HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK STADSNIEUWS DE'KERK ROEPT! DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMÜTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 84 „Pardon, alle sporen had hij niet uit- gewischt, want teter dacht ik eraan, dat er fa een zijkamer ook nog voetsporen in de stoflaag te zien waren en dat had ik. ver eeten, hem te zeggen". Dominee Mulder wendde zich tot den jon geman: „Als ik het goed begrepen heb, jan is het de bedoeling van den man ge weest, alleen met het lijk te zijn „Ja, hij beval mij, een laken te halen, n den doode toe te dekken". „Heeft hij ook de zakken van den. ver moorden man onderzocht?" Piet Homan knikte bevestigend en over (iet gelaat van den predikant viel een scha duw. Treslong deed z'n oógen wagenwijd open. Hij begreep in het geheel niet meer, waar Homan en de dominee het over had- .(ien. Ziin hersens werkten als molenwieken, gonder dat ze in staat waren, een logischen opbouw samen te stéllen uit de verklaringen van den schilder. Het was duidelijk, dat hij piet wist. hoe hij' handelen moest. „Nu, Treslong", zei Mulder, „ik geloof, dat het beste is, dat je onmiddellijk overvaart naar Vlieland. In jouw plaats zou ik allang weg Ïeweest zijn. Waarom aarzel je eigenlijk? e laat onnoodig tijd verloren gajpn". „Wat zei u?Overvaren? „Ja, naar Vlieland natuurlijk. Je moet toch de zaak onderzoeken?'' „O ja, natuurlijk, aat is heel lo- 'sch....". Hij stond op en maakte een paar bewe gingen, die zijn hulpeloosheid demon streerden. „Neem dokter Roobol meel adviseerde Be dominee. „Ik?...." Mulder schudde z'n hoofd. „Ik ben wel predikant, maan geen detective, Treslong. Ieder zijn vak, nietwaar? Als je het niet Eileen afkunt, dan laat' je eenvoudig ver sterking komen. Goeden morgen, heeren!" En met deze woorden verliet de dominee de woning om zijn eigen verplichtingen je gens de menschheid na te komen. „Wacht een oogenblik, Homan", wendde de veldwachter zich tot zijn bezoeker. „Ik zal mij vlug aanfaleeden en dan zullen we aan Dirk Arends vragen, of hij ons in zijn roeiboot naar Vlielbnd brengen wil". HOOFDSTUK XIV. Dokter RooboPs spreekuur duurde welis waar officieel tot tien uur, maar de twee pitiënten, die gekonien warén, werden vlug geholpen en ernstige gevallen waren er op dit oogenblik nauwelijks te verwachten. En mochten er nog nieuwe patiënten komen, dan moesten zij den volgenden morgen maar terugkomen. De zaak in het oude visschers- huis op Vlieland ging voor, meende de veld wachter. Dirk Arends, de bejaarde visscher was reeds gewaarschuwd, zoodat de drie man nen, Treslong. Homan en de geneesheer hem. reeds bij zijn boot onder de landings brug aantroffen. Wind en getij waren gunstig en zoo be reikten ze in korten tijd de Oostvlielander brug. Ze moesten den weg door dë duinen ne- tnen, omdat ze met dé zware visschersbooi aan den Züidwéslkant van hef eiland niet landen konden. In de verte zagen ze reeds het eenzame huis in de duinen, met zijn gvauWzwarte dakpannen en wijd openstaan de deur. Piet Homan wist niet zeker, of hij de cleur, toen hij vol ontzetting was weggevlo gen, dicht had gedaan, of dat hij haar in zijn opwinding had vergeten te sluiten. In het huis zelf was alles nog precies zooals hij het verlaten had. Daar lag de doode nog uitgestrekt en bewegingsloos onder het groote laken. In de andere kamer stond de petroleumlamp op de tafel en een .grijze nevel hing tegen het plafond van den walm, welken de lamp veroorzaakt had. Een zware lucht hing in het vertrek van verbrande olie. Piet had vergeten, de lamp uit te blazen, ze was leeggebrand en ten slotte was er*een glimmende korst ontstaan. Toen dokter Roobol het laken van het lichaam verwijderde, keerde Treslong zich met een zaehten uitroep van afgrijzen om. De dokter stelde een kort onderzoek in terwijl hij op zijn knieën lag, maar dan stond hij haastig op. „Zoo kan ik onmogelijk hoofdschuddend. ..Als u het laken op de werken zei hij tafel wilt leggen, dan kunnen we rpet z'n drieën den doode erop leggen". Ze deden het zwijgend, maar het was duidelijk te zien, dat de veldwachter in zijn leven nog niet veel van die lugubere kar weitjes had medegemaakt. Met moeite kon hij zich goed houden en hij was bleek. Hij zocht naar een motief, om zich hit deze verschrikkelijke kamer te kunnen verwij deren. „Terwijl u met uw onderzoek voortgaat, dokter", zei hij tegen den arts, „ga ik met Homan in de andere kamer. Er. zijn daar Voetsporen en andere dingen te onderzoeken. Als u ons noodig hebt, kunt u wel roepen". Doktor Roobol wierp hem een spottender! blik toe. (Wordt vervolgd). Inbraken opgehelderd. Op den vroegen morgen van den 21sten April werd door een aantal mannen een zeer brutale inbraak gepleegd in de Witte Hee renstraat, waarbij zij uit het perceel van de Eerste Haarlemsche Coöperatieve In- en Verkoopcentrale in Tabaksproducten een brandkast, met een inhoud van 1.290, 12.250 igaren en 15.000 sigaretten meenamen in een auto. De Haarlemsche ffblit.ie stelde onmid dellijk een uitgebreid onderzoek in, waarbij zij meteen ontdekten dat de goederen met de auto naar elders waren vervoerd. De recherche dacht enkele weken geleden een spoor gevonden te hebben, hetwelk^ echter bleek dood te loopen. Dank zij de mededee- ling van de Amsterdamsche recherche kwam men echter op een nieuw spoor, waardoor de hand gelegd kon worden op een „zwaren jongen" uit Amsterdam, die na zijn over brenging naar Haarlem een volledige beken tenis aflegde. De inbraak werd door vier Amsterdammers, ..zware jongens", gepleegd. Behalve de in Haarlem gehuisveste man. zijn twee ande ren reeds voor andere misdrijven in verze kerde bewaring gesteld. Van het gestolene wist men alleen de brandkast op te sporen, die de daders in het water van de Pieter Lastmankade te Am sterdam hadden doen verdwijnen en die op aanwijzing van een der inbrekers werd ge vonden. De Haarlemsche recherche is er in geslaagd de daders van een tweetal inbraken in een confectiefabriek aan het Spaarne te achter halen. Deze inbraken werden in de maanden April en Mei va^i dit jaar gepleegd, waarbij een groote party confectiegoederen, als jur ken, blousen. overhemden, slopen, enz. wer den gestolen, benevens eenige coupons stof. De daders van deze inbraken bleken twee jonge Haarlemmers te zijn, een 24-jarige schilder en een 18-jarige zuivelarbeider. De beide jongemannen wareij goede bekenden van de Haarlemsche politie, die hen reeds in het Huis van Bewaring had laten insluiten voor' eenige andere inbraken en pas later ontdekte dat zij ook deze inbraken op hun geweten hadden. Zij legden een vollpdige bekentenié De gestolen goederen van de eerste inbraak hadden zij verkocht aan een 36-jarigen bloe- menkoopman uit Haarlem, die eveneens werd aangehouden, terwijl de coupons zelf, die bij de tweede inbraak werden* meegenomen; aan een 28-jarigen los-werkman uit Haarlem wer den verkocht. De goederen waren het eigendom van een Duitsche onderneming, waarom de daders ter beschikking van de Duitsche politie zijn gesteld. Zomerverblijf en huurcontract. Indien de huurders door omstandigheden niet komen, wie draagt dan de schade? Een principieele uitspraak op komst. Wij lezen in De Telegraaf: Het komt voor in oorlogstijd, dat bijzondere omstandigheden een bad plaats of een ander vacantie-oord haar speciale aantrekkelijkheden ontnemen (strand afgesloten, bosschen verboden, enz.). In welke mate heeft dit invloed op bestaande huurcontracten van zo merhuisjes?' Strikt genomen heeft de verhuurder den huurder slechts het rustig genot van het gehuurde te geven. Dit wordt door bijzon dere maatregelen gewoonlijk niet ver stoord. Hiertegenover staat echter, dat de verhuurder juist met het oog op de bij zondere plaatselijke aantrekkelijkheden een veel hoogeren prijs heeft kunnen be dingen dan de woning op zichzelf waard was. Hoewel ongenoemd, spelen deze aan trekkelijkheden dus wel degelijk haar rol in het contract. Kan de verhuurder nu te goeder trouw eischen, dat de huurder den vollen prijs betaalt? Kan de huurder in tegendeel verwachten, <lat hij van de huur ontslagen wordt nu hij geen enkele aan leiding meer heeft om het zomerhuisje te betrekken? Of zal er een of ander com- pyomis 'gevonden moeten worden? zoo schrijft de Telegraaf. Het standpunt van de vereeniging van huiseigenaren in Haarlem en omliggende gemèeitten, die een aantal dergelijke ver huurders onder haar leden telt, werd door haar juridisch adviseur mr. H. J. M. To- nino ongeveer als volgt weergegeven: „In de eerste plaats zal men moeten na gaan, of de bijzondere omstandigheden niet te voorzien' waren ten tijde van het aangaan der huurovereenkomst# Is dit het geval, dan heeft de huurder het risico daarvan aanvaard en moet hij het dragen Een aanwijzing in deze richting is, dat vele huurders voor dergelijke gevallen een ont bindende voorwaarde in het contract heb ben laten opnemen. Zij gaan vrij uit. De anderen bindt nog een motief: Zoolang de bijzondere maatregelen het betrekkeiy van ZANDVOORT. CaféModernStationsplein TELEF. 2158 MUZIEK LEX VAN SPAL I Gezellig bitter»», Restaurant van den eer/sten rapg Zondag' 14 Juni, 7 uur n.m. GROOTE KERK „HEMEL EN HEL" Dr. E. EMMEN en Dr. A. H. EDELKOORT. het gehuurde niet onmogelijk maken, kan men niet zeggen, aat de verhuurder niet geeft wat hij moest geven. Wel kan de huurder niet geniéten van strand of bosch of plas zooals hij verwachtte, doch dit is een belemmering, waarvoor hij komt te staan en niet de verhuurder. Volgens de gezaghebbende leer betreffende de over macht, moet diegeen de schade dragen, in wiens sfeer deze zich voordoet. Dat is in dit geval ongetwijefld de sfeer van den huurder". Standpunt der huurders. Een bekend makelaar in een drukke badplaats, die zich uiteraard minder aan prof. Scholten's overmachtsleer gelegen laat liggen, gaf eerder den wegblijvenden huurders gelijk. „Een huis zonder meer hadden de menschen al. Dat zij er voor de zomervacantie een tweede bij huurden, was uitsluitend om van de natuur te ge nieten. Zonder deze verliest hum huur overeenkomst allen grond". De meeste huurders zullen het wel in deze richting zoeken. In onze overeen komst, zullen zij zeggen, was het genot van bosch of duin of strand een stilzwij gende voorwaarde, tot uitdrukking komend in den huurprijs, die veel hooger is dan het huis op zichzelf rechtvaardigt. Een voorwaardelijke overeenkomst dus, die vervalt als de voorwaarde, n.l. de moge lijkheid van natuurgenot, niet langer be staat. En bij tientallen vertrekken zij thans of sturen hun verhuurder bericht, dat zij wegblijven en vragen vaak ook het reeds gestorte handgeld terug. Dat de verhuurders hiermee niet bijster' Ingenomen zijn, ligt vpor de hand. Een ex ploitant van een twintigtal zomerhuizen wees op de practische kanten van de zaakj. „Hoe moeten wij onze hypotheekverplich tingen nakomen en belasting betalen, waarvan de gestegen onderhoudskosten be strijden, als iedereen maar wegblijft na dat we de huizen voor 't seizoen in ordé gemaakt hebben? Maar je kunt toch ook niet gaan procedeeren met menschen, die al jarenlang klanten zijn en van wie we hopen, *dat' zij het in de toekomst zullen blijven? Na dezen tijd komt een andere, daar moeten wij rekening mee houden. Maar onze huurders ook! Het zou te wen- schen zijn, dat er een regeling kwam, die allen bond en waarin met ieders belangen rekening gehouden werd of -waarbij de overheid tegemoet kwam in de schade". Vele pensionhouders hebben met over eenkomstige moeilijkheden te kampen. Zij missen bovendien gewoonlijk het hand geld en het schriftelijk contract. Intusscheö is, naar wij vernemen, een huurder van een zomerhuisje reeds be zig een actie tot ontbinding van de over eenkomst en teruggave van het handgeld in te stellen, ten einde 'een principieele uitspraak te verkrijgen. Ook van ver huurderskant zal waarschijnlijk wel hier of daar een beroep qp den rechter ge daan worden. Helaas zal de zomer lang voorbij zijn aleer men een beslissing in hoogste instantie kan hebben. Er zal dan ook weinig anders op zitten dan dat men over en weer wat geeft' en neemt en met wat water in den wijn een drank naar beider smaak mengt. Tweede dirigent der H. O. V. Voordracht ingediend bij het departement Naar wij vernenjen, heeft het bestuur dei' Haaflemsche Orkest Vereeniging thans bij het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten een voordracht ingediend voor de benoeming van een .tweeden dirigent. Deze voordracht bevat een zevental nameri bekende jonge kunstenaars, die voor deze functie in aanmerking komen. Men moet dus thans, de beslissing van het departement af wachten, dat een'keuze uit deze zeven Candi da ten zal doen. Onder deze omstandigheden is het uiter aard voorbarig namen te noemen. Wel kan worden., medegedeeld, dat op het H.O.V.J zomerconcert van 25 Juni Piet van Egmond uit Amsterdam zal dirigeeren. De belangstelling voor deze zomerconcer- ten is groot. ,Ook het op Maandag 29 Juni te geven Benefi'ceconcert ten bate van de nage laten betrekkingen 'van wijlen den heer Georg Schmidt, die zeven en veertig jaren eerste fluitist van de H.O.V. is geweest, blijkt veler sympathie te hebben. na-uitreiking distributiebescheiden. Heden, Zaterdag, was het de laatste dag van de uitreiking van distributiebescheiden. Voor dege nen. die de nieuwe bonkaarten en aardappelen- kaarten nog niet ln hun bezit hebben begint a.s. Dinsdag in het Kringkantoor, Zijlstraat, en de agentschappen Steenbokstraat en Lorentzs.traat de na-uitreiking. 'Personalia. Op het drietal als predikant bij de Doopsgezinde gemeente te Ameland is geplaatst de heer H. Bremer, proponent te Haarlem. Frans Hals: Verschroeide aarde Onder dezen titel wordt in Frans Hals een interessante film vertoond welke samen gesteld is uit authentieke opnemingen, gemaakt door leden van de Belgische Brondeel-expiditie, die eenige jaren geleden met drie auto's door de Sahara naar den Belgischen Congo trok. De cameraman ver stond zijn vak; hij wist onder vaak moei lijke omstandigheden zeer vele belangwek kende dingen op het. filmlint te vereeuwi gen. Men ziet o.a. interessante béelden uit het Afrikaansche dieren- en plantenrijk, maar het grootste deel van deze film is ge wijd aan het leven der inboorlingen in de steden en dorpen. Ook van het civilisatie proces in den Congo geeft de film een goe den indruk. Daar worden b.v. sportwed strijden gehouden, waarbij de negers zon der eenige moeite alle wereldrecords slaan. Imposant zijn ook de beelden uit de goud mijnen van Kilomoto, waar geheele geberg ten' worden weggegraven, om het kostbare metaal te bemachtigen. Al^es bijeen is „Verschroeide Aarde" een leerzame film met wetenschappelijke waar de. De begeleidende tekst wordt in de Fransche taal gesproken. In het bijprogramma draait een verma kelijk filmpje „Vier meisjes en één man", waarin de bekende danseressen Hedi en Margot Höpfijer hun leeraar voor den mal houden. Voorts is er nog een zeer goéde Polygoonfilm over de Vechtstreek. Palace: Feest in de Jordaan. Dit is een oude békende uit den tijd toen de Nederlandsche filmindustrie nog in haar kinderschoenen stond. Zij, die van het genre houden, kunnen thans dit feest in de Jordaan nog een meevieren. Rembrandt Twee meisjes en één man Feitelijk is deze titel niet juist, want het gaat in deze amusante geschiedenis slechts om één meisje, dat echter een dubbel leven leidt en dat zoo goed volhoud, dat de man-in-kwestie werkelijk meent, met twee meisjes te doen te hebben. Het meisje (Hilde Krahl) heet Magda- lena en solliciteert bij een groote fabriek. Door een samenloop van omstandigheden krijgt zij twee betrekkingen tegelijk, n.l. overdag als teekenares en 's nachts als asisstente van den chef der smederij Dat een dergelijke situatie tot verwikkelingen moet leiden, spreekt vanzelf. De jonge inge nieur Martin van de teekenzaal gaat n.l. 's nachts de smederij inspecteeren en ont dekt natuurlijk de gelijkenis, maar Magda- lena brengt hem in den waan, dat het meisje op de teekenkamer haar zuster is. Nog ingewikkelder wordt het als Martin verliefd wordt op de smederij-assistente. Magdalena moet dan zeer geraffineerd te werk gaan om te voorkomen, dat haar be drog niet aan het licht komt. Dat. gebeurt tenslotte toch, dank zij de arbeidsinspectie en dan ervaart het meisje, dat Martin eigen lijk ook een dubbel leven leidde, want hij blijkt niet alleen de chef van de teeken kamer te zijn, maar ook de zoon van den directeur „Twee meisjes en één man" is een der beste .amusementsfilms van den laatsten tijd. Kostelijk is het spel van Hilde Krahl, die ■men tot tlusverre gewoonlijk alleen in films van ernstiger genre zag, maar die in deze film bewijst, ook in een vroolijke rol op haar plaatste zijn. Mathias Wiemann is haar tegenspeler en ook de overige rollen vooral dié van Magdalena's hospita en van den fabrieksdirecteur, zijn in goede handen. SJ. KUIPER. Luxor: Gevangene 317. In deze film kan men een prachtige dub belrol van de begaafde vertolkster Luise Ullrich bewonderen. In de eerste plaats is zij de vertolkster van gevangene 317, het beklagenswaardige meisje dat door de schurkenstreken -van eenige duistere figu ren van moord beschuldigd wordt en vier kostbare levensjaren in de gevangenis moet doorbrengen. Daarnaast verschijnt ze als haar tweelingzuster Betty Gall, een be roemde ster aan den Weenschen revue- hemel, die op een zeiltochtje met.de pas ontslagen „gevangene 317" om het leven komt, Waarna de laatste tengevolge van allerlei omstandigheden het besluit neemt zich voor de vermaarde zuster uit té geven, Men beleeft dan in boeiende scènes de pro blemen, waarmede Helene te kampen heeft om zich staande te houden. Haar groote liefdesroman met den Staatsaanwalt dr. Helhvich komt er door op het spel té staan en het ziet. er naar uit dat de lugubere ele menten uit het verleden haar opnieuw in het verderf zullen storten" Ales alles ver loren schijnt, bereikt de geschiedenis een keerpunt en het hervonden levensgeluk van Helene bezegelt het gelukkige slot dezer spannende film. H. VOSKUIL. Moviac: Alle liegen. Een film over de kegelsport zooals „Alle Negen" ziet men niet vaak en daarom is het onderwerp ruime belangstelling waard Men i ziet hierin de verschillende vormen van deze i sport, die he^ordfcel van «nenigeen, als zou dé kegelsport^en „oudemannetjessport" zijn, PREDIKBEURTEN ZONDAG 14 JUNI HAARLEM. X. H. Kerk. Groote Kerk. S-9: Ds. K. Emmen. 10: Ds. W. J. van Hl- den. 7: Bijz. dienst. Sprs. Dr. E. Emmen en Dr. A. H. Edelkoort. van Amsterdam. Me dewerking Heemsteedech Kerkkoor. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. W. Th. Boissevaln. v.-un Leiden. O os', er kerk. 10: Ds. I. P. van der Waal. Noord-e-rkerk. 10.30: Ds. G. .1. Waar den-burg. Bakenesserkerk. 0.4 5: Ds. P. C. Veu-me ul-en, h u lp P-red. Klnderkerk. 11: Ds. C. J. Laarman, varn den Haag. Jeugddienst Broedergemeente. 10.3 0: Ds. Bielke. Stads- Evaneelisaiie. lo en J. W. Staalman, Huizen. Evang. Samenkomsten, Zuhierka- pei. 10 en 5: Jac. Klein Haneveld, Evans, c Glainerburg. Opvvekklnessamepk. Zuider kapel. Donderdag S: H. van den Brl-nk, Bloem-endaal. Vrije, Evangelische Gem. 10: J. Cap pon, van Amsterdam. 5: A Mulder, an Amsterdam. 10: Klnderkerk. Kglisc Wnllonne. Dimanche 14 .luim a 10 h. 30: Service présidê pair mr. Ie pasteur R. Ie Gras, de-Nimèkue. Christian Science Society 10: in de Ned. raaf; 11,15 Ln de Eng. taal. Evang. IiUth. Gem. 10.30: Ds. W. Spliet- hoff, Jeugddienst. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. J. M. LeêndeirtZ. Vrijz. Herv. 10.30: Ds. A. Trouw, den Knag. Rem. Ger. Gem. 10.30: Dr. A. H. Haentjens. Era. pred. te den Haag. Ger. Kerk. In alle kerken H. Avondmaal. Klopperstngelkerk. 10 en 5: Ds. A. M. Boeyi-nga. Oude Gracht 10 en 5: J. W, Si-ertsenna. Zuid-Oosterkerk. 10 en 5: Ds. Js. v. d. Ltn-d-en. Ger. Kerlc in H.V'. 10 en 5: Ds. G. W. vain Deth. 10: Klnd-er- dienst. Ger. Gem. 10 en 5: Leesdienist. Baptisten-Gemeente, lo en 5: Ds. L. de Haan Geloofs-Gem. „Het Leger des Hells". 10 Heilfigimgisd-l-enet. 3: M uaiekm-iddag van het H-aagsche mjamd-oliineensemble. 7.30: Ver lossingssamenkomst, Leiders Schrale, Korts en Lahuis. Pinkstergemeente. 10 en 0: Openbare samenkomst. Hcrst. Apost. Zend. gem. Schouwburglaam. 10 en 5: GodsdJemst oefeningen. Herst. Apost. Zend. Gem. Ja- oobij-westraat. 10 en 5: Godsdienstoefeningen HAARLEM -NOORD. N. H. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. Drost. Imma/nuë-1- kerk. 10: Ds. G. Oberman, van Utrecht. Jeugddienst. 5: Ds. v. d. Voet, Kon. Emma- school. 10: Ds. A. Snetihlage. H. Doop. Le ger des Heils, 10: I-Ieiligingsdienst. 7.30: Öpembaire HellsbijeenkomstLeider J. H. Kamp. Noorder Kapel. 10.30 en 7: J. H. Bossers en and-eren. Chr. Ger. Kerlc. 10 en 5: Ds. D. Henstra.. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds, L. Hoorweg. In beide diensten H. Avondmaal. SPAAR X DAMXT. IT. Kerk. 10: Ds K. A. Oskom, hulppred. Evangelisatie. 10: H. Val-! entgoed HEEMSTEDE. N. h! Kerk. 10: Ds. Barr- gei\ H. A v. Kapel Nieuw V reden hof. 10.30: Ds. Briët. Gej*. Kerk. Koed iets laan. 10: Ds. S. G. d-e Graaf, v-an Amsterdam. 5: Dr. N. .T. Hommes, van Middelburg. Camplaa.n. 10: Dr. N. .T. Hommes, 5: Ds. S. G. de Graaf. OVERVEEX. N. H. Kerk. 10: Ds. J C. van Dijk. ABRDEXHOUT. X. H. Wijk- en Jeugd- gebouw. 10.30: C. A. F. van Stiprlaan Luïcius, hulppred. BLOEMEND AAL X. H. Kerk. 10: Ds. Ch. de Bens. BEXXEBROEK. X. H. Kerk. 10: Ds. J. G. Lekkerkerker. 7: Ds. Barger, Heemstede Jeugd kerk. Burgerlijke Stand HAARLEM Bevallen: 10 Juni: A. H. de BellSchar- waehter, d. 12 Juni: E. J. Zevenhoven van der Meer, z. L. M. Karpesvan Velsen, z. C. M. KroonKoedooder, z. J. H, Derk- seri—Janssen, d. 13 Juni: M. de Leth- Snoeks, d. Overleden: 11 Juni: H. VerbooijLas- schuit, 78 j.. Brouwereplein. 12 Juni: J. M. Kuipersde Frankrijker. 60 j., Spaansche- vaartstraat. N. Eijskoot-Verhagen, 38 jaar, Gasthuissingel. gevonden voorwerpen en dieren. Autoped, van Tongeren. Dennenstraat 3: gras- schaar, van Dam. Oranjestraat 62; hondje, Hoo ning, Nachtegaalstraat 71: hond, v. d. Wiel, Glipperweg 116, Heemstede; kanarie, Ilbrink, Rijksstraatweg 582; portemonnaie met inh., Hui zing, Teylerstraat 37; rozenkrans.'plantje, Don kere Spaarne 6; tasch met lnh., van Duin, Bron- steeweg 76, Heemstede; vest, Buhl, Spaarnhoven- straat 36. zonder meer, in het ongelijk stellen. Het is inderdaad aan „Des Waidmanns hohe Kunst" toe te schrijven, dat we in het filmpje „Camera en Geweer" eenige oogenblikken verbaasd kunnen zijn over de wijze waarop vele jagers de kunst verstaan om dierlijke geluiden 'voort te brengen, zoo zelfs, dat de dieren hierdoor volkomen „om den tuin" en regelrecht voor het geweer gelokt worden. Verder is in deze film een groot deel gewijd aan de ongerepte schoonheid van het wijde jachtveld in de vei'schillende jaargetijden. Bij de film over de Moezel gaat men onwil lekeurig watertanden van de heerlijke drui ventrossen, die bij duizenden worden geplukt op de bekoorlijke hellingen van dit met na tuurschoon evenzeer gezegende plekje van het Rijnland. Het binnen- en buitenlandsche nieuws be vat ook deze week weer vele interessante reportages o.a, het bezoek van Subhas Chan dra Bose aan den Führer en opnamen van den strijd op de Philippijnen, waarbij men de Japanners de stad Manilla ziet binnen rukken. ANTH. STEEN. officieele mededeelingen. herhaalde oproep tot aanmelding van leerkrachten op het ge bied van de lichamelijke opvoeding, de sport en de heilgymnastiek cn massage. Het blijkt mij dat nog niet allé betrokkenen gevolg hebben gegeven aan mijn oproep van U November 1941. Daarom wordt bij deze nogmaals aan allen, dto werkzaam zijn op het gebied van de lichame lijke opvoeding, de sport'en de heilgymnastiek en massage of die krachtens ln hun bezit zijnde bevoegdheden of diploma's het voornemen heb ben op deze gebieden te gaan werken, medege deeld dat zij zich voor 27 Juli a.s. schriftelijk die nen aan te melden onder bpgaaf van naam. adres geboortedatum (duidelijk leesbaar geschreven) bij de afdeeling L en S van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescher ming. Jan van Nassnustrant 50, Den Haag. Dezo herhaalde oproep geldt ook voor degenen dia 2lch reeds hebben aangemeld maar nog geen vragenlijst ter invulling hebben ontvangen, daar ln dat geval hun aanmelding onleesbaar Is, geen adres bevat of niet ter bestemder plaatse ls ont vangen. De klasseonderwijzers (en schoolhoofden) bij het gewoon lager onderwijs behoeven zich slechts aan te melden indien zij a. nog een andere bevoegdheid dan die voor vak J bezitten op het gebied van de lich. op voeding of de sport en/of b. werkzaam zijn als vakonderwijzer ln de lichamelijke oefening (dus lichamelijke oefening geven aan andere dan hun eigen klasse), en/of c. bulten de schooluren nog gebruik maken van' hun bevoegdheid op dit gebied of voornemens zijn dit te doen. Tenslotte maak ik allen, die bij hun aanmel ding vragen stelden, erop opmerkzaam, dat ver zoeken om Inlichtingen in een afzonderlijk schrij ven gericht aan de afdeeling lichamelijke opvoe ding en sport, Jan van Nas^austraat 50, 's Gra- venhage. De secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kultuurbescherr.iïng J. VAN DAM. aanvragen ontheffing bouwverbod. De Algemeen Gemachtigde voor de Bouwnij verheid heeft ln overleg met den Bevollm&chUg- ten für die Bauwirtschaft thans de werkwijze bepaald, welke zal worden gevolgd bij het aan vragen van ontheffing van, het bouwverbod van den Rijkscommissaris van l Juni 1342. vopr het aanvragen van deze ontheffing zullen vanaf 15 Juni a.s. (voor enkele gemeenten "wel licht is juni) formulieren verkrijgbaar zijn bij de Diensten van Bouw- en Woningtoezicht ln de verschillende gemeenten (formulieren B). Op deze formulieren zullen de aanvragen om ontheffing kunnen worden gesteld, voor zoover deze betrekking hebben op burgerlijken bouw, alsmede utiliteitsbouw, voor zoover, deze laatste niet behoort tot civieltechnische werken; voor het aanvragen van ontheffing betreffende civieltechnische werken en cultuurtechnische grond- en baggerwerken moet gebruik worden gemaakt van een ander formulier (formulier C). De formulieren C zijn niet verkrijgbaar bij de Gemeentebesturen, doch kunnen worden aange vraagd bij de Hoofden van de Bureaux Goed keuring Werken in de verschillende provincies. De adressen van deze Bureaux zijn bij de Ge meentelijke, Diensten van Bouw- en Woningtoe zicht bekend. De formulieren dienen, op de wijze zooals in de Toelichting ls vermeld, te worden ingezonden aan den Algemeen Gemachtigde voor den Weder opbouw en voor de Bouwnijverheid. Slechts Indien deze van oordeel is, dat een uit zonderingsgeval als in het besluit van den Rijks commissaris bedoeld aanwezig ls, wordt het ver zoek door hem aan den Rijkscommissaris voor gelegd. De verantwoorrtclllkheld voor de Indiening van het verzoek wordt hierdoor volledig door den Dienst van den Algemeen Gemachtigde overge nomen. De aanvrager blijft slechts verantwoordelijk voor de juistheid van de door hem aan den Alge meen Gemachtigde verstrekte gegevens. De aan vrager die opzettelijk onjuiste opgaven verstrekt, stelt zich aan strafvervolging bloot. Met nadrule wordt er op gewezen, dat het nood zakelijk ls, alvorens de formulieren in te vullen, de bij deze formulieren behoorende Toelichting te raadplegen. In aansluiting aan de perspublicatie in de bla den van 12 Juni J.I. kan worden medegedeeld, dat geen aanvrage behoefde tc worden inge diend voor werken beneden de f 500,daar de rijkscommissaris voor deze werken een algemec- ne ontheffing van het bouwverbod heeft ver leend. Ook zijn vrijgesteld die werken, welke dienen voor het glas- en waterdicht maken van gebou wen, welke na 4 Juni 1342 door oorlogsgeweld zijn getroffen. Opgemerkt dient le worden, dat alle overige werken, waaronder ook begrepen de aanleg van electrische Installaties e. d., voor zoover deze een bedrag van f 500,— te boven gaan. wel vallen on der het bouwverbod cij dat dus voor die werken op de hierboven geschetste wijze ontheffing van het bouwverbod dient te worden aangevraagd distributiedienst haarlem brandstoffen-toeslag vooij groote gezinn14n. Het Hoofd van den Haarlemschen Distributie- dienslr deelt mede, dat verstrekking van extra rantsoenen voor brandstoffen zal plaats hebben voor groote gezinnen. Aan gezinnen van 7, 8 of 9 personen worden drie extra rantsoenen uitgereikt. Aan gezinnen van 10 personen of meer worden zes extra rant- soenbonhen uitgereikt. Bij het aantal personen mag ten hoogste een lid van het inwonend dienstpersoneel worden medegcrekcnd. Degenen, die voor deze extra verstrekking in aanmerking Romen dienen zich in de week van 15 tot 20 Juni te wenden tot het Distributiekan toor waartoe men behoort tot het in ontvangst nemen van een formulier MD 100. Bij het afhalen voor de bonkaarten voor voe dingsmiddelen voor de achtste periode dient men dit formulier Ingevuld en onderteekend te over leggen met alle stamkaarten van de betrokken gezinsleden. Met nadruk wordt er op gewezen, dat deze extra verstrekking op li Juli wordt beëindigd en dat nadien geen extra bonnen meer worden uil- gegeven. Met eventueeie mutaties wordt derhalve geen rekening gehouden. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 et. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit- aetaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. ninimum 6 mm. Kleine Zakenonnónces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max. 30 mm. Lessen - ACCORD EO NLES gevr. door Dame, o. a. huls, niet in bez. v. iiistr. Bi', m. cond. 677 1. - M.O. BOEKHOUDEN EX STAATSPRAKTI,rKl>IPl/OM - - Volledige opleiding, privaatles f 10. en comb, les f 6 per m. N J. Th. Schmidt, Leer. M.O. Boekh Ace. Wilhelminalaan 4, Haarlem Tol. 14506. Personeel gevraagd Voor Huishouding - EERLIJK NED. MEISJE ge- vr, v. 8.80-1 of 3 u. Vrijd, tot 5 u Zond. vrij'. Kemp sir. 9, ICleverp - NET MEISJE gevr. van S-3 uur, Mevr. v, d. Pol, Koodiefs- laan 37, Il'stede. - FLINK MEISJE voor de mor genuren gevraagd. Klein gezin Z<)ndags vrij. Planetenplein IS. - In kl, gezin te Bentveld wordt vnor dir. gevr, een nette JUFFR. bek. met alle huis. bezigheden Hulp van werkster, Br. 6S91. - HULP IN DE HUISHOUDING roor direct gevr. Trompstraat 67 Haarlem. - FLINK. DAGMEISJE gevr. eventueel 3 dagen pér week (tot 6 uur). Wagenweg 220. - FLINK MORGENMEISJE ge Vr- ln Chr. gezin en een werk ster of mann, hulp één avond p Feek. Delftlaan 205. Gevr, FLINK 'MEISJE of 'ouw voor halve of heele dagen Overboschlaan 15, H'stede. Gevr. NET DAGMEISJE. Goed 'oon. Zondags vrij. Aanm. 's av. na 7 uur: Mevr. ICahrel, Frans Schubertlaan 61, Heemstede. Gevr. NET MEISJE of Juffr van 10-12. Koninginneweg 20. Per 1 Juli FLINK MEISJE gevr. Zelfst. kunn, werken en koken. Pernambucolaan 33, Overveen. Tel. 23539. Gevraagd voor direct een NET MEISJE, niet ,ben. de 16 jaar van 8.30-3.30 u. Adres: Brouwers- >'a)art 10SA zw. WERKSTER gevr. 1 ochtend per week v. half 9 tot half 1. Zandvoortschelaan 87, Heemst, Mevr. Droste, Zijlweg 192, raagt wegens huwelijk der te genwoordige met 1 Aug. of eer der, een bekwaam KKUKEN- WERKMEISJE, zelfstandig kun nende koken en werken. Liefst aanmelden 's avonds tusschen 7 en 8 uur. Gevr. tegen 1 Juli of vroeger MEISJE of buish. liulp van S tot 5 of 8 tot 7. Kennemerweg 8. Bloemendaal. -K.K. DAGMEISJE gevr. van S-4Tuur. Nieuwe Groenmarkt S. YERSTELNAAISTER gevr Toeset, Bloemend.straatweg 6S. Santpoort. Gevraagd te Hrl. N., flinke WERKSTER voor den Vrijdag of 2 halve dagen. Br. 6907. Flinke heldere WERKSTER gevr. voor Dinsdags cri Zaterd. van 8.30 tot 2 uur. Verspronck- weg S3 zw. DAGMEISJE gevr. P.G, 8.30-5 uur. Zondags vrij. Haar lemmerstraat 56A, t.o. Hoofdin gang Stichting „Vogelenzang" Bennebroelc. Net handig MEISJE b. 2 pers v. 3 ocht. p. w. gevr. ca.15 j. of werkster 2 o. p. w. Oude Posl- huisstraat IC, Heemstede. FLINK MEISJE gevraagd half negen tot half een. Prins Mauritsltuin 117. Overveen. NET DAGMEISJE gevraa; van 8.30-3 uurA v.g.g.v. Zonda; I vrij. Jac. v. Ruysdaellaan 17. Heemstede, Gevr. NET MEISJE 15-16 j. 9-2 uuf. Mevr. Keur, '2e Em mas traat 36. Gevr.-in klein gezin 2 k. een flink DAGMEISJE van 8-6 uur met mlddagk. of dienstbode voor d. en n. Hoog loon. Aanjpelden na 1 uur: Spaarnzichtlaan 9A. Heemstede. Mevr. Van Bruggen, Eerelman- straat 2, Heemstede, vraagt zoo spoedig mogelijk dagelijks van 1,30-6 een JUFFROUW BIJ HAAR KINDEREN, in den leef tijd vftn 2-G jaar. Ervariiig ge- wenscht. DAGDIENSTBODE gevraagd in gez. z. k. Gr. wasch buitens huis, Goed loon. Adres: Ipenrode- straat 6. Gevr. wegens ziekte der tegen- goed loon. C. Butter, Hooft 178. Santpoort, Mevr. Franke, Raamslngel 8. te Haarlem, vraagt teg^u half Jul 1,-1 Aug. of 1 Sept. 2 R.K. MEISJES. Gevr. FLINK MEISJE voor den ochtend. Vrijdags tot1 vier uur. Klein gezin. Zondags vrij. St. Bolwerk 2 6. Gevr. in kl. gezlnNET MEISJE als hulp in de huish., lieele of halve dagpn. Zandvoorterweg 41. Aerdenliout. Telefoon 26623., Gevr. 1 x per week of om de 14 dagen flinke NAAISTER, met alles bekend. Zandv. Allee 14. Heemstede. Gevr. tegen half Juli NET DAGMEISJE in klein gezin, 's Zondags vrij. Aanb. Prins Hen driklaan 142, Overveen. Cjevr. voor dir. HUISKNECHT Opg. van verl. sal. Mevr. Oppers, Spiegelen bu rglaan 30, Aerden hout, Tel. 26418. Voor Bedrijf R-APSTICR gevr. Volledig be kend met 't vak. omgeving Sant poort-Station. Br. 6942. MEISJE gevr. voor eenvoudig naaiwerk. Kostermans. Gr. Hout straat 120. Gevr. A AN li. «r 2e HEEREN- KAPPER. Molendijk, Velser- straat la. Gevraagd nette eerlijke JON GEN voor fiets- en hoorwerk. Aanmelden 3 en 6 uur: Van Deursen's Aardappelhandel Kerk plein S. Zandvoort. JONGENS gevr. voor lichte tuinwerkzaamheden bij W._ C. Roozen Co.. Bloembollenhan- del, Bloemendaalscheweg 179. Overveen. THUISXAAISTERS gevraagd, liefst bekend met maken van boorden en overhemden. Afl. zon der knoopsg. en strijkt#!. Goed loon. Aanm. 9-1 en 3-6 pur. Fa. Holt, Anegang 33-37. Meubelfabriek D. van Parreren vraagt eenige aankomende MEU BELMAKERS. Aanm. Zaterdag van 10-12 uur. M. van Heems kerkstraat 25A. Gevr. voor spoedige indienst- tr. FLINK JONGMEXSCH. leeft 15 j. gedeelt. voor Metaalbe werking en Chemische Afdeeling Aanmelden kantoortijd: Fa. Keur Sneltjes, Harmenjamswog 21. Haarlem. Gevraagd een NETTE JON GEN voor. loop en winkelwerk, -± 17 J. Zomerdijk. Ged. Oudt Jracht 62. ECHTPAAR VOOR CON- C1ERGEWERK gevr. voor lean- toor in Bl'daal. Man voor expe ditie, vrouw voor schoonhouden Leeft. 40-45 jaar, z. kinderen. Liefst timmerman of electriclen Vrij wonen, plus salaris. Br. met opg. leeft., vorige werkkring en kerkgenootschap 6D52. KAPSTER gevraagd v. dir. oi later. Hoog loon. Maison Grand Jean, Binnenweg 5. Heemstede Gevr. v. direct TANDARTS ASSISTENTE. op de hoogte met adm. Br. no. 16IS Wensing's Adv Bur. 'Tempeliersstraat 32. FLINKE JONGEN gevraagd bij Gé van den Bosch, Smede- straat 37. Nette LEERJONGENS gevr Electr. Meubelfabr. ,,'t Posthuys" N. Raamstr. 7-9. IC. Annas trant 2 2-26. bij Wijsonsplein. Gevr. 2e KAPSTER of dames kapper. Hoog loon, veel verval Br. 6921, Bij Carno Bouillonfabriek Zandvoort kunnen geplaatst wor den 100 MEISJES. Zich aan te melden tusschen 9 en 12 en 2 en op de Inpakafdee(lïhg. Oranje straat 2, Zandvoort'. STRIJKSTER en aankomend meisje gevraagd en strijkster voor dagen per week. Fijnwasscherlj j t Centrum, Brouwersvaart 126 Personeel aangeboden Voor Huishouding Dame biedt zelfst. HULP IN JPELTSH. aan in ruil v. k. en inw.. ent. kl. verg. Reeds eerder S j. als zood: v^erkz. 'gew. in gez. te Wassenaar. Liefst kl. gez. Brie- en 6954. - B.z.a. NET ttEISJE van 9.15 tot 4 met warmen maaltijd, liefst Centrum. Br. 6955. Coupeuse vraagt NIEUW- EN" VERAXHERWERK. Br. 6913 Welke voetkundige wil jong meisje - GRATIS VOETBEHAN- DEIJXG geven in ruil voor ver stelwerk of event, ander werk? Br. 6932. Bza, bekwaam CHAUFFEUR- HUISKNECHT, ook genegen an dere werkzaamheden te verrich Br. 6933. Jongedame v. g. h., alg, ontw,, kennis muziek, z.z.g.g. voor d HUISHOUDING, bij kinderen of als gezelschap bij oude dame Hulp aanwezig. Br. 6934. Dame, 43 j., P.G. zoekt plaat sing als HULP IN DE HUISH.. in klein gezin, of bij Heer alleen, waar hulp van meisje of werk ster aanw. is. Br. no. 1619, Wen^ sing's Adv. Bur. Tempeliers straat 32. Nette jonge WERKSTER b.z.a. voor M-, W. en Vr.-morgen. f 1.50 per halve dag. Br. 6936. Voor Bedrijf Ongk. jongeman zoekt voor 's middags BIJVERDIENSTE bch. Zat Br. 6937. l.iat mij uw BRIEVEN TY PEN! Keurig verzorgd en billijk ,Br. 6938, Huizen gevraagd -HUIS te koop gevr. Prij's circa f 5000. Br. no. 6772. Kamers gevraagd Heer zoekt t'egen Juli ZIT- SLAAPKAMER zonder pension in Zuid. Br. no. 6775. Stud, jongm. z. 15 Aug. ZIT- SL.K. met v. pens. Br. no. 6776. Nette wed. vr. GESTOFF., ZIT-SLAAPK, met kast. en stook- gel. Haar), of H'stede. Br. 6777. J. echtp. z. k. vr. ZIT- EN SLPK. met stookgel. Br. m. prijs 6778. Dame zoekt GEM. ZIT-SLAAPK of pension in Centrum, tegen 21 Juni of later. Br. met prijsopg. Nr. 19495 Boekhandel Hijman. c. s. Post bus 21, Arnhem. Heer, 24 jzoekt per 15 Juni goed gemeubileerde ZIT-SLAAP- KAMER omgeving station. 6774. Kamers aangeboden Groote zonnige GESTOFFEER DE KAMER te huur. Stuyvesant- straat 28 Te huur GEM. KAMERS m. of z. pension. Adres Tempelierstr. 13. Mod, comfort. NET GEM. KAMERTJE aan geb. voorz. van gas, el. en water. Ged. Schalkburgergr. 74. Agb. Gem of gestoff, ZIT- SLAAPKAMER met kookgelegen-1 heid en frissche slaapkamer te huur. Zijlweg 83. Te huur GR. KAMER, str. w.,, stookgel., gr. kasten. Duitsch sym- path. Koninginneweg 112. Voor dadelijk of later te huur groote GEM. ZIT-SLAAPK AM ER ad f 30 p, m. incl. electra, gas en water. Raamvest bij de Gr. Hout- brug. Br. 6781. Bij Dame all. GEM. Z.-SL.- KAMER evt. met kl. k. voor besch. p. s. b.b.h.h., 1 Chr. beg. Heem slede. Br. 6782. MOOIE SLAAPKAMER te huur Omg. Arbeidsbeurs. Duitsch gezind Br. 6783, GEM. ZIT- of ZIT- EN KL. SLAAPK. met pens aangeb. voor dame of heer per 1 Juli of 1 Augs Omtr. station. Br. 6784. Kost- en Inwoning Net werkman zoekt KOSTHUIS of kamer, liefst dicht bij Holland- Nautic Br. 6785. Gevraagd KOST EN INW. met vrije slaapkamer, omgeving -Zijl weg. Br. 6786. Huisraad gevraagd Gecomb. GAS-KOLENFORNUIS te k. gevr. Br. met pr. en omschr. 6867. Door herstellende zieke tegen bill, prijs te koop of te huur ge vraagd RIETEN LIGSTOEL en verstelbare tuinparasol. Br. 6868. Gevr. 2 stel bruine OVERGORD. (geen weefstof), waschbak G0Nx 35 cm. Aelbertsbergstr. 3, na 6 Gevr. een eikenhouten CYLIN- DERBUREAU en een eikenhouten Mts jumeaux, compleet en in zeer goeden staat en een eikenhouten hang-legkast. Br. jnet uiterste prijs en omschr. no. 6TO8. VULKACHEL met rooster, pij pen enz. gevr. Br. no. 6739. Huisraad aangeboden Te koop geheel' gereviseerd 3-vlams GASFORNUIS „Homann' Vondehveg 496. Na 6 uur. TE KOOP: 6 lepels, 6 vorken Berl. 7... 6 tafelmes., messenb. f 35 ook afz., 1 kaasstolp, prima slijp sel f 4.50. 9 portgl. met bijp. karaf, prima slijpsel f 30, 9 wijngl. met karaf f 20, 1 bitterkar, met 12 glaas jes f 12.50, l Chin, presenteerbl. f 3.50, 1 drooglijn 29 M. o. k. f 3,50. Te bez. tusschen 7-8 uur. Adres bur. v. d. blad TE KOOP: 1 stel blauwe vazen 5 st., theeservies 17 d,, ronde Phi lips luidspr., gr hoodenmand, gr. palm. Na 5 uur n.m. Merwedestr. 31, H.-N. TE KOOP: 24 M2. rood ge blokt Balatum. 17 M2. bruin zeil, pr. gasfornuis, Vertomat 365 x 360 divankl., mod. tafelkl. on div clubjes, 16 traproeden. Duvenvoor- destr. 21 2 x b. Te koop een RUSTBANK en klok met vazen. Warmoesstr. 4. Te koop mass, eiken CYLIN DER BUREAU. Br. 6792. Te koop flinke gebeitste LIN NENKAST met la. v. 't Hoffstr. 153 4 Nieuwe Eng. FANTASIE- FAUTEUILS (ook afz.) beter gen re en een Smyrna tapijt mooi des sin 2.50 x 3.50. lepenlaan 6, Bloe mendaal. Te koop een TRAPLOOPER o. k. Binnenweg 199 B, Heemstede. Te koop eikjp LINNENKAST (spiegel). Te bevT; Bakkerstr. 15. Te koop 1 ARMSTOEL, 1 rnah. speeltafeltje, pianokruk en muziekkastje, eiken tafeltje, gang lantaarn (gebr. glas), waterdichte electr. lamp (badkamer), 2 bcm. flesschen i 5 L. Kleverparkweg 59 rood. Muziekinstrumenten Te koop ACCORDEON 12 bas Höhner- Adres bur. van dit blad. PIANOLA-ROLLEN te kocp 65-tonig. Br 6799. Te koop LUXE GRAMOFOON KAST met elec. motor „Thorens" en pick-up en platen. Te bevragen 's avonds na 6.30 uur. W. v. Loor Doverstr. 10. Haarlem-West. Te koop PHILIPS RADIO en pick-up. Bleekenbergstr. 37 Hrlm RADIOTOESTEL te koop ge vraagd. Br. met ultv. beschrijvirp welk merk enz. onder no. 6802. Te koop PHILIPS RADIO. 1924 in prima staat Alleen aan parti culieren 19-20 uur Zandvoortsche laan 97, Hstede. NIEUWE GRAMOFOONPLA TEN op elk gebied, van part. te koop a 90 ct. Schouwbroekerstr;-; 7 (boven) Heemstede. Ook Zonda Te koop RADIO-GRAMOFOO COMBINATIE in prachtige salon kast, electr. wafelbakijzer, zijden Craquelé japon 1. m. 42-44 o.k. Adr. bur. v. d. bl. bez. 7-8 u. Rijwielen Auto's DAMESFIETS agb. na 6 uur. Johan de Witlaan 18. Gevr. JONGENSFIETS 6 j- met goede banden. Clematislaan 16, AerdenhouL

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 15