HET GEHEIMZINNIGE SCHAAKSTUK Nieuwe aardappelbon komt Zaterdag. DAMIAATJES FEUILLETON door FRANZ WENDELMUTH Geautoriseerde Nederlandsche bewerking door B. L. VENZELAAR. 39 „Neem njij niet kwalijk", begon hij, ..dat wij u zoo onverwacht komen lastig vallen. Deze jongeman is mijnheer Homan, die gisteren öd het eiland is aangekomen. De hoteleigenaar schudde Piet de hand. „Heel aangenaam, mijnheer Homan!" zei hij overdreven beleefd, terwijl hij op nieuw een onderzoekenden blik op Tres long wierp. „Ik weet natuurlijk niet, wat u beiden tot mij voert, maar is het niet beter, als u mij in mijn kantoor volgt? Is het een gewichtige aangelegenheid?" „Zeer gewichtig zelfs en bovendien een riteer ernstige", antwoordde de veldwachter. Ze volgden den hoteleigenaar in zijn privékantoor. Hij bood hun een stoel aan en hield hun een goedgevuld sigarenkistje voor. Daarna drukte hij op een belknop en wachtte, tot er een bediende kwam, dien hij opdroeg, een paar ijskoude dranken tè brengen. Hij draaide een knop om en wel dra vulde een frisch windje uit den venti lator het vertrek. „Het zal vandaag weer buitengewoon warm worden", begon hij voorzichtig het gesprek. Treslong en Homan gend. knikten bevesti- „Ik denk, dat het een gunstig iaar voor de strandexploitanten zal worden", ging de ander voort. „Daaraan valt niet te twijfelen!" ant woordde Treslong afwezig en daarmede waren de onderwerpen uitgeput. De eige naar van hotel Zeebad Vlieland trommel de nerveus met z'n vingers op het blad van het schrijfbureau. Hij voelde als bij in tuïtie, dat de politieman niet kwam, alleen om een praatje over het weer te maken. Er moest iets bijzonders op het eiland ge beurd zijn, maar Treslong deed zijn mond niet open. De kellner kwam met de dranken en verdween onmiddellijk weer op een tee- ken van zijn chef, nadat hij het blad voor de heeren had neergezet. Zwijgend dron ken de mannen en opnieuw verviel de veldwachter in een hardnekkig zwijgen, maar de ander hield het niet langer uit. „Naar je gezicht te oordeelen, breng je geen goed nieuws, is het wel. Treslong?" De politieman schudde z'n hoofd. „Goed of niet goed. het komt hierop neer, -dat ik een man zoek, die hier in de om geving moet rondzwerven." „En in mijn hotel?" De hotelhouder lachte zwakjes, alsof al leen de gedachte, dat de veldwachter in zijn hotel een misdadiger zocht, hem vroo- lijk maakte. „Neen, niet absoluut hier, maar op het heele eiland, in elk huis. En daar uw hotel het eerste is, dat op mijn weg staat en tegelijk het dichtst bij de plaats van het misdrijf gelegen is, is het logisch, dat ik hier mijn onderzoek aanvang, niet waar?" „Zeker", glimlachte de ander. „Wat is het voor een man, dien u zoekt?" „Een moordenaar!" De hotelhouder begon zachtjes te fluiten. „Ahzoo! Wel Treslong» je begrijpt na tuurlijk, dat ik je in dit geval met al mijn krachten terzijde sta. Denk je, dat de kerel in mijn hotel verblijf houdt?" De politiebeambte haalde zijn schouders op. „Daar is nie^s van te zeggen, maar waarschijnlijk is het wel. We hebben en kele aanknoopingspunten, maar eerst.een vraag". Hij boog zich voorzoover tot vlak bij het oor van den ander: „Wonen er Engelschen in uw hotel?" „Neen, geen enkele!" Óver Treslong's gelaat gleed een scha duw.. Hij wierp een snellen blik op Piet Homan en ging voort: „Het is ook niet zeker, dat het een En- gelschman is. Denk eens goed na. Bevindt zich onder uw gasten een man van grooten lichaamsbouw en van middelbaren leef- - tijd met een ongewoon bleek gelaat en een klein zwart snorretje?" De hotelhouder maakte een afwerende handbeweging: „Ik kan mij een dergelijk persoon niet herinneren, maar als die herkenningstee- kens, welke u zooeven noemde, zoo buiten gewoon zijn, dan had ik hem toch zeker moeten zién in mijn hotel". Treslong keek zijn metgezel Homan vra gend aan. „Zijn het bizonder opvallende ken- teekens?" „Dat zou ik wel denken", bevestigde de ipngeman. „Ze vielen mij tenminste dade lijk op, toen ik hem zag Dan kan ik u met vrij groote zeker heid zeggen", verklaarde de hoteleigenaar, „dat ik zulk een persoon niet onder mijn gasten heb". „Waar bevinden uw gasten zich op het oogenblik?" vroeg de veldwachter. „Hoe kan ik dat weten? De meesten zijn aan het strand, anderen zitten op het ter ras of bevinden zich in hun kamers." „Hm", mompelde Treslong, die zich dit soort van detectivewerk niet zoo moeilijk had voorgesteld. Hij kreeg zoo'n vaag ver moeden, dat alleen een toeval hem den man in handen kon spelen. En zou hij hem dan#ook werkelijk herkennen? Misschien niet eens, want Homan was de eenige, die den man gezien had. Dat toeval moest den man dus niet op zijn weg, maar op dien van Piet Homan voeren en daarom moest hij er zorg voor dragen, dat de jongeman voortdurend in zijn nabijheid bleef. (Wordt vervolgd) Nieuwe regeling betreffende de werkverruiming. In speciale gevallen blijft de steun regeling van kracht. De centrale persdienst van het N.A.F. meldt: De Rijksdienst voor de werkverruiming heeft de volgende regeling getroffen: In tegenstelling tot vorige jaren zal dit jaar niet tot beperking van de werkverruiming worden overgegaan, met dien verstande, dat de verplichting tot het aanvaarden van pas send werk in het vrije bedrijf, onverminderd blijft bestaan. Met betrekking tót de steunverleening is echter bepaald, dat de steunregeling met In gang van 22 Juni a.s. is gesloten voor allen die zijn goedgekeurd voor werk in de werk verruiming. Voor afgekeurden, gedeeltelijk werkloozen en bijzondere gevallen, waarover met den Rijksdienst voor de werkverruiming overleg is gepleegd, blijft de steunregeling geopend. Voor gemeenten, die door het sluiten van de steunregeling ten gevolge van vervoersmoei- lijkheden of gebrek aan werkverruimings objecten ln moeilijkheden zouden geraken, zijn plaatsen in een werkkamp, zoowel voor normaal als licht werk, beschikbaar. 6 Bezoek van ir. Mussert aan Haarlem. Driedaagsch bezoek aan Noord-Holland. De leider der N.S.B., ir. A. A. Mussert zal de volgende week een driedaagsch bezoek aan Noord-Holland brengen. Daarvan Is de Woens dag voor Haarlem en omstreken gereserveerd. De heer Mussert zal des morgens 11 uur op de Provinciale Griffie worden ontvangen. Na dat in hotel Duin en Daal te Bloemendaal de lunch is gebruikt, volgt een bezoek aan de Groote Markt te Haarlem, waarbij de Bavo- kerk bezichtigd wordt. Vervolgens begeeft Ir. Mussert zich naar Velsen ter bezichtiging van het Prov. Electrisch Bedrijf. Den volgenden dag, Donderdag, heeft een bezoek plaats aan Amsterdam. Ir. Mussert zal dan op den Dam spreken. Derde Zomerconcert der H.O.V. Met de eerste vier deelen der Haffner- Serenade van Mozart liet Marinus Adam het concert van Donderdagavond openen. Dit gelegenheidswerk van. den twintig jarigen meester blijft een wonder van jeugdige frischheid, van blijheid, harte lijkheid en gezonden levenslust* er met overgave naar te luisteren beteekent een heilzaam muziekbad nemen. Te meer kon men er ditmaal van genieten, daar de uit voering geen wenschen onbevredigd liet; Adam hield de spanning zoodanig in zijn directie, dat het orkest buitengewoon ad rem bleef en in een eenmaal pittig aan gevangen musiceeren gelukkig volhardde. En concertmeester Gijs Beths speelde de belangrijke obligaatpartij bijzonder leven dig en bezield, zoodat van dit pétillante en innig muzikale solo-spel ook veel sugges tieve kracht uitging. Daarna kreeg men te hooren het piano concert in D (K. V. 451) Van Mozart, met als soliste Maria Stroo. Dit is een van de weinig gespeelde concerten van den mees ter, hoewel het uit zijn rijperen tijd stamt en tót zijn lievelingswerken, behoorde, die hij voor zijn eigen academiën reserveerde. De solo-partij is voor Mozart's doen tame lijk virtuoos aangelegd; maar dat brillante karakter, maskeert op enkele punten toch niet een zeker gemis aan geestelijken in houd. Gehoord na de spiritueele Haffner- serenade, die, hoewel aoht jaar vroeger geschreven, oneindig rijker van inspiratie is, valt dit wel heel sterk op. Maar Mozart zou Mozart niet geweest zijn, hadde hij ook nu en dan niet de kracht van zijn genie in dit werk laten doorflitsen. De uitvoering was een beetje ongelijk. Maria Stroo gaf wel is waar blijkvan degelijke techniek, maar het duurde tame lijk lang eer zij de rustige beheersching vond om het samenspel te kunnen bevor deren. In de finale rdakte zij pas goed op dreef. Met haar beide cadensen was zij. jjeer gelukkig. Na de pauze dirigeerde Adam met veel stuwing de Vierde Symphonie van Jan van Gilse, een werk dat om zijn stevige con ceptie, zijn eerlijken muziekgeest en zijp kleurige orchestratie waarlijk verdient op hej; repertoire te blijven. Vooral het lang zame deel met den zeer opmerkelijken aan hef van alten en celli, alsmede de variaties van de finale maakten een treffenden in druk. De belangstelling voor de Zomer- concerten is groeiende. JOS. DE KLERK. NEDERLANDSCHE VOLKSDIENST EN HULP BIJ BOMINSLAG. De afd. voorlichting van den N.V.Dó schrijft ons: Men zal zich wel eens afgevraagd hebben op welke wijze er voor de burgerij gezorgd wordt indien zij onverhoopt door bominslag zou worden getroffen en-welke taak de Ne derlandsche Volksdienst daarbij heeft te ver vullen. Kort samengevat zou men die taak als volgt kunnen formuleeren: „Na bominslag is de Burgerij, in den letter lijken zin des woords, wat de sociale hulpver leening betreft, geheel op den Nederland- schen Volksdienst aangewezen". Bij bominslag van geringe beteekenis komt die taak niet zoo sterk tot uitdrukking. In dat geval bepaalt de N.V.D. zich tot 't uitkeeren van de z.g. overbruggingssteun (directe finan- cieele hulp) en "het verleenen van den nood zakelijken bijstand. Er is evenwel een coördinatie tusschen de Geen ring! Maar zijn'pakje J.G., dat is hem niet ontschoten. J.G. Shag voor pijp en sigaret: de genotvolste belegging van Uw rookerskaart. J.G. NOG STEEDS DE BCSTEI betrokken instanties tot stand gekomen, waar bij de volledige sociale hulpverleening na bom inslag van zóó ernstlgen aard dat van een „ramp" kan worden gesproken, in handen van den N.V.D. is gelegd. Het signaal „ramp" wordt uitgegeven vanwege den Rijksinspec teur voor de Luchtbescherming en wordt rechtstreeks opgevangen door 't Prov. Bureau van den N.V.D. te Haarlem. Hierna komt het Provinciaal Bureau en het Plaatselijk N.V.D.-apparaat van vrijwil lige medewerkers onmiddellijk in actie. De door den plaatselijken luchtbeschermings dienst tijdelijk in schoolgebouwen e.d. onder gebrachte burgers worden door den N.V.D. van schadekaarten voorzien, welke o.a. recht geven op bonlooze, in restaurants te nuttigen, koude en warme maaltijden. Voor de beta ling daarvan wordt aan de slachtoffers een bedrag (z.g. overbruggingssteun) uitgekeerd. Voorts geven deze schadekaarten recht op de noodzakelijkste textielgoederen en schoeisel, eveneens zonder punten of bonnen, ja zelfs zonder directe betaling! Daar de schadekaarten bovendien noodig zijn om eventueel brandstoffen, voorschotten op geleden schade, kaarsen voor verlichting e.d. te bemachtigen is het duidelijk dat elke getroffen burger in zóó sterke mate op den Nederlandschen Volksdienst is aangewezen dat hij buiten den N:V.D. in den letterlijken zin des woords niet leven kan. De Nederlandsche Volksdienst doet evenwel méér dan waarop de burgerij op vertoon van de schadekaarten recht heeft. De N V.D. orga niseert alle maaltijden, helfct bij de bediening, is behulpzaam bij de aanschaffing van klee ding en schoeisel, bereidt verdere evacuatie voor, zorgt, zoo noodig, voor gratis spoorkaar tjes, enz. enz. Hierdoor is wel duidelijk geworden dat de N.V.D. zijn plaats heeft midden in het volk en dat er zich omstandigheden kunnen voor doen waarin men het, of men nu wil of niet, niet buiten dezen dienst stellen kan. Daarom behoort ieder gezinshoofd lid van den Neder landschen Volksdienst te zijn, zoowel in het belang van de gemeenschap als in dat van zijn eigen gezin. Doch er is méér. Wil de N.V.D. zijn taak naar behooren kunnen vervullen dan is snelle uitbreiding van het dagelijks wassend aantal vrijwillige medewerkers dringend noodig. Dan zal de N.V.D. ook na bominslag, tot grootsche prestaties in staart zijn Meldt U dus aan als medewerker(ster) en/of lid van den N.V.D.! Daarmede bewijst U Uw volk een grooten dienst. Met elkaar kunnen wij voor elkaar ontzaglijk veel bereiken. Neemt nog heden een besluit en stelt U onder de leuze „Voor het Volk - door het Volk" on middellijk ter beschikking van den Nederland schen Volksdienst, Kenaupark 1, Haarlem. N. U. S. O.-SPEELTUINDAG. De N. U. S. O.-speeltuindag wordt Za terdag 20 Juni gehouden op het terrein van de Speeltuinvereniging* „Te Zaanen" aan de Anthony Fokkerlaan. Het programma vermeldt o.a.: Muzikale wandeling, groeps- spelen, gecostumeerde korfbalwedstrijd, enz. Een en ander staat onder algemeene leiding van den heer Th. Daminaans. DMUIDEN Weer een clandestiene slachting Bovendien partij vleesch gestolen. Het kwam de politie ter oore, dat drie IJmuidenaren een hoeveelheid vleesch zon der de distributievoorschriften in acht te nemen hadden gekocht en eveneens zonder bon aan den man hadden gebracht. Hier tegen werd streng opgetreden. Het kwam vast te staan, dat het vleesch van diefstal afkomstig was. De recherche trof bü een huiszoeking te IJmuiden-Oost een hoeveelheid vleesch aan van 'n frauduleus geslacht schaap. De partü was blijkbaar voor den sluikhandel be stemd. Er werd beslag op gelegd, terwijl ook proces-verbaal werd opgemaakt. Naar de herkomst van het vleesch wordt een onderzoek ingesteld. HAARLEMMERLIEDE BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Sophia Jacoba. d. vah M. C. Onos en .1. Smits: Bernardus, z. van D. Enthoven en G. Henneman; Elisabeth, d. van M. J. W. Hartog en H. C. J. E. Roodenburg. ONDERTROUWD: G. Henstra. oud 27 j. en F- Spanjaard, oud 25 j.; F. A. ten Brink, oud 24 J. en A. G. van der Linden, oud 24 J.; E. Pot- haar. oud 27 j. en M. S. C. Koert, 23 GETROUWD: W Fehres. oud 23 j. en H. Draak, oud 21 H. G- Raateland, 23 J. en Speljker, oud 24 j.; J. T. A. Rutte. 27 J. en A. J. Kroon. 26 jaar OVERLEDEN: E. w. C. Valks, 49 j. echtgenoote var. C. J. F. Dasselaar. HALFWEG UITVOERING VAN „S. S. S." In de turnzaal van de. Openbare Lagere School te Zwanenburg gaf de gymnastiekvereenlging „Sport Staalt Spieren" haar jaarlijksche uitvoe ring. De heer B. F. Brizee. voorzitter van „S. S. S." heette hi het bijzonder welkopi den bur gemeester van Haarlemmerliede ca den heer Simons en diens echtgenoote: den wethouder van Halfweg, den heer P. H. van Essen en Dr. F C. L. Kuipers Wegens de groote belangstelling, welke er bestond voor deze uitvoering, kondigde spr. een tweede aan op een nog nader te bepalen datum. Allereerst werd een opmarsch gehouden van alle leden en adspirantleden. waarna uit volle borst het turnerslied gezongen werd De da mes- en heerenleden gaven een vrije oefening volgens het "systeem van Niels Bukh te zien. welke technisch zeer correct werd uitgevoerd. De vrije les van de kleine meisjes en in het bij zonder de blokjesrace viel zeer in den smaak. Ook de halteroefening van de jongens werd een succes. Het toestelturnen van de dames was niet bepaald „ar* en de verschillende gelederen waren slecht bezet. Mevr. Tromp—Harren onder scheidde zich echter bij het brugturnen. Een van de best geslaagde nummers was de fraaie knots oefening van de groote meisjes:* ook de spring- rietoefening van de kleine meisjes mocht er zijn. Voorzitter Brizee gaf een uitstekend voorbeeld bij het werken aan de ringen; ook gaf mevr. TrompHarren utistekend werk te zien. De heer W. Schalens, de leider van „S. S. S.J' de monstreerde hoe een oefening „afgewerkt" moet worden. Nadat de Jongens aan het lage rek ge turnd hadden gaven enkele dames o.l.v. van mej. Hulsman iut Amsterdam een komische op voering van „Kletspraatjes", een nummer, dat grooten bijval had en zeer goed uitgevoerd werd. Het publiek genoot vervolgens van het klassi kaal brugturnen van de groote meisjes, van de fraaie hoepeloefening van de dames, van het hoogrek en van het tafelspringen. Bij het tafel- springen werden eenige staaltjes van „durf" ver toond, welke ieders bewondering afdwongen. Den heer W. Schatens en diens echtgenoote mevr. SchatensBloem werden evenals aan mej. Huls man van „Simson" eenige geschenken en bloe men aangeboden. „Sport Staalt Spieren" kan op een zeer geslaagde uitvoering terugzien! HOOFDDORP GRANEN EN ZADEN Prijslijst B klasse, per 100 K.G. B. Witte tarwe f 14.12; Roode tarwe f 14.12; Rogge f 13.62; Chevalier gerst f 12,77; Winter- gerst f 12,37; Haver f 10,37; Duiveboonen f 15.87; Paardeboonen f 15.87; Bruine boonen f 23.37; Groene erwten f 15,87; Hale erwten f 19,87; Kool zaad f20,57. HAARLEMMERMEER OFFÏCIEELE MEDEDEEL1NGEN. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester zal morgen, Zaterdag geen spreekuur kunnen houden. GEVONDEN EN VERLOREN. GEVONDEN: een reserve wiel; een sleutel. VERLOREN: een rookerskaart; een bruin led. sleutel-étui; een blauw portemonnaietje met lnh.; 2 kinderdirectoires; een grijs-bruine heerenover jas; een gouden zegelring met blauwen steen; een zilveren damesarmband: een persoonsbewijs een trouwboekje; een adressenboek; een zwart led. portemonnaie met lnh. DISTRIBUTIENÏEUWS. Officieele Mededeelingen van het Dïstributie- kringbureau Haarlemmermeer, omvattende de gemeenten Haarlemmermeer en Haarlemmerliede en Spaarnwoude. UITREIKINGEN. In het tijdwvak van 22 Juni t/m. 13 Juli vindt de uitreiking plaats van a. levensmiddelenbon kaarten 8e periode; b. tabakskaarten ER; c, sigarettenkaarten ES; d, extra toeslag brandstof fen voor groote gezinnen. De plaatsen en tijden der uitreikingen zijn aan gegeven op het hieronder afgedrukte overzicht, hetwelk men gelieve uit te knippen en te bewa ren, opdat het voor het afhalen der bescheiden kan worden geraadpleegd. Uitgereikt worden de volgende kaarten: Levensmlddclenbonkaart 8e periode, letters der kaarten: K 105, 205, 305, 405 L 105, 205, 305, 405 Waarmerking distributiestamkaart: kruisje in vakje K 11. In Je leveren door consument: bon van inlegvel, correspondecrend met de uit te rqiken kaart. Deze bon wordt door den ambtenaar, belast met de uitreiking, van het inlegvel geknipt. Verder worden uitgereikt tabakskaarten ER en sigarettenkaarten F.S. Waarmerking distributiestamkaart: letter R of S in het vakje Z 1. In te leveren door consument: bon „Tabak R 4", resp. „sigaretten R 4" van de tabakskaart EH of de sigarettenkaart EJ. Tenslotte worden uitgereikt rantsoenbonnen voor brandstoffen aan groote gezinnen. Hiervoor moet een inlichtingenformulier MD 108. volledig Ingevuld worden aangebeden. Deze formulieren zijn verkrijgbaar op het Distributiekringbureau Eventueel kap per post om toezending worden verzocht. Aan -gezinnen van 7, 8 of 9 personen worden 3 rantsoenbonnen uitgereikt en aan gezinnen van 10 of meer personen 6 rantsoenbonnen. Onder gezinsleden worden verstaan: inwonen de ouders, kinderen, kleinkinderen, stiefkinde ren en verdere inwonende familieleden, alsmede ten hoogste één lid van het inwonend dienst personeel. Het vakje J 2 van de distributiestamkaarten var alle betrokken personen wordt hierbij van een rechtstandig kruis voorzien. Zelfverzorgers, dat zijn zij. die in het bezit zijn van een maal- of slachtvergunning en'of melk van eigen vee en/of aardappelen van eigen teel', genieten, dienen de bonkaarten niet af te halen op de hierna omschreven plaatsen en tijden, doch zich te houden aan de bepalingen, welke zijn opgenomen in een hen inmiddels toegezonden circulaire. SCHOOLVOETBALFINALE UITGESTELD. De finale in het lagere school-voetbaltour- nooi tusschen de Herv. school no. 2 uit Am stelveen en de Chr. school Thamen a.d. Am- stel van Uithoorn, kan wegens sluiting van het seizoen eerst na half Augustus gehouden worden. BADHOEVEDORP INBRAAK OP KLAARLICHTEN DAG. Op den Sloterweg te Badhoevedorp is een brutaal staaltje uitgehaald. Op klaarlichten dag is daar ingebroken bij de families O. en De eerste was afwezig, de tweede maakte in de onmiddellijke omgeving een visite. De inbrekers zijn de woning aan de ach terzijde binnengedrongen. De buit die zij in korten tijd bemachtigden bestond uit 'n bont jas, distributiebescheiden, eenig geld en tafel zilver. Mensehen uit de omgeving hebben ui^ een dier woningen door de voordeur een man zien komen, zeer waarschijnlijk de 'dader. Op dat moment heeft men cr niet bij stilgestaan, doch toen dc inbraak bekend werd, was het reeds te laat. AALSMEER BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Maria Theodora, d. van T. J. Bus- kermolen en M. Roozeboom; Gijsbert Titus An- toon, z. van A G. H. II. Roeffen en P. W S. v. d. Geljn: Gerardus Johannes, z. van W. Th. Bak ker en J. W. Kok: Anthonia Paulina, d. van C. Konst en C- M. van Veen. ONDERTROUWD: J. J. C. Raadschclders. 28 j. en W. C Kort. 26 J.: A. Battels, 28 J. en D. Geleln. 23 W. de Koning. 22 j. cn A. Kreeft. 22 J.; L. Th. V. Raadschelders, 27 j. cn S. A. M. Busker- molen. 23 J.; Kt. Lubberden. 27 en G. J. Kaars. 26 J.: w. A. Nap. 22 j. en G. Hubert, 25 J.; J. J. ïtorkus. 27 J. en G. Rijk, 29 BETROUWD: G. van Wlerlngen, 29 J. en M- Jongkind. 28 j. OVERLEDEN: A. Schreuder. 78 j. ongehuwd: GUsbert Tltus Antoon. 3 dagen. toon van A. G. H. H Roeffen en P. W. S. van de Geijn; H. van Andel, 82 j„ weduwnaar van J. Dekker. Heden een gortbon aangewezen ter compensatie van het tijdelijk belangrijk mindere aardappel- rantsoen. Het Rijksbureau voor dc Voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat. in afwijking van den gebruikelijken gang van zaken heden, Vrijdag geen aardappelbonnen voor de nieuwe, wekelijksche distributie periode zullen worden aangewezen. Deze bonaanwijzing zal Zaterdag volgen. In ver band met den overgangstijd van de aard appelen van den ouden oogst naar die van den nieuwen oogst de rooitijd voor vroege aardappelen is juist aangebroken zul len op deze bonnen belangrijk minder aard appelen verkrijgbaar kunnen worden ge steld, dan de laatste weken het geval was. De mogelijkheid bestaat, dat de beschikbaar te stellen hoeveelheid 1 kilogram zal kun nen bedragen en zeer waarschijnlijk zal echter nog een tweede bonaanwijzing voor aardappelen in de tweede helft van de ko mende week volgen. De aardappelbon, die a.s. Zaterdag wordt aangewezen, zal de ge- heele volgende week geldig zijn. Ter compensatie van óe, kortstondige, verlating van het aardappelrantsoen. is Vrijdag reeds een bon aangewezen, die recht geeft op het koopen van 250 gram gort of gortmout. WIE ZIJN DE SCHULDIGEN AAN NEERLANDS ONDERGANG? 's-GRAVENHAGE, 18 Juni. Op Vrijdag avond 19 dezer van 18,15 tot 18.30 uur, ver volgt prof. mr. dr. R. van Genechten zijn serie lezingen over de schuldvraag aan Neer- lands ondergang voor de microfoon van den zender Hilversum 2. GEBRUIK VAN GAS OF ELECTRICITEIT VOOR INDUSTRIEELK DOELEINDEN EN RUIMTEVERWARMING. De directeur van het rijkskolenbureau brengt onder de aandacht, dat voor nieuwe toepassingen van gas en/of electricitcit voor industrieele en daarmede gelijk te stellen doeleinden slechts dan een rantsoen ter be schikking zal kunnen worden gesteld, als ge bruik van vaste brandstoffen technisch on mogelijk is. Men wordt in zijn eigen belang aangeraden zich, alvorens tot aanschaffing of inrichting van een installatie over te gaan, bij het betrokken gas- of electriciteitsbedrijf op de hoogte te stellen, of van die zijde be zwaren bestaan tegen het verstrekken var een rantsoen gas of electriciteit. Deze maat regel heeft ook betrekking op' bakkerijen, was- scherijen en groote keukcninstallaties. Voor nieuwe installaties voor ruimteverwarming wordt geen gas of electriciteit meer ter be schikking gesteld. Burgerlijke Stand HAARLEM Bevallen, 17 Juni: M. J. HuelAlbcrs, d.; A. GroeneveldWijngaard, z.; W. A. van der SluisKoot. d.; G. VersluisBorst, Overleden, 16 Juni: A. K. van Duijvendijk. 57 j., Jan Evertsenstraat; 17 Juni: J. C. de Jong, 43 j., Kamperlaan; E. C. J. van Roo- denLommersc, 35 j., Kamperlaan. Ondertrouwd, 17 Juni: G. M. van Esveld en C. C. Polak: M. C. v. d. Goes eh T. G. van Amstel; W. Koper en M. A. Roose- malen: P. Boks en J. W. M. Rouwenhorst; C. van Riet en C. H. Mathot; 18 Juni: W. G.' J. Roosen en C. C. Kors. Gehuwd 17 Juni: J. C. Schouten en W. P. G. Janssen. C. L. C. Strems en J. J. Robecrst. E. C. Verkade en A. M. van der Wal. N. C. Liu en E. Rijsdijk. M. J. Fijnaut en M. E. M. Klepper. H. M. Huneker en M. de Jong. P. J. Meegdes en G. P. van Zup. ,T. W. Kuijer en G. C. Bosch. J. O. de Winter en C. A W. Bodden. W. H. Scherpenhuizen en A. M. Verlaan. E. A. Kooijman en C. Heezius. P. P. T. van Her waarde en W. H. Spreeuw. F. Hoek en èA. C. Timmerman. H. A. Moone en J. raaisma. C. G. Hoogendoom en A. L. Schenk. C. A Martin en W. H. J. Polman. G. L. van Sluis en C. P. Krabbendam. J. Cnossen en M. de Ruiter. C. J. van Reijen- dam en M. v. d. Munnik. G. J. van Beent en S. Zwarts. C. Huigen en J. Maassen. P. van der Vlugt en G. Janssen. R. Winkel man en A. Wildeman. J. Attema en A. C. Meeuweszen H. A. Govers en N. van Berneveld. F. Roovers en A. Schreinders. J. A. Schruüer en E. Kloos. A. J. Scherren- berg en J. Konings. P. Peetoom en A. Harmsen. W. de Ruk en M. C. Mars. J. J. Frank en A. L. Jansen. S. Stienstra en A. Kampherbeek. J. H. A. Witte en L. G. A. Koot. F. Veenings en W. M. Schouw. G. C. van der Valk en T. J. G. van Gelder. H. M. Jansen eh G. G. H. Berkemijer. W. Kortbeek en B. v. d. Bos. L. van Thiel en M. C. Monrooy. S. M. Fischer en M. de Jong. G. Smit en H. J. Schlötz. D. Vogel en H. C. Drost. T. J. van Egmond en H. A. Kaestner, A van de Vosse en J. Pluis. H. R. van der Veen en G. W. van Sonsbeek. J. Karpes en W. J. van D|jck. J. J. v. d. Berg en S. F. Zwart. f Gehuwd 18 Juni. H. J. Kooij en G. W. M. Groskamp. H. W. van Riet Paap en C. I. Fibbe. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DE PARTEMENT VAN LANDBOUW EN VIS- SCHERIJ. GORTDISTRIBUTIE. Dc Secretaris-Generaal van het departement van Landbouw en Visschcrl) maakt bekend, dat detaillisten de van hun klanten ontvangen bon nen „331". welke \-an 14 Juni t.m. 11 Juli a.s. recht geven op 250 gr. gort, reeds gedurende het tijdvak van 19 t.m. 27 Juni a.s. dagelijks, dus ook des Zaterdags, bij de plaatselijke distribu tiediensten kunnen inleveren ter verkrijging van gorttoewijzlnger.. De inlevering dient te ge schieden in veelvouden van 10 bonnen, met een minimum van 10 stuks. Grossiers kunnen gedurende het tijdvak van 19 t.m. 27 Juni a.s. de van hun afnemers ont vangen gorttoewijzingen dagelijks inwisselen voor verzameltoewijzingen. De aandacht wordt er op gevestigd dat de detaillisten en de gros siers van de bovenomschreven inleveringsmoge- UJkheld ten spoedigste gebruik dienen le maken en zij de ontvangen gorttoewUzingen terstond moeten doorgeven aan hun leverancier. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. 19 Juni. CONSUMENTEN-PRIJZEN VOOR VROEGE AARDAPPELEN OOGST 1942. Het rijksbureau voor dc voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat de prijzen, welke ten hoogste aan den consument voor vroege aard appelen in rekening mogen worden gebracht ge durende het tijdvak van 20 Juni t/m. 11 Juli 1942, zijn vastgesteld als volgt: voor de sorteering 28 mm. vierkantsmaat en opwaarts. 11 cent per kg., voor de sorteering 15 tot 28 m.m. vierkants- maat 7 cent per kg. Bovenstaande prijzen mogen zoo noodig ver hoogd worden met 1 cent per kg. voor thuisbe zorgen en 1 cent per kg. voor schrappen, waar bij de weging echter dient te geschieden vóór het schrappen. OFFICIEELE LANDBOUWMEDF.DEELINGEN voor de Provincie Noord-Holland. KUNSTMEST In het nu aanvangende nieuwe bemestingsjaar zullen de land- en tuinbouwers een voorloopige toewijzing ontvangen, waarvoor zij geen aanvra ge behoeven ln te zenden. van de P. B. H.'s zullen zij een toewijzings- oprocpformulter ontvangen, wafiroD tevens een verklaring is gedrukt, waarvan goedé nota geno men .dient te worden, daar deze verklaring ook op de lijst gedrukt is, die door den verbruiker geteekend wordt bij het in ontvangst nemen der bonnen. De land- en tuigbouwers, die na uitreiking der bonnen door den P. B. H. nog geen toewijzing ontvingen, raden wij aan direct te reclameeren bij den P. B. H. of te Alkmaar „Afd. Kunst mest". Veehouders of eigenaars van grasland, welke ln het bemestingsjaar 1941—'42 geen kunstmeststof fen hebben ontvangen, worden in het komende bemestingsjaar ln de gelgcnheld gesteld, deze aan te vragen. Deze aanvragen dienen te geschie den op een aanvraagformulier 1941.'42, welke ver krijgbaar zijn bij de P. B, H.'s. Er wordt echter de nadruk op gelegd, dat voor deze bedrijven geen stikstof cn fosforzuurmeststoffen -beschik baar zijn. De aanvragen van de grasbedrijven dienen vóór 4 Juli a.s. in ons bezit te zijn. NAnEGISTRATIE VOOR PAAnOEN. Hiermede brengen wij ter kennis van belang hebbende, dat een narcgistratle voor paarden gehouden zal worden op de hieronder vermelde data cn plaatsen: Woensdag 24 Juni '42 9.00—13.00 uur: Anna Paulowna (Station), Schagen (Veemarkt), Midden- Donderdag 25 Juni '42 0.00—13.00 uur: Alkmaar (Harddraverslaan). Hoorn (Veemarkt), Midden Beemster. Vrijdag 26 Juni '42 9.00—13.00 uur: (Haarlem (Paulinelaan. Café „Dreefzlcht"), Amsterdam (Stationsplein). Hoofddorp (Concoursterrein). Hil versum (Joh. Gerardweg, b. b. viaduct). Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de paarden, welke ln de' periode van 26 Mei t/m. 22 Juni '42 niet ter registratie zijn voorgesteld, het zij doordat geen oproeplngskaart ontvangen is. hetzij door andere omstandigheden, alsnog op bovengenoemde data dienen te worden voorge leid. Ontheffing kan alleen worden verleend, wan neer een attest van een veearts met volledig signalement van het betreffende paard overge legd kan worden, waarop de onmogelijkheid van voorgeleiding staat aangegeven ln beslagname volgt van de paarden, welke niet ter registratie zijn of worden aangeboden. DE VOEDSELCOMM1SSARIS VOOR NOORDHOLLAND. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 8 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 10 ct. Werkzoekenden en aangebo- ien betrekkingen bij vooruit- oetaling per mm6 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 8 ct. nlnlmum 6 mm. Kleine Zakenonnonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct (nlnlmum 6 mm. max. 30 mm. Lessen HAW. GUITAAR. In 3 maan den iee-r ik U Haw. guitaar spe len a f 3 P. ,m. Tel. 24402. Br. 9780 Bij onze eursue M.VMCl'RE kunnen nog 4 dames geplaa/tet, kosten inbegrip diploma f 25. Pijnboonistr. 6. tel. 24402. Personeel gevraagd Voor Huishouding Gevr. nert DAGMEISJE v. 8.30 tot 12 of 3 d. tot 3 uur. kl. gez. goed loon. Hoeroirweg 184 H'st. FLINKE WERKSTER gevz*. Jac. C. Sto-lwyk. JaniBRtr. 6. In rustig gez. eer!. FL. HULP gevr. v. 9-5. 1 mfiddag vrij. Goed Icon-. Oldemibarneveltlaain 9 bij Wagenweg, tel. 12534. FLINKE WERKSTER gevr. Ma., Wo. en Vrijd. miorgien. Te vens gevr. ervaren hutenaaister. Zich te vervoegen Mevr. van Veen DuAnwijekweg 5. Bloemendal. Liefst 's avonds. MEISJE GEVR. van 5-7 n.m. met warmen maaltijd en vergoe ding. De Geneetetweg 10, B! danl Gevr. NEF MEISJE voor de morgenuren of flinke werkster. Vrijdag heelen en Maandag hal- ven Vlag. Heemet. Dreef 188, Heemstede. Voor direct gevraagd: flinke jonge WERKSTER v. schoonh. kantoor en toonkamers. Adres Bur. van dit Wad. In klein gezin te Santpoort Stat. wordt gevr. voor direct een nette jonge HULP IN DE HUIS HOUDING. v. g. g, v. intern, met huiselijk verkeer. Br. met verl. sol. 9820. Gevr. FL. WERKSTER v. 9-1 liefst Donderdag. Pijlslaan 140. Gevr. een FL. MEISJE v. d. of d. en n. zelfst. femnn. werken en koken. Llndenlaam 41. O verveen. Flink zelfst. MEISJE gevr. boven IS j. bekend met koken, voor den dag met volle kost of d. en n. veel vrij, hoog loon, liulp aanw. Oosterhoutlaan 1. FUNK NCEISJE gevraagd v. S.30 tot 12.30. Hoog loon. Kleine Houtstraat 9 rood. Mej. v. Driesten. Ie pen laan 112 Bloemendaal vraagt een DAG MEISJE voor dem heelen dag. Gevr. f!. HUI/P IN DE HCÏSH. zelfst. werken van 8 tot 5 of 7 u. Rustenb.wag 19, BI'daal. Dufctseh gezfn van 3 p. zoekt per 1 Jiuli of eerder DIENST BODE voor d. en n. Goed kunn. koken, katoen en zwart dragend. Veel vrij en goed loon. 25 tot 36 jaar. Zandvoorterweg 8. Aerden- hout. Tel. 27378. EEN FUNK MEISJE gevr. voor de morgenuren. Adres Mevr. Post, Prins Mauritslaan 117. Overveen. NET DAGMEISJE gevr. ven 9-3 u.. v. 17-18 j. Zondags vrij. Velgerstraat 11 NET MEISJE gevraagd voor de morgenuren, klein gezin. Zon. nebloemstmat 59_zw. Voor direct NUT MEISJE ge- vraagd. goed met kinderen kun nende omgaan voor dag of dag nacht. Mevr. v. d. Horst, Tuln- wljkla an 12. Na 7 uur. VERSTELN VAISTER-KOU- SENSTOPSTER gevr. Adres: Bolwerk 44. Aanm. liefst 6-7 u MF.TSJE gevraagd voor hulsh en winkel. Fotoh. B. de Leeuw, Gierstraat 20. FLINKE WERKSTER gevr. 3 ochtenden per week. Tevens Cl. R.-K. Meisje van 8.30-12.30 u. Kleverparkweg 94 rood. Mevr. Fortgens vraagt een net MEISJE voor de miorgenuren v. 8.30 tot 12.30. Zondags vrij. N.we Groenmarkt 24 B. Gevraagd: een flink DAG MEISJE, niet ben. 16 Jaar. AdTee Mevr. den Hoed. Bachlaan 1. bij de Dreef. Heemstede. Gew. NET MEISJE van 8.30 tot 4 uur. Keukenmeisje aanw. Mr. Cornelisstr. 108. Gevr. IJKER L.-VERPLEEG STER te IJm.-O. teg. l JuM v. erz. en gezelsch. v. hulpbeh. dame. Intern. Kievitl. 4. IJm.-O. Aa.nm. Vrijd. en Zaterd. Gevr. NET MEISJE boven 16 -an 8.30 tot 4 uur. Mevr. v. Kampen. Veenbcrcstr. 15, H.-N. tfevr. DAGMEISJE 15-17 j. an 8-1 uur. goed loon of werk ster 4 x p. xv. Marnlxstraa.t 99zw. MEISJE GEVR, voor de och tenduren. Zaanenlaan 18. Gevraagd: EEN HULP voor de morgenuren. 8.30-1 uur. Zon dags vrij. Aanmelden na 2 uur. P. K.rugerkade 15 rd. NET MEISJE gevr. van 's m. 8-3. uur, Zich aanm. Kenaupark 15. 's Av. na 7 uur. Voor Bedrijf SCHOENMAKERSKNECHT gevr. goed loon. W. Luiten, Camplaan 41. Heemstede. Gevr. WÏNKEL.TUFFR,. BE DIENDE en MEISJE, geech. v. opl. kruidenlersbedr. W. v. Ame- rongen. Bronsteeweg 2. H'stede. Stoop's-Bad vraagt EEN MAN" voor de rijwielstalling, niet ben. 40 jaa/r. Een Juffrouw voor het buffet voor de zomermaanden. Aanm. tot 6 uur n.m. aan d^ zweminrichting. Bekwame COSTUUMN AAI- STER gevr. Bronateeweg Hee mstede. Voor diirect gevr. flinke LEER LTNG-MODISTE. F. J. Damave, Zij is*.raat 56. LEVENSMIDDENLENBE- DRIJF. Gevraagdeen net per soon voor alle voorkomende lichte werkzaamheden. Paul Kru_ geretnaat 23. HANDIG MEISJE gevraagd, pfl.m. 14 jaar, voor behulpzaam te zijn in huishouding en winkel, lief voor kinderen. Gierstraat 53. Haarlem. Gevr. een NET MEISJE. Stioomw. van der Weiden, Bin nenweg 17. Heemstede. KLEER M. NAAISTER lean ge- plaa t^t worden J anew eg 22. NETTE JONGEN gevr. liefst met vak bekend. Rijwielhandel Plein 37. Voor direct WINKELJUF FROUW gevraagd. Drogisterij en levenemiddeienbedrljf ..Het Groe ne Kruis", Ra ren dees; raat 30. Maison Trieny vraagt voor spoedig GEVORD. KAPSTER of 2E K APSTER, iiefet kunnende manicuren. Gr. liourtetr. 26 rd.. Tel. 17856. Gevr. MEISJES voor e.ll* af delingen. Aanm. Stoomwnssche- rij Fenr.na, Regenrteeselaan 42. Haarlem. BREISTER gevraagd. Br. m. opg. breiloon 9802. H.H. KAPPERS. Gevr. be diende goed kunn. scheren en knippen. Br. 9803. Personeel aangeboden Voor Huishouding B. z. a. nette BURGERDAME 45 j. in de huteh.. keuken of lei ding a. pers. te geven. Br. 9859. DAN4E. gevord. loeft, wenscht klein huishouden, waar hulp aan wezlg, waai- te nemen. Salaris geen vereteebte. Br. 9838. Bosch. ontw. jong meteje z. z. g. g. ate HULP IN DE HUISH. daar waar hulp voor ruw werk aanwezig Is. Vinken baan 17. Santpoort. KINDERJUFFROUW. Bosch, meisje, in bezit dipl. Mulo en Teeseleehade prakt. erv. z. z. g, g. per 1 Aug, of later. Br. 9-S42 B. z. a. meiaje ale HULP LN DE HUISHOUDING 1. 20 j. voor d. of d. en n. Br. 9840. Beech, juffr. pl.m. 45 j. P.G.. b. z. a ais IIUT/P IN DE HUISH. of ate Huishoudster. Br. 9341 B. z. a. HUISHOUDSTER 36 j. tegen 1 Juü bij dame-aWeehof klein eesdn. Br. 9843 OVERHEMDEN TER REPA RATIE gevr. door bekw. ver- stelnaaterter. Br. 9S04. B. z. a. tegen 1 Juli NET MEISJE a's werkster voor heele of halve dagen. Br. 9S05 JONGEM.. bek. m. huisel. werkz. en verpleging zoekt pret- tlgen werkkr. Br. 9S06 B. z. a. nette WERK STER Maand, en Woensd. omg. H.-N. Br. 9807 BESCTI. MEISJE b. z. a. v. de morgenuren, hulp ruw w. aanw. liefst in gezin van 2 pers. Loon f 5 p. w. Br. 9808 Voor Bedrijf NET PERSOON 2S. j. met flin ke bakfiets op luchtbanden vr. voor Maandag, Woensdag en Vrijdag werk, onvensch. wat. Br. 9844. Huizen gevraagd Jong echtp., z. k., vraagt BEN".- of BOV.HL'IS of Etage met gebr. van keuken. Hrl. of H'stede. Spaarnwouderstraat 71. Jongelui zoeken BOV.-. BEN.-, VRIJ IIUIS of ongem. kamers m. keuken. Br S782 Kamers gevraagd Gevraagd ZIT-SL AAPKAMER -net voll. pens Br. 9691. Neder!, iuffr., vr. 2 gestoff. KAMERS en vrije keuken, kook- en stookgel.h. én berg. fiets, f6,25 f6 50 D. w. Br 9692 Gevr door dame-all GEM. ZIT- SLAAPK. voor direct met stook gel.h. en gebr. van keuken. Bill, prijs, Haar!, of omstr., geen be roepspens. Br. 9694. Gevr. gestoff K„ ZIT- en SL.K. f4 p. w., omg. Botermarkt. Lager- weij. Olieslagerslaan 48. Jongeman zoekt gem. ZIT- en SL.KAMER, m. voll pens., 1 omg. Haarl.-Bl'daal. Br. 9695. Dame zoekt 1 Juli gem. ZIT- SLAAPK. met kookgel.h. Br. 9696 Rijksambtenaar met eenlgst dochtertje zoekt kl. WONING, gedeelte of Etage, met stook- en kookgel.h. (liefst tuin). Br. 9697 Te huur gevr te Bi'daal, beg Juli, ongem ZIT-SLAAPK. met gebr. van keuken. Br. met prijs opgaaf 9698. Kamers aangeboden Gr. gest. KAMER a. d. straat aangebmet gebr. kcuk.. str. w. cn Tel. Frans Halsstraat 19. SLAAPK. aangeb., centrum BaUeljorisstraat 34rd. Huisraad gevraagd nenburg. Huisraad aangeboden Te koop HUISKAMERLAMP. z.g.a.n. Kopsstraat 24. Na 19 uur. Te koop mooie KAMERLAMP. 3 bovenlichten. Borneostraat 9. Tel. 16786. TE KOOP eiken dressoir f50, mah. kast f30, z.g.a.n. tuinslang m. st. sproeier, 2 spiegels, hand- weef divankl. en tafelkl., 2-pers. sprei. Coornhertstraat 11. TE KOOP eiken slaapkamer m litsjum., spiegel, leg- en hangkast, nachtkasten en stoelen f 185. Rose, Brouwersvaart 122. 9-4 uur. Wegens sterfgeval geheele IN BOEDEL, w.o. gasforn., meubil., kleeden enz. Matfndag na 7 uur. Voorduinstraat 54. H.N. Aangeb. eiken SLAAPK. f225, met sp. en bed f300, Vloerkleed, Secretaire. Br. 9707. TE KOOP Kroon, brons, 5 arm, m. alb. schaaltjes en twee stoelen Westergracht 62. TE KOOP 3 ledik., eenig bed- deg., waschstel, schilderij, eik. taf., 2 bloemtafstroomatr. Bredcrode- weg 1B. Santp.-Station. TE KOOP 2 faut4 st.. 1 radio, 2 crap., 1 mah. tafel, 4 stoelen (r. trijp), 3 p. D.sch. m. 39-40, 2 D.- hocden, 2 w. D.vesten, gr. m 3-pits gascomfor m. blad. 2 bl. tafels, 's Avonds na 6 uur Burgwal 42rd. TE KOOP 2 serre- of tuinstoe len met tafel f20. eiken sal.tafel f10. kl. tafel f2 Btlderdijkstr 44. TE KOOP 2 crap.. 4 stoelen. 1 tafelkleed. Kinderen, Rozenstr. 26, geen opk. TE KOOP tuinmeubelen, gcsch. en ongeschilderd, ook in partijtjes. Van 9-4, Kampersingel 44. Muziekinstrumenten PIANO te koop' gevraagd. Br 9713 Aangeb. PHILIPS RADIO, pri ma geluid. Tevens te koop 4 ten- nis-rackets, rauwkostmolen, jong.- fiets b.b., pl. 6 j. Achterweg 16, b. d. Hoogerwocrdstr., H.N. Te koop pracht KOFFERGRA- MOFOON met losse pick up, na 7 uur, Hofdijkstr. 52, Haarl.-Oost. Agb. Kolster Brandes RADIO m. mah. kast en electr. gramofoon in cassette. L. Costerstr. 13, Hrl. Na 7 uur. GEVRAAGD cleetr Haw gKaar en versterker en dubb. 1. school- tasch. 1. na 6 uur Marnixstr. 116zw. Tc koop GITAAR, merk Caru,«o met foudraal, z.g.a.n., f30. Uranus- straat 43. TE KOOP Studiepiano en H- fiets. Caninefatenstr. 17. H.N. Rijwielen Auto's Te koop H.RI.IWI1*. in g. st Nobelstraat 8a rd. Te koop DAMESFIETS met banden, 1 buitenband. 28 x 13/8. Esschcnlaan 30, Halfweg Te koop H.RIJWIEL m. g. b. Mr. Joostenlaan 32. tuss. 7 en 8 u. Te koop II.RIJWTEL. merkfiets, met beste» b. en lamp. Schoterweg 160zwart. TE KOOP achterwiel m. a. z. g. torpedonaaf en wringijzer, nieuw I. 16 inch, tevens te k. gevr. vuur- dulveltje. v. Kinsbergenstr. 29. Te koop eerste klas H.RIJWIEL in prima staat. Recifelaan 20, irveen. Diversen KOKTSIKR M. PAARD EN WAGEN l) a., eenige dg. p. w., P. Dol. Kerkhoflhan 20, Zwanen burg. Een net meisje zoekt NETTE VRIENDIN. Leeftijd 23 a 24 J. Br. 9722. PERZ. KLEEDEN. schilde rijen. antieke meubelen, koopen of verkoopen? Mijcr. beëed. ma kelaar iri meubilair. Kinderhuis- vest 19. Tel. 12167. Net meisje zoekt een LEl"KJ3 VRIENDIN, leeft. 19 a 20 jaar. Liefst kant. of winkel. Br. 9724. WIK RUILT een paar zw. h. II. schoenen z.g.a.n. m. 4 0 v. een paar 1. H. sch. m. 42. Kluyskens- laan 17, Santpoort-St. —Te huur gevr WITTB TROUW JAPON'. met of zonder sluier, m. 42. Br. 9860. KUNSTSCHILDER kan nog eenig werk aannemen, ook in maioui. Br. 9S45. VFRLOREN op de L. ITeeren- vest een zomermantel. Tegen be looning te bezorgen L. lleeren- vest 104 B. Haarlem. Net meisje 18-19 J. zoekt dito VRIENDIN. Br. 97S9. VERLOREN gouden schakel armband. Tegen hooge bel. ter. te bez. (aandenken) Batavieren plantsoen 9. Hrl. N. VERLOREN" gaande van de Leldschcstraat naar de Van Eedenstraat: een bruine, kalfs lederen portefeuille met inhoud. Tegen hooge hclooning terug te bezorgen aan het adres van het persoonsbewijs. Diversen te koop gevr. KINRERTRAPAUTO en gra- mofoontje te koop gevr. Allard Piersonstr. 12. Tel. 2X326.

Haarlemsche Courant | 1942 | | pagina 7