TREKKERS UW KAST 11© IFF Dl S Nieuwe aardappelbon komt Zaterdag. TE KOOP Wij hebben: REM Modern" MEISJES CEVRAACD Nette meisjes gevraagd te Alkmaar KLUMPERS' Kleeding Gesloten wchiiaerue Artistiek FEUILLETON HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 39 „Neem mij niet kwalijk", begon hij, „dat wij u zoo onverwacht komen lastig vallen. Deze jongeman is mijnheer Homan, die gisteren op het eiland is aangekomen. De hoteleigenaar schudde Piet de hand. „Heel aangenaam, mijnheer Homan!" zei hij overdreven beleefd, terwijl hij op nieuw een onderzoekenden blik op Tres long wierp. „Ik weet natuurlijk met, wat u beicjen tot mij voert, maar is het niet beter/als u mij in mijn kantoor volgt? Is het een gewichtige aangelegenheid?" „Zeer gewichtig zelfs en bovendien een zeer ernstige", antwoordde de veldwachter. Ze volgden den hoteleigenaar in zijn privékantoor. Hij bood hun een stoel aan en hield hun een goedgevuld sigarenkistje voor. Daarna drukte hij op een belknop en wachtte, tot er een bediende kwam, dien hij opdroeg, een paar ijskoude dranken te brengen. Hij draaide een knop om en wel dra vulde een frisch windje uit den venti lator het vertrek. „Het zal vandaag weer buitengewoon warm worden", begon hij yoorzichtig het gesprek. Treslong en Homan knikten bevesti gend. „Ik denk, dat het een gunstig iaar voor de strandexploitanten zal worden", ging de ander voort. „Daaraan valt niet te twijfelen!" ant woordde Treslong afwezig en daarmede waren de onderwerpen uitgeput. De eige naar van hotel Zeebad Vlieland trommel de nerveus met z'n vingers op het blad van het schrijfbureau. Hij voelde als bij in tuïtie, dat de politieman niet kwam, alleen om een praatje over het weer te maken. Er moest iets bijzonders op het eiland ge beurd zijn, maar Treslong deed zijn mond niet open. De kellner kwam met de dranken en verdween onmiddellijk weer op een tee- ken van zijn chef, natjat hij het blad voor de heeren had neergezet. Zwijgend dron ken de mannen en opnieuw verviel de veldwachter in een hardnekkig zwijgen, maar de ander hield hef niet langer uit. „Naar je gezicht te oordeelen, breng je geen goed nieuws, is het wel, Treslong?" De politieman schudde z'n hoofd. „Goed of niet goed, het komt hierop neer, dat ik een man zoek, die hier in de om geving moet rondzwerven." „En in mijn hotel?" De hotelhouder lachte zwakjes, alsof al leen de gedachte, dat de veldwachter in zijn hotel een misdadiger zocht, hem vroo- lyk maakte. „Neen, niet absoluut hier, maar op het heele eiland, in elk huis. En daar uw hotel het eerste is, dat op mijn weg staat en tegelijk het dichtst bii de plaats van het misdrijf gelegen is, is het logisch, dat ik hier mijn onderzoek aanvang, niet waar?" „Zeker", glimlachte de ander. „Wat is het voor een man, dien u zoekt?" „Een moordenaar!" De hotelhouder begon zachtjes te fluiten. „Ahzoo! Wel Treslong, je begrijpt na tuurlijk, dat ik je in dit geval met al mijl krachten terzijde sta. Denk je, dat de kerel in mijn hotel verblijf houdt? De politiebeambte haalde zijn schouders op. „Daar is niets van te ^zeggen, maar waarschij Étfj- kele aan! Hij boog zich voorzoover tot vlak bij het oor van den ander: „Wonen er Engelschen in uw hotel?" „Neen, geep enkele!" Óver Treslong's gelaat gleed een scha duw.. Hij wierp een snellen blik op Piet lloman en ging voort: „Het is ook niet zeker, dat het een En- gelschman is. Denk eens goed na. Bevindt zich onder uw gasten een man van grooten lichaamsbouw en van middelbaren leef tijd met een ongewoon bleek gelaat en een klein zwart snorretje?" De hotelhouder maakte een afwerende handbeweging: „Ik kan mij een dergelijk persoon niet herinneren, maar als dje herkenningstee- kens. welke u zooeven noemde, zoo buiten gewoon zijn, dan had ik hem toch zeker moeten zién in mijn hotel". Tréslong keek zijn metgezel Homan vra gend aan. „Zyn het bizonder opvallende ken- teekens?" „Dat zou ik wel denken", bevestigde de jongeman. „Ze vielen mij tenminste dade lijk op, toen ik hem zag". Dan kan ik u met vrij groote zeker heid zeggen", verklaarde de hoteleigenaar, „dat ik zulk een persoon niet onder mijn gasten heb". „Waar bevinden uw gasten zich op het oogenblik?" vroeg de veldwachter. „Hoe kan ik dat weten? De meesten zijn aan het strand, anderen zitten op het ter ras of bevinden zich in hun kamers." „Hm", mompelde Treslong, die zich dit soort van detectivewerk niet zoo moeilijk had voorgesteld. Hij kreeg zoo'n vaag ver- moeden, dat alleen een toeval hem den man in handen kon spelen. En zou hij hem dan ook werkelijk herkennen? IVhsschien niet eens, want Homan was de eenige, die den man gezien had. pat toeval moest den man dus niet op zijn weg, maar op dien van Piet Homan voeren en daarom moest hij er zorg voor dragen, dat de jongeman voortdurend in zijn nabijheid bleef. (Wordt vervolgd) ir is niets van te zeggen, maar hijnlijk is het wel. We hebben én- anknoopingspunten, maar eerst een Derde Zomerconcert der H.O. V. Met de eerste vier deelen der Haffner- Serenade van Mozart liet Marinus Adam het concert van Donderdagavond openen. Dit gelegehheidswerk van 3en twintig- jarigen meester blijft een wonder van ieugdige frischheïd, van blijheid, harte lijkheid en gezonden levenslust; er met overgave naar te luisteren beteekent een heilzaam muziekhad nemen. Te meer kon men er ditmaal van genieten, daar de uit voering geen wenschen onbevredigd liet; Adam hield de spanning zoodanig in zijn directie, dat het orkest buitengewoon ad rem bleef en in een eenmaal pittig aan gevangen musïceeren gelukkig volhardde. En concertmeester Gijs Beths speelde de belangrijke obligaatpartij bijzonder leven dig en bezield, zoodat van dit pétillante en innig muzikale solo-spel ook veel sugges tieve kracht uitging. Daarna kreeg men te hooren het piano concert in D (K. V. 451) van Mozart, met als soliste Maria Stroo. Dit is een van de weinig gespeelde concerten van den mees ter, hoewel het uit zijn rijperen tijd stamt en tot zijn lievelingswerken behoorde, die hij voor zijn eigei^ academiën reserveerde. De solo-partij is voor Mozart's doen tame lijk virtuoos aangelegd; maar. dat brillante karakter maskeert op enkele punten toch niet een zeker gemis aan geestelijken in houd. Gehoord na de spiritueele Haffner- serenade, die, Jioewel acht jaar vroeger Teschreven, oneindig rijker van inspiratie _s, valt dit wel heel sterk op. Maar Mozart zou Mozart niet geweest zijn, hadde hij ook nu en dan niet de krachit van zijn genie in dit werk laten doorflitsen. De uitvoering was een beetje ongelijk. Maria Stroo gaf wel is waar blijk van degelijke techniek, maar het duurde tame lijk lang eer zij de rustige beheersching vond om het samenspel te kunnen bevor deren. In de finale raakte zij pas goed ojJ dreef. Met haar beide cadensen was zy zeer gelukkig. Na de pauze dirigeerde Adam met veel stuwing de Vierde Symphonie van Jan van Gilse. eèn werk dat om ziin stevige con ceptie, zijn eerlijken muziekgeest en zijn kleurige órchestratie waarlijk verdient op het repertoire te blijven. Vooral het lang zame deel met den zeer opmerkbliiken aan- hef van alten en celli, alsmede de variaties van de finale maakten een treffenden in- Inik. De belangstelling voor de Zomer- toncerten is groeiende. JOS. DE KLERK. Nieuwe regeling betreffende de werkverruiming. In speciale gevallen blijft de steun regeling van kracht. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: De Rijksdienst voor de werkverruiming heeft de volgende regeling getroffen: In tegenstelling tot vorige jaren zal dit jaar niet tot beperking van de werkverruiming worden overgegaan, met dien verstande, dat de verplichting tot het aanvaarden van pas send werk in het vrije bedrijf, Onverminderd blijft bestaan. Met betrekking tot de steunverleening is echter bepaald, dats de steunregeling met in gang van 22 Juni a.s. is gesloten voor allen die zijn goedgekeurd voor werk in de werk verruiming. Voor afgekeurden, gedeeltelijk werkloozen en bijzondere gevallen, waarover met den Rijksdienst voor de werkverruiming overleg is gepleegd, blijft de steunregeling geopend. Voor gemeenten, die door het sluiten van de steunregeling ten gevolge van vervóersmoei- lijkheden of gebrek aan werkverruimings objecten in moeilijkheden zouden geraken, zijn plaatsen in een werkkamp, zoowel voor normaal als licht werk, beschikbaar. Bezoek van ir. Mussert aan Haarlem. Driedaagsch bezoek aan Noord-Holland. De leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert "Zal de volgende week een driedaagsch bezoek aan Noord-Holland brengen. Daarvan is de Woens dag voor Haarlem en omstreken gereserveerd. De heer Mussert zal des morgens 11 i de Provinciale Griffie worden ontvangen. Na dat in hotel Duin en Daal te Bloemendaal de lunch ls gebruikt, volgt een bezoek aan de Groote Markt te Haarlem, waarbij de Bavo- kerk bezichtigd wordt. Vervolgens begeeft ir. Mussert zich naar Velsen ter bezichtiging van het Prov. Electrisch Bedrijf. Den volgenden dag, Donderdag, heeft bezoek plaats aan Amsterdam. Ir. Mussert zal dan op den Dam spreken. NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST EN HULP BIJ BOMINSLAG. De afd. voorlichting van den N.V.D. schrijft ons: Men zal zich wel eens afgevraagd hebben op welke wijze er voor de burgerij gezorgd wordt indien zij onverhoopt door bominslag zou worden getroffen en welke taak de Ne derlandsche Volksdienst daarbij heeft te ver hullen. Kort samengevat zou men die taak als volgt kunnen formuleeren: „Na bominslag is de Burgerij, in den letter lijken zin des woords, wat de sociale hulpver leening betreft, geheel op den Nederland- schen Volksdienst aangewezen". Bij bominslag van geringe beteekenis komt die taak niet zoo sterk tot uitdrukking. In dat geval bepaalt de N.V.D. zich tot 't uitkeeren van de z.g. overbruggingssteun (directe finan- cieele hulp) en het verleenen van den nood zakelijken bijstand. Er is evenwel een coördinatie tusschen de betrokken instanties tot stand gekomen, waar bij de volledige sociale hul^verleening na bom inslag van zóó ernstigen aard dat van een „ramp" kan worden gesproken, in handen van den N.V.D. is gelegd. Het signaal „ramp" wordt uitgegeven vanwege den. Rijksinspec teur voor de Luchtbescherming en wordt rechtstreeks opgevangen door 't Prov. Bureau van' den N.V.D. te Haarlem. Hierna komt het Provinciaal Bureau en het Plaatselijk N.V.D.-apparaat van vrijwil lige medewerkers onmiddellijk in actie. De door den plaatselijken luchtbeschermings dienst tijdelijk in schoolgebouwen e.d. onder gebrachte burgers worden door den N.V.D. van schadekaarten voorzien, welke o.a. recht geven op bonlooze, in restaurants te nuttigen, koude en warme maaltijden. Voor de beta ling daarvan wordt aan de slachtoffers een bedrag (z.g. overbruggingssteun) uitgekeerd. Voorts geven deze schadekaarten recht op de noodzakelijkste textielgoederen en schoeisel, eveneens zonder punten of bonnen, ja zelfs zonder directe betaling! Daar de schadekaarten bovendien noodig zijn om eventueel brandstoffen, voorschotten op geleden schade, kaarsen voor verlichting e.d. te bemachtigen is het duidelijk dat elke getroffen burger in zóó sterke mate op den Nederlandschen Volksdienst is aangewezen dat hij bulten den N.V.D. in den letterlijken zin des woords niet leven kan. De Nederlandsche Volksdienst doet evenwel méér dan waarop de burgerij op vertoon van de schadekaarten recht heeft. De N V.D. orga niseert alle maaltijden, helpt bij de bediening, is behulpzaam bij de aanschaffing van klee ding en schoeisel, bereidt verdere evacuatie voor. zorgt, zoo noodig, voor gratis spoorkaar tjes, enz. enz. Hierdoor is wel duidelijk geworden dat de N.V.D. zijn plaats heeft midden in het volk en dat er zich omstandigheden kunnen voor doen waarin men het, of men nu wil of niet, niet buiten dezen dienst stellen kan. Daarom behoort ieder gezinshoofd lid van den Neder- landschen Volksdienst te zijn, zoowel in het belang van de gemeenschap als in dat van zijn eigen gezin. Doch er is méér. Wil de N.V.D. zijn taak naar behooren kurinen vervullen dan is snelle uitbreiding van het dagelijks wassend aantal vrijwillige medewerkers dringend noodig. Dan zal de N.V.D. ook na bominslag, tot grootsche prestaties in staat zijn! Meldt U dus aan als medewerker(ster) en/of lid van den N.V.D.! Daarmede bewijst U Uw volk een grooten dienst. Met elkaar kunnen wij voor elkaar ontzaglijk veel bereiken. Neemt nog heden een besluit en stelt U onder de leuze „Voor het Volk - door het Volk" on middellijk ter beschikking van den Nederland- schen Volksdienst, Kenaupark 1, Haarlem. Heden een gortbon aangewezen ter compensatie van het tijdelijk belangrijk mindere aardappel- rantsoen. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat. In afwijking van den gebruikelijken gang van zaken heden. Vrijdag geen aardappelbonnen voor de nieuwe, wekelijksche distributie periode zullen worden aangewezen. Deze bonaanwijzing zal Zaterdag volgen. In ver band met den overgangstijd van de aard appelen van den ouden oogst naar die van iden nieuwen opgst de rooitijd voor vroege aardappelen is juist aangebroken zul len op deze bonnen belangrijk minder aard appelen verkrijgbaar kunnen worden ge steld, dan de laatste weken het geval was. De mogelijkheid bestaat, dat de beschikbaar te stellen hoeveelheid 1 kilogram zal kun nen bedragen en zeer waarschijnlijk zal echter nog een tweede bonaanwijzing voor aardappelen in de tweede helft van de ko mende week volgen.' De aardappelbon, die a.s. Zaterdag wordt aangewezen, zal de ge- heele volgende week geldig zijn. Ter compensatie van de, kortstondige, verlaging van het aardaopelrantsoen. is Vrijdag reeds een bon aangewezen, die recht geeft op het koopen van 250gram gort of gortmout. WIE ZIJN DE SCHULDIGEN AAN NEERLANDS ONDERGANG? 's-GRAVENHAGE. 18 Juni. Op Vrijdag avond 19 dezer van 18.15 tot 18.30 uur, ver volgt prof. mr. dr. R. van Gencchten zijn serie lezingen over de schuldvraag aan Neér- lands ondergang voor de microfoon van den zender Hilversum 2. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN IIF.T DE PARTEMENT VAN LANDBOUW EN VIS- SCHERIJ. GORTDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van hel departement van Landbouw en Visscherlj maakt bekend, dat detaillisten de van hun klanten ontvangen bon nen „331", welke van 14 Juni t.m, 11 Juli recht geven op 250 gr. gort, reeds gedurende het tijdvak van 19 t.m. 27 Juni a.s. dagelijks, dus ook des „Zaterdags, bij de plaatselijke disti'lbu- tiediensten kunnen inleveren ter verkrijging van gorttoewijzingen. De inlevering dient te ge schieden in veelvouden van 10 bonnen, met een minimum van 10 stuks. Grossiers kunnen gedurende het tijdvak van 19 t.m. 27 Juni a.s. de van hun afnemers ont vangen gorttoewijzingen dagelijks inwisselen voor verzameltoewijzingen. De aandacht wordt er op gevestigd dat de detaillisten en de gros siers van de bovenomschreven inleveringsmoge- lljkheid ten spoedigste gebruik, dienen te maken en zij de ontvangen gorttoewijzingen terstond doorgeven aan hun leverancier. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. 19 Juni. CONSUMENTEN-PRIJZEN VOOR VROEGE AARDAPPELEN OOGST 1942. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat de prijzen, welke ten hoogste aan den consument voor vroege aard appelen in rekening mogen worden gebracht ge durende het tijdvak van 20 Juni t/m. 11 Juli 1942. zijn vastgesteld als volgt: voor de sorteering 28 ierkantsmaat en opwaarts 11 cent per kg., voor de sorteering 15 tot 28 m.m. vierkants- maat 7 cent per kg. Bovenstaande prijzen mogen zoo noodig ver hoogd worden met l.cent per kg. voor thuisbe zorgen en 1 cent per kg. voor schrappen, waar- de weging echter dient te geschieden vóór hét schrappen. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. KUNSTMEST In het nu aanvangende nieuwe bemestingsjaal zullen de land- en tuinbouwers een voorloopige toewijzing ontvangen, waarvoor zij geen aanvra ge behoeven in te zenden. Van de P. B. H.'s zullen zij een toewijzings- oproepformulier ontvangen, waarop teyens een verklaring is gedrukt, waarvan goede nota geno men dient te worden, êaar deze verklaring ook op de lijst gedrukt is, die door den verbrulker geteekend wordt bij het in ontvangst nemen der land- en tuinbouwers, die na uitreiking der bonnen door den P. B. H. nog geen toewijzing ontvingen, raden wij aan direct te reclameeren bij den P. B. H. of te Alkmaar „Afd. Kunst- "^Ve'eliouders of eigenaars van grasland, welke in het bemestingsjaar 1941—'42 geen kunstmeststof fen hebben ontvangen, worden in het komende •bemestingsjaar in de gelgenheid gesteld, deze aan te vragen. Deze aanvragen dienen te geschie den op een aanvraagformulier l941/'42, welke ver- krijgDaar Hjn DU Oe P. B. H.'s. Er wordt achter de nadruk op gelesd. dat voor dete bedruven geen stikstof en fosforzuurmeststoffen beschlk- De aanvragen van de grasbedrijven dienen vóór 4 Juli a.s. in ons bezit te zijn. NAREGISTRATIE VOOR PAARDEN. Hiermede brengen wij ter kennis van belang hebbende, dat een navegistratie voor ,r£"r„,rtp gehouden zal worden op de hieronder vermelde data en Dlaatsen: Woensdag 24 Juni '42 9.00—13.00 uur:Anna Paulowna (Station). Schagen (Veemarkt). Midden- ""Donderdag 35 J.unl I! 9.00-13.M uur: Alkmaar (Harddraverslaan), Hoorn (Veemarkt), Midden "Sag'':» Juni '1! MH-1J.OO uur: (Haarlem (Paulinelaan, Café „Dreefzicht"), Amsterdam Stationsplein), Hoofddorp (Concourstenem versum (Joh. Gerardweg, b. b. viaduct). Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, paarden, welke in de periode van 26 Me Juni '42 niet ter registratie zijn voorgeste zij doordat geen oproepingskaart ontvangt:., hetzij door andere omstandigheden, alsnog op bovengenoemde data dienen te worden voorge- leonthef£ing kan alleen worden verleend, wan eer een attest van een /eearts met volledig signalement van het betreffende paan*i overge legd kan worden, waarop de onmogelijkheid an voorgeleiding staat aangegeven. „s ïrs&ra'n DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORDHOLLAND. GEVRAAGD alle soorten Motoren, z. en sch. kasten, kabel en draad. Pels straat 36, Velsen-Noord. Tomaten- en Koolplanten en Knolselderijplanten. J.-J. Schee- nard, Overbildtweg 29, Santp. Bureaux-Ministres aangeb., prima afgewerkt, pog enkele stuks. Harddraversl. 18, Santpoort-stat. 5 min. v. h. stat. Teléf. 8551. Heeft U pijnlijke voeten? Laat ze behandelen door Mej. N. DE LEEUW. Gedipl. ped.Wijk a. Zeeërweg 156, Tel. 5392, IJm. GEBRUIK VAN GAS OF ELECTRICITEIT VOOR INDUSTRIEELE DOELEINDEN EN RUIMTEVERWARMING. De directeur van het rijkskolenbureau brengt onder de aandacht, dat voor nieuwe toepassingen van gas en/of electriciteit voor industrieele en daarmede gelijk#te stellen doeleinden slechts dan een rantsoen ter be schikking zal kunnen worden gesteld, als ge bruik van vaste brandstoffen technisch on mogelijk is. Men wordt in zijn eigen belang aangeraden zich, alvorens tot aanschaffing of inrichting van een installatie over te gaan, bij het betrokken gas- of electriciteitsbedrijf op de hoogte te stellen," of van die zijde be zwaren bestaan tegen- het verstrekken van een rantsoen gas of electriciteit. Deze maat regel heeft ook betrekking op bakkerijen, was- scherijen en groote keukeninstallaties. Voor nieuwe installaties voor ruimteverwarming wordt geen gas of electriciteit meerster be schikking gesteld. I1MUIDEN Weer een clandestiene slachting Bovendien partij vleesch gestolen. Het kwam de politie tec oore, dat drie [Jmuidenaren een hoeveelheid vleesch zon der de distributievoorschrif'ten in ach.t te nemen hadden gekocht en eveneens zonder bon aan iden man hadden gebracht, Hier tegen werd streng opgetreden. Het kwam vast te staan, dat het vleesch van diefstal afkomstig was. De recherche trof bij een huiszoeking te IJmuiden-Oost een hoeveelheid vleesch aan van 'n frauduleus geslacht schaap. De partij was blijkbaar voor den sluikhandel be stemd. Er werd beslag op gelegd, terwijl ook proces-verbaal werd opgemaakt. Naar de herkomst van het vleesch wordt een onderzoek ingesteld. WIE VERMIST GELD? Er is in de gemeente Velsen een niet on belangrijk bedrag aan geld gevonden. De politie stelt naar de herkomst een onderzoek SANTPOORT Jaarvergadering Christen vrouwen. Oprichting der afdeeling een succes. Zooai« bekend werd vorig jaar in onze plaats een afdeeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond opgericht. Dat hierdoor in een behoefte werd voorzien is in tusschen wel zeer duidelijk gebleken. In één jaar tijds is een flinke, bloeiende afdeeling tot stand gekomen. Op de in de Ned. Hervormde Kapel ge houden eerste jaarvergadering waren dan ook vele leden aanwezig. Voorts brachten ook dames uit de afdeelingen IJmuiden, Be verwijk en Haarlem een bezoek aan de Santpoortsche dames, terwijl het een-ver rassing was, dat evens mevrouw A. Knon- persValkenier, de Bondspresidente te Amsterdam, tegenwoordig was. Het. was begrijpelijk, dat de presidente der afdeeling, mevr. Bruggeman. nadat d-e vergadering op de gebruikelijke wijze waS' geopend, er in haar openingswoord óp wees, welk een groote opgang de afdeeling in haar korte bestaan heeft gemaakt. Voorts wijdde de presidente woorden aan de totstandko ming der afdeeling'. Hierna werden de jaarverslagen van se cretaresse en penningmeesteres^e gelezén en goedgekeurd. Nadat verschillende felicitaties tot „de ^rige" waren gericht werd er gepauzeerd. Deze pauze droeg niet weinig bij tot ver hooging der gezelligheid. Vervólgens hield mej. W. de Jong een inleiding over de bijbelsche figuur Abigail, waarna het zangkoortje eenige liederen uit den bundel van Woensel Kooy zong. Ten slotte verzorgde mevrouw De Gróbt nog een vrije bijdrage. Al met al kan de afdeeling Santpoort op een zeer geslaagde samenkomst terugzien: een samenkomst, die duidelijk heeft doen blijken, dat de dames op den door haar ingeslagen weg dienen voort te gaan. Rüitenwisschers, Zeemsponzen, Artex Werksponzen, Drooglijnen \Vaschknijpers, Zakjes blauw, Schuurpoeder, Staalwol, Kom- bakjes, Poetsdoozen, Koffiezeefi jes, Raspen, Eierkloppers, Af- waschkwasten, Asbestplaatjes, Vliegenvangers, Vliegenmeppers KALVERSTR. 14, IJmuidcn-0 MIDDENSTANDS CURSUS OPLEIDING EXAMEN 1943. Dagelijks inschrijving. ERKENDE PITMANSCHOOL SCHOUWBURG STRAAT no. 47 v.h. Wilhelminastr. - Haarlem Hoofdzetel Den Haag. SUatHfta TANDPASTA GEZICHTSCRÈME TOILETPOEDER BEENBRUIN PARFUM, enz. enz. enz. Drogisterij Prins Hendrikstraat 109 IJmuiden. Antieke Munten HORLOGES, enz. koopen wij nog steeds. H. W. Dames Kruisstraat 19, Tel. 16910. Haarlem. Trekkers: voor werkzoeken- deh en aangeboden betrekkin- jen 3 tot'6 m.m. 24 cent. elke m.m. meer 4 cent. AUe andere advertenties van particulieren In de zelfde ru briek: 3 tot 6 m.m. 36 cent ;lke m.m meer 6 cent Personeel gevraagd Gevr. NET DAG AL v. 8-4 uur. Zich te verv. Stationsweg 57, Vel sen, 's av. na 7 u. Gevr. NET It.K. MEISJE v d. of d. en n. met volledige kost Vleeschhandel Joh. Schaper Driehuizerkerkweg 97, Driehuis NET AIEISJE gevr. v. d. mor genuren. Mevr. Bekking, W. Da- niëlslaan S, Santp.-St. Tegen 1 of 15 Juli wordt in gez. v. 2 pers. NET DAGM. gevr Mevr. Janssen, Ivruidbergerweg 55,^Santpoor^ Personeel aangeboden NAAISTER, met alles op de hoogte, heeft nog pr. dagen vrij van 9-5 uur. f 2.50 p. dag. Br. no. T 21& bur. v. d b.lad. B.z.a. bekw. CAFc-RESTAU- RANT KELLNEIt v. ambulant- werk. Zat. en Zond. bezet. Br no. T 221 bur. v. d. blad. NET MEISJE b.z.a. v. d. en n. P.G.. leeft. 20 j. Liefst waar geen kinderen zijn. Hoofdstraat 65„ Santpoort. een opslagplaats? Als 't kan ja. Maardan niet van gedra gen kleding die U toch niet meer gebruikt. Verkoop die aan' KROON Sr. en U hebt kans ar tikelen te kopen waar U meer aan hebt. Dus naar 't oud bekend adres Te koop gevraagd Te koop gevr.l stel PADDLES. Geelvinckstraat 60. Velsen-N. Te koop gevr. MERK FRAAIE m. trapstel z. wielen. Br. met prijsopgaaf bur. v. d. blad no T. 216. Te koop gevr. EENIGE PER- CEELEN v. geldbelegging. Vork. blijven wonen. Br. no. T 219 bur. v. d. blad. Te koop gevr. een i. g, st. z. WANDELWAGENTJE. Bloem straat 91, IJmuiden. Te koop aangeboden Te koop agb. JONGE KONIJ NEN. Van der Heistraat 12 IJmuiden-Oost. Te koop TRIPLEX en pr. da- eslakpumps m. 39. Adr. te vern bur. v. d .blad. TE KOOP 2 opvouwb. Ijzeren tuinstoelen m. dito tafel er bloemtafel. Electr. kookpl. en electr. waterketel. P. C. Hooft laan 14. Driehuis. Te koop 6 notenh. STOELEN. 2 faut., canapé, tafel. Eng. ledlk. springbak en matras. Adres fe vern. bur. v. d. blad. BLEM.. theemeubel, fiets. Na 7 uur. Kruisstraat 24. Velsen-Noord. TE KOOP 3 tafell. en 2 ont- bijtl. v. i 60. electr. strijkbout m snoer f 12.50. Cypressenstraat IJmuiden-O. TE KOOP zilver Wijnandot en 1. en R. I. kippen. Hoofd straat 16. Santpoort. TE KOOP Zeiss-Ikon Box-ca mera 6 x 9 m. statief, tasch en foudraal, w. wollen babycape en zuiver woll. wieg of wagendek Schoonoordstr. 12, Velsen-N. Te koop 2 beste MELKGET- TEN. J. Pranger, Middenduiner- •eg 87, Santpoort. - Te koop mod. crème KIN DERWAGEN mod. 1940. Iepen straat 24, IJm. O. Te koop agb. KINDERW. en pr. damesschoenen m. h. hak m. Te koop gevraagd Kinder cape, leeftijd lT^-2 jaar. Kulkens- veg 17A, Beverwijk. Te koop pr. L. HEEREN- SCHOENEN rn. 44, eenige pr. d. schoenen m. 38-39. Alb. Cuyp- straat 8. IJmuiden-O. TE KOOP grijze kinderwa gen. kïnSerstoel, groote box, merk Naether en 1 pr. lakschoentjes Lijsterlaan 16, IJm.-O. RADIOTOESTEL te koop. als nieuw bij P. de Ruyter, Drie huizerkerkweg 75, Driehuis. Mod. ORGEL te koop. eiken kast in pr. staat. Schoutenstraat 14. IJmuiden. Te koop mod. KINDERWA GEN met %iass. ballonbanden Bakkerstraat 32, TJmuiden. Te koop gevr. KINDERZITJE voorop damesrïjwiel. Plancius- straat 5, IJmuiden. Te koop I pr. zw. g. leer I)AMESArOLIèRES m. 41 Leeu- eriklaan ;1A cd., IJmuiden-Oost Te koop pr. beige DAMES SCHOENEN m. 37. Starrebosclï- st-raat 6. Velsen Noord. Diversen Te huur gevr. eenv. gem. ZIT- EN SLA APK AAIER d. eclitp z kinderen te IJm.. Velsen, Bev., Driehuis, Santp. Br. no. T 217 bur. v. d. blad. TEHUIS gez. v. zindel. poes je. Merellaan 3, IJmuiden-O. Net heer, begin 4 0. zoekt KOST- EN INWONING in Zaan streek, IJmuiden-Oost, Bever - vijk of Haarlem-N. Br. no. T 220 bur. v. d. blad. Jongelui a.s. echtpaar z. KA MERS of ged. v. woning. Omg. Drieh.-Velsen. Br. nq T 222 bur v. d. blad. Te huur gevr. p. 1 of half Juli door net j. echtp KAMERS gebr. van k., gemeubileerd of ongem. Br. m. prljsopg. T 223 bur. v. d. blad. 1 of 2 gem. of ongem. KA MERS te huur gevr. m gebr an keuken v. dame m. 1 kind Br. no. T 224 bur. v. d. blad voor alle afdeelingen. Vergoeding van reisgeld. Wasscherj HOEK EN VAART, Bloemendaalschestr.weg 17, Santpoort-stat, Aanmelden: IJMUIDER WASSCHERIJ, Snelliusstraat no. 39 IJmuiden. Na 5.30 uur: Burg. Rambonnetlaan 25. Da^eüilts 4 maat Personen en Goederendienst naar Amsterdam Inlichtingen kantoren te Velsen en te IJmuiden. i Minder keus Neen, nog steeds bieden SWAALF's toon zalen te Haarlem en IJmuiden de ruime keus die men van hem gewend is. Wij blijven er naar streven, deze keuze op peil te houden. /rr. ty. df t J&. St/'K/sr /j -S TOONZAAL HAARLEM: KLEVERLAAN SB. TEI GRAFMONUMENTEN TOONZAAL HAARLEM: KLEVERLAAN 58. TEL 10298 TOONZAAL IJMUIDEN: KENNÉMERLAAN 3c ELEC. STEENHOUWERIJ: JUDITH LEVSTERSTR. 19, 21. 54 fcoate tiatddtamti Zondag 28 Juni a.s. des middags te 2 uur vangen wederom de Harddrave. rijen in het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar aan, waar 4000.aan prijzen zullen worden verreden. Houdt dien Zondag vrij, paardensportliefhebbers' HET BESTUUR. TWn JUnaxatie-, Jieei- en Vexandexwexk zoowel v. DAMES-, HEEREN- als KINDERKLEEDING kunt U het VOORDEFLIGST terecht bij: Alléén: STATIONSWEG 161 bij Het viaduct, Telef. 4681 }oU. de (Naatd's Modemagazijnen Kennemerplein 20. Tel. 5290. IJmuiden zijn van 21 tot 28 Juni a.s. wegens vacantli KUNSTHANDEL KALVERSTRAAT 8 IJmuiden O. - Tel. 5705 steikAoycicit van, den vakman 8e TREKKING HAIGHTON CO. WETTIGE PHEMIELEEN1NG 1912 Se KLASSE, 16e LIJST. TREKKING VAN DONDERDAG 18 JUNI 1942 HOOGE PBEMIËK t 1500.— 15386 f 1000.— 1709 16353 I 400.— 1109 10951 I 300.— 9223 10958 12468 14078 17051 17328 I74s5 205o7 J 100.— 1171 4229 5492 5747 9839 10634 12732 13184 13197 13631 14451 14518 17262 20522 I PREMIËN VAN ƒ70.— 43 108 2^5 410 446 496 680 699 837 1121 1240 130O 1369 1406 1539 1540 1548 1793 1825 1954 2039 2072 2213 232o 2385 2465 2489 2572 2663 2753 2837 2881 2923 3026 3053 314» 3168 3430 3512 3513 3514 3647 3770 3875 3984 4001 4016 4194 4254 4453 4469 4514 4522 456G 4574 4632 4760 4785 4910 5040 5536 5591 5659 5797 5039 6202 6209 6217 6381 6385 6505 650» 6517 6524 6663 6807 0915 7120 7166 7280 7316 7380 7409 7488 7495 7627 7577 7804 7810 7825 7957 8015 8206 8238 8374 8383 8447 8577 8668 8681 8741 8745 8761 «818 8820 8829 8832 8874 8887 9038 9044 9144 .0240 9248 9272 9358 9433 9447 9509 9668 9735 9777 9886 10023 10041 10163 10165 10301 10359 10422 10466 10648 10833 10848 10954 10988 10B92 11216 11274 11505 11673 11830 11871 11892 11960 11986 12273 12440 12551 12655 12667 12706 12784 12990 13052 13060 13138 13143 13155 13204 13229 13257 13302 13486 13560 13581 13584 13738- 13774 13895 13947 14170 1423Ö 14470 14508 14548 14703 14740 14823 14855 14865 14897 14989 15140 151.51 15207 15360 16471 15521 15541 15731 16918 15922 16222 16236 16440 16540 16572 16584 16782 16786 16990 17178 17o52 17547 17725 17774 17786 17834 17896 17986 18273 18429 18657 18701 18859 18931 18963 18986 19132 19246 19271 10344 19451 19643 19844 19883 2000» 20191 20344 20374 20435 20442 20613 20625 20713 20753 20948 GEEN PREMIËN »0 12 76 103 U' 448 124 222 249 540 557 573 576 585 602 783 786 815 83» 327 346 357 '630 633 642 duo IUI - 858 868 878 954 957 080 1000 1062 1082 1093 1141 116o 1163 1206 1233 1352 1264 1266 1333 1340 1344 1580 - 1613 1692 1694 i,onn ,0'" 'nnK 1927 p~" |m_j 2632 2072 2772 2783 285o 2887 2917 '2987 3012' 3078 3119 3149 3232 3266 3268 3270 3340 3346 3374 3411 3412 3426 3510 3517 3621 3641 3698 3704 3735 3739 3745 3748 3761 3781 3805 3828 3854 3862 3919 3021 0929 3038 3967 3905 4C41 4078 4083 4IOO 4105 4114 4179 4231 4249 4271 4356 4393 4431 4478 4502 4571 4580 4634 4677 4686 4703 4709 4712 4939 4971 4996 5042 5095 5120 5127 5151 5162 5222 5238 5242 5309 5329 5346 5381 5398 5474 5545 5568 5615 5632 5642 5643 5676 5677 o687 5688 5693 5707 5744 5788 5827 5868 5901 5913 5943 0987 5997 6010 6027 6098 6109, 6167 6190 6205 6258 6264 6267 6284 6344 6422 6441 6465 6473X 6499 6511 6513 6631 6649 6688 6703 6741 6769 6794 6841 6848 6852 6863 6896 6903 6912 6944 8984 7013 7017 702* 7141 7173 7188 7237 7277 7312 7336 7364 7406 7407 7417 7493 7513 7562 7567 7599 7515 7639 7650 7664 7C71 7727 7728 7741 3779 7838 7921 7930 7952 8010 6028 8028 8040 8050 8069 8085 8133 8148 8223 8234 8268 8278 8335 8347 8359 6397 8459 8478 8502 8519 8549 8551 8551 8587 8595 8603 8614 8639 8666 8881 8705 8720 8767 8773 8833 8959 8985 9035 9037 9078 9094 9097 9111 9120 9125 9157 9107 9252 9296 9320 9340 9342 9376 9414 9451 9480 9540 9585 9592 9611 9660 9673 9692 9.19 9729 9734 9763 9778 9851 9869 9876 1905 9926 9939 9980 103,8 100a4 10078 10086 10087 10091 10105 10117 10184 10209 10227 10332-10348 10545 10633 10655 10711 10724 10764 108I»108;<3 10366 10903 10944 11021 11046 11048 11075 11099 11166 11213 11256 11262 11295 11301 11314 11331 11373 1143» 11459 11481 11519 11535 1155! 1156S 11597 11623 11641 11675 11687 11714 11720 11723 11732 11753 U774 11802 11P3R 11930 11981 12015 1201. 12OT8 12091 12104 12106 12110 1211-1 12119 12171 12135 12187 1319a 12208 12248 12279 12280 12287 12358 12376 12393 12397 12405 12,59 12481 13508 12510 12530 12557 12573 12578 12583 12621 12643 12,01 12.33 12..7 12786 12856 12877 12913 12926 12951 12983 12997 13022 13031 1308a 13110 13114 13133 „icq 13166 13178 1318a 13203 la212 13214 132L7 13223 13255 133G3 13307 13334 1333', 13363 13412 13®3 13437 13438 13447 13455 13490 13512 13530 13541 13546 13567 13a97 13606 13633 13663 13671 13746 13772 138G6 13885 13912 13921 13936 13956 13980 13999 14059 14035 14093 14125 14135 14149 14162 14243 14296 1437a 14a88 14394 14410 H"» 14509 14539 14552 14560 14603 14615 14618 14621 14644 14666 14738 1475» 14766 W767 14825 14359 14864 14872 M874 14892 149a6 15036 15041 15041 15054 15055 15103 15105 lal52 15174 lu228 15295 15371 15373 15415 15435 15475 15485 15531 15551 13580 15586 15658 15887 15891 15917 15919 15949 4 5083 1G030 16Ö75 16086 16132 10193 162» 16215 16217 16240 16315 16348 16382 16385 16392 16393 16396 16398 16418 16424 16450 16516 16542 16552 16563 16621 16723 16747 16798 10821 16831 16845 16846 ie851 16894 16900 16914 16918 16996 17003 17037 17139 J123J 17263 17292 173)0 17338 17371 17391 17402 17415 17445 17495 17526 17631 17538 17542 17671 17676 177(Ï7 17714 17722 17857 17865 17897 17979 1799' 18002 18050 18087 18131 18160 18173 18196 18205 18220 18228 18235 10236 18252 18258 18?.'0 1828-1 10292 18323 18423 18-156 18457 18533 18561 18683 18633 18C->7 '5662 18661 18712 18744 18752 18791 180'rf 18817 18835 '8883 18920 18941 19090 19165 19121 19127 19152 19205 1920S 19210 19217 19218 19222 19223 19233 19241 192-12 19250 19258 19308 19350 19382 19402 19438 19488 19Ó53 19599 19C00 19672 19723 19765 19807 '19819 19828 19833 19875 19913 20005 20003 20035 20018 20127 20139 20143 20184 20212 20291 20321 20384 20477 20406 20516 20521 20546 20592 20595 20617 20622 20679 2069» 20710 20750 2C762 20817 20811) 20826 20884 20907 20926 20958 20991 ONGECORRIGEERD Burgerlijke "Stand HAARLEM Bevallen, 17 Juni: M. J. HuelAlbers, d.: A.GroeneveldWijngaard, z.; W. A. van der" SluisKoot, d.; G. VersluisBorst, z. Overleden, 16 Juni: A. K. van Duijvendijk, 57 j., JamEvertsenstraat; 17 Juni: J. C. de Jong, 43 j., Kamperlaan: E. C. J. van Roo- denLommerse. 35 j., Kamperlaan. Ondertrouwd, 17 Juni: G. M. van Esveld en C. C. Polak: M. C. v. d. Goes en T. G. van Arnstel; W. Koper en M. A. Roose- malen; P. Boks en J. W. M. Rouwenhorst: C. van Riet en C. H. Mathot: 18 Juni: W. G. J. Roosen en C. C. Kors. Gehuwd 17 Juni: J, C. Schouten en W. P. G. Janssen. C. L. C. Strems en J. J. Robeerst. E. C. Verkade en A. M. van dei- Wal. N. C. Liu en E. Rijsdijk. M. J. Fïjnaut en M. E. M. Klepper. H. M. Huneker en M. de Jong. P. J. Meegdes en G. P. van Zijp. ,T. W. Kuijer en G. C. Bosch. J. de Winter en C. A. W. Bodden. W. H. Scherpenhuizen en A. M. Verlaan. E. A. Kooijman en C. Heezius. P. P. T. van Her waarde en W. H. Spreeuw. F. Hoek en J. A. C. Timmerman. H. A. Moone en J. Draaisma. C. G. Hoogendoom en A. L. Schenk. C. A. Martin en W. H. J. Polman. G. L. van Sluis en C. P. Krabbendam. J Cnossen en M. de Ruiter. C. J. van Reijen- dam en M. v. d. Munnik. G. J. van Beem en S. Zwarts. C. Huigen en J. Maassen. P van der Vlugt en G. Janssen. R. Winkel man en A. Wildeman. J. Attema en A. C. Meeuweszen. H. A. Govers en N. van Berneveld. F. Rooyers en A. Schreinderï. J. A. Schruüer en E. Kloos. A. J. Scherren- berg en J. Konings. P. Peetoom en A. Harmsen. W. de Ryk en M. C. Mars. J. J- Frank en A L. -Jansen. S. Stienstra en A. Kampl^rbeek. -J. H. A. Witte en L. G. A. Koot. F. Veenings en W. M. Schouw. G. C. van der Valk en T. J. G. van Gelder. H. M. Jansen en G. G. H. Berkemijer. W. Kortbeek en B. v. d. Bos. L. van Thiel en M. C. Monrooij. S. M. Fischer en M. de Jong. G. Smit en H. J. Schlötz. D. Vogel en H. C. Drost. T. J. van Egmond en H. A. Kaestner. A. -.-an de Vosse en J. Pluis. H. R. van der Veen en G. W. van Sonsbeefc J. Karpes en W. J. van Dijck. J. J. v. i Berg en S. F. Zwart. Gehuwd 18 Juni H J. Kooij en G W. M. Groskamp. H. W. van Riet Paap C. I. Fibbe.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 4