden zijn, suiker, meel en melk. tapte melk 'don, blijven noodig. En nu weet iedereen, dat melk, meel en suiker zaken zijn, die mondjesmaat verstrekt worden, zoodat het. geen wonder is, dat de ijsfabri- cage daaraan te kort zal krijgen, als straks de warmt© drukkend en de dorst groot is. We hebben eens geïnformeerd, hoe de verwachtingen zijn. De Verschijnselen van een gestwnuleerden verkoop doen zich reeds gelden en men verwacht dan ook. dat er groote vraag naar consumptieijs zal, be staan. Dat de vooriaden niet groot meer zijn is friet onbedenkelijk, doch men koes tert het vertrouwen, dat een redelijke omzet mogelijk zal blijven, al zal het niet te voor komen zijn, dat menige ijsverkooper veel vroeger dan gewoonlijk - het bordje „Uit verkocht" zal moeten uithangen. We zullen ons dus een vrijwillig ijsrant- soen moeten getroosten. Er worden in onze dagen zwaarder offers gebracht. Laten we dat bedenken, als we straks dorst en warm te moeten verduren, omdat de Ijsoonnian voortijdig ,,Los" is. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Het bezoek aan de leeszaal aan het Prin senhof bedroeg jn de afgeloopen maand 1422 personen of 1273 rq. en 149 vr. Vorig jaar waren er 1717 bezoekers, doch hier tegenover staat, dat er 467 personen het fi liaal „Huis te Zaanen" bezochten, dat vorig' jaar gesloten was. De krantenzaal aan het Prinsenhof werd bezocht door 2590. perso nen (vorig jaar 3382). Het totaal bezoek aan de lees- en krantenzaal bedroeg 4012 per sonen en vorig jaar 5099. De bibliotheek leende 13158 boeken uit aan het Prinsenhof en aan het filiaal 4636. Dit aantal is hooger dan in Mei in het vorig jaar, want toen waren de cijfers resp. 11.328 er. 3.775. In het geheel werden üitgeleend 17.794 (vorig jaar 15.103) boeken. De lieer V. Felires 'overleden. Oud-referendaris der gemeente Haarlem. FEHRES (Foto archief H. C.) In den ouderdom van 61 jaar is te Bergen (N.H.) na een ziekte van eenige maanden over leden de heer W. Fehres, gepensionneerd re ferendaris der gemeente Haarlem. De begra fenis zal Zaterdag a.s. om drie uur geschieden op de algemeene begraafplaats te Bergen. De heer Fehres werd op 10 Februari 1881 in Haarlem geboren. Hij was nog geen zes tien jaar oud, toen hij, op 1 Januari 1897, in dienst der gemeente Haarlem trad op het bu reau Burgerlijke Stand en Bevolking. Steeds is hij bij deze afdeeling der secretarie werk zaam gebleven- Hij doorliep alle rangen, tot hij op 22 Februari 1924 als opvolger van den heer G. J. Kok benoemd werd tot referen daris en chef der afdeeling. De heer Fehres is ruim twee en veertig jaar in gemeentedienst geweest en zoowel bij zijn veertigjarig jubileum als bij zijn afscheid is gebleken, hoezeer men hem hoogachtte en zijn werk waardeerde. De heer Fehres is tweede secretaris geweest der afdeeling Haarlem van het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren en lid van de door het Rijk ingestelde Commissie voor .de bevolkingsboekhouding. Voorts is hij secretaris geweest van de Adviesclub voor Bevolking en Verkiezingen, een der onder deden van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren. Op de sportvelden worden de spieren gestaald, het Lichaam gehard. Elke jonge kerel moet over een sportief, getraind lichaam beschikken. Strijdt mede voor een lichamelijk ge hard volk.® Treedt in de rijen der Nederlandsche s. s. Wie zyn volk met hart en ziel wil dienen sluit zich aan als lid van den Nedcrland- schen Volksdicnst. Haarlemsche Rechtbank. TREINGELD VERJ) VISTËRD Een 22-jarige vertegenwoordiger, in dienst van een Haarlemsche firma, had het geld, dat hij van zijn patroon had ontvan gen voor het aanschaffen van een trein abonnement, opgemaakt voor eigen plezier. Veertien dagen geleden- elsclue de Officier van Justitie een jaar gevangenisstraf. Hij werd hedenmorgen tot zee maanden ver oordeeld. DIEFSTAL VAN BEN RIJWIEL Een jongeman uit Beverwijk had in Maart van dit jaar uit een poortje ia zijn woo.n- plaais een rijwiel gestolen. Er waren te gen hem twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar. EEN POP MET INHOUD. GESTOLEN Een huisvrouw uit Wormerveer had uit de woning van haar schoonzuster, toen die afwezig was. een pop gestolen, waai*in zich een bedrag van f 1600 aan bankbiljetten bevond. De Officier had tien maanden ge- angenisetraf tegen haar geëisoht. De vrouw werd hedenmorgen conform den eisch veroordeeld. OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenochtend is te Bellingwolde de 73-jarige B. Mulder, die met paard en wa gen aardappelen vervoerde, door een on- verwachten schok van zijn wagen gevallen, waarbij hij onder de wielen geraakte. In ernstigen toestand werd de man naai- het R.K. ziekenhuis te Winschoten overge bracht, waar hij bij aankomst evenwel reeds bleek te zijn overleden. KUNST. „Dc ladder Jacobs". Lettcrl. Ver. J. J. Cremer. Tobias HiMeibol is niet de eerste uitvin der die voor idioot word; uitgescholden. De wereld kan zijn genie niet aan. evenmin als zijn zingende parapluie, uitgevonden tot nut vermaak van zijn ega. en zijn elixer te gen het ladderen van kousen. De eenigen *le wat zien in het laatste, zijn de twee roegere zakenlieden Donselaar en Van Dam, die den tijd betreuren, dat zij. ver van moeder de vrouw, vrije conferenties hielden, aan blonde typistes hun concepten dicteerden en heele dagen van huis waren. Eén middel slechts kan hun die vrijheid opnieuw geven: nieuwe zaken. En om die op te richten, koppen zij !het patent van Tobias' wonderelixer. Ze zijn weinig op do hoogte van Tobias' werkelijke bedoelingen. Want dit zonderlinge mannetje is allesbe halve een idioot. Hij is een zakenman pur sang en ziet kans, binnen een jaar tijds dc heele wereldindustrie van. zijden kousen op haar kop te zetten. Het gevolg is, dat hij en zijn lotgenooten weldra millionair zijn. Maar DonseJaar en Van Dam zijn te oud, om daar nog ten volle van te kunnen profi teered Te zeer zijn zij in den tredmolen van het dageüjksch bestaan geraakt. De lieve meisjes, die hen een jaar gezelschap heb ben gehouden, moeten tenslotte toch weer plaats maken voor de degelijke, maar min der gezellige echtgenooten en'zelfs Tobias, de Napoléon van 't elixer, ontkomt niet aan zijn noodlot. ..De ladder Jacobs" ia een genoeglijk, roolijk blijspel van Jan Fabricius. die op zijn ouden dag een heel wat luchtiger toon is gaan aanslaan dan in zijn jeugd. Het was een alleraardigst stuk voor Cremer. om er haar speelseizoen mee te besluiten en de olie schouwburg heeft het Woensdagavond dan ook zejter geapprecieerd. Onder Henk Bakkers leiding is er dan ook een uitmun tende voorstelling van gegeven. Het trio Ba.kker-Cromlbouw-Tirnmeriïian leek wel het aangewezen driemanschap, om de firma. „De ladder Jacobs" levén in te blazen. De eerste twee in hun gedaante van spijtige gepensioneerde lions", de heer Timmermans in de dankbare rol van den uitvinder Tobias, een Ietwat zielig mannetje in den beginne, later een ware zakendiota- tor, speelden het spel in den eenig juisten Stijl en amuseerden hun publiek kostelijk. Voor de dames was minder eischend spel weggelegd. Groote mogelijkheden kregen zij nergens zoomin de drie gehaaide echtge nooten (mevr. Lueas-de Lugt. Ag. Kooren- blik en Jo Bremer) als de twee lieftallige typistes, die Christien Tempelman en Anne ke de Wilde te genieten gaven. Doch zij allen waren op haar plaats. Het is geen for maliteit, als we beweren dat Cremer haar seizoen op vroolljke en toch waardige wijze heeft besloten. M. SYBR. KOOPS. Oiigeldigverklaring bouwvergunningen. Met ingang van 1 Juli a.s. Het Rijkscommissariaat maakt bekend; De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heelt op grond van art. 1, 2de alinea, van verordening nr. 3/40 den algemeen gemachtigde voor de bouwnijverheid in het bezette Nederland sche gebied meegedeeld, dat alle bouwver gunningen, door dezen tot dusver op grond van art. 2 en 3 der verordening nr. 4.41 uit gereikt, beschouwd moeten worden al: met ingang van 1 Juli 1942 ongeldig. De voor dezen datum nog beschikbare tijd moet uitsluitend gebruikt worden om de bouwwerken nog zoover te voltooien, dat zoo mogelijk schade van eenigen omvang aan het bouwwerk door de stillegging op genoemden datum wordt vermeden. Te vens is bepaald, dat bouwprojecten, waar voor reeds vergunning is verleend, maar waarmee op het tijdstip van deze publi catie nog geen aanvang is gemaakt, niet mogen worden begonnen. Hierdoor wordt elke bouw van overheidswege of door par ticulieren na 1 Juli 1942 verboden. In uitzonderingsgevallen, die in staat huishoudkundig of oorlogs-economisch op zicht bijzonder gemotiveerd zijn, kan ont heffing worden verleend van bovenstaand' bouwverbod. Verzoeken om ontheffing moeten via den algemeen gemachtigde voor de bouwnijverheid worden ingediend bij den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, die hierover beslist. Voor bouwprojecten van Duitsche in stanties wordt tegelijkertijd een bijzondere regeling uitgevaardigd, In dit verband wordt bijzonder gewe zen op het feit, dat verzoeken om onthef fing, waarin wordt verzocht om werkkrach ten. grondstoffen, materialen, producten, machines of werktuigen voor bouwprojec ten, die niet bijzonder gemotiveerd zijn uit staathuishoudkundig of oorlogseconomisch oogpunt, volgens art. 1 der verordening van den Führer tot bescherming van het bewapen ingsbedrijf van 29 Maart 1942 (rgbl. 1 S. 165) strafbaar zijn en wel met tuchthuis en in bijzonder ernstige gevallen met de doodstraf. Genoemde verordening geldt op grond van art. 17, eerste alinea, ten tweede der verordening nr. 52/40 in de versie der verordening nr. 123/41 en nr. 56/42 ook in het bezette Nederlandsche gebied. Voor de rechtspleging zijn de Duit sche burgerlijke strafrechtbanken in Ne derland bevoegd. (Bovenstaande is reeds in een deel der vorige oplage opgenomen.) Brandstofregeling voor groote gezinnen. De secretaris-generaal van het departe ment van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat in het tijdvak van Maandag 15 tot en met Zaterdag 20 Juni bij de plaatselijke distributiediensten aan vraagformulieren MD 108 voor het indie nen van een' aanvrage voor extra brand stoffen voor gezinnen van zeven of meer personen kunnen worden afgehaald. Onder gezinsleden kunnen worden medegerekend inwonende familieleden pn ten hoogste een inwonend lid van het personeel. Deze formulieren moeten volledig inge vuld bij het afhalen van bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de achtste periode van 22 Juni tot en met 11 Juli weer wor den ingeleverd. Hierbij moeten de distribu tiestamkaart, gemerkt „Hoofd" en de distributiestamkaarten van alle overige gezinsleden worden overgelegd. Voor een gezin van zeven, acht of negen personen zullen drie bonnen, voor een ge zin van tien of meer personen zes bonnen, elk voor één eenheid, worden uitgereikt, echter slechts indien het hoofd van het ge zin reeds een brandstoffenkaart DV heeft ontvangen. DISTRIBUTIE VAN SPIJSOLIE. De secretaris-generaal van het departe ment van handel en nijverheid maakt be kend, dat de termijn, binnen welken af levering van spijsolie op de bonnen 24 der boter, en vetkaart mag plaats vinden, is verlengd tot en met Zaterdag 13 Juni a.s. Zooals bekend mag op genoemde bonnen geen boter, margarine of vpt meer worden afgeleverd. MAX BLOKZIJL. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. In zijn serie brandende kwesties spreekt Max Blokzijl hedenavond, via den zender Hilversum 2, van 19.15 tot 19.30 'uur, over het onder werp: „Een tehuis voor jonge idealisten". gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. E. T. O. 16 12 3 25 66—23 1.56 V. S .V. 3 16 11 2 3 24 87—27 1.50 H F .C. 3 16 11 0 5 22 40—31 1.37 R. C. H. 4 16 7 3 6 17 9244 1.06 16 6 2 8 14 61—47 0.88 E. D. O. 3 16 6 2 8 14 37—51 0.88 Beverwijk 2 16 5 3 8 13 37—51 0.80 HUIinen 2 16 4 9 11 31—74 0.69 Kinbeim 3 16 2 0 -14 4 19—85 0,25 Afdeeling 1 B T. Y. B. B. 2 16 11 1 4 23 52—26 1.44 N. A. S. 16 11 0 5 11 65—42 1.38 D. E. K. 16 9 2 5 20 43—31 1.25 O. I. V. 16 8 *■3 5 19 40—25 1.19 Geel Wit 16 8 1 SI 17 45—39 1.06 Concordia 16 5 3 8 13 49—71 0.81 O. Gezellen 2 16 3 5 8 11 33—61 0.69 Alliance 16 4 2 10 10 35—50 •0.63 D. E. M. 2 16 3 3 10 9 33—50 0.56 Afdeeling 1 C R. C. H. 3 16 9 3 4 21 50—34 1.31 Z.v.meeuwen 4 16 9 1' 6 19 58—16 1.19 Kinheim 2 16 8 2 6 18 39—49 1.13 Haarlem 3 a 16 8 0 8 16 44—14 1.— Schoten 2 18 6 3 7 - 15 33—43 0.94 Kennemers 3 16 0 2 8 14 38—38 ft 88 E. D. O. 4 16 6 2 8 14 35—30 0.88 R. C. H. 5 18 5 4 7 14 35—43 0.88 Stormvogels 16 6 1 9 13 40—45 0.80 VOETBAL BLAUYV-WIT VEERTIG JAAR. De Amsterdamsche Voetbal- en Athle- tiekclub „Blauw Wit" bestond 1 Juni veer tig jaar en ter gelegenheid hiervan zijn feesten georganiseerd. Zooals bekend wordt op het oogenblik bij het Stadion een Luna park gehouden, dat tot en met 14 Juni •geopend is.. In den loop van deze week vieren de leden en adspiranten feest en voor Zondag a.s. Is een sportfeest in het Stadion uitgeschreven. Om twaalf uur wordt bij het monument naast het clubhuis een krans gelegd, ter herdenking van de gestorven Blauw Witters. Het programma voor den middag ver meldt een voetbalwedstrijd tusschen Blauw Wit en de rest van Amsterdam, een honkbalwedstrijd tusschen Blauw Wit en het Ned. Bondsnegental en eenige loop nummers. waaraan de beste Nederlandsche athleten deelnemen. HAARLEM—DEN HAAG. Zondag 14 Juni zal vermoedelijk op het terrein van R. C. H. te Heemstede een wedstrijd gespeeld worden tusschen vertegenwoordigende elftallen van de afdeelingen Haarlem en Den Haag. Overwogen wordt aan dezen wedstrijd andere wedstrijden te verbinden. Links: Het was erger dan Duinkerken. Dat is dc mecning van de bultenlandsóho correspondenten, die de slagvelden van Kertsj bezochten. Een overzicht van de smalle landtong, waar de sovjets trachtten te ontkomen, doch door de stuka's ver nietigd werden. (Scherl-Fellinga-P. K. Göbel-Pax Holland-c) Rechts: Zaterdag is een twintigtal Nederlandsche Roodc Kruiszustcrs naar het Ooste lijk front vertrokken. Bij haar vertrek werden zij uitgeleide gedaan door Iuitenant- ZATERDAGMIDDAGELFTAL TEGEN AMSTERDAM. Het elftal der Zaterdagcompetitie dat zal spe len tegen het elftal dei' afd. Amsterdam op Za terdag 6 Juni op het terrein van O.V.V.O. aan de Kruislaan te Watergraafsmeer is als volgt: Doel: G. Kramer (K'land). Achter: P. van Hoven (Telefonla); W. Coert (K'land). Midden: D. de Niet (VVY); P. Hogenes (SIZO) Y. de Jong (VVRA). Vóór: G. Hoek (WY); J. v. d. Vaart (K'land), A. Wapenaar (VVY): J. II. Smits (Johez); L. Koo ien (Johez). DERTIGJARIG BESTAAN VAN STORMVOGELS De populaire IJmuidenschc voetbalvereeniging Stormvogels werd 1 Juni 1912 opgericht, en be stond Maandag dus dertig jaar. Het jubileum var de vogels, die nu reeds vele jaren in de eerste klasse van den N. V. B. spelen, zal op een waar lijk sportieve wijze worden herdacht en wel met twee wedstrijden en een herdenkingsavond. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op Zondag 7 Juni tegen de oude rivale Z- F .C.. waarna Zondag 14 Junt een officieele jubileumwedstrijd gespeeld wordt togen een Haarlemsch' elftal, bij de samenstelling waarvan de afdeeling Haarlem van den N. V. B. haar medewerking verleent. Nadat op 19 Junt de jaarvergadering wordt ge houden, heeft op 25 Juni de herdenkingsavond plaats. Op deze bijeenkomst zal de voorzitter van Stormvogels, de heer W. Chr. Sui&erink een herdenkingsrede houden. ADSPIR ANTENTOURNOOI. Zaterdag a.s. wordt het adspïrantentournool .van de afdeeling Haarlem van den N. V. B. voort gezet. Op het, terrein van Kennemers te Bever wijk spelen Kennemers a. Kennemers b en Stormvogels, op het terrein van Santpoort de ploegen van D.S.S.H., B.S.M., Santpoort en O.I.V.. op het terrein van R.C.II. te Heemstede ln afdee ling C. Sizo, Halfweg en R.C.H. b en in groep D: Kennemerland, Spaarndam, R.C.H. a en Schoten. Nederlandsche Voetbalbond (onderafdeellng Haarlem) EINDSTANDEN. Afdeeling 1 A. DAMMEN DAMKAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM. Voor de persoonlijke kampioenschappen van Haarlem werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van P. H. Meure; Aebe de Jong—W. de Jong afgebroken. Eerste klaèse: P. Klaasen wint van J. Ooster ling; A .Mtedema wint van G. Bakker; J. Philip- po wint van A. Fasol; Nico Blom remise met J. J. Holm; T. B. Dinkla wint van P. Klaasen: G, Bakker wint van I. Risseeuw; A. Miedema wint van A. Fasol; J. J. Holm—W. Dijkhof afgebroken. KAATSEN WEDSTRIJD TE AMSTERDAM. Zondag is te Amsterdam een wedstrijd gehouden voor de afdeelingen buiten Fries land gevestigd en aangesloten bij den Ned. Kaatsbond. Van de partij waren Amsterdam, Utrecht, Den Haag. Zeist; Zaanstreek, Bus- sum. Hilversum. Amersfoort en Haarlem met 60 kaatsers. In den len omloop verlo ren de Haarlemmers v. d. Velde, Broersma, terwijl in den 2en Omloop de lijst er als volgt uitzag: 2 Bijlsma Wijngaarden, Slager, Amsterdam; 3 Koog, A'dam, Hibma, Leen. Zeist; f> Bierenbroodspot, Jippes, A'dam, v, d. Geest, Haarlem; 8 Schuil, A'dam, Grijp- stra. Utrecht, de Jong, Zaanstreek; 9 Met horst, A'dam, Bergstra, Utrecht, Schat, Hil versum; 11 De Groot, A'dam, Osinga, Zeist, Lemstra, Zaanstreek; 13' v. ld. Sluis, Nauta, A'dam, De Bper, Bussum: 16 Fluit, Haar lem, Kleischmit, Zeist, de Vries, Zaanstreek; 17 Broersma. Amsterdam, Visser, Haarlem, Veenstra. Hilversum; 20 De Haan, Haar lem, J. Kleinschmit Jr, Zeist, Struiksma, Hilversum. Om de prijzen ging het tusschen 3 en 17. Hibma spande al zijn krachten ih. doch par tuur 17 was hem te zwaar: wel werd het 1 spel gelijk en nog wist- de Haarlemmer een stand van 43 te forceeren, doch met den stand 3,-5 en 64 en een kaats maakte hij een kwaadslag en verloor de partij. De eindstrijd ging dan tusschen 9 en 17; het geluk wilide, dat no. 9 geen V2 snel zou veroveren en het was wel 2 maal 6 gelijk in de beginperiode, doch no. 17 leidde met \l/z spel. Ten slotte wist Methorst het nog tot 1 spel te brengen, doch hiermede was de strijd beslist en no. 9 verloor De totaaluitslag was: le prijs: Broersma. A'dam, Visser, Haarlem, Veenstra. Hilver sum; 2e prijs; Methorst, A'dam, Bergstra, Utrecht, Schat, Hilversum: 3e prijs: Hibma, Haarlem, Leen, Zeist, Kooij, A'dam. TENNIS DE COMPETITIE. H.L.T.C. I trekt a.s. Zondag weer naar Den Haag waar de kansen slechts in de richting van een nederlaag wijzen. De N.M.C. II toch staat ongeslagen aan het hoofd der afdeeling maar de spelers der H.L.T.Ó. zullen er goed aan doen alle partijen waar winst inzit ditmaal ook te win nen en niet zooals in den thuiswedstrijd enkele partijen onnoodig te verliezen. Bij het even tueel tegen THOR I opnieuw gelijkspelen worden de tegen de andere tegenstanders ge ronnen partijen dubbel belangrijk. Te Heemstede gaat het tusschen de Haarlem sche vertegenwoordigers ln de overgangsklasse. Groenendaal I en Westrust I, om de laatste plaats. De eerste ontmoeting op het Kennemer Lyceum werd destijds door Groenendaal met 53 gewonnen en het inmiddels gewijzigde team moet ook nu kunnen winnen. Westrust I heeft intusschen met Pinksteren een nuttig puntje veroverd door een gelijk spel te halen uit den uitwedstrijd tegen Never-Mlnd-Waalsdorp I, wel ke wedstrijd op den eersten competitiedag werd uitgesteld omdat de toplaag der banen in Waals dorp vrijwel was weggewaaid. Bij Westrust ligt de kracht in de 3 heeren par tijen met bovendien nog een kansje in één der gemengde dubbelpartijen. Waar Westrust boven dien ln staat moet worden geacht ook thuis tegen de Waalsdorpers succes te behalen zal het a.s. Zondag in het Heemsteedsche Tennispark zeker felle kamp worden. DE DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Knnrt Hoeveclh. t/in. Aardapp. 2SA Aarclupp. 2SB Bloem (gel). 301,305 brood) 309. 313 Boter 27 Boter 27 Brandstoff. 01 t/m. 05 BV Brood 2SA Brood 2SB Chocolade 26, 2S Cigarlllos 31. 32 Gort 311 Ua vermout pen i vruchten) 30' Jam (250 gr. suiker) ,303 Kaas 238. 302 306 Kaas 310. 314 Kol'flesurr. 288 Maïzena (verm.) 315 Marg. (bot.) 27 Melk 26 t/m 29A, Melk 26 t/m. 29B Petroleum 6 "Peulvr. (haver mout) 307 RÜst 4-17. 4-1S ■Scheerzeep u Sigaretten 31. 3 2 Sigaretten 07 Sigaren 31, 32 Sinaasappelen 4-19 Sinaasappelen 3-12. 4-12 Suikerwerk 27, 28 Suiker 299 Suiker (jam) 303 Tabak 31, 32 Toiletzeep (80 pet.) J Vermicelli (mai- zeua) 315 Vet (bot. marg.) 2 7 Vleescli 28 A Vleesch 2 SB óeep G. H. I. óeep J. K, 5cep 211. 22S, Seep 272, 293 Zeep 300 Aard, 1 1/4 kj Aard. 1/2 k; Algern. Algom. Boter Vet Brand. Brood Brood Vcrsn. Ta bak Algern 6Juni 6 Jun 100 gr. 13 Jum 1 00 gr. 13 Jun 125 gr. 4 Jun 125 gr. 4 Juw' 1 eenh. 31 Doe 400 gr. 6 Jun1 50 gr. 6 Jun 100 gr. 13 J 10 st. 6 J 250 gr. 13 Jun Algem 250 gr. 13 Je AJgem 500 gr. 13 J .:n. Algcm. 100 gr. Algern. 100 gr. Algem 250 gr. Al gem. 100 gr. Vet 125 gr. Melk 3 1/2 L. 'Melk 1 3/4 L. Petr. 2 L. Algem. 250 gr. Reserve 250 gr. Text.(m.)50gr. Tabak 20 et. Sigarelt. 20 st. Tabak 5 st. Reserve 2 50 gr. Reserve 400 gr. Versn. 100 gr. Algem. 1 kg. Algem. 2 50 gr. Tabak 2 5 gr. Toiletz. 7 5 gr. 13 J 13 J 13 Jun 13 Jun 4 Jun 13 Jun 13 Jun 13 Jun 13 Jun' 13 Juni 31 Aug, 6 J un! 6 Juni 6 Juni 13 Juni 13 Jun! 13 Juni 13 Juni 13 Juni 6 Jun 6 Juni Algem. 100 gr. 13 Juni Vet 125 gr. 4 Juni Vleesch 100 gh 6 Junt Vleesch 25 gr. 6 Juni Zeep 90 a 450 gr. 30 Juni Zeep 90 a 450 gr. 30 Juni Zeep 90 a 450 gr. 30 Juni Zeep 90 a 450 gr. 30 Juni Zeep 90 a 450 gr. 30 Juni HE.T IS NATUURl-'JK HEEL P^ETTIGJ TE AOIÜDeN VAN UW Ü3UX A*\ tT) C.3 WAT- TE LIGGEN 'ZONNEN' AlAAt^ 1-iET 13 NOG PRETTIGER. Oh VAN Uw ZELFGEKWEEKTE GROENTEN, tNVqjJCHTEN TE GEAJIETE-rN, NA Vfcf^ZCqGiNG VAN UwtlGEN TUINl. GYMNASTIEK HEERENWEDSTRIJD K. T. K. A.s. Zondagmiddag wordt ln de zaal aan den Kleinen Houtweg een wedstrijd gehouden tus schen de vertegenwoordigende hcerenploegen van den Kennemer en den Stichtschen Turnkring. Deze laatste verschijnt met de bekende turners Schouten eii T. Schenk, 'waartegenover de T. K. turners als G. J. Wiethaar cn J. Roo- denburg (beiden van Turnlust H.) kao stellen. Ook hun clubgenoot J. Vcrkes is van de partij, terwijl verder in de K T. K. ploeg woiden op genomen de Bato-leden A. W. d. Starre. F. Guit, J. de Kruif en P. Luiting, alsmede A. v. Zadel van de B. G. V. HONKBAL NED. HONKBALNEGENTAL. De Ned. Honkbal Bond heeft het bonds negental, dat Zondag 7 Juni in het Olym pisch Stadion te Amsterdam tegen Blauw Wit speelt, als volgt samengesteld: De Mon (Haarlem) werper. Koning (Haar lem) vanger, Sterman (AFC) eerste honk, Pronk (VVGA) tweede honk, Lammers (WGA) korte stop, Meenhorst (VVGA) derde honk, Mulder (HHC), linksvelder, Hartog Jr. (HHC) middenvelder en Fer ment (Haarlem) rechtsvelder. SPORT-ALLERLEI Zondag 7 Juni om twee uur organiseert de Haagsche athletiek vereeniging „Vlug en Lenig" een wedstrijd tegen Haarlem en Hellas uit Utrecht op de smtelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag. Aan deze jaarlijksche ontmoeting nemen de bekendste athleten der drie vereeni- gingen deel. —De heer N. M. J. Munzert heeft In de ver gadering van den Raad van Bijstand van den Ned. Wandelsportbond medegedeeld, dat de bond zich thans zal kunnen toeleggen op het indivi- dueele wandelen. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG 5 JUNI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsbe richten. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 9.40 Piano voordracht (gr.pl.). 9,15 voor de huisvrouw. 9 20 Gramofctonmuziek. 10.20 Het groote Amusements- (opn.). 11.00 Voor de Kleuters. 11.20 Ensemble Ad. de Heer. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo: mische berichten., 13.00 Productieslag. 13.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 14.00 Groninger Or kestvereniging, soliste cn- gramofoonmuziek. ifi.00 Cyclus „Het Onze* Varlci16.20 Zaïig met pianobegeleiding. 16.55 Gramofoonmuziek. 17,15 B. N .0.: Nieuws-, economische- cn beursbe richten. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Gramofoon- muziek. 18.00 Het wekelijksche sportpraatje. 18.20 Gramofoonmuziek. 18.35 Neerlands stem van het Oostfront. 13.50 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.00 O. 3innenlandsch economisch praatje. 19.30 Omroeporkest. 20.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.45 Luister spel „De komst van Pichegru". 21.00 „Kolfjes naar hun hand", gevarieerd programma. 21.45 B. N O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Leidende staatslieden schrijven". Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.10 Gramofoonmu ziek. 23.15—24.00 Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II, 301.5, M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmu ziek en opnamen. 8.50 Orkest Malando en solist (opn.) en gramomoonmuztek. 9.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.40 Streekcuhuur. 11.00 Nederlandsch Kamerorkest (opn.). 11.30 Cello en piano. 1?.M Ensemble Jonny Ombach. 12.45 B ,N .O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 „Tusschen de bedrijven", gevarieerd programma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Om- en om-programma. 16 45 Gra mofoonmuziek. 17.00 lek dien. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste (opn.). 18.15 De Heeren van der Aa en Boom, za kenlieden aan het woord. 18.30 Het gordijn gaat open. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Musette- orkest en soliste. 19.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 19.40 Spiegel van den dag. 10.50 B. N. O. Dc Jordaner vertelt over sociale nooden. 20.00 B. xr. O. Erigelsche uitz.endingHolland's political peels. (Voor de Radio-Centrales- Gramofoon muziek). 20.15 Utrechtsch Stedelijk orkest cn so list. 21.45 B .N. o. Nieuwsberichten. 22.00 Gra mofoonmuziek. 22.05 Avondwijding. 22.10—24.0# Zie Hilversum I t

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2