STADSNIEUWS De nieuwe bonnen. Haarlemsche Rechtbank. POLITIEAGENT STOND TERECHT. Op 31 Januari j.l. was de 42-jarige Zaan- riamsche agent van politie H. van der K. als controleur voor de prijzenbeheersching in len groentenwinkel van L. in Zaanda'm ge veest, waar op Idat oogenblik alleen di vrouw aanwezig was. In den winkel law -pruitjes te koop zonder bijvermelding of het „geschoonde of „ongeschoonde" waren, hetgeen verplicht was. Nu had Van der K. laten blijken, dat hét hier ging om een over treding vfcn de prijsvoorschriften en aan gezien de groentenvrouw wist welke straf hierop stond honderd gulden boete of sluiting van den winkel was zij bang ge worden voor de gevolgen, te meer daar Van der K. had gezegd de volgende week nog eens te zullen terugkomen. Inderdaad kwam hij de» volgenden Maandag weer een bezoek brengen, doch toen de vrouw over de spruitjes wilde beginnen, zei hij dat hij het daar niet meer over wilde hebben, en vlak daarop vertelde hij. dat hij zoo dringend verlegen zat om kolen. Nu wilde het geval, dat de vrouw een broeder had, die in kolen handelde, hetgeen den verdachte niet om bgkend was. Zij ging na zijn vertrek met haar man en haar broeder praten en het gevolg was, Idat zij den» politieagent inder daad van kolen kon voorzien. In de zitting van den Haarlemschen Ar- rondissements-Rechtbank van Donderdag middag werd deze zaak uitvoerig behan deld, waarbij zoowel de groentenvrouw als haar mau en haar broeder werden gehoord als getuigen. Van ider K. bleef bij zijn ver klaring, dat hij niets bedoeld had met zijn uitlating over kolen en dat hij geen overtre ding van de prijsvoorschriften had gecon stateerd. De getuigen daarentegen de echtgenoot en de broeder verklaarden wat zij van de. vrouw hadden vernomen ble ven bij hun bewering, Idat de vrouw abso luut duidelijk uit de zegswijze van ver dachte had kunnen opmaken, dat zij geen vervolging zou ondergaan, wanneer hij kolen kreeg. De officier van justitie was van meening, dat hier duidelijk was gebleken, dat de ver dachte zich als ambtenaar in functie door een gift had laten omkoopen en legde er den naldruk op, dat Ihet tot een algeheels corruptie zou leiden, wanneer alle ambte naren zoo deden als verdachte. Hij eischte een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. Uitreiking distributiebescheiden Voor de uitreiking van distributiebeschei den het morgen Zaterdag, de'beurt aan de letter P. Voor bewoners van het Ramp- laankwartier Is, voorzoover het de letters L tot en met. Z betreft' een afzonderlijke ge legenheid tot het afhalen der kaarten en wel in het Wijkgebouw Elswoutslaan 1. FRIESCHE VEREENIGING „US MEMMETAEL". Zondagmiddag houdt de Friesdie ver- eeniging ,.Us Memmetael" in het K.S.A;- gebouw een samenkomst. Leden van het te Haarlem gevestigde Frysk Selskip „Gys- bert Japicx" zullen dan een opvoering ge ven van het blijspel „De Lange Jacht", van IJ. C. Schuitmaker. SCHOOL- EN WERKTUINEN. Uit het jaarverslag o.ver 1941 van den kring Noordholland van School- en Werk- tuinen blijkt, dat er groote belangstelling voor het werk in de tuinen heeft bestaan. Alle afdeelimgen hadden een veel grooter aantal liefhebbers dan er tuinen beschik baar waren. Haarlem had voor 543 tuintjes in totaal 1143 aanvragen. Het aantal kinderen, dat aan het tuin werk deelnam, bedroeg in Haarlem 543, in Bloemehdaal 84. In Haarlem werkte een groep van 35 leerlingen in klasseverband tijdens de gewone schooluren, onder lei ding van den klasseonderwijzer. De groot te der tuinen is gemiddeld twintig vier kante meter. De .tuintjes voor de rijpere jeugd, die in Haarlem al eenige jaren be schikbaar gesteld worden voor jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar, zijn wat groo ter. Deze leerlingen worden naderhand volkstuinders. In 1941 heeft de keus der te verbouwen gewassen zich vooral beperkt tot groenten. Gekweekt werd radijs, tuinkers, sla, heere- boonen, zomerbieten, wortelen, koolsoor ten, selderij, andijvie, rapen en tomaten- Dat deze tuinen behalve paedagogische beteekenis ook sociale voordeelen hebben, blijkt uit een opgave uit het jaarverslag van Haarlem. Een ijverige leerling van de groep „rijpere jeugd" heeft nauwkeurig aangeteekend, hoeveel hij in 1941 had ge oogst, n.L 20 bossen rabarber van 40 a 50 stuks, 200 gram uien, 4 Kg, raapstelen, 25 Kg. spercieboonen, ruim 10 Kg. snijboonen, 27 Kg. bieten, ruim 4 Kg. wortelen, 8 Kg. andijvie, ruim 8 Kg. knolletjes, 87 tomaten, 58 augurken, 85 kroppen sla, 5 stuks rame- nas. Bovendien had hij nog een sierkalebas gezaaid, die een zeer groote vrucht op leverde. AGENDA VRIJDAG 5 JCJNT. Gem. Concertzaal: Concert door „Zang en Vriendschap". Soliste Annie Hermes, 7.30 u. Groote Kerk: Improvisatie-orgelconcert door Anton v. d. Horst en Albert de Ulerk, 8 uur. Palace: „Jenny als detective", 2, 6.30, 8.45 u. Luxer: „Truxa", 2.30, 6.30, 8.45 u. Rembrandt: ..Quax de Brokkenpiloot". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Four le Merite". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: doorloopende voorstelling. ZATERDAG 6 JUNI. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen. Vrijdag 5 Juni. W.n. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Stad: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en stad: A. Ovcrmeer, Heemstede. Buitenland' .1. C. van der Laag, Heemstede. Haagsoh Redacteur; b. "Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Kieuw.-- on reportage voor Ve'iscn en omgéving: J. J. E. van Baarscl, IJmurdea» KUNST. Eerste Zomerconeer'. der .H.O.V. Marinus Acjanj luidde het zomerconcevt in met Brahm's variaties op een thema van Haydn; dit bood de welkome gelegen heid den Noord-Duitschen meester te be luisteren in een werk, dat als de belang rijkste vóór-arbeid tot zijn symphonieën is te beschouwen, in een waarin het, met Beethoven als voorbeeld, de gedaantever wisseling van een tamelijk weerbarstig thema, op vrije wijze nastreefde en zich vaardig maakte om met het orkestapparaat zijn poëtische verbeeldingen vorm en uit drukking te geven. Vervolgens werd ten gehoore gebracht het Piano-concert no. 2 van Beethoven (Bes gr. t.), met Annie de Ridder als soliste. Dit meest gespeelde onder de vol ledig bewaard gebleven klavierconcerten van Beethoven (de nog zeldzamer gehoor de omwerking van het vioolconcert kun nen wij buiten beschouwing laten) verdient werkelijk niet in den vergeethoek te raken, al zou het alleen maar zijn om zijn gees tige Rondo-finale, die o.i. qua thematiek en verwerking die van het G-dur-concert (het eerste) verre overtreft. Een brillante uitvoering ervan door de voortreffelijke pianiste Annie de Ridder stelde de waarde volle kwaliteiten goedin het licht. De pianiste paarde een levendige voordracht aan een vaardige techniek en interpreteer de het werk met een opmerkelijke rhyth- mische beheersching. Een oogenblik dreig de een geheugenfout de coda^van deel 1 te doen mislukken, doch de soliste vond na een paar maten den haar ontglipten draad gelukkig terug; dit ongelukje kon den goeden indruk van haar spel niet weg nemen. Verder hoerden wij Annie de Ridder ook in een pianoconcert van Ernest Mui der, dat onder leiding van den componist werd uitgevoerd. Het werk van Mulder lijkt mij meer een concert voor orkest, waarin de piano een dienende rol speelt, alhoewel de klavierpartij druk genoeg is; maar zij kan zich nauwelijks losmaken van de klankmassa van het orkest en bepaalt zich heel vaak tot omspelingen van melo dieën die in het orkest liggen. Vormtech nisch zit het stuk goed in elkaar, wat ech ter nog niet zeggen wil dat het mooie mu ziek is, althans dat ik het mooie muziek kan vinden. „De gustibus non disputan- dum" zullen we maar zeggen. Alleen over den geest waarin de finale geconcipieerd is, valt wèl te redetwisten, want daar wordt den goeden smaak al te zeer geweld aangedaan. Wat zonde is voor de knappe realisatie. De uitvoering, onder Mulder's bezielde leiding was zeer markent. Tenslotte ging nog een tweede werk van eigen bodem, n.l. een vierdeelige suite over Catalaansche motieven van Hanna Beek huis. Het zijn beknopte flitsen van indruk ken die in hun vaak treffende orchestratie een opmerkelijk muzikaal-picturaal talent openbaren. Onwillekeurig dachten wij aan wijlen Gerard von Bruchen Fock's orkest- schetsen, die even bondig en even raak ge typeerd zijn. Onder dezetafereeltjes van „Catalonia" zoo heet de suite munt wel bijzonder het laatste, „Les Contraban dist's", uit. Adam besteedde met het orkest aan het werk van Hanna Beekhuis de beste zor gen. Ook de overige programmanummers werden door het orkest degelijk verklankt. JOS. DE KLERK. Doopsgezind Zangkoor. Handel's „Messiah". De uitvoering van Handel's meesterwerk, in de Doopsgezinde Kerk, had plaats zonder de medewerking van het orkest. Slechts de vleu gel, die deels de cembalo-partij, voor het overgroot deel de orkestinstrumentatie terug gaf, was de eenige instrumentale steun. Dit zal den hoorder, die gewoon is, Handel in de moderne orkestbezetting te beluisleren, zeker verwonderen. Misschien heugt hem de uitvoe ring van Judas Maccabaus, ik meen 1907 of daaromtrent, waar Mengelberg 12 hobo's, 9 trompetten, 8 fagotten enz. gebruikte Laat hij dan weten, dat in de oorspronkelijke par tituur der Messiah bijna uitsluitend strijk orkest voorkomt (de partijen der hobo's en fagotten zijn later door Chrysander ontdekt, zij waren in de partijen slechts aangeduid.) Handel was trouwens zeer beperkt in do keuze der instrumenten, omdat hij bij de allereerste uitvoering in Dublin rekening moest houden met de geringste middelen. Nu is ons echter bij deze uitvoering opgevallen, hoe in die soberè bezetting zich niet straffe loos laat ingrijpen. Als voorbeeld haal ik aan de heerlijke alt-aria: „Er ward versmahet", waar later de geeseling van 'Christus zoo treffend wordt gerealiseerd door de voort jagende violenfiguren; de vleugel die dit poogt te imiteeren, bewerkt hier slechts den indruk van een tuchtigen marsch. Wat de violen betreft, denke men voorts aan de ,Cacilien-Ode"; voor de violoncel aan „Judas" of aan „Semde"; voor de fluit aan „.Tosua"; voor de fagot aan „Saul". Dit is Handel's sobere instrumentatie. Missen kunnen wij haar noode. Toch viel er, en niet het minst in de koren, rechtstreeks te genieten, b.v. in de groote slotfuga. al kon ook hier de piano niet de partijen 'vervangen der le en der 2e violen, die de eerste expositie der fuga beslui ten. Spijtig was het, dat de koorfuga ..Durch seine Wunden sind wir geheild" werd bekort; hier sneed het. mes te zeer in het gezonde esch. Tusschen den' dirigent Jac. Zwaan, zijn koor was een opmerkelijk goed con« tact, geen enkele inzet was weifelend, zoodat Doopsgezind Zangkoor voldoening beleefde van dez.e inspannende studie. De Duïtsche ertaling was heel wat beter dan die welke .n 't klavieruittreksel van Peters voorkomt, beter n.L met het. oog op de zangtechniek en de keus der vocalen, welke 'althans dienen overeen te komen met die van den oorspron- kelijken tekst. Hiervan genoten de solisten de voordeelen. Lien Wit en Lida Stammers. als alt en sopraan, schonken veel voldoening, de eer ste bovenal in de genoemde alt-aria, de laat ste in „Erwache zu Liedern der Wonne". En ook Louis Spaan en George Spijkstra, ook al kunnen zij moeilijk de herinnering aan een Louis Dornay (Goldsteen) of den fameuzen baszanger Bender wegwerken, kweten zich vele malen ferm van hun zware taak. Tn Gosse Kroese vonden zij aan den vleugel een zeer te waardeeren steun. G. J. KALT. Op Oom Gerrit's bordje lagen Negen aardappels bijeen; Oome Gerrit nam de jus-kom, Goot de jus er over heen. Tante jammerde: maar Gerrit! Alle jus öp! Wat een kruis! Oom zei: waarom heb je dan ook Weer geen Dl'BBEL-JUSinhuis? HEL S E H M A N - BU-S.SÜM Sportdag U.L.O. A. D*e seriewedstrijden voor de leerlingen der ULO-scholen zijn Donderdag besloten met een sportdag van de ULO a (Jacobstiaat), en de leer lingen hebben allen een prettigen en sportleven dag meegemaakt op het terrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan. Het geheel stond onder leiding van den heer W. Marsman, die evenals vorige jaren voor een vlot: verloop zorgde. Dat was mede te danken aan eenige dames en heeren, die de jury vormden en zich geruimen tijd bezig hielden met. becijferen. Na de driekampen volgde een uit stekend geslaagde massale oefening en de jongens en meisjes van de hoogste klassen namen aan een handbalwedslrijd deel. De oudercommissie had voor wat prijzen gezorgd, doch kon geen zwemabonnementen aanbieden. Vermoedelijk zal het gemeentebestuur in de toekomst °P gelijke w.ijze te werk gaan bij het beschikbaar stellen Van prijzen. Het hoofd der school, de heer J. J. Klimbie kreeg aan het einde van de wedstrijden gele genheid voor de microfoon te komen, om den medewerkenden dank te zeggen. Daarna volgde de prijsuitreiking. Eerste klasse jongens: 1. George Schoonhoven: 2. Jan Starink; 3. Jan van Weerlee; beste presta ties: werpen G. Schoonhoven; 60 m. hardloopen, 'J. van Weerlee; verspringen: Andries Klinken berg. Eerste klasse meisjes: 1. Sijlje Rozenhoek; 2. Miep Mossinkoff; 3. Sophie Holleman; beste prestaties: balwerpen M. Mossinkoff; verspringen en hardloopen: Sijtje Rozenhoek. Tweede klassen Jongens: 1. J. Silver; 2. A. Meulenberg; 3. J. Kuitert; beste prestaties: bal- werpen: A. Meulenberg; 80 m. loopen en ver springen: J. Silver. Tweede klassen Meisjes: 1. Lies Dalman; 2. Marti van de Bogaard; 3. Rie de Laat; beste prestaties: balwerpen: Ina «Boeree, hardloopen Marti van de Bogaard en Elly Mok; versprin gen: Roe de Laat en Lies Dalman. Derde klassen Jongens: 1. J. Groot; 2. Lex Verhagen; 3, Kees Lammertsma; beste prestaties 100 m. hardloopen: J. Groot; speerwerpen: K. Lammertsma; verspringen: Lex Verhagen. Derde klassen Meisjes: 1. Sj. Jansma; 2. N. Timmerman; 3. A. Steffens'; beste prestaties bal- wenpen: SJ. Jansma; 80 m. loopen: N. Timmer man; verspringen: H. Bonnema. Vierde klassen Meisjes: 1. N. Verkerke; 2. WlUy Blokker; 3- Gery Kuik; beste prestaties harloopen en verspringen: N. Verkerke; balwer-, pen: G. Teunissen. Vierde klassen Jongens: 1. IC. «Veen; 2. ,T. Kaasenbrood; 3. A. Cramer; béste prestaties: 100 m. hardloopen en verspringen; J. Kaasen brood; balwerpen: K. van Veen. De Nederlandsche Zwem- en Reddings hond. afdeeling kring Haarlem zal Donder dag IS Juni een propaganda-avond gev.en in het Gemeentelijk Zwembad aan de Kle verlaan. Deze avond zal door het publiek gratis1 of tegen een kleine vergoeding kun nen worden bezocht. Het programma is buitengewoon aantrekkelijk samengesteld. Zoo verzorgt de Haarlemsche Reddingsbri gade een demonstratie van het reddend zwemmen en een pantomime; de Water vrienden komen met hun glansnummer: het figuur-zwemmen voor dames, de Com missie Volkszwemfeest geeft een de monstratie lesgeven, waarna de zwemver- eenigingen een tweétaj estafettes, een de monstratie der zwemslagen en een nummer schoonspringen zullen verzorgen. Als slot van den avond zal het Haarlemsche Zeven tal een waterpolowedstrijd spelen tegen het. Amsterdamsche zevental. Voor de zwemsport in het algemeen be looft deze avond een Interessant geheel te worden, waarop alle takken der zwem sport vertegenwoordigd zullen zijn. HOU EN TROUW. Dat zworen de Nederlandsche strijders die nu in het Oosten Europa verdedigen tegen de bolsjewistische benden. Hou en trouw, zij zijn bereid, dezen eed met hpn bloed te bezegelen. En wij, wat doen wij? Wij volgen de weermachtsberichten. Wij juichen wan neer onze mannen daarin eervol vermeld worden. Wij leven mede met de nabe staanden, wanneer een van onze strijders het hoogste offer bracht. Ja dat .doen wij, maardat is niet voldoende. Bewijzen moeten wij leveren dat wij met onze ge dachten bij deze dapperen zijn. Onze al'- deeling „Verzorging" houdt zich bezig met het samenstellen en verzenden van pakket ten voor het Oostfront. Deze pakketten bevatten boeken en tijdschriften, versnape ringen en tabak, sigaren en sigar.etten. Vele duizenden pakketten zijn reeds verzonden, vele duizenden zullen nog moeten volgen. Landgenoot, zorgt er voor dat deze pakket ten geregeld verzonden kunnen worden. Stort uw bijdrage op girorekening 432100 t.n. Verzorgïngsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland Koninginnegracht 22 te 's Gra- venhage. EEN VEELBELOVENDE JONGELING De politie te Delft heeft aangehouden den 20-jarigen B. uit Enschede, die onge veer een maand geleden de ouderlijke wo ning had verlaten, De jongeman had in dien tijd in zijn onderhoud voorzien door het stelen van fietsen in Arnhem, Nijme gen, Den Bosch, Haarlem, Hilversum, Zaandam, Hoorn en Delft, terwijl hij boven dien in Zaandam een inbraak had ge pleegd. B. is in arrest gesteld. „IJzeren Gustaaf'' s.s. P.K. - Van het Oostfront. „IJzeren Gustaaf komt denkelijk van nacht niet meer", zegt mijn nieuwe vriend de Sturmmann, die naast mij ligt in den kuil op den heuvel, welken hij voor onze expeditie uitgekozen heeft. Hij zegt het met een zucht, die zijn teleurstelling ver wikt. Geen „IJzeren Gustaaf", en het is toch de wekelijksche nacht, waarin hij vrij regelmatig in. de buurt van onze stellingen pleegt, te komen. Ik, die dan hier, dan daar vertoef ken IJzeren. Gustaaf enkel van hoo- ren zeggen, maar de bereidwillige Sturm mann had er op gestaan mij eindelijk eens persoonlijk in kennis te brengen met hem. Pech. IJzeren Gustaaf kost me een kos- telijken nacht, dien ik op een busseltje stroo en met een deken om me heen had kunnen doorbrengen in een der vele half uitgebrande krotten de Sovjet-woon paleizen van den arbeider waaruit de soldaat voor een nachtverblijf maar te kiezen heeft. Nu breekt de nieuwe dag al door, wé zijn rillerig van slaap en kou. Pech, verduivelde pech. Het is heden mijn laatste kans om kennis te kunnen maken met „IJzeren Gustaaf". In den omtrek -zullen immers binnen en kele dagen de moderne stukken geschut zijn opgesteld die ons eerst vanwege de sneeuw en later om de taai-kleverige modder van het opdooiende land, niet eerder konden bereiken, en die heel spoe dig een einde zullen maken aan het drieste bestaan van „IJzeren Gustaaf". Inderdaad, de dood loert, op „Gustaaf". „IJzeren Gustaaf*'. Het heerschap is zoo gedoopt door de Nederlandsche legionairs, «lie dit frontgedeelte voor hun rekening hebben. Een vreemde naam.... voor een vliegtuig. Maar wat voor een vliegtuig „Waar de sowjets deze kist vandaan ge haald hebben", had de Sturmmann me al in het begin van den nacht verteld, „mag joost weten. Er bestaat geen tweede ma-' chine van. dit model, doch aan dit eene monster hebben onze jongens al meer dan genoeg. 'Een tweedekker, niet eens zoo heel erg groot, die altijd laag vliegt, altijd langzaam, én diè een leven maakt als een oordeelen niet naar beneden te halen is. Gooit zijn bommen uit en vliegt weer kalmpjes terug, zonder dat we hem, hoe' we ook richten, kunnen raken". „IJzeren Gustaaf". Er is een kok bij de Nederlan ders, die Gustaaf heet, en ontzettend grim mig kan doen als zijn voorraden, dreigen op te raken. Kreeg het vervloekte dmg in de lucht daarom ziin naam Plotseling een stomp tusschen mijn rib ben. „Hij komt, hij komt toch, luister maar", schreeuwt de Sturmmann me toe. „Zoek betere dekking". Ik lig plat tegen den wand van den kuil. M'n oogen turen door een spleet tusschen staalhelmrand en frisch ruikenden grond den schemerigen horizon af.. Daar is „IJzeren Gustaaf Weer laag. weer langzaam vliegend. En inderdaad komt er een kabaal in de lucht, alsof tientallen ijzeren eetketels de glooiing van een steengroeve afhobbelen, Ergens in een kuil in mijn nabijheid hoor ik een wachtpost telefoneeren, en daar vallen de „eieren" al. De spleet tusschen staalhelmrand en de aarde is gesloten. De spieren en zenuwen gespannen, wachten we. .'...Maar er komen geen explosies, geen ontploffingen. Op het motorlawaai in de lucht en het dreunen in de verte van een enkel stuk geschut na, blijft alles vreemd stil. Thans keert „IJzeren Gustaaf". Nu moet hij weer boven de Sovjetlinie zijn. Als we onze neuzen weer vrij durven ma ken, zien we dicht bij onze schuilplaats, iels liggen op het terrein, dat er zich eerst niet bevond. Een donker hoopje. Op onzen buik kruipen we er heen. Én gelijktijdig zien we: het hoopje is een zak. Een zak vol levensmiddelen. Sigaretten, tabak, enz. „IJzeren Gustaaf" heeft zich ditmaal ver gist. had gemeend boven eigen stellingen te zijn. Dien morgen vonden de Nederlandsche vrijwilligers negen zulke goedgevulde zak ken op hun „frontabschnitt". Gustaaf, de kok, had dien dag niets te doen, en de jongens paften er op los, alsof er hooit sigarettenschaarschte had bestaan. Op mijn reis verder het front-langs, het carton van een Sovjet-sigaret tusschen de lippen ont moette ik, eveneens dien dag, de karavaan, die de beloofde stukken geschut naar de Nederlaqdsche vrijwilligers bracht. Ik had „IJzeren Gustaaf' dus toch nog juist bij tijds gezien! S.S.-Öorlogsberichtgever A. van Breugel. KEURING VOOR DE YVAFFEN SS EN VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. De aanmel ding van vrijwilligers voor de Wafi'en SS en het Vrijwilligers Legioen Nederland, alsmede de keuring zal geschieden: 12 Juni '42, 10 uur, Den Haag, café Den Hout. Bezuidenhoutseheweg. 16.00 uur: Rotterdam, Deutsches Haus. 13 Juni. 10.00 uur, Utrecht, Wehrtnachts- heim, Mariaplaatsf 15 Juni, 10.00 uur: Tilburg, Werklieden vereniging. Tuinstraat 68. 16.00 uur: Eindhoven, Huis Maria, Kruis straat. 16 Juni, 10.00 uur: Roermond, NSDAP, Swalmerstraat 61. 16.00 uur: Arnhem, Weberstraat 16 b. 17 Juni, 10.00 uur: Amersfoort, Polizei- liches Durchgangslager, Appelweg. 16.00 uur: Deventer, NSDAP, Parkweg 2. 18 Juni, 10.00 uur: Hengelo, Deutsches Haus. 16,00 uur: Meppel, Hotel Wésterbeek, Woldstraat. 19 Juni, 11.00 uur: Groningen, Concert huis,- Poelestraat. 16.00 uur: Leeuwarden, Huize Schaqf, Breedstraat. 20 Juni, 10.00 uur: Amsterdam, Schule, Iepen weg 13. 16.00 uur: Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutseheweg. BOKSEN Woensdag a.s. wedstrijden. Ontmoeting tusschen Hessels en De Bruin Het boksseizoen sluit 15 Juni en het ijverige bestuur van de Haarlemsche boks club „De Ring" heeft er voor gezorgd, dat Links: In het Sportpaleis te Berlijn sprak Adolf Hitler tot de zoo juist tot ohicier bevorderden en tot de ondcr-officicren van leger, marine en luchtwapen. De Führer tijdens 7U11 rertc. Hoffmann Slapf-Pax Holland c Rechts: Te Hengelo is het eerste School-Solarium van ons land opgericht. Dagelijks krijgen een aantal leerlingen een „bad" onder vier hoogtezonlampen. Foto Gem. Archief Hengelo. Geldige bonnen in de week van 7/13 'uni. Elk der volgende bonnen GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN; 7 JUNI T/M 13 JUNI 1942: 29A BROOD 4 Rants. Vz Rants. Brood of gebak 5 18 22 18 Rants. 29 BESCHUIT 1 rants, Beschuit, brood of geb. 4 rants. 29A VLEESCH 2!)B VLEESCH 1 Rants. Vleesch of VI,waren VA 2 Vz 2'/2 2Va Rants. 29A AARDAPP. lA K.G Aardappelen IA 2 Vz WA 2V? K.G. 29B AARDAPP. Vz K.G Aardappelen V? Vz Vz Vz K.G. 33, 34 TABAK 1 rants. 2*) Rants. 17 MEI t/m 13 JUNI 1942: In tüdvak va!n vier weken 299 ALGEMEEN 1 K.G 1 .1 1 500 K.G. 303 ALGEMEEN 500 Gram Jam of 250 gr. Suiker 500 bUO Rants. Gram. ALGEMEEN 1 Rants. Bloem, brood of gebak 4 4 4 4 4-17, 4-18 RESERVE 307 ALGEMEEN Peulvrucht, of haverm. 250 250 311 ALGEMEEN 250 315 ALGEMEEN 100 Gram Vermicelli of maizena 100 100 Gram. 314 ALGEMEEN 100 Gram 500 bOO 500 bOO 26A t/m 29A MELK 26 VERSNAP 10(1, 100 100 Gram. 27 VERSNAP 100 100 Gram. 28 VERSNAP 100 gram Choc, of Suikerwerk iop 19 APRIL T/M 13 JUNI 1942 In tydvak van acht weken 288 ALGEMEEN 1250 Gram ..J Koffiesurrogaat 5 JUNI T/M 14 JUNI 1942: 250 250 250 250 Gram. In tijdvak van 10 dagen: 29 BOTER I ,V2 Rants. I Bote- 29 VET1 Vz Rants. 1 Boter, margarine, vet Bijzondere rantsoenen: s Va 111 rants. In tijdvak van 14 dagen: 29 MEI T/M 13 JUNI 1942: 4-19 RESERVE 250 grai [Sinaasappelen Beschikbaar per persoon: In tijdvak van één weck: Gram. GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN El» der volgende' bonnen Geeft recht op bet koopen van Van Tot en met 16 Petroleum 01 t/m 05 B.V. Brandst. 01 K.F. Brandst. 293 Algemeen J Zeep J Toiletzeep U Textiel (Mannen) 1 eenh. brandstoffen 1 eenh Brandstoffen (geen anthraciet) 75 gram toiletzeep 80°/» I April 1942 II Mei 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Méi 1942 1 Mei 1942 1 Mei 1942 13 Juni 1942 31 Dec. 1942 30 Apr. 1943 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Mei 1942 31 Aug. 1942 DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 6 Juni: 28 Broo,d, Beschuit, Vleesch, Aardappelen. 31, 32 Tabak. 07 Si garetten. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd:, t/m Dinsdag 30/Juni: 211, 228, 272,. 293 Algemeen (Zeep). G, H, I, J Zeep, Toiletzeep, t/m Zaterdag 13 Juni: 3-12, 4-12 Reserve (Sinaasappelenk De bonnen, waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch of vleeschwaren. Mann. personen van 18 jaar en ouder. er tot beslnit wedstrijden georganiseerd worden. Woensdag 10 Juni komen de bok sers tegenover elkaar in het Concertgebouw en het programma bevat eenige goede par tijen. Do Haarlemmer Hessels, kampioen van Nederland bantamgewiclit bindt den strijd aan tegen De Bruin, .die vlieggevieht kampioen is. Men vraagt zich af. of Hcs- sels nog ongeslagen in Haarlem blijft.' aangezien De Bruin zeer snel is en over een krachtige punch njet beide handen be schikt. Kneppers komt tegen Van Laar: twee maal boksten zij onbeslist en* met spanning wordt het resultaat tegemoet gezien. In de partij Kraus-Deurloo moet laatstgenoemde oppassen, daar Kraus reeds vele k.o. over winningen geboekl heeft. Verder vermeldt het programma,: Hibbpl-SjoerdA. Knep- pers-Kalf; PoppesrAlewijn; Deys (Haar lem) -Gieze; Jansen Haarlem) -Bekker: Brouwer (Haarlem)-Heuvps, HONKBAL ■WEDSTRIJDEN VOOR ZATERDAG EN ZONDAG. De vier Haarlemsche eerste klassers zullen Zaterdag en Zondag tegen vier Amslerdamsche-- tegenstanders in het veld komen. Zaterdagmid dag gaan H.H.C. en Haarlem op bezoek bij Blauw-Wit en V.V.G.A. en Zondag komen Ajax en Quick naar Haarlem om tegen Schoten en E.D.O. te spelen. Zijn de Haarlemsche negental len op dreef, dan kunnen alle winstpunten in Haarlem blijven. Het volledig competitiepro gramma is; Zaterdag: le klasse: Blauwwit—H.H.C.3 uur; V.V.G.A.— Haarlem 3.30 uur. 2e klasse: A.F.C.—Haarlem 2 3.30 uur; Zee- burgia—E.D.O. 2 3.30 uur; Hilversum—R.C.H. 4 u. en D.O.S.—H.C.K. 4 uur. 3e klasse Haarlem: R.C.H. 3—Schoten 4 3.30 u.; E.D.O. 5—Kennemerland 3.30 uur; H.H.C. 4— H.F.C. Haarlem 3 2.45 uur; T.H.B. 2—Halfweg 3.30 uur; H.F.C. Haarlem 4—Beverwijk 2 3.30 uur; Kennemerland 2Schoten 6 3.30 uur; T.Y.B.B. 3 H.C.K. 3 3.30 uur. Zondag: le klasse: Schoten—Ajax 10 uur; E.D. O.—Quick 2 uur. 2e klasse A: H.C.K. 2—T.H.B. 3e klasse Haarlem: E.D.O. 4H.F.C. Haarlem 4 12 uur; Schoten 5—E.H.S. 2 12.30 uur; Spaarne- vogels—Zandvoortmeeuwen 10 uur;' H.F.C. Haar lem 1—E.D.O. 3 10 uur; E.D.O. 6—H.H.C. 6 10 U.;. H.H.C. 5—Beverwijk 1 2.15 uur; E.H.S. 3—H.C.K. 4 12 uur. Veertien negentallen zullen meedoen in den strijd om den zilveren bal. De eerste ronde voor dit jaarlijksche tournooi is als volgt: 0 uur: Schoten—H.H.C. 2, Haarlem 2—E.H.S. 10 uur, H.C.K.—V.V.G.A. 2 en A.F.C.—E.D.O 2; 11 uur: Celeritas—Ajax 2 en T.Y.B.B.—Hilversum, R.C.H, en Zeeburgla zullen pas in de tweede ronde mee- kampen. De finale begint om half vier. SPORT-ALLERLEI Ter gelegenheid van het vijf en twin tig jarig bestaan der R.K. Dam- en Schaak club „St. Bavo" té Heemstede speelden het eerste en het tweede tiental een nederlaag wedstrijd tegen de ljaarlemsche Damclub 1 en 2. De Haarlemmers wonnen beide partijen en 'wel het eerste met 12-8 en het tweede met 14-6. Na een verblijf van een maand in het buitenland Is de Rijksgevolmachtigde voor de sport, de heer H. van Groningen k Stuhling in Den Haag teruggekeerd en heeft zijn werkzaamheden hervat. Tabak: bon 33 en 34. 's GRAVENHAGE. 5 Jumi. Voor de vol gende week zijn voor hol koppen van ife gebruikelijke rantsoenen brood, vleesch cn aardappelen aangewezen/ do bonnen 2en voor hel koppen van een rantsoen tabak de bonmen 33c en 34. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG G JUNI 1042. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. fi.50 ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7,45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsbe richten. 8.15 „Brandende kwesties", causerie (opn.). 8.30 Omroeporkest en solisten (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroeporkest, gemengd koor en solisten (opn.). 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Vopr de vrouw. 11.20 Viool, piano en gramofoonmuziek. 12.00 „Van Beek tot Meer", muzikaal programma. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws-, economische- cn beursberichten, 13.00 Reportage uit het bollenland. 13.45 Bert van Dinteren cn zijn orkest. 14.00 „Waarom leeren wij eigenlijk?" 14.20 Na gedanen arbeid muziek en vroolijkheid. 15.45 Gramofoonmuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gramgfoonmuziek. 16.45 Omroepkamerkoor. 17.15 B. N. O. Nieuws- economische' berichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Gramofoonmu ziek, 18.15 Het kwartier van den Arbeid. 13,30 Orkest Malando en solist. 18.50 B. N. O. Nieuws berichten. 19,00 B. N. O. De wereldmeening uil den aether geplukt. 19.10 Eigen opnamen. 19-15 Als ik 'I voor 't zeggen had. 19.30 Gevarieerd Zaterdagavondprogramrpa, 20.15 Pianovoordracht, en gramofoonmuziek. 21,00 Bachprogramma (gr. pl.). 21.45 B. N. O- Nieuwsberichten. 22.00 B. O. Militair overzicht, Vanaf 22.10 alleen voor de Radio-Centvales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.10—24.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8,15 Gramofoonmu- ziek. 9.20 Oratoriumvcreeniging „Kerkgezang", met orkest en solisten (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek, 10.30 Lichte muziek (opn.). u.15 Ensemble Willy Kok. 12.00 Zang mei pianobegeleiding en giamofoonmuziek. 12.45 B, N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten, 13.00 Ensemble Joan Lancé. 13.40 Voor de jeugd, 14.00 Viool, cello en piano. 14.45 Gramofoonmu ziek. 15.00 Zang en piano en gramofoonmuziek. 15.45 De groentetuin in Juni, lezing. 16.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en gramo foonmuziek. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.13 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 17.33 Orgelspel. 18.00 Programma-overzicht. 18.15 Gra mofoonmuziek. 18.30 De N. S. Bi antwoordt.' 184! Gramofoonmuziek. 19.00 Orkest. Malando en so list, 10.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19 51) B. N. O. Praatje in Groningsch dialect. 20.00 Iller W. A. 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Gevarieerd Zaterdagavondprogramma. 21.3! „A- 103 S. O. S." 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.05 Avondwijding. 1Ï,U —24.00 Zie Hilversum J,

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 6