De nieuwe burgemeester van den Haag STADSNIEUWS De nieuwe bonnen. Zijn nieuwe taak ziet hij vol vertrouwen tegemoet. De Rijkscommissaris voor de bezette Ne- derlandsclie gebieden heeft op grond van paragraaf 1 van zijn verordening no. 108/40 (vierde verordening over bijzondere be stuursrechtelijke maatregelen) den profes sor In de rechtswetenschapben aan de rijks universiteit te Utrecht, mr. dr. H. Westra benoemd tot burgemeester van de stad 's Gravenhage. Tegelijkertijd heeft de Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden den wethouder, prof. ir. C. L. van der Bilt. die sedert 1 Juli 1940 het ambt van burgemees ter van Den Haag heeft waargenomen, zijn dank betuigd voor de bewezen diensten. Prof. Westra is lid van de X.S.B. (Bovenstaande is reeds in' een deel der vorige oplage opgenomen.) In zijn woning aan de Kromme Nieuwe Gracht te Utrecht heeft de nieuw-benoemde burgemeester van den Haag prof. mr dr. H Westra aan een redacteur van het A.N.P. een onderhoud toegestaan. De nieuwe burgemees ter bleek juist gistermorgen op het Rijkscom missariaat door Rijksminister Seyss Inquart te zijn beëedigd. Het heeft wel lang geduurd aldus prof. Westra, voordat den Haag een nat. socialistischen burgemeester had, maar nu is het dan zoo ver. Op uw vraag, wanneer ik mijn werkzaamheden in den. Haag zal be ginnen, kan ik u zeggen, zoo vervolgde de nieuwe burgemeester, dat ik daarmede da delijk zal aanvangen, bij wijze van spreken morgen al. Het is de bedoeling, dat mijn ge zin en ik zoo gauw mogelijk naar den Haag verhuizen, maar met mijn werk aldaar kan ik niet wachten tot ak een huis heb gevon den. Overigens, het zal een heele verandering voor mij worden, want met ingang van van daag moet ik afzien van de beschouwingsleer en meer actief gaan deelnemen aan het leven. Dat spijt mij eenerzijds voor de wetenschap, die mij lief is. doch anderzijds wil ik toch ook meedoen. Daar het ambt van burgemees ter met dat van hoogleeraar onvereenigbaar is, moet ik dus mijn professoraat neerleggen. Ik gaf aan de Utrechtsche universiteit college in het inheemsche volksrecht en het Indische staatsrecht, doch deze colleges zal ik met het nieuwe cursusjaar niet kunnen vervolgen. Dat vind ik wel jammer, maar daartegenover staat, dat Den Haag toch ook veel aantrek kelijks biedt. U vraagt mij. hoe ik denk een stad als den Haag te besturen. Welnu, uiteraard in natio- naal-socialistischen zin. maar hoe dat precies zal geschieden, valt nu moeilijk te zeggen. Dat hangt geheel van de omstandigheden af. Over het algemeen genomen hoop ik. dat dc noodzakelijke hervormingen langs banen van geleidelijkheid zich zullen kunnen voltrekken. Ik ben een rustig man en overijlde besluiten behoeft men van mjj niet te verwachten. Op 1 Jan. 1941 ben ik lid geworden van de N.S.B., voordien was ik, zooals u bekend is, o.m. president van de Waag-stichting. Aan het einde van het onderhoud drukte prof. Westra zijn spijt uit over zijn vertrek uit Utrecht. Ik heb hier altijd heel prettig gewoond en ik zal verschillende functies moeten neerleggen. Want behalve voorzitter van de afd. Utrecht van de Ned.-Duitsche kuituurgemeenschap was ik nog regent van het college, dat toezicht houdt op de gevan genissen, curator van het gymnasium en lid van de schouwburgcommissie. De levensloop van den nieuwen burgemeester. De nieuwe burgemeester van 's-Graven- hage is in deze gemeente een goede be kende. want prof. Westra heeft hier sedert 1935 gewerkt als voorzitter van de alge- meene Nederlandsche verkeersfederatie (tot 1938) en als leeraar in het Indische staatsrecht aan de Hoogere krijgsschool (tot 1940). Geboren 29 Mei 1883 te 's-Gravenhage voltooide hij na zijn gymnasiale opleiding de studie in de rechtswetenschappen aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1907 promoveerde. Reeds het volgende jaar werd hij bij de rechterlijke macht in Ne- derlandsch Indië geplaatst, waar hij o.a. president van Landraden was. In 1915 re- 6atrieerde hij en kort daarna werd hij te trecht bevorderd tot doctor in de staats wetenschappen. Tevens studeerde hij in de jaren 1915/'17 de Japansche taal aan de Leidsche universiteit met het resultaat, dat hii in 1918 werd benoemd tot secretaris- tolk aan het Nederlandsche gezantschap te Tokio, welke functie dr. Westra tot 1921 bleef bekleeden. In laatstgenoemd jaar ging hij weer naar Nederlandsch Indië en wel als leeraar aan de opleidingsschool voor inlandsche ambtenaren, terwijl hij tevens lid van den .VolksMad werd en zitting had in gewestelijke gemeenteraden en in den regentschapsraad. Voorts was hij tot 1924 adjunct regeringscommissaris voor de be- stuurshervorming en als zoodanig belast met dc ontwerpen voor de provincie-, stadsgemeente- en regentschapsofdonnan- ties. In 1924 werd hij benoemd tot hooglee raar in het staats- en administratief recht en de tropische economie aan de techni sche hoogeschool te Bandoeng. .De kunst kring aldaar* benoemde hem tot zijn pre sident. Prof. Westra heeft tot 1931 te Bandoeng het hoogleeraarsambt bekleed en werd toen benoemd tot bijzonder hoogleeraar in het Indische staatsrecht en het Adatrecht aan de Utrechtsche universiteit en hij werd daar van 1933'36 tevens belast met het geven van colleges in de Japansche taal. Tijdens dit hoogleeraarschap aanvaardde prof. Westra in 1935 als opvolger van prof. ir. van Breen het presidium van de Alg. Ned. Verkeers Federatie, in welke kwaliteit hij uitnemend werd heeft verricht waarvan vooral het in dien tijd sterk ontwikkelende motor wegverkeer profijt heeft gehad.1 Behalve de reeds genoemde functies ver vulde prof. Westra van 1937 tot heden een belangrijke taak als docent belast met de colleges in het Indisch staatsrecht aan de landbouw hoogeschool te Wageningen en voorts was hij van 1934 tot '42 bestuurslid van de Nederlandsch-Japansche vereen i- fing, sedert 1938 secretaris van bet Institut- nternational Colonial (afd. Nederland), van 1940 tot '41 president van de Waag stichting en medewerker sinds 1937 aan het weekblad de Waag, terwijl hij sedert het vorige jaar eerste president is van de Ne der] aodsch-Duitsche kuituur' gemeenschap te Utrecht. Op uitnoodiging van de Ausland Club heeft prof. Westra in 1940 te Berlijn, Bres- lau en Stuttgart redevoeringen gehouden over „Die Kolonialfrage als Weltfrage". Voor de'>. rotius Society te Londen maakte hij indertijd een studie onder den titel „Custom and the muslim law in the Netherland Indies". Van zijn hand verschenen o.a. de volgen de publicaties: Ned.-Ind. provinciaal recht (1925), Ned Ind. staatsregeling (1927) en herziene druk in 1934, administratieve rechtspraak in Ned. Indië ^1929), vervol gens artikelen in het koloniaal tijdschrift, in koloniale studiën, den Inriischen gids. ..The Asiatic Review", Pacific Affairs. Völkerbund und Volkenrecht. Zeilschrift- vergleichende Rechtswissenschaft en Euro- paeische Revue. De inaugureele rede, waarmede prof. Westra het hoogleeraarschap aanvaardde, was getiteld „Herorienteering der rechts wetenschap. en dualistisch staatsrecht\ Prof. Westra is lid van de N. S. B. Afschuwelijke moord te W ormerveer. Gebrekkig meisje verdrinkt een vriendinnetje. Omtrent de beweegredenen niets bekend. Gistermiddag: is in Wormerveeer een af schuwelijke moord gebeurd. Dc 20-jarige M. li. uit Wormcrvcer was omstreeks twee uur uit roeien gegaan met haar 4-jafig buurmeis je M. W. Op de Watering heeft z(j het kind in het water gegooid en is zelf doorgeroeid naar YV'esfzaan, Maar zij een boerderij bin nenstapte en aan de boerin haar afschuwelijke daad vertelde. Deze waarschuwde onmiddel lijk de politic te Wormcrvcer, die, onder lei ding van commissaris de Groot, het meisje arresteerde en een onderzoek instelde. Na eenig dreggen werd het lijkje van het kind opgehaald. De daderes, die een volledige be kentenis aflegde, is een gebrekkig meisje, waarvan een been geamputeerd is. Haar be weegredenen zjjn volkomen duister. Waar schijnlijk zal een onderzoek van een psychia ter nader licht in deze zaak brengen. De be grafenis van het kindje is vastgesteld op Maandagmiddag. Vraagt Uw Winkelier C. KEG's Groothandel N.V. Zaandam MISHANDELING VAN VOGELS. Tengevolge van den honger verliezen de vogels in den. winter grootendeels hun schuwheid. Dit heeft tot gevolg, dat jongens van 10 tot 20 jaaï zich er dan op toeleg gen deze dieren, inzonderheid meeuw soorten. met een lijn, voorzien van een haak met aas, te vangen en volgens him verklaring voor consumptie gebruiken. Tegen dezen vorm van ergerlijke dieren mishandeling kan aan de hand van de be staande voorschriften niet voldoende wor den opgetreden. Op grond hiervan heeft de burgemeester van Den Haag thans een verbod voor deze handelingen in' de politieverordening op genomen. ARBEIDSDIENSTPLICHT. In aansluiting op het courantenbericht van 10 Juni 1942 betreffende verzoeken om uitstel c.q. vrijstelling van arbeidsdienstplicht wordt volledigheidshalve nog medegedeeld, dat met belanghebbenden uitsluitend bedoeld werden de studenten of a.s. studenten aan een univer siteit of hoogeschool en zij, die in aanmer king wenschen te komen voor een aanstelling in openbaren dienst of bij het bijzonder on derwijs. Zij, die reeds in overheidsdienst werkzaam zijn en uitstel of vrijstelling van den arbeids dienstplicht wenschen, dienen zoodanige ver zoeken te richten aan den waarnemend se cretaris-generaal van het departement van algemeene zaken, Bureau Arbeidsdienst, Laan Copes van Cattenburch 28, te 's-Gravenhage. 30 KUBIEKE METER HOUT. Deze hoeveelheid hout is noodig om de 2200 kistjes te maken, bestemd voor onze strijders aan het Oostfront. Inderdaad, 2200 kistjes worden gereed gemaakt en de in houd hiervan, bestaande uit fluttige ge bruiksvoorwerpen en versnaperingen, zal een groote verrassing zijn voor de leden van ons legioen. Deze 2200 kistjes zijn alweer een bewijs dat wil in het vaderland weten wat onze dapperen in het Oosten moeten missen endat wij kosten noch moeite willen sparen voor-hen te doen wat wij kunnen. Daarom worden nu deze 2200 kistjes gereed gemaakt. Daarom vragen wij ook U, ons werk te steunen, door een flink bedrag te storten op girorekening 432100 t. n. verzorgingsfonds van het Vrijwilligers legioen „Nederland". Koninginnegracht 22 te 's Gravsahage- Tweede Zomerconcerl H. O. V. Marlnus Adam bracht ditmaal met het or kest als eerste nummer drie deelen uit de suite Impressions d'Italie van Gustave Char- pentier, muziek die om haar beeldende kracht en haar raak getroffen atmosfeer steeds Weer boeit. Het pittoreske is' trouwens ook de st/rkste zijde gebleken van Charpentier's be roemdste werk, de realistische opera Louise;* in* het treffen van de juiste stemming der omgeving waarin hij zijrt „roman musical" laat gebeuren, toonde hij zich een meester, en daaraan dankte hij ook zijn overgroot .succes, Ging hij in „Louise" van de simpel ste authentieke gegevens uit, zooals straat roepen, atelier-geluiden, e.d., aan deze Ita- liaansche indrukken liggen eveneens origi- neele melodieën, kreten of karakteristieke rhythmen ten grondslag; maar het merkwaar dige is de wijze waarop hij dit allereenvou digste materiaal tot het scheppen van een atmosfeneke eenheid weet te bezigen, al die atomen harmonisch tot een zuiver beeld doet samenvloeien, een beeld dat, hoe reëel dan ook geschetst, in een poëtisch waas gehuld blijft. De uitvoering dezer drie fragmenten (Sérénade, A la fontaine, A mtiles) was keu rig verzorgd en de cello- en alt-solisten, Eduard Biele en Fred Leidner, verdienden een extra-compliment. Daarna ging, met den jongen pianist Luc. Ponse als solist, de Fan- taisie pour piano et orchestre van Debussy, een ouder werk van den Franschen meester, doch dat pas na zijn dood in 't licht gegeven is. Heel wellicht was Debussy het zelf niet meer eens met sommige brillante effecten en enkele wat flepsche tegenstellingen van de compositie, waaraan men den leerling van Massenet kan herkennen. Maar het zou toch jammer geweest zijn ware het stuk verloren gegaan, want het is in zijn cyclischen vorm toch zeer belangwekkend van bouw en frap- pent van kleur; de frissche stuwingen, die het brillante effect niet schuwen, zijn als getui gen van een gezonde energie, lang niet te versmaden. De rol van het klavier is in het werk meer een dienende in de orkestratie, dan wel een zuiver solistische; dat neemt echter niet .weg dat de partij vrij hooge vir tuose eischen stelt. Hieraan werd door Luc. Ponse op voortreffelijke wijze voldaan met een vlotte techniek en een frisch élan; de kans om in een langzaam gedeelte op den voorgrond te treden, werd door den solist met een warm expressief spel benut. Debussy's partituur werd ook docMs Adam met veel zorg vertolkt. Ten slotte ging 3e Derde van Brahms, die met haar kapitale finale (daar regeert een zeer bewust heroïsch karakter) een stoer en treffend besluit gaf aan dezen muziekavond. JOS. DE KLERK. HAARLEMSCHE HANDELS- VEREENIGING. De Haarlemsche Handelsvereenigïng houdt op Woensdag 17 Juni. in haar ge bouw Schouwburgstraat 3 een lezing mei filmvoorstelling van „Nederlandsch Fabri kaat" over het onderwerp „Kent gij het land tusschen Donge en Oosterschelde". De bijeenkomst begint om drie uur. Haarlemsclie Rechtbank. Diefstal van rookgerei. Een chauffeur uit IJmuiden moest begin April sigaren, sigarettèn en tabak brengen bij een kapper in Haarlem-Noord. Toen hij in den winkel was, liep de zoon van den kapper naar buiten en haalde van de fiets in den winkel was, liep de zoon van den kapper naar buiten en haalde van de een pak, inhoudende wat rookgerei, sigaren en sigaretten verkocht hij. Het ge volg was echter, dat meer personen in deze zaak betrokken werden. De zoon van den kapper stond terecht wegens diefstal en de eisch luidde een gevangenisstraf van zes maanden. Een drie en twintig jarige slager had het rookgerei gekocht en op een ge stolen fiets verv.oerd. Hij stond terecht we gens diefstal van een fiets; de eisch was een gevangenisstraf van tien- maanden. Toen de slager in Haarlem-Noord was, vroeg hij inlichtingen aan een achttien jarigen grondwerker. Deze begreep spoedig, dat de slager wat vervoerde, dat niet in den haak was en hij vroeg wal sigaretten voor de moeite. Later moest hij bij den slager aan huis komen en ontving een paar pakjes. Hij had zich te verantwoorden we gens heling. Tegen hem eischte de officier van justitie een gevangenisstraf van vier maanden. Fietsen gestolen. Wegens diefstal van een fiets, staande voor een café aan de Groote Houtstraat, stond een vijf en twintig jarige Haarlem mer terecht; een onderzoek had uitgewezen, dat te tevoren nog drie fietsen gestolen had. De officier van justitie' eischte een gevangenisstraf van één jaar. Inbraak in de H. van Alphenstraat. De Haarlemmer P. P. M. B. had elders een vriend leeren kennen en dezen bezocht hij enkele malen in diens woning aan de H. van Alphenstraat. In den avond van 25 'April bracht hij echter een ongewenscht bezoek. Met den slager J. B. ging hij naai den achterkant van de woning. De slager hielp den ander bij het klimmen over een schutting, waarna deze via de keuken in huis kwam. Vervolgens stal hij een r^dia- toestel, koffiesurrogaat en distributiebe scheiden: De slager was behulpzaam bij het overnemen van de gestolen goederen bij de schutting en ontving later een deel van de opbrengst. Het tweetal had zich voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoorden wegens diefstal en medeplichtigheid. Tegen P. P. M. B., die niet verschenen was, luid de de eisch een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden en tegen P. B. een gevangenisstraf van tien maanden. Mr. Nieuwenhuys pleitte clementie voor P. B. Links: Een gevaarlijk bedrijf. Een mijnenveld is van het vernietigend oorlogs tuig gezuiverd. Speciale herkenningsboeien worden geplaatst en de Duitsche schepen kunnen hier weer ongehinderd passeeren. Deutscher Verlag Recla-P. K. Lehrer- Pax Holland-c Rechts: De fabricage van biezen-zomer schoenen is op het oogenblik te Waalwijk in'vollen gang. Het houtbeslag en de hak verleenen aan het geheel de noodige ste vigheid. Polygoon-Sagers-Pax Holland-c. Voor het koopen yan de gebruikelijke hoeveelheden brood, vleesch en aardappe len zijn voor de volgende week de bon nummers 31 geldig verklaard. Sigaretten, enz. voor mannen zijn ver krijgbaar op de bonnen 36 en 37 ep siga retten voor vrouwelijke personen op bon nummer 08. Voor hel tijdvak van10 dagen van Maandag 15 tot Woensdag 24 Juni1 kan boter worden gekocht op bon 31 van de boterkaart en boter, margarine of vet op bon 31 van de vetkaart. Voorts zijn voor de periode van vier weken van Zondag 14 Juni tot Zaterdag 11 Juli de volgende bonnen aangewezen: Voor suiker 327; voor koffiesurrogaat 328; voor jam 329; voor bloem, brood of gebak 317, 318, 319 en 320; voor peulvruchten 330; voor gort 331: voor vermicelli of maizena 332, voor kaas 322. 323. 324. 325 en 326; voor peulvruchten 333 en 334, voor melk 31, 32, 33 en 34; voor chocolade 31 van de versna- peringenkaart. voor suikerwerk 32 en 34 en voor chocolade of suikerwerk 33 en voor rijst de bonnen 425 en 426 reserve. Uitreiking distributiebescheiden Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Zaterdag de laatste dag. Alsdan is aan de beurt de letter Sch. CONFERENTIE HERVORMDE JEUGDRAAD. De Haarlemsche kerkeraadscommissie „De Hervormde Jeugdraad" organiseert op 20 en 21 Juni in het Hervormde Jeugdhuis te Santpoort een conferentie voor jongeren van verschillende kerkgenootschappen. Za terdags spreekt ds. J. M. de Jong, Ned. Herv. predikant te Stompetoren over het onderwerp „Evangelie en Jeugd". Des Zon dags wordt, na een gezamenlijken kerkgang in Haarlem, het onderwerp van Zaterdag avond .besprpken, waarna ds. De Jong de conferentie zal besluiten. PRIJSOPDRIJVING GESTRAFT. De slager J. L. L. te Haarlem verkocht beenderen en runderlappen tegen te hooge prijzen. Hjj is op grond hiervan door den Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Amsterdam veroordeeld tot 100 boete. Een tienmaal zoo hooge boete is opgelegd aan den verffabrikant Th. P. te Beverwijk, die gedurende langer dan een jaar zijn af nemers te hooge prijzen heeft berekend. HUIZENVEILING. Donderdagmiddag werden in het Notarishuis de volgende huizen geveild. - Huis met erf en tuin te Overveen aan de Qranje Nassaulaan no. 37, voor f8100 aan N. V. q.q. Huis met erf en tuin te Haarlem aan de Pnn- sessekade no. 22, voo\ f9600 aan B. W. Las- schuil q.q Winkel en Woonhuis aan de Teding van Berk- houtstraat no. 38, hoek Adriaan Loosjesstraat en de ijssalon met pakhuis en afzonderlijk opgaande bovenwoning aan de Tedipg van Berkhoutstraat no. 40 zwart en rood. alles Eelegen te Haarlem, voor f 10.110 aan J. M. W. Witkamp q.q. Woonhuis mét erf te Haarlem aan de Jan Fre- derik Helmerstraat no. 14„ voor f 4305 aan J. Brefd. GééN JODEN OP DE VISCHMARKT TE AMSTERDAM. In aansluiting op zijn bekendmaking d.d. 4 Juni, maakt de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam bekend, dat het thans aan joden verboden is de vischmarkt aan de de Ruyterkade te bezoeken. Nieuwe steunregeling voor werkloozen. Een aantal wijzigingen in de voorschriften De secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken heeft de steunrege ling voor de werkloozen aan een herziening onderworpen, die in hoofdzaak op het aan brengen van een i ge vereenvoudigingen neerkomt. Het aantal gemeenteklassen is verminderd van 9 op 7. Voor de gemeenten, behoorende tot de eerste klasse, geldt thans het navol gende tarief: a. voor man en vrouw 13.60; b. voor elk gezinslid boven 2 personen 1.40: c. voor kostgangers 9.40. De .tot dusver geldende schaal der maxi mum uitkeeringen is door een andere ver vangen. De maximum steun bedraagt 70 pc< van het loon. dat de betreffende werkloozt geacht wordt te kunnen verdienen, ver meerderd met een gezinsledenbijslag, met een algemeen maximum ten bedrage van 90 pet van het loon. Voor hen, die verzekerd zijn, d.w.z. aan^ gesloten bij een van rijkswege gesubsidieer de en functionneeren'de werkloozenkas, worden de normen voor man en vrouw, als mede de bedragen, voorkomende op de schaal der maximum-uitkeeringen, steeds met een gulden verhoogd. Afgeschaft is de overgangstoelage (oude huui*bijslag), alsmede de vaste toelage. Deze bedragen zijn thans in de normen verwerkt, zoodat op geen enkele wijze een bedrag kan worden, verstrekt in verband met de ver woonde huui Ook het verschil in uitkeeering tusschen uitgetrokken en en dubbel uitgetrokken en heeft opgehouden te bestaan. Er geldt slechts éen schaal, zoowel bij geheele-als bij gedeeltelijke werkloosheid. Het ligt in de bedoeling aan deze nieuwe voorschriften terugwerkende kracht te ver leenen tot den datum, waarop de laatste winteruitkeering is verstrekt. Voor zoover hierdoor het doen van een nabetaling noo dig wordt, zal deze uiteraard niet steeds aanstonds kunnen geschieden, daar de hier aan verbonden administratieve werkzaam heden eenigen tijd vorderen. Evenwel wordt in een ter zake aan de gemeentebesturen te verzenden rondschrij ven op een spoedige uitvoering van een en ander aangedrongen. Ten slo'tte heeft de secretaris-generaal nog besloten maatregelen te treffen, opdat de kinderen van ondersteunde werkloozen, die volgens de distributiebepalingen voor het gebruiken van gestandaardiseerde melk in aanmerking komen, deze ook metterdaad zullen ontvangen. De kosten dezer verstrek king komen geheel ten laste van het Rijk. AGENDA VRIJDAG 12 JUNI. Frans Hals Theater: Verschroeide aarde, 2.30, 6.30 en S.45 uur. I'ajace: Feest in de Jordaan, 2.00, 6.30 en 8.45 'uur. Luxor Theater: Gevangene 317. 2.30, 6.30 en S.45 uur. Rembrandt Theater: Twee meisjes en één man. 2.30, 6.30. en 8.45 uur. Movlac: Doorloopende voorstelling. ZATERDAG 13 JUNI. Bioscopen: middag- en avondvoorstellin gen. W.n. Hoofdredacteur: J V. Baudewyns, Haar lem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur: F. C. Derk«. Haarlem Chef van Dienst en Stad S. U. Kuiper. Haarlem. Sport cn stad: A. Overmccr. Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag Heemstede. Haassch Redacteur: B Korsten. Den Haag. Binnenland: J. A, Steen Jr., Zandvoort Nieuw: - en reportage voor Velsen en omgeving: j t. j. k. van Baarse!, IJmuidea. I Geldige bonnen in de week van 14 Juni t/m 20 Juni Elk der volgende bonnen GEEFT RECHT OP HET K®OPEN VAN: 14 JUNI T/M 20 JUNI 1942 31A BROOD 31B BROOD 4 Rants. V? Rants. Brood of gebak 5 18 22 18 Rants. 31 BESCHUIT 1 rants. Beschuit, brood of geb. 31A VLEESCH 31B VI.EESCH 1 Rants Vk Rants. Vleesch of VI.waren VA 2V? 2% Rants. 31A AARDAPP. 1'. K.G Aardappelen VA V,2 344 V.2 K-G. 31B AARDAPP. >/2 K.G Aardappelen V? V2 V2 36, 37 TABAK Tabak 08 CIGARETTES' 1 rants. Cigaretten i'4) rants. 14 JUNI T M 11 JULI 1942: In tijdvak va n vier weken 327 ALGEMEEN 1 K.G 1 1 1 1 K.G 328 ALGEMEEN 250 Gram 250 250 250 2oü Gram. 329 ALGEMEEN 500 Gram 600 500 500 500 Gram. 317 t m 320 ALGEMEEN 1 Rants. Bloem, brood of gebak 4 4 4 4 Rants. 4-25. 4-26 RESERVE 250 Gram 500 Gram. 330 ALGEMEEN 250 Gram 250 250 250 250 Gram. 331 ALGEMEEN 250 Gram 250 250 250 250 Gram. 332 ALGEMEEN 100 Gram Vermicelli of maizena 101) 100 100 100 Gram. 322 tlm 326 ALGEMEEN 100 Gram 500 500 500 500 Gram. 31A t/m 34A MELK 3Va Liter 28 14 Liter. 31B t/m 34B MELK 7 7 Liter. 31 VERSNAP 100 gram 100 100 100 100 Gram. 32 en 34 VERSNAP. 100 gram 100 100 100 100 Gram. 33 VERSNAP 100 gram Choc, of Suikerwerk 100 101) 100 100 Gram. 15 JUNI T/M 24 JUNI 1942: 31 BOTER I l/2 Rants. 3i VET I y2 Rants. Bijzondere rantsoenen: 14 JUNI T/M 11 JULI 1942: 333, 334 ALGEMEEN 1250 gram I Bote- I Boter margarine, vet Beschikbaar per persoon. In tijdvak van êcn weck: In tjjdvak van 10 dagen: In tijdvak van vier weken 500 500 500 500 Gram GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 01 Petroleum 01 t/m 05 B.V. Brandst. 01 K.F. Brandst. 300 Algemeen K Zeep K Toiletzeep U Textiel (Mannen) 2 liter Petroleum J eenh. brandstoffen 1 eenb Brandstoffen (geen anthraciet) 1 rants zeep 1 Rants. Zeep 75 gram toiletzeep 80'/« 50 gram scheerzeep 14 Juni 1942 11 Mei 1942 1 Mei 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Juni 1942 1 Mei 1942 30 Apr. 1943 30 Juni 1942 30 Juni 1942 30 Juni 1942 31 Aug. 1942 DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNEN KORT NIET MEER GELDIG: Na Zaterdag 13 Juni: 29 Brood. Beschuit, Vleesch, Aardappelen, 33. 34 Tabak. 4-17, 4-18 Reserve, 26 tm 29 Melk, 26 tm 28 Versnaperingen, 288, 297 t m 316 Algemeen 16 Petroleum. De geldigheidsduur van de volgende bonnen ls^verlengd: t m Dinsdag 30 Juni: 211, 228, 272, 293 Algemeen (Zeep). G, H, I, J Zeep, Toiletzeep, t/m Zaterdag 20 Juni: 4-19 Reserve (Sinaasappelen). De bonnen, waarvan de geldigheidsduur op Zondag begint, mogen op den daaraan voorafgaanden Zaterdag worden gebruikt, met uitzondering van den bon voor vleesch of vleeschwaren. Mann. personen van 18 jaar en ouder. Vrouw, personen van 25 jaar en ouder. VOETBAL PERSONEEL VAN DE GEMEENTE REINIGING. A.s. Zaterdag om half vier speelt G.R.H. (Gemeente Reiniging Haarlem) in de vol gende opstelling op het Gemeente-terrein aan den Vergierdeweg tegen Alkmaar om den „Grasso" beker. Doel: Van Es. Achter: v. d. Mey en Eleveld. Midden: Huyer. Portegies en Beneker Jr. Voor: Coule. Bijster. Nieuwveen. Zwerus. Hut. Na afloop volgt de prijsuitreiking door den Directeur van het Haarlemsche bedrijf in de bovenzaal van het Bolwerk te 6 uur. AFD. HAARLEM VAN DEN X. V. B. Wedstrijdprogramma voor Zondag 14 Juni luidt: AFD. 4 B: KBC 5—Van Nispen 2. 12 uur; Hoofd. Boys 2—BSM J, 12 uur; TZB 3—Geel Wit 3. 12 u. JUNIOREN. AFD. A: EDO a—DCO a, 10 uur. AFD. F: DEM b—Santpoort c. !2 uur; DEM c OIV b. 12 uur. WedstrUdprogramma voor Zaterdag 13 Juni. Zatcrdagmlddagcorapetitie. AFD. B: VVY 3—Johez 2. 4 uur. BOKSEN Van Dam wint op punten. Luo. van Dam, de middengewichtkampioen van Nederland, en de Rotterdamsche zwaar gewicht Nico Diessen hebben een revanche match gebokst, die Diessen weinig heeft ge baat. Den laatsten wedstrijd heeft hij op pun ten verloren en hij zette er thans alles op om een k.o.-overwinning té forceeren. Van Dam heeft evenwel niet veel moeite aan hem ge had en reeds van het eerste begin af bleek zijn groote overwicht op Diessen. De laatste bepaalde zich hoofdzakelijk tot de. verdedi ging, want tegen Van Dam's gevreesde link- schen was weinig in te brengen. Zijn toah al zeldzame aanvallen zag Diessen in afstraf fingen veranderen en hoewel Diessen zich kranig verdedigde was hij toch en met elke ronde meer in het nadeel. Luc. van Dam, op het oog volkomen frisch, ist met ongeloofelijke behendigheid de zware slagen van Diessen steeds weer af te wenden. Nadat in de laatste ronde nóg fel kamp was geleverd, werd Van Dam volkomen verdiend tot overwinnaar uitgeroepen. DAMMEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM 1942 Voor bovengenoemde wedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: P. H. Meure wint van H. v. d. Linden; Aebe de JongYme de Jong afgebroken; H. BerghuisW. de Jong uitge steld. Eerste klasse: T. B. Dinkla wint van J. Oosterling: Nico BlomI. Risseuw afge broken; A. Miederaa wint van' W. Dijkhof; J. J. Holm remise met J. Philippo; G. Bak ker—J. Oosterling uitgesteld; A. Fasol—P. Klaasen uitgesteld. Maandagavond 15 Juni a.s. worden deze wedstrijden in de bovenzalen Restaurant Munniks voortgezet. HONKBAL DE COMPETITIE. De vier Haarlemsche en Amsterdamsche eerste Klassers zullen deze week wederom tegen elkaar uitkomen. Schoten en E.D.O. trekken Zaterdagmiddag naar Amsterdam om den strijd aan te binden tegen Blauw Wit Ajax, en Haarlem en H.H C. krijgen Zondag bezoek van Quick en V.V.G.A. Het volledig programma voor Zaterdag te Haarlem ls: Ov. klasse: H.C.K.Hilversum 4 uur, 2de klasse C: R.C.H. 2D.E.C. 4 uur. Derde klas se: H.H.C. 5—E.D.O 3 2.45 uur, T.Y.B.B. 2- R.C.H. 3 330 uur, H.F.C. Haarlem 3—T.H.B. 3.30 uur en Kennemerland 2—H.B.C. 1 3.30 uur Zondag: 1ste Klasse: HaarlemQuick IC uur, H.H.C.V.V.G.A. 2.15 uur. Ov. klasse E.D.O. 2Haarlem 2 10 uur. 2de klasse B T.Y.B.B.Haarlem 3 2 uur. Derde klasse: H.F.C. Haarlem 2Schoten 5 10 uur, Zand- voortmeeuwenHavenmeeuwen 10 uur, E.D.O 4Spaarnevogels 12 uur, Beverwijk—H.F.C Haarlem 1 10 uur, Schoten 3H.H.C. 4 10 uur. Halfweg—E.D.O. 5 10 uur. H.C.K. 3—Schoten 6. 10 uur. H.B.C. 2H.H.C. 6 12 uur, Straw berriesH.C.K. 4 10 uur. KAATSEN DE WEDSTRIJD TE HAARLEM. Aan den Nationalen Kaatswedstrijd dit Zondag a.s. op het E.D.O.-veld (bijveld) zsl plaats vinden nemen.o.m. deel: De Zaanstreek Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Zëist Utrecht, Terzooi en Haarlem. De Haarlemmers komen uit met de heerec: K. Rijpma, Hibma, De Graaf, Broersma. Oo* terdijk, v. d. Heide, De Haan, v. d. Gees', Visser, Vos, Hiemstra, v. Dijk, Fluit, Velde en Leyen. 'De wedstrijd begint 11 uur. Laat uwk.inded.en a\edeweqken AAN OEN PRODUCTIESLAG EN OEEFT ZE ONDER DESKUNDIGE LEON& EEN TUINTJE. Verduisterenvan 22.01 tot 5.18 u. 13 JUNI zon op 5.18. onder 22.02 uur. maan op 5.33, onder 21.20 uur. (23.02 nieuwe maan) RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 13 JUNI 1942 HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastlet 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gramofoonmuziek. 8i00 B. N .O. Nieuwste richten. 8.15 ..Brandende kwesties", causerie (oprJ 8.30 Orkest Malando en solist (opn.). 915 Voor de huisvrouw. 9.20 Omroeporkest, solist (opn) 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrou* 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Otto Hendriks zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuw* economische en beursberichten. 13.00 Amu»' mentsorkest en solist. 13 45 Gramofoonmuziek. 14.00 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na se danen arbeidVacantievroolijkheid. 1'" Luisterspel ..Een stedeling maakt kennis met bet platteland. 15.40 Na gedanen arbeid.... Vacantie vroolijkheid. 16.30 Vacantie voor sportlui en sport voor vacantiegangers. 16.45 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 17.15 B N. O. Nieuws- cn economi sche berichten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.45 Mei vacantie.... op de hei en in de wei, causerie 18.00' Gramofoonmuziek. 18.15 Het kwartier vM den Arbeid. 18.30 Bertus van Dinteren en zU» orkest. 18.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 18.55 B. N. O. De wereldmeening uit dén aether geplukt 19.05 Gramofoonmuziek. 19.15 Als ik 't voor 'I zeggen had. 19.30 Bonte Avond. 20.30 „De zwer ver". muzikaal luisterspel. 21.00 Bonte Avond. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoon muziek Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Ce* trales, die over een lijnverbinding met de beschikken. 23.10—24.00 Dansmuziek (Gr.). HILVERSUM II. 301.5 M. 6 45—8.15 Zie Hllverseum I. 8.15 Gramofoonmu ziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 11.20 EnsemW Willy Kok. 12.00 Zang met pianobegeleiding a gramofoonmuziek. 12.45 B. N. O. Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 13.00 ..Strijd is jevtn. ook voor de visscherij". 13.15 Frans Wouters zijn orkest. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 SteaeW* orkest van Maastricht en solist. Ca. 14.35 Gram* foanmuztek. 14.45 „In en om de bijenstand", b* Gramofoonmuziek. 15.20 Stedelijk orkest vit Maastricht en solist. 16.00 Viool en elavecimb** 16.30 Een orkest van den Duitschen ArbeidsdlWJf (opn.). 17.00 Voor de binnenschippers. 17 14 B O. Nieuws- en economische berichten. 17.30 or gelspel. 18 00 De radio brengtprogramma- overzicht. 18.15 Gramofoonmuziek. 18.30 De X B. antwoordt. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Bt'- tus van Dinteren en zijn orkest. 19.30 B N Nieuwsberichten 19.40 B. N. O. Grörilnpd praatje 19.50 Spiegel van den dag. 20 00 Hier A. 20.15 Viool, cello en plano. 20.45 ..Pro Musk®' 21.10 Vlooi en piano. 21.45 B. N..O Nieuwsberic* ten. 22.00 B. N. O. Miiitair overzicht. 22.10 Avon» wijding. 22.15—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 2