ff „Zij" maakte de verkeering af... STADSNIEUWS ..A DE SPROOKJES VAN GRIMM Toen stak „hij" heur haar in brand. En zij bluschten het samen. „Als zij mij niet neemt, dan zal ik wel zorgen, dat een ander geen zin in haar zal hebben"'. Dat waren de woor den, welke de 35-jarige buffetchef M. T. uit Soesterberg uitte toén zijn ex-verloofde mej. M. A. YV. hem te kénnen had gegeven, dat zij niets meer met hem te maken wilde hebben. Voordat het zoover was gekomen, had den zich echter al verschillende dra ma's afgespeeld. De buffetchef was nog getrouwd, loen hij liefde opvatte voor mej. W. en zijn liefde voor haar bracht hem zoover, dat hij besloot van zijn eigen vrouw te scheiden. Maar dat ging het meisje W. te ver, want zij vond M. T. wel aardig maar had nirh- iiner de bedoeling met hem in het huwelijk te treden. En zoo kwam de eene moeilijk heid na de andere. Het meisje ging zich met andere npannen ophouden en dat zette zeer veel kwaad bloed bij den buffetchef. Telkens en telkens wilde jiij weer met het meisje in contact komen, ook nog toon de verloving door haar al geruimen tijd was verbroken. Maar dat lukte niet al te best, zoodat M. T. met steeds boozere plannen ging rondloopen. Het was 21 April vaq dit jaar dat hij haar weer eens opzocht in een verpleeghuis te Leusden, waar het meisje verpleegster was. Hij verzocht toen drin gend haar nog eenmaal te mogen spreken. Dien avond kon de verpleegster zich echter onmogelijk vrijmaken, maar zij zegde toe haar ex-verloofde den volgenden' avond te woord te staan. En dat gebeurde ook, doch het gesprek in een park te Leusden verliep niet al te best Want op een gegeven moment nam de buffeichef een fleschje benzine, liet dat leeg'loopen over het haar van het meisje en voordat het arme kind kon wegloopen had hij er ook al zijn sigarettenaansteker bijgehouden, zoo dat z|j in een minimum van tijd in lichter laaie stond. Het meisje schreeuwde moord en brand ên hier door werd de buffetchef ook angstig. Samen deden zij alles om de vlam men te doovcn hetgeen dan ook ge lukte. doch niet dan ten koste van ern stige brandwonden aan hoofd en han den van het meisje. Gistermorgen had M. T. zich voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoorden. Hij erkende het hem ten laste gelegde doch merkte op, dat ook hij. brandwonden had opgeloopen. Op een vraag van den presi dent, waarom verdachte met een schaar in zijn zak had geloopen antwoordde hij dat hij eerst het haar van zijn ex-verloofde had willen afknippen. De officier van justitie, mr. Rooyaards, achtte hetgeen vera, heeft misdreyen zeer ernstig. Nu is het nog betrekkelijk goed afgeloopen, aldus spr., maar het meisje had ook levend kunnen verbranden. In verband met den ernst van het ge pleegde feit eisehte de officier een gevan genisstraf voor den tijd van één jaar. De rechtbank zal heden over veertien dagen uitspraak doen. N.S.V.-vacantiekinderen goed in Duilsrfdand aangekomen. Naar wij telefonisch van 4en N.S.V.- dienst Stuttgart vernemen, heeft de extra- trein vaR de N.S.V. uit Den Haag met 700 vacantiekinderen geheel volgens het reis plan en zonder oponthoud de bestemmings plaats in de Gouw WurttembergHohen- zollern met het einddoel Tuttlingen bereikt. De kinderen hebben de reis goed vol bracht en zijn door hun pleegouders in Schwaben hartelijk ontvangen. VALSCHB GERUCHTEN OMTRENT VERMISTEN KNAAP. In verband met het feit, dat valsche ge ruchten in omloop zijn als zou de 11-jarige Hans van der Poel, die sinds Woensdag jJ. te Hilversum wordt vermist, vermoord in het Spanderswoud zijn gevonden, verzoekt de politie ons mede te deelen, dat ondanks de ijverige nasporingen nog geen spoor van den knaap is gevonden. Reeds meer dan honderd vrijwilligers o.a. W.A. en Nat. Jeugdstorm stonden de politie bij het zoeken in bosch en heide ter zijde, terwijl steeds meer personen hun hulp komen aanbieden. Tot nu toe zijn grondig doorzocht het Spanderswoud. Cor- verbosch. de Craloosche heide, Utrecht- sche heide en Heideheuvel en omgeving, terwijl gedregd is in de nieuwe haven. Tot nu toe is echter nog geen spoor, noch van den jongen, noch van diens fiets ontdekt. De nasporingen worden intusschen met volle kracht voortgezet. Heden werd o.m. gedregd in de vijvers, terwijl een ahntal technische ambtenaren, collega's van den vader van den vermiste, eveneens gisteren in bosch en heide zochten, vooralsnog, ech ter zonder resultaat. VERKOOP EN AFLEVERING VAN GENERATORBLOKJES.» De directeur van het rijksbureau voor hout heeft aan de fabrikanten en weder- verkoopers van hout blokjes voor gasgene ratoren een circulaire doen toekomen, waaraan het volgende is ontleend: Met ingang van 15 Juni 1942 is het ver- koqpen c-n afleveren van generatorbloj&jes aan verbruikers verboden, tenzij tegen af gifte van bonnen van vastgesteld model en tot geen grooter hoeveelheid dan op de bonnen vermeld. Alle verbruikers van generatorblokjes, met uitzondering van diegenen, die een vergunning bezitten om de door hen voor I eigen verbruik benoodigde blokjes te ver vaardigen of te doen vervaardigen, dienen zich ter verkrijging vhn de vereischte be scheiden tot het koopen en in ontvangst nemen van generatorblokjes te wenden tot den rijksinspecteur van het verkeer, in wiens rayon zij woonachtig of gevestigd zijn. Wederverkoopers mogen derhalve op of na 15 Juni 1942 gèen generatorblok. meer verkoopen en/of afleveren dan tegen ontvangst van de vastgestelde bescheiden. Fabrikanten mogen met ingang van ge noemden datum geqeratorblokjes uitslui tend verkoopen en afleveren aan weder verkoopers op een toewijzing, afgegeven door het rijksbureau -voor hout en tot geen grootere hoeveelheid dan in deze toewij zing vermeld Niet nakoming van deze voorwaarden is strafbaar. Dc moord in de Bulislraal te Amsterdam. Verdachte in hooger beroep wederom tot 15 jaar veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam, ge presideerd door mr. Van der Does de Willebois, heeft vandaag in hooger be roep de zaak behandeld tegen den 53- jarigen monteur J. C. Sonderman, die in Mei van het vorig jaar zijn vrouw vermoordde en het lijk in stukken - sneed en deswege door de rechtbank te Amsterdam tot vijf tien jaar gevan genisstraf veroordeeld werd. De man was tegen het vonnis in hooger beroep gekomen, zooals hij thans mede deelde, omdat hii zijn stral te hoog vond. Hij had n.l. zoo beweerde hij, niet de be doeling gehad zijn vrouw te dooden, doch hij had slechts in drift gehandeld. Uitvoerig werd de afschuwelijke geschie denis van den moord nagegaan. De man bleef bij zijn vroegere verklaringen. Hij was in drift ontstoken, omdat de vrouw hem een klap had gegeven. Het rapport, dat den verdachte schetste als een onbe wogen, koele en pynisehe man, kwam tot de conclusie dat hier geen sprake is van verminderde toerekeningsvatbaarheid. De procureur-generaal mr. J. Versteeg, zeide bij zijn requisitoir dat men de dag vaarding niet kan lezen zonder van af schuw vervuld te worden. Deze man ech ter blijft bij een rustige ontkenning van moord en wil zelfs trachten den doodslag te ontkennen. Hij stelt het voor alsof hij wat onvoorzichtig is geweest in zijn drift. Alles wijst echter op de welbekende be doeling zich van haar te ontdoen. De procureur-generaal vereengide zich geheel met de zienswijze van de rechtbank en vroeg bevestiging van de straf en ver oordeeling tot vijftien jaar gevangenis straf. De verdediger mr. H. Keune, pleitte cle mentie. Het hof zal op Dinsdag 23 Juni vonnis wijzen. Arbeidsfront en tuberculose bestrijding. De centrale persdienst van het N. A. F. meldt: Voor leden van het Nederlandsche Ar beidsfront bestaat na een jaar lidmaatschap de mogelijkheid tot het verkrijgen van t-b.c.-ondersteuningen. Deze v/orden gege ven in den vorm van een tegemoetkoming in de kosten van sanatorium-verpleging. vergoeding voor versterkende middelen, extra-voeding, al of niet in vereeniging met hulp in de huishouding bij thuis-ver- pleging. Verder ondersteuning voor de aan schaffing van noodzakelijk ondergoed, voor de b^trijding van reiskosten bij autover voer van een patient, terwijl ook bij be zoeken van huisgenooten aan het sanato rium en soortgelijke omstandigheden gelde lijke vergoedingen door het N. A. F. zullen worden gegeven. Deze ondersteuningen, welke het karak ter dragen van een bestrijding van de tu berculose, en dat in den ruimsten zin, doen zien, dat de taak die het Nederlandsche Arbeidsfront hiermee op zich genomen heeft, wederom ver gaat buiten de enge grenzen van de vakorganisatie. Het bestrij den van een gèvreesde kwaal als de tu berculose is meer dan een groepsbelang. Het is een volksbelang. Dat het Nederland sche Arbeidsfront direct en indirect dif volksbelang dient, is een noodzakelijk ge volg* van" de plaats, die het Nederlandsche Arbeidsfront binnen de volksgemeenschap inneemt. In het biizonder geldt dit waar het de bestrijding .betreft van een kwaal, die, zij het in mindere mate dan voorheen, de volksgezondheid bedreigt. Ieder, die als werker lid wordt van het N. A. F. draagt door zijn lidmaatschap er toe bij, dezen strijd tot een goed einde te brengen. Iedere aansporing is hier verder over bodig. Wie zijn taak kent. is lid van het Nederlandsche Arbeidsfront. DE WEENSCHE STAATSOPERA. In verband met een wijziging in het speelplan van de Weensche Staatsopera moet de gastreis welke van 19 tot 25 Juni in Nederland zou worden gehouden door het ballet van deze opera, vervallen. De tijd voor een andere reis is nog niet vastgesteld. EXTRA-BIJDRAGE VOOR HET CONCERTGEBOUW TE AMSTERDAM. De bijdrage van de gemeente :n het voor het seizoen 19411942 door de N.V. Het Concertgebouw geraamde tekort werd in December 1941 bepaald op ten hoogste f 100.500. Blijkens de voorloopige rekening is er thans nog een tekort van ongeveer d 100.000. In verband hiermede heeft het rijk zich bereid verklaard, ter voorziening in het tekort, een bedrag van f 32.000 ter beschikking van het concertgebouw te stellen, mits de gemeente de somma van I.00Ó voor haar rekening neemt. Aan dit verzoek zal tHans door de genvsente worden voldaad. Het overblijvende gedeelte van f20.000 zal op de rekening van het con certgebouw voor het seizoen 19421943 ZIJ MAAKTEN ÖET MOGELIJK Zij maakten het mogelijk, al die duizen den Nederlanders, die trouw hun bijdrage stortten voor de Nederlandsche Ambulance. Zij maakten'het mogelijk, dat er thans een volledig uitgeruste hulpexpeditie aan het Oostfront staat, die hulp kan bieden aan de gewonde strijders. Maar zij maakten; en maken het ook mo gelijk, dat die hulpexpeditie haar taak op Ie meest effectieve wijze kan verrichten. Immers het is al lang geen geheim meer, dat die hulpexpeditie haar taak op de meest effectieve wijze kan verrichten. Im- nters het is al lang geen geheim meer. dat de Nederlandsche Ambulance de beste is die ooit door ons land werd uitgezonden. Het ontbreekt den manschappen en 'den medici aan niets. Laat dat zoo blijven. Blijft daarom de Nederlandsche Ambu lance steupen, juist nu, nu zij te velde staat en nu er zoo veel geld noodig is. Stort daarom uw bijdrage op giroreke ning 87600 Nederlandsche Ambulance, Ko ninginnegracht 22, 's Gravenhage. AGENDA WO E NSDAG *10 J17NT <Gem. ConcwtaaaJ: jïokswedexrijdon. „Jenny aU* detective" 2. 6.3(3 Pali 8.+Ó uc Luxe S.45 ui Theater: „Trui; 2.30, 6.30 en At The piloot", 2.30, 6.30 „Qikuc dc Brokken- .4*5 uur. ..Pour le Mérite." 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Itovtac: Doorlocun-nide voonteHing, DONDERDAG U JUNI Gam. Concertzaal: tweede zomer concert H. O. V. Soliat L. POaise. piano, 7.30 uur. Groot© Kerk: OrgelbespeBng 3-4 uur. .Bioscopen: middag- en avondvoórstel linden. W.n. Hoofdredacteur: J V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: y. Derks. Haarlem. Chef van Dienst cn Stad: S H. Kuiper. Haarlem. Spott en stad: A. Overmecr. Heemstede Buitenland: J. C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: R Korsten. Den Haag- Binnenland: J. A. Steen Jr., Zandvoo: Nieuws- en reportage voor Veisen en omgeving: j. i. van Baarse], IJmuiden. Steeds weer zien wij hoe opbouwende arbeid voor ons volk, wordt verstoord door onderaardsch gewroet van gehei me machten, qe S. S. speurt elke onder mijnenden arbeid en roeit de wroeters uit. Strijdt mede tegen de geheime organi saties der vrijmetselaren. Treedt in de rijen der Nederlandsche S. S. Verzorging van Ned. arbeiders in Duitschland. Wie zijn de verbindingsmannen. De hoofdzetel van het Nederlandsche Arbeids front in Duitschland ls gevestigd te Berlijn. De leider is F. van der Veen. Zijn plaatsvervanger is Boender. Het centraal-bureau is gevestigd te Berlijn. Neue Grünstrasse 10. Eventueele brie ven vanuit Nederland zijn te richten aan de „Verbindungsstelle der Niederlandischen Ar- beitsfront in der Deutschen Arbeitsfront". Het centraal-bureau beschikt over een afdee- ling sociale en een voor cultureele zaken. Wanneer de Nederlandsche werkers in Duitsch land in moeilijkheden verkeeren of inlichtingen wenschen, moeten zij dit meedeelen aan den 'be- treffenden Nederlandschen verbindingsman der Deutsche Arbeitsfront in hun gouw. Ook in Ne derland gevestigden zullen bij deze gouwver- bindingsmannen nimmer tevergeefs om raad of hulp aankloppen. Deze verbindingsmannen 2ijn dus Nederlanders. De namen en adressen van de2e raadgevers "zijn: 1). Voor de gouw Kurhessen, Thuringen en' Wtirzburg H. Bakker. Gauwaltung der DAF, Kassei. 2). Voor de gouw Sleeswijk-Holsteln. Hamburg en Mecklenburg J. Brink, Gauwaltung der DAF, Hamburg I, Besenbinderhof 68, parterre (telefoon 241481 toestel 587). 3). Voor de gouw Neder-Silezte, Opper-Silezië, Weenen. Neder-Donau. Opper-Doniu? Salzburg. Tyrol J. C. K r u y f f. Gauwaltung der DAF, Weenen I, Fleischmarkt 22/41. 4). Voor de gouw Hannover-Zuid, Bronswijk, Hannover-Oost. G. van Oosterum, Gauwal tung der DAF, Hannover, Nicolaistrasse 7 (tele foon 52261. toestel 156). 5). Voor de gouw Weser-Ems C. L. E. Paar? d e k a rti p, Gauwaltung der DAF. Oldenburg. 6). Voor de gouw Westfale-Zuid. Westfalen-Noord. Essen M. Planting. Gauwaltung der DAF, Essen (telefoon 52141. toestel 383). 7). Voor de gouw Dus^pldorp, Keulen-Aken, Moezelland S. Planting. Gauwaltung der DAF, Keulen, An den Dominikanerrx 2. 8). Voor de gouw Beiersche Oostmark, Augs burg, Bayreuth, Neurenberg, Sudetengouw A. S c h 1 k s,* Gauwaltung der DAF, Munchen. Ka- rolinenplatz 6, (telefoon -28106). 9). Voor de gouw Berlijn-Brandenburg L. J. Stakenburg. Gauwaltung der DAF. Berlijn SC 16, Michaelkirchplatz 1/4, (telefoon 670013. toe stel 274). 10). Voor de gouw Saksen, Halle-Merseburg, Maagdenburg, Anhalt, Pommeren, Warthegouw, Dantzig, Oostpruisen D. J. Velderman, Gau waltung der DAF, Maagdenburg, Ratswaageplatz 1/4 (telefoon 2388lj. 11). Voor de Karlsruhe, Beiersche Palts, Hes- sen-Nassau, Wurttemberg J. H. V e r h o e f f Gauwaltung der DAF, Frankfort a. M., (tele foon 20024 toestel 173). Bovendien is voor de Nederlandsche schippers ln Duitschland nog een bijzondere vertrouwens man J. M a k k i n g, Gauwaltung der DAF, Duishurg-Ruhrprt. Dammstrasse 29. Echter is er ook nog een verbindingsvrouw, of liever een verbindingsjuffrouw n.l. mej. D. de Jong, Gauwaltung der DAF. Dusseldorp, Strom- strasse 8 (telefoon 10951): zij waakt voor de stof felijke en geestelijke belangen van de Neder landsche meisjes'en vrouwen die ln Duitschlanfl te werk zijn gesteld. In dringende gevallen kunnen Nederlandegs zich dus tot deze vertrouwenslieden wenden, eventueel over het plaatselijk arbeidsbureau. Bij plotseling optredende ernstige ongesteld heid, waarbij hel ergste moet worden gevreesd moeten de familieleden ln Nederland zich echter steeds tot het plaatselijk arbeidsbureau wenden, dat de betrokken Nederlanders in Duitschland dan telegrafisch of telefonisch, al of niet over de vertrouwenslieden terugroept. (Defamilieleden zullen goed doen dit bericht uit te knippen en te bewaren). Red. KEURING VOOR DE YVAFFEN SS EN VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. De aanmel ding van vrijwilligers voor de Watten SS en het Vrijwilligers Legioen Nederland, alsmede de keuring zal geschieden: 12 Juni '42, 10 uur. Den Haag, cafe Den Hout. Bezuidenhoutscheweg. 16.00 uur: Rotterdam, Deutsches Haus. 13 Juni, 10.'00 uör. Utrecht, Wehrmachts- heim, Mariaplaats. 15 Juni, 10.00 uur: Tilburg, YVerklieden- vereeniging. Tuinstraat 68. 16.00 uur: Eindhoven, Huis Maria, Kruis straat. 16 Juni. 10.00 uur: Roermond, NSDAP, Swalmerstraat 61. 16.00 uur: Arnhem, Weberstraat 16 b. 17 Juni, 10.00 uur: Amersfoort, Polizei- liches Durchgangslager, Appelweg. 16.00 uur: Deventer, NSDAP, Parkweg 2. 18 Juni, 10.00 uur: Hengelo, Deutsches Haus. 16.00 uur: Meppel, Hotel Westerbeek, Woldstraat, 19 Juni, 11.00 uur: Groningen, Concert huis, Poelestraat. 16.90 uur: Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 20 Juni, 10.00 uur: Amsterdam, Schule, Iepenweg 13. 16.00 uur: Den Haag, Café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. Personeelsbijeenkomst Provinciale Griffie. Dezer dagen werd in het Gouvernements gebouw in aansluiting op die van 25 April 1942, waarin de Commissaris der Provincie. Mr. A. J. Backer het woord voerde, een bijeenkomst gehouden voor het personeel, dat ter Provinciale Griffie werkzaam is. De Commissaris leidde den spreker, Mr. H. J. van Urk, in met een verwijzing naar diens speciale bekendheid op het gebied van hel ambtenarenrecht, zoomede naar den wensen om de ambtenaren der Provincie nader te doordringen van de groöte beteeken is dei- revolutie, die zich ook hier te lande vol trekt. De heer van Urk zette als vertegenwoor diger van het Nederlandsche Arbeidsfront uiteen, dat ook de ambtenaar niet ter zijde kan blijven staan, maar aan zijn volk ver^. plicht is zich rekenschap te geven van de gevolgen, die de veranderingen van dezen tijd ook voor hem zullen hebben. Elk, die zijn houding van afwijzen laat varen en oogenblik, ondernam een korte sprint, een vrij Nederland mogelijk wordt. Men rekene er niet op zonder meer geborgen te zijn in zijn bestaande positie met alle vei ligheden, door,den ouden tijd daaraan ver bonden. Nieuwe wegen zullen moeten wor den ingeslagen, waarbij het één arbeids gemeenschap zal zijn, die allen omvat. Nieuwe vormen zullen daarbij ten dienste staan, die men niet zal kunnen verwaar- lóozen, zonder zichzelf buiten de gemeen schap te plaatsen. Spreker eindigde zijn betoog met een beroep op aller steun: „Kom over en help ons!" De heer Backer sloot de bijeenkomst, die werd bijgewoond door den heer Lüttgen, als vertegenwoordiger van den Gevol machtigde van den Rijkscommissaris en den heer Funckler als Provinciaal leider van het Arbeidsfront, met een dringend appèl op de gevoelens, die voor- en tegen- situatie overzien. Ook zij nam een sprint en Met bijeenkomsten als deze zal worden doorgegaan, omdat men het Provinciaal personeel niet onkundig mag laten van de belangrijke vraagstukken van deeen dag. Uitreiking distributiebescheiden Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen. Donderdag, de beurt aan de letters W, X en IJ. CONCERT DANTE ALIGHIERI. Het concert, dat onder auspiciën van de vereeniging Dante Alighieri in „De Kerk uil gegeven zou worden, moest door om standigheden worden uitgesteld. Het zal thans plaatsvinden op Vrijdag 12 Juni a.s., om halfacht in „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 21. PERSONALIA. Geslaagd voor het Tesselschade-diploma (hulp der moeder) de dames M. Snel en E. Ka ut man alhier. ORGELBESPELING. Het programma van de orgelbespeling in de Groote Kerk op Donderdag 11 Juni 1942 des na middags van 34 uur, door den stadsorflonlst luidt: t. Fantasie C kl. t. j. s. Bach 2. Suite du premier ton L. N. Clerambault Grand plein jeu Fugue Duo Trio Basse et Dessus de trompette en dialogeu Récits de cromorne et de cornet, séparé, en dialogue Dialogue sur les grands Jetix. 3. Cantabilé c. Franck 4. Improvisation c. Saint-Saëns 5. Chant pastoral Th. Dubois 6. Fëte-Dleu (op verzoek) H. Andriessen FAILLISSEMENTEN De Haarlemsche Rechtbank heeft gisteren hel volgende faillissement uitgesproken: E. Constant, meubelmaker, wonende te Wor- merveer. Houtkade no. 18, Curator Mr. A. G. H H. Roeffen te Aalsmeer; Rechter-CommJssaiis Mr. E. J. W. Top te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelings- HJst zijn geëindigd de faillissementen van: N. Henneman, tuinder, wonende destijds te Heemskerk, Curator Mr. J. van der Hoeven te Haarlem; Jof. F. Aernout, vroeger wonende te Heemstede en Amsterdam, Curator Mr. J. H. J. Simons te Haarlem. JONGENS STAMEN PORTÉMOXNATE UIT FHÖTSTASOH. Twee jomgens uit IJmuidem-Ooet onder namen een reisje naar Haarlem en namen uit een fletstasch een portemonivaie met vijötten gu'.d-en weg, waarmee zij naar hun woonplaats terugkeerden. Daar koohten zij speelgoed en snoeperij, waarna de porte- monnuie onder een hoop steenen werd ver stopt. Nadat aangifte van de vermissing van de portemonnaie was gedaan, wiet de politie de jeugdige dieven op te sporen. Een politiehond vond de weggestopte portemon naie terug. DAMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM 1942. V©or bovengenoemde wedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: w. de Jong wint van Aebe de Jong- Yme de Jong remise met W. de Jong. Eerste klasse: J. J. Holm remise mei W. Diik- hof; I Risseeuw remise met A. Fasol; Nico Blom J. Philippo afgebroken. Haarlemsche Damclub. De clubkampioenschappen werden voortgezet met de volgende resultaten: Hoofdklasse: P. j. van Dartelen wint van K Olij. Tweede klasse: A. Blom wint van J. Mörts; P. van Di)k wint van A Blpm. Zomerwedstrijden: H. L. Philippo wint van J. J. Zalm; Chr. Gerritsen wint van L. Kisch; A. J. Verwoerdt wint van P. L. Schrijnemaker^; J. J. Holm wint van A. Pimentel; F. Akersloot wint van J. M. Rutgers; A. Smit wint van C. B. de Laat; G. Bakker wint van A. Blom; G. Bakker wint van G J. Steenklst; A. J. Verwoerdt wint van J. J, Zalm; G. J. Steenkist wint van P. van Dijk; J. B. Sluiter Jr. wint van G. J. Steenkist; G. van Es wint van A. J. Oremus. 'Links: General-Arbeltsfuhrer Bethmann, generaal-Arbeidsleider de Bock en Ir. ïluygen, secretaris-generaal der N. S. B., inspecteeren de manschappen der N. S. B.. die vrijwillig naar het Oostfront vertrekkerf. Heukels-Valks-Pax Holland-c Rechts: De Fuhrer op Finschen bodem. Adolf Hitler biedt den opperbevelhebber der Finsche strijdkrachten Maarschalk Mannerhcim ter gelegenheid van diens 75sten verjaardag de gelukwenschen yan Itct Duitschc volk aan. Hoffmann-'Stapf-Pax Holland-c. H. J. Lizé. (cliché arhlef) Windhond was hazenvanger Thans rent hij op velden en in het Heemsteedsche Sportpark. ,.Hct houden vap windhondenrennen moet niet alleen uit een sportief oogpunt bekeken worden, doch ook dient aandacht besteed te worden aan het feit, dat deze honden, zooals van ouds willen rennen en dan bieden wedstrijden en oefeningen daartoe goede gelegenheden", vertelde ons de heer H. J. Lizé uit Heemstede, die Zondag 28 Juni als algemeen leider zal optreden bij de windhondenrace, in het Heemsteedsche Sportpark. Dergelijke wedstrijden zijn voor Haarlem iets nieuws en daarom hebben wij ons in verbinding gesteld met den heer Lizé, die door zijn voor zitterschap van de Alkmaarsche Windhonden Renvereenlglng, een bekende persoonlijkheid is geworden en op vele wedstrijden met zijn hon den deelneemt. „Vroeger werd de hazewindhond gebruikt voor lange Jacht en menig oud jager kan vertel len, welk een prachtige hazenvanger de haze windhond (greyhound) voor de lange jacht was. Het aantal hazen, dat de honden bemachtigde, nam zoodanige afmetingen aan, dat er een gevaar bestond voor het uitroeien van den hazenstapel. Daarom greep de overheid ongeveer vijf en twin tig jaar geleden in en vaardigde een verbod uit deelneming van hazewindhonden aan de lange jacht. De hond kwam dus als het ware zonder emplooi, doch in.Amerika kwam men op het idee de honden achter een kunsthaas te laten rennen. Spoedig was een wlndhondenren ee ge beurtenis van beteekenls, omdat het publiek de dieren met een machtig temperament zag strij den' om het bezit van de kunsthaas. Bovendien kon naar hartelust worden gewed en de sport werd dan ook een groote concurrent van de paardensport, Land na land stelde belang in deze tak van sport en in het bijzonder Engeland. In Londen b.v. bezochten op avonden in de week evenveel bezoekers de stadions als in ons land een internationalen voetbalwedstrijd." Het is typisch, hoe deze sport is ontstaan. Het Haarlemsche pu bliek weet nog weinig van de honden. Hoe kan het een windhon denren belangwekkend vinden? „Dat is toch betrek kelijk eenvoudig, want «4. v°or een Wedstrijd be gmt, loopen slippers in ■■Bi keurige overalls langs HmPQsy. BfL JB^^B de tribune en toonen HÖBBik loB de deelnemende hon BEBaKMKfaA den. Door een luid- spreker wordt een be schouwing gegeven van eiken renhond en ook worden in het pro gramma gegevens me degedeeld van resultaten van vroegere wed strijden". - Hoe kunnen honden op een voetbalveld een topsnelheid bereiken? „De honden rennen op een baan, welke den vorm heeft van' een ei en een lengte heeft van ongeveer 350 meter. Zij worden uit een hok los gelaten en moeten dan een kunsthaas volgen, welke in beweging wordt gebracht. In de boch ten ontstaat natuurlijk een verlies aan snelheid, maar toch kan geen wielrenner, ha^dlooper of paard aan de snelheid van een hond niet tippen, want een gang van vijf en vijftig a zestig kilo meter is normaal. Een groote attractie is verder, dat honden over hindernissen springen en het is een lust voor de oogen, de honden sprongen te zien maken van tien a twaalf meter". Zou invoering van den. totalisator voor de windhondenrennen concurrentie aandoen aan de* paaj- densport? „Neen, positief niet, want de goedkoope ex ploitatie zou het mogelijk maken in verschil lende steden, zooals Amsterdam, Rotterdam, Haarlem, Utrecht e. a. waar .geen paardencourses gehouden worden, windhondenrensport populair te maken, zonder belemmering uit te oefenen op de ontwikkeling van de paardensport en het pu bliek zou hierdoor zeer dankbaar gestemd zijn." Welke waarde hebben de renhonden? „Dat loopt sterk uiteen, maar wij hebben ln Nederland eenige renhonden, welke een waarde hebben van f 1000 tot f 1500. Op het oogenblik wordt prachtig snel materiaal gefokt en in België b.v. betalen liefhebbers groote bedragen". En wat brengen de wedstrijden van 28 Juni?, vroegen wij tenslotte. „Het is te verwachten, dat den bezoekers 'n interessante middag wacht, dank bij het feit, dat de snelste Nederlandsche honden aan de start zullen verschijnen. Nadere mededeelingen zullen hierover nog bekend worden gemaakt". VOETBAL D.O.S. ONTVANGT R.C.H. Voor Zondgg a.s. is vastgesteld de laatste promotiewedstrijd eerste klasse, district 1 tusschen D O.S. en R.C.H. Weliswaar heeft de wedstrijd geen belang, doch de Utrechte naren stellen er prij^pp te spelen. HAARLEMSCH ELFTAL TEGEN STORM VOGELS WORDT GEWIJZIGD. Aangezien voor R.C.H. een wedstrijd tegen D.O.S. is vastgesteld, hebben Hanse en Bies- brouck moeten bedanken als spelers van het Haarlemseh elftal, dat Zandag a.s. een jubi leumwedstrijd tegen Stormvogels speelt. Ook de drie reserves van de Racing kunnen niet opgesteld worden, daar R.C.H. volledig den strijd tegen D.O.S. moet aanbinden. YVEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Haarlem heeft nog geen sintelbaan. zoodat voorloopig geen belangrijke atletiekwedstrij den tegemoet gezien kunnen worden. De H.A.V. „Haarlem" blijft echter actief en neemt aan wedstrijden deel. Zondag 12 Juli komen de leden op het terrein aan den Rijks straatweg bijeen, om onderlinge wedstrijden te houden. HAAGSCH ELFTAL TEGEN HAARLEM. Het elftal van de afdeeling Den Haag, dat Zondag a.s. den strijd zal aanbinden tegen het elftal van de afdeeling Haarlem, is als volgt sa mengesteld Doel: Schippers (CWP): achter; Caspers (Zuid- Holland) en Kooyman (HPSV)t midden: Van Asten (KRVC). Vanl Beekum (Zuid-Holland) en Van der Wal (HPSV): vóór: Aalst (HPSV), Pronk (HPSV). Van Dijk (Spoorwegen), Van Ditmars (DHC) en Ellas (FZC). BOKSEN KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Bij de voortgezette wedstrijden om de kam pioenschappen van Noord-Holland amateurs te Amsterdam werd Hoogstraten welterkampioen. WATERPOLO WEDSTRIJDEN VAN D. W. R. Hedenavond worden .in de zweminrichting de Houtvaart drie wedstrijden gehouden var Waterratten. Om halfacht komt S. V. H. tegen de heerenploeg van D. W. K.; om acht uur volgt D. W, R. 2—A. D. Z. 2 (dames) en tot besluit D. W. R.—A. D. z. (dames). SUCCES VOOR „HAARLEM". „Haarlem" opende Dinsdag de competitie tegen Neptunus en behaalde een 8—0 overwinning. De dames van Haarlem bonden den strijd aan tegen Meeuwen: het resultkat was een 33 spel. De wedstrijd StarY eindigde in een 60 over winning voor de Amsterdammers. DE DISTRIBUTIEBONNEN 29 A 298 2 li 28 33, 34 311 Artikel Bon Aartlnpp. 29 A Aardnpi). 29B Bloem(geb. 301,305 brood) 309. 313 Boter 29 Boter (marg.) 29 Brandstoff. 01 t/rri 05 BV Brood Brood Chocolado Cigurillob Gort Havermout (peulvruchten) 307 Jam (suiker) 303 Kaas 298, 302,306 Kaas 310. 214 Korriesurr. 2S8 Malzeua(vetm.) 315 Marg. (bol.) 29 Melk 20 t/m 29A Melk 26 t/m 2 9 B Petroleum 16 Pculvr. (haver mout) 307 Hijst 4-17, 4-18 Scheerzeep Q Sigaretten 33, 34 Sigaren 33, 34 Sinaasappelen 3-12, 4-12 Sinaasapp. 4-1 Suikerwerk 27, 28 Suiker 29 9 Suiker (jam) 303 Tabak 33, 34 Toiletzeep K Vermjeclli (maï zena) 315 Uet (boter) 29 VTeesch 29A VIcesch 29B Zeep G, H, I, J, K, Zeep 211, 22S, 272 Zeep ,293. 300 Kaart Aard. Aard. Algcm. Algem, Boter Vet Hoeveelli. iyx kg. 13 i/2 kg. 13 Jüü gr. 13 100 gr. 13 ii m Juni Juni Juni Juni 0.. - Juni 125 gr. 14 Jun: Brand. 1 eenh. 31 Brood 400 gr. 13 50 gr. 13 100 gr. 13 10 st. 13 250 gr. 13 Brood Versn. Tabak Algem. Alexin. Algem. Algem. Algom. Algem. Algem. Vet Melk Melk Petr, 250 gr. 13 500 gr. 13 100 gr. 13 100 gr. 13 250 gr. 13 100 gr. 13 125 gr. 14 2'/2 L. 13 1 .)'i L. 13 2 L. 13 250 gr. 13 Juni Juni Algem. Reserve Text.(m.)50 gr. 31 Tabak 20 st. 13 Tabak 5 st. 13 Reserve 400 gr. 13 Reserve 2ad gr. 13 lOOgr. 13 1 kg. 13 250 gr. 13 25 gr. 13 75 gr. 30 Algem. Algem. Tabak Toiletz. Algem. lOOgr. 13 Vet lOOgr. 13 Vleesch 100 gr. 13 vieesch 25 gr. 13 Zeep 90 a 45 0 gr. 30 Zeep 90 a 450 gr. 30 Zeep 90 a 450 gr. 30 GEVONDEN VOORWERPEN. Achterlicht. Bureau van Politie, Smedestraat 9; autoped, van Til, Sperwerstraat 37; aschbak- le. Gerzon, Gr. Houtstraat 54—60; boek. Anker, Dorreboom^traat 7; brache. Gerzon, Gr. Hout straat 54—60: geldsbedrag. Jansen. H. J. Koenen- straat 9; geldsbedrag, v. d. Haak, Nagtzaamstraat 48; handschoenen, Belgaards, 2e Zuid Polder straat 62; handschoenen. Gerzon, Gr. Houtstraat 54—60: lapje, Gerzon, Gr. Houtstraat 5460; muts. Booms. Spaarnoogstiaat 23; portemonnaie met inh., Zoetinga, Lijsterstraat 41; portemonnaie m. lnh„ van Essen, van Oosten de Bruynstraat :o«; ring. van Dun, Centaurusstraat 17; riem, de Btj, Arnoldystraat 7, rozenkrans, Bouwman, Wouwer- manstraat 27 zwart; riempje, Gerzon. Gr. Hout- stiaat 54—60; schoen, Assendelft, Popelmgstraat l B; sleutels. Bureau van Politie, Smedestiaat 9. ta^chje. Booms, Spaarnoogstraat 23; taschje (rij wiel, Vlsscher, Resedastra.t 37; tasschen, Gerzon Gr. Houtstraat 54—60; wanten. Gerzon, Gr. Hout straat 5460: zwempak met handdoek, Neid- höfel. Kijkduinstraat 13. Boekhandel H. de Vries vraagt Uw aandacht voor Volledige Uitgave, bevatt. 200 sprookjes en 10 kinderlegenden, voorzien van aan- teekeningen en verlicht door ANTON PIECK, met 18 groote platen, waarvan 6 in kleurendruk en 150 illustraties tus schen de tekst. Gebonden in prachtband slechts 6.20. Jacobijnestr. 3 - Geel. Oude Gracht 27-27» Telefoon 10785. Haarlem, RADIOPROGRAMMA DONDERDAG U JUNI 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. - 6.45. Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek, 00 Gramofoonmuziek, 7.45 Ochtendgymnastiek, 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N .O. Nieuwsbe richten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Rococo-octel en gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw, 9,20 Gramofoonmuziek. 9.30 Amusementsorkest, het kleine Omroepmannenkoor en solisten (opr.), 10.30 Gramofoonmuziek: 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met 'pianobegeleiding en gramofoon muziek. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo: mische berichten. 13.00 Omroep-Operette-orkest en soliste. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Piano voordracht. 14.30 Gramofoonmuziek. 15.00 Bcrtus van Dlnteren en zijn orkest. 15.30 Voor de 7.1e ken. 18.00 Zondag 16 van den Heidelbergschen Catechismus. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.30 D Melodisten. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Zang. en viool cn clave cimbel. 18.00 Sport en lichamelijke opvoeding 18.15 Gramofoonmuziek en opnamen. 18.30 Gr»- mofoonmuziek. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. De wereldmeening uit vreemde kranten. 19.05 Gramofoonmuziek. 19.15 Omroep- symphonieorkest en soliste. 20.20-r-20.35 Gramo foonmuziek, 21.20 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. Van af 22.15 alleen voor de Radlo-Ccntrales. die ovfi een lijnverbinding met dc studio beschikken 22.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmu ziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.40 Voor do vrouw. 11.00 Kinderkoorzans (gr.). 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en so list. 12.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest r soliste. 12.45JB. N. O. Nieuws- en economlscht berichten. 13.00 De Landstand aan het werk 13.15 Theo Uden Masman en 2ljn dansorkest. 13-4- „Jan van Eyck gestorven: 9 Juni 1441". 14* Orkest Malando en solist en gramofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15 30 Viool en piano. IS* Zang met pianobegeleiding en pianosoll. IS* Gramofoonmuziek 16.45 Voor de jeugd. 17-15 B N. O. Nieuws-, economische- en beursberichte* 17.30 Otto Hendriks cn zijn orkest en „De Spot vogels". 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 Aziatische havensteden". 18.45 Ernst van 't Hoff en zift orkest en accordeonsoll. 19.30 B. N. O Nieuws berichten. 19.40 B. N. O. Wat Nederland schrijf: 19.50 Spiegel van den dag. 20.00 Omroeporkest «f soliste. 21.00 ..Brandende kwesties causer.t 21.15 Amusementsorkest. 21.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 22 00 B. N. O. Militair overzicht. Avondwijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I. Verduisteren van 22.— tot 5.18 0. 11 Juni: zon op 5.18, onder 22.01 uur. maan op 4.28, onder 1.9.24 uu/.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 6