TREKKERS Konijnen, Eenden Te koop 9 fuiken EDEGO Nette meisjes gevraagd flinke jongens FEUILLETON HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 36 „Werd de man dan niet doodgeschoten?" „Zeker!" antwoordde de arts, de dood is reeds, voor zoover ik heb kunnen vast stellen, vier of vyf dagen geleden inge treden. Maar ook daarover sta ik zelf in twijfel, want het lichaam heeft nauwelijks een bepaald stadium van ontbinding onder gaan. We zitten in het hartje van den zomer en de thermometer wijst dertig graden in de schaduw. Het lijkt wel, als of doode pas gisteren vermoord is, als er geen andere bewijzen voorhanden waren, die het tegen deel bewijzen. Daar hebben we bijvoorbeeld de bloedkorst aan den rand van het gat, dat door den kogel werd veroorzaakt en de opzetting van de maag en. wat bizonder gewichtig is, de verminderde stijfheid van het lichaam. Na zes of zeven dagen wordt gewoonlijk een lichaam weer zoo zacht als boter en dit lijk is nog even stijf, alsof de dood pas een dag geleden is ingetreden. Een klein beetje zou het kunnen zijn, dat de zeelucht haar invloed heeft doen gelden op de ontbinding, maar dat kan nooit zoo veel zijn." ,',En dus?vroeg Treslong, die van deze verklaring in het geheel niets scheen te begrijpen. Dokter Roobol stond met een snedig be weging op. „Maar dat is het niet alleen, wat my ver baast'', ging hil voort, terwijl hij het laken van het lichaam wilde trekken. Plotseling bedacht hij zich echter. „Je herinnert je nog, dat de oude Ruys stierf Treslong knikte met een onnoozel gezicht. De dokter haalde diep adem. „We hebben na den dood van Ruys iets verzuimd, veld wachter", zei hij bijna fluisterend, alsof hij vreesde dat onbevoegden zijn woorden zouden kunnen hooren. „Verzuimd?"vroeg Treslong ver baasd. „Wat dan De dokter knikte langzaam. „We hadden een politieonderzoek moeten laten instellen. De dood van den ouden man heeft een bizondere oorzaak gehad, waarvan we op dat oogenblik geen vermoe den hadden. Herinner je je die zeldzame brandwonden op het lichaam van Ruys en zijn raadselachtige woorden: „Ik verbrand in mijn eigen huis De veldwachter streek met beide handen door het spaarzame haar op zijn hoofd. De 'geneesheer wendde zich tot Homan: „Hoe was het ook weer met die woorden op dat briefje."*Hoe luidde de tekst? Was het niet, „In dit huis kan niemand blij ven leven?!" „Ja", zêi de jongeman en keek Roobol -angstig aan, die nadenkend de .nagels van z'n vingers bestudeerde. „Ik ben ervan overtuigd", ging dokter Roobol voort, „dat het geen ijdele bedrei ging is. In dit huis kan inderdaad geen mensch blijven leven, in dit huis woont de dood. Ilc zou je aanraden, jongeman, dit huis onmiddellijk te verlaten en er niet in terug te keeren, alvorens het raadsel vol ledig is opgelost". „Maar waarom dan toch stamelde de schilder verslagen. „Omdat Roobol sloeg met een snelle beweging het laken, dat over het lijk was uitgespreid, terug. Onwillekeurig weken de twee andere mannen met ontzetting achteruit. Treslong wilde iets zeggen, maar het was, alsof de ontzetting zijn spraakvermogen had ver lamd. Er kwam geen geluid over zijn lippen. Homan slaakte een diepen zucht, z'n handen balden zich tot vuisten. „Allemachtig Wat is dat Het bovenlichaam van den doode was tot de heup ontbloot. Aan het rechter boven- dijbeen was de pantalon door dokter Roobol opengesneden, zocdat dit dijbeen bijna tot de knie onbedekt was. Maar wat den beiden mannen zoo hevig deed ontstellen, was de toestand waarin het geheele bovenlichaam en het bovendiibeen zich bevonden. Een stralenkrans van zwartblauwe kleur overtrok, van het rechter diibeen uitgaande het geheele bovenlichaam van den doode gelijk de vangarmen van een vraatzuchtige spin, maar aan den rand van de pant^Iop vertoonde zich de bruinroode rand van een wond. „Moet u hier eens zien. Doktor Roobol sloeg een gedeelte van de afgesneden pantalon om. Precies onder het heupbeen bevond zich een eigenaardig uit gevreten plaats van minstens vier a vijf centimeter diepte. Deze wond deed met haar roode randen sterk denken aan een krater. Hst rauwe vleesch was zwart en verbrand: Van deze wonde uit ging de stralenkrans over het geheele lichaam naar boven, waar het de Dorst volkomen be dekte. Naar de zijden werd de krans dunner jen dunner, totdat ze geheel verdween. En op dezelfde wijze plantte zich de krans naar beneden voort langs het dijbeen en het onderbeen. Piet Homan ademde zwaar, toen hij zich weer oprichtte en de veldwachter had slechts een korten blik op het lichaam ge worpen, daarna keek hij den arts vragend aan. „Wat beteekent dat De dokter haalde ziin schouders op, als een teeken, dat ook hij dit vreemde ver schijnsel niet vermocht te verklaren. „Om eerlijk te zijn, ik weet het niet. Ik ben immers slechts een eenvoudig plaat selijk geneesheer. Hdt kan een soort huid uitslag van een zeer eigenaardig karakter zijn, die met dezelfde verschijnselen is be gonnen, als ik bij Jacob Ruys heb gecon stateerd." Treslong knikte. a „Jacob Ruys heeft dus dezellle onge wone ziekte gehad als deze man, die dood schoten is?" De dokter knikte eveneens. (Wordt vervolgd). welke bij het uitdunnen overtollig blijken, kunnen naar een andere plaats worden overgebracht. De lange pen wortels moeten zoo rechtstandig mogelijk in den grond ge bracht worden om te voorkomen, dat in het najaar korte misvormde wortels geoogst worden. Men zorge dus voor diepe plant- gaten. Zoo is er dus thans nog heel wat te doen om te zorgen, dat geen hoekje van den moestuin onbenut blijft. HET ZACHTE FRUIT BELOOFT ALLES. Veel aardbeien, kersen, bessen en pruimen te wachten. De winter is fel en langdurig geweest. Het schynt, dat de natuur ons gaat schadeloos stellen,. Nog nimmer waren de vooruitzich ten op een rijken fruitoogst zoo goed als nu. Over het harde fruit, de appels en de peren hebben wij reeds verheugende mede delingen gedaan. Met uitzondering helaas van den winterappel bij uitnemendheid, den Goudreinet, staat alles er daar schit terend voor. Bij hét zachte fruit vormen slechts de frambozen een uitzondering ten kwade. De kersen beloven een recordoogst, de aard beien eveneens, de bessen staan schitterend, de pruimen prima, er zullen vele millioenen kilo's jam kunnen worden gemaakt, als de weergoden nog 'n oogenblik blyven mee-, werken. Er waarom zouden zij dat niet" doen. En dat het direct gebruik, het gebruik ter plaatse, b.v. in de kersenbongerde en van versche aardbeien, zoo van de veilingen te Breda, te Zaltbommel, te Beverwijk. De volgende week begint het reeds. Mogen de oogsten even goed zijn als de vooruit zichten en ieder genieten van hetgeen onze rijke bodem, dank zij den vlijt en de kunde der kweekers oplevert. TABAKSDISTRIBUTIE. De aandacht van handelaren tn tabaksproduc ten wordt er op gevestigd, dat op de in het tijd vak van 1420 Juni verstrekte voorschottoewij- zingen wel is waar sigaren, sigaretten of kerfta bak naar keuze kan worden gekocht, doch dat op den extra bon var. de tabakskaart. die vöor#het tijdvak van 2o tot en met 27 Juni geldig zal wor den verklaard, uitsluitend 10 sigaren zullen mogen worden verkocht. De extra bon van de;£igaret- tenkaart. die eveneens in het tijdvak van 20 tot en met 27 Juni geldig zal zijn. zal uitfluitend recht geven op het koopen van 40 sigaretten. Op den extra bon van de tabakskaart, die',in het tijdvak van 27 Juni tot en met 4 Juli geldig ziin, zullen uitsluitend 40 sigaretten mogen worden verkocht. Hiermede dienen de winkelier! reke ning te houden bij hun bevoorrading, aangezien zij anderS^hiet in staat zullen zijn aan vraag an hun afnemers te voldoen. Teneinde misverstand te voorkomen, wordt r voorts reeds bij voorbaat op gewezen, dat oor de ingeleverde extra bonnen voor sigaren toewijzingen zullen worden uitgereikt, die uit sluitend op het koopen van sigaren recht geven. Voor extra bonnen voor sigaretten (zoowel die van de tabakskaart als van de sigarettenkaart) zullen toewijzingen voor sigaretten worden verstrekt. De moestuin in Juni. Wat kan in Juni nog worden gezaaid Tegen het laatst van Mei moet de moes tuin vol zijn, zoodat ier in Juni practisch niet veel meer te zaaien valt. Er mag ech ter geen hoekje onbenut worden gelaten en wanneer er een bedje leeggekomen is, gaan wij dit direct weer bezaaien of beplanten. Welke gewassen komen daarvoor in aan merking Zomerandijvie kan begin Juni/ nog worden gezaaid, de kans op doorschie ten der planten wordt met den dag minder. Winterandljvie wordt tegen de tweede helft der maand uitgezaaid om dit later nog eens te herhalen, voor opvolging van de in Mei ^gelegde stoksnij- en princesseboonen kan nu nog eens worden gezaaid. Om kans te hebben een volgend voorjaar vroeg mooie bloemkool te kunnen snijden, moet nu van de soort „Brocoli" wat zaad op een plantbed ^worden uitgezaaid. De overige koolsoorten moeten nu na een rogen bui van het plantbed naar den koolakker worden overgebracht Wij beginnen met roode en witte, om met spruit- en boeren kool te eindigen. Zoo ook kunnen koolraapplanten worden uitgeplant, eveneens bil vochtig weer. Is dit niet mogelijk, daii moeten de planten flink begoten worden. Een ruime scheut water in één keer, zoodat de wortels in vochtige aarde komen, is beter dan her haalde malen een beetie gieten. Is er nog een bedje beschikbaar, dan kunnen nu nog dopterwten en peulen voor den laten pluk Worden gezaaid. Postelein kan buiten en ook onder glas worden ge zaaid; eveneens zaaien wil nu rammenas. Om steeds jonge worteltjes en kropsla in voorraad te hebben kan met half Juni en veertien dagen later nog eens opnieuw ge zaaid worden. De kropslaplanten afkomstig van een vroeger zaaisel gaan wij bij gun stige weersgesteldheid uitplanten. Zoo ook de selderijplanten, IJMUIDEN Complot van varkens- en boter, dieven ontdekt. Gedurende tien maanden ernstige diefstallen gepleegd. Reeds 18 personen gearresteerd. Eind Mei werd door de N.V. Vereenigde Koelhuizen en Ijsfabrieken te IJmuiden bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een groot aantal halve varkens en eenige ten boter, welke in haar koelhuizen we ingevroren en opgeslagen. De recherche stelde een nauwkeurig onderzoek in en al heel spoe dig bleek dat. de daders onder het personeel moesten worden gezocht. Enkele arbeiders die het meest werden verdacht, werden arresteerd. Zij gaven aanvankelijk een paar diefstallen toe, doch verzwegen er vele. In- tusschen kwam vast te staan, dat zij zes halve varkens tusschen schafttijd uit de fa briek hadden vervoerd. Zij kregen daarbij medewerking van een chef, die reeds 18 jaar in dienst van het bedrijf was. Deze had de sleutel van de koelcellen en gaf hem aan enkele hoofddaders, terwijl hij wist, dat er diefstallen zouden worden gepleegd. Op deze wijze werden ongeveer 20 halve var kens ontvreemd. Zij werden aan diverse per sonen verkocht en de chef deelde in de op brengst. Een gedeelte van de varkens had den de daders zelf verorberd. De ingevroren halve varkens werden op bru tale wijze in de koelcellen stukgezaagd en per rijwiel naar kooplustigen vervoerd. Bovendien werd vastgesteld, dat buiten staanders voor het transport van de gestolen varkens een handwagen ter beschikking stel den en voor hun moeite elk een half varken ontvingen. De vaten boter werden op klaarlichten *dag per rijwiel naar gegadigden vervoerd. Dit waren eenige banketbakkers in de gemeente Velsen, die eveneens zijn gearresteerd, daar zij zeer hooge prijzen betaalden gn de distri butievoorschriften In meer dan een opzicht overtraden. Het is dd politie .gelukt een zeer klein ge deelte van het gestolène in beslag te nemen. Ook werd eenig geld, afkomstig van de dief stallen, gevonden. Nader vernemen wij dat de diefstallen over een tijdvak van ongeveer tien maanden zijn gepleegd. Tot nu toe zijn er reeds 18 personen, meest inwoners van de gemeente Velsen, wier leeftijden zeer uiteenloopen, gearresteerd. De mogelijkheid bestaat, dat meer aanhoudingen zullen volgen. Suomi op goeden weg. (Van een athletiekmedewerker.) Hoewel onze plaatselijke aihletiekver- eeniging Suomi nog slechts negen maanden bestaat zijn door verschillende leden reeds prachtige individueele resultaten bij de tot nu toe gehouden athletiekwedstrijden be haald. Dit u?as uiteraard niet alleen te danken aan den wil van deze sportbeoefenaars, maar ongetwijfeld aan een welbewuste training, die tijdens de wintermaanden bin nenkamers werd. gehouden, en eerst se dert eenige weken onder leiding uan den heer Jan de Vries, districtsbestuurder van de N. A. U. op het open veld plaats heeft. Voor deze openlucht-oefening leent het sportveld Watervlietzich bijzonder goed. Het is dan ook 's Dinsdags- en Donder dagsavonds (voordien 's Vrijdagavonds) van half acht tot negen uur, dat vele Suo- meezen zich behoorlijk los werken en trach ten fit te blijven. Met veel élan wordt over verschillende afstanden geloopen en het i. duidelijk merkbaar, dat bij de „jongens' als het ware een nieuw behoefte-element zich heeft voorgedaan. Bij deze training valt een zekere ernst constateeren waardoor dan ook de oefening een serieus karakter krijgt, te meer daar de training steeds verband houdt met komende wedstrijden. Hierdoor is het mogelijk, dat de wedstrijdcommissie haar moeilijke taak van selecteeren aanmer kelijk ziet beperkt, hoewel zich toch altijd nog problemen voordoen ten aanzien- van de indeeling. Doch ook deze vinden bij het actieve bestuur hun oplossing. Tijdens de oefenuren heerscht steeds een prettige sportieve geest, welke „Suomi" kenmerkt. Dit bemerkten wij dezer dagen bij de ge houden onderlinge selectie wedstrijden. Ondanks de omstandigheden werden goede tijden gemaakt. Zonder strijd boekten we over ruim 1500 meter 4 min. 51S sec., ter wijl de 400 meter binnen de minuut werd afgelegd. Op de 100 meter werd 11,8 sec. gedaan. Op deze manier leeren de Suomi- leden elkanders prestaties kennen en waar- deeren. Opvallend is, dat onder de junioren goede krachten schuilen. Zij loopen over het algemeen een'goeden stijl en maken aardige tijden. Men bewondert het uithou dingsvermogen van deze „knapen". Maar „jong geleerd is ouder gepresteerd" met een variatie op een bekend gezegde. Een goede training waarborgt resultaten. En daarvoor wordt gezorgd. Trouwens, dat is in de af geloopen weken wel be'wezen door de behaalde successen. En met dit alles is .jSuomi" steeds groeiende, terwijl haar naam reeds met eere in de kringen van de Nederlandsche Athletiek Unie wordt ge noemd! Kruiser der V. S. tot zinken gebracht. Het Japansche hoofdkwartier meldt, dat bij den onlangs ondernomen aanval bij de Midway eilanden de Japansche Vloot, be halve de reeds eerder gemelde schepen nog een Amerikaanschen kruiser van de San Francisco-klasse (9950 ton) en een duikboot tot zinken heeft gebracht. In totaal werden bij dien aanval 150 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. In bevoégde kringen verklaart men, dat de kruisers vaji de San Francisco-klasse het cn..«v..UK"—beste onderdeel van de AmerikaAnsche vloot De plan tea van witlof en keukenbieten, vormen. OFFICIEELE MEDEDEELIKGEN. Italiaansche schepen over land naar de Zicarte Zee Een officieus communiqué verklaart, dat de Italiaansche motortorpedobooten, die voor Sebastopol een Sovjetschip hebben ge torpedeerd, over land naar de Zwarte Zee zijn getransporteerd. Op deze wijze behoef den de eenheden de Dardanellen niet door te varen, waardoor dus ook de internatio nale wetten, die op dit oogenblik van kracht zijn, niet geschonden worden. Het commu niqué wijst tevens op de geweldige techni sche moeilijkheden, die hierbij moesten wor den óverwonnen. Het ophalen van huis-afval. Een leerzame film. De dringende raad: „Bewaart Uw huis afval!" wordt nog maar al te weinig opge volgd. Het Nederlandsche publiek is nu een maal moeilijk van het nut van „iets nieuws" te overtuigen. Men vergeet, dat ook in den vorigen oorlog allerlei afvalstoffen naarstig verzameld werden, omdat de industrie verle gen zat om grondstoffen. En ook nu, juist kan het algemeen bewaren van allerlei afval de industrie (en dus de arbeiders) aan werk helpen. De papier-, de rubber-, de glas-, de kunstwol- en de blikfabrieken zien reikhal zend uit naar de lompen, glazen potjes, blik ken bussen enz. enz. „Men" heeft echter vele bezwaren tegen dit Verzamelen. „Men" mompelt: dat alles toch naar Buitschiand gaat!". „Men" vindt het te lastig, om al dat oude blik. het papier, de glasscherven enz. apart te houden. De vuil nisemmer Was tot dusver zoo geduldig! Om al deze argumenten tegen te spreken heeft het Rijksbureau voor Oude Metalen en Afvalstoffen een film doen vervaardigen", die in vlot tempo laat zien, wat er met die af valstoffen gebeurt en hoe de huisvrouwen of dienstmeisjes het handigst deze artikelen op zij kunnen leggen tot de man van den ophaal- diënst aan de deur komt. Gelijk men weet, zijn er thans ln de meeste groote plaatsen (Amsterdam is nog in voorbereiding) officieele „leurders" aangesteld, die op geregelde tij den, op zijn minst eenmaal per week de stads wijken afloopen. Voldoende waarborgen zijn gevonden, om beunhazerij te voorkomen, zoo dat men er zeker van kan zijn, dat de opge haalde afval inderdaad de bestemming krijgt, die- het behoeft. De leurders hebben er een behoorlijke verdienste van, tenminste. wanneer de huisvrouwen meewerken en de leurders niet aan de deur afschepen, want dan krijgen zelfs deze lieden er genoeg van en kan mevrouw of meneer klagen: „dat de af- haaldienst bij hèn niet aanbelt!" Genoemde propagandafilm toont dat van hetgeen vroe ger werd weggegooid, thans de Nederland sche Industrie weer nieuwe nuttige voorwen pen kan maken. Voorts krijgt de toeschouwer een kijkje bij deir Ophaaldienst^ waarna de Film aanwijzïngèn voor het bewaren der oude materialen geeft. En al behoeft men nu niet zulk een practische doos in elkaar te knut selen, als de jongen op de film uitvindt, al licht krijgt men een goede „tip", die het steunen van deze actie ten goede zal komen. De première van deze door de N.V. Haghe- film opgenomen rolprent op Zaterdagmorgen in het Studio-theater in Den Haag, werd bij gewoond door den secr.-generaal van het Depart, van Opvoeding, Wetenschap en Cul tuurbescherming, vele hoofdambtenaren var verschillende Departementen, directeuren var Rijksbureaux en fabrikanten uit de betrokken industrieën. De Directeur van het Romea, de heer J. H. P. Haaren, alsmede de chef der afd. Propaganda van dit bureau, de heer J. J. L. van Zuylen, hebben hun actie uitvoerig na der toegelicht. Voor den Politierechter. SPELENDE DIENSTBODEN. Een 22-jarige dienstmaagd uit Heemstede had van den zolder van het huis, waarin zij werk- n was, pakken havermout, maizena, custard, koekjes en chocolade weggenomen. Voor dit mis bruik maken van vertrouwen werd een gevan genisstraf voor den tijd van twee maanden op gelegd, overeenkomstig den elsch. Een andere dienstbode had uit een kast zak doeken weggenomen. Zij vond. dat er zooveel waren dat er best wat afkon. Dit beschikken over een andermans eigendom werd vergolden met zeven dagen gevangenisstraf. Een derde dienstbode had voor de variatie niet bij haar werkgeefster gestolen do<*i in een win kel. Zij was voornemens in den echt te treden doch was niet in het bezit van een geschikte japon en evenmin van punten. Met haar zuster w^s ze een kleedlngmagazijn binnengestapt en had zich japonnen laten toonen en eenige had zij gepast. Gebruik makende van het zich even verwijderen van de bedienende juffrouw had zij een pas-japon aangehouden en haar eigen klee ding daarover aangetrokken. De Officier merkte op. dat 't geen manier van doen was de boel zóó bij elkaar te stelen om een huwelijk ln te gaan. Veel zegen zou er wel niet rusten op een echt verbintenis. die op een dergelijke basis werd aangegaan. Hij eischte tien dagen gevangenis straf. De Politierechter veroordeelde de dienst bode conform. Stelende hulpbesteller. Een hulpbesteller van de P. T. T. te Haarlem had op 15 April een pakje naar Arnhem moeten versturen voor een familie hier ter stede. In- plaats van dit te doen had hij het pak in zijn zak gestoken en later geopend, meenende sigaretten te vinden, doch hij kwam bedrogen uit, daar het paket alleen maar gedroogde bosenbesten in hield, De Officier zei dat het een geluk was, dat deze man niet tot de oude garde van de bestellers behoorde, doch slechts een hulpbesteller was. Een ambtenaar bij een openbare instelling van vervoer hoorde zich niet te vergrijpen aan de zaken die hij onder zijn tijdelijke berusting krijgt. Een misdrijf als dit behoort streng straft te worden. De Officier eischte derhalve een gevangenisstraf voor den tijd van zes maanden, overeenkomstig welken eisch de man werd oordeeld. Burgerlijke Stand HAARLEM Ondertrouwd: 15 Juni: H. J. C. L.'Vier kant en A. J. Jansen. Gehuwd, 13 Juni: C. Hofkamp en E. Schönhuth. 15 Juni: J. P. Peper en T. A. Offenberg. Bevallen, 12 Juni: H. M. Dorlandtr—Brits, z. 13 Juni: E. M. ZwartWolles, z. M. van Welchemvan Loveren, z. G. Fabelvan Bennekom, z. 14 Juni: A. E. Meerveld- Kleinhoudt, d. J. S. de NieuwsPrinself, d. A. J. van AmsterdamDijkmans, d. S. J. van VeenKramer, d. W. P. Coeleman Boerée, d. 15 Juni: J. P. RuigrokRoest, d. E. van HuisKlaassen, d. Overleden 13 Juni: A. van Aalten Hartog, 57 j., Frans Halsplein. A. Jansen Koopman, 61 j„ Gasthuisvest. H! Q", 11 m., z. v. J. A. Vrees, Minahassastraai. A. H. SlotKuiper, 36 j., Kamperlaan. 14 Juni M., 3 j., d. v. J. Pus, LeidschestraSt. W. M. C. JansenBloemendaal, 70 j., Jelgersma- straat. W. M. ArensSmits, 37 j.,- Borski- straat. Heden ontvingen wij door bemiddeling van 't Roode Kruis het droeve bericht van het overlijden van onzen lieyen Man en Vader Comelis Zwanenburg in den ouderdom van 45 jaar. A. J. ZWANENBURG- VAN DONGEN GRIETJE. IJmuiden, 12 Jyni 1942. Kompasstraat 35. A. J. v. LEUSEN ARTS heeft Praktijk hervat. Tandarts LINDEBOOM Afwezig van 17 Juni tot 9 Juli. Spoedgevallende Tandartsen Hartong van Ark en Bieuwinga. De N.V. Zeevischhandel G. DEKKER, in «liq. te IJmuiden, deelt hierbij mede, dat tot ont binding dezer N.V. is besloten in de Alg. Vergadéring van aan deelhouders d.d. 29 Dec. 1941 en dat het plan van uitkeering, be doeld in art. 56a W. v. K. voor een ieder ter kennisneming ligt ten kantore der N.V. en ten kantore van het Handelsregis ter te Haarlem. en Geiten te koop. A. VISSER, Trompstraat 209, LTmuiden-O. zoo goed als nieuw. Öe Lege Jozinastraat 8, Terneuzen. H.H. Hondenliefhebbers Het adres voor trimmen, pluk ken, scheren en knippen van Uw hond is J. C. BRUCCENKAMP Casembrootstraat 17, IJm.-O. Ook aan huis te ontbieden Trekkers: voor werkzoeken den en aangeboden betrekkin gen 3 tot 6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer 4 cent. Alle andere advertenties van particulieren in de zelfde ru briek: 3 tot 6 mjn. 36 cent ilke m.m meer 6 cent. Personeel aangeboden Ne&to tVed., ü7 j„ b. Z.Q. ata ïtUISH., liefst in W. gez. Br. no. T 901 bur. van dut blad Te koop aangeboden TBR OVERN. AANGEB.: 2 fauit., 4 stoelen, buffet, 2 tempen, kindierw.'. dekentjes en enkele kanuers vloerzeil. Woensdag tus schen 4 en 6 uur. Adres te vern, bur. van dut blad Te koop: DAMESRIJWIEL met prima bamden. Hofdijklaaaf 17, Driebuis. Te koop PR. RADIOTOESTEL ook gen. te ruilen v. h.fiate. Tor- rice 111st na at 21, IJmuiden. OVERALL te koop. groote m. Driehuizerkerkweg 4 6. Driehuis. Te koop MELKGETT. Tromp straat 136. IJmuiden Oost Te koop RIVGER TRAPNAAI- MAuhjlNÊ en hangklok. Meeu- Wenilean 12. IJmuiden O. GLOEILAMPEN Aanmelden: IJMUIDER WASSCHERIJ, Snelliusstraat no. IJmuiden. Na 5.30 uur: Burg. Rambonnetlaan 25. Te koop gevr. ELECTR. STRIJKIJZER m g. st. Kanaal dijk 240, IJmuiden. Te koop PLATTE WAGEN op ijzeren banden. A. A. v. Ri-esen. Duinweg 41 Santjjoo-rt (&t.) JONGE MKLKGEIT z. h. te koop. Tevens halfwas konijnen. Lln denstra at 14. IJmuiden Oost TE KOOP: kinderstoel en groen manteltje.m. hoedje, leeft. 3 tot 4 J. Blzenstraat 24. IJmui- den-Oost. Te koop MOD. KINDERWA GEN, z. g. a. n„ model 1940 Iepenstraat 2 6, IJmuiden Oost PHILIPS RADIOTOESTEL type no. 768 A. jaar 1941. Br. no. T 202 bur. van dit blad TE KOOP: zonwerend rolgor dijn (Rolgo) be^ch. f 10. Nieu we japon m. 40 weg. te kl. f 15. Kinderzitje op h» fiets, l. Kenne- merlaan 117, IJmuid-en-Ö. Te koop pr. D VMERSOHOE- VF.N m. 37. z. g. a. n. Abeelen- straat 12 IJimniden-Oost. Te koop goed onderh. KIN DERWAGEN m. bedje. Groene- weg 66. IJmuiden O TE KOOP p. niéuwe led. nr. motorvingerhandschoenen en een Philips handdynamo. Verl. Wijk aan Zeeërweg 22. IJmuiden Oost Tfi koop HEERENFIETS in g. st. Adres te vern. bur. v. d. blad Te kóóp z. g. a. n. LUCAS DY- N^\MO (12 volts), 's Avonds na 7 Jur Acacia straat 21. IJm. Oost. DUIT-SCTTE PIANO te koop. Volle, mooie kl-ank. Prijs f 360. J. P. Coenstraat 145. IJmuiden. Te koo-p 11 M. TUINSLANG. Heeremans. Maliebaan, 's Hee renbosch. TF. KOOP: piano, huisorgel en divanbedje. comp-1. Alles in z. z. st. Cleeren. Dirk Hartoghstraat i3. IJmujdon. TF. KOOP: z. g. a. n. w. led., kinderschoentjes m. 19 f 3.50, Kinderjurkje f 2.25. Adres te vern. Corn. Drebbelstr. 2 IJm. Te koop gevraagd Te koop gevr. GOED HEE- REN PAK en WERKBROEK ge wone maat. Br. no. T 206 bur, van dit blad Te koop gevr. BUITEXB. 28 i J'/ï. Na 6 uur Den Haan. Duin en Kruidhergerweg 37. Driehuis Te koop gevr. STRIJKBOUT ni. snoer en haardkachel in g. st. Br. no. T 2 03 bur. v. d. blad Te koop gevr. PR. JONGENS- SCHOENEN m. 36 of 37. ook gen. tevruilen m. 3s v.m. 36 of 37. Bik- en Arnoldk-ade 31. IJm. Te koop g*vr. goed onderh. MOD. KINDERWAGEN. Zwart, TorrlceWistraat 4 0, IJmuiden. Te koop gevr. PIANO-ACOOR- DEOX m. 12 bassen. Hooge prijs. Br. no. T 178 bur. v. d. blad Part. vraagt v. geidbel, te koop BURG ER WOON HU T ZEN. no. T 199 bur. van dit blad Te koop gevr. OLIE- OF RUBBER JAS. Dirk Hartoghstr. 70, IJnnuiden. Te koop gevr. MEISJESM. OF REGENJAS voor leeft. 9 jr. W. Beokielsz.et'r.. IJmuiden» Diversen Workman zoekt 1 of 2 gem. of oogem. KAMERS. Br. no. T 205 bur. van dit blad Te Huur gevr. d. ëchtp. m. 2 kind. GEM. ZIT- EN SLAAPKA MER iu. gobr. v. keuken op net ten stand. Br. no. T 201 b-ur. vah d'iit blad Clez. m. 3 kl. k. zo-ekt volledig PENSION v. 4 t.m. 11 Juli. Br. m. prijsopg. aan G. J. Balk, Al- Ia rd Pi.erso.mlaan 33, Den Haag WOXINGRUIL. Ruim huis, op rnooien stapd f 32 p. m.. met huls f 5 a f 6 p. w. Liefst IJm. Oost, Sam.tp. of Haarlem. Br. T 200 bur van d.it blad GOED "TEHUIS GEZOCHT voor lief hondje (Papillen). Me vr. Beunde-r. Hoofdstr. 58, Sant poort. Kiotoorjuffr. zoekt 2 VRIJE KAMERS m. keuken of goed pen_ sion. Uiterlijk 15 Jui-i. Br. T ^7 bur. van dit blad VERLOREN Zaterdagmiddag omtr. Santpoort St. poirtemonnaie m. imh. (weekgeld). Teg. goede bel. ter. te bez. bij „TJmuider Vishal" te Santp. St. Hui yefieeCe yeziu te laten inschrijven als lid van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding per 1 Jiili a.s. beteekent: dat allen lid .zijn tot 31 Dec. 1942, indien U direct het geringe bedrag van 0.75 betaalt (halve jaarcontributie). U kunt zich laten inschrijven bij den afdeelingssecretaris A. j. v. d. WEYDEN, Alex. Bellstr. 51. IJmuiden. Gironummer 418060. TREKXIMG KAIGHTOM CO. WETTIGE PKEMIELEENING 1*13 S* KLASSE. Ito LIJST. TB EK KING VAN MAANDAG 15 JUNI 1S42 HOOGE PREMItN jsooo 1x945 t 10O0 438 3358 15784 17555 18781 r 400—: 4058 10205 12938 13589 ISS92 19838 10320 30833 f 300.— 7621 8097 13713 14913 »1*6<209M "71 101,4 U323 /218S 13301 14370 17702 1SI* PKEMIEH VAN 70— XI8 332 395 421 454 583 567 577 «U «a MO 13* 1741 1485 1651 1716 1717 1726 1784 30 S4 3117 2120 2344 2397 2440 2518 3674 3803 2TTI 5166 3371 3460 378": 3*-rn i»-!n fTZ! 4165 Vii\ Jts? sg 3;ï? fft? nz t°s 6361 H-7? «J2 «J" "21 6622 6673 6693 6«M 6798 SE? 6161 7058 7073 7167 7242 7400 7426 7441 7514 7572 1A32 7605 7752 7890 7998 8054 8079 8093 8354 8436 8564 8577 8574 8656 8793 8807 9030 8169 9299 9302 9337 9357 M75 «5 Slïl 9713 9787 9811 9904 9940 9942 10119 10298 10317 10419 10457 10497 !51o1!ÏS? 1S5 08! K1!» IS i8?lS8 SS HBS 11S ÜSS il!S ilffi iISi138 13263 13502 13505 13583 13617 1390.1 13941 13948 14096 14154 14194 142(30 >«8? 1«2» 14716 14797 llwO 11*3 163H 1534# 15366 15406 16441 15542 1&555 15563 15606 15607 15697 15741 1474o 15801 15879 15886 16379 16484 16739 16813 16862 17048 17138 17248 1726? 17349 17385 17389 17393 17527 17776 17777 17931 18068 18134 18129 8194 18323 18263 18378 18422 18455 18485 18611 8648 lé693 18742 lire® B9oï 191BO 19214 19357 19331 19453 19507 19606 19644 19727 19067 20»0 20365 TOM 30383 20396 20404 20423 20552 20689 20781 20806 3^16 20652 20953 GEEN PIEMIEN 6 11 71 77 90 102 12$ 168 ITO lal 187 719 242 283 377 389 348 3.58 380 413 441 444 IV, IM SS £2 Sil S° £2 738 779 819 876 873 .as .as ,s ,ss iss.s as s iss na un ra, IS! !SSS !SSS 1SSS S3 SS 1962 1062 2034 20.4 2075 20R8 2110 2112 2173 3187 3225 2237 3287 2290 2398 2412 2417 2421 2443 3480 2507 2585 3610 2629 2634 2650 2654 2659 2708 2768 2868 2870 2875 29ll 2983 3021 3026 3043 3046 3120 3125 3134 3164 3165 3179 3198 3235 3263 l*S° ijl" 3«18 3533 3535 3541 3618 3623 3648 3657 36o9 3706 3718 3797 3834 3867 3886 3913 3927 4014 lïïn 122? lil\ VJ$ 4 '®2 4199 «3' 4321 4335 SS «17 1H2 1221 122? 1225 12?? 1221 4720 4728 4735 474«7«5 «758 1??2 ï??2 1£2 1222 i93l «053 49es 5032 5034 JO?8 21S2 £22 £22 £2? £12 548e ssoi 5333 5539 5550 5500 5577 5602 5629 5631 5657 5664 5665 5737 5785 579 5628 5831 5892 5952 5982 5984 6001 6013 £045 6122 6141 «142 6154 6189 £2? 2222 21?° 3409 8411 8421 6488 6487 85«« 6592 8629 6740 «908 6910 6036 6938 6945 6949 «956 6968 6976 «?78 5903 8®05 7004 7015 7019 7042 7065 7150 7177 7207 7210 7225 7258 7286 7300 7349 7372 7389 7431 7434 7435 7484 7493 7503 7507 7664 7571 7580 7583 7594 7596 7601 7622 7689 7751 lïü 2122 I?30 I887 7896 7922 7939 7958 7888 7961 8032 806! 80.. 8132 8153 8208 8221 8283 8289 8293 8322 8330 6388 8451 8469 847s 8480 852! 8583 8563 8630 8841 8669 8682 8707 8719 8739 8742 8768 8780 88 !l 88«0 8908 8909 8995 #048 9070 9129 9153 9217 9241 9283 923» 9300 9i4g b524 9m3 959s 9,5, 9809 9828 9830 9eS9 0867 9944 #984 9985 10025 10080 10072 10083 100M8 10158 10211 ]0240 10280 10315 10328 10381 10304 10433 10482 10500 10562 10585 10630 10338 10700 10728 10738 10760 10781 10799 10055 11014 110SS H07i 11091 11112 11211 1123111230 11280 11362 11388 11391 11306 11424 1143» 11465 11479 11529 11S41 11570 11579 11638 11715 11721 11790 11823 11868 11885 11935 11988 11994 12041 12051 12053 12099 12120 12139 12191 1220! 12340 12387 12302 12406 12419 12438 12439 12447 12460 12472 12493 12520 12579 ?2574 12582 12801 12811 12627 12687 12690 12693 12722 12744 12780 12TO9 12836 12839 12862 12087 12995 1301B 13020 13087 13003 13146 13152 13157 13182 13188 18193 13231 13239 13356 13308 13418 13422 13425 13427 13431 13475 13522 13525 13648 13558 13588 13590 13808 15639 13854 13883 13682 13717 13726 13734 13758 13763 18789 13869 13871 13893 13924 13993 14044 14126 14179 14189 14247 14281 14318 14320 14349 14383 14380 1«04 14429 14431 1«57 14459 14538 14544 14550 14557 14562 14633 14636 14646 14661 14667 14696 14700 14741 14760 14782 14826 14879 14901 14035 15034 15067 16155 15240 15271 15264 15326 1S3S4 15374 15376 15458 15464 15465 16546 15608 15630 15643 26704 15723 16739 15741 15860 15863 15865 15869 15682 15915 18003 18040 18055 16086 16115 16181 16242 16290 16326 16344 16394 16406 16420 1G427 16474 16500 16523 10527 16566 16644 16682 167C6 18793 16799 16854 16890 16906 16813 17030 17030 17122 17215 17221 17225 17240 17303 17380 17435 17450 17467 17479 17513 17514 17543 1758» 17509 17723 J7769. 17899 17974 !«niü In01« IRfwIO 1B.K)» mi 11 1011O 17825 17847 17850 17895 17899 17974 18019 18036 18009 18095 18112 18134 18175 18200 18224 18261 1R307 18400 18403 18411 18414 18445 16499 9 18875 18098 18915 1817» 188 18525 18800 18680 18631 18685 18718 18789 18832 1 18906 18907 18979 189C0 19019 19003 10140 19155 19287 19296 19298 19301 jggjg1 19571 i9$8g 1959] 19615 ia619 19809 19339 19386 1943B 19490 19502 1'. 19656 19071 19725 19740 19784 10815 19836 10847 1 20016 20382 20117 20150 20245 20248 20315 20330 20336 20370 20387 20413 20489 20513 20576 20612 20619 20637 20659 20671 2069* 20700 20716 20717 30741 3070» 20607 30877 20898 30977 WORDEN GEVRAAGD 16—17 jaar. Flink loon. „FENRECO". Prins Hendrikstr. 95, IJm. LMLill De Arabier schrikt er van, zooals men zijn mokka' heeft nage bootst. Ja, inderdaad Enkabé koffiesurro- gaat komt den smaak van échte koffie het meest nabij... I t Belevenissen van MIMA BAKGRAAG Nou zo! ik ze den toch .eens fijn verrassenA is de familie straks thuiskomt k heb ik een hee/e schotel vol van die heerlijke, luch tig gebakken flensjes klaar staan. ,Oók Mina is een PANKO-gebruikster gewor» j den! Eén van de zeer vele! Want wie houdt nu niet van lekkere flensjes.... die boven dien m«t -zoo weinig moeite, zónder melk en 'eieren gebakken kunnen worden! PEfA- PRODUCTEN DEVENTER Zorg dat U zich nooit behoeft Ie verwijten Woi ikmooh VOORZICHTIGER gecOeeftf Laat Uw strijkijzer vooral nooit onder stroom staan, ook al moet U maar even naar de bel of naar het eten kijken. Dat kost onnoodig stroom. Bovendien hebt U de kans, dat Uw strijklap of erger nog een kostbaar stuk van Uw linnenkast be dorven wordt wanneer U wordt opge houden. Strijk zooveel mogelijk achter elkaar af, dat is de zuinigste manier. Als het ijzer goed warm is, kunt U gerust den stroom uitschakelen. U strijkt tot de bout koud geworden is nog een heelen tijd door, zonder stroom te gebruiken. Publlc*l>e v#n h#| Hinkel NiJ»6rh«lé an S«h«#sv#tft

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4