HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 37 „Dat neem ik met stelligheid aan, maar noch Jacob Ruys, noch deze vreemdeling itierf aan-deze raadselachtige huidziekte, daarvoor kan ik instaan. Ruys stierf aan een hartverlamming en de^e man werd ver moord door een kogeL Kijk maar eens naar zijn rechterhand". Roobol hiéf de hand van den doode om hoog, zoodat de anderen de handvlakte kon den zien. Daar herhaalde zich precies het zelfde verschijnsel in het klein, zooals zij aan het lichaam gezien hadden, een diep itgevreten gat in het midden met zwart verbrand vleesch en roode wondranden. De stralenkrans plantte zich hier voort tot in de vingertoppen en aan de andere zijde tot een eind in het polsgewricht. „Zeldzaam", mompelde Homan over stuur. Toen bedekte hij eensklaps zijn ge zicht met beide handen. De opwinding was e sterk voor hem, om langer naar het ,-reeselijke schouwspel te kunnen kijken. ,Dat is onverdragelijk!" schreeuwde hij bijna, „dat is, .dat is. „Dat is de -geheimzinnige, onverklaar bare dood, die in dit huis woont", zei dok ter Roobol zacht, met trillende handen. „Een verraderlijke en vreeselijke dood voor hen, die het slachtoffer ervan worden. De beide mannen, Ruys en deze man kunnen van geluk spreken, dat ze een kor ten en pijnloozen dood gestorven zijn". „Maar men moet dit raadsel toch kun nen oplossen?" hield de schilder hardnek kig vol. „Men moet dezen verraderlijken dood toch op het spoor kunnen komen? En als men dit geheele huis onderzoekt. - onderste boven haalt en op z'n kop zet de; noods, dan moet de oplossing toch gevon den worden?" „Ik weet het niet", zuchtte de arts moede. „Deze geheimzinnige dingen gaan boven mijn kunde, ze behooren in haar oorzaken tot de groote geheimenissen van de medische wetenschappen. Als ik mijn meening erover zeggen moet, \ian kom ik m de verleiding, de zoogenaamde aardstra- len een grooter beteekenis toe te kennen, dan de wetenschap doet. Er blijft mij niets anders over, dact aan te nemen, dat in dit huis een radioactieve stof verborgen moet zijn en als ik mij niet sterk vergis, dan is de reden van het inbrekersbezoek niet anders, dan het vinden van deze stof, die voor de wetenschap en de menschheid van onschatbare; beteekenis is en die, aan misdadigers'schatten geld kan opbrengen." HOOFDSTUK XV. Nadat dokter Roobol zich een weinig hersteld had, nam hij het laken en spreid de het weder over het lichaam uit. „Luister, Treslong zei hij kortaf". E: moet iets gebeuren. We moeten ervoor zorgen, dat het lijk onmiddellijk naar de stad wordt overgebracht, opdat het door een politiearts onderzocht kan worden. Bo vendien lijkt het mij niet overbodig, wan neer je om een paar mannetjes ter verster king vraagt. Men kan niet weten, wat er in de eerstvolgende dagen hier nog gebeu ren zal. Dat is natuurlijk mijn persoonlijke meening. „Gebeuren zal?stamelde de veld wachter verward. „Wat zou er in hemels naam nog moeten gebeuren? Ja, hm, misschien hebt u toch wel gelijk, dokter". „Het beste schijnt het mij toe", ging Roo bol voort, „dat je de autoriteiten van je eigen district met het voorgevallene in ken nis stelt. Ik zal een rapport over mijn be vindingen opmaken. Zoodra je menschen genoeg hebt, moet je het huis niet alleen dag en nacht laten bewaken, maar het bo vendien grondig laten onderzoeken. Je lyat desnoods geen steen op, den andere, zooals men weieens zegt. En als mijnheer Homan er geen bezwaar tegep heeft, kan hij, zoo lang de zaak nog-biet opgehelderd is, in een hotel gaan wonen". Piet knikte automatisch, maar Treslong schudde het hoofd. „Alles gaat er maar om, den man met het zwarte snorretje te vinden. Men kan toch niet alles tegelijk doen en ik sta hier op de beide eilanden alleen, zooals u weet". „Goed", zei de dokter, „ik wil je een voorstel doen, Treslong, Ik vaar met Dirk Arends naar Texel en maak het heele zaakje voor je in orde, als je mij de noo- dige volmachten geeft. Intusschen zoek jij de man met het zwarte snorretje en je neemt Homan mee". „Wilt u dan het lijk alleen in het huis achterlaten?" vroeg de schilder. „Natuurlijk! Het huis wordt, gesloten en verzegeld", antwoordde de veldwachter. „Overigens ben ik u dankbaar voor uw voorstel, dokter. U vaart naar Texel terug en deelt alles telefonisch mede aan het hoofdbureau. Wij ressorteeren onder Leeu- .warden, zooals weet?" Dokter -Roobol sloot zijn koffertje en nam met een korten groet afscheid van de beide mannen. Homan en Treslong sloten de deuren en ramen en ze vergaten niet. voor het gat in het eene venster een plank te spijkeren, zoodat voor een indringer deze weg eveneens afgesloten was. Toen ze ten slotte het huis verlaten en de voordeur afgesloten hadden, schudde Treslong aar zelend z'n hoofd. „Ik weet niet,' of het wel zin heeft, wat we doen. Al sluiten we nog zoo nauwkeurig alles af, dan is het zelfs voor een kind ge makkelijk, om in het huis te komen. ,.We kunnen de luiken voor de ramen sptikeren", zei Piet, maar de veldwachter lachte. (Wordt vervolgd) De Nederlandsche Volksdienst maakt het sterke sterker, het gezonde gezonder. Steunt dit werk, fluit u aan als lid. Beschermt uw rijwiel tegen diefstal Laat het registreeren bij het Centraal Bureau v. Rijwielregistratie voor Haarlem en Omstreken. Scbeerersstraat 1 - Haarlem - Tclef. 14986 HEEMSTEDE f BOTSING. Dinsdagmiddag had op het kruispunt LanckhorstlaanBronsteeweg een botsing plaats tusschen een auto en een met een paard bespannen wagen. Het paard werd aan den kop gewond. Ook de wagen werd beschadigd. BLOEMENDAAL Evenals dit in andere gemeenten is geschied, heeft de burgemeester van Bloemendaal thans een verordening vastgesteld, waarbij het aan degenen, die groenten, aardappelen of fruit telen binnen de gemeente Bloemendaal, en niet op grond van een regeling van hooger- hand verplicht zijn hun gewassen naar een daarvoor bestemde markt of veiling te brengen, verboden wordt deze producten in deze gemeente te verkoopen of af te leveren of te doen verkoopen of afleveren, anders dan aan groenten- of fruithandelaren, die uitslui tend of in hoofdzaak deze producten plegen te verkoopen. Dit verbod geldt niet voor telers die tevens erkende kleinhandelaren zijn in groenten, aardappelen of fruit, voor zelf geteelde ge wassen. ZANDVOORT Naar aanleiding van herhaaldelijk geuite klachten omtrent bevuiling van den openbaren weg en vooral de trottoirs door honden, heeft de burgemeester de algemeene politiever ordening aangevuld met enkele bepalingen, welke houders van honden goed in acht moeten nemen. Een ieder is verplicht er voor te zorgen dat een onder zijn hoede staande hond zich niet van uit werpselen ontdoet op een gedeelte van den open baren weg dat kennelijk Is Ingericht voor ver keer of mede van voetgangers. De honden mogen dus de trottoirs niet meer bevuilen, anders wordt hun eigenaar of houder geverbaliseerd Verder is bepaald dat hondpiv- in de bebouwde gedeelten van de gemeente niet op den open baren weg los mogen loopen. Ook hiervoor zijn de houders van honden strafbaar. Vertrouwd wordt dat alle eigenaars van honden deze bepa- Ungen zullen In acht nemen en zullen waken te gen verontreiniging van den openbaren weg. De politie zal nog gedurende korten tijd waarschuwend optreden. ZANDVOORT IS SLECHT VERDUISTERD. Nu de dagen langer geworden zijn, wordt er ver het algemeen slordig verduisterd. Men gaat blijkbaar van de veronderstelling uit. dat nu het zoo lang licht is, het niet noodig is om voor het uurtje dat men na het donker worden nog op blijft, nog eens zorgvuldig te gaan verduisteren Het is dan ook niet te verwonderen dat er de laatste avonden slachtoffers gevallen zijn, daar de politie na vele waarschuwingen streng is gaan optreden terwijl ook de luchtbeschermingsman nen zoo langzamerhand aan het eind van hun geduld zijn geraakt. I3MUIDEN Voor duizenden guldens textiel ontvreemd. Brutale inbraak in manufacturenzaak te IJmuiden-Oost. Jn den nacht van Maandag op Dinsdag is in een manufacturenzaak aan den Zee weg te IJmuiden-Oost een brutale in braak gepleegd, waarbij een groot aantal kleedingstukken en stoffen ter waarde van enkele duizenden guldens is ontvreemd, De inbrekers zijn op zeer brutale wijze te werk gegaan. Het uitgebreide onderzoek van de politie is nog gaande. De daders hebben zich aan de achterzijde van den winkel toegang tot het perceel verschaft door een rolluik te verwijderen en een ruit in te slaan. Zij konden hier door een deur openen. Tot de ontvreemde kleedingstukken behooren damesmantels, blouses, jongens- en heerenjassen en dekens. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. Aan het Jaarverslag ontleenen wij: Het vraagstuk van de bij den middenstand over tollige vlottende middelen is een onderwerp van studie geworden en men tracht wegen te vinden om deze tijdelijk in het bedrijf geen emplooi vindende gelden intact te houden, opdat de be trokken ondernemers na beëindiging van den oorlog over de noodige middelen zullen kunnen beschikken om de her-bevoorrading te finan- Het groote probleem daarbij is dat de inge krompen omzetten een geringere winst tenge volge hebben en men dus geneigd (of gedwon gen) zal zijn in te teren, zoodat het gevaar niet denkbeeldig is, dat van vele middenstanders na korten of langen tijd de liquide middelen uit geput, dan wel aanzienlijk ingekrompen zullen zijn. De geschetste ontwikkeling weerspiegelde zich de cijfers van ons bedrijf door een verderen teruggang van het uitstaande crediet en een sterice toename van de ons toevertrouwde gelden de daardoor te onzer beschikking gekomen mid delen vonden hoofdzakelijk belegging in schat kistpapier en andere overheidsleeniqgen op kor ten termijn. Winstsaldo f332.338,65 (v. j. f 158.822,22) ten deele aangewend voor afschrijvingen, reserveering en dotatieaan het Pensioenfonds, ten deele op nieuwe rekening. In het verslagjaar werden door ons verleend 1212 credieten tot een gezamenlijk bedrag van f 5.402.619i— of gemiddeld f 4.458.— per post. tegen 1457 credieten tot een gezamenlijk bedrag van f 6.301.271,of gemiddeld f 3.638,— per post in 1940. Economische Rechter SCHOENEN ZONDER BON. De 39-jarlge Beverwljksche schoen winkelier J. Stijl, had gedurende anderhalf jaar schoenen ge kocht zonder daartoe vergunning ontvangen te hebben. Verder verkocht hij deze schoenen weer zonder bon daarvoor te ontvangen. De officier van justitie elschte een gevangenisstraf van 10 weken voor het koopen zonder vergunning en het verkoopen zonder bonnen van schoenen. De Economische Rechter oordeelde het koopen zon der vergunning niet bewezen, het verkoopen daarentegen wel. De winkelier werd veroordeeld tot 55 dagen gevangenisstraf. Clandestiene slachtingen. De 54-jarige los-arbeider D. van Diepen uit Beverwijk Jiad in Januari een koe geslacht. Hij kreeg hiervoor een gevangenisstraf van zes maanden. H. Riemcrsma, veehouder in Assendelft..had op 8 Februari van dit jaar door Kaaijk en Nukoop een stier laten slachten, die zéér wild was. De Economische Rechter meende dat de stier mis schien een voorgevoel had van het lot dat hem te wachten stond. De verdachte zei dat het dier werkelijk wild was en dat noodslachting nood zakelijk was. Hij had alleen verzuimd deze nood- slachting aan te geven. Het vleesch had hij in een hooiberg verborgen. Aangezien de opdracht tot het doen slachten van een dier gelijk sta; aan de slachting zelf, eïschte de officier 6 maai den gevangenisstraf. De verdachte werd confon veroordeeld. De 37-jarige slagersknecht A. Kaaijk en de 55- Jarige J. C. Nukoop hadden op verzoek van Rie- mersma den stier gedood zonder verdooving. Ook zij werden tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld. M. F. Taverne, eveneens slagersknecht, had helpend handje gegeven bij het slachtwerk. We gens medeplichtigheid werd een gevangenisstraf voor den tijd van aiIe maanden tegen hem ge- eischt. Hij werd tot twee maanden veroordeeld. P. Braas, veekoopman uit Beverwijk, had op 3 Februari J.I., een koe geslacht, en 4 varkens had hij zonder vergunning ln voorraad. Voor deze twee feiten werden negen maanden gevangenis straf geëischt. ook omdat hij reeds meerdere malen met den Economlschen Rechter in aan raking was geweest. Op 16 Februari had hij eer koe gekocht, zonder vergunning natuurlijk. Aan gezien de officier meende dat dit dier voor slach ting was bestemd, vroeg hij een straf voor den tijd van twee maanden. De Ecomonsiche Rcch ter veroordeelde den man overeenkomstig de eischen tot negen en twee maanden gevangenis straf. DAMMEN PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN 194! VAN HAARLEM. Voor bovengenoemde wedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: H. v. d. Linden wint van H. Berg huis; Yme de Jong—P. H. Meure afgebroken; P. J. van Dartelen—W. de Jong uitgesteld. Eerste klasse: A. Miedema wint van J. J. Holm; T. B. Dinkla wint van G. Bakker; A. Fasol remise met J. Oosterling; Nico Blom—P. Klaasen afgebroken. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van J. van Looij. Eerste klasse: H. Berghuis wint van J. J. Holm; H. Berghuis wint van D. Phillppo. Tweede klasse: A. Pimentel wint van A. Blom: H. L. Phillppo remise met G. de la Rie. H. L. Philippo legde beslag op het tweede klas se clubkampioenschap der Haarlemsche Dam club. Voor de zomerwedstrijden zijn gespeeld: A. Smit remise met K. Olij; G. J. Steenkist remise met J. J. Zalm; K. Olij wint van A. J. Oremus: F. Akersloot remise met A. J. Verwoerdt; J. B. Sluiter Jr. wint van J. van Looij; A. Smit remise met F. van Es. MARKTBERICHTEN PURMEREND Dinsdag. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 114 partijen, wegende 43.000 K.G. Handel vlug. 40 f 50—f 60. 20 f38—f 43,50. Kaasmarkt, gewicht 465. Handel vlug. Kleine Boeren 2 st. f53—f50 per 50 K.G. Runderen, totaal 1078 stuks. Vette koeien 500 voor de levering. Gelde koelen 175 380—475 per stuk. Melkkoeien 212 480—620 per stuk. Stieren 16 voor de levering. Gras kalveren 150—275 per stuk. Nuchtere kalveren voor de slacht, nuchtere kal veren voor de fokkerij, 478 voor de leveling, 32—46 matig. Vette varkens voor de slacht 7 voor de levering. Biggen 133 18-34 per stuk, Schapen 15—66 per stuk. Bokken 198 25—80 per stuk. Lam meren 1638 20—24 per stuk. Kipeieren 1.32 per K.G Oude kippen en hanen (wit en rood), oude kippen en hanen (blauw) 700 90 ct. Konijnen f 1 per K.G Burgerlijke Stand HAARLEM Bevallen: 13 Juni, T. KortBot, z., 14 Juni, A. J. van Bredavan Geldrop, d., 15 Juni, H. A. M. MomVersteege, d., M. J. EcknardVoetelink, d-, J. OBjerhoek Roelofsma, z., A. G. Kuijpers—vgn den Berg, d. 16 Juni, J. KroonKroezen, d. Overleden: 12 Juni, J, Hatem, 79 j., Gr. Heiligland, P. 'Landman, 82 j„ Ripperda- park, 13 Juni, G. AlingMoorman, 90 j., Jansstraat, 14 Juni, A. BartstraKoeman. 76 j., Craijenesterlaan, 15 Juni, A. J. P. L Nooteboom, 81 j., Hazepaterslaan, G. A. I Vijn, 35 j.. Maerten van Heemskerkstraat F. W, Pull, 53 j., Schreveliusstraat, C. MeijerSchaap, 51 j„ Damaststraat. Gehuwd: 16 Juni, D. C. de Gier en P. J. M. Bieseman; J. J. Timmer en D. van Leijenhorst. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Buters, Schalkbur- gergracht 93, beursje: Bureau van politie, Smedestraat 9, boek; Hoeke, Regentesselaan 38, cape; Bureau van politie, Smedestraat 9. jas; Springer, Floresstraat 75, ketting en me daille; Wildschut. Elzenplein 48, mutsje; Bu reau van politie, Smedestraat 9, mutsje; Da- men, Kievitstraat 18, mutsje; Postkantoor, Spaarnwouderstraat, parapluie; Alkema, Ban- tamstraat 38, pet; Bur. van politie. Smedestr. 9. portemonnaie m. inh.; Bur. van politie, Sme destraat 9, portemonnaie m. inh Kroons- bèrg, Amsterdamschevaart 104zwart, pet: Bu reau van politie. Smedestraat 9, pet; Vixboxe, Orionweg 21, ringen (kanarie-); Kipshagen. Timorstraat 11,,schoen; Putman. Doverstraat 5, schop; Fabels, Wolstraat 7, tasch m. inh.: Wildschut. Elzenplein 48. want. (Reeds in een deel der vorige oplaag opgenomen.) GROETEN VAN HET OOSTFRONT. De persdienst van den Nederlandscher* Omroep meldt: Woensdag 17 Juni zuller over den zender Hilversum 1 van 18.00— 19.00 uur groeten van'het Oostfront wor den gebracht. Deze uitzending wordt afge wisseld met muziek van het amusements orkest. - JUBILEUM P. H. KaDISCH. Gisteren herdacht de heer- P. H. Radisch het feit, dat hij gedurende 25 jaar als stem- DClsnljder-graveur werkzaam is bij de Grar- fische Inrichting N.V. Joh. Enschedé Zonen te Haarlem. Na door een commissie bestaande uit zijn collega's do heeren E Boekelaar en J. WIelart. van zijn woning te zijn afgehaald, viel hem een huldiging in zijn werkkring ten deel. Namens het ad ministratief personeel der afd. Lettergiete rij sprak de chef. de heer H. A. Hooger beets den jubilaris toe en bracht hem teven: de golukwenschen over van den adviseur do. N.V. den heer Van Krimpen, die verhinderd was persoonlijk aanwezig te zijn. Spr. lie zijn woorden vergezeld gaan van het aan bieden van een fraai bloemstuk namens het administratief personeel. Uit den kring zijner collega's richtte de heer Wielart he: woord tot den heer Radisch en bood dezer., die een toegewijd amateur-schilder is. eeft schilderijlijst aan. alsmede een bloemstuk. Door een zijner vrienden was een zeer ge slaagd caricatuur van den jubilaris vaardigd. Tenslotte werd de heer Radisch door de directie ontvangen, teneinde haar geluk- wenschen en een toepasselijk geschenk Jn ontvangst te nemen.' „TOT UW DIENST". In Den Haag werd in Augustus 1940 een organisatie in hei leven geroepen me; de bedoeling op verschillende gebieden hulp te verschaffen, waar deze noodzake lijk mocht zijn. Deze organisatie is in han den van jonge menschen, die door de oorlogsomstandigheden genoodzaakt wa ren, een anderen werkkring te zoeken. Naast een z.g. distributiedienst, welke voor velen regelmatig de nieuwe distributie bescheiden afhaalt is er ook een afdeeling Welke zorg draagt voor tijdelijk personeel voor huishouding en kantoor. De verhou ding tusschen de leiding van het bureau en de medewerkers en medewerksters is var. zuiver kameraadschappelijken aard. Bii allen zit de bedoeling voor, door samen werking voor elkaar een bestaansmogelijk heid te verwerven. „Tot Uw Dienst" is dan ook geen commerciéele onderneming, doch veeleer een arbeidsgemeenschap van jonge menschen. Zeer binnenkort tracht „Tot Uw Dienst" ook Haarlem binnen den kring van haar werkzaamheden te betrekken, voorloopig alleen voor het beschikbaar stellen van huishoudelijke krachten, die in Haarlem zelf gevonden zullen worden. De leiding van het Haarlemsche bijkantoor zal berusten bij mevrouw E. M. Doeglas- Verdel. HET OPHALEN VAN HUIS-AFVAL. Dezer dagen is in Den Haag voor de eerste maal een filmpje vertoond, waarin een beeld wordt gegeven van het vele en het vele nuttige, dat uit huisafval nog we' kan worden vervaardigd als alles naar den eisch gesorteerd wordt. Het sorteeren moet de huisvrouw doen. Voor het ophalen zorg' de overheid, die immers sedert verscheiden maanden vanwege de gemeente aangestelde afval-leurders de huizen langs stuurt om oud ijzer, oud glas, oud papier en wat a! niet meer ouds te verzamelen. Zoo gaat het, beter gezegd: zoo behoor! het tegaan. Hoe gaat het hier ter stede? We hebben hier en daar eens informaties ingewonnen en, al is de erkenning een beetje onaangenaam, onze indruk is, dat het ophalen van huis-afval door daartoe aangestelde leurders in Haarlem nog niet bijster populair is. Natuurlijk is ook hier weer de eeuwige categorie van lieden, die beweren; dat „alles naar Duitschland gaat" en den huis afval liever wie weet waar deponeeren dan er een nuttige bestemming aan geven. Dat zijn de onverbeterlijken, de dommen de tegenwerkers. Maar gelukkig zijn er ooi- huismoeders, die wel wat voelen voor de argumenten van den Ophaaldienst en trouw begonnen zijn, glas bij glas, ijzer bij ijzer en papier bij papier tè leggen en er nette pakketjes van te maken, die de leur der straks maar voor het meenemen zou hebben. En dan begon de teleurstelling. E' verliepen weken, maanden zelfs, zonder dat de „officieele" leurder zich aanmeldde Men trachtte den man te enteren doch hii onttrok zich aan ieder verwijt, zeggende, dat hij op bepaalde dagen bepaalde stra ten bezoekt en dat men dan maar extra op hem letten moet. Wat ook al zijn be zwaren heeft bij het tegenwoordig zoo drukke huishouden. Met dat al verhoogt dat alles niet de be langstelling voor het nut en het voordeel dat het gevolg kan wezen van behoorlij! gesorteerde huis-afval en dat is^ jammer Met een beetje goeden wil immers lever: een stad van 140.000 inwoners werkelijk nog wel het een en ander op aan huis afval. dat waard is opgehaald en verder verwerkt te worden. En dan is het te be treuren, dat er thans we zijn daarvan overtuigd veel blijft liggen, dat een beter bestemming verdiende. Het blijkt nu, dat de samenwerking tus schen leurder en huisvrouw te wenschen overlaat. Bij wie de schuld ligt zullen we in Het midden laten. Maar is daar niet wat op te verzinnen? Als de huisvrouwen eens voor gewoonte namen, door het plaatsen Van- een kartonnetje, voorzien van het woord „Afval" voor het venster of he'. deurruitje, aan den leurder te kennen te geven, dat ze wat op te ruimen hadden? D3n verviel voor den leurder het noode- looze aanbellen en de huismoeders zater niet langer van week tot week opgescheep' met ouden en gebroken rommel, "die ner gens meer toe dient en toch zijn waarde heeft. 't Is maar een idee, dat we voor bete geven. Prof. Hermann Abendroth in ons land. De persdienst van den Nederlandschen omroep meldt: Hedenmorgen is de beroemde Duitsche dirigent van het Gewandhaus orkest te Leipzig, prof. Hermann Abendroth, in ons land aangekomen om Donderdag a s. het omroep symphonie orkest bij de uitvoering van Anton Bruckner's negende symphonie te leiden. Öp het station Amersfoort werd hij be groet door den eersten dirigent van den Ned. omroep, Pierre Reinards, die destijds tot de leerlingen van dezen vermaarden orkestleider aan de Hochschule te Keulen behoorde. Na de ontvangst begaven beide dirigenten zich naar Hilversum, waar de repetities voor het twaalfde concert in de Bruckner- cyclus een aanvang namen Het omroep symphonie orkest zal Don derdagavond van 19.15-21.00 uur in studio b. te Hilversum de „Nagelaten schetsen bij de onvoltooid gebleven negende sympho nie" van Ant. Bruckner en na de pauze de negende symphonie in d. kl. t. ten gehoore brengen. Het eerste gedeelte van dit concert wordt uitgevoerd onder leiding van den gastdirigent dr. Fritz Oeser en het tweede deel onder directie van prof. Hermann Abendroth. Vlaggendag99 der Geallieerden Naar aanleiding van den viaggendag ter eere van alle „Vereenigde naties" levert de Deutsche Dlplomatisch-politische Korres- pondenz commentaar op de pogingen van Washington om meer dan twee dozijn hete rogene politieke gebieden samen te vatten De Diplo schrijft onder meer: „Roosevelt schijnt zich thans beschermheer van 28 „bondgenooten" te gevoelen. Daarbij komen dan nog het Britsche Rijk met zijn leden van eenige daarvan staat niet meer vast, of hun politiek, economisch en militair zwaartepunt nog te Londen of reeds te Washington ligt en Tsjoengking- en de Sowjet-Unle, die belde in grooten nood door opgekalefaterde verdragen aan den oorlogs wagen van Roosevelt zijn gespannen. Roosevelt moest op dezen dag natuurlijk de noodige verklaringen afleggen. Hij heeft dat gedaan zonder met de feiten rekening te houden. Tegenover zijn uitlatingen moet de uitschakeling van de vrije wilsvorming in de Midden-Amerikaansche staten, alsmede de beschamende behandeling van Mexico door de Vereenigde Staten gesteld worden. Dat Roosevelt de Voor-Indiërs tot „zijn na ties" rekent, is bijzonder brutaal, aange zien dat volk op ondubbelzinnige wijze be vrijding van de Angelsaksische heerschappij eischt. Het verleden van staten als Polen, Zuid-- Slavië en Tsjecho-Slowaklje, dat slechts be stond uit de onderdrukking van Duitsche Slowaaksche, Kroatische, Hongaarsche en Bulgaarsche volksgroepen, met het begrip „vrijheid" ln verband te brengen, is ver metel. maar een nauwelijks te overtreffen brutaliteit is het. het bolsjewisme, dat vrij heid van woord en godsdienst op zijn eigen terrein reeds lang verdreven heeft, voor te itellen als strijder voor deze idealen. Roose velt achtte het noodig deze poging te doen, omdat in het laatste verdrag tusschen, Lon den en Moskou aan de Sowjet-Unle „polltle- bevoegdheden" over geheel Europa zijn toegedacht. De werkelijke strijd voor de vrijheid ^yordt gevoerd door hen, die streven naar welvaart en eenheid voor de volken van Europa en Azië, naar een gewaarborgd be staan dus, dat niet in gevaar wordt gebracht door een mogendheid, welke in dit gebied niets heeft te zoeken". Congres te Bangkok eischt onafhankelijkheidsverklaring van Britscli-ïndië. In een geheime zitting heeft het te Bangkok vergaderende Indische onafhart- kelijkheldscongres een resolutie aangeno men, waarin als eenige weg ter vermijding van de verschrikkingen van den oorlog voor Indië de afkondiging oener onafhankelijk heidsverklaring en het onverwijlde ver breken van alle betrekking met Engeland gdëischt wordt. Soebhas Chandra Bose, de in Duitschland vertoevende leider dor Indische nationalis ten, heeft een boodschap gericht tot het te Bangkok geopende congres der Indische onafhankelijkheidsbeweging, waarin hij o.a. het volgende zegt: De onafhankelijkheid van Indië moet door de Indiërs zelf worden bewerkstelligd Ik geloof stellig, dat do leiders ln de laatst' faze van hun actie de wapens zullen moe ton opnemen voor de emancipatie van In dië. Ik hoop, dat niets mijn terugkeer naar Indië in den weg zal staan, wanneer de In dische onafhankelijkheidsbeweging haar laatste faze ingaat. Vrijheid voor Indië be- teekent uitschakeling van den Ameri- kaansch-Britschen invloed uit Oost-Azië. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTEN- PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking No. 18/1942. Deze prijslijst geldt van 17 Juni 1942 af. Grossier?- Detaillisten- prijzen. prijzen. GROENTEN p. 100 p. Savoye kool: geel 13.— kg. 0.17 kg. schelk 12.— 0.16 Kropsla: I minstens 2 kg p. 10 st. 3.50 st. 0.06 st. II van 1,7 tot 2 kg p. 10 st. 3.— 0.05 Snij- (dunsel) en stoofsla 10.— kg. 0.13 kg Andijvie 18.— 0 24 Postelein 20.S0 0.27 Peterselie, kervel 6.— b. 0.08 b. Bosselderij 5.— 0.07 Spinazie: blad 12.50 kg. 0.16 kg. struik 11.50 0.15 Raapstelen io.— 0-13 Koolrabi (glas) I boven 7 cm doorsnee 6— st 0.08 st. II van 47 cm doorsnee 5.50 0.08 Bospeen (glas) (0.5 kg peen per bos) 15.— b. 0.20 b. Kaskomkommers: I v. minstens 500 gr. p. st. .14.— st. 0.18 st. n van 450—500 gr. p. st. n.50 0.15 III van 350—450 gr. p. st. 8— 0.10 Platglaskomkommers: Ia minstens 850 gr. p. st. 19.50 0.25 Ib 700—650 gr. p. st16.50 0.22 II 600—700 gr. p. stij._ 0.17 III 500—600 gr. p. st9.— 0.12 Komkommerstek 12.—kg. 016 kg. Hol!, bloemkool: Ia boven 25 cm over den kop gemeten 22.— st 0.28 at. Ib 20—25 cm over den kop gemeten 18.— 0.23 II 16—20 cm over den kop gemeten ij.50 0.18 III 10—16 cm over den kop gemeten g.50 0.12 Boonen 68.— kg. 0.83 kg. Peulen j7.— 0.46# Tuinkers 39.50 Oge Bosuien 10.50 0.14 Spitskool 13— 0.17 Boskroten 10— b. 0.13 b. Doperwten 35 kg. 0.41 kg Tulnboonen 24.— 0.30 Asperges: Ia tot 28 cm lang. zon- gebreken, 25-st p. kg... 8g._ 1.05 Ib tot 26 cm lang. m. lichte gebreken, 25 st. per kg77.— 0.92 Ha tot 26 cm lang. zon der gebreken. 2610 st. P- kg71.— 0.86 Ilb tot 26 cm lang, m. lichte gebreken. 2610 st p. kg. 60.— 0.73 10.— 0.73 lichtbl. t/m 25 l.. Illb tot 28 cm lang, licht bl. 26—40 St. p. kg44.— M o.54 IV tot 26 cm lang. dunne licht blauwe. 41—55 st. p. kg28— 0.35 V holle en stukken uit de sorteeringen Ia tlm. "Ib 38.50 0.47 Tomaten I, n. III en IV 43,50 0.6I bonken 37.50 0.47 kriel 24.50 0.32 Radijs 4.b. 0.06 b. Rabarber: Paragon jo.— kg. 0.13 kg. Andere soorten 9.o.I2 Bosprei 13.— b. 0.17 b. Snljblet 12.50"kg. 0.16 kg FRUIT Aardbeien Druiven Meloenen Pruimen Aalbessen Perziken: Ia boven 7 cm doorslee 68 st. 0.83 st Ib van 6—7 cm doorsnee 35.50 o.44 II van 5—8 cm doorsnee 22.— 0.27 lil v. 45 cm doorsnee 10.50 0.13 IV beneden 4 cm doorsn. 100 kg. 1.20 ke Kersen: Groep I. Vroege Duitsche kersen. Markies of Pater van Mansfeld. Hedel- flnger Riesenkirsghe Groefc II. Blazer, Glin- ndb of Betuwsche Wijn kers, Klerk of Beier- lander 55.— 0.70 128.— 1.54 68.50 0.83 100.-*- 1.20 100.— 1.20 LAATSTE NIEUWS Troepen der As passceren Ain el Gazala. Stefani meldt van het-front in Noord- Afrika, dat de ten Westen van Ain el Gazala staande strijdkrachten van -de Asmogendheden verder oprukken. Dins dagavond werd Ain el Gazala gepasseerd. De opmarsch wordt snel voortgezet. Een poging der omsingelde afdeelingen om een bres te slaan mislukte. De Duitsch-Italiaan- sche pantserstrijdkrachten zetten den op marsch in Oostelijke richting voort. Vijan delijke tegenaanvallen bleven vruchteloos. De verliezen van den vijand zijn zeer hoog. Groep III, Meikers of Volgers v. Melkers, Abessede Mouland of Bnstnarddlkke, Varlkse Zwarte, Udense Zwarte, Dlkkke loenen. Hollan ders, Zwarte Morellen, Cascogncrs of Bigarreu, Knapkers (Knappers) Groep IV. Overige soorten 57.— 0.70 40.50 0.50 13.— 0.17 29.50 0.38 24.— 0.30 13.— 0.17 22.— 0.27 voor het snijden van kool mag 3 ct per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg. In rekening gebracht worden boven den werke- 1 ljken verkoopprijs af winkel. Voor de afwijkende qualltelt van bovenge noemde producten moeten prijzen berekend worden, welke in een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubliceerde maximum prijzen. welke gelden voor de beste kwaliteit. BIJ Inkoop tegen lagere dan de bepubliceerde maximumprijzen moeten de verkoopprijzen dienovereenkomstig worden verlaagd. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR- BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAA Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. RUNDVETDISTRIBUTIEr De secretaris-generaal van het departement van landbouw en vlsscherij maakt, ln verband met de beschikbaarstelling van rundvet op de bonnen „34" der boterkaart. bekend, dat slagers de cedurende het tijdvak van 17 tot en met 20 Juni a.s. van hun klanten ontvangen bonnen op Maandag 22 Juni a s. bij de plaatselijke distribu tiediensten dienen ln te leveren ter verkrijging van toewijzingen. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo- 3en betrekkin gëh bij vooruit- oetaling per mm6 ct. .Vlet vooruit bet. p. mm. 8 ct mnJmum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be- Irijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct minimum 6 mm. max 30 mm. Lessen - PIANO- EN ACCORDEON- J'ES agb. zonder muziek. Adres u vein. bur. van dit blad Personeel gevraagd Voor Huishouding -RK. Weduwnaar. 51 jaar. me>t kinderen 7-1S jaar. vraagt 'ftaren R.K. HUISHOUDSTER, middelbare leeftijd. Br. 9462. - Mevr. Droste, Zijl weg 1 wegens huwelijk van het 'Kenwoordige, met 1 Aug. of '•rdcr een bekwaam KEUKEX- WRRKMEISJE, zelfstandig kun- •"«ide koken en werken. Liefst •aame'.den 'e avonds tusschen 'n s uur. - Zoo spoedig mogelijk gevr. JITFR. of flinke hulp v.d. huish. ■n- of ext. Br. 9464 Heldere WERKSTER gevr. v. ooht. p. w. Nieuwe Gr. 78. Ken werkster zoekt een nette WERKSTER ln haar plaats. Hof *0 Holland. Br. 9466. In klein gezin op Texel net dienstmeisje gevr., zelfst. k. w. en, eenv. k. k.. v. g. g. v. Goede koet. Br. no. 520 Texelsche Cou rant. Texel. Gevr. NET JONG MEISJE v. 14 uur. Brederodeetraat 44 Gevr. een FLINK MEISJE v. d. dag. Goede getuigen. Midden laan 62. bij de Blauwe brug. Gevr. NET MEISJE niet ben. 16 j. van 8.30 tot 4 uur. Zondags vrij. Schouwtjeslaan 34. Gevr. voor de Zaterdagochten den een WERKSTER. Aainm. 's avonds tusschen 7-9 u. Craye- nesterlaan 44. NET MEISJE gevr. v. d. mor genuren. Jac. C. Stolwijk, Jans straat 6. Gevr. per 1 Aug. NF7T 2de WERKMEISJE of huisbediende, van 95 uur, v. g. g. v. Br. met opg. van verlangd sal. G 9434. r Gevr. NET MEISJE, zelfst. k. werken, van 8.305.30, Linden- laan 36 v.h. Julia.nalaah. Overv. tel. 17241. Gevraagd een HELDER FL. WERKMEISJE voor Woensdag- m. en Vrijdag den geheelên dag. Diepenbrockl. 2. bij Joh. Ver huist!.. Heemstede. WERKSTER gevraagd, v. g. g. v.. 2 ochtenden p. week. Bloe mend.weg 341 hoek Zijhveg, Overveen. Aanmelden na 7 uur. .Wegens teleurstelling tegen 1 Juli, too noodig later, opnieuw gevraagd, wegens huw. der te genwoordige, FLINK DLENSTM. voor d. en n., zelfst. kunn. koken en werken. Klein gezin. mooi loon, 's avonds vrij. Bronsteevyeg S2 Heemstede (bij Blauwe Brug) INWONING aangeb. aan jonge vrouw, tegen vergoeding van het doen van alle huish. bezigheJ in modern huis. Prettige omg. iBr. 9443. Gevr. FL. DIENSTMEISJE v. d. of d. en n. Bloemendaalsche- weg 165. Bloemendaal Gevraagd v. direct NETTE WERKSTERS v. h. schoomh. van kantoren. Schoonmaakbedrijf „Reino", Ged. O. Gracht 126 NET MEISJE gevr. van 8.30— 5 uur, met mi Ad .kost. Spaarn wouderstraat 79. Gevraagd FLINKE HUIS HOUDSTER in gezin met 1 kind. Br. 9442 Duitsche Familie te Aerden- hout zoekt per 1 of 15 Juli flink en betrouwto. KEUKENMEISJE, katoen en zwart dragend, niet jonger dan 25 j.. 2de meisje aan- w. Br. m. getuigsohr. en gevr. sal. no. 9444. Gevraagd FLINK DIENST MEISJE. P.G. voor dag en nacht, minstens 18. jaar. Van goede ge_ tiïlgen voorzien. Aanmelden na telefonische afspraak 27278 Me vrouw de Vries, Heemstede. FLINK DAGMEISJE gevr.. 95. v. g. g. v. Zond. vrij. Of jonge werkster v. Dinsdag en Vrijd. Brederodelaan 86. Bloe mendaal. NETTE WERKSTER gevr. v. Dl.. feo. en Zat. Tevens gevr. een net Dagmeisje. Kruisweg 21. in gang, Lange Molenstraat. DAGMEISJE, zetfst. kunnende werken, volledige kost. Zondags vrij. Aamm. bij mevr. Wisse, Frie- eche Varkenmarkt 10. Gevr, MEISJE v. d. en n. Lod. v. DeyesèM. 180. Ge' r. NET MEISJE OF HITS- HOUDSTER, v. d. d. of d. en n.. kl. gez. z. k.. hulsel, verk. Beslist zelf9t. en netjes k. werken, v. g. g. v. Brederoodscheweg 106 bij Ruïne. S'poort. na 7 uur. 11 CISHOUDSTER, intern, per 1 Juli gevr., in gez. v. 3 pers. Br. 9430 Gevr. per 1 Aug. In gez. pers. een NET DIENSTMEISJE voor dog of d. en n., niet ben. 17 j. Aanm. tusschen 7-S uur Laan van Boreel 10, Bloemendaal Gevr. in kl. gez. een BESCH. MEISJE, liefst m. opl. Huish.- sch. van 8.305 uur. Adres Mau- rlcialaan 19. Overveen. NET MEISJE ge\ r. v. lichte huish. bezlgh., bekend m. naaien. Eimden-houtstraaA 9 MEISJE gevraagd van 9 tot 5 uur. boven IS jaar. Koninginne weg 73. FL. WERKSTER gevr. Maan dag- en Vrijdagmorgen. Veen- bergpleln 26. Hrl. N. Voor Bedrijf KAPSTER gevraagd v. direct of later. Hoog loon." Maiieom Grand Jean. Binnenweg 5. H'ft. Uitgeverij Heemstede vraagt VR. JONGSTE BEDIENDE voor correspondentie. Steno en typen verdacht. Br. 9473 MANGELSTERS gevr. Stoom- wasscherij Houtkamp. Zuider Buitenapaarn0. 36-38 nette Broodbezorger gevr. voor de zomermaanden, om be7X>rgers die met vacant re gaan :e vervangen. Leeftijd 40 tot 30 j. f 25. Borg kunn. storten. Di recte indiensttreding. Br. met opg. van leeft., laatsten werkkr. onder no. 9445, Operettever. vraagt PIANIST. Cond. nader overeen te komen. Br. SpaiamoagBtraat 31. Gevr. een SCHILDERSLEER LING. Nouris. Middenweg 64. H.H. KAPPERS. Gevr. leerl. of vergevorderde. Br. 9418 FIETSJON GEN gevr., 11-15 jaar. Hoog loon. Nolfe Apotheek. Kruisstraat 26. Gevr. LEERLING RIJWIEL HERSTELLERS. niet ouder dan 17 j. Aanm. 's morgens van 10 12 uur Kinderhuisvest 37 Ie HEEREN KAPPER gevr. Urtsl. le kracht. L. Pièrlót. Zijl stra a tSS. Ha a r 1 em NETTE JONGEN gevr.. opl. in 't rijwielvak te Heemstede, leeft. pl.m. 15 jaar. Br. 9450 AANK. OF KAPSTER, ond.. gevr. Santpoorterplein 1 AANK. OF KAPPERSBE DIENDE gevr. Veteerstraat 1 Gevr. HOVENIERSLEER LING. 14 a 15 jaar. Aaam. na uur Banckertstr. 11. Haari. W. Coetumière Vraagt een AANK. NAAISTER. Tevens een werk ster. Amsterd. vaart 212. Bekwame en aankomende JA- PONNENWERKSTERS gevr. te gen goed loon. Reiskosten wor den vergood. Damesconfectiefa briek Blitz en Co., O.Z. Achter burgwal 63. Amsterdam. Zater dags gesloten. Gevr. aankomende STRIJK STER en een aankomend meisje. Fijnwasscherlj Lijf land er, Flo resstraat 16. H.X. H.H. KAPPERS. Nette leerling vergevr of aank. 2e bediende gevr. Werktijd tot 7 uur.. Floresstraat *1. Hrl. N. Gevraagd HORLOGEMAKER of thuiswerker. Goed loon. J. Vis-" ser. Zeestraat 8 Zandvoort. DAMESHOEDEN. Te A'dam geraagd een vakk. Verkoopster. Br. 9478. Gevr. zoo spoedig mogelijk VROUWELIJKE JONGSTE BE DIENDE en mingevorderde be diende voor boekhoudkundige werkzaam heden. Eiger.h. geschre ven soil, met vermelding van op', vorige werkkring, leeftijd, gods dienst en laats: genoten salaris, enz. 9458, Personeel aangeboden Voor Huishouding Biedt zich aan te Heemstede BESCH. HUISHOUDSTER, 3 5 j„ G. G., liefst bij Heer. Dame of in moederl. gezin, per 15 Aug. Br. met opg. v. loon enz. 945S BESCH. JUFFR.. 34 j.. Chr. Beg., zou gaarne huish. waarn. bij ouden heer of klein moederl. gezin. Intern, liefst Bl'daal. Br. no. Kr. 15 Boekh. J. M. de Wit. Bloemendaal. Juffr. vraagd STOP. eu BREI WERK. Br. 9457. Nette Wed.. 49 J„ b. z. a. voor HUISHOUDSTER. g. k. koken en naafen. Br. 9419 THUISWERKSTER b. z. a. alle voorkomende werkzaamhe den. Goed hekend met borduur werk enz. Br. 9475. Biedt zich aan Jonge WERK STER voor 2 of 3" dagen. Br. 94S2. JONGE WERKSTER b.z.a. voor Zaterdag. Br. 9481. B.z.a. besch. Juffr. v. de HUIS HOUDING waar hulp aanwezig is. Extern. Br. 94S3. Erv. r.aalster vr. aar»huls VERANDERWERK. kin der kl. en verateh»., bill. pr. Br. 9484. B.z.a. nette jonge WERKSTER .voor Dinsdag heele dag en Zaterd. 's morgens. Br. mej. Overbeek. Hoofdweg 602. Hoofddorp. Huizen aangeboden WIE RUILT groot zonnig bo venhuis, huur f 30 p. mnd. cen trum Haarlem, voor een huis met: tuin? Br. 93OS —Te koop aangeboden v. geld belegging prima onderhouden VRIJE WONING. Tegenwoordi ge eigenaar wil als huurder het perceel blijven bewonen, Br. 939.7 Te koop een goed onderhou den WINKELHUIS. Haarlem- Wert. Br. 9309 Kamers gevraagd Dame met zoon (15 j.) zoekt ETAGE OF 2 KAMERS met ge bruik van keuken. Br. 9420 Jong echtpaar z. k.. zoekt gen». ZIT-SLA APK. met of gebr. var. keuken. Br. 9390 Gevr. voor 2 pers. 2 OF 3 ON- GEM. KAM. met vrije keuken en w.c. Br. 9391 Heer, ruim 60 jaar. zoekt een ZIT-SLAAPK.. gem. of ongem.. zonder pension. Br. 9313 He->r. b. b. h. h zoekt GEM. ZIT-SLAAPK. met stookgeleg. liefst omgev. station of centrum Br. 9311 Dame, b. b. h. h.. zoekt per 1 Aug. of eerder GESTOFT. OF «EM. KAM ER m. of z. perxdon Mofst centrum. Br. 9310 GEMEUB. ETAGE te huur gevr. Haarlem of omg. Br. 9392 Kamers aangeboden Met 1 Juli gestoff. ZIT-SL- KAMER to huur a. d. atraatzijd' v. H. of D netten stand. Tette rodestraat 80. Goed geni. ZIT-SLAAPK. aan geb. desgew. gebruik keuken Nieuwe Gracht 78. Agb. v. Juffr.-all. 2 KL. KA MERS, 2e étago met «took-^jn kookgel., gas. water en el.. 2 kas ten. Duvenvoordestr. 104. dr. bel CHIQUE GEM. ZIT. EN SLAAPKAMER aangeboden op tie Hdfcmsteedschc Dreef voor 1 of 2 jongelui bij particulier met uitstekend pension, centr. verwar ming. bad en telefoon aanwezig Brn 9316. Chique gem. ETAGE te huur aangeboden bij Kenaupark. Brie ven 9314. In bcsch.' Ned er 1. gezin v. 2 pers. te huur 2 GEM. KAMERS, ruim ultz. dicht bij stat Bl'daal m. gebr. v. keuken v. ochtp. z. k. of H. of D.-alleen per 1 Juli of eerder, f 35 p. m. z. pension. Br. 9393. Huisraad gevraagd Te koop gevr. een Sn goeden staat zijnde HAARDKACHEL. Br. met prljsopg. 9318. Huisraad aangeboden Te koop een z.g.a.n. WILTON KARPET, o.k. 3 x 4 M. Fr. van Eedenplein S. Heemstede. TE KOOP 1 pits gasstel f 5; tuinBlang met sproeier 20 M.; 1 pltchpino ledikant met Auplng- sj»lraalmatras, dekkleod en ka pokmatras f 105. Nieuwe Gracht 27 rood. TE KOOP z.g.a.n. badkuip, eiken schemerlamp, 2 staafs elec. kachel. Rijksstraatweg 103. Te koop W. M. HANGKLOK en lamp m. b. Ucht. Const. Huy- gensstraat 3S. TE KOOP 2 fauteuils en 4 xtoolen. diverse meubelen, buf fets. tafcis. kleeden. zeil. radio, pannen, tafolkleeden, gramofoon- nlaten, electr. waschmachine, kl. model. enz. .tuinslang. Vel- serstraat 2. Te koop zeer ANTIEK KAST JE. Riograndelaan 30, Overvoe*. Agb IvI.VDERLEDrKANTJK box f 36. Adres bur. v. d. blad. Na 6 uur. TE KOOP Mahoniehouten kastje, spiegel. Engelsch ledikant (óónpers.). vliegende Hollander, Agfa box en klapcamera. Bosch en yaartatraat .9. zw, na 1

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 11